German Ruhr U19 International  

Tournament Name: YONEX German Ruhr U19 International 2021
Tournament Dates: 14/10/2021-17/10/2021
Location: Germany, Mülheim an der Ruhr
Category: Junior International Series

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U19 BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe Jonathan DRESP / Kenneth NEUMANN
MS - U19 Karim KREHEMEIER Paul TOURNEFIER
WD - U19 CHENG Su Hui / CHENG Su Yin Clemence GAUDREAU / Elsa JACOB
WS - U19 Lucie AMIGUET Lise BREUILLAT
XD - U19 GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin BEH Chun Meng / CHENG Su Hui

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U19 - Kristof TOTH / Ou Yang WANG 22-20 / 21-19 Kevin DANG / Karl SUFRYD - 27
Round 1 U19 - Ayush AGARWAL / Tushar GAGNEJA 21-13 / 22-20 Mael DIETRICH / Malik ZARROUK - 23
Round 1 U19 - Mathis CHANTHAKESONE / Nicolas FRANCONVILLE 21-15 / 21-13 Johann SUFRYD / Philipp VOLOVNIK - 25
Round 1 U19 - Daniel DVORÁK / Jan RÁZL W.O. Justin GEIGER / Rouven WULANDOKO - 0
Round 1 U19 - David ECKERLIN / Simon KRAX 21-11 / 21-6 David EYCHMÜLLER / Yoan GAMPER - 17
Round 1 U19 - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-17 / 20-22 / 21-11 Tino DAOUDAL / Paul TOURNEFIER - 59
Round 1 U19 - Tom LALOT TRESCARTE / Yohan OSVALD 21-8 / 21-15 Florian OTTO / Julian STRACK - 18
Round 1 U19 - Patrik HRAZDÍRA / Pavel MANÁSEK 21-15 / 21-12 Tim BARION / Julian MARCUS - 19
Round 1 U19 - Jonathan DRESP / Kenneth NEUMANN 21-11 / 21-14 Timo BALDEGGER / Adrian JOLIAT - 25
Round 1 U19 - Mathias RODRIGUES / David SILVA 15-21 / 23-21 / 21-16 Eric TELLER / Luca WIECHMANN - 46
Round 1 U19 - Lorrain JOLIAT / Andri NIEDERMANN 21-17 / 21-7 Clement KERVIO / Tarik KRUKOWSKI - 20
Round 1 U19 - Axel BASTIDE / Anthony GOURDON 10-21 / 21-6 / 21-11 Art GEISEN / Mika POSTE - 31
Round 1 U19 - Yohan BARBIERI / Loan PEILLET 21-11 / 21-16 Finn BUSCH / Moritz MILLER - 21
Round 2 U19 - BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe 21-11 / 21-6 Kristof TOTH / Ou Yang WANG - 17
Round 2 U19 - Ayush AGARWAL / Tushar GAGNEJA 21-18 / 21-14 Mathis CHANTHAKESONE / Nicolas FRANCONVILLE - 25
Round 2 U19 - Daniel DVORÁK / Jan RÁZL 21-15 / 26-24 Rodrigo DIAS / Pedro PORTELAS - 30
Round 2 U19 - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-17 / 18-21 / 21-19 David ECKERLIN / Simon KRAX - 42
Round 2 U19 - Tom LALOT TRESCARTE / Yohan OSVALD 20-22 / 21-18 / 21-13 Patrik HRAZDÍRA / Pavel MANÁSEK - 36
Round 2 U19 - Jonathan DRESP / Kenneth NEUMANN 21-11 / 21-7 Mathias RODRIGUES / David SILVA - 19
Round 2 U19 - Axel BASTIDE / Anthony GOURDON 21-13 / 21-11 Lorrain JOLIAT / Andri NIEDERMANN - 20
Round 2 U19 - Simon BAILONI / Ilija NICOLUSSI 21-13 / 21-13 Yohan BARBIERI / Loan PEILLET - 20
Quarter-final U19 - BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe 21-11 / 21-15 Ayush AGARWAL / Tushar GAGNEJA - 23
Quarter-final U19 - Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH 21-7 / 21-12 Daniel DVORÁK / Jan RÁZL - 20
Quarter-final U19 - Jonathan DRESP / Kenneth NEUMANN 23-21 / 21-9 Tom LALOT TRESCARTE / Yohan OSVALD - 29
Quarter-final U19 - Simon BAILONI / Ilija NICOLUSSI 21-18 / 21-14 Axel BASTIDE / Anthony GOURDON - 26
Semi-final U19 - BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe 21-16 / 19-21 / 21-12 Jarne SCHLEVOIGT / Nikolaj STUPPLICH - 45
Semi-final U19 - Jonathan DRESP / Kenneth NEUMANN 21-18 / 21-14 Simon BAILONI / Ilija NICOLUSSI - 27
Final U19 - BEH Chun Meng / GOH Boon Zhe 21-13 / 21-13 Jonathan DRESP / Kenneth NEUMANN - 27
MS
Round 1 U19 - Ayush SHETTY 21-4 / 21-11 Kevin DANG - 19
Round 1 U19 - Yash SURYAVANSHI 21-10 / 21-11 Mathis CHANTHAKESONE - 23
Round 1 U19 - Yohan OSVALD 15-21 / 21-18 / 21-10 Philipp VOLOVNIK - 50
Round 1 U19 - Julian STRACK 21-19 / 21-13 Rodrigo DIAS - 27
Round 1 U19 - Timo BALDEGGER 21-17 / 21-10 Moritz MILLER - 26
Round 1 U19 - Ou Yang WANG 21-7 / 21-19 Clement KERVIO - 22
Round 1 U19 - Ilija NICOLUSSI 21-16 / 21-10 Johann SUFRYD - 26
Round 1 U19 - Charles FOUYN W.O. Rouven WULANDOKO - 0
Round 1 U19 - Daniel DVORÁK 18-21 / 21-17 / 21-15 Florian OTTO - 39
Round 1 U19 - Lorrain JOLIAT W.O. Dorian Florin TIHI - 0
Round 1 U19 - Saurya SINGH 21-17 / 21-18 David EYCHMÜLLER - 26
Round 1 U19 - Mathias RODRIGUES 21-17 / 21-16 Finn BUSCH - 27
Round 1 U19 - Kenneth NEUMANN 21-15 / 21-10 Pavel MANÁSEK - 28
Round 1 U19 - Paul TOURNEFIER 21-8 / 21-6 Luca WIECHMANN - 20
Round 1 U19 - Tom LALOT TRESCARTE 21-12 / 21-12 Justin GEIGER - 23
Round 1 U19 - Tino DAOUDAL 21-15 / 21-11 Simon KRAX - 25
Round 1 U19 - Wolf HOEBEKE 21-13 / 21-14 Clemens WINNEFELD - 22
Round 1 U19 - Yohan BARBIERI 22-20 / 23-21 Adriano VIALE AGUIRRE - 35
Round 1 U19 - Adrian JOLIAT W.O. Venkata Uneeth Krishna BHIMAVARAPU - 9
Round 1 U19 - Loan PEILLET 21-12 / 21-13 Karl SUFRYD - 21
Round 1 U19 - David ECKERLIN 10-21 / 21-13 / 21-12 Yohan TAING - 46
Round 1 U19 - Sanjeevi PADMANABHAN VASUDEVAN 21-12 / 19-21 / 21-11 Nicolas FRANCONVILLE - 44
Round 1 U19 - Mael DIETRICH 21-6 / 21-13 Art GEISEN - 21
Round 1 U19 - Anosch ALI 21-12 / 21-7 Patrik HRAZDÍRA - 22
Round 1 U19 - David SMUTNÝ 21-8 / 21-12 Julian MARCUS - 19
Round 1 U19 - Karim KREHEMEIER 21-7 / 21-11 Malik ZARROUK - 24
Round 1 U19 - Eric TELLER 23-21 / 21-19 Andri NIEDERMANN - 33
Round 1 U19 - Tarik KRUKOWSKI 21-15 / 21-19 Yoan GAMPER - 25
Round 2 U19 - David SILVA 21-19 / 20-22 / 21-18 Ayush SHETTY - 45
Round 2 U19 - Yash SURYAVANSHI 21-19 / 21-15 Yohan OSVALD - 34
Round 2 U19 - Timo BALDEGGER 21-13 / 20-22 / 23-21 Julian STRACK - 49
Round 2 U19 - Ilija NICOLUSSI 21-17 / 21-17 Ou Yang WANG - 33
Round 2 U19 - Charles FOUYN 9-21 / 21-8 / 22-20 Dominik KOPRIVA - 46
Round 2 U19 - Lorrain JOLIAT 21-13 / 21-11 Daniel DVORÁK - 25
Round 2 U19 - Saurya SINGH 21-10 / 21-11 Mathias RODRIGUES - 23
Round 2 U19 - Paul TOURNEFIER 15-21 / 21-19 / 21-16 Kenneth NEUMANN - 54
Round 2 U19 - Tino DAOUDAL 21-17 / 21-11 Tom LALOT TRESCARTE - 33
Round 2 U19 - Yohan BARBIERI 21-13 / 21-8 Wolf HOEBEKE - 23
Round 2 U19 - Loan PEILLET 21-16 / 21-16 Adrian JOLIAT - 28
Round 2 U19 - David ECKERLIN 21-18 / 21-16 Pedro PORTELAS - 27
Round 2 U19 - Sanjeevi PADMANABHAN VASUDEVAN 21-8 / 21-11 Mael DIETRICH - 20
Round 2 U19 - Anosch ALI 21-19 / 21-8 David SMUTNÝ - 36
Round 2 U19 - Karim KREHEMEIER 21-10 / 21-13 Eric TELLER - 28
Round 2 U19 - Kristof TOTH 21-7 / 21-7 Tarik KRUKOWSKI - 22
Round 3 U19 - David SILVA 21-18 / 21-15 Yash SURYAVANSHI - 26
Round 3 U19 - Ilija NICOLUSSI 18-21 / 21-15 / 21-15 Timo BALDEGGER - 47
Round 3 U19 - Charles FOUYN 21-8 / 21-16 Lorrain JOLIAT - 28
Round 3 U19 - Paul TOURNEFIER 21-11 / 21-8 Saurya SINGH - 21
Round 3 U19 - Yohan BARBIERI 21-9 / 15-21 / 21-16 Tino DAOUDAL - 55
Round 3 U19 - Loan PEILLET 21-17 / 21-18 David ECKERLIN - 26
Round 3 U19 - Anosch ALI 21-16 / 21-16 Sanjeevi PADMANABHAN VASUDEVAN - 31
Round 3 U19 - Karim KREHEMEIER 17-21 / 21-17 / 22-20 Kristof TOTH - 66
Quarter-final U19 - David SILVA 21-17 / 21-15 Ilija NICOLUSSI - 31
Quarter-final U19 - Paul TOURNEFIER 16-21 / 21-17 / 21-17 Charles FOUYN - 56
Quarter-final U19 - Loan PEILLET 24-26 / 21-14 / 26-24 Yohan BARBIERI - 58
Quarter-final U19 - Karim KREHEMEIER 21-14 / 21-9 Anosch ALI - 29
Semi-final U19 - Paul TOURNEFIER 21-8 / 21-12 David SILVA - 23
Semi-final U19 - Karim KREHEMEIER 21-15 / 21-14 Loan PEILLET - 31
Final U19 - Karim KREHEMEIER 21-8 / 21-18 Paul TOURNEFIER - 28
WD
Round 1 U19 - KaterIna KOLIÁŠOVÁ / KaterIna OSLADILOVÁ 18-21 / 21-18 / 21-19 Pheline KRÜGER / Amelie LEHMANN - 43
Round 2 U19 - CHENG Su Hui / CHENG Su Yin 21-8 / 21-7 Margarida CABACO / Carolina SILVA - 23
Round 2 U19 - Selin HÜBSCH / Julia MEYER 21-13 / 21-12 Lucie KRULOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ - 26
Round 2 U19 - Lucie AMIGUET / Vera APPENZELLER 21-12 / 21-12 Sarah BERGER / Louane LACOUR - 26
Round 2 U19 - Lina EBERL / Katharina RUDERT W.O. Johanna DOPPELREITER / Lena RUMPOLD - 0
Round 2 U19 - Hannah BERGE / Anna MEJIKOVSKIY 16-21 / 21-19 / 21-14 KaterIna KOLIÁŠOVÁ / KaterIna OSLADILOVÁ - 49
Round 2 U19 - Louisa MARBURGER / Ramona ZIMMERMANN 18-21 / 21-16 / 21-14 Cloé BRAND / Anja STRAUSAK - 44
Round 2 U19 - Clemence GAUDREAU / Elsa JACOB 21-9 / 11-21 / 21-8 Cara SIEBRECHT / Elina SONNENSCHEIN - 43
Round 2 U19 - Madalena FORTUNATO / Beatriz ROBERTO 21-7 / 17-21 / 21-18 Jule ALBERTS / Finja ROSENDAHL - 41
Quarter-final U19 - CHENG Su Hui / CHENG Su Yin 21-17 / 21-12 Selin HÜBSCH / Julia MEYER - 37
Quarter-final U19 - Lucie AMIGUET / Vera APPENZELLER 21-11 / 24-22 Lina EBERL / Katharina RUDERT - 27
Quarter-final U19 - Louisa MARBURGER / Ramona ZIMMERMANN 26-28 / 21-12 / 21-14 Hannah BERGE / Anna MEJIKOVSKIY - 54
Quarter-final U19 - Clemence GAUDREAU / Elsa JACOB 21-13 / 21-6 Madalena FORTUNATO / Beatriz ROBERTO - 26
Semi-final U19 - CHENG Su Hui / CHENG Su Yin 21-15 / 21-13 Lucie AMIGUET / Vera APPENZELLER - 40
Semi-final U19 - Clemence GAUDREAU / Elsa JACOB 21-15 / 21-16 Louisa MARBURGER / Ramona ZIMMERMANN - 31
Final U19 - CHENG Su Hui / CHENG Su Yin 21-9 / 21-16 Clemence GAUDREAU / Elsa JACOB - 34
WS
Round 1 U19 - Karla HENRY 21-9 / 21-3 Carolina SILVA - 19
Round 2 U19 - Louisa MARBURGER W.O. Lisa CURTIN - 0
Round 2 U19 - Elena PHAN 14-21 / 21-17 / 21-16 Caitlyn DE BREE - 37
Round 2 U19 - Lucie AMIGUET 21-10 / 21-17 Nina SCHÄFER - 22
Round 2 U19 - Selin HÜBSCH 21-18 / 21-11 Cara SIEBRECHT - 29
Round 2 U19 - KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-18 / 12-21 / 21-19 Madalena FORTUNATO - 33
Round 2 U19 - Jule ALBERTS 21-17 / 21-13 Kristina KOZEMPELOVÁ - 24
Round 2 U19 - Lucie KRULOVÁ 21-8 / 21-17 Ramona ZIMMERMANN - 20
Round 2 U19 - Katharina RUDERT 17-21 / 21-14 / 21-19 KaterIna OSLADILOVÁ - 44
Round 2 U19 - Karla HENRY 21-11 / 21-4 Tereza ŠOLAROVÁ - 18
Round 2 U19 - Cloé BRAND W.O. Michelle KANSCHIK - 0
Round 2 U19 - Lise BREUILLAT 21-17 / 21-23 / 23-21 Amelie LEHMANN - 56
Round 2 U19 - Hannah BERGE W.O. Adina PANZA - 0
Round 2 U19 - Petra MAIXNEROVÁ 21-9 / 21-5 Margarida CABACO - 16
Round 2 U19 - Julia MEYER 21-7 / 21-9 Lina EBERL - 16
Round 2 U19 - Anja STRAUSAK 21-19 / 21-18 Vera APPENZELLER - 32
Round 2 U19 - Beatriz ROBERTO 21-10 / 21-12 Finja ROSENDAHL - 20
Round 3 U19 - Elena PHAN 21-14 / 21-12 Louisa MARBURGER - 24
Round 3 U19 - Lucie AMIGUET 21-19 / 21-17 Selin HÜBSCH - 36
Round 3 U19 - KaterIna KOLIÁŠOVÁ 20-22 / 21-13 / 21-15 Jule ALBERTS - 34
Round 3 U19 - Lucie KRULOVÁ 21-19 / 21-5 Katharina RUDERT - 23
Round 3 U19 - Cloé BRAND 21-17 / 21-16 Karla HENRY - 32
Round 3 U19 - Lise BREUILLAT 21-18 / 21-15 Hannah BERGE - 32
Round 3 U19 - Petra MAIXNEROVÁ 21-17 / 18-21 / 21-11 Julia MEYER - 36
Round 3 U19 - Anja STRAUSAK 21-12 / 21-12 Beatriz ROBERTO - 22
Quarter-final U19 - Lucie AMIGUET 21-15 / 21-19 Elena PHAN - 32
Quarter-final U19 - Lucie KRULOVÁ 21-12 / 21-16 KaterIna KOLIÁŠOVÁ - 21
Quarter-final U19 - Lise BREUILLAT 21-14 / 12-21 / 21-14 Cloé BRAND - 43
Quarter-final U19 - Anja STRAUSAK 17-21 / 21-18 / 21-13 Petra MAIXNEROVÁ - 40
Semi-final U19 - Lucie AMIGUET 21-16 / 21-17 Lucie KRULOVÁ - 34
Semi-final U19 - Lise BREUILLAT 21-9 / 21-12 Anja STRAUSAK - 21
Final U19 - Lucie AMIGUET 21-13 / 21-18 Lise BREUILLAT - 30
XD
Round 1 U19 - Simon BAILONI / Lena RUMPOLD 21-11 / 21-18 Finn BUSCH / Ramona ZIMMERMANN - 22
Round 1 U19 - Patrik HRAZDÍRA / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 24-26 / 24-22 / 21-15 Kevin DANG / Anna MEJIKOVSKIY - 48
Round 2 U19 - GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 21-9 / 21-15 Loan PEILLET / Lise BREUILLAT - 25
Round 2 U19 - Simon KRAX / Pheline KRÜGER 19-21 / 22-20 / 21-14 Wolf HOEBEKE / Caitlyn DE BREE - 38
Round 2 U19 - Yohan OSVALD / Elena PHAN 21-13 / 21-19 Nicolas FRANCONVILLE / Vera APPENZELLER - 23
Round 2 U19 - Nikolaj STUPPLICH / Cara SIEBRECHT 21-19 / 21-14 David ECKERLIN / Amelie LEHMANN - 27
Round 2 U19 - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER W.O. Timo BALDEGGER / Adina PANZA - 0
Round 2 U19 - Karl SUFRYD / Katharina RUDERT 15-21 / 21-8 / 21-19 Daniel DVORÁK / Lucie KRULOVÁ - 36
Round 2 U19 - David SILVA / Beatriz ROBERTO 21-16 / 21-15 Axel BASTIDE / Clemence GAUDREAU - 29
Round 2 U19 - Simon BAILONI / Lena RUMPOLD 21-19 / 21-16 Jan RÁZL / Kristina KOZEMPELOVÁ - 26
Round 2 U19 - Jonathan DRESP / Elina SONNENSCHEIN 23-21 / 21-19 Patrik HRAZDÍRA / KaterIna KOLIÁŠOVÁ - 26
Round 2 U19 - Yohan BARBIERI / Elsa JACOB 21-16 / 21-12 Mathis CHANTHAKESONE / Lucie AMIGUET - 23
Round 2 U19 - Pavel MANÁSEK / Tereza ŠOLAROVÁ 21-15 / 15-21 / 21-10 Luca WIECHMANN / Hannah BERGE - 36
Round 2 U19 - Anthony GOURDON / Louane LACOUR 21-13 / 21-15 Rodrigo DIAS / Madalena FORTUNATO - 22
Round 2 U19 - Moritz MILLER / Louisa MARBURGER W.O. Ilija NICOLUSSI / Johanna DOPPELREITER - 0
Round 2 U19 - Lorrain JOLIAT / Cloé BRAND 27-25 / 21-16 Pedro PORTELAS / Margarida CABACO - 30
Round 2 U19 - Mathias RODRIGUES / Carolina SILVA 21-16 / 21-15 Clement KERVIO / Lina EBERL - 21
Round 2 U19 - BEH Chun Meng / CHENG Su Hui 21-11 / 21-4 Tarik KRUKOWSKI / Nina SCHÄFER - 19
Round 3 U19 - GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 21-16 / 21-14 Simon KRAX / Pheline KRÜGER - 24
Round 3 U19 - Nikolaj STUPPLICH / Cara SIEBRECHT 21-13 / 21-16 Yohan OSVALD / Elena PHAN - 21
Round 3 U19 - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 21-11 / 21-9 Karl SUFRYD / Katharina RUDERT - 17
Round 3 U19 - David SILVA / Beatriz ROBERTO 14-21 / 21-18 / 21-13 Simon BAILONI / Lena RUMPOLD - 37
Round 3 U19 - Yohan BARBIERI / Elsa JACOB 21-16 / 17-21 / 27-25 Jonathan DRESP / Elina SONNENSCHEIN - 45
Round 3 U19 - Anthony GOURDON / Louane LACOUR 21-16 / 21-14 Pavel MANÁSEK / Tereza ŠOLAROVÁ - 21
Round 3 U19 - Lorrain JOLIAT / Cloé BRAND 21-12 / 21-8 Moritz MILLER / Louisa MARBURGER - 21
Round 3 U19 - BEH Chun Meng / CHENG Su Hui 21-8 / 21-4 Mathias RODRIGUES / Carolina SILVA - 15
Quarter-final U19 - GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 21-15 / 21-10 Nikolaj STUPPLICH / Cara SIEBRECHT - 27
Quarter-final U19 - Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER 20-22 / 21-11 / 21-16 David SILVA / Beatriz ROBERTO - 35
Quarter-final U19 - Yohan BARBIERI / Elsa JACOB 21-13 / 20-22 / 21-15 Anthony GOURDON / Louane LACOUR - 37
Quarter-final U19 - BEH Chun Meng / CHENG Su Hui 21-8 / 21-7 Lorrain JOLIAT / Cloé BRAND - 19
Semi-final U19 - GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 21-15 / 21-16 Jarne SCHLEVOIGT / Julia MEYER - 28
Semi-final U19 - BEH Chun Meng / CHENG Su Hui 21-17 / 24-22 Yohan BARBIERI / Elsa JACOB - 30
Final U19 - GOH Boon Zhe / CHENG Su Yin 21-15 / 21-16 BEH Chun Meng / CHENG Su Hui - 28
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 27 60 6 22.2% 2116 78.37 00:27:18 2.87 0 0.0%
MS 56 125 13 23.2% 4399 78.55 00:31:42 2.48 1 1.8%
WD 15 36 6 40.0% 1269 84.6 00:36:16 2.33 0 0.0%
WS 29 66 8 27.6% 2328 80.28 00:29:10 2.75 0 0.0%
XD 31 70 8 25.8% 2541 81.97 00:27:37 2.97 0 0.0%
Total 158 357 41 25.9% 12653 80.08 00:30:07 2.66 1 0.6%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set


Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Malaysia 17 1 94.4%
Austria 7 3 70.0%
India 4 2 66.7%
France 39 22 63.9%
Belgium 5 5 50.0%
Hungary 3 3 50.0%
Czech Republic 14 19 42.4%
Switzerland 16 22 42.1%
Germany 42 58 42.0%
Portugal 7 11 38.9%
4 11 26.7%
Peru 0 1 0.0%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2021 Karim KREHEMEIER Paul TOURNEFIER 21-8 / 21-18
2019 Ethan ROSE Martin OUAZZEN 21-18 / 22-20