Iran Fajr Badminton International Challenge  

Tournament Name: The 28th Iran Fajr International Challenge 2019
Tournament Dates: 04/02/2019-07/02/2019
Location: Iran, Tehran
Category: International Challenge

Winners
Category Winner Runner-up
MD Adnan MAULANA / Ghifari Anandaffa PRIHARDIKA Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB
MS Kunlavut VITIDSARN LI Shifeng
WD Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH Bengisu ERCETIN / Nazlican INCI
WS Supanida KATETHONG Choirunnisa CHOIRUNNISA

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD (qual)
Round 1 - Mohammad Ali FAGHIH KHORASANI / Payam NASR ESFAHANI 21-10 / 21-10 Zaur ISAZADE / Vagif ISMAYILOV - 15
MD
Round 1 75 Ade Resky DWICAHYO / Azmy QOWIMURAMADHONI 21-15 / 21-14 Arshia AMALKONANDE / Iman MEMARPOUR - 22
Round 1 437 Mek NARONGRIT / Weeraphat PHAKJARUNG 21-11 / 21-13 Mehdi ANSARI / Ali HOSSEINKHANI 354 25
Round 1 - Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 21-11 / 21-15 Soroush ESKANDARI VATANNEJAD / Mohamad PAIRAVAND - 20
Round 1 364 Serdar KOCA / Serhat SALIM 21-5 / 21-7 Seyid MIRJAFAROV / Ravan RUSTAMOV - 23
Round 1 775 Wen Xing Abel TAN / Han Zhuo TOH 11-21 / 22-20 / 21-18 Daniel NIKOLOV / Ivan RUSEV 104 39
Round 1 - Alireza QASEMI / Sadredin SADEGHI 21-10 / 21-17 Ali HAYATI / Mohammad ZARCHI - 22
Round 1 - Farzin KHANJANI / Mehran SHAHBAZI 21-8 / 21-17 Shadmehr HEIDARI / Matin MOGHIMI - 50
Round 1 165 Leo Rolly CARNANDO / Daniel MARTHIN 21-8 / 21-18 Mohanraj ELUMALAI / Velavan VASUDEVAN 339 20
Round 1 430 Danny Bawa CHRISNANTA / LOH Kean Hean 21-8 / 21-8 Mehdi REZAEI / Shayan REZAROBABI - 17
Round 1 241 Giovanni GRECO / Kevin STROBL 21-10 / 21-19 Alireza FAGHFOURI / Seyed Armin ZAKI ZADEH - 22
Round 1 775 Alireza KARAMI / Nima ROSTAMPOURLAGALDANI 17-21 / 21-16 / 21-11 Mikaeil MAREE / Mehrdad RAHMANI - 33
Round 1 - Amir JABBARI / Hasan MOTAGHI 25-23 / 21-19 Mohammad Ali FAGHIH KHORASANI / Payam NASR ESFAHANI - 22
Round 1 - Adnan MAULANA / Ghifari Anandaffa PRIHARDIKA 21-7 / 21-8 Amer AWAD / Ali NEAMAH 1385 15
Round 1 - Semih Baha BASAKIN / Emre SONMEZ 21-14 / 21-11 Mohammad Mehdi MIRSHEKARI / Saleh SANGTARASH 775 21
Round 1 88 Jaromir JANACEK / Tomáš ŠVEJDA 21-7 / 21-10 Agil GABILOV / Ravan NIFTALIYEV - 17
Round 1 1383 Jahid ALHASANOV / Sabuhi HUSEYNOV W.O. Mohamad CHAHARMALI / Ali YAZDANI - 0
Round 2 75 Ade Resky DWICAHYO / Azmy QOWIMURAMADHONI 21-19 / 17-21 / 21-18 Mek NARONGRIT / Weeraphat PHAKJARUNG 437 44
Round 2 - Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 21-11 / 21-15 Serdar KOCA / Serhat SALIM 364 22
Round 2 - Alireza QASEMI / Sadredin SADEGHI 18-21 / 21-19 / 21-19 Wen Xing Abel TAN / Han Zhuo TOH 775 38
Round 2 165 Leo Rolly CARNANDO / Daniel MARTHIN 21-12 / 21-19 Farzin KHANJANI / Mehran SHAHBAZI - 24
Round 2 430 Danny Bawa CHRISNANTA / LOH Kean Hean 21-17 / 21-18 Giovanni GRECO / Kevin STROBL 241 21
Round 2 775 Alireza KARAMI / Nima ROSTAMPOURLAGALDANI 21-16 / 21-15 Jahid ALHASANOV / Sabuhi HUSEYNOV 1383 24
Round 2 - Adnan MAULANA / Ghifari Anandaffa PRIHARDIKA 21-17 / 21-18 Amir JABBARI / Hasan MOTAGHI - 26
Round 2 88 Jaromir JANACEK / Tomáš ŠVEJDA 14-21 / 21-16 / 21-19 Semih Baha BASAKIN / Emre SONMEZ - 42
Quarter-final - Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 21-16 / 21-15 Ade Resky DWICAHYO / Azmy QOWIMURAMADHONI 75 20
Quarter-final 165 Leo Rolly CARNANDO / Daniel MARTHIN 21-13 / 21-13 Alireza QASEMI / Sadredin SADEGHI - 26
Quarter-final 430 Danny Bawa CHRISNANTA / LOH Kean Hean 21-12 / 21-17 Alireza KARAMI / Nima ROSTAMPOURLAGALDANI 775 20
Quarter-final - Adnan MAULANA / Ghifari Anandaffa PRIHARDIKA 21-17 / 21-12 Jaromir JANACEK / Tomáš ŠVEJDA 88 27
Semi-final - Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 21-19 / 13-21 / 21-15 Leo Rolly CARNANDO / Daniel MARTHIN 165 46
Semi-final - Adnan MAULANA / Ghifari Anandaffa PRIHARDIKA 30-28 / 21-19 Danny Bawa CHRISNANTA / LOH Kean Hean 430 42
Final - Adnan MAULANA / Ghifari Anandaffa PRIHARDIKA 21-18 / 21-13 Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB - 30
MS (qual)
Round 1 - Iqbal Aji Tri PAMUNGKAS 21-14 / 21-15 Farzin KHANJANI 530 28
Round 1 1097 Alireza FAGHFOURI 21-18 / 14-8 Ret. Mohamad CHAHARMALI 1097 34
Round 1 - Shayan REZAROBABI 21-19 / 21-14 Jahid ALHASANOV 808 29
Round 1 - Mohammad Ali FAGHIH KHORASANI 21-3 / 21-10 Ali NEAMAH - 17
Round 1 690 Alireza KARAMI 21-14 / 21-12 Ali HAYATI - 23
Round 1 1097 Mohamad PAIRAVAND 21-5 / 21-6 Vagif ISMAYILOV - 17
Round 1 1048 Mehdi ANSARI 21-19 / 21-15 Saleh SANGTARASH - 22
Round 1 - Payam NASR ESFAHANI 21-14 / 21-14 Velavan VASUDEVAN - 20
Round 1 1097 Matin MOGHIMI 21-17 / 25-23 Agil GABILOV - 22
Round 1 814 Setthanan PIYAWATCHARAVIJIT 21-7 / 21-13 Mohammad Mehdi MIRSHEKARI - 18
Round 1 1097 Seyed Armin ZAKI ZADEH 21-9 / 21-16 Ali YAZDANI - 23
Round 1 690 Yazgan CALISIR 21-10 / 21-11 Mohammad ZARCHI - 20
Round 1 1048 Ali HOSSEINKHANI 23-21 / 21-16 Ravan NIFTALIYEV - 22
Round 1 1048 Hasan MOTAGHI 21-18 / 21-17 Nima ROSTAMPOURLAGALDANI 1097 30
Round 1 - Shadmehr HEIDARI 25-23 / 21-9 Sadredin SADEGHI - 31
Round 1 1097 Alireza QASEMI 21-13 / 21-14 Sabuhi HUSEYNOV 575 24
MS
Round 1 54 Firman Abdul KHOLIK 21-14 / 21-9 Payam NASR ESFAHANI - 22
Round 1 331 Jia Wei Joel KOH 21-10 / 14-21 / 21-19 Giovanni GRECO 360 44
Round 1 168 Kantawat LEELAVECHABUTR 21-18 / 21-12 Niluka KARUNARATNE 99 32
Round 1 1048 Ali HOSSEINKHANI 21-10 / 18-21 / 21-17 Matthew ABELA 251 37
Round 1 380 Karono KARONO 9-21 / 21-18 / 21-16 Emre LALE 92 49
Round 1 143 Adulrach NAMKUL 21-16 / 21-14 Alireza KARAMI 690 30
Round 1 137 Bernardo ATILANO 21-14 / 21-8 Azmy QOWIMURAMADHONI 158 25
Round 1 - Shadmehr HEIDARI 23-21 / 12-21 / 21-15 Robert MANN 175 43
Round 1 73 Sergey SIRANT 21-8 / 21-6 Shayan REZAROBABI - 20
Round 1 174 Kari GUNNARSSON 21-14 / 21-16 Alberto Alvin YULIANTO 512 33
Round 1 428 Amir JABBARI 21-18 / 21-19 Rosario MADDALONI 108 33
Round 1 281 Saran JAMSRI 21-15 / 15-21 / 21-15 Yazgan CALISIR 690 52
Round 1 96 Gergely KRAUSZ 21-18 / 21-10 Seyed Armin ZAKI ZADEH 1097 32
Round 1 220 Misbun Ramdan MOHMED MISBUN 21-11 / 27-29 / 21-19 Daniel NIKOLOV 155 49
Round 1 814 Setthanan PIYAWATCHARAVIJIT 21-14 / 14-21 / 21-13 Bahaedeen Ahmad ALSHANNIK 124 42
Round 1 452 LI Shifeng 10-21 / 21-10 / 21-19 Karan Rajan RAJARAJAN 146 51
Round 1 381 Enrico BARONI 21-11 / 21-18 Mohammad Ali FAGHIH KHORASANI - 22
Round 1 112 Kunlavut VITIDSARN 21-8 / 21-10 Muhammad Elaf Wei TAN 297 21
Round 1 141 Ikhsan Leonardo Imanuel RUMBAY 24-22 / 21-8 Kiran GEORGE 294 33
Round 1 87 Milan LUDIK 11-21 / 21-15 / 21-14 Iqbal Aji Tri PAMUNGKAS - 47
Round 1 151 Gatjra Piliang Fiqihilahi CUPU 17-21 / 21-9 / 21-8 Muhammed Ali KURT 148 49
Round 1 117 Teck Zhi SOO 21-8 / 21-12 Alireza QASEMI 1097 21
Round 1 1048 Mehdi ANSARI 26-24 / 14-21 / 21-14 Gergo PYTEL 284 43
Round 1 84 Ade Resky DWICAHYO 21-15 / 21-8 Mehran SHAHBAZI 319 25
Round 1 469 Phanuwat SRIMANTA 21-11 / 22-20 Muhamad IMRAN KHAN 335 27
Round 1 126 Michal ROGALSKI 21-7 / 21-18 Mohamad PAIRAVAND 1097 31
Round 1 196 Fabio CAPONIO 19-21 / 21-12 / 21-13 Soroush ESKANDARI VATANNEJAD 530 43
Round 1 91 Luka WRABER 21-15 / 21-13 Hasan MOTAGHI 1048 34
Round 1 170 Duarte Nuno ANJO 21-12 / 21-10 Matin MOGHIMI 1097 18
Round 1 134 Artem POCHTAROV 21-18 / 21-16 Abhishek YELIGAR 180 31
Round 1 387 Ruttanapak OUPTHONG 21-16 / 23-25 / 21-13 Ivan RUSEV 161 55
Round 1 67 Chico Aura DWI WARDOYO 21-10 / 21-8 Alireza FAGHFOURI 1097 22
Round 2 54 Firman Abdul KHOLIK 21-17 / 21-12 Jia Wei Joel KOH 331 32
Round 2 168 Kantawat LEELAVECHABUTR 21-10 / 21-12 Ali HOSSEINKHANI 1048 20
Round 2 143 Adulrach NAMKUL 21-16 / 21-13 Karono KARONO 380 30
Round 2 137 Bernardo ATILANO 21-12 / 21-17 Shadmehr HEIDARI - 25
Round 2 73 Sergey SIRANT 21-16 / 21-18 Kari GUNNARSSON 174 33
Round 2 281 Saran JAMSRI 21-12 / 20-22 / 21-18 Amir JABBARI 428 58
Round 2 96 Gergely KRAUSZ 21-16 / 21-11 Misbun Ramdan MOHMED MISBUN 220 24
Round 2 452 LI Shifeng 21-11 / 21-23 / 21-8 Setthanan PIYAWATCHARAVIJIT 814 38
Round 2 112 Kunlavut VITIDSARN 21-12 / 21-9 Enrico BARONI 381 21
Round 2 141 Ikhsan Leonardo Imanuel RUMBAY 21-18 / 21-12 Milan LUDIK 87 31
Round 2 117 Teck Zhi SOO 21-18 / 30-29 Gatjra Piliang Fiqihilahi CUPU 151 41
Round 2 84 Ade Resky DWICAHYO 21-9 / 21-13 Mehdi ANSARI 1048 22
Round 2 126 Michal ROGALSKI 15-21 / 21-10 / 21-16 Phanuwat SRIMANTA 469 42
Round 2 91 Luka WRABER 19-21 / 21-15 / 21-15 Fabio CAPONIO 196 47
Round 2 134 Artem POCHTAROV 21-7 / 21-15 Duarte Nuno ANJO 170 22
Round 2 67 Chico Aura DWI WARDOYO 21-15 / 21-12 Ruttanapak OUPTHONG 387 26
Round 3 54 Firman Abdul KHOLIK 21-10 / 24-22 Kantawat LEELAVECHABUTR 168 34
Round 3 143 Adulrach NAMKUL 21-10 / 21-11 Bernardo ATILANO 137 23
Round 3 73 Sergey SIRANT 21-17 / 21-12 Saran JAMSRI 281 29
Round 3 452 LI Shifeng 21-14 / 9-3 Ret. Gergely KRAUSZ 96 22
Round 3 112 Kunlavut VITIDSARN 21-17 / 21-13 Ikhsan Leonardo Imanuel RUMBAY 141 32
Round 3 117 Teck Zhi SOO 21-14 / 21-10 Ade Resky DWICAHYO 84 27
Round 3 126 Michal ROGALSKI 21-13 / 21-19 Luka WRABER 91 31
Round 3 134 Artem POCHTAROV 21-17 / 10-21 / 22-20 Chico Aura DWI WARDOYO 67 55
Quarter-final 143 Adulrach NAMKUL 21-19 / 19-21 / 21-16 Firman Abdul KHOLIK 54 48
Quarter-final 452 LI Shifeng 21-19 / 21-18 Sergey SIRANT 73 35
Quarter-final 112 Kunlavut VITIDSARN 21-8 / 21-12 Teck Zhi SOO 117 23
Quarter-final 126 Michal ROGALSKI 17-21 / 21-19 / 21-17 Artem POCHTAROV 134 65
Semi-final 452 LI Shifeng 21-17 / 21-19 Adulrach NAMKUL 143 45
Semi-final 112 Kunlavut VITIDSARN 21-12 / 21-14 Michal ROGALSKI 126 30
Final 112 Kunlavut VITIDSARN 21-18 / 21-17 LI Shifeng 452 46
WD
Round 1 - Nazanin BASHIRI / Nastaran KARAMI 21-12 / 21-6 Nigar ALIYEVA / Narmin SHARIFOVA - 16
Round 1 - Febby Valencia Dwijayanti GANI / Rayhan Vania SALSABILA 21-7 / 21-10 Narges AFSHARI / Romina TAJIK - 19
Round 1 - Atena HAMIDIFAR / Saghar RAFEI 21-13 / 21-15 Naghmeh MEHRJOO / Kimia SASANI - 20
Round 1 - CHUA Hui Zhen Grace / Yun LIANG 21-11 / 21-14 Yeganeh SEYEDTAFRISHIKHAMENEH / Nazanin ZAMANI 530 22
Round 1 390 Anna Ching Yik CHEONG / LIM Chiew Sien 21-9 / 21-9 Setayesh ABDOLKARIMI / Elnaz FEIZMANESH - 21
Round 1 191 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 21-9 / 21-11 Fatemeh AHMADZADEH / Kimia AZADVARI - 19
Round 1 - Sayeh KHALIL RAHMAN / Parnia NABAVI 21-6 / 21-16 Khavar BAYRAMOVA / Adila MEHDIYEVA - 18
Round 1 - HAMEDANCHI AZAD Hale / Hajar KABIRI 21-11 / 21-10 Maryam BARZEGARI / Shiva PAZIROFKAR - 17
Round 1 147 Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH 21-11 / 21-11 Kiana HASHEMI / Zahra KAHRIZI - 20
Round 1 245 Chasinee KOREPAP / Kwanchanok SUDJAIPRAPARAT 21-10 / 21-12 Nasim SAFAI / Hananeh YAGHOBZADEH 405 24
Round 2 45 Bengisu ERCETIN / Nazlican INCI 21-6 / 21-13 Nazanin BASHIRI / Nastaran KARAMI - 19
Round 2 - Febby Valencia Dwijayanti GANI / Rayhan Vania SALSABILA 21-11 / 21-8 Paria ESKANDARI / Elahe SEPIDAN - 18
Round 2 95 Pooja DANDU / SANJANA SANTOSH 21-6 / 21-4 Atena HAMIDIFAR / Saghar RAFEI - 17
Round 2 390 Anna Ching Yik CHEONG / LIM Chiew Sien 21-17 / 21-17 CHUA Hui Zhen Grace / Yun LIANG - 33
Round 2 191 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 21-8 / 21-7 Sayeh KHALIL RAHMAN / Parnia NABAVI - 17
Round 2 84 Nikoletta BUKOVICZKI / Daniella GONDA 21-16 / 21-11 HAMEDANCHI AZAD Hale / Hajar KABIRI - 20
Round 2 147 Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH 21-16 / 21-15 Samin ABEDKHOJASTEH / Soraya AGHAEIHAJIAGHA 672 29
Round 2 245 Chasinee KOREPAP / Kwanchanok SUDJAIPRAPARAT 21-18 / 21-9 Putri Sari Dewi CITRA / Yujia JIN 65 24
Quarter-final 45 Bengisu ERCETIN / Nazlican INCI 21-18 / 21-17 Febby Valencia Dwijayanti GANI / Rayhan Vania SALSABILA - 34
Quarter-final 95 Pooja DANDU / SANJANA SANTOSH 16-21 / 21-16 / 22-20 Anna Ching Yik CHEONG / LIM Chiew Sien 390 61
Quarter-final 191 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 21-12 / 21-15 Nikoletta BUKOVICZKI / Daniella GONDA 84 19
Quarter-final 147 Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH 21-13 / 21-18 Chasinee KOREPAP / Kwanchanok SUDJAIPRAPARAT 245 32
Semi-final 45 Bengisu ERCETIN / Nazlican INCI 21-17 / 13-21 / 21-12 Pooja DANDU / SANJANA SANTOSH 95 54
Semi-final 147 Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH 21-17 / 17-21 / 21-17 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 191 46
Final 147 Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH 21-17 / 21-18 Bengisu ERCETIN / Nazlican INCI 45 34
WS (qual)
Round 1 611 Elahe SEPIDAN 21-9 / 17-21 / 21-12 Parnia NABAVI 903 31
Round 1 488 Yeganeh SEYEDTAFRISHIKHAMENEH 21-16 / 21-19 Nastaran KARAMI 611 25
Round 1 431 Busra UNLU 21-5 / 21-13 Hananeh YAGHOBZADEH 611 18
Round 1 488 Romina TAJIK 21-12 / 21-10 Paria ESKANDARI 611 21
Round 1 611 Elnaz FEIZMANESH 21-16 / 21-10 Nazanin ZAMANI 611 31
Round 1 488 Nasim SAFAI 21-15 / 21-19 Helina RÜÜTEL 408 25
Round 1 444 Yue Yann Jaslyn HOOI 21-10 / 21-5 HAMEDANCHI AZAD Hale 611 18
Round 1 488 Setayesh ABDOLKARIMI 21-8 / 21-10 Saghar RAFEI 903 20
WS
Round 1 281 Lilit POGHOSYAN 21-18 / 21-19 Elnaz FEIZMANESH 611 33
Round 1 174 Bening Sri RAHAYU 21-17 / 21-19 LI Yun 314 41
Round 1 72 Ozge BAYRAK 21-17 / 21-16 Sonia GONCALVES 152 3
Round 1 127 Maria ULITINA 21-13 / 21-10 Setayesh ABDOLKARIMI 488 30
Round 1 143 Agnes KOROSI 22-20 / 18-21 / 21-18 Aliye DEMIRBAG 62 40
Round 1 179 Soraya AGHAEIHAJIAGHA 21-13 / 21-11 Elahe SEPIDAN 611 22
Round 1 74 Kate FOO KUNE 21-6 / 21-14 Romina TAJIK 488 20
Round 1 114 Choirunnisa CHOIRUNNISA 21-19 / 12-21 / 21-18 CHUA Hui Zhen Grace 118 48
Round 1 488 Nasim SAFAI 21-19 / 21-11 Domou AMRO 208 22
Round 1 92 Natalia PERMINOVA 21-4 / 21-16 Vlada GINGA 271 27
Round 1 126 Aurum Oktavia WINATA 21-9 / 21-14 Samin ABEDKHOJASTEH 223 24
Round 1 444 Yue Yann Jaslyn HOOI 13-21 / 21-19 / 21-9 Linda ZETCHIRI 56 52
Round 1 162 Daniella GONDA 21-18 / 21-18 Busra UNLU 431 22
Round 1 110 Supanida KATETHONG 21-12 / 21-18 Sri FATMAWATI 163 28
Round 1 164 Asty Dwi WIDYANINGRUM 21-16 / 21-13 Kati-Kreet MARRAN 175 35
Round 1 48 Neslihan YIGIT 21-5 / 21-5 Yeganeh SEYEDTAFRISHIKHAMENEH 488 17
Round 2 174 Bening Sri RAHAYU 21-12 / 21-14 Lilit POGHOSYAN 281 21
Round 2 72 Ozge BAYRAK 25-23 / 21-19 Maria ULITINA 127 36
Round 2 143 Agnes KOROSI 16-21 / 21-19 / 21-17 Soraya AGHAEIHAJIAGHA 179 46
Round 2 114 Choirunnisa CHOIRUNNISA 21-19 / 21-15 Kate FOO KUNE 74 20
Round 2 92 Natalia PERMINOVA 21-16 / 21-16 Nasim SAFAI 488 32
Round 2 444 Yue Yann Jaslyn HOOI 21-13 / 21-12 Aurum Oktavia WINATA 126 26
Round 2 110 Supanida KATETHONG 21-11 / 21-9 Daniella GONDA 162 20
Round 2 48 Neslihan YIGIT 21-11 / 21-15 Asty Dwi WIDYANINGRUM 164 30
Quarter-final 72 Ozge BAYRAK 21-13 / 21-19 Bening Sri RAHAYU 174 35
Quarter-final 114 Choirunnisa CHOIRUNNISA 21-19 / 21-12 Agnes KOROSI 143 22
Quarter-final 444 Yue Yann Jaslyn HOOI 21-17 / 21-17 Natalia PERMINOVA 92 34
Quarter-final 110 Supanida KATETHONG 21-19 / 21-17 Neslihan YIGIT 48 34
Semi-final 114 Choirunnisa CHOIRUNNISA 23-21 / 20-22 / 22-20 Ozge BAYRAK 72 64
Semi-final 110 Supanida KATETHONG 21-14 / 21-14 Yue Yann Jaslyn HOOI 444 26
Final 110 Supanida KATETHONG 21-16 / 21-13 Choirunnisa CHOIRUNNISA 114 26
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 30 66 6 20.0% 2363 78.77 00:27:20 2.88 0 0.0%
MS 62 144 20 32.3% 5133 82.79 00:34:42 2.39 1 1.6%
WD 25 53 3 12.0% 1782 71.28 00:26:07 2.73 1 4.0%
WS 31 67 5 16.1% 2421 78.1 00:30:12 2.59 1 3.2%
Total 148 330 34 23.0% 11699 79.05 00:30:49 2.57 3 2.0%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set


Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Poland 4 1 80.0%
Thailand 26 8 76.5%
Russia 5 2 71.4%
China 5 2 71.4%
Indonesia 37 15 71.2%
Malaysia 6 3 66.7%
Ukraine 4 2 66.7%
Austria 2 1 66.7%
Czech Republic 3 2 60.0%
Turkey 12 10 54.5%
Hungary 6 5 54.5%
Singapore 10 9 52.6%
Estonia 3 3 50.0%
Portugal 3 3 50.0%
Iceland 1 1 50.0%
Armenia 1 1 50.0%
Mauritius 1 1 50.0%
Italy 3 5 37.5%
Iran 36 68 34.6%
India 2 5 28.6%
Azerbaijan 4 14 22.2%
Malta 0 1 0.0%
Luxembourg 0 1 0.0%
Denmark 0 1 0.0%
Sri Lanka 0 1 0.0%
1

Category: