BWF World Senior Badminton Championships Katowice  

Tournament Name: YONEX BWF World Senior Badminton Championships Katowice 2019
Tournament Dates: 04/08/2019-11/08/2019
Location: Poland, Katowice
Category: Grade 1 – Individual Tournaments

Winners
Category Winner Runner-up
MD - 35 Tommy SØRENSEN / Jesper THOMSEN Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND
MS - 35 Hirofumi FUJINO CHAO Chun Ken
WD - 35 Helene DIJOUX / Audrey PETIT Sarah BURGESS / Joanna DIX
WS - 35 Molthila KIJANON Perrine LE BUHANIC
XD - 35 Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN Atipong KITJANON / Molthila KIJANON
MD - 40 Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN
MS - 40 Thorsten HUKRIEDE Hosemari FUJIMOTO
WD - 40 Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR / Drifa HARDARDOTTIR Helene ABUSDAL / Katja WENGBERG
WS - 40 Claudia VOGELGSANG Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE
XD - 40 Hosemari FUJIMOTO / Rie MATSUMOTO Carl JENNINGS / Rebecca PANTANEY
MD - 45 Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON Morten AARUP / Carsten LOESCH
MS - 45 LIAO Lien Sheng Dariusz ZIEBA
WD - 45 Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA
WS - 45 Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH SHYU Yuh Ling
XD - 45 Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA Morten AARUP / Lene Struwe ANDERSEN
MD - 50 Wattana AMPUNSUWAN / Narong VANICHITSARAKUL Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN
MS - 50 Chang-Jun WU Jacek HANKIEWICZ
WD - 50 Kumiko KUSHIYAMA / Ritsuko SATO Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE
WS - 50 Caroline HALE Kumiko KUSHIYAMA
XD - 50 Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET
MD - 55 Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK
MS - 55 Geir Olve STORVIK Sergey RAZUVAYKIN
WD - 55 Ilona KIENITZ / Petra TEICHMANN Sandra KROON / Jeannette VAN DER WERFF
WS - 55 ZHOU Xin Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE
XD - 55 Magnus NYTELL / Helle SJORRING Jürgen SCHMITZ-FOSTER / Petra TEICHMANN
MD - 60 Jesper HELLEDIE / Dan TRAVERS Per JUUL / Birger STEENBERG
MS - 60 Arnold DENDENG Dan TRAVERS
WD - 60 Heidi BENDER / Svetlana ZILBERMAN Sugako MORITA / Kuniko YAMAMOTO
WS - 60 Svetlana ZILBERMAN Heidi BENDER
XD - 60 Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY Dan TRAVERS / Christine BLACK
MD - 65 Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN Jiamsak PANITCHAIKUL / Prapatana VASAVID
MS - 65 Bruni GARIP Seiji YAMAMOTO
WD - 65 Marguerite BUTT / Brenda CREASEY Betty BARTLETT / Eileen M CARLEY
WS - 65 Marie-Luise SCHULTA-JANSEN Christine M CROSSLEY
XD - 65 Peter EMPTAGE / Betty BARTLETT Henry PAYNTER / Siew Har HONG
MD - 70 Johan CROUKAMP / Carl-Johan NYBERGH Knud DANIELSEN / Torben HANSEN
MS - 70 Johan CROUKAMP Per DABELSTEEN
WD - 70 Haruko ASAKOSHI / Yasuko KATAITO Jette NIELSEN / Irene STERLIE
WS - 70 Yuriko OKEMOTO Yasuko KATAITO
XD - 70 Hans-Joachim POTHMANN / Monika REGINERI Hirohisa TOSHIJIMA / Yuriko OKEMOTO
MD - 75 Gerd PFLUG / Dietmar UNSER Pawel GASZ / Leopold TUKENDORF
MS - 75 Seri CHINTANASERI Pawel GASZ
WS - 75 Renate GABRIEL Renate KNOTZSCH
XD - 75 Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL Pawel GASZ / Beryl GOODALL

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Group 75 - A - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 21-6 / 21-8 Osmo PEITSALA / Osmo PERKINEN - 17
Group 75 - A - Matthias KIEFER / Wolfram SCHATZ 21-11 / 21-13 Osmo PEITSALA / Osmo PERKINEN - 20
Group 75 - A - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 18-21 / 21-16 / 21-17 Matthias KIEFER / Wolfram SCHATZ - 40
Group 75 - B - Czeslaw GWIAZDA / Jerzy STACHOWSKI 18-21 / 21-19 / 21-18 Mikalai SASIMOVICH / Heikki VILSKE - 34
Group 75 - B - Heiner HANRATH / Michael OVERSBERG 21-10 / 21-12 Knut Sverre LILAND / Kai LOHMAN - 18
Group 75 - B - Heiner HANRATH / Michael OVERSBERG 21-13 / 21-9 Mikalai SASIMOVICH / Heikki VILSKE - 19
Group 75 - B - Knut Sverre LILAND / Kai LOHMAN 21-9 / 21-12 Czeslaw GWIAZDA / Jerzy STACHOWSKI - 17
Group 75 - B - Heiner HANRATH / Michael OVERSBERG 21-8 / 21-12 Czeslaw GWIAZDA / Jerzy STACHOWSKI - 18
Group 75 - B - Knut Sverre LILAND / Kai LOHMAN 21-8 / 21-19 Mikalai SASIMOVICH / Heikki VILSKE - 20
Group 75 - C - Gerd PFLUG / Dietmar UNSER 21-18 / 21-8 Joseph DEVESA / Francois THOMAS - 18
Group 75 - C - Murray Peter Anthony FOUBISTER / Heine JOHANNESEN 24-22 / 14-21 / 21-16 Knut-Olof ÅKESSON / Roger BALDWIN - 29
Group 75 - C - Gerd PFLUG / Dietmar UNSER 21-18 / 21-15 Knut-Olof ÅKESSON / Roger BALDWIN - 19
Group 75 - C - Joseph DEVESA / Francois THOMAS 21-18 / 16-21 / 21-16 Murray Peter Anthony FOUBISTER / Heine JOHANNESEN - 32
Group 75 - C - Gerd PFLUG / Dietmar UNSER 21-9 / 19-21 / 21-14 Murray Peter Anthony FOUBISTER / Heine JOHANNESEN - 31
Group 75 - C - Knut-Olof ÅKESSON / Roger BALDWIN 21-6 / 19-21 / 21-12 Joseph DEVESA / Francois THOMAS - 27
Group 75 - D - Pawel GASZ / Leopold TUKENDORF 21-7 / 21-9 Leslie FRAME / Junior LAUW - 21
Group 75 - D - Peter GERTH / Hans SCHUMACHER 21-13 / 21-12 Leslie FRAME / Junior LAUW - 22
Group 75 - D - Pawel GASZ / Leopold TUKENDORF 9-21 / 21-11 / 21-18 Peter GERTH / Hans SCHUMACHER - 34
Round 1 35 - David CIARDO / Andreas NEUWEILER 17-21 / 21-19 / 21-19 Przemyslaw OGRODZINSKI / Lukasz SZMEL - 33
Round 1 35 - Antti KOLJONEN / Jesper VON HERTZEN 21-15 / 21-8 Tony BÄCKSTRÖM / Joachim BJORKA - 17
Round 1 35 - Prashant BAHATRE / Manish RAWAT 21-14 / 21-14 Andrey DEGTYAREV / Sergey IGOSHIN - 20
Round 1 35 - Viesturs BAJARS / Ivo KEISS 21-13 / 21-19 Miroslav GOMOLA / Miroslav KRENEK - 25
Round 1 35 - Jonathan MARACHE / Kevin PRIOUL 21-8 / 21-8 Jon Eirik GULLI / Anders PERSSON - 16
Round 1 35 - Abhishek AGARWAL / Ashish SHARMA 23-25 / 21-18 / 23-21 Thomas BLESS / Jan SCHEFFLER - 47
Round 1 35 - Fabian DIETRICH / Björn SIX 21-9 / 21-8 Simon HANSEN / Carsten JØRGENSEN - 18
Round 1 35 - Andrew ASPINAL / Arak BHOKANANDH 21-12 / 26-24 Maksim MISURA / Anatoly PETELIN - 20
Round 1 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND 21-17 / 21-14 Philip DROSTE / Jens EHLERT - 23
Round 1 35 - David GOMEZ / Jose Miguel SANCHEZ 18-21 / 24-22 / 21-18 Rene HÖLLER / Wolfgang ZEIML - 36
Round 2 35 - Thorsten HUKRIEDE / Hendrik WESTERMEYER 21-10 / 21-12 Thomas BLONDEAU / Romain FLEPP - 24
Round 2 35 - David CIARDO / Andreas NEUWEILER 21-18 / 18-21 / 21-15 Michael HOFMANN / Oleg KHUTORANER - 41
Round 2 35 - Tommy SØRENSEN / Jesper THOMSEN 21-6 / 21-6 Raju BASTOLA / Samir SINGHA - 15
Round 2 35 - Antti KOLJONEN / Jesper VON HERTZEN 21-14 / 17-21 / 22-20 Ravinder SINGH / Devendra Bahadur THAPA - 37
Round 2 35 - CHEN Chien Kuang / TSAI Ming Wei 21-9 / 21-9 Christian PUTZ / Markus RATZENBOCK - 18
Round 2 35 - Prashant BAHATRE / Manish RAWAT 21-11 / 21-18 Robert ALEKSANDROWICZ / Tomasz LIPSKI - 21
Round 2 35 - Paul FREEMAN / Philip TROKE 21-14 / 21-18 Viesturs BAJARS / Ivo KEISS - 26
Round 2 35 - Jonathan MARACHE / Kevin PRIOUL 21-14 / 21-19 Tomas AHLGREN / Oskar LUNDQVIST - 25
Round 2 35 - Abhishek AGARWAL / Ashish SHARMA 21-11 / 21-10 Maxim MUZHEVLEV / Vijay RAMASWAMY - 20
Round 2 35 - Jens MARMSTEN / Dennis VON DAHN 21-5 / 21-11 Fabian DIETRICH / Björn SIX - 19
Round 2 35 - Felix HOFFMANN / Saravanan TENDAYGHABANY 21-18 / 21-16 Andrew ASPINAL / Arak BHOKANANDH - 23
Round 2 35 - Naruenart CHUAYMAK / Atipong KITJANON 21-15 / 21-10 Zbigniew JASIULEWICZ / Kamil TURONEK - 25
Round 2 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND 21-10 / 21-10 Toni KEMPPINEN / Miikka VAISANEN - 20
Round 2 35 - Sébastien COTO / Marc DE LA GIRODAY 21-7 / 21-13 Mark BURGEMAN / Howard FISHER - 21
Round 2 35 - Marcin GRZYWACZ / Marcin PUCIATO 17-21 / 21-8 / 21-15 David GOMEZ / Jose Miguel SANCHEZ - 30
Round 2 35 - Joy T ANTONY / Sanave THOMAS 21-15 / 17-21 / 21-12 Eiji BETSUMORI / Mineo HIGASHI - 44
Round 3 35 - Thorsten HUKRIEDE / Hendrik WESTERMEYER 21-13 / 21-7 David CIARDO / Andreas NEUWEILER - 18
Round 3 35 - Tommy SØRENSEN / Jesper THOMSEN 21-16 / 21-7 Antti KOLJONEN / Jesper VON HERTZEN - 21
Round 3 35 - CHEN Chien Kuang / TSAI Ming Wei 21-6 / 21-15 Prashant BAHATRE / Manish RAWAT - 24
Round 3 35 - Jonathan MARACHE / Kevin PRIOUL 21-11 / 21-17 Paul FREEMAN / Philip TROKE - 30
Round 3 35 - Jens MARMSTEN / Dennis VON DAHN 21-15 / 21-16 Abhishek AGARWAL / Ashish SHARMA - 23
Round 3 35 - Naruenart CHUAYMAK / Atipong KITJANON 21-15 / 21-9 Felix HOFFMANN / Saravanan TENDAYGHABANY - 22
Round 3 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND 22-20 / 21-15 Sébastien COTO / Marc DE LA GIRODAY - 25
Round 3 35 - Joy T ANTONY / Sanave THOMAS 21-12 / 21-9 Marcin GRZYWACZ / Marcin PUCIATO - 19
Quarter-final 35 - Tommy SØRENSEN / Jesper THOMSEN 21-17 / 19-21 / 21-9 Thorsten HUKRIEDE / Hendrik WESTERMEYER - 57
Quarter-final 35 - Jens MARMSTEN / Dennis VON DAHN 21-17 / 21-17 Naruenart CHUAYMAK / Atipong KITJANON - 36
Quarter-final 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND 21-17 / 25-27 / 21-15 Joy T ANTONY / Sanave THOMAS - 48
Quarter-final 35 - CHEN Chien Kuang / TSAI Ming Wei W.O. Jonathan MARACHE / Kevin PRIOUL - 0
Semi-final 35 - Tommy SØRENSEN / Jesper THOMSEN 21-15 / 21-23 / 21-7 CHEN Chien Kuang / TSAI Ming Wei - 45
Semi-final 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND 21-10 / 21-23 / 21-16 Jens MARMSTEN / Dennis VON DAHN - 49
Final 35 - Tommy SØRENSEN / Jesper THOMSEN 21-18 / 21-19 Niels Chr. BLITTRUP / Casper LUND - 36
Round 1 40 - Mahesh BOOVANAHALLI KG / Wayne PHILOGENE 21-14 / 21-13 Valters LIEPKALNS / Kaspars ZAKIS - 21
Round 1 40 - Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK 21-13 / 21-8 Nishantha JAYAMANNE / Dinushka NILUSHANA KITHBEWLA ARACHCHI - 17
Round 1 40 - Marcus JANSSON / Christofer WIKLANDER 22-20 / 22-20 Amit DEVDHAR / Mahesh UTGIKAR - 26
Round 1 40 - Florian KOERBER / Björn WIPPICH 21-10 / 21-11 Michal SUSKI / Grzegorz WLODARCZYK - 20
Round 1 40 - Fredrik DU HANE / Henrik PØHLER 21-16 / 13-21 / 21-8 Raghav Rajagopal BHAT / Rakesh RAMAKRISHNAN - 36
Round 1 40 - Daniel BATES / Neil PLACE 21-12 / 21-7 Ramesh ALLAPURATH / Junith MOTTIL - 18
Round 1 40 - Andreas BERNWALD / Henning ZANSSEN 21-17 / 28-26 Benoit DELERIS / Jean-jacques NGUYEN - 29
Round 1 40 - Andres HOOP / Toomas VALLIKIVI 21-18 / 21-11 Paulo OLIVEIRA / Joost VAN DEN BRANDE - 24
Round 1 40 - Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS 21-17 / 21-14 Oliver COLIN / Philipp KURZ - 24
Round 1 40 - Robert KOWALCZYK / Krzysztof MASLANKA 21-18 / 26-24 Niclas KANEBACK / Alexander MUTH - 32
Round 1 40 - JAYAWEERA Mihindasiri / Manjula PERERA 21-17 / 21-9 Juraj BACSKAI / Henrich HONISCH - 21
Round 1 40 - Julien FAVRE / Gilbert FISCHER 23-21 / 21-15 Dariusz NAHREBECKI / Marian ŠIMO - 24
Round 1 40 - Vincent KONKUYT / Nicolas LOUIS 22-20 / 19-21 / 24-22 Imran BASHIR / Tom KUHN - 43
Round 1 40 - Taimar TALTS / Tanel TALTS 18-21 / 21-11 / 21-11 Edwin DABBAGHYAN / Stefan KNOEPFLI - 32
Round 1 40 - Ross CAMPBELL / Frazer MCCULLOCH 21-23 / 21-14 / 21-18 Juuso ATRILA / Iiro KOKKO - 41
Round 1 40 - Tetsushi MINAGUCHI / Kazuhiro NOMURA 21-7 / 21-8 Carlo Alberto DI MARCO / Luca NOVARA - 18
Round 1 40 - Andreas SCHLUTER / Björn SCHNEIDER 21-16 / 23-25 / 23-21 Lakhwinder PANNU / Opinder Pal SINGH - 39
Round 1 40 - Roshan FERENDO / Seevali WICKRAMASINGHE 21-8 / 21-10 Martin GRMAN / Peter SOCHA - 17
Round 1 40 - Slawomir HETMANSKI / Miroslaw MAREK 21-16 / 17-21 / 21-9 Yurii CHAICHENKO / Oleksii OBRAZTSOV - 37
Round 1 40 - Jaakko KOHTALA / Sami PARIKKA 21-17 / 16-21 / 21-7 Tanguy LEFAUCONNIER / Arnaud MAUSSION - 31
Round 1 40 - Ugis BRIEDIS / Martins KAZEMAKS 21-12 / 21-19 Martin SOKOL / Anton TEKEL - 24
Round 1 40 - Jim Ronny ANDERSEN / Eivind LUND 21-11 / 21-17 Nihal AMARASENA / Randika PEIRIS - 20
Round 1 40 - Samir ABBASI / Upendra FADNIS 21-9 / 21-11 Krzysztof GONTARSKI / Radoslaw WALAS - 24
Round 1 40 - Daniel SKRCENY / Filip STADNIK 21-13 / 21-17 Magnus GUSTAFSSON / HåKan NILSSON - 22
Round 1 40 - Paul Andrew MAYFIELD / Philip J SUNDERLAND 21-13 / 21-16 Roland BAUER / Harald HOCHGATTERER - 21
Round 1 40 - Sami JÄRVINEN / Marko MARSELA W.O. Purna CHITRAKAR / Rajesh SHAH - 0
Round 2 40 - Tihomir KIROV / Plamen MIHALEV 21-9 / 21-13 Sami JÄRVINEN / Marko MARSELA - 18
Round 2 40 - Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK 21-16 / 21-11 Mahesh BOOVANAHALLI KG / Wayne PHILOGENE - 21
Round 2 40 - Marcus JANSSON / Christofer WIKLANDER 21-17 / 27-29 / 21-19 Johnny HAST HANSEN / Kennet HERLOEV - 49
Round 2 40 - Florian KOERBER / Björn WIPPICH 21-18 / 21-19 Fredrik DU HANE / Henrik PØHLER - 30
Round 2 40 - Hosemari FUJIMOTO / Masayuki MATSUMOTO 21-18 / 21-13 Daniel BATES / Neil PLACE - 27
Round 2 40 - Andreas BERNWALD / Henning ZANSSEN 21-6 / 21-10 Andres HOOP / Toomas VALLIKIVI - 21
Round 2 40 - Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS 23-21 / 21-16 Robert KOWALCZYK / Krzysztof MASLANKA - 30
Round 2 40 - Julien FAVRE / Gilbert FISCHER 18-21 / 21-7 / 21-15 JAYAWEERA Mihindasiri / Manjula PERERA - 33
Round 2 40 - Taimar TALTS / Tanel TALTS 21-17 / 21-16 Vincent KONKUYT / Nicolas LOUIS - 23
Round 2 40 - Tetsushi MINAGUCHI / Kazuhiro NOMURA 21-18 / 21-11 Ross CAMPBELL / Frazer MCCULLOCH - 24
Round 2 40 - Andreas SCHLUTER / Björn SCHNEIDER 21-11 / 21-10 Roshan FERENDO / Seevali WICKRAMASINGHE - 19
Round 2 40 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-16 / 21-15 Slawomir HETMANSKI / Miroslaw MAREK - 26
Round 2 40 - Jaakko KOHTALA / Sami PARIKKA 25-23 / 21-18 Ugis BRIEDIS / Martins KAZEMAKS - 27
Round 2 40 - Lars KLINTRUP / Mark MACKAY 21-8 / 21-13 Jim Ronny ANDERSEN / Eivind LUND - 19
Round 2 40 - Samir ABBASI / Upendra FADNIS 18-21 / 21-15 / 21-6 Daniel SKRCENY / Filip STADNIK - 41
Round 2 40 - Paul Andrew MAYFIELD / Philip J SUNDERLAND 21-23 / 21-18 / 21-18 Christian BARTHEL / Alexander SCHULZ - 41
Round 3 40 - Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK 21-12 / 21-14 Tihomir KIROV / Plamen MIHALEV - 25
Round 3 40 - Marcus JANSSON / Christofer WIKLANDER 21-16 / 21-16 Florian KOERBER / Björn WIPPICH - 24
Round 3 40 - Hosemari FUJIMOTO / Masayuki MATSUMOTO 21-11 / 21-15 Andreas BERNWALD / Henning ZANSSEN - 27
Round 3 40 - Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS 21-10 / 21-15 Julien FAVRE / Gilbert FISCHER - 22
Round 3 40 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-11 / 21-13 Andreas SCHLUTER / Björn SCHNEIDER - 21
Round 3 40 - Lars KLINTRUP / Mark MACKAY 21-14 / 21-12 Jaakko KOHTALA / Sami PARIKKA - 20
Round 3 40 - Samir ABBASI / Upendra FADNIS 21-19 / 18-21 / 21-15 Paul Andrew MAYFIELD / Philip J SUNDERLAND - 47
Round 3 40 - Taimar TALTS / Tanel TALTS W.O. Tetsushi MINAGUCHI / Kazuhiro NOMURA - 0
Quarter-final 40 - Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK 21-10 / 21-13 Marcus JANSSON / Christofer WIKLANDER - 22
Quarter-final 40 - Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS 19-21 / 21-10 / 21-16 Hosemari FUJIMOTO / Masayuki MATSUMOTO - 40
Quarter-final 40 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-11 / 21-19 Taimar TALTS / Tanel TALTS - 22
Quarter-final 40 - Lars KLINTRUP / Mark MACKAY 22-20 / 17-21 / 22-20 Samir ABBASI / Upendra FADNIS - 53
Semi-final 40 - Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS 21-13 / 18-21 / 21-8 Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK - 42
Semi-final 40 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-17 / 21-14 Lars KLINTRUP / Mark MACKAY - 27
Final 40 - Ajit HARIDAS / Vijay Lancy MASCARENHAS 19-21 / 21-17 / 21-19 Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN - 53
Round 1 45 - Wittaya PANOMCHAI / Pracha WANNAWICHITR 21-6 / 21-6 DIAS Nelson / Luís NESBITT - 19
Round 1 45 - Aleksandr ANTIPOV / Aleksej VASILIEV 21-19 / 14-21 / 21-13 Marek GALCZYNSKI / Tomasz STOPA - 37
Round 1 45 - Justin G ANDREWS / Simon GILHOOLY 21-19 / 21-16 Olle HENNINGSSON / Staffan THORSEN - 27
Round 1 45 - Michael HOPP / Oliver VON KEMPEN 21-16 / 21-15 Ondrej MILEC / Igor NOVAK - 23
Round 1 45 - Surender KUMAR / Virender KUMAR 21-13 / 21-11 Tuomo KAJAVA / Juan RAFOLS - 21
Round 1 45 - Keiichi ARITA / Junichi HAYASHI 21-3 / 21-14 Algirdas KEPEZINSKAS / Salvijus STRAVINSKAS - 18
Round 1 45 - Lakshman HOMER / Ajith Upendra Perera Jayawardena SAMARAKOON MIRIYAGODAGE 21-9 / 21-11 Bjorn BANHSEN / Viacheslav OLIINYK - 20
Round 1 45 - Antoine LATOUR / Fabien LECHALUPE 21-17 / 21-16 Gavin BLYTH / Martin SHEACH - 24
Round 1 45 - Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON 21-12 / 21-10 Chris HUFFLETT / Richard IRVINE - 20
Round 1 45 - Kiran Vinayakrao MAKODE / Ashutosh Avinash PEDNEKAR 21-17 / 18-21 / 22-20 Stan DE LANGE / Anders STEENKJAER - 38
Round 1 45 - Kei HAMAJI / Shuichiro OGAWA 17-21 / 21-18 / 21-19 Stephan BURMEISTER / Andre WIECHMANN - 51
Round 1 45 - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-13 / 21-14 Luis Antonio MORCILLO / Alvaro RANGIL - 22
Round 1 45 - Henrik Wahlstroem HANSEN / Erik PEDERSEN 19-21 / 22-20 / 21-11 Dariusz ZIEBA / Zbigniew ZIEBA - 34
Round 1 45 - Prabhakaran PONNENGATTIL / Sajayan POYYATHARA BALAN 21-10 / 21-15 Pekka SALMI / Ilkka SALONEN - 24
Round 1 45 - Henning KLEINERT / Peter THIELE 21-12 / 21-18 Andrzej DADAS / Grzegorz RADECKI - 21
Round 1 45 - Junichiro NAGAI / Shigeyuki NAKAMURA 21-8 / 21-12 Fernando HERRERO / Jose Carlos PADILLA - 18
Round 1 45 - Laurent CALAMEL / Mathieu PLUVINAGE 21-19 / 21-13 Evaldas CIZINAUSKAS / Vygantas GARMUS - 20
Round 1 45 - Stefan EDVARDSSON / Johan HÄGGMAN 21-12 / 21-11 Rajesh Sekhar RAJASEKHARAN / Sanjay RAY - 18
Round 1 45 - David BROWN / Douglas GREEN 21-17 / 21-18 Reinhard HECHENBERGER / Engelbert TOMES - 27
Round 1 45 - CHENG Ho Chen / LIAO Lien Sheng 21-6 / 21-12 Stefan IVAN / Martin LAZNIK - 16
Round 1 45 - Morten AARUP / Carsten LOESCH 21-14 / 21-17 Santhosh KEPARAMBATH / Saji RETNALAYAM SUBRAMANIAN PILLAI - 27
Round 1 45 - Mokhammad KUDDUS / Pavel SHORIN 18-21 / 23-21 / 21-11 Norbert SCHNEIDER / Vadim TORBILO - 35
Round 1 45 - Christian BERGER / Thorsten REINEMANN 21-12 / 18-21 / 21-8 Joël RENAUDEAU / Cyrille VU - 31
Round 1 45 - Shanavas MOHAMMED KASIM / Xavier Raphel THEKKINIATH 21-9 / 21-9 Pascal DOMENICONI / Daniel GÜNTER - 19
Round 1 45 - Carl JENNINGS / Mark KING 21-16 / 21-11 Richard JAKOBSEN / Bent MØRKEN - 25
Round 1 45 - Maciej PIEKLO / Artur TUKENDORF 21-12 / 21-15 Jirí KONUPKA / Vratislav VLK - 23
Round 1 45 - Thaweesak KOETSRIPHAN / Naruthum SURAKKHAKA 21-8 / 21-7 Pasi SALHOJA / Auno TOLONEN - 17
Round 1 45 - Martin BLOM / Jonas KARLSSON 21-14 / 21-7 Mika ERIKSSON / Terje JACOBSEN - 20
Round 1 45 - Jaseel P ISMAIL / Jaison XAVIER 21-6 / 21-11 Bohumil KASELA / Stanislav KURIMAI - 16
Round 1 45 - Tommy HELANDER / Vegar NÆSS W.O. Markus ARNET / Philipp KURZ - 0
Round 1 45 - Eduard LENTOCHNIK / Ihor YUROV W.O. Subhash SHRESTHA / Rudra THING - 0
Round 1 45 - Pavel HALSCH / Jan PORT 21-13 / 21-15 Frédérick BAGNARD / Christophe BARRIENTOS - 23
Round 2 45 - Wittaya PANOMCHAI / Pracha WANNAWICHITR 21-8 / 21-7 Aleksandr ANTIPOV / Aleksej VASILIEV - 17
Round 2 45 - Justin G ANDREWS / Simon GILHOOLY 21-14 / 21-17 Michael HOPP / Oliver VON KEMPEN - 24
Round 2 45 - Keiichi ARITA / Junichi HAYASHI 21-10 / 21-10 Surender KUMAR / Virender KUMAR - 24
Round 2 45 - Lakshman HOMER / Ajith Upendra Perera Jayawardena SAMARAKOON MIRIYAGODAGE 21-14 / 21-5 Antoine LATOUR / Fabien LECHALUPE - 19
Round 2 45 - Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON 21-12 / 21-18 Kiran Vinayakrao MAKODE / Ashutosh Avinash PEDNEKAR - 22
Round 2 45 - Kei HAMAJI / Shuichiro OGAWA 21-16 / 21-15 Tommy HELANDER / Vegar NÆSS - 25
Round 2 45 - Henrik Wahlstroem HANSEN / Erik PEDERSEN 21-19 / 21-13 Prabhakaran PONNENGATTIL / Sajayan POYYATHARA BALAN - 28
Round 2 45 - Junichiro NAGAI / Shigeyuki NAKAMURA 21-14 / 21-14 Henning KLEINERT / Peter THIELE - 23
Round 2 45 - Stefan EDVARDSSON / Johan HÄGGMAN 21-15 / 21-10 Laurent CALAMEL / Mathieu PLUVINAGE - 20
Round 2 45 - CHENG Ho Chen / LIAO Lien Sheng 21-9 / 21-12 David BROWN / Douglas GREEN - 19
Round 2 45 - Morten AARUP / Carsten LOESCH 21-6 / 21-11 Eduard LENTOCHNIK / Ihor YUROV - 16
Round 2 45 - Christian BERGER / Thorsten REINEMANN 21-4 / 21-13 Mokhammad KUDDUS / Pavel SHORIN - 17
Round 2 45 - Carl JENNINGS / Mark KING 26-24 / 21-16 Shanavas MOHAMMED KASIM / Xavier Raphel THEKKINIATH - 32
Round 2 45 - Thaweesak KOETSRIPHAN / Naruthum SURAKKHAKA 21-15 / 21-12 Maciej PIEKLO / Artur TUKENDORF - 21
Round 2 45 - Jaseel P ISMAIL / Jaison XAVIER 21-11 / 21-14 Martin BLOM / Jonas KARLSSON - 22
Round 2 45 - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-10 / 21-10 Pavel HALSCH / Jan PORT - 19
Round 3 45 - Wittaya PANOMCHAI / Pracha WANNAWICHITR 21-15 / 21-13 Justin G ANDREWS / Simon GILHOOLY - 27
Round 3 45 - Keiichi ARITA / Junichi HAYASHI 21-13 / 21-15 Lakshman HOMER / Ajith Upendra Perera Jayawardena SAMARAKOON MIRIYAGODAGE - 27
Round 3 45 - Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON 24-22 / 21-19 Kei HAMAJI / Shuichiro OGAWA - 35
Round 3 45 - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-10 / 21-14 Henrik Wahlstroem HANSEN / Erik PEDERSEN - 24
Round 3 45 - Stefan EDVARDSSON / Johan HÄGGMAN 15-21 / 21-17 / 21-15 Junichiro NAGAI / Shigeyuki NAKAMURA - 41
Round 3 45 - Morten AARUP / Carsten LOESCH 21-8 / 21-13 CHENG Ho Chen / LIAO Lien Sheng - 20
Round 3 45 - Carl JENNINGS / Mark KING 21-12 / 21-11 Christian BERGER / Thorsten REINEMANN - 21
Round 3 45 - Jaseel P ISMAIL / Jaison XAVIER 21-17 / 21-15 Thaweesak KOETSRIPHAN / Naruthum SURAKKHAKA - 34
Quarter-final 45 - Wittaya PANOMCHAI / Pracha WANNAWICHITR 21-19 / 16-21 / 21-15 Keiichi ARITA / Junichi HAYASHI - 44
Quarter-final 45 - Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON 21-19 / 21-13 Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV - 31
Quarter-final 45 - Morten AARUP / Carsten LOESCH 21-9 / 21-15 Stefan EDVARDSSON / Johan HÄGGMAN - 22
Quarter-final 45 - Jaseel P ISMAIL / Jaison XAVIER 21-9 / 21-11 Carl JENNINGS / Mark KING - 21
Semi-final 45 - Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON 21-13 / 16-21 / 23-21 Wittaya PANOMCHAI / Pracha WANNAWICHITR - 42
Semi-final 45 - Morten AARUP / Carsten LOESCH 24-22 / 21-18 Jaseel P ISMAIL / Jaison XAVIER - 35
Final 45 - Mikael NILSSON / Ulf SVENSSON 17-21 / 21-19 / 21-15 Morten AARUP / Carsten LOESCH - 50
Round 1 50 - Jerzy DOLHAN / Jacek HANKIEWICZ 23-21 / 21-18 Ronald GLASCHKE / Frank SCHRÖDER - 30
Round 1 50 - Hubert MUELLER / Mike VAN DAAL 21-9 / 21-13 Daniel DAHLEN / Frederic PICHARD - 21
Round 1 50 - Peter Juan BAEZA / Stefan GRAHN 21-7 / 21-8 Maris AVOTINŠ / Edgars KUPFERS - 15
Round 1 50 - Bernardo GALMES / Miguel Angel POLO 21-14 / 15-21 / 21-18 Christian FISCHER / Jesper Fyhr JENSEN - 38
Round 1 50 - Paul OWENS / Gareth PEARSE 19-21 / 21-16 / 21-15 Mohammad EMRAN / Jari JALKANEN - 40
Round 1 50 - Francois ARSENE / Phillipe TALBERT 21-15 / 21-17 Arunas MORKUNAS / Laimonas VASKEVICIUS - 28
Round 1 50 - Meelis TAMMIK / Einar VEEDE 21-17 / 21-12 Jerzy MURACH / Wojciech ROMANCZUK - 20
Round 1 50 - Venkata Satyanarayana Murthy AKULA / Makarla Kamalakar RAO 21-8 / 21-6 HONG Sung Gil / PARK Chul Hee - 15
Round 1 50 - Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN 21-7 / 21-5 Nicolas GENIN / Nawab Shafi UL MULK - 16
Round 1 50 - HSIAO Poa Ren / SU Jung Li 21-11 / 21-9 Jukka MIININEN / Jari MIKKONEN - 19
Round 1 50 - Stefan SCHRADER / Holger WIPPICH 21-14 / 21-18 Hesham Abdulrahman Mohamed ALABBASI / Paingamadathil Nahaz OMMER - 31
Round 1 50 - Alan MCMILLAN / Mark PEARD 21-10 / 21-11 Stefan LECHNER / Stephan WILDE - 18
Round 1 50 - Babu Sadanandan ANAND / Ramanathan SUNIL 21-14 / 21-13 Christian LE GARFF / Laurent SORIA - 23
Round 1 50 - Jari ERIKSSON / Jussi HAKAMÄKI 21-7 / 21-6 Pankaj BHART / Peter SCHOLTZ - 18
Round 1 50 - Ronald HOEFKENS / Willem HUIJS 21-19 / 21-19 Gyanesh JESWAL / Kawaljeet SINGH - 22
Round 1 50 - Zbigniew PRZYJEMSKI / Stanislaw WIKLO 21-16 / 22-20 Jean-Charles BOSSENS / Daniel CATTIN - 28
Round 1 50 - Artur LUGOVOV / Alexey URSOV 21-17 / 21-17 Paul CARR / Kurian GEORGE - 23
Round 1 50 - Bruno CAPBERN / David DRUELLES 21-18 / 22-20 Petr KOMAROVSKÝ / Frantisek SAROCH - 26
Round 1 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Vibhor SWAROOP 21-11 / 22-20 Oliver BINUS / Martin BRAMEYER - 23
Round 1 50 - Darko DURALIJA / Sandi SABAN 21-9 / 21-8 Janne HELANDER / Arto KAUPPINEN - 17
Round 1 50 - Fredrik INGEMANSSON / Hans MOLLER 21-14 / 21-9 Beat BÜSSER / Amund SKAVHAUG - 19
Round 1 50 - Puryanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-11 / 21-10 Rafal BOGDANSKI / Piotr SOBOTKA - 21
Round 2 50 - Jerzy DOLHAN / Jacek HANKIEWICZ 21-18 / 17-21 / 21-14 Bobby ERTANTO / Wei Ping TING - 48
Round 2 50 - Venkataraju AKULA / B. V. S. K. Lingeswara Rao 21-13 / 19-21 / 22-20 Peter Juan BAEZA / Stefan GRAHN - 37
Round 2 50 - Bernardo GALMES / Miguel Angel POLO 14-21 / 21-9 / 21-13 Paul OWENS / Gareth PEARSE - 33
Round 2 50 - Jon AUSTIN / Rajeev BAGGA 21-12 / 21-15 Francois ARSENE / Phillipe TALBERT - 23
Round 2 50 - Venkata Satyanarayana Murthy AKULA / Makarla Kamalakar RAO 18-21 / 21-18 / 21-19 Meelis TAMMIK / Einar VEEDE - 38
Round 2 50 - Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN 23-21 / 19-21 / 21-16 Magnus NYTELL / Erik SODERBERG - 43
Round 2 50 - HSIAO Poa Ren / SU Jung Li 19-21 / 21-18 / 21-13 Stefan SCHRADER / Holger WIPPICH - 46
Round 2 50 - Alan MCMILLAN / Mark PEARD 21-7 / 21-12 Babu Sadanandan ANAND / Ramanathan SUNIL - 18
Round 2 50 - Milan DUVSUND / Joakim NORDGREN 21-15 / 23-21 Jari ERIKSSON / Jussi HAKAMÄKI - 28
Round 2 50 - Ronald HOEFKENS / Willem HUIJS 21-17 / 22-20 Zbigniew PRZYJEMSKI / Stanislaw WIKLO - 24
Round 2 50 - Jean CHISTENSEN / Henrik LYKKE 21-12 / 21-16 Artur LUGOVOV / Alexey URSOV - 20
Round 2 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Vibhor SWAROOP 21-9 / 21-8 Bruno CAPBERN / David DRUELLES - 17
Round 2 50 - Wattana AMPUNSUWAN / Narong VANICHITSARAKUL 21-8 / 21-13 Darko DURALIJA / Sandi SABAN - 19
Round 2 50 - Fredrik INGEMANSSON / Hans MOLLER 21-14 / 21-11 Ian RICHARDSON / Terry SHEARMAN - 23
Round 2 50 - Puryanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 23-21 / 19-21 / 21-18 Graham HENDERSON / Mark TOPPING - 59
Round 2 50 - Hubert MUELLER / Mike VAN DAAL W.O. Aruna DODAMPE GAMAGE / Anura JAYANTHA - 0
Round 3 50 - Venkataraju AKULA / B. V. S. K. Lingeswara Rao 21-13 / 18-21 / 21-16 Bernardo GALMES / Miguel Angel POLO - 39
Round 3 50 - Jon AUSTIN / Rajeev BAGGA 21-9 / 21-12 Venkata Satyanarayana Murthy AKULA / Makarla Kamalakar RAO - 21
Round 3 50 - Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN 21-19 / 8-21 / 21-19 HSIAO Poa Ren / SU Jung Li - 44
Round 3 50 - Milan DUVSUND / Joakim NORDGREN 21-18 / 11-21 / 21-12 Alan MCMILLAN / Mark PEARD - 39
Round 3 50 - Jean CHISTENSEN / Henrik LYKKE 22-20 / 21-14 Ronald HOEFKENS / Willem HUIJS - 25
Round 3 50 - Wattana AMPUNSUWAN / Narong VANICHITSARAKUL 21-17 / 21-13 Prabhu Naik Naidu KONA / Vibhor SWAROOP - 26
Round 3 50 - Puryanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-16 / 21-12 Fredrik INGEMANSSON / Hans MOLLER - 22
Round 3 50 - Jerzy DOLHAN / Jacek HANKIEWICZ W.O. Hubert MUELLER / Mike VAN DAAL - 0
Quarter-final 50 - Jerzy DOLHAN / Jacek HANKIEWICZ 21-18 / 21-16 Venkataraju AKULA / B. V. S. K. Lingeswara Rao - 27
Quarter-final 50 - Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN 25-27 / 21-18 / 21-16 Jon AUSTIN / Rajeev BAGGA - 51
Quarter-final 50 - Jean CHISTENSEN / Henrik LYKKE 21-12 / 21-17 Milan DUVSUND / Joakim NORDGREN - 28
Quarter-final 50 - Wattana AMPUNSUWAN / Narong VANICHITSARAKUL 21-10 / 21-16 Puryanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO - 26
Semi-final 50 - Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN 21-12 / 17-21 / 21-17 Jerzy DOLHAN / Jacek HANKIEWICZ - 44
Semi-final 50 - Wattana AMPUNSUWAN / Narong VANICHITSARAKUL 21-10 / 21-11 Jean CHISTENSEN / Henrik LYKKE - 20
Final 50 - Wattana AMPUNSUWAN / Narong VANICHITSARAKUL 21-19 / 21-14 Peter BUSCH JENSEN / Bo SORENSEN - 31
Round 1 55 - Ernst LISKA / Simon THOMPSON 21-10 / 21-7 Rauno KRISTEL / Aavo RAIG - 16
Round 1 55 - Ross GLADWIN / Steven THOMSON 21-7 / 21-11 Serhii CHEMERYNSKYI / Mykola STUCHYNSKYI - 18
Round 1 55 - Roger LEIGH / Mark SUMMERS 21-9 / 21-17 Alexei BOJONCA / Ion LUPU - 21
Round 1 55 - Lennart BERGLIND / Sane ENQVIST 21-9 / 21-11 Michael FISCHER / Jörg TUTAS - 18
Round 1 55 - SUDHAKAR REDDY GUJJULA / Venkata Bhaskara Krishnam Raju KALIDINDI 21-12 / 21-12 Arunas PETKEVICIUS / Ceslovas RAMANAUSKAS - 19
Round 1 55 - Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG 21-11 / 21-19 Alan A ALEXANDER / Kyle NETHERCOTT - 29
Round 1 55 - Sergey APANASEVICH / Sergei RUTKEVICH 21-12 / 21-15 Josef HORÁCEK / Karel KUNDERA - 18
Round 1 55 - Timo JUVONEN / Jari TANTTU 21-14 / 8-21 / 21-19 Krzysztof LATAWSKI / Krzysztof MYALSKI - 39
Round 1 55 - Klaus BUSCHBECK / Jürgen SCHMITZ-FOSTER 21-9 / 21-9 Michael KARLSSON / Michael SCHWARCZ - 18
Round 1 55 - Pascal NOEL / Martin PIEL 21-8 / 21-12 Urs MEIER / Walter STUBER - 21
Round 1 55 - Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK 21-10 / 21-4 Ernst GRATZ / Reinhard HOFMANN - 15
Round 1 55 - Daniel HOEFKENS / Benny VAN PEER 21-18 / 21-17 Philippe FRAIOLI / Pascal VICTORINO - 26
Round 1 55 - Philip Ian RICHARDSON / Martin STADEN 21-15 / 21-14 Oleksandr BARANOW / Valeriy PIDDUBENKO - 22
Round 1 55 - Teerachai JARUWAT / Wanchai KIJLEATVIVAT 21-5 / 21-13 Adam BUNIO / Jaroslaw OCIEPA - 17
Round 1 55 - Rolf HORBACH / Dieter STEGER 21-16 / 21-13 Shibu ANDREWS / Kamaludheen C.P. - 23
Round 1 55 - Ian HUNTER / Sandy TAYLOR 21-14 / 21-11 HåKan MÖLLER / Ake PETERSON - 25
Round 1 55 - KIM Young Gon / YOO In Ho 18-21 / 21-17 / 21-16 Thomas AIGNER / Jindrich JEBALEK - 36
Round 1 55 - Thomas BUNN / Michael SCHNEIDER 21-16 / 21-13 Henrik DAMSBO / Lars DUUS - 23
Round 1 55 - Jari KEKKI / Jarmo NIEMI 21-12 / 21-17 Jean-Michel EDARD / Pascal JORSSEN - 24
Round 1 55 - Dariusz KRASZEWSKI / Jaroslaw MARCINIAK W.O. Ram LAKHAN / Harjit SINGH - 0
Round 2 55 - Surachai MAKKASASITHORN / Nattapol SANLEKANUN 21-17 / 21-11 Ernst LISKA / Simon THOMPSON - 21
Round 2 55 - Ross GLADWIN / Steven THOMSON 21-16 / 21-12 Erik KOHO / Kalle NORRI - 21
Round 2 55 - Jan Bertram PETERSEN / Jesper Kritter TOLMAN 21-13 / 15-21 / 21-14 Roger LEIGH / Mark SUMMERS - 40
Round 2 55 - BIBHASH CHATTERJEE / Yogesh SANGHAVI 21-9 / 21-12 Sergey APANASEVICH / Sergei RUTKEVICH - 17
Round 2 55 - Toru KOIZUMI / Noriaki MATSUNARI 21-13 / 21-8 Timo JUVONEN / Jari TANTTU - 21
Round 2 55 - Klaus BUSCHBECK / Jürgen SCHMITZ-FOSTER 21-10 / 21-12 Pascal NOEL / Martin PIEL - 18
Round 2 55 - Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK 21-8 / 21-10 Daniel HOEFKENS / Benny VAN PEER - 15
Round 2 55 - Bengt MELLQUIST / Nils CARLSON 21-12 / 21-16 Philip Ian RICHARDSON / Martin STADEN - 24
Round 2 55 - Teerachai JARUWAT / Wanchai KIJLEATVIVAT 21-9 / 21-19 Reijo RANTANEN / Tapio VAILAHTI - 24
Round 2 55 - Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN 21-12 / 21-7 Rolf HORBACH / Dieter STEGER - 18
Round 2 55 - Ian HUNTER / Sandy TAYLOR 21-13 / 21-16 KIM Young Gon / YOO In Ho - 27
Round 2 55 - Thomas BUNN / Michael SCHNEIDER 21-18 / 21-12 Rohan FERANANDO / Arnold DENDENG - 23
Round 2 55 - Jari KEKKI / Jarmo NIEMI 21-15 / 23-21 Jiri DOHNAL / Luboš KUNÁŠEK - 27
Round 2 55 - Pornroj BANDITPISUT / Bovornovadep DEVAKULA 21-15 / 21-11 Dariusz KRASZEWSKI / Jaroslaw MARCINIAK - 24
Round 2 55 - Lennart BERGLIND / Sane ENQVIST W.O. SUDHAKAR REDDY GUJJULA / Venkata Bhaskara Krishnam Raju KALIDINDI - 0
Round 2 55 - Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG W.O. CHANG Ta Ming / CHANG Wen Sung - 0
Round 3 55 - Surachai MAKKASASITHORN / Nattapol SANLEKANUN 21-9 / 21-7 Ross GLADWIN / Steven THOMSON - 17
Round 3 55 - Jan Bertram PETERSEN / Jesper Kritter TOLMAN 21-8 / 19-21 / 21-16 Lennart BERGLIND / Sane ENQVIST - 42
Round 3 55 - Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG 11-21 / 21-12 / 21-10 BIBHASH CHATTERJEE / Yogesh SANGHAVI - 33
Round 3 55 - Klaus BUSCHBECK / Jürgen SCHMITZ-FOSTER 21-9 / 17-21 / 21-11 Toru KOIZUMI / Noriaki MATSUNARI - 36
Round 3 55 - Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK 21-10 / 19-21 / 21-16 Bengt MELLQUIST / Nils CARLSON - 36
Round 3 55 - Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN 14-21 / 22-20 / 25-23 Teerachai JARUWAT / Wanchai KIJLEATVIVAT - 42
Round 3 55 - Thomas BUNN / Michael SCHNEIDER 21-12 / 21-15 Ian HUNTER / Sandy TAYLOR - 26
Round 3 55 - Pornroj BANDITPISUT / Bovornovadep DEVAKULA 21-16 / 21-10 Jari KEKKI / Jarmo NIEMI - 25
Quarter-final 55 - Surachai MAKKASASITHORN / Nattapol SANLEKANUN 21-11 / 21-12 Jan Bertram PETERSEN / Jesper Kritter TOLMAN - 26
Quarter-final 55 - Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG 18-21 / 21-13 / 21-15 Klaus BUSCHBECK / Jürgen SCHMITZ-FOSTER - 36
Quarter-final 55 - Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK 21-18 / 16-21 / 21-15 Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN - 33
Quarter-final 55 - Pornroj BANDITPISUT / Bovornovadep DEVAKULA 21-17 / 9-21 / 21-15 Thomas BUNN / Michael SCHNEIDER - 45
Semi-final 55 - Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK 22-20 / 21-19 Pornroj BANDITPISUT / Bovornovadep DEVAKULA - 26
Semi-final 55 - Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG W.O. Surachai MAKKASASITHORN / Nattapol SANLEKANUN - 0
Final 55 - Chaiwat CHALOEMPUSITARAK / Mongkol GUMLAITONG 21-19 / 21-17 Henrik MADSEN / Geir Olve STORVIK - 23
Round 1 60 - Jozef JACOBS / Ali Khan ZULFIQAR 21-18 / 18-21 / 21-11 Aliyaru Kunju ABDUL LATHEEF / Puthenmadhom GEORGE - 32
Round 1 60 - Bimol Singh CHINGSHUBAM / Kumar LEISHANGTHEM 21-7 / 21-15 Andrzej BITTNER / Boleslaw CICHOCKI - 18
Round 1 60 - René PETCHE / Helmut WALTHER 21-12 / 12-21 / 21-8 Philippe JUMEAUX / Gerard ROLLAND - 30
Round 1 60 - Gopi Santhosh KUMAR / Upkar SINGH 21-11 / 21-9 Zdzislaw KOZLOWSKI / Jacek OSADNIK - 21
Round 1 60 - Jean Yves BREARD / Thierry BRUNEL 21-9 / 21-15 Devendra Singh DIGARI / Bhanu Raj Singh PAL - 18
Round 1 60 - James BUCKLE / Gene Austin JOYNER 21-4 / 21-12 Soon Hong GAN / Kitson Kim Huat LIM - 18
Round 1 60 - Bengt ÅBERG / Johan WIDOFF 21-10 / 21-10 Asko NIEMI / ZEE Jeffrey Jamin - 19
Round 1 60 - Toshio KAWAGUCHI / Seiji YAMAMOTO 21-19 / 21-15 Denis M CLEARY / Ron MELLOR - 25
Round 1 60 - Claude HEINIGER / Lionel SCHMIT 21-7 / 21-7 Mario ALBUQUERQUE / Milan PURDES - 17
Round 1 60 - Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER 21-11 / 21-4 KIM Jong Cheol / LEE Jang Man - 14
Round 1 60 - Andreas BENZ / Johann MOLODET 21-10 / 21-6 ZdeneK HOMOLKA / Jirí MODLINGER - 19
Round 1 60 - Janusz RUDZINSKI / Marek SZCZESNIEWSKI 21-16 / 21-8 Valeriu ISTRATI / Dumitru NAVOLOACA - 22
Round 1 60 - Jens DALL-HANSEN / Magnus ERICSSON 22-20 / 21-11 Shashidhara ANEKAL / Balakrishna Naidu SAKALESHPURA KRISHNAIAH - 22
Round 1 60 - Joachim BUXAN / Markus WEYER W.O. Rick PAAP / Martin VOSKUILEN - 0
Round 2 60 - Sarit PISUDCHAIKUL / Chongsak SUVANICH 24-22 / 15-21 / 21-11 Eric PLANE / Roger TAYLOR - 39
Round 2 60 - Peeter ÄRMPALU / Rein NUUDI 21-17 / 21-15 Jozef JACOBS / Ali Khan ZULFIQAR - 22
Round 2 60 - Bimol Singh CHINGSHUBAM / Kumar LEISHANGTHEM 21-15 / 21-18 Sergey BUSHUEV / Mirza ORUJOV - 23
Round 2 60 - René PETCHE / Helmut WALTHER 21-13 / 21-6 Paul DODD / Markus RENVALL - 19
Round 2 60 - Tariq FAROOQ / Karsten MEIER 21-16 / 21-14 Gopi Santhosh KUMAR / Upkar SINGH - 21
Round 2 60 - Suthivej CHOEYSOONGNERN / Wiwat TRAISILPWISSARUT 21-9 / 21-17 Jean Yves BREARD / Thierry BRUNEL - 24
Round 2 60 - Jesper HELLEDIE / Dan TRAVERS 21-6 / 21-6 Joachim BUXAN / Markus WEYER - 16
Round 2 60 - James BUCKLE / Gene Austin JOYNER 21-12 / 21-11 Peter BRANDT / Cheddi LILJESTROM - 23
Round 2 60 - Attakorn MAENSAMUT / Suthep PALAWAN 21-19 / 13-21 / 21-18 Bengt ÅBERG / Johan WIDOFF - 40
Round 2 60 - Per JUUL / Birger STEENBERG 21-16 / 18-21 / 24-22 Toshio KAWAGUCHI / Seiji YAMAMOTO - 42
Round 2 60 - Claude HEINIGER / Lionel SCHMIT 21-6 / 21-17 Krzysztof CHMIELEWSKI / Marek ROSA - 21
Round 2 60 - Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER 23-21 / 14-21 / 21-16 Vladimir KOLOSKOV / Yuri SMIRNOV - 41
Round 2 60 - Andreas BENZ / Johann MOLODET 21-14 / 21-16 Michel PIOLOT / Kaneson SETHURAMAN - 25
Round 2 60 - Wan Seong CHAN / Then Lin ONG 21-13 / 21-15 Janusz RUDZINSKI / Marek SZCZESNIEWSKI - 23
Round 2 60 - Jens DALL-HANSEN / Magnus ERICSSON 21-19 / 21-13 Jari KOSSILA / Ari KUJALA - 20
Round 2 60 - John MOLYNEUX / Ian M PURTON 21-15 / 21-9 Tomas LARSSON / Bjorn WIGARDT - 18
Round 3 60 - Sarit PISUDCHAIKUL / Chongsak SUVANICH 21-10 / 21-15 Peeter ÄRMPALU / Rein NUUDI - 18
Round 3 60 - Bimol Singh CHINGSHUBAM / Kumar LEISHANGTHEM 20-22 / 21-10 / 21-19 René PETCHE / Helmut WALTHER - 38
Round 3 60 - Tariq FAROOQ / Karsten MEIER 21-14 / 21-16 Suthivej CHOEYSOONGNERN / Wiwat TRAISILPWISSARUT - 21
Round 3 60 - Jesper HELLEDIE / Dan TRAVERS 21-7 / 21-13 James BUCKLE / Gene Austin JOYNER - 21
Round 3 60 - Per JUUL / Birger STEENBERG 21-19 / 21-17 Attakorn MAENSAMUT / Suthep PALAWAN - 32
Round 3 60 - Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER 21-18 / 21-15 Claude HEINIGER / Lionel SCHMIT - 22
Round 3 60 - Wan Seong CHAN / Then Lin ONG 21-18 / 21-19 Andreas BENZ / Johann MOLODET - 29
Round 3 60 - John MOLYNEUX / Ian M PURTON 21-15 / 21-19 Jens DALL-HANSEN / Magnus ERICSSON - 23
Quarter-final 60 - Sarit PISUDCHAIKUL / Chongsak SUVANICH 21-15 / 21-17 Bimol Singh CHINGSHUBAM / Kumar LEISHANGTHEM - 24
Quarter-final 60 - Jesper HELLEDIE / Dan TRAVERS 21-5 / 21-12 Tariq FAROOQ / Karsten MEIER - 18
Quarter-final 60 - Per JUUL / Birger STEENBERG 21-15 / 21-11 Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER - 20
Quarter-final 60 - John MOLYNEUX / Ian M PURTON 26-24 / 18-21 / 21-19 Wan Seong CHAN / Then Lin ONG - 54
Semi-final 60 - Jesper HELLEDIE / Dan TRAVERS 21-17 / 21-7 Sarit PISUDCHAIKUL / Chongsak SUVANICH - 20
Semi-final 60 - Per JUUL / Birger STEENBERG 21-18 / 21-23 / 24-22 John MOLYNEUX / Ian M PURTON - 49
Final 60 - Jesper HELLEDIE / Dan TRAVERS 21-12 / 21-18 Per JUUL / Birger STEENBERG - 23
Round 1 65 - LIM Yow Song / Sin Oong ONG 21-6 / 21-10 Andrzej ANTOSIEWICZ / Andrzej STRUENSEE - 19
Round 2 65 - Peter EMPTAGE / John GARDNER 21-5 / 21-11 Dieter EICHHORN / Dietmar HECHLER - 16
Round 2 65 - Roland KARVESTAD / Brian MCKEE 21-12 / 21-16 Philippe MOUCHEBOEUF / Pierre PREMAT - 25
Round 2 65 - Curt INGEDAHL / Bengt RANDSTROM 21-11 / 21-15 Henrik ANDERSEN / Holger HAUTOPP - 20
Round 2 65 - William METCALFE / Igor PONOMAREV 21-7 / 21-9 Jarin LERAMAN / Manot PHAEMONGKHON - 16
Round 2 65 - Bruni GARIP / Anthony LINGGIAN 18-21 / 21-18 / 21-15 Christian HANSEN / Ole Krogh MORTENSEN - 44
Round 2 65 - Klaus ROSENKRANZ / Wolfgang SCHRÖDER 21-18 / 19-21 / 21-13 Marian MATUSEWICZ / Lech ZACHARZEWSKI - 37
Round 2 65 - Jiamsak PANITCHAIKUL / Prapatana VASAVID 21-8 / 21-13 Bo Christer BERTILSON / Helge HANSEN - 18
Round 2 65 - Lim Pheng LOO / Steven SELLICK 22-20 / 21-16 Doraimani , / Ubaidur Rahman ABDUL WAHAB - 25
Round 2 65 - LIM Yow Song / Sin Oong ONG 21-14 / 21-8 Lubomir TETUR / Ladislav VOREL - 20
Round 2 65 - Sorasak CHOMPOONUCHPRAPA / Pongsilpa RITIPONG 21-11 / 21-14 Stefan OHRAS / Bertil STIGSON - 21
Round 2 65 - Eckhard PESCHEL / Hans-Joachim POTHMANN 21-14 / 21-14 Olli ONNINEN / Tuomo TENNILÄ - 24
Round 2 65 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 21-12 / 27-25 Robert J BELL / Dave CHAPMAN - 28
Round 2 65 - Noboru NAKAMURA / Kiyoshi TAKAHASHI 21-2 / 21-8 Jean-louis GHENASSIA / Yves LEPOIVRE - 15
Round 2 65 - John Rohan Upali DE SILVA / Frits Hermanus MAINAKY 23-21 / 21-19 Abdul MALIQUE / Graham Michael ROBINSON - 24
Round 2 65 - Nopadol KULSAVETE / Somchai SAETANG 21-17 / 18-21 / 21-12 Jerzy LANSKI / Jerzy RYBICKI - 38
Round 2 65 - Sushil Kumar PATET / Surendra Singh PUNDIR 14-21 / 22-20 / 21-19 Soren CHRISTENSEN / Per DABELSTEEN - 37
Round 3 65 - Peter EMPTAGE / John GARDNER 21-15 / 21-9 Roland KARVESTAD / Brian MCKEE - 18
Round 3 65 - William METCALFE / Igor PONOMAREV 21-19 / 21-18 Curt INGEDAHL / Bengt RANDSTROM - 26
Round 3 65 - Bruni GARIP / Anthony LINGGIAN 21-7 / 21-13 Klaus ROSENKRANZ / Wolfgang SCHRÖDER - 22
Round 3 65 - Jiamsak PANITCHAIKUL / Prapatana VASAVID 21-8 / 22-20 Lim Pheng LOO / Steven SELLICK - 20
Round 3 65 - Sorasak CHOMPOONUCHPRAPA / Pongsilpa RITIPONG 21-12 / 21-9 LIM Yow Song / Sin Oong ONG - 27
Round 3 65 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 25-23 / 21-11 Eckhard PESCHEL / Hans-Joachim POTHMANN - 26
Round 3 65 - John Rohan Upali DE SILVA / Frits Hermanus MAINAKY 19-21 / 21-19 / 21-17 Noboru NAKAMURA / Kiyoshi TAKAHASHI - 40
Round 3 65 - Sushil Kumar PATET / Surendra Singh PUNDIR 21-18 / 21-16 Nopadol KULSAVETE / Somchai SAETANG - 25
Quarter-final 65 - Peter EMPTAGE / John GARDNER 21-11 / 21-6 William METCALFE / Igor PONOMAREV - 16
Quarter-final 65 - Jiamsak PANITCHAIKUL / Prapatana VASAVID 21-12 / 21-15 Bruni GARIP / Anthony LINGGIAN - 23
Quarter-final 65 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 21-14 / 21-14 Sorasak CHOMPOONUCHPRAPA / Pongsilpa RITIPONG - 28
Quarter-final 65 - Sushil Kumar PATET / Surendra Singh PUNDIR 19-21 / 21-18 / 21-15 John Rohan Upali DE SILVA / Frits Hermanus MAINAKY - 36
Semi-final 65 - Jiamsak PANITCHAIKUL / Prapatana VASAVID 21-17 / 21-6 Peter EMPTAGE / John GARDNER - 19
Semi-final 65 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 21-12 / 21-17 Sushil Kumar PATET / Surendra Singh PUNDIR - 23
Final 65 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 21-18 / 13-21 / 21-17 Jiamsak PANITCHAIKUL / Prapatana VASAVID - 39
Round 1 70 - Lothar BOLLIN / Bernd Ulrich BRÜSEWITZ 21-12 / 21-13 Anthony Alan KNOTT / Jaroslav KOZAK - 22
Round 1 70 - Seri CHINTANASERI / Pramot KHAOSAMANG 21-8 / 21-7 Janos HALASZ / Hans MÄHRING - 16
Round 1 70 - Jaya Prakash RAMAPPA / Basant Kumar SHIKARI 21-13 / 21-19 Wolfgang THIE / Helmut WIEGAND - 22
Round 1 70 - Yoshiaki SUGITANI / Hirohisa TOSHIJIMA 21-15 / 21-12 Per-Arnold HOIJ / Wolfgang SCHNEIDER - 24
Round 1 70 - Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG 21-15 / 21-7 Wojciech BORZECKI / Przemyslaw GRZESZKOWIAK - 19
Round 1 70 - Soeren FUURSTED / Harry SKYDSGAARD 17-21 / 21-12 / 21-14 Kim Chuan GOH / Venugopal MENON - 34
Round 1 70 - Jairaj GEORGE JANAKIRAMAN / Darayas SURTI 21-17 / 21-11 Victor DURITSYN / Karel TOKROMO - 23
Round 1 70 - Wladyslaw KSIEZYK / Kenneth TANTUM 21-13 / 21-12 Ian BROTHERS / Mike STONEMAN - 21
Round 1 70 - Dieter BEHRENDT / Gerd JACOBI 21-14 / 22-20 William DURIE / Werner RAHM - 27
Round 2 70 - Knud DANIELSEN / Torben HANSEN 21-12 / 21-8 Lothar BOLLIN / Bernd Ulrich BRÜSEWITZ - 20
Round 2 70 - Seri CHINTANASERI / Pramot KHAOSAMANG 21-4 / 21-4 Jirí MÁCHA / Efrim OFIR - 16
Round 2 70 - Michael John COX / Jim GARRETT 21-9 / 21-6 Jaya Prakash RAMAPPA / Basant Kumar SHIKARI - 18
Round 2 70 - Yoshiaki SUGITANI / Hirohisa TOSHIJIMA 21-15 / 21-13 Irwan Shah ABDULLAH / Anthony LOURDES - 21
Round 2 70 - Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG 10-21 / 21-10 / 21-19 Soeren FUURSTED / Harry SKYDSGAARD - 32
Round 2 70 - Gavin HORROCKS / Grahame L MOSCROP 18-21 / 21-17 / 21-16 Jairaj GEORGE JANAKIRAMAN / Darayas SURTI - 36
Round 2 70 - Wladyslaw KSIEZYK / Kenneth TANTUM 21-18 / 17-21 / 21-19 Apirat SIWAPORNPITAK / Pirachitra SURAKKHAKA - 45
Round 2 70 - Johan CROUKAMP / Carl-Johan NYBERGH 21-12 / 21-12 Dieter BEHRENDT / Gerd JACOBI - 19
Quarter-final 70 - Knud DANIELSEN / Torben HANSEN 21-16 / 21-19 Seri CHINTANASERI / Pramot KHAOSAMANG - 27
Quarter-final 70 - Michael John COX / Jim GARRETT 21-6 / 21-16 Yoshiaki SUGITANI / Hirohisa TOSHIJIMA - 22
Quarter-final 70 - Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG 15-21 / 21-10 / 24-22 Gavin HORROCKS / Grahame L MOSCROP - 36
Quarter-final 70 - Johan CROUKAMP / Carl-Johan NYBERGH 21-10 / 21-10 Wladyslaw KSIEZYK / Kenneth TANTUM - 18
Semi-final 70 - Knud DANIELSEN / Torben HANSEN 21-12 / 21-19 Michael John COX / Jim GARRETT - 26
Semi-final 70 - Johan CROUKAMP / Carl-Johan NYBERGH 21-15 / 21-11 Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG - 18
Final 70 - Johan CROUKAMP / Carl-Johan NYBERGH 15-21 / 21-13 / 21-12 Knud DANIELSEN / Torben HANSEN - 34
Quarter-final 75 - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 21-18 / 21-13 Peter GERTH / Hans SCHUMACHER - 24
Quarter-final 75 - Gerd PFLUG / Dietmar UNSER 21-12 / 21-15 Knut Sverre LILAND / Kai LOHMAN - 18
Quarter-final 75 - Heiner HANRATH / Michael OVERSBERG 21-12 / 21-13 Murray Peter Anthony FOUBISTER / Heine JOHANNESEN - 21
Quarter-final 75 - Pawel GASZ / Leopold TUKENDORF 21-15 / 14-21 / 21-11 Matthias KIEFER / Wolfram SCHATZ - 37
Semi-final 75 - Gerd PFLUG / Dietmar UNSER 11-21 / 21-17 / 21-18 Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA - 36
Semi-final 75 - Pawel GASZ / Leopold TUKENDORF 21-17 / 12-21 / 21-17 Heiner HANRATH / Michael OVERSBERG - 42
Final 75 - Gerd PFLUG / Dietmar UNSER 13-21 / 21-15 / 21-14 Pawel GASZ / Leopold TUKENDORF - 35
MS
Round 1 35 - Philip DROSTE 21-7 / 21-14 Rene HÖLLER - 16
Round 1 35 - Vijay RAMASWAMY 21-15 / 21-12 Mark BURGEMAN - 19
Round 1 35 - Juuso ATRILA 21-11 / 21-11 Ronald KASSERENGE - 19
Round 1 35 - Thomas BLESS 24-22 / 21-14 Bjorn BANHSEN - 28
Round 1 35 - Jakub JANASZEK 13-21 / 21-17 / 21-13 Oskar LUNDQVIST - 33
Round 1 35 - Quentin GALLET 23-21 / 21-12 Motohiro YAMASAKI - 30
Round 1 35 - Bastien DELAVAL 21-9 / 21-9 Oleg KHUTORANER 1670 22
Round 1 35 - Ojars KOZINECS 21-16 / 21-13 Miroslav GOMOLA - 19
Round 1 35 - Mineo HIGASHI 21-7 / 21-6 Jose Miguel SANCHEZ - 16
Round 1 35 - Andrew ASPINAL 21-19 / 21-18 Sami PARIKKA - 22
Round 1 35 - Rafal KASPROW 21-19 / 21-11 Tony BÄCKSTRÖM - 25
Round 1 35 - Yogesh CHAUHAN 21-18 / 21-16 Michael PRINZ - 29
Round 1 35 - CHAO Chun Ken 21-6 / 21-8 Michael HOFMANN - 18
Round 1 35 - Varun SHARMA 21-17 / 21-13 Markus RATZENBOCK - 28
Round 1 35 - Hirofumi FUJINO 21-12 / 21-6 Maksim MISURA - 19
Round 1 35 - Andreas NEUWEILER 21-14 / 21-19 Tomasz LIPSKI - 25
Round 1 35 - Miikka VAISANEN 21-12 / 21-18 WU Te Wei - 27
Round 1 35 - Mati SOO 21-16 / 21-17 Kennet HERLOEV - 23
Round 1 35 - Dennis VON DAHN 22-20 / 21-12 Mykola SHKLIAIEV - 29
Round 1 35 - Romain FLEPP 21-11 / 21-13 Rafal RYKOWSKI - 21
Round 1 35 - Manish RAWAT 21-13 / 21-9 Viesturs BAJARS - 18
Round 1 35 - Carsten JØRGENSEN 21-18 / 20-22 / 23-21 Miroslav KRENEK - 37
Round 1 35 - Pascal HISTEL 13-21 / 21-16 / 21-12 Arak BHOKANANDH - 38
Round 1 35 - LIN Yi Chih 21-7 / 21-9 Olli RUSAMA - 15
Round 1 35 - David CIARDO 21-19 / 21-8 Wolfgang ZEIML - 20
Round 1 35 - Anatoly PETELIN 21-14 / 21-13 Joachim BJORKA - 21
Round 1 35 - Paul FREEMAN W.O. Indra MEHATA - 0
Round 2 35 - Philip DROSTE 21-14 / 21-7 LIU Lung Hsiang - 26
Round 2 35 - Juuso ATRILA 21-11 / 21-12 Vijay RAMASWAMY - 27
Round 2 35 - Thomas BLESS 21-11 / 21-19 Maxim MUZHEVLEV 1670 24
Round 2 35 - Quentin GALLET 21-12 / 15-21 / 21-13 Jakub JANASZEK - 37
Round 2 35 - Bastien DELAVAL 18-21 / 21-15 / 21-17 Niels Chr. BLITTRUP - 51
Round 2 35 - Mineo HIGASHI 21-12 / 21-15 Ojars KOZINECS - 20
Round 2 35 - Rafal KASPROW 11-21 / 21-17 / 21-9 Andrew ASPINAL - 35
Round 2 35 - CHAO Chun Ken 21-9 / 21-2 Yogesh CHAUHAN - 18
Round 2 35 - Hirofumi FUJINO 21-15 / 21-9 Varun SHARMA - 25
Round 2 35 - Miikka VAISANEN 21-18 / 24-22 Andreas NEUWEILER - 25
Round 2 35 - Mati SOO 21-17 / 21-11 Paul FREEMAN - 25
Round 2 35 - Dennis VON DAHN 21-9 / 21-19 Hendrik WESTERMEYER - 24
Round 2 35 - Manish RAWAT 21-14 / 21-10 Romain FLEPP - 21
Round 2 35 - Pascal HISTEL 21-18 / 21-8 Carsten JØRGENSEN - 21
Round 2 35 - LIN Yi Chih 21-14 / 21-19 David CIARDO - 22
Round 2 35 - Anatoly PETELIN 21-12 / 21-10 Yoshitaka YONE - 25
Round 3 35 - Philip DROSTE 21-11 / 21-13 Juuso ATRILA - 22
Round 3 35 - Quentin GALLET 21-12 / 21-18 Thomas BLESS - 23
Round 3 35 - Mineo HIGASHI 22-20 / 14-21 / 21-18 Bastien DELAVAL - 54
Round 3 35 - CHAO Chun Ken 21-8 / 21-17 Rafal KASPROW - 26
Round 3 35 - Hirofumi FUJINO 21-15 / 21-15 Miikka VAISANEN - 24
Round 3 35 - Dennis VON DAHN 21-8 / 21-6 Mati SOO - 19
Round 3 35 - Manish RAWAT 21-19 / 21-19 Pascal HISTEL - 27
Round 3 35 - Anatoly PETELIN 21-13 / 21-10 LIN Yi Chih - 23
Quarter-final 35 - Philip DROSTE 15-21 / 21-17 / 21-12 Quentin GALLET - 45
Quarter-final 35 - CHAO Chun Ken 21-14 / 21-15 Mineo HIGASHI - 29
Quarter-final 35 - Hirofumi FUJINO 21-10 / 21-17 Dennis VON DAHN - 29
Quarter-final 35 - Anatoly PETELIN 21-18 / 12-21 / 21-19 Manish RAWAT - 40
Semi-final 35 - CHAO Chun Ken 21-19 / 21-16 Philip DROSTE - 30
Semi-final 35 - Hirofumi FUJINO 21-10 / 21-15 Anatoly PETELIN - 30
Final 35 - Hirofumi FUJINO 21-19 / 16-21 / 21-15 CHAO Chun Ken - 51
Round 1 40 - Aleem SHAIK 21-12 / 21-11 Roland BAUER - 23
Round 1 40 1899 Ivo KEISS 21-10 / 21-16 Samir SINGHA - 23
Round 1 40 - Dmytro MYZNIKOV 21-16 / 21-10 Niclas KANEBACK - 19
Round 1 40 - Harald HOCHGATTERER 21-10 / 21-6 Martins KAZEMAKS - 19
Round 1 40 - Iiro KOKKO 21-15 / 21-12 Paulo OLIVEIRA - 17
Round 1 40 - Raghav Rajagopal BHAT 21-18 / 21-7 Serhii KYRYLIUK - 21
Round 1 40 - Saravanan TENDAYGHABANY 21-10 / 21-17 Nishantha JAYAMANNE - 19
Round 1 40 - Ross CAMPBELL 21-12 / 21-17 Joost VAN DEN BRANDE - 27
Round 1 40 - Rakesh RAMAKRISHNAN 21-9 / 21-10 Jon Eirik GULLI - 19
Round 1 40 - Conrad HUECKSTAEDT 21-5 / 21-10 Marco GLORIA - 26
Round 1 40 - Jaakko KOHTALA 19-21 / 21-8 / 21-9 Oleksii OBRAZTSOV - 29
Round 1 40 - Henrik PØHLER 24-22 / 21-18 Mathias HILLBRANDT - 32
Round 1 40 - David GOMEZ W.O. Purna CHITRAKAR - 0
Round 2 40 - Hosemari FUJIMOTO 21-8 / 21-15 Manjula Sampath FERNANDO - 26
Round 2 40 - Antti KOLJONEN 21-7 / 21-4 Henrich HONISCH - 16
Round 2 40 - Casper LUND 21-9 / 21-7 Toomas VALLIKIVI - 19
Round 2 40 - Aleem SHAIK 21-12 / 21-8 Stefan KNOEPFLI - 20
Round 2 40 - Thomas BLONDEAU 21-4 / 21-7 David DE LA CRUZ - 17
Round 2 40 1899 Ivo KEISS 21-8 / 21-8 Eivind LUND - 17
Round 2 40 - Oliver WITTE 21-9 / 21-11 Wayne PHILOGENE - 20
Round 2 40 - Dmytro MYZNIKOV 21-14 / 21-16 Przemyslaw POHL - 24
Round 2 40 - Oliver COLIN 21-8 / 21-14 Tetsushi MINAGUCHI - 26
Round 2 40 - Marian ŠIMO 11-21 / 21-10 / 21-17 Tommy HELANDER - 33
Round 2 40 - Mark MACKAY 21-10 / 21-12 Anton TEKEL - 22
Round 2 40 - Salim MOHD. 21-14 / 21-19 Harald HOCHGATTERER - 24
Round 2 40 - Björn WIPPICH 21-14 / 21-17 Mariusz POGON - 26
Round 2 40 - Iiro KOKKO 21-13 / 21-13 Tanguy LEFAUCONNIER - 25
Round 2 40 - Lars KLINTRUP 21-8 / 21-8 Neil PLACE - 16
Round 2 40 - Fredrik DU HANE 21-19 / 21-19 Raghav Rajagopal BHAT - 26
Round 2 40 - Jan SCHEFFLER 21-8 / 21-5 David GOMEZ - 18
Round 2 40 - Kazuhiro NOMURA 21-10 / 21-14 Martin GRMAN - 23
Round 2 40 - Markus GRUTSCHNIG 21-18 / 21-6 Saravanan TENDAYGHABANY - 23
Round 2 40 - Thorsten HUKRIEDE 21-13 / 21-18 Edwin DABBAGHYAN - 22
Round 2 40 - Toni KEMPPINEN 16-21 / 22-20 / 21-19 Joel MEVEL - 43
Round 2 40 - Robert SMIERZCHALSKI 19-21 / 21-11 / 21-16 Rakesh RAMAKRISHNAN - 46
Round 2 40 - Morten Eilby RASMUSSEN 21-7 / 21-3 Luca NOVARA - 19
Round 2 40 - Conrad HUECKSTAEDT 21-10 / 21-8 Dawid KRAWIEC - 21
Round 2 40 - Lakhwinder PANNU 21-10 / 21-7 Paul Andrew MAYFIELD - 21
Round 2 40 - Jaakko KOHTALA 21-9 / 21-15 Martin LAZNIK - 16
Round 2 40 - Xavier ENGRAND 21-9 / 21-8 Seevali WICKRAMASINGHE - 16
Round 2 40 - Henrik PØHLER 21-13 / 20-22 / 21-11 Masayuki MATSUMOTO - 42
Round 2 40 - Marcus JANSSON 21-15 / 21-10 Daniel SKRCENY - 22
Round 2 40 - Valters LIEPKALNS 21-10 / 20-22 / 21-11 Sunil KUMAR - 41
Round 2 40 - Naruenart CHUAYMAK 21-8 / 21-8 Christian PUTZ - 20
Round 2 40 - Ross CAMPBELL W.O. Konstantin MYAKISHEV - 0
Round 3 40 - Hosemari FUJIMOTO 22-24 / 21-15 / 21-6 Antti KOLJONEN - 52
Round 3 40 - Casper LUND 21-13 / 21-6 Aleem SHAIK - 18
Round 3 40 - Thomas BLONDEAU 21-7 / 21-13 Ivo KEISS 1899 21
Round 3 40 - Oliver WITTE 27-25 / 21-19 Dmytro MYZNIKOV - 35
Round 3 40 - Oliver COLIN 21-11 / 21-9 Marian ŠIMO - 17
Round 3 40 - Salim MOHD. 17-21 / 21-18 / 21-16 Mark MACKAY - 40
Round 3 40 - Björn WIPPICH 18-21 / 21-19 / 23-21 Iiro KOKKO - 48
Round 3 40 - Lars KLINTRUP 21-16 / 21-14 Fredrik DU HANE - 32
Round 3 40 - Kazuhiro NOMURA 21-11 / 21-11 Jan SCHEFFLER - 28
Round 3 40 - Thorsten HUKRIEDE 21-8 / 21-16 Markus GRUTSCHNIG - 19
Round 3 40 - Toni KEMPPINEN 21-15 / 22-20 Ross CAMPBELL - 23
Round 3 40 - Morten Eilby RASMUSSEN 21-15 / 21-12 Robert SMIERZCHALSKI - 25
Round 3 40 - Conrad HUECKSTAEDT 21-12 / 21-7 Lakhwinder PANNU - 28
Round 3 40 - Xavier ENGRAND 21-14 / 16-21 / 21-18 Jaakko KOHTALA - 38
Round 3 40 - Henrik PØHLER 21-11 / 17-21 / 21-19 Marcus JANSSON - 45
Round 3 40 - Naruenart CHUAYMAK 21-4 / 21-10 Valters LIEPKALNS - 19
Round 4 40 - Hosemari FUJIMOTO 21-18 / 21-15 Casper LUND - 29
Round 4 40 - Thomas BLONDEAU 21-8 / 21-16 Oliver WITTE - 21
Round 4 40 - Oliver COLIN 21-15 / 21-11 Salim MOHD. - 21
Round 4 40 - Björn WIPPICH 22-20 / 12-21 / 21-15 Lars KLINTRUP - 45
Round 4 40 - Thorsten HUKRIEDE 21-12 / 17-21 / 21-16 Kazuhiro NOMURA - 44
Round 4 40 - Morten Eilby RASMUSSEN 21-15 / 21-8 Toni KEMPPINEN - 22
Round 4 40 - Conrad HUECKSTAEDT 21-19 / 21-13 Xavier ENGRAND - 36
Round 4 40 - Naruenart CHUAYMAK 21-12 / 21-10 Henrik PØHLER - 27
Quarter-final 40 - Hosemari FUJIMOTO 21-11 / 21-11 Thomas BLONDEAU - 25
Quarter-final 40 - Oliver COLIN 21-11 / 21-7 Björn WIPPICH - 21
Quarter-final 40 - Thorsten HUKRIEDE 21-13 / 21-12 Morten Eilby RASMUSSEN - 25
Quarter-final 40 - Conrad HUECKSTAEDT 21-19 / 21-14 Naruenart CHUAYMAK - 44
Semi-final 40 - Hosemari FUJIMOTO 21-7 / 21-19 Oliver COLIN - 24
Semi-final 40 - Thorsten HUKRIEDE 19-21 / 8-10 Ret. Conrad HUECKSTAEDT - 28
Final 40 - Thorsten HUKRIEDE 19-21 / 21-9 / 21-13 Hosemari FUJIMOTO - 39
Round 1 45 - Luis Antonio MORCILLO 21-13 / 21-10 Pascal DOMENICONI - 22
Round 1 45 - Andres HOOP 21-19 / 21-18 Kaspars ZAKIS - 29
Round 1 45 - Krzysztof WALENDA 21-3 / 21-10 Vygantas GARMUS - 18
Round 1 45 - Kei HAMAJI 21-12 / 21-19 Mathieu PLUVINAGE - 28
Round 1 45 - Philip J SUNDERLAND 21-10 / 21-19 Henning KLEINERT - 23
Round 1 45 - Peter THIELE 21-14 / 21-7 Fernando HERRERO - 19
Round 1 45 - Tuomo KAJAVA 21-10 / 21-12 Emanuele ZANIN - 18
Round 1 45 - Johnny HAST HANSEN 21-12 / 21-17 Gavin BLYTH - 23
Round 1 45 - Krzysztof GRABEK 21-18 / 16-21 / 21-10 Vegar NÆSS - 37
Round 1 45 - Anil Kumar SRIVASTAVA 21-14 / 21-17 Marian STAN - 22
Round 1 45 - Mohammad EMRAN 16-21 / 21-15 / 22-20 Vratislav VLK - 40
Round 1 45 - David BROWN 21-14 / 21-13 Richard JAKOBSEN - 21
Round 1 45 - Jaak UUSNA 21-12 / 21-11 Ainars ZANDERS - 20
Round 1 45 - Xavier Raphel THEKKINIATH 21-10 / 21-6 Senaka ATTANAYAKE - 15
Round 1 45 - Vitaly TARASOV 21-15 / 21-8 Raul JAREÑO - 20
Round 1 45 - Dariusz ZIEBA 21-7 / 21-8 Ondrej MILEC - 16
Round 1 45 - Salvijus STRAVINSKAS 11-21 / 21-19 / 21-16 Peter SOCHA - 43
Round 1 45 - Andrzej DADAS 21-9 / 21-15 KIM Yeong Jong - 18
Round 1 45 - Vadim TORBILO 21-9 / 23-21 Hendrady PERDANA - 23
Round 1 45 - Reinhard HECHENBERGER 21-12 / 21-14 Ihor YUROV - 20
Round 1 45 - Ugis BRIEDIS 21-7 / 21-12 Tero LEHTOSAARI - 21
Round 1 45 - Keiichi ARITA 21-18 / 26-24 Alvaro RANGIL - 28
Round 1 45 - Tanel TALTS 20-22 / 27-25 / 21-16 Jan PORT - 37
Round 2 45 - Carsten LOESCH 21-9 / 21-8 JAYAWEERA Mihindasiri - 20
Round 2 45 - Luis Antonio MORCILLO 21-5 / 21-5 Eduard YAROVYI - 18
Round 2 45 - Mikael NILSSON 21-12 / 21-11 Bent MØRKEN - 22
Round 2 45 - Juraj BACSKAI 21-16 / 21-8 Andres HOOP - 23
Round 2 45 - Kiran Vinayakrao MAKODE 21-12 / 21-16 Pavel SHORIN - 19
Round 2 45 - Krzysztof WALENDA 21-16 / 21-16 DIAS Nelson - 27
Round 2 45 - LIAO Lien Sheng 21-5 / 21-7 Jukka MIININEN - 14
Round 2 45 - Kei HAMAJI 21-19 / 21-8 Philip J SUNDERLAND - 25
Round 2 45 - Ulf SVENSSON 21-6 / 21-7 Mokhammad KUDDUS - 16
Round 2 45 - Peter THIELE 21-18 / 21-10 Norbert SCHNEIDER - 19
Round 2 45 - Junichiro NAGAI 21-11 / 21-19 Gilbert FISCHER - 26
Round 2 45 - Johnny HAST HANSEN 21-10 / 21-14 Tuomo KAJAVA - 24
Round 2 45 - Christophe LIONNE 21-10 / 21-11 Andrej MOKOTAR - 19
Round 2 45 - Krzysztof GRABEK 21-23 / 21-11 / 21-11 Stefan IVAN - 40
Round 2 45 - Simon GILHOOLY 21-4 / 18-21 / 21-13 Stan DE LANGE - 35
Round 2 45 - Anil Kumar SRIVASTAVA 21-6 / 21-9 Tanel TALTS - 17
Round 2 45 - David BROWN 21-11 / 21-12 Mohammad EMRAN - 20
Round 2 45 - Stefan EDVARDSSON 19-21 / 21-10 / 21-6 Laurent CALAMEL - 29
Round 2 45 - Viacheslav OLIINYK 21-15 / 21-10 Jaak UUSNA - 20
Round 2 45 - Stephan BURMEISTER 21-3 / 21-6 Daniel GÜNTER - 16
Round 2 45 - Xavier Raphel THEKKINIATH 21-13 / 21-3 Vitaly TARASOV - 18
Round 2 45 - Junichi HAYASHI 21-12 / 21-12 Henrik Wahlstroem HANSEN - 28
Round 2 45 - Dariusz ZIEBA 21-8 / 21-2 Martin SHEACH - 14
Round 2 45 - Jaison XAVIER 21-12 / 21-3 Carlo Alberto DI MARCO - 16
Round 2 45 - Andrzej DADAS 21-19 / 21-17 Salvijus STRAVINSKAS - 26
Round 2 45 - Morten AARUP 21-14 / 21-13 Ajith Upendra Perera Jayawardena SAMARAKOON MIRIYAGODAGE - 28
Round 2 45 - Vadim TORBILO 21-14 / 21-15 Martin SOKOL - 23
Round 2 45 - Carl JENNINGS 21-15 / 18-21 / 21-18 Arvind Kumar SHARMA - 43
Round 2 45 - Reinhard HECHENBERGER 9-21 / 21-15 / 21-15 Ugis BRIEDIS - 44
Round 2 45 - Terje JACOBSEN 20-22 / 21-17 / 22-20 Oliver VON KEMPEN - 42
Round 2 45 - Keiichi ARITA 21-15 / 21-18 Joël RENAUDEAU - 22
Round 2 45 - Fernando SILVA 21-10 / 21-13 Johan HÄGGMAN - 23
Round 3 45 - Carsten LOESCH 21-6 / 21-11 Luis Antonio MORCILLO - 20
Round 3 45 - Mikael NILSSON 21-3 / 21-8 Juraj BACSKAI - 19
Round 3 45 - Kiran Vinayakrao MAKODE 18-21 / 21-13 / 21-17 Krzysztof WALENDA - 35
Round 3 45 - LIAO Lien Sheng 21-13 / 21-17 Kei HAMAJI - 28
Round 3 45 - Ulf SVENSSON 21-7 / 21-14 Peter THIELE - 18
Round 3 45 - Johnny HAST HANSEN 21-9 / 21-18 Junichiro NAGAI - 28
Round 3 45 - Christophe LIONNE 21-9 / 21-11 Krzysztof GRABEK - 20
Round 3 45 - Simon GILHOOLY 21-13 / 21-14 Anil Kumar SRIVASTAVA - 23
Round 3 45 - Stefan EDVARDSSON 21-13 / 21-6 David BROWN - 20
Round 3 45 - Stephan BURMEISTER 21-17 / 21-13 Viacheslav OLIINYK - 21
Round 3 45 - Xavier Raphel THEKKINIATH 21-12 / 12-21 / 21-19 Junichi HAYASHI - 44
Round 3 45 - Dariusz ZIEBA 24-22 / 21-15 Jaison XAVIER - 27
Round 3 45 - Morten AARUP 21-19 / 21-10 Andrzej DADAS - 24
Round 3 45 - Carl JENNINGS 21-15 / 21-19 Vadim TORBILO - 20
Round 3 45 - Reinhard HECHENBERGER 24-22 / 14-21 / 21-12 Terje JACOBSEN - 43
Round 3 45 - Fernando SILVA 21-17 / 21-9 Keiichi ARITA - 23
Round 4 45 - Carsten LOESCH 21-8 / 21-11 Mikael NILSSON - 23
Round 4 45 - LIAO Lien Sheng 21-13 / 21-13 Kiran Vinayakrao MAKODE - 22
Round 4 45 - Johnny HAST HANSEN 24-22 / 21-18 Ulf SVENSSON - 30
Round 4 45 - Christophe LIONNE 21-13 / 21-19 Simon GILHOOLY - 24
Round 4 45 - Stefan EDVARDSSON 18-21 / 21-14 / 22-20 Stephan BURMEISTER - 43
Round 4 45 - Dariusz ZIEBA 21-7 / 21-7 Xavier Raphel THEKKINIATH - 19
Round 4 45 - Carl JENNINGS 21-23 / 21-15 / 21-15 Morten AARUP - 44
Round 4 45 - Fernando SILVA 21-14 / 21-11 Reinhard HECHENBERGER - 24
Quarter-final 45 - LIAO Lien Sheng 21-17 / 21-12 Carsten LOESCH - 28
Quarter-final 45 - Christophe LIONNE 21-17 / 22-20 Johnny HAST HANSEN - 28
Quarter-final 45 - Dariusz ZIEBA 21-16 / 21-13 Stefan EDVARDSSON - 21
Quarter-final 45 - Fernando SILVA 21-12 / 21-13 Carl JENNINGS - 22
Semi-final 45 - LIAO Lien Sheng 21-14 / 13-21 / 21-10 Christophe LIONNE - 42
Semi-final 45 - Dariusz ZIEBA 25-23 / 21-12 Fernando SILVA - 28
Final 45 - LIAO Lien Sheng 21-19 / 20-22 / 21-17 Dariusz ZIEBA - 53
Round 1 50 - Peter Juan BAEZA 21-15 / 21-18 Prabhakaran PONNENGATTIL - 25
Round 1 50 - B. V. S. K. Lingeswara Rao 21-9 / 21-6 Pankaj BHART - 16
Round 1 50 - Martin BRAMEYER 15-21 / 21-9 / 21-13 Igor NOVAK - 41
Round 1 50 - Erik PEDERSEN 21-15 / 21-16 Ian RICHARDSON - 22
Round 2 50 - Chang-Jun WU 21-7 / 21-7 Meelis TAMMIK - 16
Round 2 50 - Sandi SABAN 12-21 / 21-13 / 21-15 Jose Carlos PADILLA - 35
Round 2 50 - Hubert MUELLER 21-6 / 21-6 Petr KOMAROVSKÝ - 15
Round 2 50 - Jean-Charles LEMPEREUR 21-19 / 21-15 Anura JAYANTHA - 23
Round 2 50 - Jean CHISTENSEN 21-8 / 21-7 Paul OWENS - 20
Round 2 50 - Arvind GANGANI 21-8 / 21-17 Robert BIEGANOWSKI - 20
Round 2 50 - Tarmo MARTIKAINEN 21-19 / 21-15 Sven LANDWEHR - 23
Round 2 50 - Peter Juan BAEZA 21-7 / 21-10 Frantisek SAROCH - 17
Round 2 50 - Narong VANICHITSARAKUL 21-8 / 21-12 Jirí KONUPKA - 18
Round 2 50 - Christian FISCHER 21-18 / 12-21 / 24-22 Rafal BOGDANSKI - 40
Round 2 50 - Stefan SCHRADER 23-21 / 21-16 Nihal AMARASENA - 32
Round 2 50 1188 Erik Jr TIMMERMAN 21-7 / 21-13 Nicolas GENIN - 23
Round 2 50 - Magnus GUSTAFSSON 21-7 / 21-4 Evaldas CIZINAUSKAS - 14
Round 2 50 - Oleksandr TSYHANKOV 21-12 / 21-6 Terry SHEARMAN - 17
Round 2 50 - Juan RAFOLS 21-18 / 21-16 Francois ARSENE - 27
Round 2 50 - B. V. S. K. Lingeswara Rao 21-9 / 21-6 Peter SCHOLTZ - 15
Round 2 50 - Martin BRAMEYER 21-19 / 21-8 Einar VEEDE - 23
Round 2 50 - Rajeev SHARMA 21-8 / 21-14 Beat BÜSSER - 20
Round 2 50 - Frederic JOORIS 21-16 / 22-20 Aruna DODAMPE GAMAGE - 22
Round 2 50 - Henrik LYKKE 21-15 / 21-18 Willem HUIJS - 22
Round 2 50 - Pongpak SEATANG 21-16 / 21-11 Ramanathan SUNIL - 18
Round 2 50 - Jukka ANTILA 21-8 / 21-15 Edgars KUPFERS - 18
Round 2 50 - Luís NESBITT 21-11 / 21-18 Kurian GEORGE - 23
Round 2 50 1457 Joakim NORDGREN 21-4 / 21-13 Wojciech ROMANCZUK - 28
Round 2 50 - Erik PEDERSEN 21-10 / 12-21 / 21-19 Daniel CATTIN - 35
Round 2 50 - Jacek HANKIEWICZ 21-14 / 21-14 Pavel HALSCH - 20
Round 2 50 - Engelbert TOMES 18-21 / 21-19 / 21-18 Pasi SALHOJA - 44
Round 2 50 - Ronald GLASCHKE 21-7 / 21-14 Amund SKAVHAUG - 19
Round 2 50 - Jayant DEWANGAN 21-15 / 21-8 Frederic PICHARD - 21
Round 2 50 - Mark PEARD 21-8 / 21-5 Eduard LENTOCHNIK - 16
Round 2 50 - Stefan GRAHN 21-13 / 21-14 Lakshman HOMER - 24
Round 2 50 - Karoon KASAYAPANAN W.O. Nawab Shafi UL MULK - 0
Round 3 50 - Chang-Jun WU 21-6 / 21-7 Sandi SABAN - 15
Round 3 50 - Hubert MUELLER 23-21 / 21-17 Jean-Charles LEMPEREUR - 25
Round 3 50 - Arvind GANGANI 21-13 / 21-18 Jean CHISTENSEN - 20
Round 3 50 - Tarmo MARTIKAINEN 21-13 / 21-13 Peter Juan BAEZA - 23
Round 3 50 - Narong VANICHITSARAKUL 21-6 / 21-11 Christian FISCHER - 21
Round 3 50 - Stefan SCHRADER 21-11 / 10-21 / 21-13 Erik Jr TIMMERMAN 1188 39
Round 3 50 - Magnus GUSTAFSSON 21-15 / 19-21 / 21-14 Oleksandr TSYHANKOV - 51
Round 3 50 - B. V. S. K. Lingeswara Rao 21-10 / 21-19 Juan RAFOLS - 24
Round 3 50 - Rajeev SHARMA 21-15 / 21-16 Martin BRAMEYER - 24
Round 3 50 - Henrik LYKKE 21-10 / 21-7 Frederic JOORIS - 20
Round 3 50 - Pongpak SEATANG 21-17 / 14-21 / 21-19 Jukka ANTILA - 36
Round 3 50 1457 Joakim NORDGREN 21-12 / 21-10 Luís NESBITT - 28
Round 3 50 - Jacek HANKIEWICZ 21-4 / 21-11 Erik PEDERSEN - 17
Round 3 50 - Ronald GLASCHKE 21-8 / 21-9 Engelbert TOMES - 18
Round 3 50 - Jayant DEWANGAN 21-17 / 7-21 / 21-16 Mark PEARD - 31
Round 3 50 - Stefan GRAHN 21-9 / 21-18 Karoon KASAYAPANAN - 19
Round 4 50 - Chang-Jun WU 21-5 / 21-16 Hubert MUELLER - 23
Round 4 50 - Tarmo MARTIKAINEN 21-19 / 21-7 Arvind GANGANI - 23
Round 4 50 - Narong VANICHITSARAKUL 21-13 / 21-16 Stefan SCHRADER - 23
Round 4 50 - B. V. S. K. Lingeswara Rao 21-12 / 21-16 Magnus GUSTAFSSON - 26
Round 4 50 - Rajeev SHARMA 16-21 / 21-13 / 21-12 Henrik LYKKE - 37
Round 4 50 1457 Joakim NORDGREN 21-9 / 21-4 Pongpak SEATANG - 24
Round 4 50 - Jacek HANKIEWICZ 21-9 / 21-8 Ronald GLASCHKE - 19
Round 4 50 - Stefan GRAHN 21-18 / 21-16 Jayant DEWANGAN - 25
Quarter-final 50 - Chang-Jun WU 21-10 / 21-9 Tarmo MARTIKAINEN - 19
Quarter-final 50 - B. V. S. K. Lingeswara Rao 24-22 / 14-21 / 21-13 Narong VANICHITSARAKUL - 43
Quarter-final 50 1457 Joakim NORDGREN 21-18 / 21-16 Rajeev SHARMA - 38
Quarter-final 50 - Jacek HANKIEWICZ 21-16 / 21-7 Stefan GRAHN - 22
Semi-final 50 - Chang-Jun WU 21-8 / 21-11 B. V. S. K. Lingeswara Rao - 19
Semi-final 50 - Jacek HANKIEWICZ 15-21 / 21-16 / 21-13 Joakim NORDGREN 1457 58
Final 50 - Chang-Jun WU 21-16 / 21-14 Jacek HANKIEWICZ - 28
Round 1 55 - Daniel HOEFKENS 21-19 / 21-19 Jerzy MURACH - 25
Round 1 55 - Ross GLADWIN 21-12 / 21-7 Maris AVOTINŠ - 19
Round 1 55 - Ronald HOEFKENS 21-8 / 21-10 Urs MEIER - 18
Round 1 55 - Mykola STUCHYNSKYI 21-15 / 21-14 Rudra Narayan SARKAR - 24
Round 1 55 - Teerachai JARUWAT 21-6 / 21-5 Francisco RUIZ - 16
Round 1 55 - Per ARESKAR 21-10 / 17-21 / 24-22 Paul CARR - 47
Round 2 55 - Pornroj BANDITPISUT 21-17 / 21-9 Tapio VAILAHTI - 21
Round 2 55 - Ayyappan SURESH 21-12 / 21-9 Rohan FERANANDO - 16
Round 2 55 - Michael HUBER 21-8 / 21-11 Jiri DOHNAL - 17
Round 2 55 - Roger LEIGH 21-19 / 13-21 / 21-17 Alexey URSOV - 37
Round 2 55 - Martin Qvist OLESEN 21-7 / 21-13 Arunas MORKUNAS - 20
Round 2 55 - Walter STUBER 21-13 / 21-14 Stewart OVERKOTT BROWN - 22
Round 2 55 - Nils CARLSON 21-13 / 21-23 / 21-11 Benoît PETRINKO - 36
Round 2 55 - Daniel HOEFKENS 21-17 / 21-19 Noriaki MATSUNARI - 23
Round 2 55 - Geir Olve STORVIK 21-10 / 21-9 Serhii CHEMERYNSKYI - 17
Round 2 55 - Heikki VAISANEN 21-6 / 21-5 Pascal NOEL - 17
Round 2 55 - Ram LAKHAN 21-10 / 21-13 Karsten GROSSGEBAUER - 18
Round 2 55 - Jindrich JEBALEK 21-16 / 23-21 Ross GLADWIN - 24
Round 2 55 - CHANG Ta Ming 21-11 / 21-5 Thomas AIGNER - 18
Round 2 55 - Jesper Kritter TOLMAN 21-12 / 21-9 Sandy TAYLOR - 21
Round 2 55 - Hesham Abdulrahman Mohamed ALABBASI 21-16 / 7-21 / 24-22 Bengt MELLQUIST - 40
Round 2 55 - Mongkol GUMLAITONG 22-20 / 21-17 Ronald HOEFKENS - 23
Round 2 55 - Sergey RAZUVAYKIN 21-19 / 21-4 Mykola STUCHYNSKYI - 23
Round 2 55 - Pascal KAUL 21-15 / 21-14 Martin STADEN - 30
Round 2 55 - Udo LEHMANN 21-8 / 21-7 Sergey APANASEVICH - 16
Round 2 55 - Henrik MADSEN 21-7 / 21-12 Krzysztof MYALSKI - 19
Round 2 55 - Teerachai JARUWAT 21-6 / 21-18 Ernst LISKA - 22
Round 2 55 - Jean-Jacques BONTEMPS 21-4 / 21-14 Benny VAN PEER - 20
Round 2 55 - Jari MIKKONEN 21-9 / 22-20 Ceslovas RAMANAUSKAS - 22
Round 2 55 - Magnus NYTELL 21-12 / 21-10 Luboš KUNÁŠEK - 20
Round 2 55 - Surachai MAKKASASITHORN 21-5 / 21-6 Per ARESKAR - 19
Round 2 55 - Klaus BUSCHBECK 21-15 / 21-15 Simon THOMPSON - 22
Round 2 55 - Jan Bertram PETERSEN 21-12 / 21-15 Alexei BOJONCA - 20
Round 2 55 - Ilkka SALONEN 21-9 / 21-14 Ernst GRATZ - 20
Round 2 55 - Jack Keith PRIESTMAN 21-8 / 21-11 Jaroslaw MARCINIAK - 18
Round 2 55 - Toru KOIZUMI 21-15 / 21-8 Jean-Michel EDARD - 22
Round 2 55 - Mike VAN DAAL W.O. Harjit SINGH - 0
Round 2 55 - Karel KUNDERA W.O. CHANG Wen Sung - 0
Round 3 55 - Pornroj BANDITPISUT 21-14 / 21-12 Ayyappan SURESH - 20
Round 3 55 - Michael HUBER 21-10 / 21-18 Roger LEIGH - 22
Round 3 55 - Martin Qvist OLESEN 21-4 / 21-10 Walter STUBER - 18
Round 3 55 - Nils CARLSON 21-9 / 21-10 Daniel HOEFKENS - 22
Round 3 55 - Geir Olve STORVIK 21-17 / 21-15 Heikki VAISANEN - 24
Round 3 55 - Ram LAKHAN 21-14 / 21-9 Jindrich JEBALEK - 19
Round 3 55 - CHANG Ta Ming 21-15 / 21-14 Jesper Kritter TOLMAN - 25
Round 3 55 - Mongkol GUMLAITONG 21-11 / 19-21 / 21-15 Hesham Abdulrahman Mohamed ALABBASI - 27
Round 3 55 - Sergey RAZUVAYKIN 20-22 / 21-19 / 21-11 Pascal KAUL - 48
Round 3 55 - Udo LEHMANN 21-18 / 13-21 / 21-18 Henrik MADSEN - 34
Round 3 55 - Teerachai JARUWAT 21-14 / 10-21 / 21-14 Jean-Jacques BONTEMPS - 42
Round 3 55 - Magnus NYTELL 21-17 / 21-11 Jari MIKKONEN - 20
Round 3 55 - Surachai MAKKASASITHORN 22-20 / 21-12 Klaus BUSCHBECK - 29
Round 3 55 - Jan Bertram PETERSEN 21-6 / 26-24 Mike VAN DAAL - 25
Round 3 55 - Jack Keith PRIESTMAN 21-16 / 21-15 Ilkka SALONEN - 27
Round 3 55 - Toru KOIZUMI 21-16 / 21-11 Karel KUNDERA - 21
Round 4 55 - Pornroj BANDITPISUT 15-21 / 21-16 / 21-11 Michael HUBER - 35
Round 4 55 - Martin Qvist OLESEN 21-13 / 21-18 Nils CARLSON - 29
Round 4 55 - Geir Olve STORVIK 21-19 / 21-15 Ram LAKHAN - 25
Round 4 55 - CHANG Ta Ming 21-13 / 21-14 Mongkol GUMLAITONG - 21
Round 4 55 - Sergey RAZUVAYKIN 21-17 / 21-13 Udo LEHMANN - 23
Round 4 55 - Magnus NYTELL 21-19 / 21-23 / 21-15 Teerachai JARUWAT - 48
Round 4 55 - Jack Keith PRIESTMAN 21-12 / 21-14 Toru KOIZUMI - 21
Round 4 55 - Surachai MAKKASASITHORN W.O. Jan Bertram PETERSEN - 0
Quarter-final 55 - Martin Qvist OLESEN 21-7 / 21-6 Pornroj BANDITPISUT - 14
Quarter-final 55 - Geir Olve STORVIK 21-12 / 22-20 CHANG Ta Ming - 25
Quarter-final 55 - Sergey RAZUVAYKIN 15-21 / 21-18 / 21-13 Magnus NYTELL - 35
Quarter-final 55 - Jack Keith PRIESTMAN 13-21 / 21-18 / 3-3 Ret. Surachai MAKKASASITHORN - 31
Semi-final 55 - Geir Olve STORVIK 21-13 / 21-6 Martin Qvist OLESEN - 19
Semi-final 55 - Sergey RAZUVAYKIN 18-21 / 21-16 / 21-11 Jack Keith PRIESTMAN - 34
Final 55 - Geir Olve STORVIK 10-21 / 21-14 / 21-13 Sergey RAZUVAYKIN - 35
Round 1 60 - Pascal JORSSEN 21-12 / 21-15 Upkar SINGH - 22
Round 1 60 - Hiroyuki KOIKE 21-13 / 15-21 / 21-7 Lionel SCHMIT - 28
Round 1 60 - Mirza ORUJOV 22-24 / 21-18 / 21-19 Deepak SHIRIVASTAVA - 39
Round 1 60 - Morten AARHUS 18-21 / 21-15 / 21-9 Mahmmad Ali BAIG - 37
Round 2 60 - Dan TRAVERS 19-21 / 21-17 / 21-14 Ashok RAMAN - 40
Round 2 60 - Reinhard HOFMANN 21-13 / 21-9 Milan PURDES - 19
Round 2 60 - Birger STEENBERG 21-10 / 21-4 Victor ZABRODSKYI - 15
Round 2 60 - Paul DODD 21-18 / 23-21 Peeter ÄRMPALU - 23
Round 2 60 - Loke Poh WONG 21-8 / 21-16 René PETCHE - 21
Round 2 60 - Krzysztof CHMIELEWSKI 20-22 / 21-18 / 21-14 ZdeneK HOMOLKA - 36
Round 2 60 - Bengt ÅBERG 21-15 / 21-18 Eric PLANE - 21
Round 2 60 - Pascal JORSSEN 21-11 / 21-18 Soon Hong GAN - 22
Round 2 60 - Yuri SMIRNOV 21-11 / 21-6 Dinesh Chandra BAURAI - 16
Round 2 60 - Denis M CLEARY 21-19 / 23-25 / 21-18 Jesper Schou NIELSEN - 36
Round 2 60 - Rolf RÜSSELER 21-10 / 21-7 Kaneson SETHURAMAN - 15
Round 2 60 - Wiwat TRAISILPWISSARUT 21-8 / 21-12 Mario ALBUQUERQUE - 18
Round 2 60 - Then Lin ONG 21-4 / 21-11 Jirí MODLINGER - 15
Round 2 60 - Johan WIDOFF 21-19 / 21-13 Markus RENVALL - 21
Round 2 60 - Rick PAAP 21-19 / 26-24 Aliyaru Kunju ABDUL LATHEEF - 25
Round 2 60 - Hiroyuki KOIKE 21-6 / 21-9 Janusz RUDZINSKI - 20
Round 2 60 - Andreas BENZ 20-22 / 21-13 / 21-13 Mirza ORUJOV - 40
Round 2 60 - Toshio KAWAGUCHI 21-17 / 17-21 / 21-11 Vladimir KOLOSKOV - 43
Round 2 60 - Josef HORÁCEK 15-21 / 21-12 / 21-16 Kitson Kim Huat LIM - 28
Round 2 60 - Tariq FAROOQ 21-9 / 21-13 Vunlop KIMSUNTHORN - 18
Round 2 60 - Gerard ROLLAND 21-15 / 21-12 Peter JEFFREYS - 21
Round 2 60 - Gopi Santhosh KUMAR 24-22 / 16-21 / 23-21 Cheddi LILJESTROM - 39
Round 2 60 - Rein NUUDI 24-22 / 21-16 Boleslaw CICHOCKI - 23
Round 2 60 - Per JUUL 21-17 / 21-16 Sergei RUTKEVICH - 23
Round 2 60 - Claude HEINIGER 21-11 / 21-16 Morten AARHUS - 21
Round 2 60 - Sergey BUSHUEV 21-17 / 8-21 / 22-20 ZEE Jeffrey Jamin - 26
Round 2 60 - Miles EGGERS 21-14 / 13-21 / 21-8 Victor ANDRUSENKO - 30
Round 2 60 - Karsten MEIER 20-22 / 21-19 / 21-8 Wan Seong CHAN - 38
Round 2 60 - Gene Austin JOYNER 21-13 / 21-8 Tomas LARSSON - 20
Round 2 60 - Chongsak SUVANICH 21-14 / 18-21 / 21-5 Michel PIOLOT - 37
Round 2 60 - Krzysztof LATAWSKI 21-9 / 21-9 Maurizio FUDA - 17
Round 2 60 - Arnold DENDENG 21-7 / 21-11 Jozef JACOBS - 16
Round 3 60 - Dan TRAVERS 21-2 / 21-8 Reinhard HOFMANN - 13
Round 3 60 - Birger STEENBERG 21-9 / 21-10 Paul DODD - 18
Round 3 60 - Loke Poh WONG 21-16 / 21-12 Krzysztof CHMIELEWSKI - 19
Round 3 60 - Pascal JORSSEN 15-21 / 21-18 / 22-20 Bengt ÅBERG - 39
Round 3 60 - Yuri SMIRNOV 21-16 / 21-13 Denis M CLEARY - 17
Round 3 60 - Rolf RÜSSELER 21-18 / 21-10 Wiwat TRAISILPWISSARUT - 20
Round 3 60 - Then Lin ONG 21-17 / 21-8 Johan WIDOFF - 27
Round 3 60 - Hiroyuki KOIKE 21-4 / 21-10 Rick PAAP - 17
Round 3 60 - Toshio KAWAGUCHI 24-22 / 21-17 Andreas BENZ - 26
Round 3 60 - Tariq FAROOQ 21-6 / 21-11 Josef HORÁCEK - 16
Round 3 60 - Gopi Santhosh KUMAR 21-6 / 21-10 Gerard ROLLAND - 14
Round 3 60 - Per JUUL 21-8 / 21-19 Rein NUUDI - 19
Round 3 60 - Sergey BUSHUEV 21-14 / 25-23 Claude HEINIGER - 24
Round 3 60 - Miles EGGERS 19-21 / 21-17 / 21-15 Karsten MEIER - 38
Round 3 60 - Chongsak SUVANICH 21-13 / 21-15 Gene Austin JOYNER - 22
Round 3 60 - Arnold DENDENG 21-12 / 18-21 / 21-17 Krzysztof LATAWSKI - 33
Round 4 60 - Dan TRAVERS 21-11 / 21-17 Birger STEENBERG - 21
Round 4 60 - Loke Poh WONG 22-20 / 21-19 Pascal JORSSEN - 25
Round 4 60 - Yuri SMIRNOV 21-16 / 17-21 / 21-19 Rolf RÜSSELER - 35
Round 4 60 - Hiroyuki KOIKE 21-17 / 21-19 Then Lin ONG - 32
Round 4 60 - Toshio KAWAGUCHI 21-18 / 21-11 Tariq FAROOQ - 23
Round 4 60 - Per JUUL 21-14 / 21-11 Gopi Santhosh KUMAR - 19
Round 4 60 - Sergey BUSHUEV 21-17 / 21-12 Miles EGGERS - 20
Round 4 60 - Arnold DENDENG 21-19 / 21-9 Chongsak SUVANICH - 21
Quarter-final 60 - Dan TRAVERS 21-15 / 21-12 Loke Poh WONG - 21
Quarter-final 60 - Yuri SMIRNOV 21-10 / 15-21 / 21-10 Hiroyuki KOIKE - 32
Quarter-final 60 - Per JUUL 21-13 / 21-14 Toshio KAWAGUCHI - 21
Quarter-final 60 - Arnold DENDENG 21-16 / 21-8 Sergey BUSHUEV - 17
Semi-final 60 - Dan TRAVERS 21-18 / 21-14 Yuri SMIRNOV - 19
Semi-final 60 - Arnold DENDENG 21-15 / 21-12 Per JUUL - 22
Final 60 - Arnold DENDENG 21-18 / 21-19 Dan TRAVERS - 22
Round 1 65 - Sunil Jayasiri PETI ARAMBAGE 21-19 / 21-18 Ladislav VOREL - 23
Round 1 65 - Christian HANSEN 21-6 / 21-12 Jerzy LANSKI - 15
Round 1 65 - John GARDNER 22-20 / 21-17 Udo SPÄHN - 24
Round 1 65 - SHAUKAT NOOR MOHAMED 21-14 / 21-9 Dietmar HECHLER - 19
Round 1 65 - Kiyoshi TAKAHASHI 21-16 / 21-15 Aavo RAIG - 26
Round 1 65 - Bertil STIGSON 21-13 / 21-15 Philippe MOUCHEBOEUF - 18
Round 1 65 - Sin Oong ONG 21-18 / 23-25 / 21-19 Olli ONNINEN - 42
Round 1 65 - Lim Pheng LOO 21-12 / 21-12 Jacek SZAFRANSKI - 23
Round 1 65 - Seiji YAMAMOTO 21-9 / 21-9 Klaus ROSENKRANZ - 18
Round 1 65 - Oleksandr ISHCHENKO 20-22 / 21-13 / 21-14 Nopadol KULSAVETE - 33
Round 1 65 - William METCALFE 21-10 / 21-10 Jean-louis GHENASSIA - 16
Round 1 65 - Noboru NAKAMURA W.O. Abraham KURIAKOSE - 0
Round 1 65 - Igor PONOMAREV W.O. Bengt RANDSTROM - 0
Round 1 65 - Steven SELLICK W.O. Gérard VIOULES - 0
Round 1 65 - Eckhard PESCHEL W.O. Alexander BUZYNIN - 0
Round 1 65 - Brian MCKEE W.O. Martin VOSKUILEN - 0
Round 2 65 - Henry PAYNTER 21-9 / 21-11 Sunil Jayasiri PETI ARAMBAGE - 19
Round 2 65 - Noboru NAKAMURA 21-18 / 19-21 / 21-18 Pierre PREMAT - 39
Round 2 65 - Curt INGEDAHL 21-17 / 17-21 / 21-18 Christian HANSEN - 37
Round 2 65 - John GARDNER 21-14 / 21-12 LU Yung Tien - 22
Round 2 65 - Bruni GARIP 21-7 / 21-5 SHAUKAT NOOR MOHAMED - 16
Round 2 65 - Ole Kristian FROG 19-21 / 23-21 / 21-19 Igor PONOMAREV - 40
Round 2 65 - Ole Krogh MORTENSEN 21-10 / 21-12 Steven SELLICK - 19
Round 2 65 - Kiyoshi TAKAHASHI 21-9 / 21-13 Jerzy RYBICKI - 23
Round 2 65 - Eckhard PESCHEL 21-13 / 11-21 / 21-12 Anil Kumar SONDHI - 30
Round 2 65 - Bertil STIGSON 18-21 / 21-12 / 22-20 Per MIKKELSEN - 35
Round 2 65 - Andrzej STRUENSEE 18-21 / 21-16 / 21-16 Brian MCKEE - 36
Round 2 65 - Graham Michael ROBINSON 21-11 / 21-7 Sin Oong ONG - 18
Round 2 65 - Lim Pheng LOO 21-10 / 21-10 Helge HANSEN - 20
Round 2 65 - Seiji YAMAMOTO 21-17 / 21-17 Stefan OHRAS - 28
Round 2 65 - Oleksandr ISHCHENKO 21-16 / 19-21 / 21-18 LIM Yow Song - 34
Round 2 65 - Soren CHRISTENSEN 21-16 / 21-15 William METCALFE - 23
Round 3 65 - Henry PAYNTER 21-8 / 15-21 / 21-17 Noboru NAKAMURA - 33
Round 3 65 - Curt INGEDAHL 19-21 / 21-19 / 21-16 John GARDNER - 35
Round 3 65 - Bruni GARIP 21-10 / 21-8 Ole Kristian FROG - 19
Round 3 65 - Ole Krogh MORTENSEN 21-12 / 21-17 Kiyoshi TAKAHASHI - 26
Round 3 65 - Eckhard PESCHEL 21-12 / 21-18 Bertil STIGSON - 20
Round 3 65 - Graham Michael ROBINSON 21-6 / 21-7 Andrzej STRUENSEE - 16
Round 3 65 - Seiji YAMAMOTO 21-10 / 18-21 / 21-17 Lim Pheng LOO - 40
Round 3 65 - Soren CHRISTENSEN 21-13 / 21-16 Oleksandr ISHCHENKO - 20
Quarter-final 65 - Henry PAYNTER 13-21 / 21-13 / 21-15 Curt INGEDAHL - 42
Quarter-final 65 - Bruni GARIP 21-19 / 21-15 Ole Krogh MORTENSEN - 26
Quarter-final 65 - Graham Michael ROBINSON 21-18 / 21-13 Eckhard PESCHEL - 21
Quarter-final 65 - Seiji YAMAMOTO 21-18 / 21-19 Soren CHRISTENSEN - 27
Semi-final 65 - Bruni GARIP 21-12 / 21-9 Henry PAYNTER - 22
Semi-final 65 - Seiji YAMAMOTO 21-11 / 21-10 Graham Michael ROBINSON - 21
Final 65 - Bruni GARIP 21-14 / 21-12 Seiji YAMAMOTO - 26
Round 1 70 - Wladyslaw KSIEZYK 21-17 / 21-15 Jirí MÁCHA - 22
Round 1 70 - Michael John COX 21-15 / 18-21 / 21-14 Przemyslaw GRZESZKOWIAK - 31
Round 1 70 - Werner RAHM 21-15 / 17-21 / 21-16 Efrim OFIR - 33
Round 1 70 - Jairaj GEORGE JANAKIRAMAN 22-24 / 21-16 / 21-12 Per-Arnold HOIJ - 38
Round 1 70 - William DURIE 2-1 Ret. Wieslaw SWIATCZAK - 2
Round 2 70 - Johan CROUKAMP 21-2 / 21-12 Gavin HORROCKS - 15
Round 2 70 - Dieter EICHHORN 21-19 / 21-9 Janos HALASZ - 23
Round 2 70 - Hirohisa TOSHIJIMA 21-14 / 21-11 Harry SKYDSGAARD - 20
Round 2 70 - Wladyslaw KSIEZYK 21-6 / 14-21 / 21-13 Lars-Olov OLSSON - 34
Round 2 70 - Carl-Johan NYBERGH 21-12 / 21-3 Jarin LERAMAN - 16
Round 2 70 - Knud DANIELSEN 21-11 / 21-15 Peter HONNEN - 20
Round 2 70 - Hubert MIRANDA 21-16 / 21-6 Victor DURITSYN - 19
Round 2 70 - Anthony Alan KNOTT 21-16 / 21-13 Michael John COX - 20
Round 2 70 - Werner RAHM 21-4 / 21-12 Andrzej ANTOSIEWICZ - 19
Round 2 70 - Anthony LOURDES 21-18 / 11-21 / 21-19 Hans-Joachim POTHMANN - 36
Round 2 70 - Jairaj GEORGE JANAKIRAMAN 21-14 / 21-19 Hans MÄHRING - 22
Round 2 70 - Jim GARRETT 21-14 / 21-15 Torben HANSEN - 23
Round 2 70 - Tuomo TENNILÄ 21-13 / 21-11 William DURIE - 18
Round 2 70 - Apirat SIWAPORNPITAK 21-19 / 21-14 Nicolai BOTNARENCO - 28
Round 2 70 - Irwan Shah ABDULLAH 21-14 / 21-13 Wolfgang SCHNEIDER - 21
Round 2 70 - Per DABELSTEEN 21-12 / 21-10 Bernd Ulrich BRÜSEWITZ - 22
Round 3 70 - Johan CROUKAMP 21-12 / 21-6 Dieter EICHHORN - 18
Round 3 70 - Hirohisa TOSHIJIMA 21-12 / 21-10 Wladyslaw KSIEZYK - 19
Round 3 70 - Carl-Johan NYBERGH 21-23 / 21-18 / 21-9 Knud DANIELSEN - 40
Round 3 70 - Hubert MIRANDA 21-8 / 19-21 / 21-10 Anthony Alan KNOTT - 34
Round 3 70 - Anthony LOURDES 21-14 / 21-9 Werner RAHM - 21
Round 3 70 - Jim GARRETT 21-12 / 21-8 Jairaj GEORGE JANAKIRAMAN - 17
Round 3 70 - Tuomo TENNILÄ 21-6 / 21-6 Apirat SIWAPORNPITAK - 20
Round 3 70 - Per DABELSTEEN 21-14 / 20-22 / 21-13 Irwan Shah ABDULLAH - 37
Quarter-final 70 - Johan CROUKAMP 21-8 / 22-20 Hirohisa TOSHIJIMA - 20
Quarter-final 70 - Hubert MIRANDA 21-18 / 21-23 / 21-13 Carl-Johan NYBERGH - 38
Quarter-final 70 - Jim GARRETT 23-21 / 21-12 Anthony LOURDES - 25
Quarter-final 70 - Per DABELSTEEN 21-9 / 21-10 Tuomo TENNILÄ - 20
Semi-final 70 - Johan CROUKAMP 21-11 / 21-11 Hubert MIRANDA - 17
Semi-final 70 - Per DABELSTEEN 21-15 / 21-12 Jim GARRETT - 24
Final 70 - Johan CROUKAMP 21-11 / 21-6 Per DABELSTEEN - 16
Round 1 75 - Yoshiaki SUGITANI 21-7 / 21-13 P. C. S. RAO - 20
Round 1 75 - Tart KORNCHANKUL 21-9 / 21-14 Knut-Olof ÅKESSON - 18
Round 1 75 - Rüdiger PFENNIG 21-19 / 21-17 Kai LOHMAN - 21
Round 1 75 - Roger BALDWIN 21-5 / 21-8 Joseph DEVESA - 16
Round 1 75 - Osmo PEITSALA 15-21 / 21-9 / 21-18 Czeslaw GWIAZDA - 33
Round 1 75 - Murray Peter Anthony FOUBISTER 21-10 / 21-10 Leslie FRAME - 23
Round 1 75 - Matthias KIEFER 21-6 / 21-8 Mikalai SASIMOVICH - 15
Round 1 75 - Osmo PERKINEN 21-11 / 21-18 Francois THOMAS - 20
Round 1 75 - Knut Sverre LILAND 21-17 / 21-11 Jaroslav KOZAK - 22
Round 1 75 - Heiner HANRATH 20-22 / 21-14 / 21-16 Leopold TUKENDORF - 43
Round 1 75 - Seri CHINTANASERI 21-7 / 21-16 Alfred CHRISTIAN MOTILAL - 19
Round 1 75 - Junior LAUW 20-22 / 21-18 / 21-18 Jerzy STACHOWSKI - 40
Round 1 75 - Dietmar UNSER 16-21 / 24-22 / 21-16 Denis BENGTSSON - 41
Round 1 75 - Venugopal MENON 21-11 / 21-6 Heini JOHANNESEN - 17
Round 1 75 - Akira HIROTA 21-7 / 21-7 Heikki VILSKE - 13
Round 2 75 - Pawel GASZ 21-14 / 21-15 Yoshiaki SUGITANI - 23
Round 2 75 - Tart KORNCHANKUL 21-14 / 21-11 Rüdiger PFENNIG - 22
Round 2 75 - Roger BALDWIN 21-10 / 21-17 Osmo PEITSALA - 19
Round 2 75 - Matthias KIEFER 21-13 / 21-12 Murray Peter Anthony FOUBISTER - 19
Round 2 75 - Knut Sverre LILAND 21-11 / 21-12 Osmo PERKINEN - 21
Round 2 75 - Seri CHINTANASERI 21-18 / 18-21 / 21-9 Heiner HANRATH - 35
Round 2 75 - Dietmar UNSER 21-12 / 21-15 Junior LAUW - 18
Round 2 75 - Akira HIROTA 21-10 / 23-21 Venugopal MENON - 25
Quarter-final 75 - Pawel GASZ 21-8 / 21-3 Tart KORNCHANKUL - 17
Quarter-final 75 - Matthias KIEFER 17-21 / 21-18 / 8-9 Ret. Roger BALDWIN - 34
Quarter-final 75 - Seri CHINTANASERI 23-21 / 21-11 Knut Sverre LILAND - 23
Quarter-final 75 - Akira HIROTA 21-12 / 21-17 Dietmar UNSER - 19
Semi-final 75 - Pawel GASZ 21-9 / 21-11 Matthias KIEFER - 19
Semi-final 75 - Seri CHINTANASERI 22-20 / 21-18 Akira HIROTA - 27
Final 75 - Seri CHINTANASERI 21-16 / 19-21 / 21-18 Pawel GASZ - 45
WD
Group 70 - A - Haruko ASAKOSHI / Yasuko KATAITO 21-12 / 21-15 Jette NIELSEN / Irene STERLIE - 21
Group 70 - A - Jette NIELSEN / Irene STERLIE 21-16 / 21-14 Joanna ELSON / Valerie Ann O’NEILL - 21
Group 70 - A - Haruko ASAKOSHI / Yasuko KATAITO 21-17 / 21-8 Joanna ELSON / Valerie Ann O’NEILL - 21
Group 70 - B - Wendy ARSCOTT / Vera GROVES 21-10 / 21-9 Margrit GRETLER / Astrid SCHNEIDER - 18
Group 70 - B - Renate KNOTZSCH / Monika REGINERI 21-2 / 21-5 Margrit GRETLER / Astrid SCHNEIDER - 14
Group 70 - B - Renate KNOTZSCH / Monika REGINERI 21-23 / 21-16 / 21-15 Wendy ARSCOTT / Vera GROVES - 37
Group 70 - C - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-10 / 21-13 Sylvi JORMANAINEN / Leila JUNNILA - 19
Group 70 - C - Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER 21-18 / 21-10 Vicki BETTS / Linda COOMBES - 20
Group 70 - C - Vicki BETTS / Linda COOMBES 21-7 / 21-10 Sylvi JORMANAINEN / Leila JUNNILA - 17
Group 70 - C - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-14 / 21-11 Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER - 20
Group 70 - C - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-15 / 19-21 / 21-13 Vicki BETTS / Linda COOMBES - 34
Group 70 - C - Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER 21-6 / 21-4 Sylvi JORMANAINEN / Leila JUNNILA - 15
Group 70 - D - Renate GABRIEL / Elvira RICHTER 23-25 / 21-13 / 21-10 Margrethe DANIELSEN / Thea GYLDENOEHR - 39
Group 70 - D - Sue AWCOCK / Jan HEWETT 21-13 / 21-16 Margrethe DANIELSEN / Thea GYLDENOEHR - 26
Group 70 - D - Renate GABRIEL / Elvira RICHTER 21-19 / 21-18 Sue AWCOCK / Jan HEWETT - 28
Group 75 - Beryl GOODALL / Mary JENNER 21-12 / 23-25 / 21-18 Renate HOPPE / Christel KLAAR - 41
Group 75 - Renate HOPPE / Christel KLAAR 21-12 / 21-14 Lisbeth BENGTSSON / Wiola RENHOLM - 22
Group 75 - Beryl GOODALL / Mary JENNER 21-12 / 21-15 Lisbeth BENGTSSON / Wiola RENHOLM - 21
Round 1 35 - Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD 21-18 / 18-21 / 21-8 Ava MONNEY / Laura MUIR - 36
Round 1 35 - Nellai Gandhimathi SANTHANAM / Dipti SARDESAI 21-18 / 25-23 Agata KORNACKA / Karolina OLEJARZ - 26
Round 1 35 - Marie LE PAPE / Aurélie PEREGRINA 15-21 / 21-2 / 21-12 Simona ŠKODOVÁ / Katarina TEKELOVA - 26
Round 1 35 - Helene DIJOUX / Audrey PETIT 21-11 / 21-13 Nupura GADGIL / Pooja PATIL - 28
Round 1 35 - Tiina KÄHLER / Katharina MEYER 21-12 / 21-17 Tanja BLITTRUP / Maren FORMO - 22
Round 1 35 - Mhairi ARMSTRONG / Suzanne BREWER 21-19 / 17-21 / 21-13 Dominika CYGAN / Krystyna POLAKOWSKA - 35
Round 1 35 - Ida Vanman JAKOBSEN / Rahel SPOERRI 21-8 / 21-13 Dasa EGRIOVA / Monika FEKECOVA - 18
Round 1 35 - Magali LEDOUX / Elodie RAIROUX 21-16 / 21-17 Olga KONIUCH / Urszula ZIELINSKA - 26
Round 1 35 - Sandhya MELASHEEMI / Aditi RODE 21-8 / 21-9 Niloofar AZADI / Linda HAGGMAN - 18
Round 1 35 - Sandra GRÄTZ / Michaela HIRSCH 21-11 / 21-15 Anne HINTSALA / Ulrika SYRJÄVAARA - 16
Round 1 35 - Sarah BURGESS / Joanna DIX 21-4 / 21-7 Sylvia ANDREJKOVA / Barbora VINCURSKA - 16
Round 1 35 - Monja EHLERT / Gesa WEISE 21-7 / 21-15 Séverine FEREC / Youna LE LAN - 24
Round 1 35 - Wendy FREDRIKSSON / Dora HARFMAN BROMEE 21-19 / 21-13 Madhusmita DEKA / Sumitra PUJARI - 24
Round 1 35 - Mette K PEDERSEN / Pernille STRØM 21-5 / 21-9 Magdalena KOJDER / Agnieszka TRZCINSKA - 20
Round 1 35 - Noriko SANADA / Sayaka UEYAMA 21-8 / 21-8 Amritha KUTTIKRISHNAN / Dhanya Mariam MATHEW - 18
Round 2 35 - Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD 21-17 / 21-18 Jenny KRUSEBORN / Cecilia NÄRFORS - 25
Round 2 35 - Nellai Gandhimathi SANTHANAM / Dipti SARDESAI 21-18 / 21-17 Marie LE PAPE / Aurélie PEREGRINA - 25
Round 2 35 - Helene DIJOUX / Audrey PETIT 21-14 / 21-16 Tiina KÄHLER / Katharina MEYER - 24
Round 2 35 - Mhairi ARMSTRONG / Suzanne BREWER 21-10 / 21-12 Ida Vanman JAKOBSEN / Rahel SPOERRI - 20
Round 2 35 - Sandhya MELASHEEMI / Aditi RODE 22-20 / 21-10 Magali LEDOUX / Elodie RAIROUX - 24
Round 2 35 - Sarah BURGESS / Joanna DIX 19-21 / 21-14 / 21-12 Sandra GRÄTZ / Michaela HIRSCH - 34
Round 2 35 - Monja EHLERT / Gesa WEISE 21-10 / 21-16 Wendy FREDRIKSSON / Dora HARFMAN BROMEE - 23
Round 2 35 - Noriko SANADA / Sayaka UEYAMA 21-9 / 21-18 Mette K PEDERSEN / Pernille STRØM - 26
Quarter-final 35 - Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD 21-16 / 21-16 Nellai Gandhimathi SANTHANAM / Dipti SARDESAI - 25
Quarter-final 35 - Helene DIJOUX / Audrey PETIT 21-7 / 21-12 Mhairi ARMSTRONG / Suzanne BREWER - 21
Quarter-final 35 - Sarah BURGESS / Joanna DIX 27-25 / 21-15 Sandhya MELASHEEMI / Aditi RODE - 32
Quarter-final 35 - Monja EHLERT / Gesa WEISE 21-16 / 21-12 Noriko SANADA / Sayaka UEYAMA - 27
Semi-final 35 - Helene DIJOUX / Audrey PETIT 12-21 / 21-17 / 21-18 Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD - 44
Semi-final 35 - Sarah BURGESS / Joanna DIX 21-13 / 21-13 Monja EHLERT / Gesa WEISE - 29
Final 35 - Helene DIJOUX / Audrey PETIT 21-14 / 21-16 Sarah BURGESS / Joanna DIX - 28
Round 1 40 - Kateryna KULYNYCH / Olena YURCHENKO 21-9 / 21-13 Anja OLSEN / Kristin THOMT - 19
Round 2 40 - Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN 21-12 / 21-14 Geraldine BOUSSEMART / Muriel RIAUDEL - 24
Round 2 40 - Emmi HEIKKINEN / Michaela RAMSTEDT 24-22 / 21-13 Tanja BISCHOFF / Stefanie SCHMIDT - 25
Round 2 40 - Helene ABUSDAL / Katja WENGBERG 23-21 / 21-19 Yoko FUJITA / Mikiko TANIGUCHI - 33
Round 2 40 - Justyna HERMAN / Magdalena KOBA 21-10 / 21-12 Eva Maria LINDQVIST / Susan C TOOKE - 20
Round 2 40 - Maria KUROCHKINA / Alina Mihaela POPA 21-18 / 21-16 Anna KOCIMSKA / Bozena WOLKOWYCKA - 29
Round 2 40 - Oksana FAVRE / Anna LARTCHENKO FISCHER 21-8 / 21-10 Ursula EDELMULLER / Natalie VAN HOE - 17
Round 2 40 - Swati Tarun CHAUHAN / Pooja MEHTA 21-15 / 21-7 Meeta BHANDARI / Teena Mary CHERIAN - 19
Round 2 40 - Simone GALLA / Annette GROHMANN 21-8 / 21-8 Asta BACKAITIENE / Laura JANUSKEVICIENE - 15
Round 2 40 - Kateryna KULYNYCH / Olena YURCHENKO 21-15 / 21-10 Coralie ARNAUD-LUYS / Sophie ROLAND - 20
Round 2 40 - Petra SCHLUTER / Pawarisa WAREECHOL 21-14 / 22-20 Marie-Claude BEAUDOIN-EKSTRAND / Rita TROTTMANN - 25
Round 2 40 - Urszula GRZADZIELSKA-ZBLEWSKA / Joanna SZLESZYNSKA-LOGOSZ 22-24 / 21-13 / 21-16 Divya Ganapathy AJJIKUTTIRA / Bidisha BARUAH - 35
Round 2 40 - Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR / Drifa HARDARDOTTIR 21-16 / 17-21 / 24-22 Nami FUKUI / Rie MATSUMOTO - 41
Round 2 40 - Maki JIN / Kazumi KIMURA 21-17 / 21-7 Sarah VINE / Catherine WHELLER - 22
Round 2 40 - JOU Yu Ling / SHYU Yuh Ling 21-13 / 21-14 Beke RECHT / Jessica WILLEMS - 24
Round 2 40 - Mari MIKKONEN / Sari ROIVAINEN 21-4 / 21-13 Alicja DREZEK / Magdalena KOZIAR - 17
Round 2 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE / Claudia VOGELGSANG 21-11 / 21-12 Manju Santosh GEORGE / Vinaya SHETTY - 23
Round 3 40 - Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN 21-18 / 21-10 Emmi HEIKKINEN / Michaela RAMSTEDT - 25
Round 3 40 - Helene ABUSDAL / Katja WENGBERG 21-8 / 21-10 Justyna HERMAN / Magdalena KOBA - 19
Round 3 40 - Oksana FAVRE / Anna LARTCHENKO FISCHER 21-14 / 13-21 / 21-15 Maria KUROCHKINA / Alina Mihaela POPA - 40
Round 3 40 - Simone GALLA / Annette GROHMANN 18-21 / 21-14 / 21-17 Swati Tarun CHAUHAN / Pooja MEHTA - 38
Round 3 40 - Petra SCHLUTER / Pawarisa WAREECHOL 11-21 / 21-13 / 21-19 Kateryna KULYNYCH / Olena YURCHENKO - 36
Round 3 40 - Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR / Drifa HARDARDOTTIR 21-7 / 21-12 Urszula GRZADZIELSKA-ZBLEWSKA / Joanna SZLESZYNSKA-LOGOSZ - 17
Round 3 40 - Maki JIN / Kazumi KIMURA 21-18 / 24-22 JOU Yu Ling / SHYU Yuh Ling - 31
Round 3 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE / Claudia VOGELGSANG 21-6 / 21-16 Mari MIKKONEN / Sari ROIVAINEN - 20
Quarter-final 40 - Helene ABUSDAL / Katja WENGBERG 20-22 / 21-17 / 22-20 Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN - 43
Quarter-final 40 - Simone GALLA / Annette GROHMANN 23-21 / 21-17 Oksana FAVRE / Anna LARTCHENKO FISCHER - 27
Quarter-final 40 - Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR / Drifa HARDARDOTTIR 21-13 / 21-5 Petra SCHLUTER / Pawarisa WAREECHOL - 19
Quarter-final 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE / Claudia VOGELGSANG 21-8 / 21-10 Maki JIN / Kazumi KIMURA - 22
Semi-final 40 - Helene ABUSDAL / Katja WENGBERG 21-15 / 18-21 / 21-15 Simone GALLA / Annette GROHMANN - 40
Semi-final 40 - Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR / Drifa HARDARDOTTIR 21-9 / 21-16 Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE / Claudia VOGELGSANG - 20
Final 40 - Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR / Drifa HARDARDOTTIR 24-22 / 21-10 Helene ABUSDAL / Katja WENGBERG - 26
Round 1 45 - Anja DIETZ / Edeltraud VONMETZ 21-13 / 21-11 Naheed DIVECHA / Wrishalee PATIL - 18
Round 1 45 - Maria JONSSON / Annika LINDGREN 21-18 / 21-18 Véronique CROCHET SIRE / Brigitte FOSSE - 24
Round 1 45 - Ilze ERMICA / Kristine MARTINSONE 21-10 / 21-16 Anja LEMMENS / Petra VANLAER - 21
Round 1 45 - Terese CALDESTRÖM / Marina KARSTROM 21-16 / 15-21 / 21-14 Triinu TOMBAK / Marju VELGA - 36
Round 1 45 - Majken ASMUSSEN / Lynne CAMPBELL 14-21 / 21-18 / 21-7 DEEPALI NITIN JOSHI / Chaitrali NAVARE - 32
Round 1 45 - Petra FINGER / Michaela MEYER 21-9 / 21-3 Kajal DHANWANI / Rachna GARG - 14
Round 1 45 - Mie HANYU / Akiko UEDA 21-10 / 21-13 Anna BIALASIEWICZ / Ewa MLYNARSKA - 18
Round 1 45 - Tone GULBRANDSEN / Hilde PARNEMANN 21-5 / 21-17 Mathew ELIZABETH MOBAN / Sriyani Deepika Peiris WIDANALGE - 19
Round 1 45 - CHANG Ju Ping / CHIU Fang Ling 21-15 / 21-10 Sylviane LE PIMPEC / Marie-Noelle LECHALUPE - 21
Round 1 45 - Deborah CRAIG / Anna SVENSSON 21-16 / 17-21 / 21-16 Lotten NILSSON / Ann-Charlotte RYRMAN - 35
Round 2 45 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-8 / 21-12 Puangthip KAOSAMAANG / Boonyanuch TANTHAMMAROJ - 22
Round 2 45 - Anja DIETZ / Edeltraud VONMETZ 21-9 / 21-11 YANG Seung Ah / YU Gwi Suk - 18
Round 2 45 - Janne Vang NIELSEN / Birgitte PEDERSEN 21-13 / 21-5 Barbara JASKOLSKA / Danuta KORBEL - 17
Round 2 45 - Tracy DOVE / Catherine JOWETT 21-18 / 12-21 / 21-18 Maria JONSSON / Annika LINDGREN - 34
Round 2 45 - Tanja EBERL / Michaela HUKRIEDE 22-20 / 21-19 Dorota GRZEJDAK / Barbara KULANTY - 34
Round 2 45 - Ilze ERMICA / Kristine MARTINSONE 21-13 / 21-14 Helene BRETILLON / Stephanie THOMAS - 17
Round 2 45 - Terese CALDESTRÖM / Marina KARSTROM 21-13 / 14-21 / 23-21 Debbie BEESTON-SMITH / Olga BRYANT - 44
Round 2 45 - Majken ASMUSSEN / Lynne CAMPBELL 21-6 / 21-12 Hila TORBILO / Maria VASCONCELOS - 17
Round 2 45 - Petra FINGER / Michaela MEYER 22-20 / 21-12 Maria ALAJÕE / Anne KANTER - 22
Round 2 45 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-12 / 21-19 Mie HANYU / Akiko UEDA - 21
Round 2 45 - Maria GOMES / Zamy GOMES 21-15 / 21-9 Tone GULBRANDSEN / Hilde PARNEMANN - 23
Round 2 45 - Louise CULYER / Tracy HUTCHINSON 21-2 / 21-2 Christine PIAN / Nchi PREVOT - 14
Round 2 45 - Fraenzi STRIEBEL / Anke TREU 15-21 / 21-15 / 21-10 CHANG Ju Ping / CHIU Fang Ling - 36
Round 2 45 - Christina RINDSHOEJ / Dorte STEENBERG 21-7 / 21-3 Anna MYNARSKA / Beata SZCZECINA - 16
Round 2 45 - Deborah CRAIG / Anna SVENSSON W.O. Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN - 0
Round 2 45 - Michelle BROTHERS / Wendy TAYLOR 18-21 / 21-17 / 21-12 Mirella ENGELHARDT / Marika WERNER - 39
Round 3 45 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-10 / 21-16 Anja DIETZ / Edeltraud VONMETZ - 21
Round 3 45 - Janne Vang NIELSEN / Birgitte PEDERSEN 21-9 / 21-7 Tracy DOVE / Catherine JOWETT - 17
Round 3 45 - Tanja EBERL / Michaela HUKRIEDE 21-15 / 21-14 Ilze ERMICA / Kristine MARTINSONE - 20
Round 3 45 - Majken ASMUSSEN / Lynne CAMPBELL 21-13 / 21-18 Terese CALDESTRÖM / Marina KARSTROM - 26
Round 3 45 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-9 / 21-14 Petra FINGER / Michaela MEYER - 21
Round 3 45 - Louise CULYER / Tracy HUTCHINSON 21-9 / 21-5 Maria GOMES / Zamy GOMES - 17
Round 3 45 - Fraenzi STRIEBEL / Anke TREU 21-17 / 21-15 Michelle BROTHERS / Wendy TAYLOR - 24
Round 3 45 - Christina RINDSHOEJ / Dorte STEENBERG 21-11 / 21-7 Deborah CRAIG / Anna SVENSSON - 16
Quarter-final 45 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-16 / 21-12 Janne Vang NIELSEN / Birgitte PEDERSEN - 25
Quarter-final 45 - Majken ASMUSSEN / Lynne CAMPBELL 21-18 / 24-22 Tanja EBERL / Michaela HUKRIEDE - 27
Quarter-final 45 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-13 / 21-18 Louise CULYER / Tracy HUTCHINSON - 23
Quarter-final 45 - Christina RINDSHOEJ / Dorte STEENBERG 21-9 / 21-9 Fraenzi STRIEBEL / Anke TREU - 19
Semi-final 45 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-18 / 21-12 Majken ASMUSSEN / Lynne CAMPBELL - 25
Semi-final 45 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-13 / 21-15 Christina RINDSHOEJ / Dorte STEENBERG - 24
Final 45 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 12-21 / 21-8 / 21-18 Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA - 33
Round 1 50 - Saroj SAWANT / Suzanne VENGLET 19-21 / 21-10 / 21-14 Anne LLUCH / Pascale VALDENAIRE - 42
Round 2 50 - Anja STOCK / Heike STOCK 21-16 / 22-20 Betty BLAIR / Debora MILLER - 28
Round 2 50 - Terhi LUOLA / Paula PETÄYS 20-22 / 21-15 / 21-11 Vaishali AGASHE / Kavita DIXIT - 38
Round 2 50 - Tanja KARLSSON / Berit THYNESS 21-5 / 21-5 Dorota GAWRONSKA-POPA / Malgorzata KABAROWSKA - 15
Round 2 50 - Reine CAZAUBON / Manuela DE SURMONT 21-13 / 21-8 Elena BARBERA / Pilar PINTO - 18
Round 2 50 - Lene Struwe ANDERSEN / Hanne BERTELSEN 21-11 / 21-10 Gunn FISKERGAARD / Eva SCHOLTZOVA - 17
Round 2 50 - Sangeeta RAJGOPALAN / Poonam TATWAWADI 21-12 / 21-16 Agnieszka BROJEK / Ewa ZAJAC - 20
Round 2 50 - Kumiko KUSHIYAMA / Ritsuko SATO 21-6 / 21-12 Corinne BERTRAND / Laurence RENON - 18
Round 2 50 - Mandy JOINER / Linda PEARCY 21-10 / 17-21 / 21-12 Marleen LOOS / Honoree ROVERS - 31
Round 2 50 - Saroj SAWANT / Suzanne VENGLET 15-21 / 21-18 / 21-15 Karen BALLANTINE / Dorothy MCCULLOUGH - 43
Round 2 50 - Lise Lotte BILGRAV / Gitte KRUSE 21-14 / 21-16 Diane HUFFLETT / Kerry MULLEN - 19
Round 2 50 - Petra MEWS / Kathrin TRÖGER 21-7 / 21-17 Duangtepin BUNNAG / Duangkaew KRAITRAKUL - 16
Round 2 50 - Jill SMITH / Aileen TRAVERS 18-21 / 21-17 / 21-6 Viktoriya PRON / Mariia PRYSIAZHNA - 32
Round 2 50 - Doris LEVIN / Anne-Marie WELLENDORPH 21-16 / 21-12 Malene Wahlstroem HANSEN / Rahela SYED - 23
Round 2 50 - Jaqueline BOLDUAN / Jana DUDEK 21-4 / 21-15 LALI JOSEPH / JOSEPH TESSY - 17
Round 2 50 - Adriana ELIASKOVA / Eva KUTTNEROVA 21-11 / 21-13 Danuta FORYTA / Sonia WACHOWSKA - 20
Round 2 50 - Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE 21-16 / 21-8 Terje ARAK / KüLle KORDEMETS - 22
Round 3 50 - Anja STOCK / Heike STOCK 21-12 / 21-19 Terhi LUOLA / Paula PETÄYS - 27
Round 3 50 - Tanja KARLSSON / Berit THYNESS 21-12 / 21-10 Reine CAZAUBON / Manuela DE SURMONT - 21
Round 3 50 - Lene Struwe ANDERSEN / Hanne BERTELSEN 21-11 / 21-12 Sangeeta RAJGOPALAN / Poonam TATWAWADI - 19
Round 3 50 - Kumiko KUSHIYAMA / Ritsuko SATO 21-19 / 21-12 Mandy JOINER / Linda PEARCY - 24
Round 3 50 - Lise Lotte BILGRAV / Gitte KRUSE 21-17 / 17-21 / 21-16 Saroj SAWANT / Suzanne VENGLET - 36
Round 3 50 - Petra MEWS / Kathrin TRÖGER 23-21 / 16-21 / 21-18 Jill SMITH / Aileen TRAVERS - 37
Round 3 50 - Jaqueline BOLDUAN / Jana DUDEK 21-15 / 21-9 Doris LEVIN / Anne-Marie WELLENDORPH - 20
Round 3 50 - Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE 21-6 / 21-12 Adriana ELIASKOVA / Eva KUTTNEROVA - 19
Quarter-final 50 - Tanja KARLSSON / Berit THYNESS 22-20 / 21-13 Anja STOCK / Heike STOCK - 29
Quarter-final 50 - Kumiko KUSHIYAMA / Ritsuko SATO 15-21 / 21-17 / 21-11 Lene Struwe ANDERSEN / Hanne BERTELSEN - 42
Quarter-final 50 - Lise Lotte BILGRAV / Gitte KRUSE 21-15 / 22-20 Petra MEWS / Kathrin TRÖGER - 23
Quarter-final 50 - Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE 21-18 / 21-9 Jaqueline BOLDUAN / Jana DUDEK - 25
Semi-final 50 - Kumiko KUSHIYAMA / Ritsuko SATO 21-11 / 21-13 Tanja KARLSSON / Berit THYNESS - 24
Semi-final 50 - Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE 21-14 / 21-13 Lise Lotte BILGRAV / Gitte KRUSE - 21
Final 50 - Kumiko KUSHIYAMA / Ritsuko SATO 21-11 / 21-15 Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE - 25
Round 1 55 - Ilona KIENITZ / Petra TEICHMANN 21-13 / 21-11 Kay ARMER / Launa EYLES - 18
Round 1 55 - Regine GLONDU / Isabelle MARRIE 19-21 / 21-13 / 21-16 Kerstin KRISTOFFERSSON / Jeanette SANDSTROM - 41
Round 1 55 - Christine SUMMERS / Tracy WALKER 21-14 / 21-12 Maria BRZEZNICKA / Ewa GOLANSKA - 19
Round 1 55 - Lynn FRY / Angelika LANG 21-18 / 21-11 Anuradha NAGENDRA / SUNITHA SWAMINATHAN - 19
Round 1 55 - Birte BACH STEFFENSEN / Birthe Pernille SKJOET 21-13 / 21-5 Gisèle DEPLANCKE / Anh-dao HUYNH VERNIER - 18
Round 1 55 - Harumi MARUI / Chizuyo NITABARU 21-18 / 21-10 Erika KÄMMERER / Christine WINNIGER - 21
Round 1 55 - Lone Hagelskjaer KNUDSEN / Helle SJORRING 21-13 / 21-5 Maria RODRIGUES / Ana SILVA - 17
Round 1 55 - Silvia LUETHI TRIPET / Lene SCHELBERT 21-10 / 21-5 Rama SINGH / Pratibha TANDON - 15
Round 1 55 - Heike BUNN / Cornelia WINKLER 21-18 / 21-18 Martine CORNIER / Chantal PIRON - 25
Round 1 55 - Sandra KROON / Jeannette VAN DER WERFF 21-18 / 21-14 Cathy Jane BARGH / Vivienne GILLARD - 21
Round 1 55 - Susan COULSON / Pauline WILLIAMS 21-11 / 21-3 KIM Hea Jung / SEO Gwang Ja - 19
Round 1 55 - Sukesha SAGGI / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-5 / 21-13 Krystyna CIELECKA / Iwona SOBOTKA - 18
Round 1 55 - Jill GLADWIN-GREIG / Maureen KLEIJWEGT-OSKAM 21-13 / 21-10 Anne BACHELARD / Violaine RUCHE - 20
Round 1 55 - Alka BATRA / Preeti LALCHANDANI W.O. Liudmila POSTNOVA / Irina SHALMANOVA - 0
Round 2 55 - Ye WANG / ZHOU Xin 21-4 / 21-8 Alka BATRA / Preeti LALCHANDANI - 13
Round 2 55 - Ilona KIENITZ / Petra TEICHMANN 21-4 / 22-20 Regine GLONDU / Isabelle MARRIE - 21
Round 2 55 - Christine SUMMERS / Tracy WALKER 21-16 / 21-8 Lynn FRY / Angelika LANG - 18
Round 2 55 - Harumi MARUI / Chizuyo NITABARU 21-12 / 23-21 Birte BACH STEFFENSEN / Birthe Pernille SKJOET - 24
Round 2 55 - Lone Hagelskjaer KNUDSEN / Helle SJORRING 21-9 / 21-8 Silvia LUETHI TRIPET / Lene SCHELBERT - 16
Round 2 55 - Sandra KROON / Jeannette VAN DER WERFF 21-12 / 21-6 Heike BUNN / Cornelia WINKLER - 16
Round 2 55 - Susan COULSON / Pauline WILLIAMS 21-18 / 21-17 Sukesha SAGGI / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE - 27
Round 2 55 - Pamela PEARD / Sian WILLIAMS 21-9 / 21-15 Jill GLADWIN-GREIG / Maureen KLEIJWEGT-OSKAM - 21
Quarter-final 55 - Ilona KIENITZ / Petra TEICHMANN 21-17 / 21-13 Ye WANG / ZHOU Xin - 22
Quarter-final 55 - Harumi MARUI / Chizuyo NITABARU 24-22 / 21-15 Christine SUMMERS / Tracy WALKER - 25
Quarter-final 55 - Sandra KROON / Jeannette VAN DER WERFF 21-16 / 22-20 Lone Hagelskjaer KNUDSEN / Helle SJORRING - 23
Quarter-final 55 - Pamela PEARD / Sian WILLIAMS 21-7 / 21-13 Susan COULSON / Pauline WILLIAMS - 23
Semi-final 55 - Ilona KIENITZ / Petra TEICHMANN 21-13 / 21-17 Harumi MARUI / Chizuyo NITABARU - 20
Semi-final 55 - Sandra KROON / Jeannette VAN DER WERFF 21-18 / 19-21 / 21-19 Pamela PEARD / Sian WILLIAMS - 37
Final 55 - Ilona KIENITZ / Petra TEICHMANN 21-17 / 21-11 Sandra KROON / Jeannette VAN DER WERFF - 21
Round 1 60 - Marina BURKAT / Nataliia PATRIKEEVA 16-21 / 21-14 / 21-15 Annette BAKER / Ursula HEALE - 34
Round 1 60 - Elisa KAVANDER / Sirpa KORKIAKOSKI 22-20 / 15-21 / 21-15 Edeltraud SCHMIDT / Christa ZIMMERMANN - 32
Round 1 60 - Anna SADOWSKA / Malgorzata WOZNIAK 21-16 / 21-15 Mariette HÄGGMAN / Sonja HERMANN - 20
Round 1 60 - Brigitte MÜLLER / Karin VIERMANN 21-8 / 21-11 Dominique NICOLAS / Marie-Odile PUYPE - 18
Round 2 60 - Khanittha MAENSAMUT / Sida NARASAK 21-12 / 21-11 Marina BURKAT / Nataliia PATRIKEEVA - 22
Round 2 60 - Anne C BRIDGE / Christina DAVIES 21-14 / 21-18 Margarida ALBUQUERQUE / YU Xiao Min - 22
Round 2 60 - Elisa KAVANDER / Sirpa KORKIAKOSKI 21-8 / 21-18 Helene HAY / Sylvia LEVERDEZ - 20
Round 2 60 - Sujatha HANDATTU SUBRAYA / Romy MOUGLALIS 21-12 / 21-23 / 21-19 Anna SADOWSKA / Malgorzata WOZNIAK - 35
Round 2 60 - Jenny COX / Christine M CROSSLEY 21-16 / 21-9 Brigitte MÜLLER / Karin VIERMANN - 21
Round 2 60 - Reggie BAKER / Andi STRETCH 21-11 / 21-11 Marlies KIEFER / Karin KURTH - 18
Round 2 60 - Sugako MORITA / Kuniko YAMAMOTO 21-5 / 21-3 Shrivastav GEETA / Geetha JOHRI - 14
Round 2 60 - Heidi BENDER / Svetlana ZILBERMAN W.O. Jayasrin Prabhu . / Neera PASRICHA - 0
Quarter-final 60 - Heidi BENDER / Svetlana ZILBERMAN 21-4 / 21-8 Khanittha MAENSAMUT / Sida NARASAK - 16
Quarter-final 60 - Anne C BRIDGE / Christina DAVIES 21-19 / 21-16 Elisa KAVANDER / Sirpa KORKIAKOSKI - 23
Quarter-final 60 - Jenny COX / Christine M CROSSLEY 21-8 / 21-5 Sujatha HANDATTU SUBRAYA / Romy MOUGLALIS - 16
Quarter-final 60 - Sugako MORITA / Kuniko YAMAMOTO 21-19 / 21-10 Reggie BAKER / Andi STRETCH - 23
Semi-final 60 - Heidi BENDER / Svetlana ZILBERMAN 21-7 / 21-6 Anne C BRIDGE / Christina DAVIES - 18
Semi-final 60 - Sugako MORITA / Kuniko YAMAMOTO 21-14 / 21-17 Jenny COX / Christine M CROSSLEY - 26
Final 60 - Heidi BENDER / Svetlana ZILBERMAN 21-11 / 21-9 Sugako MORITA / Kuniko YAMAMOTO - 19
Round 2 65 - Betty BARTLETT / Eileen M CARLEY 21-6 / 21-17 Fusako ARAKI / Masuyo NAMURA - 16
Round 2 65 - Barbara BRUNNER / Gabriele JOHANSSON 21-13 / 21-11 Irmtraud BERDAU / Beate JÖRNS-SCHUMANN - 17
Round 2 65 - Asta PELKONEN / Raija TUOMELA 21-17 / 11-21 / 21-10 Punita NAGALIA / Susy V JOHN - 30
Round 2 65 - Carina KRUSEBORN / Ulla ROINELA 19-21 / 21-19 / 22-20 Heide GRAEF / Heidrun HAUSER - 36
Round 2 65 - Marguerite BUTT / Brenda CREASEY 21-10 / 21-7 Olga DOLINA / Nina NIKITINA - 18
Round 2 65 - Ulrike JOHANNES / Jutta RAHAUS 21-17 / 21-16 Sucheta CHITRE / Sunita DSOUZA - 19
Round 2 65 - Anna BOWSKILL / Sylvia PENN 21-8 / 21-15 Michele BONTEMPS / Annie DEPIERREUX - 20
Round 2 65 - Gitte Attle RASMUSSEN / Lieselotte WENGBERG W.O. Siew Har HONG / Rose LEI - 0
Quarter-final 65 - Betty BARTLETT / Eileen M CARLEY 21-10 / 21-9 Barbara BRUNNER / Gabriele JOHANSSON - 15
Quarter-final 65 - Gitte Attle RASMUSSEN / Lieselotte WENGBERG 14-21 / 21-19 / 21-14 Asta PELKONEN / Raija TUOMELA - 40
Quarter-final 65 - Marguerite BUTT / Brenda CREASEY 21-7 / 21-12 Carina KRUSEBORN / Ulla ROINELA - 18
Quarter-final 65 - Anna BOWSKILL / Sylvia PENN 21-16 / 21-19 Ulrike JOHANNES / Jutta RAHAUS - 24
Semi-final 65 - Betty BARTLETT / Eileen M CARLEY 21-10 / 21-10 Gitte Attle RASMUSSEN / Lieselotte WENGBERG - 19
Semi-final 65 - Marguerite BUTT / Brenda CREASEY 21-9 / 21-8 Anna BOWSKILL / Sylvia PENN - 20
Final 65 - Marguerite BUTT / Brenda CREASEY 21-17 / 19-21 / 21-17 Betty BARTLETT / Eileen M CARLEY - 37
Quarter-final 70 - Haruko ASAKOSHI / Yasuko KATAITO 22-20 / 19-21 / 21-15 Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER - 41
Quarter-final 70 - Renate KNOTZSCH / Monika REGINERI 21-19 / 22-20 Sue AWCOCK / Jan HEWETT - 26
Quarter-final 70 - Jette NIELSEN / Irene STERLIE 21-11 / 21-13 Wendy ARSCOTT / Vera GROVES - 19
Quarter-final 70 - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-18 / 21-15 Renate GABRIEL / Elvira RICHTER - 24
Semi-final 70 - Haruko ASAKOSHI / Yasuko KATAITO 21-14 / 21-11 Renate KNOTZSCH / Monika REGINERI - 20
Semi-final 70 - Jette NIELSEN / Irene STERLIE 13-21 / 22-20 / 21-15 Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO - 36
Final 70 - Haruko ASAKOSHI / Yasuko KATAITO 21-18 / 21-14 Jette NIELSEN / Irene STERLIE - 23
WS
Group 75 - A - Renate GABRIEL 21-7 / 21-7 Maria Caridad ROMERO - 15
Group 75 - A - Mary JENNER 21-12 / 21-9 Maria Caridad ROMERO - 19
Group 75 - A - Renate GABRIEL 21-16 / 21-11 Mary JENNER - 21
Group 75 - B - Wiola RENHOLM 21-16 / 21-17 Beryl GOODALL - 23
Group 75 - B - Renate KNOTZSCH 21-10 / 21-8 Wiola RENHOLM - 15
Group 75 - B - Renate KNOTZSCH 21-9 / 13-21 / 21-13 Beryl GOODALL - 26
Round 1 35 - Dominika CYGAN 21-13 / 21-14 Amritha KUTTIKRISHNAN 876 22
Round 1 35 - Marcela EXL 21-8 / 21-9 Sylvia ANDREJKOVA - 16
Round 1 35 - Linda HAGGMAN 21-7 / 16-21 / 21-16 Laura MUIR - 31
Round 1 35 - Heike VOGT 21-8 / 21-11 Linda AHONEN - 17
Round 1 35 - Dasa EGRIOVA 21-13 / 21-13 Agnieszka PUZIO - 20
Round 2 35 - Perrine LE BUHANIC 21-7 / 21-13 Anne SEIFERT - 16
Round 2 35 - Anita SVALBE 16-21 / 25-23 / 21-17 Maren FORMO - 34
Round 2 35 - Wendy FREDRIKSSON 21-14 / 21-15 Yuliia MAHAI - 18
Round 2 35 - Dominika CYGAN 21-16 / 21-12 Suzanne BREWER - 18
Round 2 35 - Noriko SANADA 21-11 / 21-14 Ida Vanman JAKOBSEN - 19
Round 2 35 - Jenny KRUSEBORN 21-15 / 19-21 / 21-18 Séverine FEREC - 42
Round 2 35 - Ava MONNEY 21-14 / 21-19 Parul RAWAT - 24
Round 2 35 - Agnieszka TRZCINSKA 18-21 / 21-19 / 21-19 Marcela EXL - 37
Round 2 35 - Sayaka UEYAMA 21-11 / 21-9 Linda HAGGMAN - 19
Round 2 35 - Dominika GUZIK-PLUCHOWSKA 21-12 / 21-17 Audrey PETIT - 20
Round 2 35 - Heike VOGT 21-17 / 14-21 / 21-10 Mai Thanh Thuy NGUYEN - 32
Round 2 35 - Joanna DIX 21-11 / 21-6 K. Imlirenla JAMIR - 17
Round 2 35 - Maya DOBREVA 21-9 / 21-6 Dasa EGRIOVA - 14
Round 2 35 - Cecilia NÄRFORS 22-20 / 21-15 Sandhya MELASHEEMI - 33
Round 2 35 - Molthila KIJANON 21-2 / 21-3 Simona ŠKODOVÁ - 14
Round 2 35 - Mette K PEDERSEN 21-4 / 21-14 Youna LE LAN - 20
Round 3 35 - Perrine LE BUHANIC 21-10 / 21-15 Anita SVALBE - 16
Round 3 35 - Dominika CYGAN 21-13 / 21-17 Wendy FREDRIKSSON - 21
Round 3 35 - Noriko SANADA 22-20 / 21-13 Jenny KRUSEBORN - 31
Round 3 35 - Ava MONNEY 21-8 / 21-10 Agnieszka TRZCINSKA - 18
Round 3 35 - Dominika GUZIK-PLUCHOWSKA 14-21 / 21-14 / 21-15 Sayaka UEYAMA - 35
Round 3 35 - Joanna DIX 21-9 / 21-14 Heike VOGT - 21
Round 3 35 - Maya DOBREVA 21-15 / 21-14 Cecilia NÄRFORS - 22
Round 3 35 - Molthila KIJANON 21-9 / 21-12 Mette K PEDERSEN - 21
Quarter-final 35 - Perrine LE BUHANIC 21-15 / 21-16 Dominika CYGAN - 22
Quarter-final 35 - Ava MONNEY 21-17 / 21-17 Noriko SANADA - 31
Quarter-final 35 - Joanna DIX 14-21 / 21-14 / 22-20 Dominika GUZIK-PLUCHOWSKA - 38
Quarter-final 35 - Molthila KIJANON 21-8 / 21-7 Maya DOBREVA - 17
Semi-final 35 - Perrine LE BUHANIC 21-10 / 21-15 Ava MONNEY - 20
Semi-final 35 - Molthila KIJANON 21-12 / 21-10 Joanna DIX - 21
Final 35 - Molthila KIJANON 21-12 / 15-21 / 21-9 Perrine LE BUHANIC - 38
Round 1 40 - Helene ABUSDAL 21-10 / 21-4 Katarina TEKELOVA - 17
Round 1 40 - Anna LARTCHENKO FISCHER 21-9 / 21-7 Eva Maria LINDQVIST - 20
Round 1 40 - Simone GALLA 21-7 / 21-3 Catherine WHELLER - 17
Round 1 40 - Maria KUROCHKINA 21-19 / 21-12 Purva SANGANI - 24
Round 1 40 - Anna KOCIMSKA 21-11 / 21-10 Rita TROTTMANN - 18
Round 2 40 - Claudia VOGELGSANG 21-9 / 21-12 Malgorzata SREDNICKA - 18
Round 2 40 - Pooja MEHTA 21-5 / 21-9 Marie-Claude BEAUDOIN-EKSTRAND - 18
Round 2 40 - Maki JIN 21-5 / 21-10 Muriel RIAUDEL - 17
Round 2 40 - Helene ABUSDAL 21-14 / 21-7 Michaela RAMSTEDT - 17
Round 2 40 - Rebecca PANTANEY 21-7 / 21-12 Beke RECHT - 20
Round 2 40 - Sushila KAJLA 21-9 / 19-21 / 22-20 Sophie ROLAND - 38
Round 2 40 - Monika BIENKOWSKA 21-13 / 21-7 Kateryna KULYNYCH - 18
Round 2 40 - Olena NOZDRAN 21-13 / 21-19 Anna LARTCHENKO FISCHER - 23
Round 2 40 - Simone GALLA 21-13 / 21-18 Justyna HERMAN - 21
Round 2 40 - Maria KUROCHKINA 17-21 / 21-13 / 21-13 Celine GOMES - 35
Round 2 40 - Rie MATSUMOTO 21-4 / 21-3 Rahel SPOERRI - 14
Round 2 40 - Leena DHAPRE 21-18 / 21-14 Anna KOCIMSKA - 26
Round 2 40 - Stefanie SCHMIDT 21-6 / 21-4 Anja OLSEN - 16
Round 2 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE 21-4 / 21-7 Ulrika SYRJÄVAARA - 13
Round 2 40 - Katja WENGBERG W.O. Monika FEKECOVA - 0
Round 2 40 - Sarah VINE W.O. Ursula EDELMULLER - 0
Round 3 40 - Claudia VOGELGSANG 21-12 / 21-16 Pooja MEHTA - 21
Round 3 40 - Helene ABUSDAL 21-11 / 21-15 Maki JIN - 22
Round 3 40 - Rebecca PANTANEY 21-11 / 21-8 Sushila KAJLA - 19
Round 3 40 - Olena NOZDRAN 21-11 / 21-14 Monika BIENKOWSKA - 19
Round 3 40 - Katja WENGBERG 21-13 / 21-16 Simone GALLA - 21
Round 3 40 - Stefanie SCHMIDT 11-21 / 23-21 / 21-19 Leena DHAPRE - 34
Round 3 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE 21-3 / 21-9 Sarah VINE - 14
Round 3 40 - Rie MATSUMOTO W.O. Maria KUROCHKINA - 0
Quarter-final 40 - Claudia VOGELGSANG 21-18 / 11-21 / 21-17 Helene ABUSDAL - 39
Quarter-final 40 - Olena NOZDRAN 21-16 / 18-21 / 21-15 Rebecca PANTANEY - 40
Quarter-final 40 - Rie MATSUMOTO 21-18 / 21-16 Katja WENGBERG - 23
Quarter-final 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE 21-11 / 21-13 Stefanie SCHMIDT - 20
Semi-final 40 - Claudia VOGELGSANG 18-21 / 21-10 / 27-25 Olena NOZDRAN - 37
Semi-final 40 - Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE 21-11 / 17-21 / 21-15 Rie MATSUMOTO - 32
Final 40 - Claudia VOGELGSANG 21-23 / 21-14 / 21-17 Renu Chandrika HETTIARACHCHIGE - 40
Round 1 45 - Michaela MEYER 16-21 / 21-13 / 21-13 Maria VASCONCELOS - 30
Round 1 45 - Anna SVENSSON 21-12 / 17-21 / 21-16 Kristin THOMT - 30
Round 1 45 - Marielle VAN DER WOERDT 21-17 / 21-13 Kazumi KIMURA - 23
Round 1 45 - SHYU Yuh Ling 21-11 / 21-9 Christina RINDSHOEJ - 19
Round 1 45 - Wendy TAYLOR 21-16 / 6-21 / 21-18 Mikiko TANIGUCHI - 36
Round 1 45 - Stephanie THOMAS 21-18 / 12-21 / 21-15 Dora HARFMAN BROMEE - 31
Round 1 45 - Maria GOMES 21-14 / 21-18 Deborah CRAIG - 20
Round 1 45 - Sylviane LE PIMPEC 21-6 / 21-13 Maria JONSSON - 20
Round 1 45 - Nami FUKUI 21-12 / 21-9 Olena YURCHENKO - 18
Round 1 45 - Akiko UEDA 21-13 / 23-21 Ann-Charlotte RYRMAN - 21
Round 1 45 - Majken ASMUSSEN 21-10 / 21-7 Michelle BROTHERS - 17
Round 1 45 - Annette GROHMANN 21-14 / 21-15 Naheed DIVECHA - 20
Round 2 45 - Csilla GONDANE FORIAN 21-7 / 21-15 Ewa MLYNARSKA - 16
Round 2 45 - Michaela MEYER 21-16 / 21-13 Maria ALAJÕE - 20
Round 2 45 - Birgitte PEDERSEN 21-17 / 21-12 Anna SVENSSON - 20
Round 2 45 - Marielle VAN DER WOERDT 21-10 / 21-16 Rachna MAHADEVIA - 20
Round 2 45 - SHYU Yuh Ling 21-6 / 21-6 Zamy GOMES - 15
Round 2 45 - Barbara KULANTY 21-12 / 21-8 Wendy TAYLOR - 22
Round 2 45 - Fraenzi STRIEBEL 21-12 / 19-21 / 21-17 Stephanie THOMAS - 30
Round 2 45 - Maria GOMES 21-16 / 13-21 / 21-17 Danuta KORBEL - 34
Round 2 45 - Pernille STRØM 18-21 / 21-13 / 21-14 Sylviane LE PIMPEC - 42
Round 2 45 - Nami FUKUI 21-3 / 21-3 Hila TORBILO - 14
Round 2 45 - Akiko UEDA 21-13 / 21-19 Boonyanuch TANTHAMMAROJ - 21
Round 2 45 - Majken ASMUSSEN 21-14 / 21-15 Anke TREU - 25
Round 2 45 - Annette GROHMANN 21-12 / 21-7 Bozena WOLKOWYCKA - 19
Round 2 45 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-8 / 21-7 Helene BRETILLON - 15
Round 2 45 - Mirella ENGELHARDT W.O. Reni HASSAN - 0
Round 2 45 - Marika WERNER 21-15 / 21-13 Petra VANLAER - 21
Round 3 45 - Csilla GONDANE FORIAN 21-11 / 21-11 Michaela MEYER - 18
Round 3 45 - Marielle VAN DER WOERDT 21-15 / 21-10 Birgitte PEDERSEN - 20
Round 3 45 - SHYU Yuh Ling 21-19 / 18-21 / 21-8 Mirella ENGELHARDT - 42
Round 3 45 - Barbara KULANTY 21-11 / 21-12 Fraenzi STRIEBEL - 20
Round 3 45 - Pernille STRØM 21-9 / 21-8 Maria GOMES - 17
Round 3 45 - Akiko UEDA 21-16 / 17-21 / 21-18 Majken ASMUSSEN - 35
Round 3 45 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-8 / 21-19 Annette GROHMANN - 21
Round 3 45 - Nami FUKUI 21-12 / 21-14 Marika WERNER - 23
Quarter-final 45 - Csilla GONDANE FORIAN 21-16 / 21-13 Marielle VAN DER WOERDT - 22
Quarter-final 45 - SHYU Yuh Ling 21-7 / 21-15 Barbara KULANTY - 22
Quarter-final 45 - Nami FUKUI 21-8 / 21-9 Pernille STRØM - 19
Quarter-final 45 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-17 / 21-11 Akiko UEDA - 21
Semi-final 45 - SHYU Yuh Ling 21-14 / 21-16 Csilla GONDANE FORIAN - 25
Semi-final 45 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 17-21 / 21-13 / 21-12 Nami FUKUI - 38
Final 45 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-17 / 21-13 SHYU Yuh Ling - 25
Round 1 50 - Agnieszka BROJEK 19-21 / 21-13 / 23-21 Eva SCHOLTZOVA - 38
Round 1 50 - Lotten NILSSON 15-21 / 22-20 / 21-16 Saroj SAWANT - 32
Round 1 50 - Paula PETÄYS 21-17 / 21-8 Malgorzata KABAROWSKA - 19
Round 1 50 - Kathrin TRÖGER 16-21 / 22-20 / 21-8 Elisabeth HEUBERGER - 35
Round 1 50 - Tanja KARLSSON 21-6 / 21-13 Beata SZCZECINA - 20
Round 1 50 - Kumiko KUSHIYAMA 21-8 / 21-7 Gunn FISKERGAARD - 18
Round 1 50 - Anja STOCK 21-16 / 21-11 Elena BARBERA - 24
Round 1 50 - Vidya Pahlaj MANGHNANI 21-17 / 21-12 Doris LEVIN - 23
Round 1 50 - Anne LLUCH 21-14 / 21-17 Debora MILLER - 23
Round 2 50 - Tanja EBERL 21-9 / 21-6 Olga BRYANT - 14
Round 2 50 - Pascale VALDENAIRE 21-11 / 21-11 Agnieszka BROJEK - 20
Round 2 50 - Berit THYNESS 21-3 / 21-11 Terhi LUOLA - 16
Round 2 50 - Lotten NILSSON 21-14 / 21-17 Marleen LOOS - 18
Round 2 50 - Caroline HALE 21-7 / 21-6 Adriana ELIASKOVA - 17
Round 2 50 - Paula PETÄYS 22-20 / 17-21 / 21-17 Anne-Marie WELLENDORPH - 36
Round 2 50 - Aileen TRAVERS 21-8 / 21-11 Rahela SYED - 18
Round 2 50 - Kathrin TRÖGER 21-10 / 21-11 Jyothi Somaiah THATHAPANDA - 16
Round 2 50 - Tanja KARLSSON 21-10 / 21-7 Hemin BAGHE - 18
Round 2 50 - Kumiko KUSHIYAMA 21-9 / 21-18 Bettina VILLARS - 20
Round 2 50 - Anja STOCK 21-5 / 21-8 Georgia VERNARDOU - 15
Round 2 50 - Betty BLAIR 21-13 / 21-9 Laurence RENON - 17
Round 2 50 - Vidya Pahlaj MANGHNANI 21-15 / 21-16 Eva KUTTNEROVA - 18
Round 2 50 - Poonam TATWAWADI 21-15 / 21-16 Honoree ROVERS - 19
Round 2 50 - Heike STOCK 21-16 / 21-17 Anne LLUCH - 25
Round 2 50 - Dorota GRZEJDAK 21-8 / 21-15 Sari ROIVAINEN - 21
Round 3 50 - Tanja EBERL 21-11 / 21-9 Pascale VALDENAIRE - 20
Round 3 50 - Berit THYNESS 21-8 / 21-17 Lotten NILSSON - 22
Round 3 50 - Caroline HALE 21-2 / 21-2 Paula PETÄYS - 13
Round 3 50 - Aileen TRAVERS 21-14 / 17-21 / 21-9 Kathrin TRÖGER - 38
Round 3 50 - Kumiko KUSHIYAMA 21-11 / 21-17 Tanja KARLSSON - 20
Round 3 50 - Betty BLAIR 21-16 / 21-13 Anja STOCK - 22
Round 3 50 - Poonam TATWAWADI 21-14 / 21-17 Vidya Pahlaj MANGHNANI - 19
Round 3 50 - Dorota GRZEJDAK 21-13 / 21-8 Heike STOCK - 21
Quarter-final 50 - Tanja EBERL 21-18 / 21-13 Berit THYNESS - 21
Quarter-final 50 - Caroline HALE 14-21 / 21-12 / 21-16 Aileen TRAVERS - 44
Quarter-final 50 - Kumiko KUSHIYAMA 21-17 / 21-14 Betty BLAIR - 20
Quarter-final 50 - Dorota GRZEJDAK 21-10 / 21-9 Poonam TATWAWADI - 16
Semi-final 50 - Caroline HALE 21-19 / 21-14 Tanja EBERL - 23
Semi-final 50 - Kumiko KUSHIYAMA 21-17 / 21-18 Dorota GRZEJDAK - 23
Final 50 - Caroline HALE 21-19 / 21-18 Kumiko KUSHIYAMA - 28
Round 1 55 - Sandra KROON 21-17 / 21-16 Susan C TOOKE - 23
Round 2 55 - ZHOU Xin 21-10 / 21-9 Ewa GOLANSKA - 19
Round 2 55 - Erika KÄMMERER 21-18 / 21-12 SUREKHA SATAM - 23
Round 2 55 - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-5 / 21-5 Violaine RUCHE - 16
Round 2 55 - Maureen KLEIJWEGT-OSKAM 21-17 / 21-12 Launa EYLES - 20
Round 2 55 - Sian WILLIAMS 21-16 / 21-11 Mariia PRYSIAZHNA - 19
Round 2 55 - Ilona KIENITZ 24-22 / 19-21 / 21-3 Regine GLONDU - 30
Round 2 55 - Cathy Jane BARGH 21-7 / 21-7 Sukesha SAGGI - 15
Round 2 55 - Liudmila POSTNOVA 21-10 / 21-16 Maria RODRIGUES - 19
Round 2 55 - Sandra KROON 21-10 / 21-18 Birthe Pernille SKJOET - 20
Round 2 55 - Irina SHALMANOVA 21-12 / 17-21 / 21-13 Silvia LUETHI TRIPET - 33
Round 2 55 - Cornelia WINKLER 21-13 / 21-15 Isabelle MARRIE - 23
Round 2 55 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-6 / 21-13 Maria BRZEZNICKA - 18
Round 2 55 - Jeannette VAN DER WERFF 21-7 / 21-4 Anne BACHELARD - 15
Round 2 55 - Jill SMITH 21-9 / 21-17 Kerry MULLEN - 18
Round 2 55 - Ye WANG 21-10 / 21-17 Ana SILVA - 19
Round 2 55 - Arpita JHAVERI W.O. Pilar PINTO - 0
Round 3 55 - ZHOU Xin 21-15 / 21-10 Erika KÄMMERER - 20
Round 3 55 - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-7 / 21-6 Maureen KLEIJWEGT-OSKAM - 17
Round 3 55 - Ilona KIENITZ 21-17 / 22-20 Sian WILLIAMS - 21
Round 3 55 - Cathy Jane BARGH 21-10 / 21-12 Liudmila POSTNOVA - 19
Round 3 55 - Sandra KROON 21-11 / 21-17 Irina SHALMANOVA - 21
Round 3 55 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-7 / 21-17 Cornelia WINKLER - 22
Round 3 55 - Jeannette VAN DER WERFF 21-5 / 21-10 Arpita JHAVERI - 17
Round 3 55 - Jill SMITH 22-20 / 23-21 Ye WANG - 28
Quarter-final 55 - ZHOU Xin 21-12 / 21-15 Lone Hagelskjaer KNUDSEN - 26
Quarter-final 55 - Cathy Jane BARGH 21-12 / 21-13 Ilona KIENITZ - 17
Quarter-final 55 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-18 / 21-14 Sandra KROON - 22
Quarter-final 55 - Jeannette VAN DER WERFF 21-12 / 21-16 Jill SMITH - 21
Semi-final 55 - ZHOU Xin 23-21 / 21-16 Cathy Jane BARGH - 27
Semi-final 55 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-19 / 21-14 Jeannette VAN DER WERFF - 22
Final 55 - ZHOU Xin 14-21 / 21-13 / 21-13 Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE - 37
Round 1 60 - Anne C BRIDGE 21-10 / 21-16 Kanyakumari Salekoppa Laxminarayana BHATTA - 17
Round 1 60 - Sylvia LEVERDEZ 21-15 / 16-21 / 21-16 Nataliia PATRIKEEVA - 33
Round 1 60 - YU Xiao Min 21-10 / 21-15 Christina DAVIES - 20
Round 1 60 - Hannelore MADER 21-9 / 21-11 Manjeet SHARMA - 15
Round 1 60 - Sugako MORITA 21-8 / 21-15 Ursula HEALE - 19
Round 1 60 - Karin VIERMANN 21-6 / 21-6 Margarida ALBUQUERQUE - 17
Round 1 60 - Petra KNACKER 21-16 / 21-11 Helene HAY - 22
Round 1 60 - Annette BAKER 23-21 / 21-19 Neera PASRICHA - 22
Round 1 60 - Sida NARASAK W.O. Aurore PEYPE - 0
Round 2 60 - Heidi BENDER 21-6 / 21-7 Anne C BRIDGE - 16
Round 2 60 - Sylvia LEVERDEZ 21-14 / 21-10 Mariette HÄGGMAN - 20
Round 2 60 - Kuniko YAMAMOTO 21-9 / 21-18 YU Xiao Min - 22
Round 2 60 - Hannelore MADER 21-15 / 21-15 Romy MOUGLALIS - 24
Round 2 60 - Sugako MORITA 21-11 / 21-16 Karin VIERMANN - 17
Round 2 60 - Christine BLACK 21-11 / 21-17 Sida NARASAK - 21
Round 2 60 - Anna SADOWSKA 23-21 / 21-18 Petra KNACKER - 26
Round 2 60 - Svetlana ZILBERMAN 21-1 / 21-1 Annette BAKER - 12
Quarter-final 60 - Heidi BENDER 21-3 / 21-9 Sylvia LEVERDEZ - 17
Quarter-final 60 - Kuniko YAMAMOTO 21-14 / 21-3 Hannelore MADER - 16
Quarter-final 60 - Sugako MORITA 21-19 / 21-19 Christine BLACK - 23
Quarter-final 60 - Svetlana ZILBERMAN 21-7 / 21-13 Anna SADOWSKA - 18
Semi-final 60 - Heidi BENDER 21-12 / 11-21 / 21-18 Kuniko YAMAMOTO - 35
Semi-final 60 - Svetlana ZILBERMAN 21-9 / 21-13 Sugako MORITA - 18
Final 60 - Svetlana ZILBERMAN 21-6 / 21-13 Heidi BENDER - 21
Round 1 65 - Edeltraud SCHMIDT 21-7 / 21-16 Olga DOLINA - 15
Round 1 65 - Marguerite BUTT 21-8 / 21-10 Dolores TOURIÑO - 20
Round 1 65 - Heide GRAEF 15-21 / 21-16 / 21-13 Punita NAGALIA - 28
Round 1 65 - Anita HARRIS 18-21 / 21-5 / 21-15 Krystyna CIELECKA - 32
Round 1 65 - Rose LEI 21-23 / 21-9 / 21-17 Masuyo NAMURA - 33
Round 1 65 - Sucheta CHITRE 15-21 / 21-16 / 24-22 Heidrun HAUSER - 30
Round 2 65 - Christine M CROSSLEY 21-6 / 21-7 Sunita DSOUZA - 15
Round 2 65 - Edeltraud SCHMIDT 21-9 / 21-12 Gabriele JOHANSSON - 15
Round 2 65 - Marguerite BUTT 15-21 / 24-22 / 21-19 Siew Har HONG - 38
Round 2 65 - Michele BONTEMPS 21-18 / 21-14 Heide GRAEF - 20
Round 2 65 - Susy V JOHN 17-21 / 21-11 / 21-12 Anita HARRIS - 31
Round 2 65 - Ulla ROINELA 21-16 / 21-16 Sucheta CHITRE - 17
Round 2 65 - Betty BARTLETT 21-10 / 21-3 Carina KRUSEBORN - 15
Round 2 65 - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN W.O. Rose LEI - 0
Quarter-final 65 - Christine M CROSSLEY 21-13 / 21-16 Edeltraud SCHMIDT - 21
Quarter-final 65 - Marguerite BUTT 21-14 / 14-21 / 21-18 Michele BONTEMPS - 35
Quarter-final 65 - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-12 / 21-3 Susy V JOHN - 15
Quarter-final 65 - Betty BARTLETT 21-7 / 21-14 Ulla ROINELA - 15
Semi-final 65 - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-19 / 21-13 Betty BARTLETT - 18
Semi-final 65 - Christine M CROSSLEY W.O. Marguerite BUTT - 0
Final 65 - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-19 / 8-21 / 22-20 Christine M CROSSLEY - 37
Round 1 70 - Olga DCOSTA 21-18 / 21-15 Françoise BOCQUET - 27
Round 2 70 - Nelly HALSBERGHE 21-14 / 21-15 Leila JUNNILA - 21
Round 2 70 - Yuriko OKEMOTO 21-16 / 21-19 Jette NIELSEN - 23
Round 2 70 - Yasuko KATAITO 21-5 / 21-5 Olga DCOSTA - 15
Round 2 70 - Irene STERLIE 21-7 / 21-12 Astrid SCHNEIDER - 18
Round 2 70 - Thea GYLDENOEHR 21-16 / 21-11 Marlies NILGES - 20
Round 2 70 - Sumiko KANEKO 14-21 / 21-6 / 22-20 Kathryn EKENGREN GARTNER - 31
Round 2 70 - Elvira RICHTER W.O. Madhuraka SAXENA - 0
Round 2 70 - Lieselotte WENGBERG W.O. Minoti ANAND - 0
Quarter-final 70 - Elvira RICHTER 21-16 / 14-21 / 21-7 Nelly HALSBERGHE - 30
Quarter-final 70 - Yuriko OKEMOTO 21-16 / 21-12 Lieselotte WENGBERG - 21
Quarter-final 70 - Yasuko KATAITO 21-17 / 24-22 Irene STERLIE - 22
Quarter-final 70 - Sumiko KANEKO 21-14 / 21-15 Thea GYLDENOEHR - 22
Semi-final 70 - Yuriko OKEMOTO 21-7 / 21-14 Elvira RICHTER - 19
Semi-final 70 - Yasuko KATAITO 21-17 / 21-13 Sumiko KANEKO - 20
Final 70 - Yuriko OKEMOTO 21-14 / 21-8 Yasuko KATAITO - 17
Semi-final 75 - Renate GABRIEL 21-9 / 21-15 Wiola RENHOLM - 18
Semi-final 75 - Renate KNOTZSCH 21-10 / 21-14 Mary JENNER - 18
Final 75 - Renate GABRIEL 21-16 / 8-6 Ret. Renate KNOTZSCH - 15
XD
Group 75 - A - Wolfram SCHATZ / Renate KNOTZSCH 12-21 / 21-10 / 21-18 Wolfgang SCHUCH / Renate HOPPE - 31
Group 75 - A - Pawel GASZ / Beryl GOODALL 21-15 / 21-9 Heini JOHANNESEN / Maria Caridad ROMERO - 21
Group 75 - A - Pawel GASZ / Beryl GOODALL 19-21 / 21-12 / 21-12 Wolfgang SCHUCH / Renate HOPPE - 34
Group 75 - A - Wolfram SCHATZ / Renate KNOTZSCH 21-17 / 21-14 Heini JOHANNESEN / Maria Caridad ROMERO - 20
Group 75 - A - Pawel GASZ / Beryl GOODALL 21-17 / 21-17 Wolfram SCHATZ / Renate KNOTZSCH - 26
Group 75 - A - Wolfgang SCHUCH / Renate HOPPE 21-12 / 21-14 Heini JOHANNESEN / Maria Caridad ROMERO - 17
Group 75 - B - Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL 21-13 / 21-11 Osmo PERKINEN / Tuula VILSKE - 18
Group 75 - B - Knut Sverre LILAND / Lisbeth BENGTSSON 21-7 / 21-19 Knut-Olof ÅKESSON / Mary JENNER - 20
Group 75 - B - Osmo PERKINEN / Tuula VILSKE 21-17 / 21-18 Knut-Olof ÅKESSON / Mary JENNER - 20
Group 75 - B - Peter GERTH / Christel KLAAR 17-21 / 21-9 / 21-19 Knut Sverre LILAND / Lisbeth BENGTSSON - 32
Group 75 - B - Peter GERTH / Christel KLAAR 21-11 / 21-12 Knut-Olof ÅKESSON / Mary JENNER - 19
Group 75 - B - Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL 21-16 / 21-15 Knut Sverre LILAND / Lisbeth BENGTSSON - 22
Group 75 - B - Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL 21-14 / 21-14 Peter GERTH / Christel KLAAR - 22
Group 75 - B - Knut Sverre LILAND / Lisbeth BENGTSSON 17-21 / 21-18 / 21-16 Osmo PERKINEN / Tuula VILSKE - 37
Group 75 - B - Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL 21-8 / 21-12 Knut-Olof ÅKESSON / Mary JENNER - 17
Group 75 - B - Peter GERTH / Christel KLAAR 24-22 / 18-21 / 21-6 Osmo PERKINEN / Tuula VILSKE - 33
Round 1 35 - Sunil Gladson VARADARAJ / Aditi RODE 21-9 / 21-13 Simon HANSEN / Ida Vanman JAKOBSEN - 17
Round 1 35 - Mykola SHKLIAIEV / Yuliia MAHAI 21-14 / 21-15 Marian ŠIMO / Simona ŠKODOVÁ - 24
Round 1 35 - Hirofumi FUJINO / Sayaka UEYAMA 21-13 / 21-6 Rafal KASPROW / Krystyna POLAKOWSKA - 19
Round 1 35 - Marc DE LA GIRODAY / Marie LE PAPE 23-21 / 19-21 / 21-19 Miikka VAISANEN / Anne HINTSALA - 36
Round 1 35 - David CIARDO / Marie-Claude BEAUDOIN-EKSTRAND 18-21 / 21-17 / 21-17 Miroslav KRENEK / Barbora VINCURSKA - 32
Round 1 35 - Varun SHARMA / K. Imlirenla JAMIR 21-9 / 21-18 Olle HENNINGSSON / Jenny KRUSEBORN - 23
Round 1 35 - FUNG Sin Kei Kenneth / CHOY Vera 21-9 / 21-8 Olli RUSAMA / Linda AHONEN - 17
Round 1 35 - Martins KAZEMAKS / Anita SVALBE 21-19 / 15-21 / 21-14 Michal SUSKI / Dominika CYGAN - 33
Round 1 35 - Thomas BLESS / Ava MONNEY 21-16 / 18-21 / 21-16 Philip TROKE / Sarah BURGESS - 34
Round 1 35 - Abhinand K SHETTY / ANIKA LELE 21-5 / 21-6 Maurizio FUDA / Mai Thanh Thuy NGUYEN - 13
Round 1 35 - Joachim BJORKA / Wendy FREDRIKSSON 21-13 / 21-17 Philip J SUNDERLAND / Suzanne BREWER - 18
Round 1 35 - Quentin GALLET / Aurélie PEREGRINA 21-13 / 21-14 Radoslaw WALAS / Urszula ZIELINSKA - 21
Round 1 35 - Raghav Rajagopal BHAT / Amritha KUTTIKRISHNAN 21-17 / 21-13 Andreas NEUWEILER / Laura MUIR - 20
Round 2 35 - Felix HOFFMANN / Claudia VOGELGSANG 24-22 / 17-21 / 21-9 Jonathan MARACHE / Youna LE LAN - 36
Round 2 35 - Atipong KITJANON / Molthila KIJANON 21-10 / 21-6 Sunil Gladson VARADARAJ / Aditi RODE - 17
Round 2 35 - Fredrik DU HANE / Lynne SWAN 21-15 / 21-11 Mykola SHKLIAIEV / Yuliia MAHAI - 22
Round 2 35 - Hirofumi FUJINO / Sayaka UEYAMA 21-7 / 21-12 Stefan KNOEPFLI / Rahel SPOERRI - 18
Round 2 35 - Mark KING / Mhairi ARMSTRONG 21-9 / 21-17 Peter PINZER / Marcela EXL - 21
Round 2 35 - Marc DE LA GIRODAY / Marie LE PAPE 21-11 / 21-15 Andrey DEGTYAREV / Linda HAGGMAN - 21
Round 2 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Tanja BLITTRUP 21-12 / 21-10 David CIARDO / Marie-Claude BEAUDOIN-EKSTRAND - 19
Round 2 35 - Varun SHARMA / K. Imlirenla JAMIR 21-10 / 21-13 Robert ALEKSANDROWICZ / Olga KONIUCH - 19
Round 2 35 - FUNG Sin Kei Kenneth / CHOY Vera 21-4 / 21-6 Miroslav GOMOLA / Dasa EGRIOVA - 14
Round 2 35 - Martins KAZEMAKS / Anita SVALBE 21-13 / 21-18 Tomas AHLGREN / Cecilia NÄRFORS - 19
Round 2 35 - Jens EHLERT / Monja EHLERT 21-14 / 21-10 Thomas BLESS / Ava MONNEY - 21
Round 2 35 - Thomas BLONDEAU / Helene DIJOUX 21-15 / 21-13 Abhinand K SHETTY / ANIKA LELE - 20
Round 2 35 - Michael PRINZ / Gesa WEISE 21-18 / 19-21 / 27-25 Joachim BJORKA / Wendy FREDRIKSSON - 38
Round 2 35 - Quentin GALLET / Aurélie PEREGRINA 21-19 / 15-21 / 21-18 Eiji BETSUMORI / Noriko SANADA - 44
Round 2 35 - Sushant NIDDODI / Nupura GADGIL 21-12 / 21-10 Raghav Rajagopal BHAT / Amritha KUTTIKRISHNAN - 21
Round 2 35 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 25-23 / 21-12 Jesper THOMSEN / Drifa HARDARDOTTIR - 29
Round 3 35 - Atipong KITJANON / Molthila KIJANON 21-17 / 21-10 Felix HOFFMANN / Claudia VOGELGSANG - 25
Round 3 35 - Fredrik DU HANE / Lynne SWAN 21-17 / 23-21 Hirofumi FUJINO / Sayaka UEYAMA - 31
Round 3 35 - Mark KING / Mhairi ARMSTRONG 22-20 / 21-13 Marc DE LA GIRODAY / Marie LE PAPE - 24
Round 3 35 - Niels Chr. BLITTRUP / Tanja BLITTRUP 17-21 / 21-17 / 21-7 Varun SHARMA / K. Imlirenla JAMIR - 38
Round 3 35 - FUNG Sin Kei Kenneth / CHOY Vera 21-18 / 21-15 Martins KAZEMAKS / Anita SVALBE - 20
Round 3 35 - Jens EHLERT / Monja EHLERT 18-21 / 21-10 / 21-19 Thomas BLONDEAU / Helene DIJOUX - 45
Round 3 35 - Michael PRINZ / Gesa WEISE 11-21 / 21-18 / 23-21 Quentin GALLET / Aurélie PEREGRINA - 44
Round 3 35 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-9 / 22-24 / 21-10 Sushant NIDDODI / Nupura GADGIL - 37
Quarter-final 35 - Atipong KITJANON / Molthila KIJANON 21-14 / 21-14 Fredrik DU HANE / Lynne SWAN - 26
Quarter-final 35 - Mark KING / Mhairi ARMSTRONG 21-18 / 21-16 Niels Chr. BLITTRUP / Tanja BLITTRUP - 31
Quarter-final 35 - Jens EHLERT / Monja EHLERT 21-19 / 16-8 Ret. FUNG Sin Kei Kenneth / CHOY Vera - 27
Quarter-final 35 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-12 / 21-10 Michael PRINZ / Gesa WEISE - 21
Semi-final 35 - Atipong KITJANON / Molthila KIJANON 21-15 / 21-9 Mark KING / Mhairi ARMSTRONG - 26
Semi-final 35 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-13 / 21-11 Jens EHLERT / Monja EHLERT - 24
Final 35 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-11 / 15-21 / 21-15 Atipong KITJANON / Molthila KIJANON - 40
Round 1 40 - Sébastien COTO / Geraldine BOUSSEMART 22-20 / 16-21 / 21-15 Shuichiro OGAWA / Mikiko TANIGUCHI - 40
Round 1 40 - Roland BAUER / Meeta BHANDARI 21-10 / 21-15 Salvijus STRAVINSKAS / Asta BACKAITIENE - 18
Round 1 40 - Christofer WIKLANDER / Pawarisa WAREECHOL 21-11 / 21-13 Junith MOTTIL / Natalie VAN HOE - 17
Round 1 40 - Samir ABBASI / Swati Tarun CHAUHAN 21-18 / 21-18 Henrik PØHLER / Majken ASMUSSEN - 26
Round 1 40 - Jerzy DOLHAN / Monika BIENKOWSKA 21-5 / 21-13 Vegar NÆSS / Anja OLSEN - 18
Round 1 40 - Alexander SCHULZ / Annette GROHMANN 21-9 / 21-11 Marko MARSELA / Michaela RAMSTEDT - 18
Round 1 40 - Julien FAVRE / Oksana FAVRE 21-23 / 21-14 / 21-15 Dmitri ILIN / Marina YAKUSHEVA - 39
Round 1 40 - Niclas KANEBACK / Eva Maria LINDQVIST 21-18 / 19-21 / 21-17 Krzysztof GRABEK / Malgorzata SREDNICKA - 33
Round 1 40 - Daniel BATES / Michelle BROTHERS 21-7 / 21-8 Juan Luis PRIETO / Zulema MARTINEZ - 16
Round 1 40 - Tetsushi MINAGUCHI / Maki JIN 21-14 / 19-21 / 21-14 Toomas VALLIKIVI / Triinu TOMBAK - 42
Round 1 40 - Oliver COLIN / Csilla GONDANE FORIAN 21-16 / 21-18 Esben B. KÆMPEGAARD / Helle KÆMPEGAARD - 23
Round 1 40 - Juuso ATRILA / Emmi HEIKKINEN 21-15 / 21-13 Karl-stépha BLOND / Stephanie THOMAS - 22
Round 1 40 - Kennet HERLOEV / Marielle VAN DER WOERDT 21-9 / 13-21 / 21-13 Rakesh RAMAKRISHNAN / Teena Mary CHERIAN - 28
Round 1 40 - CHENG Ho Chen / JOU Yu Ling 21-10 / 21-9 Ondrej MILEC / Monika FEKECOVA - 17
Round 1 40 - Ross CAMPBELL / Lynne CAMPBELL 21-15 / 21-18 Nicolas LOUIS / Coralie ARNAUD-LUYS - 21
Round 1 40 - Deepak SAXENA / Madhusmita DEKA 21-15 / 24-22 Martin LAZNIK / Katarina SURMIKOVA - 26
Round 1 40 - Harald HOCHGATTERER / Ursula EDELMULLER 21-19 / 21-19 Mitko CHAVDAROV / Alina Mihaela POPA - 27
Round 1 40 - Masayuki MATSUMOTO / Nami FUKUI 21-18 / 28-26 Björn WIPPICH / Jessica WILLEMS - 32
Round 1 40 - Alexander MUTH / Marina KARSTROM 18-21 / 21-15 / 21-16 Sami JÄRVINEN / Mari MIKKONEN - 41
Round 1 40 - Jim Ronny ANDERSEN / Helene ABUSDAL 21-8 / 21-7 Slawomir HETMANSKI / Dorota DANIELAK - 18
Round 1 40 - Paul Andrew MAYFIELD / Wendy TAYLOR 21-9 / 21-4 Markus GRUTSCHNIG / Rita TROTTMANN - 16
Round 1 40 - Marcin GRZYWACZ / Dorota GRZEJDAK 21-16 / 21-17 Sami PARIKKA / Ulrika SYRJÄVAARA - 21
Round 1 40 - Senthil VELAN / Swetha KRISHNAMURTHY 22-20 / 13-21 / 21-16 Gilbert FISCHER / Anna LARTCHENKO FISCHER - 37
Round 1 40 - Johnny HAST HANSEN / Janne Vang NIELSEN 21-17 / 21-14 Anton TEKEL / Katarina TEKELOVA - 21
Round 1 40 - Mark MACKAY / Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR 21-12 / 21-9 Oleksii OBRAZTSOV / Kateryna KULYNYCH - 20
Round 1 40 - Andreas SCHLUTER / Petra SCHLUTER 21-9 / 21-10 Algirdas KEPEZINSKAS / Laura JANUSKEVICIENE - 17
Round 1 40 - Stefan EDVARDSSON / Katja WENGBERG 21-14 / 21-9 Wayne PHILOGENE / Sarah VINE - 18
Round 1 40 - Jerome KRAWCZYK / Celine GOMES 21-13 / 21-10 Joost VAN DEN BRANDE / Anja LEMMENS - 18
Round 2 40 - Carl JENNINGS / Rebecca PANTANEY 21-12 / 21-11 Sébastien COTO / Geraldine BOUSSEMART - 20
Round 2 40 - Roland BAUER / Meeta BHANDARI 17-21 / 21-15 / 21-11 Christofer WIKLANDER / Pawarisa WAREECHOL - 31
Round 2 40 - Jerzy DOLHAN / Monika BIENKOWSKA 21-17 / 21-18 Samir ABBASI / Swati Tarun CHAUHAN - 30
Round 2 40 - Alexander SCHULZ / Annette GROHMANN 21-9 / 21-11 Julien FAVRE / Oksana FAVRE - 19
Round 2 40 - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 21-16 / 21-10 Niclas KANEBACK / Eva Maria LINDQVIST - 20
Round 2 40 - Daniel BATES / Michelle BROTHERS 16-21 / 3-6 Ret. Tetsushi MINAGUCHI / Maki JIN - 18
Round 2 40 - Oliver COLIN / Csilla GONDANE FORIAN 21-16 / 21-17 Juuso ATRILA / Emmi HEIKKINEN - 24
Round 2 40 - Kennet HERLOEV / Marielle VAN DER WOERDT 21-9 / 21-16 CHENG Ho Chen / JOU Yu Ling - 21
Round 2 40 - Deepak SAXENA / Madhusmita DEKA 20-22 / 22-20 / 21-15 Ross CAMPBELL / Lynne CAMPBELL - 42
Round 2 40 - Masayuki MATSUMOTO / Nami FUKUI 5-5 Ret. Harald HOCHGATTERER / Ursula EDELMULLER - 6
Round 2 40 - Jim Ronny ANDERSEN / Helene ABUSDAL 21-12 / 21-12 Alexander MUTH / Marina KARSTROM - 20
Round 2 40 - Marcin GRZYWACZ / Dorota GRZEJDAK 23-21 / 19-21 / 21-9 Senthil VELAN / Swetha KRISHNAMURTHY - 35
Round 2 40 - Mark MACKAY / Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR 21-19 / 21-9 Johnny HAST HANSEN / Janne Vang NIELSEN - 23
Round 2 40 - Stefan EDVARDSSON / Katja WENGBERG 10-21 / 22-20 / 23-21 Andreas SCHLUTER / Petra SCHLUTER - 35
Round 2 40 - Hosemari FUJIMOTO / Rie MATSUMOTO 21-15 / 21-12 Jerome KRAWCZYK / Celine GOMES - 20
Round 2 40 - Paul Andrew MAYFIELD / Wendy TAYLOR W.O. Konstantin MYAKISHEV / Maria KUROCHKINA - 0
Round 3 40 - Carl JENNINGS / Rebecca PANTANEY 21-8 / 21-11 Roland BAUER / Meeta BHANDARI - 17
Round 3 40 - Jerzy DOLHAN / Monika BIENKOWSKA 17-21 / 21-14 / 21-11 Alexander SCHULZ / Annette GROHMANN - 39
Round 3 40 - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 21-16 / 21-11 Daniel BATES / Michelle BROTHERS - 20
Round 3 40 - Oliver COLIN / Csilla GONDANE FORIAN 21-19 / 21-12 Kennet HERLOEV / Marielle VAN DER WOERDT - 20
Round 3 40 - Masayuki MATSUMOTO / Nami FUKUI 21-19 / 21-16 Deepak SAXENA / Madhusmita DEKA - 27
Round 3 40 - Jim Ronny ANDERSEN / Helene ABUSDAL 21-14 / 21-11 Paul Andrew MAYFIELD / Wendy TAYLOR - 21
Round 3 40 - Mark MACKAY / Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR 21-10 / 21-12 Marcin GRZYWACZ / Dorota GRZEJDAK - 20
Round 3 40 - Hosemari FUJIMOTO / Rie MATSUMOTO 21-12 / 21-19 Stefan EDVARDSSON / Katja WENGBERG - 23
Quarter-final 40 - Carl JENNINGS / Rebecca PANTANEY 21-16 / 9-21 / 21-18 Jerzy DOLHAN / Monika BIENKOWSKA - 42
Quarter-final 40 - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 21-9 / 21-18 Oliver COLIN / Csilla GONDANE FORIAN - 19
Quarter-final 40 - Masayuki MATSUMOTO / Nami FUKUI 22-20 / 21-19 Jim Ronny ANDERSEN / Helene ABUSDAL - 26
Quarter-final 40 - Hosemari FUJIMOTO / Rie MATSUMOTO 21-13 / 16-21 / 21-16 Mark MACKAY / Erla Bjorg HAFSTEINSDOTTIR - 44
Semi-final 40 - Carl JENNINGS / Rebecca PANTANEY 21-16 / 17-21 / 21-17 Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE - 36
Semi-final 40 - Hosemari FUJIMOTO / Rie MATSUMOTO 21-13 / 26-24 Masayuki MATSUMOTO / Nami FUKUI - 27
Final 40 - Hosemari FUJIMOTO / Rie MATSUMOTO 21-19 / 13-21 / 21-16 Carl JENNINGS / Rebecca PANTANEY - 34
Round 1 45 - Philipp KURZ / Anke TREU 21-16 / 21-10 Jerzy SZALAPSKI / Anna BIALASIEWICZ - 24
Round 1 45 - Tom KUHN / Debbie BEESTON-SMITH 21-11 / 21-8 Richard JAKOBSEN / Tone GULBRANDSEN - 19
Round 1 45 - Johan HÄGGMAN / Terese CALDESTRÖM 21-18 / 21-14 Thorsten REINEMANN / Tanja GAYK - 20
Round 1 45 - Shigeyuki NAKAMURA / Ritsuko SATO 21-8 / 21-7 Ainars ZANDERS / Ilze ERMICA - 15
Round 1 45 - Santhosh KEPARAMBATH / Mathew ELIZABETH MOBAN 21-16 / 21-19 Murali Vardhana Rao MEKA / RADHIKA BOKKISAM - 21
Round 1 45 - Christophe LIONNE / Sylviane LE PIMPEC 21-10 / 21-13 Vadim TORBILO / Hila TORBILO - 20
Round 1 45 - Stefan GRAHN / Ann-Charlotte RYRMAN 21-12 / 21-17 Dariusz NAHREBECKI / Susanne SWOBODA - 21
Round 1 45 - Kei HAMAJI / Mie HANYU 21-17 / 21-11 Michael HOPP / Anja DIETZ - 23
Round 1 45 - Cyrille VU / Christine PIAN 21-19 / 21-13 Sandi SABAN / Petra VANLAER - 20
Round 1 45 - Ashutosh Avinash PEDNEKAR / Naheed DIVECHA 21-19 / 21-9 DIAS Nelson / Maria VASCONCELOS - 21
Round 1 45 - Anders STEENKJAER / Birgitte PEDERSEN 21-11 / 21-9 Tommy HELANDER / Kristin THOMT - 20
Round 1 45 - Krzysztof WALENDA / Magdalena KOBA 21-11 / 21-9 Andres HOOP / Anne KANTER - 19
Round 1 45 - Ugis BRIEDIS / Kristine MARTINSONE 21-14 / 21-8 Fernando HERRERO / Elena BARBERA - 19
Round 1 45 - Mikael NILSSON / Dora HARFMAN BROMEE 21-7 / 21-11 Piotr CHRZESZCZYK / Barbara JASKOLSKA - 18
Round 1 45 - Simon GILHOOLY / Debora MILLER 21-11 / 21-19 Junichiro NAGAI / Kumiko KUSHIYAMA - 25
Round 1 45 - Henrik Wahlstroem HANSEN / Malene Wahlstroem HANSEN 21-17 / 21-16 Frédérick BAGNARD / Véronique CROCHET SIRE - 23
Round 1 45 - Reinhard HECHENBERGER / Fraenzi STRIEBEL 21-7 / 21-12 David DELGADO / Carmen DELGADO - 15
Round 1 45 - Andre WIECHMANN / Edeltraud VONMETZ 21-12 / 21-10 CH Sanyasi Rao / KAVITHAA SRINIVASAN - 17
Round 1 45 - Douglas GREEN / Olga BRYANT 21-12 / 21-17 Sanjay Moolur RAGHAV / Shalini RAJESH SHETTY - 20
Round 1 45 - Aleksandr ANTIPOV / Natalia GONCHAR 21-17 / 15-21 / 21-13 Bent MØRKEN / Hilde PARNEMANN - 37
Round 1 45 - Joël RENAUDEAU / Helene BRETILLON 21-4 / 21-7 PARK Chul Hee / YANG Seung Ah - 14
Round 1 45 - Keiichi ARITA / Kazumi KIMURA 23-21 / 21-14 Staffan THORSEN / Annika LINDGREN - 26
Round 1 45 - Maciej PIEKLO / Barbara KULANTY 21-10 / 21-12 Meelis TAMMIK / Maria ALAJÕE - 20
Round 1 45 - Martin BUCHFELD / Heike SCHELER 11-21 / 21-11 / 21-14 Terje JACOBSEN / Deborah CRAIG - 28
Round 1 45 - Fernando SILVA / Maria GOMES W.O. Subhash SHRESTHA / Arati SHRESTHA - 0
Round 2 45 - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-19 / 21-6 Philipp KURZ / Anke TREU - 25
Round 2 45 - Tom KUHN / Debbie BEESTON-SMITH 21-16 / 21-13 Johan HÄGGMAN / Terese CALDESTRÖM - 20
Round 2 45 - Thaweesak KOETSRIPHAN / Angela CHARUMILINDA 21-16 / 21-17 Shigeyuki NAKAMURA / Ritsuko SATO - 21
Round 2 45 - Christophe LIONNE / Sylviane LE PIMPEC 27-25 / 21-15 Santhosh KEPARAMBATH / Mathew ELIZABETH MOBAN - 29
Round 2 45 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 24-22 / 21-16 Stefan GRAHN / Ann-Charlotte RYRMAN - 24
Round 2 45 - Kei HAMAJI / Mie HANYU 21-13 / 21-13 Cyrille VU / Christine PIAN - 21
Round 2 45 - Ashutosh Avinash PEDNEKAR / Naheed DIVECHA 21-14 / 21-18 Justin G ANDREWS / Betty BLAIR - 24
Round 2 45 - Anders STEENKJAER / Birgitte PEDERSEN 21-16 / 21-17 Krzysztof WALENDA / Magdalena KOBA - 21
Round 2 45 - Mikael NILSSON / Dora HARFMAN BROMEE 19-21 / 21-17 / 21-19 Ugis BRIEDIS / Kristine MARTINSONE - 40
Round 2 45 - Simon GILHOOLY / Debora MILLER 21-14 / 21-17 Henrik Wahlstroem HANSEN / Malene Wahlstroem HANSEN - 26
Round 2 45 - Fernando SILVA / Maria GOMES 21-10 / 21-7 Reinhard HECHENBERGER / Fraenzi STRIEBEL - 17
Round 2 45 - Stan DE LANGE / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-18 / 21-13 Andre WIECHMANN / Edeltraud VONMETZ - 22
Round 2 45 - Douglas GREEN / Olga BRYANT 11-21 / 21-17 / 21-8 Aleksandr ANTIPOV / Natalia GONCHAR - 32
Round 2 45 - Naruthum SURAKKHAKA / Puangthip KAOSAMAANG 21-17 / 23-21 Joël RENAUDEAU / Helene BRETILLON - 21
Round 2 45 - Maciej PIEKLO / Barbara KULANTY 21-16 / 21-16 Keiichi ARITA / Kazumi KIMURA - 30
Round 2 45 - Morten AARUP / Lene Struwe ANDERSEN 21-11 / 21-17 Martin BUCHFELD / Heike SCHELER - 21
Round 3 45 - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-19 / 21-6 Tom KUHN / Debbie BEESTON-SMITH - 18
Round 3 45 - Thaweesak KOETSRIPHAN / Angela CHARUMILINDA 21-17 / 21-11 Christophe LIONNE / Sylviane LE PIMPEC - 22
Round 3 45 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-12 / 23-21 Kei HAMAJI / Mie HANYU - 28
Round 3 45 - Anders STEENKJAER / Birgitte PEDERSEN 17-21 / 25-23 / 21-11 Ashutosh Avinash PEDNEKAR / Naheed DIVECHA - 35
Round 3 45 - Mikael NILSSON / Dora HARFMAN BROMEE 21-18 / 18-21 / 22-20 Simon GILHOOLY / Debora MILLER - 42
Round 3 45 - Fernando SILVA / Maria GOMES 21-15 / 21-7 Stan DE LANGE / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH - 17
Round 3 45 - Naruthum SURAKKHAKA / Puangthip KAOSAMAANG 21-12 / 21-13 Douglas GREEN / Olga BRYANT - 23
Round 3 45 - Morten AARUP / Lene Struwe ANDERSEN 21-16 / 21-18 Maciej PIEKLO / Barbara KULANTY - 29
Quarter-final 45 - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-10 / 21-12 Thaweesak KOETSRIPHAN / Angela CHARUMILINDA - 17
Quarter-final 45 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-16 / 21-7 Anders STEENKJAER / Birgitte PEDERSEN - 22
Quarter-final 45 - Fernando SILVA / Maria GOMES 21-18 / 21-13 Mikael NILSSON / Dora HARFMAN BROMEE - 21
Quarter-final 45 - Morten AARUP / Lene Struwe ANDERSEN 21-18 / 22-20 Naruthum SURAKKHAKA / Puangthip KAOSAMAANG - 32
Semi-final 45 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-17 / 24-22 Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG - 29
Semi-final 45 - Morten AARUP / Lene Struwe ANDERSEN 15-21 / 22-20 / 21-19 Fernando SILVA / Maria GOMES - 41
Final 45 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-17 / 21-11 Morten AARUP / Lene Struwe ANDERSEN - 23
Round 1 50 - Peter GRANBERG / Doris LEVIN 22-20 / 21-17 Daniel DAHLEN / Reine CAZAUBON - 24
Round 1 50 - Holger WIPPICH / Tanja EBERL 21-13 / 21-17 Laimonas VASKEVICIUS / Terje ARAK - 22
Round 1 50 - Venkata Satyanarayana Murthy AKULA / Kavita DIXIT 21-4 / 21-9 Jerzy MURACH / Agnieszka BROJEK - 14
Round 1 50 - Jesper Fyhr JENSEN / Minna MØLLER 15-21 / 21-16 / 21-19 Beat BÜSSER / Akiko ARITA - 38
Round 1 50 - Frank SCHRÖDER / Petra MEWS 21-7 / 21-6 Bohumil KASELA / Adriana ELIASKOVA - 16
Round 1 50 - Laurent SORIA / Corinne BERTRAND 24-22 / 24-22 Ronald HOEFKENS / Marleen LOOS - 32
Round 1 50 - Oleksandr TSYHANKOV / Viktoriya PRON 21-9 / 21-8 Wojciech ROMANCZUK / Ewa GOLANSKA - 17
Round 1 50 - Mark PEARD / Karen BALLANTINE 21-11 / 21-8 Pasi SALHOJA / Terhi LUOLA - 17
Round 1 50 - Ian RICHARDSON / Tracy DOVE 15-21 / 26-24 / 21-13 Luís NESBITT / Ana SILVA - 36
Round 1 50 - HåKan NILSSON / Lotten NILSSON 21-12 / 17-21 / 21-19 Thomas BUNN / Heike BUNN - 33
Round 1 50 - Erik PEDERSEN / Gitte KRUSE 21-11 / 21-14 Daniel CATTIN / Rahela SYED - 17
Round 1 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET 21-8 / 21-16 Willem HUIJS / Honoree ROVERS - 20
Round 1 50 - Jukka ANTILA / Paula PETÄYS 21-15 / 14-21 / 21-17 Hubert MUELLER / Berit THYNESS - 33
Round 1 50 - Igor NOVAK / Eva KUTTNEROVA 21-19 / 21-9 Grzegorz PRADELA / Danuta FORYTA - 20
Round 1 50 - Sven LANDWEHR / Petra FINGER 21-14 / 21-12 Mykola STUCHYNSKYI / Olga BORISOVA - 20
Round 1 50 - Amund SKAVHAUG / Gunn FISKERGAARD 21-7 / 21-15 Peter SCHOLTZ / Eva SCHOLTZOVA - 20
Round 1 50 - Jari ERIKSSON / Sari ROIVAINEN 21-19 / 21-18 Gareth PEARSE / Catherine JOWETT - 23
Round 1 50 - Robert BIEGANOWSKI / Ewa MLYNARSKA 21-15 / 21-19 Jean-Charles LEMPEREUR / Elisabeth HEUBERGER - 22
Round 1 50 - Einar VEEDE / Marju VELGA 17-21 / 21-16 / 21-19 Magnus GUSTAFSSON / Anne-Marie WELLENDORPH - 39
Round 2 50 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-9 / 21-5 Peter GRANBERG / Doris LEVIN - 16
Round 2 50 - Holger WIPPICH / Tanja EBERL 21-9 / 21-7 Hanumantha Rao PASUMARTHI / Sanchala CHOUBAL - 15
Round 2 50 - Alan MCMILLAN / Aileen TRAVERS 21-11 / 21-9 Venkata Satyanarayana Murthy AKULA / Kavita DIXIT - 16
Round 2 50 - Jesper Fyhr JENSEN / Minna MØLLER 18-21 / 21-12 / 21-8 Rauno KRISTEL / KüLle KORDEMETS - 33
Round 2 50 - Frank SCHRÖDER / Petra MEWS 22-20 / 21-17 Erik SODERBERG / Tanja KARLSSON - 22
Round 2 50 - Makarla Kamalakar RAO / Basanti BHAT 21-15 / 18-21 / 21-17 Laurent SORIA / Corinne BERTRAND - 36
Round 2 50 - Oleksandr TSYHANKOV / Viktoriya PRON 21-17 / 22-20 Henrik LYKKE / Lise Lotte BILGRAV - 22
Round 2 50 - Mark PEARD / Karen BALLANTINE 21-18 / 21-19 Ian RICHARDSON / Tracy DOVE - 23
Round 2 50 - Erik PEDERSEN / Gitte KRUSE 21-15 / 21-13 HåKan NILSSON / Lotten NILSSON - 20
Round 2 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET 21-16 / 13-21 / 21-16 Jon AUSTIN / Caroline HALE - 35
Round 2 50 - Jukka ANTILA / Paula PETÄYS 21-19 / 21-14 Phillipe TALBERT / Brigitte FOSSE - 22
Round 2 50 - Puryanto TAN / Rosiana TENDEAN 21-13 / 21-13 Igor NOVAK / Eva KUTTNEROVA - 20
Round 2 50 - Sven LANDWEHR / Petra FINGER 21-5 / 21-15 Amund SKAVHAUG / Gunn FISKERGAARD - 16
Round 2 50 - Morten CHRISTENSEN / Hanne BERTELSEN 17-21 / 21-19 / 21-16 Jari ERIKSSON / Sari ROIVAINEN - 33
Round 2 50 - Robert BIEGANOWSKI / Ewa MLYNARSKA 21-17 / 21-17 Prabhakaran PONNENGATTIL / Vidya Pahlaj MANGHNANI - 21
Round 2 50 - Mark TOPPING / Dorothy MCCULLOUGH 21-13 / 21-13 Einar VEEDE / Marju VELGA - 26
Round 3 50 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-11 / 21-12 Holger WIPPICH / Tanja EBERL - 20
Round 3 50 - Alan MCMILLAN / Aileen TRAVERS 21-7 / 21-11 Jesper Fyhr JENSEN / Minna MØLLER - 17
Round 3 50 - Frank SCHRÖDER / Petra MEWS 21-15 / 21-19 Makarla Kamalakar RAO / Basanti BHAT - 19
Round 3 50 - Oleksandr TSYHANKOV / Viktoriya PRON 17-21 / 21-14 / 21-19 Mark PEARD / Karen BALLANTINE - 34
Round 3 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET 21-16 / 21-15 Erik PEDERSEN / Gitte KRUSE - 22
Round 3 50 - Puryanto TAN / Rosiana TENDEAN 21-13 / 21-11 Jukka ANTILA / Paula PETÄYS - 19
Round 3 50 - Morten CHRISTENSEN / Hanne BERTELSEN 10-21 / 23-21 / 21-16 Sven LANDWEHR / Petra FINGER - 32
Round 3 50 - Mark TOPPING / Dorothy MCCULLOUGH 21-18 / 21-19 Robert BIEGANOWSKI / Ewa MLYNARSKA - 26
Quarter-final 50 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-14 / 21-16 Alan MCMILLAN / Aileen TRAVERS - 22
Quarter-final 50 - Oleksandr TSYHANKOV / Viktoriya PRON 18-21 / 21-17 / 22-20 Frank SCHRÖDER / Petra MEWS - 39
Quarter-final 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET 21-17 / 21-16 Puryanto TAN / Rosiana TENDEAN - 26
Quarter-final 50 - Morten CHRISTENSEN / Hanne BERTELSEN 21-16 / 21-11 Mark TOPPING / Dorothy MCCULLOUGH - 23
Semi-final 50 - Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET 18-21 / 21-18 / 21-16 Morten CHRISTENSEN / Hanne BERTELSEN - 37
Semi-final 50 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN W.O. Oleksandr TSYHANKOV / Viktoriya PRON - 0
Final 50 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-13 / 21-14 Prabhu Naik Naidu KONA / Suzanne VENGLET - 21
Round 1 55 - Suthivej CHOEYSOONGNERN / Duangtepin BUNNAG 21-8 / 21-11 Stewart OVERKOTT BROWN / Lynn FRY - 16
Round 1 55 - Daniel HOEFKENS / ZHOU Xin 21-5 / 21-19 Jaroslaw OCIEPA / Iwona SOBOTKA - 20
Round 1 55 - Mike VAN DAAL / Lene SCHELBERT 21-9 / 21-9 Francisco RUIZ / Pilar PINTO - 23
Round 1 55 - Pascal NOEL / Isabelle MARRIE 21-15 / 21-2 Jari KEKKI / Raija TUOMELA - 18
Round 1 55 - Toru KOIZUMI / Harumi MARUI 27-25 / 21-15 Chris HUFFLETT / Diane HUFFLETT - 29
Round 1 55 - HONG Sung Gil / YU Gwi Suk 21-18 / 21-19 SUDHAKAR REDDY GUJJULA / Kusuma VIJAYANAND - 22
Round 1 55 - Rick PAAP / Maureen KLEIJWEGT-OSKAM 12-21 / 21-14 / 21-18 Patrick COMBES / Nadia COMBES - 32
Round 1 55 - Ross GLADWIN / Sandra KROON 21-16 / 21-19 Karsten GROSSGEBAUER / Angelika LANG - 22
Round 1 55 - Stanislaw WIKLO / Maria BRZEZNICKA 21-11 / 22-20 KIM Young Gon / SEO Gwang Ja - 23
Round 1 55 - Ian HUNTER / Linda PEARCY 21-11 / 21-11 Per ARESKAR / Jeanette SANDSTROM - 21
Round 1 55 - Kyle NETHERCOTT / Tracy WALKER 21-14 / 21-14 Henrik DAMSBO / Birthe Pernille SKJOET - 23
Round 1 55 - Wanchai KIJLEATVIVAT / Tippawan PHOSRI 21-9 / 21-11 Jean-Michel EDARD / Chantal PIRON - 18
Round 1 55 - Nils CARLSON / Irina SHALMANOVA 21-16 / 17-21 / 21-16 ANAND GEORGE REGIS MARY / LALI JOSEPH - 36
Round 1 55 - Sane ENQVIST / Kerstin KRISTOFFERSSON W.O. Harjit SINGH / Neera PASRICHA - 0
Round 2 55 - Bobby ERTANTO / Heidi BENDER 21-13 / 21-8 Arunas MORKUNAS / Rasa AMBRASIENE - 19
Round 2 55 - Suthivej CHOEYSOONGNERN / Duangtepin BUNNAG 21-8 / 23-21 Martin PIEL / Anh-dao HUYNH VERNIER - 22
Round 2 55 - Sane ENQVIST / Kerstin KRISTOFFERSSON 12-21 / 21-14 / 30-29 Gene Austin JOYNER / Launa EYLES - 44
Round 2 55 - Daniel HOEFKENS / ZHOU Xin 21-14 / 21-16 Ernst LISKA / Maria RODRIGUES - 21
Round 2 55 - Magnus NYTELL / Helle SJORRING 21-14 / 21-14 Mike VAN DAAL / Lene SCHELBERT - 20
Round 2 55 - Klaus BUSCHBECK / Ilona KIENITZ 21-12 / 15-21 / 21-14 Pascal NOEL / Isabelle MARRIE - 31
Round 2 55 - Steven THOMSON / Jill SMITH 21-19 / 21-14 Toru KOIZUMI / Harumi MARUI - 23
Round 2 55 - Sergey RAZUVAYKIN / Liudmila POSTNOVA 21-7 / 21-7 HONG Sung Gil / YU Gwi Suk - 16
Round 2 55 - Rick PAAP / Maureen KLEIJWEGT-OSKAM 21-10 / 21-16 Serhii CHEMERYNSKYI / Mariia PRYSIAZHNA - 19
Round 2 55 - Ram LAKHAN / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-13 / 19-21 / 21-17 Ross GLADWIN / Sandra KROON - 34
Round 2 55 - Stanislaw WIKLO / Maria BRZEZNICKA 21-13 / 21-7 Urs MEIER / Silvia LUETHI TRIPET - 16
Round 2 55 - Jan Bertram PETERSEN / Jeannette VAN DER WERFF 21-8 / 21-14 Ian HUNTER / Linda PEARCY - 20
Round 2 55 - Kyle NETHERCOTT / Tracy WALKER 21-7 / 21-7 Oleksandr BARANOW / Christiane KASEL - 15
Round 2 55 - Graham HENDERSON / Pamela PEARD 21-15 / 21-18 Wanchai KIJLEATVIVAT / Tippawan PHOSRI - 26
Round 2 55 - Nils CARLSON / Irina SHALMANOVA 21-15 / 21-8 Noriaki MATSUNARI / Chizuyo NITABARU - 20
Round 2 55 - Jürgen SCHMITZ-FOSTER / Petra TEICHMANN 21-13 / 21-16 CHANG Ta Ming / TU Hsiu Hsia - 19
Round 3 55 - Bobby ERTANTO / Heidi BENDER 21-10 / 21-3 Suthivej CHOEYSOONGNERN / Duangtepin BUNNAG - 15
Round 3 55 - Daniel HOEFKENS / ZHOU Xin 16-21 / 21-12 / 21-16 Sane ENQVIST / Kerstin KRISTOFFERSSON - 34
Round 3 55 - Magnus NYTELL / Helle SJORRING 21-8 / 21-13 Klaus BUSCHBECK / Ilona KIENITZ - 20
Round 3 55 - Steven THOMSON / Jill SMITH 21-16 / 21-7 Sergey RAZUVAYKIN / Liudmila POSTNOVA - 20
Round 3 55 - Ram LAKHAN / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-13 / 21-16 Rick PAAP / Maureen KLEIJWEGT-OSKAM - 22
Round 3 55 - Jan Bertram PETERSEN / Jeannette VAN DER WERFF 21-1 / 21-8 Stanislaw WIKLO / Maria BRZEZNICKA - 15
Round 3 55 - Graham HENDERSON / Pamela PEARD 21-15 / 21-17 Kyle NETHERCOTT / Tracy WALKER - 27
Round 3 55 - Jürgen SCHMITZ-FOSTER / Petra TEICHMANN 22-20 / 21-7 Nils CARLSON / Irina SHALMANOVA - 20
Quarter-final 55 - Bobby ERTANTO / Heidi BENDER 21-12 / 21-16 Daniel HOEFKENS / ZHOU Xin - 24
Quarter-final 55 - Magnus NYTELL / Helle SJORRING 21-15 / 16-21 / 21-18 Steven THOMSON / Jill SMITH - 36
Quarter-final 55 - Jan Bertram PETERSEN / Jeannette VAN DER WERFF 18-21 / 21-8 / 21-16 Ram LAKHAN / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE - 34
Quarter-final 55 - Jürgen SCHMITZ-FOSTER / Petra TEICHMANN 21-11 / 21-16 Graham HENDERSON / Pamela PEARD - 21
Semi-final 55 - Magnus NYTELL / Helle SJORRING 22-20 / 16-21 / 21-17 Bobby ERTANTO / Heidi BENDER - 42
Semi-final 55 - Jürgen SCHMITZ-FOSTER / Petra TEICHMANN 21-14 / 21-18 Jan Bertram PETERSEN / Jeannette VAN DER WERFF - 23
Final 55 - Magnus NYTELL / Helle SJORRING 21-14 / 21-12 Jürgen SCHMITZ-FOSTER / Petra TEICHMANN - 21
Round 1 60 - Gerard ROLLAND / Helene HAY 21-19 / 21-19 Johann MOLODET / Marlies KIEFER - 26
Round 1 60 - Peter BRANDT / Elisa KAVANDER 21-12 / 21-10 Mario ALBUQUERQUE / Margarida ALBUQUERQUE - 32
Round 1 60 - Karsten MEIER / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-9 / 21-14 Marek ROSA / Malgorzata WOZNIAK - 20
Round 1 60 - Oleksandr ISHCHENKO / Vanda VELIDCHENKO W.O. MANOHAR BALUSAMY RAJARAM / Jayasrin Prabhu . - 0
Round 2 60 - Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY 21-10 / 21-6 Marek SZCZESNIEWSKI / Anna SADOWSKA - 16
Round 2 60 - Magnus ERICSSON / Sonja HERMANN 21-15 / 21-15 Wiwat TRAISILPWISSARUT / Sida NARASAK - 23
Round 2 60 - Then Lin ONG / YU Xiao Min 21-11 / 21-6 Mahmmad Ali BAIG / Sujatha HANDATTU SUBRAYA - 14
Round 2 60 - Jari KOSSILA / Sirpa KORKIAKOSKI 21-19 / 21-18 Gerard ROLLAND / Helene HAY - 22
Round 2 60 - Roger TAYLOR / Andi STRETCH 21-9 / 21-7 Toshio KAWAGUCHI / Masuyo NAMURA - 18
Round 2 60 - Joachim BUXAN / Petra KNACKER 21-16 / 21-12 Paul DODD / Marina BURKAT - 21
Round 2 60 - ZEE Jeffrey Jamin / Kuniko YAMAMOTO 19-21 / 21-10 / 21-12 Sergey BUSHUEV / Nataliia PATRIKEEVA - 29
Round 2 60 - Jean Yves BREARD / Romy MOUGLALIS 21-18 / 21-14 Peter BRANDT / Elisa KAVANDER - 23
Round 2 60 - Bengt ÅBERG / Mariette HÄGGMAN 21-19 / 21-14 Oleksandr ISHCHENKO / Vanda VELIDCHENKO - 19
Round 2 60 - Philip Ian RICHARDSON / Jackie HURST 21-13 / 21-7 KIM Jong Cheol / KIM Hea Jung - 16
Round 2 60 - Michel PIOLOT / Dominique NICOLAS 21-8 / 21-12 Jacek BELUS / Grazyna BELUS - 18
Round 2 60 - Jens DALL-HANSEN / Birte BACH STEFFENSEN 21-15 / 21-7 Ari KUJALA / Asta PELKONEN - 18
Round 2 60 - Karsten MEIER / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-19 / 21-12 Helmut WALTHER / Edeltraud SCHMIDT - 20
Round 2 60 - James BUCKLE / Anne C BRIDGE 21-17 / 21-16 Thierry BRUNEL / Sylvia LEVERDEZ - 26
Round 2 60 - Attakorn MAENSAMUT / Khanittha MAENSAMUT 21-10 / 13-21 / 21-12 Birger STEENBERG / Jill GLADWIN-GREIG - 33
Round 2 60 - Dan TRAVERS / Christine BLACK 21-11 / 21-13 Balakrishna Naidu SAKALESHPURA KRISHNAIAH / Kanyakumari Salekoppa Laxminarayana BHATTA - 19
Round 3 60 - Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY 21-15 / 21-7 Magnus ERICSSON / Sonja HERMANN - 20
Round 3 60 - Then Lin ONG / YU Xiao Min 21-12 / 21-13 Jari KOSSILA / Sirpa KORKIAKOSKI - 20
Round 3 60 - Roger TAYLOR / Andi STRETCH 21-10 / 21-6 Joachim BUXAN / Petra KNACKER - 18
Round 3 60 - ZEE Jeffrey Jamin / Kuniko YAMAMOTO 21-12 / 21-16 Jean Yves BREARD / Romy MOUGLALIS - 21
Round 3 60 - Philip Ian RICHARDSON / Jackie HURST 21-16 / 21-18 Bengt ÅBERG / Mariette HÄGGMAN - 21
Round 3 60 - Jens DALL-HANSEN / Birte BACH STEFFENSEN 21-17 / 21-14 Michel PIOLOT / Dominique NICOLAS - 22
Round 3 60 - James BUCKLE / Anne C BRIDGE 21-12 / 16-21 / 21-16 Karsten MEIER / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN -