German Ruhr U17 International  

Tournament Name: YONEX German Ruhr U17 International 2021
Tournament Dates: 14/10/2021-17/10/2021
Location: Germany, Mülheim an der Ruhr
Category:

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Hannes BLÜHDORN / Kjell WAGENER Thibault GARDON / Timeo LACOUR
MS - U17 Prajwal SONAWANE Baptiste ROLIN
WD - U17 Adele FILLONNEAU / Eulalie SERRE Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE
WS - U17 Neysa CARIAPPA. A Mansa RAWAT
XD - U17 Ewan GOULIN / Agathe CUEVAS Mats DUWEL / Meerte LOOS

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - Kevin BAUM / Lino DEGENKOLB 21-17 / 21-17 Leo BOICHAT / Liron UBIETO - 32
Round 1 U17 - Mats DUWEL / Joep STROOPER 19-21 / 27-25 / 21-19 Justin DANG / Philipp EULER - 65
Round 1 U17 - Nathan BOUILLOT / Arthur VAUGEOIS W.O. William WANG / Noah WARNING - 0
Round 1 U17 - Rafe Kenji BRAACH / Mark NIEMANN 17-21 / 21-19 / 21-17 Lenny BONNIERE / Nicolas FOUQUET - 54
Round 1 U17 - Ewan GOULIN / Swann HARDI 21-11 / 21-12 Philipp IRSEN / Noah VOLKMANN - 28
Round 1 U17 - Niklas KRAMER / Leander ZÜST 24-22 / 21-19 Steven OTTO / Casper SPAANS - 45
Round 1 U17 - Alexis MINEZ / Martin THIERY 18-21 / 21-12 / 21-12 Danial Iman MARZUAN / Simon SCHENK - 47
Round 1 U17 - Eliott MORILLE / Louis MORIN W.O. Matteo SCHINZEL / Bruno STEFFEN-SANCHEZ - 0
Round 1 U17 - Anton BLÜHDORN / Luis PONGRATZ 21-19 / 21-10 Csanad HORVATH / Milan MESTERHAZY - 33
Round 1 U17 - Ethan BISSAY / Dinesh CARNOT 20-22 / 21-19 / 21-14 Josua HARDMEIER / Keishin RIMMER - 76
Round 2 U17 - Kevin BAUM / Lino DEGENKOLB W.O. Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK - 0
Round 2 U17 - Mats DUWEL / Joep STROOPER 21-16 / 21-17 Loris DIETRICH / Liano PANZA - 38
Round 2 U17 - Thibault GARDON / Timeo LACOUR 22-20 / 18-21 / 21-15 Nathan BOUILLOT / Arthur VAUGEOIS - 55
Round 2 U17 - Ewan GOULIN / Swann HARDI 21-17 / 21-17 Rafe Kenji BRAACH / Mark NIEMANN - 38
Round 2 U17 - Niklas KRAMER / Leander ZÜST 13-21 / 21-19 / 21-17 Alexis MINEZ / Martin THIERY - 48
Round 2 U17 - Hannes BLÜHDORN / Kjell WAGENER 22-24 / 21-16 / 21-15 Eliott MORILLE / Louis MORIN - 47
Round 2 U17 - Anton BLÜHDORN / Luis PONGRATZ W.O. Mateusz GOLAS / Michal MELANIUK - 0
Round 2 U17 - Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN 21-10 / 21-13 Ethan BISSAY / Dinesh CARNOT - 31
Quarter-final U17 - Mats DUWEL / Joep STROOPER 17-21 / 21-17 / 21-15 Kevin BAUM / Lino DEGENKOLB - 46
Quarter-final U17 - Thibault GARDON / Timeo LACOUR 18-21 / 21-19 / 21-19 Ewan GOULIN / Swann HARDI - 54
Quarter-final U17 - Hannes BLÜHDORN / Kjell WAGENER 21-10 / 13-21 / 21-15 Niklas KRAMER / Leander ZÜST - 43
Quarter-final U17 - Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN 19-21 / 21-19 / 21-18 Anton BLÜHDORN / Luis PONGRATZ - 58
Semi-final U17 - Thibault GARDON / Timeo LACOUR 21-18 / 21-15 Mats DUWEL / Joep STROOPER - 30
Semi-final U17 - Hannes BLÜHDORN / Kjell WAGENER 21-18 / 21-19 Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN - 41
Final U17 - Hannes BLÜHDORN / Kjell WAGENER 21-15 / 19-21 / 21-16 Thibault GARDON / Timeo LACOUR - 48
MS
Round 1 U17 - Arnaud HUBERTY 21-16 / 18-21 / 21-14 Alexis MINEZ - 64
Round 1 U17 - Timeo LACOUR W.O. Bruno STEFFEN-SANCHEZ - 0
Round 1 U17 - Martin THIERY 21-16 / 21-8 Joep STROOPER - 28
Round 1 U17 - Rafe Kenji BRAACH W.O. William WANG - 0
Round 1 U17 - Csanad HORVATH 14-21 / 21-12 / 22-20 Louis MORIN - 49
Round 1 U17 - Swann HARDI 21-13 / 21-10 Leander ZÜST - 33
Round 1 U17 - Josua HARDMEIER 21-13 / 21-15 Justin DANG - 37
Round 1 U17 - Lenny BONNIERE W.O. Jan WILCZAK - 0
Round 1 U17 - Garret TAN 21-17 / 21-13 Thibault GARDON - 35
Round 1 U17 - Luis PONGRATZ 21-12 / 21-19 Keishin RIMMER - 31
Round 1 U17 - Eliott MORILLE 21-16 / 21-19 Liron UBIETO - 34
Round 1 U17 - Arthur VAUGEOIS 21-10 / 21-14 Matteo SCHINZEL - 31
Round 1 U17 - Simon SCHENK 21-23 / 21-16 / 21-17 Steven OTTO - 46
Round 1 U17 - Loris DIETRICH W.O. Jomi SINGAM - 0
Round 1 U17 - Hannes BLÜHDORN W.O. Jakob RINNER - 0
Round 1 U17 - Nathan BOUILLOT 21-16 / 21-17 Mark NIEMANN - 40
Round 1 U17 - Milan MESTERHAZY 21-14 / 21-17 Philipp IRSEN - 37
Round 1 U17 - Ewan GOULIN 21-15 / 21-19 Danial Iman MARZUAN - 40
Round 1 U17 - Ben HAMMOND 21-15 / 21-3 Liano PANZA - 35
Round 1 U17 - Nicholas RAJ 21-17 / 21-8 Kevin BAUM - 33
Round 1 U17 - Anton BLÜHDORN 22-20 / 21-10 Nicolas FOUQUET - 37
Round 1 U17 - Alexander BECSH 21-11 / 21-19 Ethan BISSAY - 36
Round 1 U17 - Remy TAING 21-10 / 21-10 Leo BOICHAT - 25
Round 1 U17 - Adam SRNEC W.O. Gaspard LERICHE - 0
Round 1 U17 - Prajwal SONAWANE 21-4 / 21-5 Peter PALKOVICS - 26
Round 1 U17 - Kjell WAGENER W.O. Lucas LESUISSE - 0
Round 1 U17 - Nolhan RIHOUEY 21-9 / 14-21 / 21-19 Noah WARNING - 40
Round 1 U17 - Philipp EULER 21-15 / 18-21 / 24-22 Niklas KRAMER - 57
Round 1 U17 - Casper SPAANS 16-21 / 21-16 / 21-13 Noah VOLKMANN - 52
Round 1 U17 - Dinesh CARNOT 22-20 / 21-10 Lino DEGENKOLB - 33
Round 1 U17 - Jonah QUINTENS W.O. Mateusz GOLAS - 0
Round 2 U17 - Baptiste ROLIN 21-16 / 21-15 Arnaud HUBERTY - 35
Round 2 U17 - Timeo LACOUR 16-21 / 21-19 / 21-18 Martin THIERY - 64
Round 2 U17 - Rafe Kenji BRAACH 14-21 / 21-16 / 21-16 Csanad HORVATH - 50
Round 2 U17 - Josua HARDMEIER 21-23 / 21-18 / 21-15 Swann HARDI - 59
Round 2 U17 - Lenny BONNIERE 21-18 / 13-21 / 22-20 Garret TAN - 46
Round 2 U17 - Luis PONGRATZ 21-15 / 21-15 Eliott MORILLE - 37
Round 2 U17 - Arthur VAUGEOIS 21-10 / 21-17 Simon SCHENK - 29
Round 2 U17 - Loris DIETRICH 21-13 / 21-15 Hannes BLÜHDORN - 29
Round 2 U17 - Nathan BOUILLOT 21-13 / 9-21 / 21-11 Milan MESTERHAZY - 39
Round 2 U17 - Ben HAMMOND 21-19 / 23-21 Ewan GOULIN - 44
Round 2 U17 - Nicholas RAJ 21-14 / 21-11 Anton BLÜHDORN - 36
Round 2 U17 - Remy TAING 21-13 / 21-19 Alexander BECSH - 47
Round 2 U17 - Prajwal SONAWANE 21-8 / 21-6 Adam SRNEC - 30
Round 2 U17 - Kjell WAGENER 21-14 / 21-17 Nolhan RIHOUEY - 34
Round 2 U17 - Philipp EULER 21-17 / 27-25 Casper SPAANS - 42
Round 2 U17 - Jonah QUINTENS 21-16 / 21-15 Dinesh CARNOT - 43
Round 3 U17 - Baptiste ROLIN 21-18 / 21-15 Timeo LACOUR - 39
Round 3 U17 - Rafe Kenji BRAACH 21-10 / 21-19 Josua HARDMEIER - 36
Round 3 U17 - Lenny BONNIERE 21-16 / 13-21 / 21-14 Luis PONGRATZ - 59
Round 3 U17 - Loris DIETRICH 21-16 / 21-18 Arthur VAUGEOIS - 42
Round 3 U17 - Ben HAMMOND 21-10 / 21-12 Nathan BOUILLOT - 33
Round 3 U17 - Remy TAING 15-21 / 21-19 / 21-14 Nicholas RAJ - 69
Round 3 U17 - Prajwal SONAWANE 21-14 / 21-9 Kjell WAGENER - 34
Round 3 U17 - Jonah QUINTENS 21-13 / 10-21 / 22-20 Philipp EULER - 49
Quarter-final U17 - Baptiste ROLIN 23-25 / 21-9 / 21-17 Rafe Kenji BRAACH - 58
Quarter-final U17 - Loris DIETRICH 21-13 / 21-12 Lenny BONNIERE - 38
Quarter-final U17 - Remy TAING 21-13 / 12-21 / 21-18 Ben HAMMOND - 64
Quarter-final U17 - Prajwal SONAWANE 21-9 / 21-13 Jonah QUINTENS - 35
Semi-final U17 - Baptiste ROLIN 21-19 / 22-20 Loris DIETRICH - 36
Semi-final U17 - Prajwal SONAWANE 21-10 / 14-21 / 21-18 Remy TAING - 63
Final U17 - Prajwal SONAWANE 21-12 / 21-5 Baptiste ROLIN - 32
WD
Round 1 U17 - Jorina JANN / Leila ZARROUK 17-21 / 21-18 / 21-18 Flora WANG / WILLE Florine - 56
Round 1 U17 - Julia CECCHINATO / Anja RUMPOLD W.O. Sophie HEIDEBRECHT / Julia LÜTTGEN - 0
Round 1 U17 - Tarah GRISS / Lina SCHADEGG 21-13 / 21-8 Srimaanya CHANDER / Eline RUSLI - 37
Round 1 U17 - Lara-Sophie DREESSEN / Eva STOMMEL W.O. Julia BOUSSELIER / Celia RIPPERT - 0
Round 1 U17 - Amber BOONEN / Femke BROECKX 21-19 / 13-21 / 21-14 Emilie HOUCHOU / Lucie MECLOT - 59
Round 1 U17 - Petra HART / Zsofi SZABO 21-14 / 21-15 Jolina ABEL / Anna-Lena ZORN - 37
Round 1 U17 - Estel BASTIDE / Aurore TOUZE W.O. Marta STYCZYNSKA / Aleksandra WESLAWOWICZ - 0
Round 1 U17 - Noemie BRAND / Vivien SCHLÄPFER 21-17 / 21-17 Esin HABIBOGLOU / Annika SPÄTH - 39
Round 1 U17 - Agathe CUEVAS / Maud LEFORT 22-20 / 21-16 Amra BOURAKKADI / Marie Sophie STERN - 37
Round 1 U17 - Ella NEVE / Marleen SCHWABE 21-10 / 21-16 Veronika DRAVINEC / Mara HAFNER - 38
Round 2 U17 - Jorina JANN / Leila ZARROUK W.O. Anna CZUCHRA / Kinga STOKFISZ - 0
Round 2 U17 - Julia CECCHINATO / Anja RUMPOLD 16-21 / 21-8 / 21-13 Isabel KLEBAN / Shreya SARKAR - 48
Round 2 U17 - Adele FILLONNEAU / Eulalie SERRE 21-11 / 21-15 Tarah GRISS / Lina SCHADEGG - 37
Round 2 U17 - Lara-Sophie DREESSEN / Eva STOMMEL 23-21 / 21-12 Amber BOONEN / Femke BROECKX - 37
Round 2 U17 - Petra HART / Zsofi SZABO 21-9 / 21-13 Estel BASTIDE / Aurore TOUZE - 29
Round 2 U17 - Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE 21-14 / 21-13 Noemie BRAND / Vivien SCHLÄPFER - 39
Round 2 U17 - Agathe CUEVAS / Maud LEFORT 21-16 / 16-21 / 21-19 Carina KARMANN / Sanchi SADANA - 60
Round 2 U17 - Ella NEVE / Marleen SCHWABE W.O. Maja JANKO / Julia WOJCIK - 0
Quarter-final U17 - Jorina JANN / Leila ZARROUK 21-12 / 21-13 Julia CECCHINATO / Anja RUMPOLD - 34
Quarter-final U17 - Adele FILLONNEAU / Eulalie SERRE 21-11 / 21-19 Lara-Sophie DREESSEN / Eva STOMMEL - 37
Quarter-final U17 - Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE 21-17 / 21-14 Petra HART / Zsofi SZABO - 38
Quarter-final U17 - Ella NEVE / Marleen SCHWABE 24-22 / 21-11 Agathe CUEVAS / Maud LEFORT - 61
Semi-final U17 - Adele FILLONNEAU / Eulalie SERRE 21-14 / 14-21 / 21-17 Jorina JANN / Leila ZARROUK - 53
Semi-final U17 - Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE 21-15 / 21-16 Ella NEVE / Marleen SCHWABE - 38
Final U17 - Adele FILLONNEAU / Eulalie SERRE 21-13 / 21-18 Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE - 34
WS
Round 1 U17 - Lucie MECLOT 21-15 / 21-10 Eline RUSLI - 34
Round 1 U17 - Flora WANG 21-14 / 21-9 Mara HAFNER - 27
Round 1 U17 - Constanze WINNEFELD 21-11 / 21-7 Hedi DOROZSMAI - 33
Round 1 U17 - Emilie HOUCHOU W.O. Aleksandra WESLAWOWICZ - 0
Round 1 U17 - Amber BOONEN 21-4 / 21-18 Jolina ABEL - 29
Round 1 U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-13 / 21-6 Sanchi SADANA - 31
Round 1 U17 - Marie Sophie STERN 21-13 / 21-16 Noemie BRAND - 26
Round 1 U17 - WILLE Florine W.O. Marta STYCZYNSKA - 0
Round 1 U17 - Karnika Srees SURESH 18-21 / 21-13 / 21-17 Eva STOMMEL - 50
Round 1 U17 - Leila ZARROUK 21-11 / 21-4 Sophie HEIDEBRECHT - 27
Round 1 U17 - Esmeralda VAN DRUNEN 21-19 / 21-6 Julia BOUSSELIER - 2
Round 1 U17 - Barbora BURSOVÁ 21-14 / 21-13 Agathe CUEVAS - 37
Round 1 U17 - Ella NEVE 21-15 / 21-13 Stefanie NIJSSE - 38
Round 1 U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-14 / 21-13 Adele FILLONNEAU - 31
Round 1 U17 - Marleen SCHWABE 15-21 / 21-15 / 21-17 Lina SCHADEGG - 59
Round 1 U17 - Veronika DRAVINEC 21-18 / 19-21 / 22-20 Carina KARMANN - 54
Round 1 U17 - Anja RUMPOLD 18-21 / 21-11 / 21-16 Jorina JANN - 51
Round 1 U17 - Zsofi SZABO 21-14 / 21-13 Annika SPÄTH - 35
Round 1 U17 - Mansa RAWAT 21-11 / 21-2 Shreya SARKAR - 29
Round 1 U17 - Eulalie SERRE 21-14 / 21-10 Srimaanya CHANDER - 35
Round 1 U17 - Esin HABIBOGLOU 21-16 / 21-14 Aurore TOUZE - 33
Round 1 U17 - Estel BASTIDE 20-22 / 21-19 / 21-15 Julia CECCHINATO - 58
Round 1 U17 - Isabel KLEBAN 21-15 / 21-14 Femke BROECKX - 37
Round 1 U17 - Meerte LOOS 21-13 / 21-11 Anna-Lena ZORN - 29
Round 1 U17 - Vivien SCHLÄPFER 21-15 / 21-13 Maud LEFORT - 36
Round 1 U17 - Tarah GRISS 12-21 / 21-17 / 21-15 Julia LÜTTGEN - 50
Round 2 U17 - Lucie MECLOT W.O. Maja JANKO - 0
Round 2 U17 - Flora WANG 8-21 / 21-19 / 21-14 Constanze WINNEFELD - 55
Round 2 U17 - Emilie HOUCHOU W.O. Varsha KUMAR - 0
Round 2 U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-16 / 21-19 Amber BOONEN - 41
Round 2 U17 - Marie Sophie STERN W.O. Kinga STOKFISZ - 0
Round 2 U17 - Karnika Srees SURESH 21-15 / 21-11 WILLE Florine - 32
Round 2 U17 - Leila ZARROUK 21-7 / 21-9 Esmeralda VAN DRUNEN - 31
Round 2 U17 - Ella NEVE 21-17 / 21-8 Barbora BURSOVÁ - 49
Round 2 U17 - Marleen SCHWABE 12-21 / 21-18 / 21-10 Lara-Sophie DREESSEN - 47
Round 2 U17 - Anja RUMPOLD 14-21 / 21-15 / 21-15 Veronika DRAVINEC - 41
Round 2 U17 - Mansa RAWAT 21-14 / 21-12 Zsofi SZABO - 35
Round 2 U17 - Eulalie SERRE W.O. Gabriela SKORKOWSKA - 0
Round 2 U17 - Estel BASTIDE 21-16 / 21-18 Esin HABIBOGLOU - 36
Round 2 U17 - Isabel KLEBAN W.O. Celia RIPPERT - 0
Round 2 U17 - Vivien SCHLÄPFER 21-18 / 13-21 / 21-13 Meerte LOOS - 50
Round 2 U17 - Petra HART 21-8 / 21-14 Tarah GRISS - 28
Round 3 U17 - Flora WANG 21-18 / 21-16 Lucie MECLOT - 45
Round 3 U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-11 / 21-7 Emilie HOUCHOU - 38
Round 3 U17 - Karnika Srees SURESH 21-11 / 21-11 Marie Sophie STERN - 24
Round 3 U17 - Ella NEVE 16-21 / 21-11 / 21-12 Leila ZARROUK - 52
Round 3 U17 - Marleen SCHWABE 21-8 / 21-12 Anja RUMPOLD - 32
Round 3 U17 - Mansa RAWAT 21-14 / 21-15 Eulalie SERRE - 38
Round 3 U17 - Isabel KLEBAN 21-14 / 21-12 Estel BASTIDE - 31
Round 3 U17 - Petra HART 21-14 / 21-12 Vivien SCHLÄPFER - 32
Quarter-final U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-8 / 21-10 Flora WANG - 41
Quarter-final U17 - Karnika Srees SURESH 21-10 / 21-11 Ella NEVE - 35
Quarter-final U17 - Mansa RAWAT 21-12 / 21-13 Marleen SCHWABE - 32
Quarter-final U17 - Petra HART 23-21 / 21-14 Isabel KLEBAN - 30
Semi-final U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-16 / 16-21 / 21-11 Karnika Srees SURESH - 59
Semi-final U17 - Mansa RAWAT 21-16 / 21-9 Petra HART - 35
Final U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-15 / 21-13 Mansa RAWAT - 40
XD
Round 1 U17 - Leo BOICHAT / Noemie BRAND 21-13 / 21-15 Jonah QUINTENS / Femke BROECKX - 40
Round 1 U17 - Rafe Kenji BRAACH / Isabel KLEBAN 21-17 / 21-14 Louis MORIN / Lucie MECLOT - 35
Round 1 U17 - Danial Iman MARZUAN / Sanchi SADANA 21-16 / 21-16 Eliott MORILLE / Emilie HOUCHOU - 36
Round 1 U17 - Anton BLÜHDORN / Eva STOMMEL W.O. William WANG / Veronika DRAVINEC - 0
Round 1 U17 - Dinesh CARNOT / Maud LEFORT 21-17 / 21-15 Casper SPAANS / WILLE Florine - 33
Round 1 U17 - Simon SCHENK / Esin HABIBOGLOU 23-21 / 21-12 Keishin RIMMER / Vivien SCHLÄPFER - 37
Round 1 U17 - Ben HAMMOND / Stefanie NIJSSE 21-15 / 21-11 Philipp IRSEN / Jolina ABEL - 33
Round 1 U17 - Leander ZÜST / Julia CECCHINATO W.O. Rishi MAISNAM / Sri Nitya NARAHARISETTI - 10
Round 2 U17 - Loris DIETRICH / Leila ZARROUK W.O. Bartlomiej BUTKUS / Julia WOJCIK - 0
Round 2 U17 - Nathan BOUILLOT / Aurore TOUZE 24-22 / 21-17 Leo BOICHAT / Noemie BRAND - 37
Round 2 U17 - Csanad HORVATH / Petra HART 26-24 / 17-21 / 25-23 Swann HARDI / Adele FILLONNEAU - 55
Round 2 U17 - Rafe Kenji BRAACH / Isabel KLEBAN 23-21 / 21-16 Luis PONGRATZ / Lara-Sophie DREESSEN - 36
Round 2 U17 - Mats DUWEL / Meerte LOOS 21-15 / 25-27 / 21-9 Lino DEGENKOLB / Ella NEVE - 59
Round 2 U17 - Danial Iman MARZUAN / Sanchi SADANA 21-9 / 21-17 Nolhan RIHOUEY / Julia BOUSSELIER - 33
Round 2 U17 - Kjell WAGENER / Carina KARMANN W.O. Nicolas FOUQUET / Celia RIPPERT - 0
Round 2 U17 - Anton BLÜHDORN / Eva STOMMEL 21-18 / 13-21 / 21-19 Justin DANG / Amra BOURAKKADI - 56
Round 2 U17 - Dinesh CARNOT / Maud LEFORT 21-16 / 21-13 Timeo LACOUR / Estel BASTIDE - 32
Round 2 U17 - Niklas KRAMER / Tarah GRISS 21-18 / 21-9 Noah WARNING / Mara HAFNER - 33
Round 2 U17 - Joep STROOPER / Flora WANG 21-11 / 21-14 Simon SCHENK / Esin HABIBOGLOU - 33
Round 2 U17 - Ben HAMMOND / Stefanie NIJSSE 21-19 / 16-21 / 21-19 Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN - 52
Round 2 U17 - Matteo SCHINZEL / Constanze WINNEFELD 21-11 / 21-15 Liano PANZA / Jorina JANN - 33
Round 2 U17 - Josua HARDMEIER / Lina SCHADEGG 19-21 / 22-20 / 21-16 Leander ZÜST / Julia CECCHINATO - 51
Round 2 U17 - Ewan GOULIN / Agathe CUEVAS W.O. Jakob RINNER / Anja RUMPOLD - 0
Round 3 U17 - Loris DIETRICH / Leila ZARROUK 21-11 / 21-10 Nathan BOUILLOT / Aurore TOUZE - 29
Round 3 U17 - Csanad HORVATH / Petra HART 21-15 / 21-15 Rafe Kenji BRAACH / Isabel KLEBAN - 30
Round 3 U17 - Mats DUWEL / Meerte LOOS 21-17 / 21-6 Danial Iman MARZUAN / Sanchi SADANA - 30
Round 3 U17 - Anton BLÜHDORN / Eva STOMMEL 21-19 / 18-21 / 23-21 Kjell WAGENER / Carina KARMANN - 58
Round 3 U17 - Niklas KRAMER / Tarah GRISS 21-15 / 21-18 Dinesh CARNOT / Maud LEFORT - 34
Round 3 U17 - Ben HAMMOND / Stefanie NIJSSE 19-21 / 21-16 / 21-15 Matteo SCHINZEL / Constanze WINNEFELD - 51
Round 3 U17 - Ewan GOULIN / Agathe CUEVAS 21-11 / 22-20 Josua HARDMEIER / Lina SCHADEGG - 40
Quarter-final U17 - Loris DIETRICH / Leila ZARROUK 21-19 / 21-13 Csanad HORVATH / Petra HART - 33
Quarter-final U17 - Mats DUWEL / Meerte LOOS 23-21 / 21-11 Anton BLÜHDORN / Eva STOMMEL - 33
Quarter-final U17 - Joep STROOPER / Flora WANG 21-16 / 21-7 Niklas KRAMER / Tarah GRISS - 34
Quarter-final U17 - Ewan GOULIN / Agathe CUEVAS 21-17 / 21-16 Ben HAMMOND / Stefanie NIJSSE - 37
Semi-final U17 - Mats DUWEL / Meerte LOOS 21-13 / 21-15 Loris DIETRICH / Leila ZARROUK - 32
Semi-final U17 - Ewan GOULIN / Agathe CUEVAS 18-21 / 21-10 / 21-8 Joep STROOPER / Flora WANG - 45
Final U17 - Ewan GOULIN / Agathe CUEVAS 21-8 / 25-23 Mats DUWEL / Meerte LOOS - 33
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 21 54 12 57.1% 2050 97.62 00:45:34 2.14 2 9.5%
MS 54 125 17 31.5% 4475 82.87 00:41:18 2.01 5 9.3%
WD 20 45 5 25.0% 1618 80.9 00:42:24 1.91 2 10.0%
WS 50 112 12 24.0% 3846 76.92 00:37:36 2.05 0 0.0%
XD 32 72 8 25.0% 2668 83.38 00:38:51 2.15 0 0.0%
Total 177 408 54 30.5% 14657 82.81 00:40:26 2.05 9 5.1%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
India 18 2 90.0%
Great Britain 6 2 75.0%
Austria 2 1 66.7%
Netherlands 18 13 58.1%
Belgium 11 8 57.9%
Hungary 10 8 55.6%
France 39 35 52.7%
U.S.A. 1 1 50.0%
Switzerland 23 30 43.4%
Germany 35 51 40.7%
12 19 38.7%
Czech Republic 1 2 33.3%
Luxembourg 1 5 16.7%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2021 Prajwal SONAWANE Baptiste ROLIN 21-12 / 21-5
2019 Mikkel LANGEMARK Nikolai SÆTHRE 21-13 / 21-18