Bulgarian U17 International 2021



Tournament Dates: 09/07/2021-11/07/2021
Location: Bulgaria, Svilengrad
Category:

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR Christian ARIAS / Daniel FRANCO
MS - U17 Noah HAASE Marc MARTIN
WD - U17 Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA
WS - U17 Gianna STIGLICH Camille POGNANTE
XD - U17 Matys DURU / Camille POGNANTE Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - Christian ARIAS / Daniel FRANCO 20-22 / 21-15 / 21-15 Mats DUWEL / Casper SPAANS - 43
Round 1 U17 - Yavor HRISTOV / Georgi KIROV 21-19 / 17-21 / 21-18 Andrei Octavian COMAN / Calin Tudor TURCU - 47
Round 1 U17 - Chris Robin TALTS / Tregert Gustav VÄRV 21-4 / 21-1 Baton HAXHIU / Atlantik UKSHINI - 17
Round 1 U17 - Berat AYINDI / Arda OZ 21-16 / 21-17 Denislav IVANOV / Georgi KATEROV - 32
Round 1 U17 - Yaroslav MARTYNOV / Ivan SAMULENKOV 21-13 / 21-12 Mike SINICO / Noah WARNING - 30
Round 1 U17 - Milos DMITROVIC / Vanja RASETA 16-21 / 21-13 / 21-19 Loris DIETRICH / Liano PANZA - 34
Round 1 U17 - Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN 21-15 / 21-15 Hugo CHANTHAKESONE / Nolan CHANTHAKESONE - 32
Round 1 U17 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-15 / 22-20 Hannes BLÜHDORN / Kjell WAGENER - 28
Round 1 U17 - Rafe Kenji BRAACH / Mark NIEMANN 21-13 / 21-17 Roland KUTSEI / Karl Aksel MÄNNIK - 35
Round 1 U17 - Noah HAASE / Kas SACRANIE 16-21 / 21-14 / 21-15 Marco DANTI / Simone PICCININ - 43
Round 1 U17 - Emre AYIK / Bugra Kaan GOKSEL 21-17 / 21-9 Dinu PANDELE / Luca-Stefan PANDELE - 24
Round 1 U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-13 / 21-13 Timeo BOURGIN / Thibault GARDON - 29
Round 1 U17 - Mark OBERMEIER / Stefan ZEIROV 21-19 / 15-21 / 21-18 Kerem ACU / Arda Dogac ATAN - 41
Round 1 U17 - Josua HARDMEIER / Keishin RIMMER 15-21 / 21-19 / 21-11 Marc MARTIN / Basilio PORTO - 45
Round 1 U17 - Pol HILD / William WANG 21-8 / 23-21 Boris ATANASOV / Nikola DIMITROV - 30
Round 1 U17 - Iago MARTINEZ / Rodrigo SANJURJO 21-18 / 21-13 Andrei SCHMIDT / Hugo THEMAS - 23
Round 2 U17 - Christian ARIAS / Daniel FRANCO 21-16 / 21-18 Yavor HRISTOV / Georgi KIROV - 28
Round 2 U17 - Berat AYINDI / Arda OZ 21-19 / 21-17 Chris Robin TALTS / Tregert Gustav VÄRV - 41
Round 2 U17 - Yaroslav MARTYNOV / Ivan SAMULENKOV 21-10 / 21-14 Milos DMITROVIC / Vanja RASETA - 25
Round 2 U17 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-23 / 21-18 / 21-16 Arnaud HUBERTY / Baptiste ROLIN - 47
Round 2 U17 - Noah HAASE / Kas SACRANIE 21-12 / 10-21 / 21-18 Rafe Kenji BRAACH / Mark NIEMANN - 40
Round 2 U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-19 / 21-15 Emre AYIK / Bugra Kaan GOKSEL - 35
Round 2 U17 - Josua HARDMEIER / Keishin RIMMER 21-18 / 21-13 Mark OBERMEIER / Stefan ZEIROV - 25
Round 2 U17 - Iago MARTINEZ / Rodrigo SANJURJO 21-9 / 20-22 / 21-14 Pol HILD / William WANG - 39
Quarter-final U17 - Christian ARIAS / Daniel FRANCO 21-9 / 21-14 Berat AYINDI / Arda OZ - 24
Quarter-final U17 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-18 / 23-21 Yaroslav MARTYNOV / Ivan SAMULENKOV - 35
Quarter-final U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-12 / 21-10 Noah HAASE / Kas SACRANIE - 26
Quarter-final U17 - Iago MARTINEZ / Rodrigo SANJURJO 21-5 / 21-19 Josua HARDMEIER / Keishin RIMMER - 41
Semi-final U17 - Christian ARIAS / Daniel FRANCO 21-15 / 15-21 / 21-18 Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ - 51
Semi-final U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-16 / 16-21 / 25-23 Iago MARTINEZ / Rodrigo SANJURJO - 54
Final U17 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-9 / 21-17 Christian ARIAS / Daniel FRANCO - 25
MS
Round 1 U17 - Dinu PANDELE 21-15 / 21-13 Hannes BLÜHDORN - 22
Round 1 U17 - William WANG 21-18 / 21-13 Milos DMITROVIC - 23
Round 1 U17 - Kerem ACU 21-8 / 21-10 Andrei Octavian COMAN - 27
Round 1 U17 - Keishin RIMMER 21-15 / 20-22 / 23-21 Andrei SCHMIDT - 48
Round 1 U17 - Mats DUWEL 21-9 / 21-17 Vanja RASETA - 30
Round 1 U17 - Luca-Stefan PANDELE 22-20 / 21-19 Mehmet Can TOREMIS - 30
Round 1 U17 - Furkan SARAÇ 21-6 / 21-15 Rafe Kenji BRAACH - 29
Round 1 U17 - Anil Ulaç ATAN 21-7 / 22-20 Tregert Gustav VÄRV - 23
Round 1 U17 - Arda Dogac ATAN 21-19 / 18-21 / 21-16 Arnaud HUBERTY - 63
Round 1 U17 - Noah WARNING 17-21 / 21-18 / 21-18 Casper SPAANS - 44
Round 1 U17 - Emmanuel PERNA 21-7 / 21-2 Baton HAXHIU - 20
Round 1 U17 - Mark OBERMEIER 21-18 / 21-15 Chris Robin TALTS - 35
Round 1 U17 - Matys DURU 21-6 / 21-11 Lucas LESUISSE - 23
Round 1 U17 - Ivan SAMULENKOV 21-4 / 21-7 Nikola SHAHKOV - 15
Round 1 U17 - Marco DANTI 21-7 / 21-15 Mike SINICO - 25
Round 1 U17 - Miraç KANTAR 19-21 / 21-18 / 21-13 Josua HARDMEIER - 36
Round 2 U17 - Dinu PANDELE 17-21 / 21-16 / 21-19 Daniel FRANCO - 41
Round 2 U17 - William WANG 21-15 / 21-9 Hugo THEMAS - 22
Round 2 U17 - Baptiste ROLIN 21-18 / 21-17 Kerem ACU - 33
Round 2 U17 - Keishin RIMMER 21-13 / 21-15 Pol HILD - 27
Round 2 U17 - Marc MARTIN 21-14 / 21-16 Mats DUWEL - 23
Round 2 U17 - Luca-Stefan PANDELE 21-7 / 21-11 Cristian MOISE - 19
Round 2 U17 - Furkan SARAÇ 21-18 / 21-23 / 21-16 Iago MARTINEZ - 50
Round 2 U17 - Simone PICCININ 21-17 / 21-17 Anil Ulaç ATAN - 31
Round 2 U17 - Arda Dogac ATAN 21-13 / 14-21 / 21-12 Calin Tudor TURCU - 50
Round 2 U17 - Noah WARNING 21-18 / 13-21 / 21-16 Basilio PORTO - 42
Round 2 U17 - Liano PANZA 21-17 / 21-23 / 21-10 Emmanuel PERNA - 48
Round 2 U17 - Rodrigo SANJURJO 21-8 / 21-16 Mark OBERMEIER - 33
Round 2 U17 - Matys DURU 21-19 / 21-16 Stanimir TERZIEV - 36
Round 2 U17 - Noah HAASE 21-13 / 21-16 Ivan SAMULENKOV - 24
Round 2 U17 - Bugra AKTAS 21-18 / 23-21 Marco DANTI - 35
Round 2 U17 - Kean Gabor KIGYOS 21-19 / 21-18 Miraç KANTAR - 38
Round 3 U17 - William WANG 21-15 / 21-14 Dinu PANDELE - 21
Round 3 U17 - Baptiste ROLIN 21-11 / 21-9 Keishin RIMMER - 30
Round 3 U17 - Marc MARTIN 17-21 / 21-19 / 21-19 Luca-Stefan PANDELE - 37
Round 3 U17 - Furkan SARAÇ 21-14 / 21-12 Simone PICCININ - 26
Round 3 U17 - Arda Dogac ATAN 21-18 / 21-17 Noah WARNING - 36
Round 3 U17 - Rodrigo SANJURJO 21-11 / 21-17 Liano PANZA - 24
Round 3 U17 - Noah HAASE 21-16 / 21-16 Matys DURU - 32
Round 3 U17 - Bugra AKTAS 16-21 / 21-17 / 21-16 Kean Gabor KIGYOS - 52
Quarter-final U17 - Baptiste ROLIN 21-10 / 22-20 William WANG - 26
Quarter-final U17 - Marc MARTIN 21-19 / 16-21 / 21-17 Furkan SARAÇ - 46
Quarter-final U17 - Rodrigo SANJURJO 21-10 / 21-12 Arda Dogac ATAN - 30
Quarter-final U17 - Noah HAASE 21-15 / 21-18 Bugra AKTAS - 35
Semi-final U17 - Marc MARTIN 12-21 / 21-18 / 27-25 Baptiste ROLIN - 50
Semi-final U17 - Noah HAASE 21-12 / 21-7 Rodrigo SANJURJO - 27
Final U17 - Noah HAASE 21-17 / 21-10 Marc MARTIN - 23
WD
Round 1 U17 - Carmen Maria JIMENEZ / Paula LLAVERO 18-21 / 21-18 / 21-15 Beren ASKAR / Sinem YILDIZ - 56
Round 1 U17 - Elisaveta BERIK / Emili PÄRSIM 21-9 / 21-12 Anna HOHENEGGER / Carolin RAUNER - 24
Round 1 U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 23-21 / 21-13 Denisa-Maria MUSCALU / Andra STOICA - 43
Round 1 U17 - Malya HOAREAU / Camille POGNANTE 21-11 / 21-16 Katharina NILGES / Anna-Lena ZORN - 28
Round 1 U17 - Elena PAYÁ / Cristina TERUEL 21-8 / 21-12 Nora SACRANIE / Farah Iffah TUARITA - 24
Round 1 U17 - Veronika DRAVINEC / Mara HAFNER 21-18 / 21-12 Miona FILIPOVIC / Marija SAMARDZIJA - 29
Round 1 U17 - Jorina JANN / Vivien SCHLÄPFER W.O. Sude Naz DUYAR / Irem UYSAL - 0
Round 1 U17 - Iasmina BUGARSCHI / Silvia MAIER 21-12 / 21-17 Margot BARBOSA / Irene GUARNERI - 14
Round 1 U17 - Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE 21-0 / 21-2 Elona MALAJ / Fijona MUSTAFA - 19
Round 1 U17 - Alexandra Florentina SCARLAT / Anamaria SERBAN 21-13 / 21-10 Kadi ILVES / Marta Emili TELLER - 28
Round 1 U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-10 / 21-14 Tsveti KATEROVA / Yoanna YORDANOVA - 30
Round 1 U17 - Maria GONZALEZ / Mariela VAZQUEZ 21-17 / 21-13 Birgit REINTAM / Kerttu VOORE - 17
Round 1 U17 - Sudenaz ACU / Aleyna KORKUT 21-19 / 21-19 Noemie BRAND / Leila ZARROUK - 43
Round 1 U17 - Claudia ILIE / Bianca POPESCU 21-18 / 21-14 Laura-Liis KALE / Heili MERISALU - 29
Round 1 U17 - Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ 21-14 / 21-16 Nina BOGDANOVIC / Andjela VITMAN - 31
Round 2 U17 - Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ 21-16 / 21-18 Carmen Maria JIMENEZ / Paula LLAVERO - 27
Round 2 U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 21-9 / 21-13 Elisaveta BERIK / Emili PÄRSIM - 27
Round 2 U17 - Malya HOAREAU / Camille POGNANTE 21-13 / 21-13 Elena PAYÁ / Cristina TERUEL - 29
Round 2 U17 - Jorina JANN / Vivien SCHLÄPFER 21-15 / 21-19 Veronika DRAVINEC / Mara HAFNER - 33
Round 2 U17 - Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE 21-9 / 21-9 Iasmina BUGARSCHI / Silvia MAIER - 23
Round 2 U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-15 / 13-21 / 21-17 Alexandra Florentina SCARLAT / Anamaria SERBAN - 47
Round 2 U17 - Sudenaz ACU / Aleyna KORKUT 20-22 / 24-22 / 22-20 Maria GONZALEZ / Mariela VAZQUEZ - 50
Round 2 U17 - Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ 21-12 / 21-17 Claudia ILIE / Bianca POPESCU - 27
Quarter-final U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 21-19 / 11-21 / 25-23 Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ - 55
Quarter-final U17 - Malya HOAREAU / Camille POGNANTE 21-11 / 21-12 Jorina JANN / Vivien SCHLÄPFER - 25
Quarter-final U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-13 / 21-12 Meerte LOOS / Stefanie NIJSSE - 23
Quarter-final U17 - Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ 21-17 / 18-21 / 21-8 Sudenaz ACU / Aleyna KORKUT - 55
Semi-final U17 - Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA 21-13 / 21-17 Malya HOAREAU / Camille POGNANTE - 27
Semi-final U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-17 / 16-21 / 21-15 Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ - 46
Final U17 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-17 / 8-21 / 21-18 Kaloyana NALBANTOVA / Tsvetina POPIVANOVA - 41
WS
Round 1 U17 - Carolin RAUNER 16-21 / 21-14 / 21-18 Kadi ILVES - 43
Round 1 U17 - Jorina JANN 21-13 / 21-10 Claudia ILIE - 21
Round 1 U17 - Stefanie NIJSSE 21-9 / 21-14 Margot BARBOSA - 21
Round 1 U17 - Tugce DAMAR 21-12 / 21-15 Heili MERISALU - 27
Round 1 U17 - Veronika DRAVINEC 21-8 / 21-9 Marija SAMARDZIJA - 10
Round 1 U17 - Leila ZARROUK 21-15 / 21-12 Laura CONSTANTIN - 18
Round 1 U17 - Camille POGNANTE 21-13 / 21-7 Kerttu VOORE - 22
Round 1 U17 - Tugcenur KORKMAZ 21-9 / 21-9 Iasmina BUGARSCHI - 34
Round 1 U17 - Nina BOGDANOVIC 21-5 / 21-8 Fijona MUSTAFA - 21
Round 1 U17 - Meerte LOOS 21-6 / 21-5 Anna HOHENEGGER - 34
Round 1 U17 - Nurgul YILMAZ 21-14 / 21-16 Denisa-Maria MUSCALU - 24
Round 1 U17 - Mara HAFNER 21-18 / 22-20 Irene GUARNERI - 30
Round 1 U17 - Paula LLAVERO 21-11 / 21-12 Bianca POPESCU - 19
Round 1 U17 - Andra STOICA 21-12 / 21-10 Laura-Liis KALE - 32
Round 1 U17 - Anamaria SERBAN 21-16 / 15-21 / 21-12 Mariela VAZQUEZ - 44
Round 1 U17 - Noemie BRAND 21-15 / 21-8 Silvia MAIER - 25
Round 2 U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-5 / 21-5 Carolin RAUNER - 20
Round 2 U17 - Jorina JANN 16-21 / 21-16 / 21-17 Maria GONZALEZ - 42
Round 2 U17 - Ravza BODUR 21-14 / 21-7 Stefanie NIJSSE - 24
Round 2 U17 - Tugce DAMAR 21-17 / 21-12 Alina BERGELSON - 27
Round 2 U17 - Cristina TERUEL 21-17 / 17-21 / 21-11 Veronika DRAVINEC - 38
Round 2 U17 - Tsvetina POPIVANOVA 21-18 / 23-25 / 21-9 Leila ZARROUK - 45
Round 2 U17 - Camille POGNANTE 21-10 / 21-14 Elisaveta BERIK - 27
Round 2 U17 - Tugcenur KORKMAZ 21-11 / 21-8 Miona FILIPOVIC - 27
Round 2 U17 - Emili PÄRSIM 10-21 / 21-8 / 22-20 Nina BOGDANOVIC - 40
Round 2 U17 - Malya HOAREAU 21-12 / 21-13 Meerte LOOS - 28
Round 2 U17 - Nurgul YILMAZ 21-12 / 21-15 Yoanna YORDANOVA - 22
Round 2 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 21-7 / 21-19 Mara HAFNER - 24
Round 2 U17 - Paula LLAVERO 18-21 / 21-19 / 21-13 Marta Emili TELLER - 47
Round 2 U17 - Cansu ERÇETIN 22-20 / 21-17 Andra STOICA - 30
Round 2 U17 - Aleyna KORKUT 21-19 / 19-21 / 22-20 Anamaria SERBAN - 51
Round 2 U17 - Gianna STIGLICH 21-11 / 21-16 Noemie BRAND - 24
Round 3 U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-6 / 21-12 Jorina JANN - 23
Round 3 U17 - Ravza BODUR 21-13 / 21-14 Tugce DAMAR - 29
Round 3 U17 - Tsvetina POPIVANOVA 21-18 / 21-14 Cristina TERUEL - 21
Round 3 U17 - Camille POGNANTE 21-14 / 21-17 Tugcenur KORKMAZ - 29
Round 3 U17 - Malya HOAREAU 22-20 / 21-12 Emili PÄRSIM - 29
Round 3 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 21-11 / 13-21 / 21-15 Nurgul YILMAZ - 39
Round 3 U17 - Cansu ERÇETIN 21-17 / 21-17 Paula LLAVERO - 33
Round 3 U17 - Gianna STIGLICH 21-12 / 21-10 Aleyna KORKUT - 24
Quarter-final U17 - Kaloyana NALBANTOVA 21-11 / 21-19 Ravza BODUR - 31
Quarter-final U17 - Camille POGNANTE 21-8 / 21-15 Tsvetina POPIVANOVA - 30
Quarter-final U17 - Malya HOAREAU 14-21 / 21-12 / 21-12 Petra MAIXNEROVÁ - 45
Quarter-final U17 - Gianna STIGLICH 17-21 / 23-21 / 21-16 Cansu ERÇETIN - 65
Semi-final U17 - Camille POGNANTE 21-19 / 10-21 / 25-23 Kaloyana NALBANTOVA - 55
Semi-final U17 - Gianna STIGLICH 21-17 / 21-10 Malya HOAREAU - 31
Final U17 - Gianna STIGLICH 21-12 / 21-12 Camille POGNANTE - 25
XD
Round 1 U17 - Loris DIETRICH / Leila ZARROUK 21-14 / 19-21 / 21-16 Chris Robin TALTS / Marta Emili TELLER - 32
Round 1 U17 - Simon SCHENK / Katharina NILGES 21-18 / 16-21 / 21-15 Liano PANZA / Jorina JANN - 47
Round 1 U17 - Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR 21-11 / 21-16 Stanimir TERZIEV / Tsvetina POPIVANOVA - 18
Round 1 U17 - Ivan SAMULENKOV / Galina LISOCHKINA 21-17 / 21-10 Roland KUTSEI / Kerttu VOORE - 28
Round 1 U17 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-18 / 21-11 Karl Aksel MÄNNIK / Kadi ILVES - 27
Round 1 U17 - Noah HAASE / Nora SACRANIE 21-16 / 21-7 Tregert Gustav VÄRV / Heili MERISALU - 19
Round 1 U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-11 / 21-17 Simone PICCININ / Carolin RAUNER - 42
Round 1 U17 - Luca-Stefan PANDELE / Denisa-Maria MUSCALU 21-13 / 21-18 Pol HILD / Mara HAFNER - 42
Round 1 U17 - Iago MARTINEZ / Mariela VAZQUEZ 21-17 / 19-21 / 21-14 Andrei Octavian COMAN / Andra STOICA - 38
Round 1 U17 - Marc MARTIN / Paula LLAVERO 13-21 / 21-17 / 21-17 Keishin RIMMER / Vivien SCHLÄPFER - 42
Round 1 U17 - Matys DURU / Camille POGNANTE 21-19 / 21-11 Hugo THEMAS / Emili PÄRSIM - 12
Round 1 U17 - Yaroslav MARTYNOV / Daria KHARLAMPOVICH 21-10 / 21-15 Milos DMITROVIC / Marija SAMARDZIJA - 30
Round 1 U17 - Berat AYINDI / Firdevs KARAASLAN 21-19 / 15-21 / 21-16 Mats DUWEL / Meerte LOOS - 37
Round 1 U17 - Christian ARIAS / Cristina TERUEL 21-16 / 21-10 Andrei SCHMIDT / Elisaveta BERIK - 20
Round 1 U17 - William WANG / Veronika DRAVINEC 21-6 / 21-9 Basilio PORTO / Maria GONZALEZ - 23
Round 1 U17 - Rodrigo SANJURJO / Carmen Maria JIMENEZ 21-14 / 21-15 Calin Tudor TURCU / Bianca POPESCU - 24
Round 2 U17 - Loris DIETRICH / Leila ZARROUK 21-13 / 21-17 Simon SCHENK / Katharina NILGES - 27
Round 2 U17 - Ivan SAMULENKOV / Galina LISOCHKINA 21-3 / 21-6 Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR - 19
Round 2 U17 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-18 / 21-19 Noah HAASE / Nora SACRANIE - 19
Round 2 U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-12 / 21-17 Luca-Stefan PANDELE / Denisa-Maria MUSCALU - 20
Round 2 U17 - Iago MARTINEZ / Mariela VAZQUEZ 21-17 / 21-18 Marc MARTIN / Paula LLAVERO - 28
Round 2 U17 - Matys DURU / Camille POGNANTE 21-12 / 24-22 Yaroslav MARTYNOV / Daria KHARLAMPOVICH - 22
Round 2 U17 - Berat AYINDI / Firdevs KARAASLAN 21-16 / 9-21 / 21-19 Christian ARIAS / Cristina TERUEL - 47
Round 2 U17 - Rodrigo SANJURJO / Carmen Maria JIMENEZ 23-21 / 21-16 William WANG / Veronika DRAVINEC - 23
Quarter-final U17 - Ivan SAMULENKOV / Galina LISOCHKINA 21-9 / 21-16 Loris DIETRICH / Leila ZARROUK - 27
Quarter-final U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-19 / 21-13 Daniel FRANCO / Elena PAYÁ - 23
Quarter-final U17 - Matys DURU / Camille POGNANTE 21-14 / 21-16 Iago MARTINEZ / Mariela VAZQUEZ - 28
Quarter-final U17 - Rodrigo SANJURJO / Carmen Maria JIMENEZ 20-22 / 21-8 / 21-18 Berat AYINDI / Firdevs KARAASLAN - 40
Semi-final U17 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-18 / 21-19 Ivan SAMULENKOV / Galina LISOCHKINA - 28
Semi-final U17 - Matys DURU / Camille POGNANTE 23-21 / 21-17 Rodrigo SANJURJO / Carmen Maria JIMENEZ - 37
Final U17 - Matys DURU / Camille POGNANTE 21-15 / 21-11 Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ - 31
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 31 73 11 35.5% 2644 85.29 00:34:29 2.47 0 0.0%
MS 47 107 13 27.7% 3845 81.81 00:32:46 2.5 1 2.1%
WD 29 65 7 24.1% 2302 79.38 00:32:46 2.42 0 0.0%
WS 47 106 12 25.5% 3665 77.98 00:30:51 2.53 1 2.1%
XD 31 69 7 22.6% 2481 80.03 00:29:02 2.76 0 0.0%
Total 185 420 50 27.0% 14937 80.74 00:31:56 2.53 2 1.1%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
France 18 5 78.3%
Russia 12 4 75.0%
Czech Republic 2 1 66.7%
Turkey 46 24 65.7%
Spain 29 21 58.0%
Netherlands 13 10 56.5%
Bulgaria 10 10 50.0%
Belgium 4 4 50.0%
Hungary 1 1 50.0%
Luxembourg 10 11 47.6%
Switzerland 12 14 46.2%
Italy 9 11 45.0%
Germany 4 8 33.3%
Romania 10 22 31.2%
Serbia 2 9 18.2%
Estonia 3 24 11.1%
Israel 0 1 0.0%
North Macedonia 0 1 0.0%
Kosovo 0 4 0.0%