European U17 Championships  

Tournament Name: 2021 European U17 Championships
Tournament Dates: 07/09/2021-12/09/2021
Location: Slovenia, Podcetrtek
Category: Junior

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Baptiste LABARTHE / Alex LANIER Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV
MS - U17 Alex LANIER William BØGEBJERG
WD - U17 Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA
WS - U17 Kaloyana NALBANTOVA Joanna PODEDWORNY
XD - U17 Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN 21-14 / 21-11 Pol HILD / Mike SINICO - 20
Round 1 U17 - Csanad HORVATH / Milan MESTERHAZY 21-14 / 21-18 Daniel DVORÁK / VojteCh HAVLÍCEK - 24
Round 1 U17 - Casper SPAANS / Rune VAN DALM 21-7 / 21-18 Christos GEORGIOU / Nikolas KOKOSIS - 20
Round 1 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 21-16 / 21-11 Dinu PANDELE / Luca-Stefan PANDELE - 24
Round 1 U17 - Anton BLOMQVIST / Kaiwen LI 21-17 / 23-21 Aleksanders JAKOVLEVS / Aldrin NELSON - 23
Round 1 U17 - Oliver BUTLER / Ethan HOSKEN 21-11 / 21-12 Guy BLUMENREICH / Shawn GRINBLAT - 18
Round 1 U17 - Dzmitry KASHYN / Hleb SHVDKOU 21-11 / 21-17 Finlay JACK / Matthew WARING - 20
Round 1 U17 - Oleksii TITOV / Ivan TSAREGOROTSEV 21-9 / 21-16 Richard PAVLIK / Andrej SUCHY - 21
Round 1 U17 - Tom ROSLIN / Filip SWAHN 21-15 / 17-21 / 25-23 Matthew CHEUNG / Dylan NOBLE - 33
Round 1 U17 - Jonathan MELGAARD / Mike VESTERGAARD 21-7 / 21-10 Santiago BATALHA / Tiago GOUVEIA - 19
Round 1 U17 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-15 / 21-19 Loris DIETRICH / Josua HARDMEIER - 25
Round 1 U17 - Georgii PETROV / Ilia VESNOVSKIY 21-5 / 21-9 Peter KOTNIK / Gasper TROBEC - 15
Round 1 U17 - Ilija NICOLUSSI / Jakob RINNER 21-16 / 21-13 Til GATZSCHE / Mark NIEMANN - 22
Round 1 U17 - Georgi KIROV / Stanimir TERZIEV 21-19 / 13-21 / 21-17 Andrei SCHMIDT / Hugo THEMAS - 32
Round 1 U17 - Evan KENNY / Josh TAYLOR 24-22 / 14-21 / 21-12 Mayan MOGILNER / Sharon PERELSHTEIN - 36
Round 1 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 21-8 / 21-11 Filip BOEHN / Sander OESTHASSEL - 18
Round 1 U17 - Romeo MAKBOUL / Mio MOLIN 22-20 / 21-17 William WANG / Noah WARNING - 23
Round 1 U17 - David ECKERLIN / Simon KRAX 21-15 / 21-5 Rokas LESINSKAS / Matas MACKEVICIUS - 16
Round 1 U17 - Robin HARPER / Michael PANG 21-13 / 21-14 Andrei Octavian COMAN / Calin Tudor TURCU - 22
Round 1 U17 - Rene LEEMAN / Chris Robin TALTS 21-16 / 21-11 Hugo CHANTHAKESONE / Nolan CHANTHAKESONE - 22
Round 1 U17 - Matteo JUSTEL / Yohan OSVALD 21-8 / 21-7 Robbie FROST / Richard KONG - 15
Round 1 U17 - Pavel MANÁSEK / Jan RÁZL 21-19 / 21-12 Pascal CHENG / Lorenz OBERNDORFER - 24
Round 1 U17 - Marco DANTI / Simone PICCININ 21-15 / 21-15 Georgi KATEROV / Jonah QUINTENS - 21
Round 1 U17 - Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI 21-6 / 21-7 Amay PATIL / Matthew SWASH - 15
Round 1 U17 - Iago MARTINEZ / Rodrigo SANJURJO 21-11 / 21-8 Martin GABRHEL / Matus POLACEK - 16
Round 1 U17 - Mats DUWEL / Noah HAASE 21-15 / 22-20 Mark KOROŠA / Ziga PODGORŠEK - 22
Round 1 U17 - Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK 21-9 / 21-9 Marko JANICIC / Roko PIPUNIC - 15
Round 1 U17 - Pedro ALMEIDA / Francisco GOUVEIA 23-21 / 19-21 / 21-19 Tommi KAIKKONEN / Alvar MELLERI - 40
Round 2 U17 - Baptiste LABARTHE / Alex LANIER 21-17 / 21-12 Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN - 20
Round 2 U17 - Casper SPAANS / Rune VAN DALM 21-15 / 21-13 Csanad HORVATH / Milan MESTERHAZY - 20
Round 2 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 21-11 / 21-14 Anton BLOMQVIST / Kaiwen LI - 22
Round 2 U17 - Oliver BUTLER / Ethan HOSKEN 21-19 / 21-16 Dzmitry KASHYN / Hleb SHVDKOU - 25
Round 2 U17 - Oleksii TITOV / Ivan TSAREGOROTSEV 21-16 / 21-13 Christian ARIAS / Daniel FRANCO - 22
Round 2 U17 - Jonathan MELGAARD / Mike VESTERGAARD 21-16 / 21-17 Tom ROSLIN / Filip SWAHN - 21
Round 2 U17 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-14 / 21-15 Georgii PETROV / Ilia VESNOVSKIY - 26
Round 2 U17 - Ilija NICOLUSSI / Jakob RINNER 23-25 / 21-14 / 21-15 Georgi KIROV / Stanimir TERZIEV - 43
Round 2 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 21-9 / 21-9 Evan KENNY / Josh TAYLOR - 18
Round 2 U17 - Romeo MAKBOUL / Mio MOLIN 21-19 / 21-16 David ECKERLIN / Simon KRAX - 26
Round 2 U17 - Robin HARPER / Michael PANG 21-17 / 21-13 Rene LEEMAN / Chris Robin TALTS - 22
Round 2 U17 - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-19 / 21-16 Matteo JUSTEL / Yohan OSVALD - 25
Round 2 U17 - Pavel MANÁSEK / Jan RÁZL 21-14 / 21-16 Marco DANTI / Simone PICCININ - 22
Round 2 U17 - Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI 21-16 / 16-21 / 21-15 Iago MARTINEZ / Rodrigo SANJURJO - 40
Round 2 U17 - Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK 21-16 / 21-12 Mats DUWEL / Noah HAASE - 22
Round 2 U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-15 / 21-13 Pedro ALMEIDA / Francisco GOUVEIA - 20
Round 3 U17 - Baptiste LABARTHE / Alex LANIER 21-11 / 21-11 Casper SPAANS / Rune VAN DALM - 18
Round 3 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 21-19 / 21-19 Oliver BUTLER / Ethan HOSKEN - 32
Round 3 U17 - Jonathan MELGAARD / Mike VESTERGAARD 21-8 / 21-9 Oleksii TITOV / Ivan TSAREGOROTSEV - 22
Round 3 U17 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 13-21 / 21-14 / 21-15 Ilija NICOLUSSI / Jakob RINNER - 33
Round 3 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 22-20 / 21-13 Romeo MAKBOUL / Mio MOLIN - 24
Round 3 U17 - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-16 / 21-9 Robin HARPER / Michael PANG - 19
Round 3 U17 - Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI 21-10 / 21-14 Pavel MANÁSEK / Jan RÁZL - 23
Round 3 U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 22-20 / 21-14 Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK - 28
Quarter-final U17 - Baptiste LABARTHE / Alex LANIER 21-17 / 21-17 Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK - 25
Quarter-final U17 - Jonathan MELGAARD / Mike VESTERGAARD 21-18 / 21-10 Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ - 22
Quarter-final U17 - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 16-21 / 21-7 / 21-17 Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE - 41
Quarter-final U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-12 / 15-21 / 21-19 Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI - 45
Semi-final U17 - Baptiste LABARTHE / Alex LANIER 21-15 / 27-25 Jonathan MELGAARD / Mike VESTERGAARD - 29
Semi-final U17 - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-11 / 19-21 / 21-13 Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR - 38
Final U17 - Baptiste LABARTHE / Alex LANIER 16-21 / 26-24 / 21-17 Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV - 45
MS
Round 1 U17 - Dillon CHONG 15-21 / 21-18 / 21-11 Rene LEEMAN - 42
Round 1 U17 - Mads Emil MONKE 21-9 / 21-6 Gasper TROBEC - 18
Round 1 U17 - Matthew WARING 16-21 / 21-10 / 21-7 Andrej SUCHY - 33
Round 1 U17 - Calin Tudor TURCU 21-13 / 21-7 Yaroslav MARTYNOV - 18
Round 1 U17 - Pascal CHENG 21-4 / 21-4 Pedro ALMEIDA - 17
Round 1 U17 - Philipp VOLOVNIK 9-21 / 21-18 / 21-7 Marco DANTI - 49
Round 1 U17 - Oleksii TITOV 21-19 / 21-8 Csanad HORVATH - 23
Round 1 U17 - William BØGEBJERG 21-6 / 21-15 Guy BLUMENREICH - 22
Round 1 U17 - Hleb SHVDKOU 18-21 / 21-17 / 21-15 Finlay JACK - 43
Round 1 U17 - Patrik HRAZDÍRA 21-15 / 14-21 / 21-17 Tom ROSLIN - 34
Round 1 U17 - Roko PIPUNIC 21-19 / 14-21 / 22-20 Dinu PANDELE - 35
Round 2 U17 - Alex LANIER 21-7 / 21-9 Marek CEPELA - 20
Round 2 U17 - Noah WARNING 21-16 / 21-17 Nikolas KOKOSIS - 21
Round 2 U17 - Basilio PORTO 21-12 / 21-14 Amay PATIL - 22
Round 2 U17 - Dillon CHONG 21-11 / 21-15 Filip BOEHN - 20
Round 2 U17 - Jan WILCZAK 10-21 / 21-14 / 21-17 Mark KOROŠA - 42
Round 2 U17 - Dylan NOBLE 25-23 / 21-9 Mikhail MAKARAU - 25
Round 2 U17 - Daniil DUBOVENKO 21-9 / 21-12 Georgi KATEROV - 18
Round 2 U17 - Mads Emil MONKE 21-18 / 21-9 Furkan SARAÇ - 27
Round 2 U17 - Yevhenii STOLOVOI 21-15 / 15-21 / 21-16 Rune VAN DALM - 40
Round 2 U17 - Romeo MAKBOUL 21-7 / 21-9 Domas PAKSYS - 19
Round 2 U17 - Baptiste ROLIN 21-14 / 21-14 Daniel DVORÁK - 25
Round 2 U17 - Matthew WARING 21-7 / 23-21 Mayan MOGILNER - 24
Round 2 U17 - Kean Gabor KIGYOS 21-12 / 21-8 Marko JANICIC - 16
Round 2 U17 - Calin Tudor TURCU 21-15 / 21-17 Alvar MELLERI - 40
Round 2 U17 - Anil Ulaç ATAN 21-12 / 21-11 Josua HARDMEIER - 22
Round 2 U17 - Alexander BECSH 18-21 / 21-15 / 21-7 Pascal CHENG - 42
Round 2 U17 - William WANG 8-21 / 21-14 / 21-14 Philipp VOLOVNIK - 46
Round 2 U17 - Sebastian MIKKELSEN 19-21 / 21-12 / 21-19 Miraç KANTAR - 42
Round 2 U17 - Yohan OSVALD 18-21 / 21-16 / 21-19 Oleksii TITOV - 57
Round 2 U17 - Arthur WAKHEVITSCH 21-4 / 21-4 Ioannis TAMBOURLAS - 16
Round 2 U17 - William BØGEBJERG 21-9 / 21-14 Santiago BATALHA - 21
Round 2 U17 - Ilija NICOLUSSI 21-14 / 21-8 Richard PAVLIK - 22
Round 2 U17 - Harper LEIGH 21-12 / 21-17 Matas MACKEVICIUS - 25
Round 2 U17 - Daniel FRANCO 21-17 / 21-10 Aldrin NELSON - 24
Round 2 U17 - Hleb SHVDKOU 17-21 / 21-15 / 21-15 Stanimir TERZIEV - 47
Round 2 U17 - Gleb STEPAKOV 21-10 / 21-16 Kaiwen LI - 20
Round 2 U17 - Ziga PODGORŠEK 21-10 / 21-12 Patrik HRAZDÍRA - 21
Round 2 U17 - Matthew CHEUNG 18-21 / 21-17 / 21-9 Mateusz GOLAS - 46
Round 2 U17 - Yehor LEONTYEV 21-15 / 21-15 Roko PIPUNIC - 22
Round 2 U17 - Noah HAASE 21-12 / 21-16 Andrei SCHMIDT - 23
Round 2 U17 - Michael PANG 22-20 / 21-12 Loris DIETRICH - 30
Round 2 U17 - Charles FOUYN 21-17 / 21-13 Ben HAMMOND - 23
Round 3 U17 - Alex LANIER 21-11 / 21-13 Noah WARNING - 18
Round 3 U17 - Basilio PORTO 21-17 / 22-20 Dillon CHONG - 35
Round 3 U17 - Jan WILCZAK 21-19 / 22-20 Dylan NOBLE - 30
Round 3 U17 - Daniil DUBOVENKO 21-17 / 21-15 Mads Emil MONKE - 28
Round 3 U17 - Romeo MAKBOUL 21-9 / 20-22 / 24-22 Yevhenii STOLOVOI - 45
Round 3 U17 - Matthew WARING 21-18 / 11-21 / 21-8 Baptiste ROLIN - 30
Round 3 U17 - Kean Gabor KIGYOS 21-18 / 25-23 Calin Tudor TURCU - 32
Round 3 U17 - Alexander BECSH 9-21 / 21-9 / 21-14 Anil Ulaç ATAN - 37
Round 3 U17 - Sebastian MIKKELSEN 21-17 / 21-13 William WANG - 29
Round 3 U17 - Arthur WAKHEVITSCH 21-14 / 21-12 Yohan OSVALD - 28
Round 3 U17 - William BØGEBJERG 18-21 / 21-16 / 21-13 Ilija NICOLUSSI - 52
Round 3 U17 - Daniel FRANCO 21-14 / 21-13 Harper LEIGH - 25
Round 3 U17 - Gleb STEPAKOV 21-15 / 19-21 / 21-19 Hleb SHVDKOU - 40
Round 3 U17 - Matthew CHEUNG 21-16 / 21-19 Ziga PODGORŠEK - 32
Round 3 U17 - Noah HAASE 21-10 / 21-18 Yehor LEONTYEV - 25
Round 3 U17 - Charles FOUYN 21-10 / 21-14 Michael PANG - 24
Round 4 U17 - Alex LANIER 21-11 / 21-9 Basilio PORTO - 20
Round 4 U17 - Daniil DUBOVENKO 21-8 / 21-6 Jan WILCZAK - 20
Round 4 U17 - Romeo MAKBOUL 21-9 / 21-17 Matthew WARING - 20
Round 4 U17 - Alexander BECSH 21-15 / 6-4 Ret. Kean Gabor KIGYOS - 20
Round 4 U17 - Arthur WAKHEVITSCH 21-9 / 21-16 Sebastian MIKKELSEN - 27
Round 4 U17 - William BØGEBJERG 21-15 / 21-16 Daniel FRANCO - 37
Round 4 U17 - Matthew CHEUNG 21-13 / 21-14 Gleb STEPAKOV - 23
Round 4 U17 - Charles FOUYN 21-23 / 21-13 / 21-11 Noah HAASE - 49
Quarter-final U17 - Alex LANIER 7-21 / 21-12 / 22-17 Daniil DUBOVENKO - 53
Quarter-final U17 - Romeo MAKBOUL 17-21 / 21-17 / 21-12 Alexander BECSH - 44
Quarter-final U17 - William BØGEBJERG 18-21 / 21-12 / 21-12 Arthur WAKHEVITSCH - 45
Quarter-final U17 - Charles FOUYN 14-21 / 21-13 / 21-17 Matthew CHEUNG - 40
Semi-final U17 - Alex LANIER 21-16 / 21-11 Romeo MAKBOUL - 24
Semi-final U17 - William BØGEBJERG 21-16 / 21-13 Charles FOUYN - 29
Final U17 - Alex LANIER 21-6 / 21-9 William BØGEBJERG - 23
WD
Round 1 U17 - Bianca POPESCU / Andra STOICA 21-19 / 26-24 Sophie BARRIE / Iona MUIR - 29
Round 1 U17 - Petra SAARNIVAARA / Oona TAPOLA 21-8 / 21-12 Zohar AMOYAL / Adi ZORABOVICH - 18
Round 1 U17 - Polina KARMALYS / Anamaria SERBAN 21-8 / 21-15 Linnea HOLMEDAL / Maja KRAGHOLM - 18
Round 1 U17 - Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE 21-16 / 21-15 Tsveti KATEROVA / Yoanna YORDANOVA - 24
Round 1 U17 - Heili MERISALU / Marta Emili TELLER 21-15 / 19-21 / 21-17 Anja BLAZINA / Iva KOŠA - 36
Round 1 U17 - Lucie KRULOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ 21-18 / 21-5 Nicole JOY / Michelle SHOCHAN - 19
Round 1 U17 - Lena KRUG / Chiara RUDOLF 21-17 / 21-11 Nina Milada MICHALKOVA / Lucia VASATOVA - 24
Round 1 U17 - Elin ÖHLING / Elin RYBERG 21-11 / 21-6 Maria Eleni ARISTOPOULOU / Anthia ATHINODOROU - 19
Round 1 U17 - Tugce DAMAR / Sude Naz DUYAR 21-11 / 21-11 Maria GONZALEZ / Mariela VAZQUEZ - 22
Round 1 U17 - Abigail HONG / Leona LEE 21-11 / 21-8 Veronika DRAVINEC / Mara HAFNER - 17
Round 1 U17 - Sofie RøJkjæR KJØBSTED / LæRke THOMSEN 21-11 / 21-19 Noemie BRAND / Leila ZARROUK - 27
Round 1 U17 - Amelie LEHMANN / Cara SIEBRECHT 15-21 / 21-14 / 21-11 Raquel ALVARES / Maria WILKINSON - 38
Round 1 U17 - Carmen Maria JIMENEZ / Paula LLAVERO 21-16 / 12-21 / 28-26 Neasa FLYNN / Siofra FLYNN - 46
Round 1 U17 - Katrina CHAN / Brooke STALKER 21-9 / 21-14 Carolina MENDES / Marta SOUSA - 21
Round 1 U17 - Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD 21-16 / 21-13 Aarthy ARAVIND / Maisie KITE - 22
Round 1 U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 21-13 / 21-12 Amanda MAGNUSSON / Sofia STRÖMVALL - 24
Round 1 U17 - Herveline CRESPEL / Kathell DESMOTS-CHACUN 21-12 / 21-9 Farah Iffah TUARITA / Flora WANG - 21
Round 1 U17 - Selin HÜBSCH / Anna MEJIKOVSKIY 21-10 / 21-14 Ria TUOMINEN / Ellen VIRTA - 25
Round 1 U17 - Julia STANKIEWICZ / Julia WOJCIK 21-13 / 21-19 Vilte PAULAUSKAITE / Monika SUKACKAITE - 26
Round 1 U17 - Katja ELLINGSEN / Kristine OEDEGAARDSTUEN 20-22 / 22-20 / 21-18 Petra HART / Tekla OROSZ - 34
Round 1 U17 - Johanka IVANOVICOVA / Lea VYBOCHOVA 23-21 / 21-19 Elisaveta BERIK / Emili PÄRSIM - 29
Round 1 U17 - Vesna HALIC / Manca ZUPANCIC 17-21 / 21-16 / 21-19 Jelena BUCHBERGER / Ana PRANIC - 35
Round 1 U17 - Sofiia LAVROVA / Anastasiia YEROKHINA 21-15 / 21-19 Sarah SKRIVER / Maria HøJlund TOMMERUP - 32
Round 1 U17 - KaterIna KOLIÁŠOVÁ / KaterIna OSLADILOVÁ 21-13 / 21-16 Femke BROECKX / Tammi VAN WONTERGHEM - 21
Round 1 U17 - Ahata KANDRATSYEVA / Aryna NIKALAYEVA 21-15 / 21-13 Jorina JANN / Vivien SCHLÄPFER - 25
Round 2 U17 - Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR 21-7 / 22-20 Bianca POPESCU / Andra STOICA - 25
Round 2 U17 - Polina KARMALYS / Anamaria SERBAN 21-15 / 21-15 Petra SAARNIVAARA / Oona TAPOLA - 23
Round 2 U17 - Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA 21-7 / 21-14 Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE - 22
Round 2 U17 - Lucie KRULOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ 21-4 / 21-11 Heili MERISALU / Marta Emili TELLER - 18
Round 2 U17 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-17 / 21-14 Lena KRUG / Chiara RUDOLF - 24
Round 2 U17 - Elin ÖHLING / Elin RYBERG 21-17 / 21-17 Tugce DAMAR / Sude Naz DUYAR - 27
Round 2 U17 - Malya HOAREAU / Camille POGNANTE 16-21 / 21-18 / 21-16 Abigail HONG / Leona LEE - 43
Round 2 U17 - Sofie RøJkjæR KJØBSTED / LæRke THOMSEN 21-12 / 21-11 Amelie LEHMANN / Cara SIEBRECHT - 24
Round 2 U17 - Katrina CHAN / Brooke STALKER 21-11 / 16-21 / 21-19 Carmen Maria JIMENEZ / Paula LLAVERO - 38
Round 2 U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 21-9 / 21-8 Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD - 21
Round 2 U17 - Selin HÜBSCH / Anna MEJIKOVSKIY 21-17 / 16-21 / 21-15 Herveline CRESPEL / Kathell DESMOTS-CHACUN - 49
Round 2 U17 - Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ 18-21 / 21-6 / 21-15 Julia STANKIEWICZ / Julia WOJCIK - 41
Round 2 U17 - Johanka IVANOVICOVA / Lea VYBOCHOVA 21-14 / 21-15 Katja ELLINGSEN / Kristine OEDEGAARDSTUEN - 22
Round 2 U17 - Nina BOGDANOVIC / Andjela VITMAN 21-8 / 21-9 Vesna HALIC / Manca ZUPANCIC - 17
Round 2 U17 - Sofiia LAVROVA / Anastasiia YEROKHINA 21-13 / 21-13 KaterIna KOLIÁŠOVÁ / KaterIna OSLADILOVÁ - 25
Round 2 U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-11 / 21-15 Ahata KANDRATSYEVA / Aryna NIKALAYEVA - 22
Round 3 U17 - Polina KARMALYS / Anamaria SERBAN 21-18 / 8-21 / 21-15 Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR - 36
Round 3 U17 - Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA 21-13 / 21-17 Lucie KRULOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ - 25
Round 3 U17 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 18-21 / 21-12 / 21-15 Elin ÖHLING / Elin RYBERG - 36
Round 3 U17 - Malya HOAREAU / Camille POGNANTE 12-21 / 21-18 / 21-13 Sofie RøJkjæR KJØBSTED / LæRke THOMSEN - 42
Round 3 U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 21-18 / 21-13 Katrina CHAN / Brooke STALKER - 27
Round 3 U17 - Selin HÜBSCH / Anna MEJIKOVSKIY 9-21 / 21-14 / 21-15 Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ - 45
Round 3 U17 - Nina BOGDANOVIC / Andjela VITMAN 21-17 / 21-16 Johanka IVANOVICOVA / Lea VYBOCHOVA - 26
Round 3 U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-17 / 21-16 Sofiia LAVROVA / Anastasiia YEROKHINA - 27
Quarter-final U17 - Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA 21-15 / 21-13 Polina KARMALYS / Anamaria SERBAN - 25
Quarter-final U17 - Malya HOAREAU / Camille POGNANTE 21-12 / 21-14 Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO - 22
Quarter-final U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 16-21 / 21-15 / 23-21 Selin HÜBSCH / Anna MEJIKOVSKIY - 60
Quarter-final U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-14 / 21-11 Nina BOGDANOVIC / Andjela VITMAN - 23
Semi-final U17 - Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA 21-18 / 12-21 / 21-11 Malya HOAREAU / Camille POGNANTE - 45
Semi-final U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-15 / 21-18 Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA - 32
Final U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-19 / 21-13 Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA - 33
WS
Round 1 U17 - Kajsa VAN DALM 19-21 / 21-18 / 21-4 Chloe DENNIS - 38
Round 1 U17 - Vilte PAULAUSKAITE 21-11 / 21-18 Tsvetina POPIVANOVA - 29
Round 1 U17 - Michelle SHOCHAN 21-14 / 21-19 Maria WILKINSON - 23
Round 1 U17 - Selin HÜBSCH 21-11 / 21-1 Maisie KITE - 19
Round 1 U17 - Leila ZARROUK 21-14 / 21-10 Ana PRANIC - 23
Round 1 U17 - Anja RUMPOLD 21-15 / 17-21 / 21-6 Nika BEDIC - 30
Round 1 U17 - LæRke THOMSEN 21-5 / 21-5 Elen TIRATURYAN - 19
Round 1 U17 - Katrina CHAN 21-5 / 21-16 Anja BLAZINA - 17
Round 1 U17 - Veronika DRAVINEC 21-17 / 21-15 Chiara RUDOLF - 22
Round 1 U17 - Sofiia LAVROVA 21-16 / 21-16 Nataliia NIKULINA - 30
Round 1 U17 - Lea VYBOCHOVA 21-6 / 21-6 Emili PÄRSIM - 17
Round 1 U17 - Elin RYBERG 22-24 / 21-12 / 21-18 Amber BOONEN - 43
Round 1 U17 - Monika SUKACKAITE 21-16 / 21-12 Alina BERGELSON - 20
Round 2 U17 - Joanna PODEDWORNY 21-14 / 21-9 Nina BOGDANOVIC - 22
Round 2 U17 - Tashvi PARAB 23-21 / 21-19 Sarah SKRIVER - 32
Round 2 U17 - Cansu ERÇETIN 21-10 / 21-15 Polina KARMALYS - 23
Round 2 U17 - Kajsa VAN DALM 21-9 / 21-7 Maria Eleni ARISTOPOULOU - 17
Round 2 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 21-10 / 21-13 Iona MUIR - 21
Round 2 U17 - Katja ELLINGSEN 21-18 / 21-19 Vilte PAULAUSKAITE - 22
Round 2 U17 - Marie CESARI 21-12 / 21-9 Andra STOICA - 24
Round 2 U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-15 / 21-14 Michelle SHOCHAN - 22
Round 2 U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-12 / 21-7 Elin ÖHLING - 21
Round 2 U17 - Petra HART 21-16 / 21-17 Mara HAFNER - 26
Round 2 U17 - Floriane NURIT 21-7 / 21-10 Zohar AMOYAL - 20
Round 2 U17 - Selin HÜBSCH 21-18 / 21-15 Petra SAARNIVAARA - 27
Round 2 U17 - Galina MEZENTSEVA 21-9 / 21-7 Elisaveta BERIK - 17
Round 2 U17 - Leila ZARROUK 22-20 / 21-11 Flora WANG - 25
Round 2 U17 - Anastasiia YEROKHINA 21-16 / 14-21 / 21-16 Nikol CARULLA - 52
Round 2 U17 - Anja RUMPOLD 21-12 / 21-10 Femke BROECKX - 19
Round 2 U17 - LæRke THOMSEN 21-4 / 21-10 Raquel ALVARES - 20
Round 2 U17 - Leona LEE 21-7 / 21-7 Iva KOŠA - 16
Round 2 U17 - Anamaria SERBAN 21-15 / 21-9 Katrina CHAN - 20
Round 2 U17 - Ravza BODUR 21-18 / 21-17 Jelena BUCHBERGER - 27
Round 2 U17 - Svetlana SUTIAGINA 19-21 / 21-15 / 21-19 Veronika DRAVINEC - 38
Round 2 U17 - Malya HOAREAU 21-6 / 21-4 Vivien SCHLÄPFER - 18
Round 2 U17 - Sofiia LAVROVA 21-8 / 21-13 Ria TUOMINEN - 22
Round 2 U17 - Gianna STIGLICH 21-15 / 21-11 Ahata KANDRATSYEVA - 23
Round 2 U17 - Lea VYBOCHOVA 21-13 / 21-11 Stefanie NIJSSE - 20
Round 2 U17 - Lucie KRULOVÁ 21-12 / 21-9 Tunde TAKACS - 23
Round 2 U17 - Tugcenur KORKMAZ 21-19 / 14-21 / 21-12 Elin RYBERG - 40
Round 2 U17 - Cristina TERUEL 21-17 / 21-4 Marisa FYRILLA - 19
Round 2 U17 - Cara SIEBRECHT 16-21 / 21-18 / 21-17 Monika SUKACKAITE - 41
Round 2 U17 - Maja JANKO 21-16 / 21-15 Barbora BURSOVÁ - 32
Round 2 U17 - Siofra FLYNN 21-18 / 21-12 Maja KRAGHOLM - 20
Round 2 U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-18 / 21-17 Saffron MORRIS - 25
Round 3 U17 - Joanna PODEDWORNY 21-16 / 21-13 Tashvi PARAB - 26
Round 3 U17 - Kajsa VAN DALM 21-13 / 10-21 / 21-19 Cansu ERÇETIN - 42
Round 3 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 21-10 / 21-10 Katja ELLINGSEN - 18
Round 3 U17 - Marie CESARI 21-15 / 21-11 Johanka IVANOVICOVA - 24
Round 3 U17 - Yevheniia KANTEMYR W.O. Petra HART - 0
Round 3 U17 - Selin HÜBSCH 21-15 / 19-21 / 21-8 Floriane NURIT - 47
Round 3 U17 - Galina MEZENTSEVA 21-12 / 21-14 Leila ZARROUK - 21
Round 3 U17 - Anastasiia YEROKHINA 21-9 / 21-18 Anja RUMPOLD - 21
Round 3 U17 - LæRke THOMSEN 21-18 / 21-12 Leona LEE - 25
Round 3 U17 - Ravza BODUR 21-10 / 21-14 Anamaria SERBAN - 20
Round 3 U17 - Svetlana SUTIAGINA 21-14 / 15-21 / 21-16 Malya HOAREAU - 41
Round 3 U17 - Sofiia LAVROVA 21-15 / 21-15 Gianna STIGLICH - 27
Round 3 U17 - Lucie KRULOVÁ 21-8 / 21-18 Lea VYBOCHOVA - 21
Round 3 U17 - Cristina TERUEL 18-21 / 21-18 / 26-24 Tugcenur KORKMAZ - 51
Round 3 U17 - Maja JANKO 13-21 / 21-17 / 22-20 Cara SIEBRECHT - 45
Round 3 U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-8 / 21-9 Siofra FLYNN - 20
Round 4 U17 - Joanna PODEDWORNY 21-8 / 21-12 Kajsa VAN DALM - 24
Round 4 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 16-21 / 21-18 / 21-19 Marie CESARI - 43
Round 4 U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-13 / 21-14 Selin HÜBSCH - 26
Round 4 U17 - Galina MEZENTSEVA 17-21 / 21-13 / 21-15 Anastasiia YEROKHINA - 42
Round 4 U17 - LæRke THOMSEN 21-17 / 18-21 / 21-11 Ravza BODUR - 45
Round 4 U17 - Sofiia LAVROVA 19-21 / 21-16 / 21-16 Svetlana SUTIAGINA - 45
Round 4 U17 - Lucie KRULOVÁ 21-16 / 21-6 Cristina TERUEL - 24
Round 4 U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-10 / 21-10 Maja JANKO - 23
Quarter-final U17 - Joanna PODEDWORNY 21-12 / 21-14 Petra MAIXNEROVÁ - 25
Quarter-final U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-18 / 21-14 Galina MEZENTSEVA - 26
Quarter-final U17 - Sofiia LAVROVA 21-16 / 21-11 LæRke THOMSEN - 24
Quarter-final U17 - Kaloyana NALBANTOVA 19-21 / 21-17 / 21-16 Lucie KRULOVÁ - 45
Semi-final U17 - Joanna PODEDWORNY 18-21 / 12-10 Ret. Yevheniia KANTEMYR - 22
Semi-final U17 - Kaloyana NALBANTOVA 22-20 / 21-8 Sofiia LAVROVA - 28
Final U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-18 / 21-10 Joanna PODEDWORNY - 30
XD
Round 1 U17 - Hugo THEMAS / Emili PÄRSIM 21-15 / 21-18 Filip SWAHN / Sofia STRÖMVALL - 24
Round 1 U17 - Kean Gabor KIGYOS / Tekla OROSZ 21-7 / 21-10 Noah WARNING / Mara HAFNER - 15
Round 1 U17 - Jan RÁZL / Kristina KOZEMPELOVÁ 21-13 / 21-11 Jonah QUINTENS / Tammi VAN WONTERGHEM - 22
Round 1 U17 - Shawn GRINBLAT / Zohar AMOYAL 21-17 / 21-15 Tiago GOUVEIA / Carolina MENDES - 23
Round 1 U17 - Oliver BUTLER / Chloe DENNIS 21-13 / 21-19 William WANG / Veronika DRAVINEC - 21
Round 1 U17 - Mats DUWEL / Meerte LOOS 22-24 / 21-16 / 21-18 Patrik HRAZDÍRA / Petra BENIŠOVÁ - 37
Round 1 U17 - Luca-Stefan PANDELE / Anamaria SERBAN 21-15 / 21-15 Vid KOŠCAK / Iva KOŠA - 20
Round 1 U17 - Mio MOLIN / Amanda MAGNUSSON 21-17 / 21-12 Roko PIPUNIC / Jelena BUCHBERGER - 19
Round 1 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Kajsa VAN DALM 21-11 / 21-11 Sander OESTHASSEL / Kristine OEDEGAARDSTUEN - 18
Round 2 U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-9 / 21-10 Matus POLACEK / Nina Milada MICHALKOVA - 16
Round 2 U17 - Simon KRAX / Pheline KRÜGER 21-8 / 21-11 Hugo CHANTHAKESONE / Leila ZARROUK - 18
Round 2 U17 - Baptiste LABARTHE / Herveline CRESPEL 21-13 / 21-12 Gasper TROBEC / Anja BLAZINA - 19
Round 2 U17 - Dzmitry KASHYN / Polina KARMALYS 21-19 / 14-21 / 21-15 Hugo THEMAS / Emili PÄRSIM - 37
Round 2 U17 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-18 / 21-6 Vladyslav KUNIN / Raiia ALMALALHA - 19
Round 2 U17 - Dinu PANDELE / Andra STOICA 21-12 / 21-17 Casper SPAANS / Farah Iffah TUARITA - 22
Round 2 U17 - Domas PAKSYS / Jogaile KELECIUTE 21-9 / 21-15 Borut PATCEV / LucIa GALJER - 18
Round 2 U17 - Kean Gabor KIGYOS / Tekla OROSZ 21-14 / 21-9 Nikolas KOKOSIS / Maria Eleni ARISTOPOULOU - 17
Round 2 U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-12 / 21-17 Richard KONG / Neasa FLYNN - 20
Round 2 U17 - Evan KENNY / Sophie BARRIE 21-15 / 21-12 Ziga PODGORŠEK / Nika BEDIC - 21
Round 2 U17 - Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR 21-18 / 21-11 Ethan HOSKEN / Abigail HONG - 26
Round 2 U17 - Jan RÁZL / Kristina KOZEMPELOVÁ 21-9 / 21-15 Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA - 22
Round 2 U17 - Viktor PETROVIC / Andjela VITMAN 21-10 / 21-13 Georgi KATEROV / Tsveti KATEROVA - 20
Round 2 U17 - Kaiwen LI / Petra SAARNIVAARA 21-18 / 21-17 Harper LEIGH / Saffron MORRIS - 22
Round 2 U17 - Ilia VESNOVSKIY / Galina LISOCHKINA 21-12 / 21-7 Aleksanders JAKOVLEVS / Linnea HOLMEDAL - 16
Round 2 U17 - Mike VESTERGAARD / Sofie RøJkjæR KJØBSTED 21-7 / 21-8 Shawn GRINBLAT / Zohar AMOYAL - 16
Round 2 U17 - Oliver BUTLER / Chloe DENNIS 21-7 / 23-21 Hleb SHVDKOU / Aryna NIKALAYEVA - 20
Round 2 U17 - Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR 21-13 / 21-9 Loris DIETRICH / Jorina JANN - 19
Round 2 U17 - Mats DUWEL / Meerte LOOS 21-11 / 21-19 Pascal CHENG / Lena KRUG - 22
Round 2 U17 - Arthur WAKHEVITSCH / Floriane NURIT 21-12 / 21-7 Matthew SWASH / Aarthy ARAVIND - 17
Round 2 U17 - Luca-Stefan PANDELE / Anamaria SERBAN 21-14 / 21-12 Chris Robin TALTS / Marta Emili TELLER - 20
Round 2 U17 - Mehmet Can TOREMIS / Beren ASKAR 21-17 / 21-16 Stanimir TERZIEV / Tsvetina POPIVANOVA - 28
Round 2 U17 - Martin GABRHEL / Lucia VASATOVA 11-21 / 21-13 / 21-18 Ioannis TAMBOURLAS / Marisa FYRILLA - 34
Round 2 U17 - Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA 21-10 / 21-15 Sharon PERELSHTEIN / Alina BERGELSON - 19
Round 2 U17 - Mio MOLIN / Amanda MAGNUSSON 21-16 / 21-18 VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ - 24
Round 2 U17 - Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 19-21 / 21-14 / 21-15 Georgii PETROV / Maria LEZZHOVA - 54
Round 2 U17 - Axel BASTIDE / Clemence GAUDREAU 21-13 / 18-21 / 21-10 Josh TAYLOR / Brooke STALKER - 38
Round 2 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ 21-7 / 21-10 Milan MESTERHAZY / Tunde TAKACS - 20
Round 2 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Kajsa VAN DALM 21-9 / 21-19 Anton BLOMQVIST / Ria TUOMINEN - 22
Round 2 U17 - David ECKERLIN / Amelie LEHMANN 21-7 / 21-10 Francisco GOUVEIA / Marta SOUSA - 18
Round 2 U17 - Oleksii TITOV / Sofiia LAVROVA 21-12 / 21-5 Robbie FROST / Nicole JOY - 18
Round 2 U17 - Charles FOUYN / Amber BOONEN 21-17 / 13-21 / 22-20 Yaroslav MARTYNOV / Daria KHARLAMPOVICH - 39
Round 3 U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-10 / 21-8 Simon KRAX / Pheline KRÜGER - 16
Round 3 U17 - Baptiste LABARTHE / Herveline CRESPEL 21-14 / 21-17 Dzmitry KASHYN / Polina KARMALYS - 21
Round 3 U17 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-16 / 21-15 Dinu PANDELE / Andra STOICA - 22
Round 3 U17 - Kean Gabor KIGYOS / Tekla OROSZ 21-14 / 21-13 Domas PAKSYS / Jogaile KELECIUTE - 19
Round 3 U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-14 / 21-16 Evan KENNY / Sophie BARRIE - 21
Round 3 U17 - Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR 21-17 / 21-14 Jan RÁZL / Kristina KOZEMPELOVÁ - 29
Round 3 U17 - Viktor PETROVIC / Andjela VITMAN 21-11 / 21-12 Kaiwen LI / Petra SAARNIVAARA - 23
Round 3 U17 - Mike VESTERGAARD / Sofie RøJkjæR KJØBSTED 21-17 / 21-15 Ilia VESNOVSKIY / Galina LISOCHKINA - 23
Round 3 U17 - Oliver BUTLER / Chloe DENNIS 21-16 / 25-27 / 21-8 Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR - 32
Round 3 U17 - Arthur WAKHEVITSCH / Floriane NURIT 21-14 / 22-20 Mats DUWEL / Meerte LOOS - 23
Round 3 U17 - Mehmet Can TOREMIS / Beren ASKAR 21-16 / 21-16 Luca-Stefan PANDELE / Anamaria SERBAN - 25
Round 3 U17 - Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA 21-11 / 21-8 Martin GABRHEL / Lucia VASATOVA - 18
Round 3 U17 - Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-19 / 21-6 Mio MOLIN / Amanda MAGNUSSON - 20
Round 3 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ 18-21 / 21-16 / 21-19 Axel BASTIDE / Clemence GAUDREAU - 55
Round 3 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Kajsa VAN DALM 21-18 / 16-21 / 21-14 David ECKERLIN / Amelie LEHMANN - 37
Round 3 U17 - Charles FOUYN / Amber BOONEN 21-14 / 18-21 / 21-13 Oleksii TITOV / Sofiia LAVROVA - 33
Round 4 U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-16 / 21-19 Baptiste LABARTHE / Herveline CRESPEL - 23
Round 4 U17 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-9 / 21-13 Kean Gabor KIGYOS / Tekla OROSZ - 17
Round 4 U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-10 / 21-17 Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR - 25
Round 4 U17 - Viktor PETROVIC / Andjela VITMAN 20-22 / 21-17 / 21-16 Mike VESTERGAARD / Sofie RøJkjæR KJØBSTED - 42
Round 4 U17 - Oliver BUTLER / Chloe DENNIS 21-12 / 12-21 / 21-13 Arthur WAKHEVITSCH / Floriane NURIT - 30
Round 4 U17 - Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA 18-21 / 21-16 / 21-13 Mehmet Can TOREMIS / Beren ASKAR - 47
Round 4 U17 - Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-10 / 21-17 Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ - 27
Round 4 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Kajsa VAN DALM 21-13 / 21-17 Charles FOUYN / Amber BOONEN - 22
Quarter-final U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 18-21 / 21-16 / 21-16 Daniel FRANCO / Elena PAYÁ - 34
Quarter-final U17 - Viktor PETROVIC / Andjela VITMAN 21-11 / 21-23 / 21-14 Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ - 40
Quarter-final U17 - Oliver BUTLER / Chloe DENNIS 22-20 / 16-21 / 21-19 Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA - 40
Quarter-final U17 - Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-19 / 21-19 Calvin LUNDSGAARD / Kajsa VAN DALM - 32
Semi-final U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 14-21 / 21-11 / 22-20 Viktor PETROVIC / Andjela VITMAN - 36
Semi-final U17 - Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 15-21 / 21-14 / 21-14 Oliver BUTLER / Chloe DENNIS - 38
Final U17 - Jonathan MELGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP W.O. Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR - 0
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 59 129 11 18.6% 4592 77.83 00:24:44 3.15 0 0.0%
MS 73 170 24 32.9% 5894 80.74 00:30:13 2.67 0 0.0%
WD 56 127 15 26.8% 4492 80.21 00:28:31 2.81 1 1.8%
WS 74 165 17 23.0% 5699 77.01 00:27:20 2.82 0 0.0%
XD 71 160 18 25.4% 5625 79.23 00:25:30 3.11 0 0.0%
Total 333 751 85 25.5% 26302 78.99 00:27:19 2.89 1 0.3%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set


Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Denmark 26 6 81.2%
France 29 11 72.5%
Ukraine 28 12 70.0%
Russia 25 12 67.6%
Poland 20 10 66.7%
Scotland 6 3 66.7%
Serbia 6 3 66.7%
Germany 15 10 60.0%
Turkey 19 13 59.4%
England 13 9 59.1%
Spain 14 10 58.3%
Sweden 12 9 57.1%
Bulgaria 11 9 55.0%
Czech Republic 14 13 51.8%
Belgium 8 8 50.0%
Hungary 7 7 50.0%
Ireland 4 4 50.0%
Norway 2 2 50.0%
Netherlands 8 10 44.4%
Austria 8 10 44.4%
Belarus 4 5 44.4%
Romania 7 9 43.8%
Italy 2 3 40.0%
Slovakia 6 10 37.5%
25 57 30.5%
1

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2021 Alex LANIER William BØGEBJERG 21-6 / 21-9
2019 Mads Juel MØLLER Sacha LEVEQUE 21-15 / 22-20
2017 Georgii KARPOV Magnus JOHANNESEN 21-13 / 21-8
2016 Nhat NGUYEN Johnnie TORJUSSEN 21-17 / 21-11
2014 Anders ANTONSEN Toma Junior POPOV 21-9 / 21-12