Jarne SCHLEVOIGT

Year:
Category:
Level:
Round:
vs Country:
Partner:
vs Rank:
vs Hand :
vs Height :

Win/Loss: 14-4

Finals:
Tournament Cat. Opponent Result
Stockholm Junior 2021 MD Ludwig AXELSSON / Emil SÖDERDAHL Winner
Stockholm Junior 2021 XD Oskar MÄNNIK / Ramona ÜPRUS Winner


All Matches:
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Category Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
Denmark Junior 2021   21/10/2021-24/10/2021
MD Round 1 - Jonas KUDSK / Tobias KUDSK 21-23 / 21-17 / 22-20 Venkata Uneeth Krishna BHIMAVARAPU / Jarne SCHLEVOIGT - 56
XD Round 2 - Daniel ROGER / Amanda ABILDGAARD 21-16 / 21-15 Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER - 29
German Ruhr U19 International 2021   14/10/2021-17/10/2021
MD Round 1 - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-17 / 20-22 / 21-11 Tino DAOUDAL / Paul TOURNEFIER - 59
MD Round 2 - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-17 / 18-21 / 21-19 David ECKERLIN / Simon KRAX - 42
MD Quarter-final - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-7 / 21-12 Daniel DVORÁK / Jan RÁZL - 20
MD Semi-final - BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe 21-16 / 19-21 / 21-12 Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH - 45
XD Round 2 - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER W.O. Timo BALDEGGER / Adina PANZA - 0
XD Round 3 - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 21-11 / 21-9 Karl SUFRYD / Katharina RUDERT - 17
XD Quarter-final - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 20-22 / 21-11 / 21-16 David SILVA / Beatriz ROBERTO - 35
XD Semi-final - GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 21-15 / 21-16 Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER - 28
Stockholm Junior 2021   10/9/2021-12/9/2021
MD Round 2 - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-10 / 21-17 Tauri KILK / Steven PÄRNASALU - 21
MD Quarter-final - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-14 / 21-19 Helmer ANDERSSON / Andre IRPOLA - 25
MD Semi-final - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 20-22 / 21-16 / 21-7 Oskar MÄNNIK / Rannar ZIRK - 39
MD Final - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-17 / 21-17 Ludwig AXELSSON / Emil SÖDERDAHL - 33
XD Round 2 - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 21-11 / 21-11 Helmer ANDERSSON / Linn WENNERSTEN - 22
XD Quarter-final - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 21-11 / 21-19 Victor MORSKOGEN / Freja STRÖMBERG - 21
XD Semi-final - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 12-21 / 21-19 / 21-14 Ludwig AXELSSON / Jessica SILVENNOINEN - 38
XD Final - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 21-18 / 21-13 Oskar MÄNNIK / Ramona ÜPRUS - 26

Opponent:
Tauri KILK / Steven PÄRNASALU 1 1 0 2021/9/11 2021/9/11
Helmer ANDERSSON / Andre IRPOLA 1 1 0 2021/9/11 2021/9/11
Oskar MÄNNIK / Rannar ZIRK 1 1 0 2021/9/12 2021/9/12
Ludwig AXELSSON / Emil SÖDERDAHL 1 1 0 2021/9/12 2021/9/12
Helmer ANDERSSON / Linn WENNERSTEN 1 1 0 2021/9/11 2021/9/11
Victor MORSKOGEN / Freja STRÖMBERG 1 1 0 2021/9/12 2021/9/12
Ludwig AXELSSON / Jessica SILVENNOINEN 1 1 0 2021/9/10 2021/9/10
Oskar MÄNNIK / Ramona ÜPRUS 1 1 0 2021/9/12 2021/9/12
Tino DAOUDAL / Paul TOURNEFIER 1 1 0 2021/10/15 2021/10/15
David ECKERLIN / Simon KRAX 1 1 0 2021/10/16 2021/10/16
Daniel DVORÁK / Jan RÁZL 1 1 0 2021/10/16 2021/10/16
BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe 1 0 1 2021/10/17 2021/10/17
Karl SUFRYD / Katharina RUDERT 1 1 0 2021/10/16 2021/10/16
David SILVA / Beatriz ROBERTO 1 1 0 2021/10/16 2021/10/16
GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 1 0 1 2021/10/17 2021/10/17
Jonas KUDSK / Tobias KUDSK 1 0 1 2021/10/21 2021/10/21
Daniel ROGER / Amanda ABILDGAARD 1 0 1 2021/10/22 2021/10/22

Ranking History:
Ranking List:

Partner: