BWF World Senior Badminton Championships Katowice  

Tournament Name: BWF World Senior Championships
Tournament Dates: 20/09/2015-26/09/2015
Location: Sweden, Helsingborg
Category: BWF Events

Winners
Category Winner Runner-up
MD Tony GUNAWAN / Flandy LIMPELE Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL
MD Harijanto ARBI / Tri KUSHARJANTO Peter RASMUSSEN / Thomas STAVNGAARD
MD LIU En-Horng / Chang-Jun WU Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV
MD Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO
MD Uun Setiawan SANTOSO / Simbarsono SUTANTO Trirong LIMSAKUL / Attakorn MAENSAMUT
MD Jiamsak PANITCHAIKUL / Surapong SUHARITDUMRONG William HAMBLETT / Graham HOLT
MD Robert J BELL / Royston V LORD Vidya Bhushan ARORA / Sushil Kumar PATET
MD Kon Kong CHING / Ah Hooi LOO Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA
MS Stanislav PUKHOV Thorsten HUKRIEDE
MS Peter RASMUSSEN Jurgen KOCH
MS Chang-Jun WU LIU En-Horng
MS CHANG Wen-Sung Narong VANICHITSARAKUL
MS Hastomo ARBIE Jack Keith PRIESTMAN
MS Claus B ANDERSEN Toshio KAWAGUCHI
MS Johan CROUKAMP Per DABELSTEEN
MS Joachim SCHIMPKE Gerd PIGOLA
WD Kazumi ICHINOHE / Noriko SANADA Sunniva AMINOFF / Claudia VOGELGSANG
WD Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN
WD Anne Birgitte NIELSEN / Gitte SOMMER Mie HANYU / Akiko UEDA
WD Charlotte DEW-HATTENS / Grete Sahlertz KRAGEKJAER Cathy BARGH / Kay VICKERS
WD Heidi BENDER / Maren SCHRÖDER Jennifer A COX / Christine M CROSSLEY
WD Christine BLACK / Marjan RIDDER Marguerite BUTT / Ann HURST
WD Yoko AKIYAMA / Yasuko KATAITO Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO
WD Beryl GOODALL / Kathleen JENNER Satoko NAKAMURA / Sanae UNO
WS Rebecca PANTANEY Mayumi BANDO
WS Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH Pernille STRØM
WS Gitte SOMMER Csilla GONDANE FORIAN
WS Lone Hagelskjaer KNUDSEN Jeannette VAN DER WERFF
WS Heidi BENDER Linda WOOD
WS Christine M CROSSLEY Christine BLACK
WS Rose LEI Yuriko OKEMOTO
WS Renate GABRIEL Barbara GIBSON
XD Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE
XD Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG Erik SJOSTEDT / Nilofar MOSAVAR RAHMANI
XD Bo SORENSEN / Gitte SOMMER Jakob OESTERGAARD / Lene Struwe ANDERSEN
XD CHANG Wen-Sung / ZHOU Xin Morten CHRISTENSEN / Helle SJORRING
XD Stefan FREY / Heidi BENDER Toshiyuki KAMIYA / Kuniko YAMAMOTO
XD Rob RIDDER / Marjan RIDDER Graham HOLT / Ann HURST
XD Royston V LORD / Eileen M CARLEY Robert J BELL / Penelope A SHEARS
XD Kenneth TANTUM / Joanna ELSON Roger BALDWIN / Victoria BETTS

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 - Thorsten HUKRIEDE / Ewoud TAN 21-13 / 21-17 Krzysztof MASLANKA / Zbigniew SERWETNICKI - 26
Round 1 1165 Cedric BERNIER / Eric WASYLYK 21-19 / 25-23 Alexander SCHULZ / Henning ZANSSEN - 33
Round 1 - Fredrik BOHLIN / Marcus JANSSON 21-7 / 21-3 Norbert SCHNEIDER / Georg WALTER - 14
Round 1 - Tamas GEBHARD / Kristof HORVATH 21-8 / 21-10 Sanjay BHANSALI / Akhil Kumar DHAGAT - 16
Round 1 - Eric MONTPETIT / Sylvain PROTEAU 21-16 / 21-12 Chee Wai LEE / Tiean How TAN - 19
Round 1 - Daniel BATES / Mark TREBBLE 21-12 / 21-14 Fernando HERRERO / Bryan A RICHARDS - 20
Round 1 - Roy ROUWHORST / Alex VAN GENT 21-10 / 21-14 Adolfo CABALLERO / Jorge LAVIÑA - 18
Round 1 - NOZAKI Tsutomu / TAKATA Eishi 21-9 / 21-5 Christoph HOREJŠ-KAINRATH / Wolfgang KAMMEL - 18
Round 1 - Gerben BRUIJSTENS / Tjitte WEISTRA 22-20 / 21-19 Samir ABBASI / Srikant BAKSHI - 31
Round 1 - Rikard NILSSON / Tomas STENDAHL 15-21 / 21-14 / 21-16 Adam CIMOSZ / Pawel PASIK - 32
Round 1 - Andreas LINDNER / Maurice NIESNER 21-19 / 21-16 Sergey IGOSHIN / Konstantin MYAKISHEV - 22
Round 1 - Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL 21-23 / 21-15 / 21-16 Njordur LUDVIGSSON / Tryggvi NIELSEN - 42
Round 1 - Jim Ronny ANDERSEN / Eivind LUND 21-7 / 21-4 Raul JAREÑO / Javier WAEYENBERGH - 15
Round 1 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-15 / 21-11 Niclas KANEBACK / Robert WETTERSTEN - 22
Round 1 - . INOKI / Vidre WIBOWO 21-13 / 21-1 Marco GLORIA / Philippe GOMES - 18
Round 1 - Marcus BJORKSTEN / Teppo SMOLANDER 24-22 / 12-21 / 21-13 Raja Kumar GATTUPALLI / Murali Vardhana Rao MEKA - 34
Round 1 - Terje JACOBSEN / Gøran OLSEN 24-22 / 17-21 / 21-19 Krzysztof GONTARSKI / Jerzy SZALAPSKI - 44
Round 1 - Simon GILHOOLY / Mathew HAWKSWORTH 21-11 / 21-13 Tarek EL-DABBAGH / Reinhard HECHENBERGER - 23
Round 1 - Mikael NILSSON / Joakim NORDGREN 21-5 / 21-13 Eloy Javier GARCIA / Jose Carlos PADILLA - 23
Round 1 - Nuttawut SROIDOKSON / Sumate WIRIYACHAIKEG 21-10 / 21-8 Oleg NIKIFOROV / Konstantin SKOROBOGATOV - 19
Round 1 - Richard DIDIER / Arnaud POITEVIN 21-15 / 21-18 Radovan GREGOR / Michal KOUDELKA - 23
Round 1 - SOUMEN BHATTACHARJEE / HIRAK KANTI SENGUPTA 21-19 / 21-19 Harald HOCHGATTERER / Rajko KLEINE - 26
Round 1 - Jonas ANDERSSON / Ulf SVENSSON 21-9 / 21-6 Rafal BOGDANSKI / Krzysztof GRABEK - 18
Round 1 - James A BABINGTON / Philip J SUNDERLAND 21-9 / 21-15 Kei HAMAJI / Takuya YAMAMOTO - 22
Round 1 - Marek BUJAK / Tor-Gunnar MORSKOGEN 21-18 / 21-13 Oystein ESPEDAL LARSEN / Robert OTTO - 20
Round 1 - Brian Tim Juul JENSEN / Anders STEENKJAER 21-16 / 21-16 VISHAL RALLAN / Navdeep SINGH - 20
Round 1 - Marc GÖTZE / Rolf THEISINGER 21-4 / 21-12 Pascal GAUDIN / Gregoire LOCHER - 18
Round 1 - Konstantin MANUYLOV / Sergey MELNIKOV 21-9 / 21-8 Arkadiusz SMIERZCHALSKI / Robert SMIERZCHALSKI - 20
Round 1 - Katsumasa OKUBO / Katsuhiro SUZUKI 21-16 / 21-18 Johan GATE / Christofer WIKLANDER - 25
Round 1 - Tarun CHAUHAN / ANWERKHAN PATHAN 21-9 / 21-5 Bartosz DROZDOWICZ / Jozef ORZOL - 19
Round 1 - Andre WIECHMANN / Jochen ZEPMEISEL 21-10 / 21-17 Goro EGASHIRA / Toshiyuki MATSUOKA - 24
Round 1 - Olivier AYMARD / Jean-Frederic MASSIAS 10-21 / 21-17 / 21-16 Igor IVANOV / Sergey MAKIN - 37
Round 1 - Jari JALKANEN / Vegar NÆSS 21-19 / 13-21 / 22-20 Saulius BUTKUS / Algirdas KEPEZINSKAS - 33
Round 1 - Morten BITZ / Steen VAN HAUEN 21-12 / 21-12 Arifin WIGUNA / Ali WINOTO - 20
Round 1 - Hiroyuki MUKUMOTO / Masami NAKAMURA 21-10 / 21-18 Mika NISSINEN / Petri VÄNTTINEN - 23
Round 1 - Pavel HALSCH / Miloš KAMARYT 19-21 / 28-26 / 21-18 Stephane BITZ / Alexandre FABRICIUS - 40
Round 1 - Peter Juan BAEZA / Jonas THORNE 21-16 / 21-13 Christian LE GARFF / Franck MACALOU - 22
Round 1 - Puryanto TAN / Alexander TANDUN 21-17 / 21-14 Haydn G DIBBLE / Douglas GREEN - 21
Round 1 - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-14 / 21-12 Sven LANDWEHR / Uwe PAWELEK - 23
Round 1 - Jyri AALTO / Jari ERIKSSON 22-20 / 21-15 Carlos PRIETO / Benedikt SCHEIWILLER - 24
Round 1 - Arjan REGTIEN / David WOOD 21-15 / 21-13 Ronny HOEFKENS / Willem HUIJS - 21
Round 1 - Pasi SALHOJA / Auno TOLONEN 21-18 / 21-7 Pankaj BHART / Abdul HAIY - 22
Round 1 - Aljosa ROVAN / Sandi SABAN 21-15 / 21-6 David Sudarnianto BACHMANN / Semi VOTTA - 16
Round 1 - Teerachai JARUWAT / Karoon KASAYAPANAN 21-14 / 21-15 Robbert KRAAG / Marcel RIETBERG - 20
Round 1 - Christian BERGER / Thorsten REINEMANN 21-19 / 21-19 Antoine LATOUR / Phillipe TALBERT - 24
Round 1 - Kiran Vinayakrao MAKODE / Mayur TAWADE 21-15 / 21-17 Meelis TAMMIK / Einar VEEDE - 23
Round 1 - Shuichiro OGAWA / Shoji SHODA 21-16 / 21-9 Philipp KURZ / Thomas MUENZNER - 22
Round 1 - Jakob OESTERGAARD / Lars STENBERG 21-14 / 21-9 Chrisptophe GRUNFELDER / Pascal ZIEGLER - 20
Round 1 - Arvind GANGANI / Sanjay RAY 21-15 / 21-18 Mohammad EMRAN / Arto KAUPPINEN - 21
Round 1 - LIU En-Horng / Chang-Jun WU 21-12 / 21-8 Andreas HIRSCHMANN / Stefan SCHRADER - 18
Round 1 - Peter MOSELEY / Michael J NEVETT 21-11 / 21-16 Karel KUNDERA / Soon Cheong LOH - 28
Round 1 - Ilkka SALONEN / Tapio VAILAHTI 21-18 / 21-12 Bimol Singh CHINGSHUBAM / KHADAK BAHADUR SINGH - 22
Round 1 - Par LINDAU / Nils CARLSON 21-16 / 21-8 Alexander CAMPBELL / Ruud FAAS - 18
Round 1 - Patrick PERRAULT / Fabrice VALLET 21-8 / 21-8 Manfred PETERSEIL / Wolfgang STERNBERGER - 13
Round 1 - Henrik MADSEN / Soeren OELUND 21-7 / 21-10 Igor RUBANOV / Dmitry SUDAVTSOV - 13
Round 1 - Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-19 / 21-11 Susumu FUJITA / Norihiko KAWAMURA - 23
Round 1 - Jiri DOHNAL / Boris KRAIS 21-19 / 21-14 Alain GRADT / Daniel MITTELHEISSER - 24
Round 1 - Ernst Georg OLSEN / Bjørn RAKSTANG 21-13 / 21-19 Daniel CATTIN / Geza KOTAN - 20
Round 1 - Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL 21-6 / 21-3 Van Tuyen NGO / Tomasz WRONSKI - 17
Round 1 - Bård STORVIK / Geir Olve STORVIK 21-14 / 21-9 Paul CARR / Martin STADEN - 18
Round 1 - Peter MORITZ / Harald STARL 27-25 / 12-21 / 21-19 Toru KOIZUMI / Noriaki MATSUNARI - 38
Round 1 - Sunil DANG / Harjit SINGH 21-14 / 21-15 Anders PERSSON / Erik SAFSTEN - 20
Round 1 - Per ARESKAR / Michael SCHWARCZ 21-18 / 19-21 / 21-18 Stephen McCOY / Tom P. MUIR - 36
Round 1 - Vladimir ELYASOV / Sergey RAZUVAYKIN 21-11 / 21-11 Baard MOEN / Ketil OLSEN - 19
Round 1 - LOVLEEN KUMAR / Ram LAKHAN 21-15 / 24-22 Rauno KRISTEL / Aavo RAIG - 21
Round 1 - Klaus BUSCHBECK / Michael HUBER 21-8 / 21-6 Erich RITTER / Walter STUBER - 16
Round 1 - David J GRIBBLE / Richard TRAVISS 21-12 / 19-21 / 21-9 Jari KEKKI / Ari KUJALA - 32
Round 1 - Frank DIETEL / Wolfgang PASLER 21-13 / 21-11 Gautam ASHRA / Milind Raghunath PURNAPATRE - 17
Round 1 - Stefan FREY / Konrad REUTHER 21-19 / 21-16 Jean Yves BREARD / Thierry BRUNEL - 23
Round 1 - Anders R SVENSSON / Goran TJULIN 21-9 / 21-13 Djoko RIADI / Benny Ekayana SOETANTO - 18
Round 1 - Paul DODD / Ruedi SCHLAEPFER 21-19 / 19-21 / 21-12 Adan Da Wei FAN / Gary Jin LIN - 32
Round 1 - Jack Keith PRIESTMAN / Geoffrey STENSLAND 14-21 / 21-11 / 21-10 Jens DALL-HANSEN / Jesper Schou NIELSEN - 30
Round 1 - Tomas CARLSSON / Magnus ERICSSON 21-11 / 21-8 Niels Gunnar JUEL / Alejandro MIR - 15
Round 1 - Seiji ETO / Akira SADA 21-5 / 21-9 Peeter ÄRMPALU / Rein NUUDI - 18
Round 1 - Jack NOYA / Huib VAN WIJK 21-13 / 21-18 Jens BIEHLER / Dietmar HECHLER - 20
Round 1 - Holger HAUTOPP / Ole Krogh MORTENSEN 21-19 / 21-19 Juha KAAKINEN / Paavo KOKKOLA - 25
Round 1 - Siddharth ACHUTHAN / Leroy Francis D’SA 21-19 / 21-13 LIM Yow Song / Joel THEVENON - 21
Round 1 - Wan Seong CHAN / Koh Keong CHUA 21-14 / 21-12 Lars ABERG / Soren MOLIN - 24
Round 1 - KRISHNA MURTHY GOLLAPALLI / RAVEENDRANADHA REDDY NANDYALA 21-19 / 11-21 / 21-18 Toshio KAWAGUCHI / Yoshio TERASAKI - 32
Round 1 - Soeren FUURSTED / Stefan OHRAS 21-10 / 21-13 Kari KARLSSON / Juhani SALO - 17
Round 1 - Robert J BELL / Royston V LORD 21-6 / 21-9 Andrzej KOWALSKI / Efrim OFIR - 15
Round 1 - Choo Poh ONG / Sin Oong ONG 21-14 / 21-9 Ole Jacob NILSEN / Inge ROSSET - 90
Round 1 - James GARRETT / Kenneth TANTUM 21-18 / 23-21 Benny JOSGARD / Paul ROOS - 20
Round 1 - Roland KARVESTAD / Anthony Alan KNOTT 21-6 / 21-6 Janos HALASZ / Friedrich SCHLACHER - 16
Round 1 - Per DABELSTEEN / Steen Adam KIOERBO 21-17 / 21-9 Erik JELBY / Joachim SCHIMPKE - 18
Round 1 - Vidya Bhushan ARORA / Sushil Kumar PATET 21-8 / 27-25 Pawel GASZ / Andrzej JANECKI - 24
Round 1 - Van Phuc QUANG / Max VARIN 21-9 / 21-15 Fernando ESTEVEZ / Carlos MARTINEZ - 19
Round 1 - Masaki FURUHASHI / Hirohisa TOSHIJIMA 21-12 / 21-17 Stefan PACKALEN / Werner RAHM - 21
Round 1 - Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG 21-17 / 22-20 Knud DANIELSEN / Torben HANSEN - 26
Round 1 - Gregor BARTMANN / Gerhard MICHAELIS 21-15 / 18-21 / 21-19 Birger KOLDSOE / Harry SKYDSGAARD - 30
Round 1 - Oleg CHERNIK / Mikhail POLEVSHCHIKOV 21-19 / 21-18 Irwan Shah ABDULLAH / Tze Fah HO - 24
Round 1 - Rodney FORREST / Grahame L MOSCROP 21-17 / 21-15 Per-Arnold HOIJ / Robert PERSSON - 23
Round 1 - Pramot KHAOSAMANG / Apirat SIWAPORNPITAK 21-11 / 21-8 Anders LINDSTROM / Yury PUSTYAKOV - 19
Round 1 - Kon Kong CHING / Ah Hooi LOO 21-12 / 21-12 Harald MERKELBACH / Günter MICHEHL - 20
Round 1 - David BRINSDEN / Michael Foy COLEY 21-10 / 21-10 Jorgen JAEGER / Lars KURE - 21
Round 1 - Harendra Singh BHAKUNI / Rajendra PAL 21-13 / 21-8 Kalevi CONRAD / Vincent HOLMGREN - 20
Round 1 - Tart KORNCHANKUL / Pirachitra SURAKKHAKA 21-11 / 21-14 Adrian PERERA / Michael SHORT - 20
Round 1 - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 21-18 / 21-11 Osmo PERKINEN / Rene WIKGREN - 21
Round 1 - Matthias KIEFER / Wolfram SCHATZ 21-11 / 21-16 Heini JOHANNESEN / Gerhard WEICHLINGER - 18
Round 1 - Shoe HIDA / Yoshiaki SUGITANI 21-10 / 21-9 Leslie FRAME / Junior LAUW - 21
Round 1 - Roger BALDWIN / John WHALEBONE 21-7 / 21-15 Denis BENGTSSON / Jarl OLSSON - 20
Round 1 - Lars SODERLUND / Svend SÖNDERGAARD 21-15 / 21-18 Viacheslav IAKOVLEV / Alexey MAKAROV - 20
Round 2 - Tony GUNAWAN / Flandy LIMPELE 21-9 / 21-19 Colin DOW / Rohan KAPOOR - 22
Round 2 - Thorsten HUKRIEDE / Ewoud TAN 21-15 / 16-21 / 21-15 Joy T ANTONY / Jaison XAVIER - 30
Round 2 - HONZAWA Yutaka / Masayuki MATSUMOTO 21-15 / 21-13 Cedric BERNIER / Eric WASYLYK 1165 30
Round 2 - Kasper ØDUM / Tommy SØRENSEN 21-10 / 21-10 Fredrik BOHLIN / Marcus JANSSON - 21
Round 2 - Anders BOESEN / Andreas BORELLA 21-15 / 21-10 Tamas GEBHARD / Kristof HORVATH - 20
Round 2 - Thomas BLONDEAU / Olivier DIEU 25-27 / 21-8 / 21-15 Eric MONTPETIT / Sylvain PROTEAU - 40
Round 2 - Andrey DEGTYAREV / Vadim ITCKOV 21-11 / 21-7 Daniel BATES / Mark TREBBLE - 18
Round 2 - Roy ROUWHORST / Alex VAN GENT 21-11 / 21-11 Indridi BJORNSSON / Saevar STROM - 21
Round 2 - Frank JOHANNSEN / Jorgen OLSSON 21-19 / 10-21 / 21-17 NOZAKI Tsutomu / TAKATA Eishi - 45
Round 2 - Gerben BRUIJSTENS / Tjitte WEISTRA 21-19 / 21-15 Daniel PLANT / Philip TROKE - 27
Round 2 - Rikard NILSSON / Tomas STENDAHL 21-16 / 21-23 / 21-18 Yu Hin SIU / Joost VAN DEN BRANDE - 36
Round 2 - Andreas LINDNER / Maurice NIESNER 21-11 / 21-18 Fredrik DU HANE / Lars KLINTRUP - 28
Round 2 - Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL 21-11 / 16-21 / 21-15 J. B. S. Vidyadhar / Ravinder SINGH - 40
Round 2 - Jan-Lennard HAY / Ingo WALTERMANN 14-21 / 22-20 / 21-13 Jim Ronny ANDERSEN / Eivind LUND - 37
Round 2 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-14 / 13-21 / 22-20 Alexey KATKOV / Stanislav PUKHOV - 47
Round 2 - Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK 21-19 / 21-12 . INOKI / Vidre WIBOWO - 23
Round 2 - Harijanto ARBI / Tri KUSHARJANTO 21-19 / 21-10 Aleksandr ANTIPOV / Alexey VASILYEV - 19
Round 2 - Andreas SCHLUTER / Björn SCHNEIDER 21-14 / 21-13 Marcus BJORKSTEN / Teppo SMOLANDER - 22
Round 2 - Jens ERIKSEN / Gregers SCHYTT 21-9 / 21-6 Terje JACOBSEN / Gøran OLSEN - 16
Round 2 - Mikael NILSSON / Joakim NORDGREN 21-18 / 21-19 Simon GILHOOLY / Mathew HAWKSWORTH - 29
Round 2 - Dharma GUNAWI / Jurgen KOCH 21-12 / 21-11 Nuttawut SROIDOKSON / Sumate WIRIYACHAIKEG - 26
Round 2 - Morten AARUP / Carsten LOESCH 21-10 / 21-15 Richard DIDIER / Arnaud POITEVIN - 23
Round 2 - James A BABINGTON / Philip J SUNDERLAND 17-21 / 21-13 / 21-19 Jonas ANDERSSON / Ulf SVENSSON - 34
Round 2 - Brian Tim Juul JENSEN / Anders STEENKJAER 21-19 / 21-13 Marek BUJAK / Tor-Gunnar MORSKOGEN - 25
Round 2 - Marc GÖTZE / Rolf THEISINGER 21-15 / 13-21 / 21-18 Wittaya PANOMCHAI / Naruthum SURAKKHAKA - 39
Round 2 - Konstantin MANUYLOV / Sergey MELNIKOV 21-10 / 21-7 Kai HELLMAN / Jukka RANTANEN - 20
Round 2 - Carl JENNINGS / Mark KING 21-10 / 21-9 Katsumasa OKUBO / Katsuhiro SUZUKI - 19
Round 2 - Andre WIECHMANN / Jochen ZEPMEISEL 21-19 / 21-14 Tarun CHAUHAN / ANWERKHAN PATHAN - 26
Round 2 - Martin HAGBERG / Erik SJOSTEDT 21-6 / 21-11 Olivier AYMARD / Jean-Frederic MASSIAS - 16
Round 2 - Mikko FRANSSILA / Mathias JARNSTROM 21-16 / 21-9 Jari JALKANEN / Vegar NÆSS - 22
Round 2 - Peter RASMUSSEN / Thomas STAVNGAARD 21-15 / 21-16 Rajeev BAGGA / Paul MITCHELL - 19
Round 2 - Patrik BJORKLER / Stefan EDVARDSSON 21-11 / 21-18 Morten BITZ / Steen VAN HAUEN - 25
Round 2 - Hiroyuki MUKUMOTO / Masami NAKAMURA 21-8 / 21-7 Karol PIK / Piotr SOBOTKA - 18
Round 2 - Ronald GLASCHKE / Frank SCHRÖDER 21-10 / 21-13 Pavel HALSCH / Miloš KAMARYT - 18
Round 2 - Justin G ANDREWS / Steven HULBERT 21-12 / 21-9 Peter FUCHSER / Adolf VON WEISSENFLUH - 17
Round 2 - Wattana AMPUNSUWAN / Chatchai BOONMEE 21-14 / 21-16 Peter Juan BAEZA / Jonas THORNE - 22
Round 2 - Puryanto TAN / Alexander TANDUN 13-21 / 21-15 / 23-21 Michael KRAGEKAER / Lars NOEIES - 39
Round 2 - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-19 / 21-15 Venkataraju AKULA / B. V. S. K. Lingeswara Rao - 26
Round 2 - Arjan REGTIEN / David WOOD 21-9 / 15-21 / 21-19 Jyri AALTO / Jari ERIKSSON - 36
Round 2 - Pasi SALHOJA / Auno TOLONEN 22-24 / 21-18 / 21-10 Aljosa ROVAN / Sandi SABAN - 36
Round 2 - Teerachai JARUWAT / Karoon KASAYAPANAN 21-18 / 21-17 Jean CHISTENSEN / Henrik LYKKE - 22
Round 2 - Fredrik INGEMANSSON / Hans MOLLER 21-10 / 14-21 / 21-10 Christian BERGER / Thorsten REINEMANN - 31
Round 2 - Tri CAHYO / Eddy HARTONO 21-11 / 21-14 Kiran Vinayakrao MAKODE / Mayur TAWADE - 20
Round 2 - Shuichiro OGAWA / Shoji SHODA 21-7 / 21-7 Markus HALTAU / Engelbert TOMES - 16
Round 2 - Jakob OESTERGAARD / Lars STENBERG 21-15 / 17-21 / 21-14 Milan DUVSUND / Erik SODERBERG - 30
Round 2 - Arvind GANGANI / Sanjay RAY 21-11 / 21-17 Bernardo GALMES / Miguel Angel POLO - 19
Round 2 - LIU En-Horng / Chang-Jun WU 11-21 / 21-10 / 21-12 Michael ADAMS / Nick PONTING - 30
Round 2 - Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN 21-13 / 21-11 Peter MOSELEY / Michael J NEVETT - 20
Round 2 - Hubert MUELLER / Adrian SCHUETZ 21-18 / 21-13 Ilkka SALONEN / Tapio VAILAHTI - 22
Round 2 - Thomas BUNN / Michael SCHNEIDER 18-21 / 21-18 / 21-16 Par LINDAU / Nils CARLSON - 37
Round 2 - Thorsteinn Pall HAENGSSON / Broddi KRISTJANSSON 21-19 / 21-8 Patrick PERRAULT / Fabrice VALLET - 18
Round 2 - Henrik MADSEN / Soeren OELUND 21-19 / 21-15 Milind GHATE / Amod TILAK - 22
Round 2 - Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-10 / 21-13 Fred FIEBIG / Udo LEHMANN - 23
Round 2 - Olof ÅSLUND / Magnus NYTELL 21-11 / 21-17 Jiri DOHNAL / Boris KRAIS - 20
Round 2 - Alan A ALEXANDER / James R ELKIN 21-15 / 21-14 Ernst Georg OLSEN / Bjørn RAKSTANG - 22
Round 2 - Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL 21-7 / 21-8 Paul BÖSL / Matthias KLEIN - 18
Round 2 - Jan Bertram PETERSEN / Jesper Kritter TOLMAN 21-14 / 21-18 Bård STORVIK / Geir Olve STORVIK - 23
Round 2 - Peter MORITZ / Harald STARL 19-21 / 21-9 / 21-11 Thomas AIGNER / Niall O'FLYNN - 33
Round 2 - Ertanto KURNIAWAN / Effendy WIDJAYA 21-11 / 21-10 Sunil DANG / Harjit SINGH - 23
Round 2 - Takashi KIMURA / Minoru UEJI 14-21 / 21-14 / 21-9 Per ARESKAR / Michael SCHWARCZ - 32
Round 2 - John BOWKER / Kyle NETHERCOTT 21-12 / 21-19 Vladimir ELYASOV / Sergey RAZUVAYKIN - 23
Round 2 - Patrick COMBES / Jean-Michel EDARD 21-10 / 17-21 / 21-19 LOVLEEN KUMAR / Ram LAKHAN - 38
Round 2 - Jan SOELYST / Martin VISSING 21-15 / 21-13 Klaus BUSCHBECK / Michael HUBER - 17
Round 2 - Trirong LIMSAKUL / Attakorn MAENSAMUT 21-11 / 21-17 Peter BRANDT / Christer FORSGREN - 25
Round 2 - David J GRIBBLE / Richard TRAVISS 21-14 / 21-19 Sergey BUSHUEV / Ildar SULEYMANOV - 24
Round 2 - Joergen JEPSEN / Lars KRUSE 21-14 / 21-18 Toshiyuki KAMIYA / Hisao OCHIAI - 25
Round 2 - John MOLYNEUX / Ian M PURTON 21-14 / 21-8 Patrick DE RUISSEAUX / Stephen WADDELL - 25
Round 2 - Stefan FREY / Konrad REUTHER 21-14 / 21-12 Marek ROSA / Andrzej STRUENSEE - 20
Round 2 - Bo ELVERS / Thomas S. NIELSEN 21-11 / 21-16 Geir ARNEVIK / Rick PAAP - 22
Round 2 - ARUN DHAND / ARUN KUMAR KAKKAR 21-16 / 21-19 Anders R SVENSSON / Goran TJULIN - 25
Round 2 - Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER 21-16 / 21-15 Paul DODD / Ruedi SCHLAEPFER - 85
Round 2 - Jack Keith PRIESTMAN / Geoffrey STENSLAND 21-17 / 21-12 Mats GUSTAFSSON / Tony GUSTAFSSON - 25
Round 2 - Eric PLANE / Roger TAYLOR 21-16 / 21-10 Pascal DEVIGNE / Jacques DI STASI - 21
Round 2 - Tomas CARLSSON / Magnus ERICSSON 21-5 / 21-5 Sergey SHMIDT / Yury SKRIPIN - 14
Round 2 - Per JUUL / Birger STEENBERG 21-13 / 21-15 Friedhelm FRICKE / Thomas HERTTRICH - 18
Round 2 - Seiji ETO / Akira SADA 19-21 / 21-14 / 21-12 Sunny ABRAHAM / S. K. PARDESHI - 38
Round 2 - William HAMBLETT / Graham HOLT 21-12 / 21-9 Bengt DRAGESET / Tore SPERRE - 24
Round 2 - SHAUKAT NOOR MOHAMED / ASHOK KUMAR SHARMA 21-18 / 21-18 Cheddi LILJESTROM / Lars WINNBERG - 24
Round 2 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 21-15 / 7-21 / 21-15 Vladimir ILYENKO / Vladimir PRUDNIKOV - 32
Round 2 - Jack NOYA / Huib VAN WIJK 21-15 / 14-21 / 21-10 Johan CROUKAMP / Harvey Pieter Christoffel FERREIRA - 29
Round 2 - Edgar MICHALOWSKY / Erfried MICHALOWSKY 21-12 / 13-21 / 22-20 Denis M CLEARY / Peter PRESTON - 36
Round 2 - Tariq FAROOQ / Brian MCKEE 21-19 / 15-21 / 22-20 Curt INGEDAHL / Bengt RANDSTROM - 37
Round 2 - Tadao AOYAMA / Masayoshi SATO 21-17 / 21-18 Holger HAUTOPP / Ole Krogh MORTENSEN - 30
Round 2 - Arne GJELSTRUP / Christian HANSEN 24-22 / 21-17 Siddharth ACHUTHAN / Leroy Francis D’SA - 27
Round 2 - Anthony DRURY / Peter EMPTAGE 21-15 / 21-9 Detlef DREWS / Klaus KREIBICH - 19
Round 2 - Wan Seong CHAN / Koh Keong CHUA 21-16 / 21-12 Asko NIEMI / Kimmo VÄHÄTALO - 22
Round 2 - Jiamsak PANITCHAIKUL / Surapong SUHARITDUMRONG 21-5 / 21-5 John KIRSCHENBILDER / Micky VAN ASDONCK - 15
Round 2 - Bernd BEHRENS / Hans-Jürgen GÖHLER 22-20 / 21-17 KRISHNA MURTHY GOLLAPALLI / RAVEENDRANADHA REDDY NANDYALA - 21
Round 2 - Vladimir KOLOSKOV / Igor PONOMAREV 21-15 / 21-18 Lim Pheng LOO / Steven SELLICK - 23
Round 2 - Benoit JOUVELET / Pierre PREMAT 21-8 / 21-11 Arne Bjørn BERGER / Helge HANSEN - 17
Round 2 - Claus B ANDERSEN / Jesper HELLEDIE 21-15 / 21-17 Bert BENDER / Bjorn WIGARDT - 21
Round 2 - Soeren FUURSTED / Stefan OHRAS 21-14 / 21-9 Seri CHINTANASERI / Chaisak THONGDEJSRI - 18
Round 2 - Robert J BELL / Royston V LORD 21-19 / 21-19 Dieter EICHHORN / Hans-Joachim POTHMANN - 24
Round 2 - Choo Poh ONG / Sin Oong ONG 21-15 / 21-14 James GARRETT / Kenneth TANTUM - 25
Round 2 - Per DABELSTEEN / Steen Adam KIOERBO 21-23 / 21-14 / 21-17 Roland KARVESTAD / Anthony Alan KNOTT - 40
Round 2 - Vidya Bhushan ARORA / Sushil Kumar PATET 21-18 / 21-13 Van Phuc QUANG / Max VARIN - 23
Round 2 - Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG 21-13 / 21-16 Masaki FURUHASHI / Hirohisa TOSHIJIMA - 24
Round 2 - Gregor BARTMANN / Gerhard MICHAELIS 21-12 / 21-12 Oleg CHERNIK / Mikhail POLEVSHCHIKOV - 20
Round 2 - Rodney FORREST / Grahame L MOSCROP 21-19 / 21-16 Pramot KHAOSAMANG / Apirat SIWAPORNPITAK - 26
Round 2 - Kon Kong CHING / Ah Hooi LOO 21-14 / 21-7 Yuji SHIBAZAKI / Koji TANAKA - 20
Round 2 - David BRINSDEN / Michael Foy COLEY 21-17 / 21-10 Valerii KIRILLOV / Knut MØLLER - 21
Round 2 - Dietmar UNSER / Helmut WIEGAND 21-18 / 21-13 Heikki JANTTI / Osmo PEITSALA - 23
Round 2 - Tart KORNCHANKUL / Pirachitra SURAKKHAKA 21-10 / 21-5 Harendra Singh BHAKUNI / Rajendra PAL - 18
Round 2 - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 21-14 / 21-10 Joern GLISAA / Mads Kjaergaard JEPSEN - 21
Round 2 - Daniel ASK / Knut Sverre LILAND 21-17 / 13-21 / 21-17 Matthias KIEFER / Wolfram SCHATZ - 33
Round 2 - Shoe HIDA / Yoshiaki SUGITANI 21-9 / 21-15 Roger BALDWIN / John WHALEBONE - 20
Round 2 - Peter GERTH / Hans SCHUMACHER 21-13 / 21-14 Lars SODERLUND / Svend SÖNDERGAARD - 18
Round 3 - Tony GUNAWAN / Flandy LIMPELE 21-10 / 21-15 Thorsten HUKRIEDE / Ewoud TAN - 22
Round 3 - Kasper ØDUM / Tommy SØRENSEN 21-13 / 21-13 HONZAWA Yutaka / Masayuki MATSUMOTO - 30
Round 3 - Anders BOESEN / Andreas BORELLA 21-14 / 21-12 Thomas BLONDEAU / Olivier DIEU - 21
Round 3 - Andrey DEGTYAREV / Vadim ITCKOV 21-12 / 14-21 / 21-8 Roy ROUWHORST / Alex VAN GENT - 37
Round 3 - Gerben BRUIJSTENS / Tjitte WEISTRA 25-23 / 19-21 / 21-13 Frank JOHANNSEN / Jorgen OLSSON - 44
Round 3 - Andreas LINDNER / Maurice NIESNER 21-8 / 21-15 Rikard NILSSON / Tomas STENDAHL - 20
Round 3 - Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL 21-11 / 22-20 Jan-Lennard HAY / Ingo WALTERMANN - 25
Round 3 - Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN 21-18 / 15-21 / 21-16 Xavier ENGRAND / Jerome KRAWCZYK - 40
Round 3 - Harijanto ARBI / Tri KUSHARJANTO 21-15 / 21-16 Andreas SCHLUTER / Björn SCHNEIDER - 19
Round 3 - Jens ERIKSEN / Gregers SCHYTT 21-14 / 21-13 Mikael NILSSON / Joakim NORDGREN - 25
Round 3 - Dharma GUNAWI / Jurgen KOCH 21-14 / 21-14 Morten AARUP / Carsten LOESCH - 27
Round 3 - James A BABINGTON / Philip J SUNDERLAND 21-19 / 22-20 SOUMEN BHATTACHARJEE / HIRAK KANTI SENGUPTA - 22
Round 3 - Brian Tim Juul JENSEN / Anders STEENKJAER 21-13 / 18-21 / 21-18 Marc GÖTZE / Rolf THEISINGER - 38
Round 3 - Carl JENNINGS / Mark KING 21-8 / 21-13 Konstantin MANUYLOV / Sergey MELNIKOV - 22
Round 3 - Martin HAGBERG / Erik SJOSTEDT 20-22 / 21-19 / 21-13 Andre WIECHMANN / Jochen ZEPMEISEL - 39
Round 3 - Peter RASMUSSEN / Thomas STAVNGAARD 21-6 / 21-13 Mikko FRANSSILA / Mathias JARNSTROM - 19
Round 3 - Patrik BJORKLER / Stefan EDVARDSSON 21-16 / 21-17 Hiroyuki MUKUMOTO / Masami NAKAMURA - 28
Round 3 - Ronald GLASCHKE / Frank SCHRÖDER 24-22 / 21-15 Justin G ANDREWS / Steven HULBERT - 25
Round 3 - Wattana AMPUNSUWAN / Chatchai BOONMEE 21-15 / 21-16 Puryanto TAN / Alexander TANDUN - 29
Round 3 - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-13 / 13-21 / 21-15 Arjan REGTIEN / David WOOD - 40
Round 3 - Teerachai JARUWAT / Karoon KASAYAPANAN 21-11 / 21-14 Pasi SALHOJA / Auno TOLONEN - 19
Round 3 - Tri CAHYO / Eddy HARTONO 21-17 / 21-16 Fredrik INGEMANSSON / Hans MOLLER - 22
Round 3 - Jakob OESTERGAARD / Lars STENBERG 21-16 / 19-21 / 21-15 Shuichiro OGAWA / Shoji SHODA - 39
Round 3 - LIU En-Horng / Chang-Jun WU 21-6 / 21-13 Arvind GANGANI / Sanjay RAY - 18
Round 3 - Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN 21-10 / 21-16 Hubert MUELLER / Adrian SCHUETZ - 18
Round 3 - Thorsteinn Pall HAENGSSON / Broddi KRISTJANSSON 21-12 / 21-15 Thomas BUNN / Michael SCHNEIDER - 20
Round 3 - Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-10 / 21-13 Henrik MADSEN / Soeren OELUND - 18
Round 3 - Alan A ALEXANDER / James R ELKIN 12-21 / 21-18 / 21-15 Olof ÅSLUND / Magnus NYTELL - 36
Round 3 - Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL 21-11 / 21-18 Jan Bertram PETERSEN / Jesper Kritter TOLMAN - 25
Round 3 - Ertanto KURNIAWAN / Effendy WIDJAYA 21-9 / 21-11 Peter MORITZ / Harald STARL - 19
Round 3 - Takashi KIMURA / Minoru UEJI 20-22 / 21-14 / 21-17 John BOWKER / Kyle NETHERCOTT - 48
Round 3 - Jan SOELYST / Martin VISSING 21-4 / 21-5 Patrick COMBES / Jean-Michel EDARD - 15
Round 3 - Trirong LIMSAKUL / Attakorn MAENSAMUT 21-9 / 21-15 David J GRIBBLE / Richard TRAVISS - 22
Round 3 - Joergen JEPSEN / Lars KRUSE 21-17 / 21-11 Frank DIETEL / Wolfgang PASLER - 22
Round 3 - John MOLYNEUX / Ian M PURTON 15-21 / 21-17 / 22-20 Stefan FREY / Konrad REUTHER - 38
Round 3 - Bo ELVERS / Thomas S. NIELSEN 21-8 / 21-18 ARUN DHAND / ARUN KUMAR KAKKAR - 19
Round 3 - Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER 21-13 / 21-18 SANTHOSH KUMAR GOPI / OOMMEN GEORGE KATTAPURAM - 19
Round 3 - Jack Keith PRIESTMAN / Geoffrey STENSLAND 21-19 / 21-10 Eric PLANE / Roger TAYLOR - 21
Round 3 - Per JUUL / Birger STEENBERG 20-22 / 21-12 / 21-11 Tomas CARLSSON / Magnus ERICSSON - 32
Round 3 - Uun Setiawan SANTOSO / Simbarsono SUTANTO 21-15 / 21-12 Seiji ETO / Akira SADA - 24
Round 3 - William HAMBLETT / Graham HOLT 21-9 / 21-7 SHAUKAT NOOR MOHAMED / ASHOK KUMAR SHARMA - 19
Round 3 - Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN 18-21 / 21-14 / 21-18 Jack NOYA / Huib VAN WIJK - 102
Round 3 - William METCALFE / Terje Dag OSTHASSEL 21-19 / 21-18 Edgar MICHALOWSKY / Erfried MICHALOWSKY - 27
Round 3 - Tariq FAROOQ / Brian MCKEE 15-21 / 21-15 / 21-13 Tadao AOYAMA / Masayoshi SATO - 38
Round 3 - Arne GJELSTRUP / Christian HANSEN 21-13 / 15-21 / 21-15 Anthony DRURY / Peter EMPTAGE - 36
Round 3 - Jiamsak PANITCHAIKUL / Surapong SUHARITDUMRONG 21-12 / 21-7 Wan Seong CHAN / Koh Keong CHUA - 21
Round 3 - Vladimir KOLOSKOV / Igor PONOMAREV 21-12 / 21-15 Bernd BEHRENS / Hans-Jürgen GÖHLER - 20
Round 3 - Claus B ANDERSEN / Jesper HELLEDIE 21-6 / 21-7 Benoit JOUVELET / Pierre PREMAT - 19
Quarter-final - Tony GUNAWAN / Flandy LIMPELE 21-16 / 21-13 Kasper ØDUM / Tommy SØRENSEN - 33
Quarter-final - Anders BOESEN / Andreas BORELLA 16-21 / 21-9 / 21-11 Andrey DEGTYAREV / Vadim ITCKOV - 40
Quarter-final - Gerben BRUIJSTENS / Tjitte WEISTRA 21-15 / 22-20 Andreas LINDNER / Maurice NIESNER - 28
Quarter-final - Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL 21-11 / 22-20 Esben B. KÆMPEGAARD / Morten Eilby RASMUSSEN - 29
Quarter-final - Harijanto ARBI / Tri KUSHARJANTO 21-14 / 18-21 / 21-18 Jens ERIKSEN / Gregers SCHYTT - 36
Quarter-final - Dharma GUNAWI / Jurgen KOCH 21-10 / 21-15 James A BABINGTON / Philip J SUNDERLAND - 22
Quarter-final - Carl JENNINGS / Mark KING 24-22 / 22-20 Brian Tim Juul JENSEN / Anders STEENKJAER - 27
Quarter-final - Peter RASMUSSEN / Thomas STAVNGAARD 21-18 / 21-10 Martin HAGBERG / Erik SJOSTEDT - 22
Quarter-final - Patrik BJORKLER / Stefan EDVARDSSON 21-7 / 21-11 Ronald GLASCHKE / Frank SCHRÖDER - 22
Quarter-final - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-15 / 16-21 / 21-18 Wattana AMPUNSUWAN / Chatchai BOONMEE - 51
Quarter-final - Tri CAHYO / Eddy HARTONO 21-15 / 21-10 Teerachai JARUWAT / Karoon KASAYAPANAN - 17
Quarter-final - LIU En-Horng / Chang-Jun WU 21-9 / 21-14 Jakob OESTERGAARD / Lars STENBERG - 19
Quarter-final - Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN 21-13 / 21-14 Thorsteinn Pall HAENGSSON / Broddi KRISTJANSSON - 21
Quarter-final - Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-18 / 21-8 Alan A ALEXANDER / James R ELKIN - 26
Quarter-final - Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL 21-12 / 21-12 Ertanto KURNIAWAN / Effendy WIDJAYA - 31
Quarter-final - Jan SOELYST / Martin VISSING 22-20 / 21-12 Takashi KIMURA / Minoru UEJI - 23
Quarter-final - Trirong LIMSAKUL / Attakorn MAENSAMUT 21-13 / 21-8 Joergen JEPSEN / Lars KRUSE - 27
Quarter-final - Bo ELVERS / Thomas S. NIELSEN 23-25 / 21-13 / 21-16 John MOLYNEUX / Ian M PURTON - 40
Quarter-final - Jack Keith PRIESTMAN / Geoffrey STENSLAND 21-12 / 21-12 Dieter FRICK / Rolf RÜSSELER - 17
Quarter-final - Uun Setiawan SANTOSO / Simbarsono SUTANTO 21-11 / 21-13 Per JUUL / Birger STEENBERG - 22
Quarter-final - William HAMBLETT / Graham HOLT 12-21 / 21-18 / 21-18 Jeppe Skov JESPEN / Per MIKKELSEN - 47
Quarter-final - Tariq FAROOQ / Brian MCKEE 22-20 / 21-16 William METCALFE / Terje Dag OSTHASSEL - 26
Quarter-final - Jiamsak PANITCHAIKUL / Surapong SUHARITDUMRONG 21-6 / 21-5 Arne GJELSTRUP / Christian HANSEN - 17
Quarter-final - Claus B ANDERSEN / Jesper HELLEDIE 21-10 / 21-8 Vladimir KOLOSKOV / Igor PONOMAREV - 18
Quarter-final - Robert J BELL / Royston V LORD 21-10 / 18-21 / 21-19 Soeren FUURSTED / Stefan OHRAS - 33
Quarter-final - Per DABELSTEEN / Steen Adam KIOERBO 21-18 / 19-21 / 21-14 Choo Poh ONG / Sin Oong ONG - 40
Quarter-final - Vidya Bhushan ARORA / Sushil Kumar PATET 24-22 / 21-19 Peter HONNEN / Claus-Peter LIENIG - 25
Quarter-final - Rodney FORREST / Grahame L MOSCROP 19-21 / 21-11 / 21-14 Gregor BARTMANN / Gerhard MICHAELIS - 34
Quarter-final - Kon Kong CHING / Ah Hooi LOO 21-14 / 21-14 David BRINSDEN / Michael Foy COLEY - 23
Quarter-final - Dietmar UNSER / Helmut WIEGAND 21-14 / 22-20 Tart KORNCHANKUL / Pirachitra SURAKKHAKA - 25
Quarter-final - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 21-13 / 21-19 Daniel ASK / Knut Sverre LILAND - 24
Quarter-final - Peter GERTH / Hans SCHUMACHER 12-21 / 22-20 / 21-15 Shoe HIDA / Yoshiaki SUGITANI - 35
Semi-final - Tony GUNAWAN / Flandy LIMPELE 21-10 / 21-10 Anders BOESEN / Andreas BORELLA - 21
Semi-final - Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL 21-18 / 21-18 Gerben BRUIJSTENS / Tjitte WEISTRA - 30
Semi-final - Harijanto ARBI / Tri KUSHARJANTO 21-11 / 22-20 Dharma GUNAWI / Jurgen KOCH - 28
Semi-final - Peter RASMUSSEN / Thomas STAVNGAARD 21-8 / 21-10 Carl JENNINGS / Mark KING - 18
Semi-final - Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV 21-13 / 21-18 Patrik BJORKLER / Stefan EDVARDSSON - 31
Semi-final - LIU En-Horng / Chang-Jun WU 21-16 / 21-15 Tri CAHYO / Eddy HARTONO - 30
Semi-final - Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO 21-13 / 21-11 Morten CHRISTENSEN / Martin Qvist OLESEN - 23
Semi-final - Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL 21-14 / 21-19 Jan SOELYST / Martin VISSING - 23
Semi-final - Trirong LIMSAKUL / Attakorn MAENSAMUT 21-14 / 21-17 Bo ELVERS / Thomas S. NIELSEN - 31
Semi-final - Uun Setiawan SANTOSO / Simbarsono SUTANTO 21-9 / 21-15 Jack Keith PRIESTMAN / Geoffrey STENSLAND - 21
Semi-final - William HAMBLETT / Graham HOLT 21-10 / 19-21 / 21-15 Tariq FAROOQ / Brian MCKEE - 39
Semi-final - Jiamsak PANITCHAIKUL / Surapong SUHARITDUMRONG 18-21 / 21-8 / 21-13 Claus B ANDERSEN / Jesper HELLEDIE - 37
Semi-final - Robert J BELL / Royston V LORD 21-19 / 21-13 Per DABELSTEEN / Steen Adam KIOERBO - 21
Semi-final - Vidya Bhushan ARORA / Sushil Kumar PATET 21-18 / 16-21 / 21-18 Rodney FORREST / Grahame L MOSCROP - 39
Semi-final - Kon Kong CHING / Ah Hooi LOO 21-13 / 22-24 / 21-15 Dietmar UNSER / Helmut WIEGAND - 41
Semi-final - Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA 21-12 / 21-9 Peter GERTH / Hans SCHUMACHER - 20
Final - Tony GUNAWAN / Flandy LIMPELE 21-13 / 21-9 Naruenart CHUAYMAK / Apichai THIRARATSAKUL - 28
Final - Harijanto ARBI / Tri KUSHARJANTO 21-19 / 21-17 Peter RASMUSSEN / Thomas STAVNGAARD - 27
Final - LIU En-Horng / Chang-Jun WU 21-15 / 21-8 Oleg GRIGORYEV / Vadim NAZAROV - 26
Final - Surachai MAKKASASITHORN / Narong VANICHITSARAKUL 21-14 / 21-14 Karyanto TAN / Suganyanto Hadi WAHONO - 35
Final - Uun Setiawan SANTOSO / Simbarsono SUTANTO 21-18 / 21-12 Trirong LIMSAKUL / Attakorn MAENSAMUT - 31
Final - Jiamsak PANITCHAIKUL / Surapong SUHARITDUMRONG 21-12 / 21-11 William HAMBLETT / Graham HOLT - 25
Final - Robert J BELL / Royston V LORD 21-18 / 21-8 Vidya Bhushan ARORA / Sushil Kumar PATET - 23
Final - Kon Kong CHING / Ah Hooi LOO 21-11 / 21-18 Akira HIROTA / Shinjiro MATSUDA - 24
Round 1 U40 - Aleksandr ANTIPOV / Alexey VASILYEV W.O. SHRESTHA Puspa / Subhash SHRESTHA - 0
Round 1 U40 - Rajeev BAGGA / Paul MITCHELL W.O. Jun ZHANG / Deqing ZHAO - 0
Round 2 U40 - SOUMEN BHATTACHARJEE / HIRAK KANTI SENGUPTA W.O. Mario CARULLA / Fernando SILVA - 0
Round 1 U45 - Peter FUCHSER / Adolf VON WEISSENFLUH W.O. Quanxiu JIE / Cheng LIN - 0
Round 2 U55 - Frank DIETEL / Wolfgang PASLER W.O. Chuancai LIU / Yiqun YOU - 0
Round 2 U55 - SANTHOSH KUMAR GOPI / OOMMEN GEORGE KATTAPURAM W.O. Xinyi DANG / Zhuqing PENG - 0
Round 2 U55 - Uun Setiawan SANTOSO / Simbarsono SUTANTO W.O. Trevor HAMPSON / Philip Ian RICHARDSON - 0
Round 1 U65 - Dieter EICHHORN / Hans-Joachim POTHMANN W.O. Labango Singh NONGMAITHEM / Bijoy Singh RAJ KUMAR - 0
Round 1 U70 - Joern GLISAA / Mads Kjaergaard JEPSEN W.O. Tao XU / Zhensheng YE - 0
MS
Round 1 - Vadim ITCKOV 21-10 / 21-7 Marco GLORIA - 24
Round 1 - Ashish SHARMA 21-19 / 21-15 Masayuki MATSUMOTO - 29
Round 1 - Rohan KAPOOR 21-10 / 21-9 Tiean How TAN - 19
Round 1 - Alex VAN GENT 21-14 / 21-12 Auno TOLONEN - 18
Round 1 - Lars KLINTRUP 21-9 / 21-7 Pawel PASIK - 21
Round 1 1239 Marcus JANSSON 21-9 / 21-7 Joost VAN DEN BRANDE - 18
Round 1 - Jim Ronny ANDERSEN 21-1 / 21-7 Norbert SCHNEIDER - 13
Round 1 - Sebastien BOURBON 21-7 / 21-11 Andreas NEUWEILER - 19
Round 1 811 Tjitte WEISTRA 21-15 / 21-13 NOZAKI Tsutomu - 24
Round 1 - Wolfgang KAMMEL 21-11 / 21-8 Adolfo CABALLERO - 16
Round 1 - Antti KOLJONEN 22-24 / 21-16 / 21-19 Eric WASYLYK - 42
Round 1 - Kristof HORVATH 21-5 / 21-16 Philip TROKE - 19
Round 1 - Thorsten HUKRIEDE 21-11 / 21-9 Sergey IGOSHIN - 18
Round 1 - Lakhwinder PANNU 21-14 / 21-9 Christofer WIKLANDER - 22
Round 1 - Morten Eilby RASMUSSEN 21-9 / 21-5 Donald SPEIRS - 19
Round 1 - Apichai THIRARATSAKUL 21-15 / 21-9 Krzysztof MASLANKA - 25
Round 1 - Fredrik DU HANE 21-17 / 17-21 / 25-23 Alexander SCHULZ - 41
Round 1 - Naruenart CHUAYMAK 21-4 / 21-8 Mark TREBBLE - 18
Round 1 - Xavier ENGRAND 21-7 / 21-9 Jon Eirik GULLI - 14
Round 1 1405 Konstantin MYAKISHEV 21-7 / 21-7 Christoph HOREJŠ-KAINRATH - 19
Round 1 - Jorge LAVIÑA 21-16 / 18-21 / 21-13 HONZAWA Yutaka - 47
Round 1 1390 Oliver COLIN 21-9 / 21-13 Samir ABBASI - 22
Round 1 1527 Iiro KOKKO 21-6 / 21-6 Jerzy SZALAPSKI - 16
Round 1 - Anders BOESEN 21-9 / 21-8 Ewoud TAN - 20
Round 1 - Eric MONTPETIT 17-21 / 21-11 / 21-11 Mika NISSINEN - 30
Round 1 1543 Jeffer ROSOBIN 21-1 / 21-5 Jozef ORZOL - 14
Round 1 - Andreas LINDNER 21-13 / 21-8 Saevar STROM - 20
Round 1 - Thomas BLONDEAU 21-6 / 22-20 Philippe GOMES - 23
Round 1 - Roy ROUWHORST 21-10 / 21-19 TAKATA Eishi - 23
Round 1 - Andreas BORELLA 21-10 / 21-2 Fernando HERRERO - 16
Round 1 - Colin DOW 30-29 / 22-24 / 21-19 Robert WETTERSTEN - 52
Round 1 675 Stanislav PUKHOV 21-2 / 21-3 Georg WALTER - 14
Round 1 - Goro EGASHIRA 21-19 / 23-21 HUANG Chia-Lung - 32
Round 1 - Tor-Gunnar MORSKOGEN 17-21 / 21-16 / 21-10 Tarun CHAUHAN - 38
Round 1 - Tarek EL-DABBAGH 21-14 / 21-9 Pasi SALHOJA - 21
Round 1 - Igor IVANOV 21-18 / 21-18 Nuttawut SROIDOKSON - 32
Round 1 - Rolf THEISINGER 21-16 / 21-18 Magnus GUSTAFSSON - 29
Round 1 - Teppo SMOLANDER 21-7 / 21-3 Semi VOTTA - 14
Round 1 - Meelis TAMMIK 17-21 / 21-14 / 24-22 Mikhail SHEKHEREV - 38
Round 1 - Ronny HOEFKENS 21-9 / 21-16 Fabrice VALLET - 19
Round 1 - Per JUUL 21-11 / 21-10 Marek ROSA - 16
Round 1 - Trevor HAMPSON 21-19 / 22-20 Stephen WADDELL - 33
Round 1 - Christer FORSGREN 21-8 / 21-9 Peeter ÄRMPALU - 15
Round 1 - Seiji ETO 21-15 / 21-11 Ildar SULEYMANOV - 19
Round 1 - Geir ARNEVIK 21-9 / 21-16 Tom P. MUIR - 26
Round 1 - S. K. PARDESHI 21-11 / 21-5 Adan Da Wei FAN - 25
Round 1 - Eric PLANE 21-15 / 21-12 Goran JOHANSSON - 26
Round 1 - Rolf RÜSSELER 21-6 / 21-16 RAJINDER SINGH BHOGAL - 23
Round 1 - Hastomo ARBIE 21-3 / 21-6 Niels Gunnar JUEL - 18
Round 1 - Sergey BUSHUEV 21-9 / 21-14 Alejandro MIR - 25
Round 1 - Hisao OCHIAI 21-10 / 21-12 Alexander CAMPBELL - 25
Round 1 - Karsten MEIER 21-16 / 21-13 Luis CARVALHO - 26
Round 1 - Ruedi SCHLAEPFER 21-13 / 21-10 Markus RENVALL - 28
Round 1 - Dieter FRICK 21-6 / 21-19 Rein NUUDI - 25
Round 1 - SANTHOSH KUMAR GOPI 21-8 / 21-12 Arne Bjørn BERGER - 27
Round 1 - Birger STEENBERG 21-4 / 21-8 Wolfgang STERNBERGER - 20
Round 1 - David J GRIBBLE 21-19 / 21-18 Peter BRANDT - 40
Round 1 - Jack Keith PRIESTMAN 17-21 / 21-8 / 21-14 Toshiyuki KAMIYA - 30
Round 1 - Patrick DE RUISSEAUX 21-13 / 21-17 Paul DODD - 25
Round 1 - Yuri SMIRNOV 21-9 / 21-8 Gary Jin LIN - 15
Round 1 - Akira SADA 21-11 / 18-21 / 21-15 Geoffrey STENSLAND - 46
Round 1 - Francisco Javier RUIZ 21-7 / 21-11 Hindrianto Lukas LIOE - 19
Round 1 - John WOHLERT 21-18 / 21-19 Mirza ORUJOV - 25
Round 1 - Abdul GAFAR 21-8 / 14-21 / 22-20 Yury SKRIPIN - 33
Round 1 - Ilkka SALONEN 21-10 / 22-20 Morten AARHUS - 34
Round 1 - Michael SCHNEIDER 21-13 / 21-10 Anders R SVENSSON - 28
Round 1 - Krzysztof LATAWSKI 21-19 / 19-21 / 24-22 Raj Kumar JAIN - 40
Round 1 - Tadao AOYAMA 21-12 / 21-12 Vladimir ILYENKO - 21
Round 1 - Prapatana VASAVID 21-12 / 21-16 MANOHAR BALUSAMY RAJARAM - 27
Round 1 - Tore SPERRE 6-21 / 21-18 / 21-19 Brian MCKEE - 40
Round 1 - Huib VAN WIJK 21-13 / 21-18 Steven SELLICK - 25
Round 1 - Cheddi LILJESTROM 12-21 / 21-11 / 21-16 Bernd BEHRENS - 40
Round 1 - William METCALFE 21-16 / 21-10 Bengt DRAGESET - 26
Round 1 - Christian HANSEN 21-12 / 15-21 / 21-17 Jack NOYA - 30
Round 1 - Sakae FUKUSHI 21-11 / 21-12 Vunlop KIMSUNTHORN - 16
Round 1 - SHAUKAT NOOR MOHAMED 21-9 / 21-15 Dietmar HECHLER - 22
Round 1 - Curt INGEDAHL 21-12 / 21-12 Paavo KOKKOLA - 21
Round 1 - Pierre PREMAT 21-17 / 21-16 LIM Yow Song - 26
Round 1 - Per MIKKELSEN 21-14 / 17-21 / 21-18 Terje Dag OSTHASSEL - 35
Round 1 - Matti KOPPELI 21-19 / 15-21 / 22-20 Igor PONOMAREV - 35
Round 1 - Lim Pheng LOO 21-16 / 21-18 ARUN KUMAR KAKKAR - 22
Round 1 - Bjorn WIGARDT 21-6 / 21-12 Aavo RAIG - 19
Round 1 - Tomoji MATSUI 21-18 / 21-16 Hans-Jürgen GÖHLER - 24
Round 1 - Hakan LARSSON 21-17 / 21-10 Denis M CLEARY - 17
Round 1 - KHADAK BAHADUR SINGH 21-11 / 21-19 Juha KAAKINEN - 22
Round 1 - Tariq FAROOQ 21-6 / 21-5 Micky VAN ASDONCK - 15
Round 1 - Andrzej STRUENSEE 21-15 / 22-20 Helge HANSEN - 21
Round 1 - Hubert MIRANDA 21-8 / 21-10 Birger KOLDSOE - 14
Round 1 - Stefan OHRAS 21-13 / 21-13 Irwan Shah ABDULLAH - 21
Round 1 - Andrzej JANECKI 21-13 / 21-19 Carlos MARTINEZ - 22
Round 1 - Anders LINDSTROM 21-10 / 21-19 Van Phuc QUANG - 21
Round 1 - Rodney FORREST 21-16 / 13-21 / 21-7 Andrzej KOWALSKI - 27
Round 1 - Kari KARLSSON 10-21 / 21-15 / 21-19 Anthony Alan KNOTT - 37
Round 1 - Harry SKYDSGAARD 21-9 / 21-5 Robert EVANS - 14
Round 1 - Tuomo TENNILÄ 21-9 / 21-10 Efrim OFIR - 17
Round 1 - Akira HIROTA 21-5 / 21-9 Viacheslav IAKOVLEV - 15
Round 1 - Joachim SCHIMPKE 21-4 / 21-10 Kalevi CONRAD - 15
Round 1 - Daniel ASK 21-12 / 23-21 John WHALEBONE - 10
Round 1 - Kon Kong CHING 21-13 / 21-6 Joern GLISAA - 16
Round 1 - Jiri HLAVAC 15-21 / 21-10 / 21-5 Vincent HOLMGREN - 25
Round 1 - Tart KORNCHANKUL 21-16 / 9-21 / 21-9 Jorgen JAEGER - 28
Round 1 - Heikki JANTTI 16-21 / 21-19 / 21-19 Yuji SHIBAZAKI - 35
Round 1 - Knut Sverre LILAND 21-13 / 21-9 Alexey MAKAROV - 14
Round 1 - Mads Kjaergaard JEPSEN 21-12 / 21-6 Valerii KIRILLOV - 14
Round 1 - P. C. S. RAO 21-18 / 21-16 Leslie FRAME - 24
Round 1 - Dietmar UNSER 21-14 / 21-12 Ah Hooi LOO - 18
Round 2 - Vadim ITCKOV 21-17 / 21-14 Ashish SHARMA - 35
Round 2 - Rohan KAPOOR 21-13 / 20-22 / 21-18 Alex VAN GENT - 43
Round 2 - Lars KLINTRUP 11-21 / 21-8 / 21-16 Marcus JANSSON 1239 43
Round 2 - Jim Ronny ANDERSEN 21-11 / 21-12 Sebastien BOURBON - 23
Round 2 811 Tjitte WEISTRA 21-10 / 21-8 Wolfgang KAMMEL - 16
Round 2 - Antti KOLJONEN 21-14 / 23-21 Kristof HORVATH - 32
Round 2 - Thorsten HUKRIEDE 21-16 / 21-16 Lakhwinder PANNU - 25
Round 2 - Morten Eilby RASMUSSEN 21-13 / 21-15 Apichai THIRARATSAKUL - 27
Round 2 - Naruenart CHUAYMAK 21-16 / 21-8 Fredrik DU HANE - 29
Round 2 - Xavier ENGRAND 21-16 / 21-17 Konstantin MYAKISHEV 1405 27
Round 2 1390 Oliver COLIN 21-13 / 21-17 Jorge LAVIÑA - 21
Round 2 - Anders BOESEN 21-12 / 21-11 Iiro KOKKO 1527 23
Round 2 1543 Jeffer ROSOBIN 21-5 / 21-7 Eric MONTPETIT - 18
Round 2 - Thomas BLONDEAU 21-17 / 21-15 Andreas LINDNER - 25
Round 2 - Andreas BORELLA 21-15 / 21-17 Roy ROUWHORST - 23
Round 2 675 Stanislav PUKHOV 21-3 / 21-14 Colin DOW - 20
Round 2 - Peter RASMUSSEN 21-6 / 21-3 Dmitry MAKARENKOV - 16
Round 2 - Robert SMIERZCHALSKI 13-21 / 21-10 / 21-4 AJAY SALVI - 38
Round 2 - Fredrik BOHLIN 21-2 / 21-4 David Sudarnianto BACHMANN - 16
Round 2 - Michal KOUDELKA 21-15 / 21-11 Gøran OLSEN - 23
Round 2 - Harald HOCHGATTERER 21-19 / 18-21 / 26-24 Marc GÖTZE - 48
Round 2 - Gerben BRUIJSTENS 21-18 / 21-14 Tero LEHTOSAARI - 24
Round 2 - Daniel PLANT 21-18 / 21-17 Sumate WIRIYACHAIKEG - 29
Round 2 - Gregory BARBIERI 21-15 / 21-9 Goro EGASHIRA - 24
Round 2 - Carl JENNINGS 21-2 / 21-5 Chee Wai LEE - 14
Round 2 - Mikael NILSSON 21-3 / 21-16 Sergey MAKIN - 21
Round 2 - Tor-Gunnar MORSKOGEN 21-6 / 21-8 Gregoire LOCHER - 17
Round 2 - Gregers SCHYTT 21-7 / 21-10 Adam CIMOSZ - 14
Round 2 - Richard DIDIER 17-21 / 21-11 / 21-10 Jan PORT - 34
Round 2 - Katsuhiro SUZUKI 21-7 / 21-8 Hendrady PERDANA - 18
Round 2 - Yu Hin SIU 10-21 / 21-16 / 21-16 Tarek EL-DABBAGH - 34
Round 2 - Igor IVANOV 20-22 / 21-13 / 21-11 Denis Alexandru DEHELEAN - 38
Round 2 - Steven VERBRUGGEN 21-10 / 21-14 Christian VIDSTEIN - 25
Round 2 - Fabrice BERNABE 21-12 / 21-10 Bryan A RICHARDS - 24
Round 2 - Rolf THEISINGER 21-10 / 21-10 Bartosz DROZDOWICZ - 21
Round 2 - Jurgen KOCH 21-16 / 21-14 Jaison XAVIER - 32
Round 2 - Jukka RANTANEN 21-13 / 21-5 Peter FUCHSER - 18
Round 2 - Carsten LOESCH 21-7 / 21-7 Terje JACOBSEN - 17
Round 2 - Teppo SMOLANDER 21-16 / 22-20 Krzysztof GRABEK - 28
Round 2 - Andreas SCHLUTER 21-12 / 21-14 Reinhard HECHENBERGER - 25
Round 2 - Martin HAGBERG 21-7 / 21-9 Vegar NÆSS - 18
Round 2 - Dharma GUNAWI 21-6 / 21-6 Konstantin MANUYLOV - 15
Round 2 - James A BABINGTON 16-21 / 21-5 / 21-8 Radovan GREGOR - 29
Round 2 - Vijay SHARMA 21-16 / 21-10 Morten AARUP - 22
Round 2 - David DEBUE 21-5 / 21-10 Raul JAREÑO - 14
Round 2 - Fernando SILVA 21-10 / 21-17 Toshiyuki MATSUOKA - 20
Round 2 - Bo SORENSEN 21-9 / 21-8 Renaud GAUCHER - 19
Round 2 - Shuichiro OGAWA 15-21 / 23-21 / 21-15 Andreas HIRSCHMANN - 45
Round 2 - Joakim NORDGREN 21-8 / 21-11 Simon GILHOOLY - 27
Round 2 - Einar VEEDE 21-18 / 21-12 Adolf VON WEISSENFLUH - 20
Round 2 - Kiran Vinayakrao MAKODE 21-3 / 21-10 Engelbert TOMES - 16
Round 2 - Indridi BJORNSSON 18-21 / 21-17 / 21-19 Rafal BOGDANSKI - 41
Round 2 - LIU En-Horng 21-8 / 21-14 Oleg GRIGORYEV - 25
Round 2 - Oystein ESPEDAL LARSEN 21-11 / 21-5 Mohammad EMRAN - 18
Round 2 - Sylvain PROTEAU 17-21 / 21-16 / 21-19 Stefan EDVARDSSON - 39
Round 2 - Hiroyuki MUKUMOTO 21-13 / 21-16 Robbert KRAAG - 24
Round 2 - Nauman MAJID 21-14 / 21-18 Pascal GAUDIN - 21
Round 2 - Marek BUJAK 21-9 / 21-7 Abdul HAIY - 19
Round 2 - Jean CHISTENSEN 21-17 / 19-21 / 21-19 Sandi SABAN - 37
Round 2 - Jyri AALTO 21-9 / 21-10 Pavel HALSCH - 18
Round 2 - Phillipe TALBERT 22-20 / 21-17 Valery FOMIN 1062 24
Round 2 - Jayant DEWANGAN 21-6 / 21-8 Meelis TAMMIK - 16
Round 2 - Jonas THORNE 21-12 / 21-4 Javier WAEYENBERGH - 17
Round 2 - Sven LANDWEHR 21-15 / 21-13 Marcel RIETBERG - 20
Round 2 - Steven HULBERT 21-15 / 16-21 / 21-16 Willem HUIJS - 36
Round 2 - Thomas TELLER 21-8 / 21-12 Philipp KURZ - 21
Round 2 - Tarmo MARTIKAINEN 21-8 / 21-10 Pankaj BHART - 16
Round 2 - Chang-Jun WU 21-6 / 21-11 Erik NILSSON - 22
Round 2 - Stefan GRAHN 21-10 / 21-12 Thomas MUENZNER - 21
Round 2 - Karoon KASAYAPANAN 21-11 / 21-13 Justin G ANDREWS - 19
Round 2 - Vadim NAZAROV 21-19 / 21-8 Rajeev SHARMA - 27
Round 2 - Jakob OESTERGAARD 21-19 / 21-13 Jukka ANTILA - 24
Round 2 - Arjan REGTIEN 21-3 / 21-7 Ketil OLSEN - 15
Round 2 - Keita AKIYAMA 21-13 / 21-6 Aljosa ROVAN - 19
Round 2 - Jean-Frederic MASSIAS 21-7 / 21-10 Markus HALTAU - 19
Round 2 1837 Tamas GEBHARD 21-15 / 21-6 Christian BERGER - 18
Round 2 - Martin Qvist OLESEN 21-8 / 21-10 Toru KOIZUMI - 20
Round 2 - Thorsteinn Pall HAENGSSON 21-19 / 21-15 Timothy J MOORE - 21
Round 2 - Tapio VAILAHTI 21-13 / 21-16 Harald STARL - 22
Round 2 - Alexander KUROCHKIN 21-5 / 21-3 Geza KOTAN - 15
Round 2 - Jean-Jacques BONTEMPS 21-23 / 21-17 / 21-10 Udo LEHMANN - 45
Round 2 - Boris KRAIS 15-21 / 22-20 / 21-12 Par LINDAU - 38
Round 2 - Surachai MAKKASASITHORN 21-19 / 21-11 Ram LAKHAN - 23
Round 2 - Daniel CATTIN 21-19 / 21-16 Ernst Georg OLSEN - 20
Round 2 - Magnus NYTELL 21-12 / 21-14 Timo ALHO - 23
Round 2 - Stephen McCOY 21-11 / 21-12 Manfred PETERSEIL - 19
Round 2 - Michael HUBER 21-18 / 21-12 Frederic PICHARD - 26
Round 2 - Bård STORVIK 21-13 / 21-11 Adrian SCHUETZ - 22
Round 2 - Sergey RAZUVAYKIN 21-9 / 21-11 Jiri DOHNAL - 18
Round 2 - Harjit SINGH 21-10 / 21-13 Noriaki MATSUNARI - 18
Round 2 - Jesper Kritter TOLMAN 21-16 / 21-17 Kyle NETHERCOTT - 30
Round 2 - Narong VANICHITSARAKUL 21-8 / 21-9 Tomasz WRONSKI - 20
Round 2 - Minoru UEJI 21-19 / 16-21 / 21-14 Ronny HOEFKENS - 37
Round 2 - Broddi KRISTJANSSON 21-12 / 21-13 Victor MEDVEDEV - 18
Round 2 - Klaus BUSCHBECK 21-17 / 15-21 / 21-9 Soeren OELUND - 33
Round 2 - Nils CARLSON 21-15 / 21-14 Thomas AIGNER - 22
Round 2 - Geir Olve STORVIK 21-6 / 21-4 Walter STUBER - 17
Round 2 - Garth D'ABREU 21-17 / 21-19 Paul CARR - 26
Round 2 1837 Heikki VAISANEN 21-6 / 21-4 Karel KUNDERA - 14
Round 2 - Prabhu Naik Naidu KONA 21-15 / 24-22 Soon Cheong LOH - 28
Round 2 - Miloš KAMARYT 21-17 / 21-18 Vladimir ELYASOV - 27
Round 2 - Fredrik INGEMANSSON 21-9 / 21-14 Ruud FAAS - 20
Round 2 - Henrik MADSEN 21-11 / 21-7 Frederic JOORIS - 17
Round 2 - Hubert MUELLER 21-16 / 17-21 / 21-13 Teerachai JARUWAT - 38
Round 2 - Takashi KIMURA 21-14 / 18-21 / 21-12 Thomas DITTRICH - 37
Round 2 - Peter MORITZ 21-13 / 21-16 Martin STADEN - 24
Round 2 - CHANG Wen-Sung 21-8 / 21-4 Bjørn RAKSTANG - 17
Round 2 - Seiji ETO 21-10 / 21-10 Christer FORSGREN - 22
Round 2 - Geir ARNEVIK 21-7 / 21-8 S. K. PARDESHI - 16
Round 2 - Rolf RÜSSELER 21-16 / 21-11 Eric PLANE - 19
Round 2 - Hastomo ARBIE 21-15 / 21-11 Pascal JORSSEN - 24
Round 2 - Sergey BUSHUEV 21-15 / 21-12 Hisao OCHIAI - 18
Round 2 - Karsten MEIER 21-16 / 21-16 Ruedi SCHLAEPFER - 22
Round 2 - SANTHOSH KUMAR GOPI 21-6 / 21-8 Dieter FRICK - 13
Round 2 - Birger STEENBERG 18-21 / 21-16 / 21-8 Hervé TERNON - 40
Round 2 - Jack Keith PRIESTMAN 21-17 / 21-16 David J GRIBBLE - 24
Round 2 - Yuri SMIRNOV 21-7 / 21-6 Patrick DE RUISSEAUX - 16
Round 2 - Akira SADA 21-14 / 21-11 Francisco Javier RUIZ - 27
Round 2 - John WOHLERT 19-21 / 21-14 / 21-9 Abdul GAFAR - 35
Round 2 - Michael SCHNEIDER 22-20 / 21-14 Ilkka SALONEN - 26
Round 2 - Loke Poh WONG 21-13 / 21-19 Krzysztof LATAWSKI - 28
Round 2 - Claus B ANDERSEN 21-18 / 21-10 Tadao AOYAMA - 27
Round 2 - Prapatana VASAVID 21-18 / 23-21 Thomas DAHLLUND - 23
Round 2 - YANG Cheng-Shin 21-6 / 21-10 Tore SPERRE - 16
Round 2 - Cheddi LILJESTROM 21-9 / 21-10 Huib VAN WIJK - 18
Round 2 - Wan Seong CHAN 21-14 / 21-17 William METCALFE - 22
Round 2 - Christian HANSEN 21-9 / 21-15 Vladimir PRUDNIKOV - 17
Round 2 - Sakae FUKUSHI 21-18 / 21-17 Peter EMPTAGE - 25
Round 2 - SHAUKAT NOOR MOHAMED 21-18 / 21-17 Curt INGEDAHL - 25
Round 2 - Per MIKKELSEN 18-21 / 21-7 / 21-9 Pierre PREMAT - 30
Round 2 - Toshio KAWAGUCHI 21-12 / 21-12 Matti KOPPELI - 17
Round 2 - Klaus KREIBICH 21-10 / 21-17 Lim Pheng LOO - 20
Round 2 - Henry PAYNTER 18-21 / 21-13 / 21-8 Bjorn WIGARDT - 37
Round 2 - Tomoji MATSUI 23-21 / 21-17 Hakan LARSSON - 22
Round 2 - Soren CHRISTENSEN 18-21 / 21-14 / 21-18 KHADAK BAHADUR SINGH - 35
Round 2 - Jiamsak PANITCHAIKUL 21-14 / 17-21 / 21-19 Tariq FAROOQ - 32
Round 2 - Vladimir KOLOSKOV 21-6 / 21-15 Andrzej STRUENSEE - 14
Round 2 1270 Johan CROUKAMP 21-6 / 21-11 Werner RAHM - 16
Round 2 - Hubert MIRANDA 21-7 / 21-10 Yury PUSTYAKOV - 16
Round 2 - Hans-Joachim POTHMANN 21-17 / 21-17 James GARRETT - 21
Round 2 - Carl-Johan NYBERGH 21-8 / 21-10 Ole Jacob NILSEN - 17
Round 2 - Mikhail POLEVSHCHIKOV 21-17 / 21-12 Andrzej JANECKI - 23
Round 2 - Torben HANSEN 21-11 / 21-9 Peter HONNEN - 15
Round 2 - Sin Oong ONG 20-22 / 21-17 / 21-13 Anders LINDSTROM - 36
Round 2 - Per-Arnold HOIJ 20-22 / 21-10 / 21-16 Rodney FORREST - 39
Round 2 - Hirohisa TOSHIJIMA 21-16 / 21-11 Oleg CHERNIK - 19
Round 2 - Erik JELBY 21-18 / 21-15 Kari KARLSSON - 22
Round 2 - Per DABELSTEEN 21-7 / 21-11 Janos HALASZ - 15
Round 2 - Harry SKYDSGAARD 21-15 / 16-21 / 21-18 Choo Poh ONG - 24
Round 2 - Gregor BARTMANN 21-19 / 21-12 Paul ROOS - 18
Round 2 - Tuomo TENNILÄ 21-18 / 21-11 Vidya Bhushan ARORA - 24
Round 2 - Inge ROSSET 21-19 / 11-21 / 21-18 Chaisak THONGDEJSRI - 33
Round 2 - Seri CHINTANASERI 21-13 / 21-15 Rene WIKGREN - 17
Round 2 - Akira HIROTA 21-6 / 21-13 Heine JOHANNESEN - 17
Round 2 - Joachim SCHIMPKE 21-12 / 21-12 Pawel GASZ - 20
Round 2 - Daniel ASK 21-10 / 21-17 Kripa SHANKER - 22
Round 2 - Hans SCHUMACHER 19-21 / 21-19 / 21-5 Yoshiaki SUGITANI - 34
Round 2 - Kenneth TANTUM 21-19 / 21-19 Sven-Olof JOHANSSON - 24
Round 2 - Kon Kong CHING 21-16 / 21-14 Osmo PERKINEN - 22
Round 2 - Gerhard WEICHLINGER 16-21 / 21-18 / 21-16 Alfred CHRISTIAN MOTILAL - 33
Round 2 - Gerd PIGOLA 21-16 / 21-16 Tart KORNCHANKUL - 19
Round 2 - RALLIANTAWNA . 21-12 / 21-11 Heikki JANTTI - 19
Round 2 - Tze Fah HO 15-21 / 21-16 / 21-19 Knut Sverre LILAND - 38
Round 2 - Jarl OLSSON 21-17 / 21-15 Mads Kjaergaard JEPSEN - 21
Round 2 - Roger BALDWIN 21-11 / 21-5 P. C. S. RAO - 14
Round 2 - Dietmar UNSER 21-13 / 21-13 Junior LAUW - 19
Round 2 - Koji TANAKA 19-21 / 21-18 / 21-19 Osmo PEITSALA - 38
Round 3 - Vadim ITCKOV 21-12 / 21-16 Rohan KAPOOR - 28
Round 3 - Jim Ronny ANDERSEN 21-2 / 21-14 Lars KLINTRUP - 28
Round 3 811 Tjitte WEISTRA 22-20 / 21-19 Antti KOLJONEN - 31
Round 3 - Thorsten HUKRIEDE 9-21 / 21-19 / 21-14 Morten Eilby RASMUSSEN - 43
Round 3 - Naruenart CHUAYMAK 21-4 / 21-8 Xavier ENGRAND - 22
Round 3 - Anders BOESEN 21-8 / 21-16 Oliver COLIN 1390 25
Round 3 1543 Jeffer ROSOBIN 21-9 / 21-14 Thomas BLONDEAU - 25
Round 3 675 Stanislav PUKHOV 21-17 / 21-10 Andreas BORELLA - 27
Round 3 - Peter RASMUSSEN 21-19 / 21-7 Robert SMIERZCHALSKI - 22
Round 3 - Fredrik BOHLIN 21-7 / 21-12 Michal KOUDELKA - 20
Round 3 - Gerben BRUIJSTENS 22-20 / 20-22 / 21-17 Harald HOCHGATTERER - 47
Round 3 - Daniel PLANT 21-4 / 21-6 Gregory BARBIERI - 17
Round 3 - Carl JENNINGS 21-11 / 10-21 / 21-18 Björn SCHNEIDER - 35
Round 3 - Mikael NILSSON 21-17 / 15-21 / 21-10 Tor-Gunnar MORSKOGEN - 45
Round 3 - Gregers SCHYTT 21-15 / 21-11 Richard DIDIER - 18
Round 3 - Yu Hin SIU 21-10 / 21-15 Katsuhiro SUZUKI - 23
Round 3 - Takuya YAMAMOTO 21-15 / 18-21 / 21-14 Igor IVANOV - 44
Round 3 - Fabrice BERNABE 21-10 / 21-12 Steven VERBRUGGEN - 27
Round 3 - Jurgen KOCH 21-5 / 21-8 Rolf THEISINGER - 21
Round 3 - Carsten LOESCH 21-10 / 21-4 Jukka RANTANEN - 19
Round 3 - Andreas SCHLUTER 21-18 / 21-16 Teppo SMOLANDER - 23
Round 3 - Dharma GUNAWI 21-18 / 17-21 / 21-9 Martin HAGBERG - 48
Round 3 - James A BABINGTON 21-17 / 21-8 Vijay SHARMA - 21
Round 3 - Fernando SILVA 21-13 / 21-11 David DEBUE - 27
Round 3 - Bo SORENSEN 21-8 / 21-16 Shuichiro OGAWA - 24
Round 3 - Joakim NORDGREN 15-21 / 21-12 / 21-10 Einar VEEDE - 43
Round 3 - Kiran Vinayakrao MAKODE 21-14 / 21-6 Indridi BJORNSSON - 20
Round 3 - LIU En-Horng 21-6 / 21-16 Oystein ESPEDAL LARSEN - 22
Round 3 - Sylvain PROTEAU 21-19 / 21-12 Hiroyuki MUKUMOTO - 24
Round 3 - Marek BUJAK 21-16 / 21-12 Jean CHISTENSEN - 23
Round 3 - Jyri AALTO 21-9 / 21-9 Phillipe TALBERT - 23
Round 3 - Jonas THORNE 21-19 / 21-14 Jayant DEWANGAN - 27
Round 3 - Sven LANDWEHR 21-7 / 21-15 Masami NAKAMURA - 22
Round 3 - Thomas TELLER 21-13 / 21-19 Steven HULBERT - 22
Round 3 - Chang-Jun WU 21-18 / 21-14 Tarmo MARTIKAINEN - 27
Round 3 - Karoon KASAYAPANAN 21-15 / 21-15 Stefan GRAHN - 19
Round 3 - Jakob OESTERGAARD 21-16 / 21-19 Vadim NAZAROV - 31
Round 3 - Arjan REGTIEN 24-22 / 21-6 Keita AKIYAMA - 24
Round 3 1837 Tamas GEBHARD 21-16 / 21-11 Jean-Frederic MASSIAS - 24
Round 3 - Martin Qvist OLESEN 21-8 / 21-5 Thorsteinn Pall HAENGSSON - 18
Round 3 - Alexander KUROCHKIN 21-15 / 21-9 Tapio VAILAHTI - 20
Round 3 - Jean-Jacques BONTEMPS 21-14 / 21-8 Boris KRAIS - 25
Round 3 - Surachai MAKKASASITHORN 21-12 / 21-9 Daniel CATTIN - 19
Round 3 - Magnus NYTELL 21-8 / 21-13 Stephen McCOY - 19
Round 3 - Bård STORVIK 21-18 / 19-21 / 21-9 Michael HUBER - 36
Round 3 - Harjit SINGH 21-17 / 18-21 / 21-16 Sergey RAZUVAYKIN - 38
Round 3 - Narong VANICHITSARAKUL 21-15 / 21-11 Jesper Kritter TOLMAN - 25
Round 3 - Broddi KRISTJANSSON 21-12 / 22-20 Minoru UEJI - 22
Round 3 - Klaus BUSCHBECK 21-19 / 21-16 Nils CARLSON - 23
Round 3 - Geir Olve STORVIK 21-4 / 21-8 Niall O'FLYNN - 15
Round 3 1837 Heikki VAISANEN 21-11 / 21-11 Garth D'ABREU - 20
Round 3 - Prabhu Naik Naidu KONA 21-9 / 21-9 Miloš KAMARYT - 19
Round 3 - Henrik MADSEN 21-16 / 21-18 Fredrik INGEMANSSON - 21
Round 3 - Hubert MUELLER 20-22 / 21-16 / 21-16 Takashi KIMURA - 43
Round 3 - CHANG Wen-Sung 21-15 / 21-14 Peter MORITZ - 23
Round 3 - Seiji ETO 21-14 / 21-12 Per JUUL - 23
Round 3 - Geir ARNEVIK 21-14 / 21-18 Frank DIETEL - 22
Round 3 - Hastomo ARBIE 21-8 / 21-8 Rolf RÜSSELER - 18
Round 3 - Sergey BUSHUEV 21-17 / 21-15 Karsten MEIER - 20
Round 3 - SANTHOSH KUMAR GOPI 21-19 / 21-15 Birger STEENBERG - 22
Round 3 - Jack Keith PRIESTMAN 21-15 / 21-17 Yuri SMIRNOV - 24
Round 3 - Akira SADA 21-16 / 21-14 John WOHLERT - 31
Round 3 - Loke Poh WONG 21-17 / 21-16 Michael SCHNEIDER - 23
Round 3 - Claus B ANDERSEN 21-6 / 21-9 Prapatana VASAVID - 19
Round 3 - YANG Cheng-Shin 21-10 / 21-15 Cheddi LILJESTROM - 20
Round 3 - Wan Seong CHAN 19-21 / 21-17 / 21-19 Christian HANSEN - 46
Round 3 - Sakae FUKUSHI 19-21 / 21-19 / 21-17 SHAUKAT NOOR MOHAMED - 42
Round 3 - Toshio KAWAGUCHI 21-17 / 21-10 Per MIKKELSEN - 24
Round 3 - Henry PAYNTER 21-16 / 21-19 Klaus KREIBICH - 23
Round 3 - Tomoji MATSUI 21-17 / 21-18 Soren CHRISTENSEN - 25
Round 3 - Vladimir KOLOSKOV 21-19 / 21-12 Jiamsak PANITCHAIKUL - 25
Round 3 1270 Johan CROUKAMP 21-18 / 21-12 Hubert MIRANDA - 20
Round 3 - Hans-Joachim POTHMANN 21-12 / 13-21 / 21-13 Stefan OHRAS - 27
Round 3 - Carl-Johan NYBERGH 21-18 / 21-9 Mikhail POLEVSHCHIKOV - 22
Round 3 - Torben HANSEN 21-8 / 21-11 Sin Oong ONG - 17
Round 3 - Hirohisa TOSHIJIMA 21-7 / 21-15 Per-Arnold HOIJ - 18
Round 3 - Per DABELSTEEN 21-17 / 21-7 Erik JELBY - 20
Round 3 - Gregor BARTMANN 21-17 / 21-12 Harry SKYDSGAARD - 19
Round 3 - Tuomo TENNILÄ 21-18 / 21-5 Inge ROSSET - 20
Round 3 - Akira HIROTA 21-17 / 18-21 / 21-17 Seri CHINTANASERI - 40
Round 3 - Joachim SCHIMPKE 21-16 / 21-7 Daniel ASK - 20
Round 3 - Hans SCHUMACHER 21-13 / 21-16 Kenneth TANTUM - 23
Round 3 - Kon Kong CHING 21-10 / 21-9 Gerhard WEICHLINGER - 15
Round 3 - Gerd PIGOLA 21-10 / 21-10 Jiri HLAVAC - 16
Round 3 - Roger BALDWIN 21-12 / 21-13 Jarl OLSSON - 19
Round 3 - Dietmar UNSER 12-21 / 21-9 / 21-19 Koji TANAKA - 32
Round 4 - Peter RASMUSSEN 21-5 / 21-9 Fredrik BOHLIN - 22
Round 4 - Gerben BRUIJSTENS 21-19 / 21-18 Daniel PLANT - 31
Round 4 - Mikael NILSSON 21-12 / 14-21 / 21-19 Carl JENNINGS - 37
Round 4 - Gregers SCHYTT 21-5 / 21-8 Yu Hin SIU - 14
Round 4 - Fabrice BERNABE 21-12 / 19-21 / 21-16 Takuya YAMAMOTO - 62
Round 4 - Jurgen KOCH 21-15 / 21-12 Carsten LOESCH - 28
Round 4 - Dharma GUNAWI 21-11 / 21-12 Andreas SCHLUTER - 19
Round 4 - Fernando SILVA 21-12 / 21-8 James A BABINGTON - 18
Round 4 - Bo SORENSEN 22-20 / 21-16 Joakim NORDGREN - 38
Round 4 - LIU En-Horng 21-8 / 21-5 Kiran Vinayakrao MAKODE - 17
Round 4 - Sylvain PROTEAU 21-15 / 17-21 / 21-11 Nauman MAJID - 29
Round 4 - Jyri AALTO 21-13 / 21-17 Marek BUJAK - 29
Round 4 - Sven LANDWEHR 21-14 / 21-11 Jonas THORNE - 24
Round 4 - Chang-Jun WU 21-15 / 21-9 Thomas TELLER - 21
Round 4 - Karoon KASAYAPANAN 21-13 / 21-17 Jakob OESTERGAARD - 25
Round 4 1837 Tamas GEBHARD 21-15 / 24-22 Arjan REGTIEN - 29
Round 4 - Martin Qvist OLESEN 21-5 / 21-9 Alexander KUROCHKIN - 18
Round 4 - Surachai MAKKASASITHORN 21-19 / 9-21 / 21-14 Jean-Jacques BONTEMPS - 54
Round 4 - Magnus NYTELL 21-16 / 16-21 / 21-13 Bård STORVIK - 39
Round 4 - Narong VANICHITSARAKUL 21-13 / 21-14 Harjit SINGH - 23
Round 4 - Broddi KRISTJANSSON 21-9 / 21-14 Klaus BUSCHBECK - 20
Round 4 - Geir Olve STORVIK 21-17 / 21-16 Heikki VAISANEN 1837 24
Round 4 - Henrik MADSEN 21-19 / 14-21 / 21-18 Prabhu Naik Naidu KONA - 39
Round 4 - CHANG Wen-Sung 21-14 / 17-21 / 22-20 Hubert MUELLER - 39
Quarter-final - Jim Ronny ANDERSEN 21-3 / 21-9 Vadim ITCKOV - 23
Quarter-final - Thorsten HUKRIEDE 21-14 / 21-17 Tjitte WEISTRA 811 32
Quarter-final - Anders BOESEN 21-10 / 21-10 Naruenart CHUAYMAK - 32
Quarter-final 675 Stanislav PUKHOV 21-15 / 21-15 Jeffer ROSOBIN 1543 30
Quarter-final - Peter RASMUSSEN 21-3 / 21-10 Gerben BRUIJSTENS - 14
Quarter-final - Gregers SCHYTT 21-5 / 21-10 Mikael NILSSON - 17
Quarter-final - Jurgen KOCH 21-18 / 21-2 Fabrice BERNABE - 27
Quarter-final - Fernando SILVA 21-16 / 21-13 Dharma GUNAWI - 28
Quarter-final - LIU En-Horng 19-21 / 21-15 / 21-13 Bo SORENSEN - 50
Quarter-final - Jyri AALTO 21-11 / 21-12 Sylvain PROTEAU - 24
Quarter-final - Chang-Jun WU 17-21 / 21-15 / 21-13 Sven LANDWEHR - 43
Quarter-final 1837 Tamas GEBHARD 21-15 / 21-17 Karoon KASAYAPANAN - 24
Quarter-final - Martin Qvist OLESEN 22-20 / 21-7 Surachai MAKKASASITHORN - 33
Quarter-final - Narong VANICHITSARAKUL 21-19 / 21-16 Magnus NYTELL - 31
Quarter-final - Broddi KRISTJANSSON 21-13 / 21-18 Geir Olve STORVIK - 24
Quarter-final - CHANG Wen-Sung 22-20 / 21-13 Henrik MADSEN - 24
Quarter-final - Seiji ETO 21-18 / 20-22 / 21-9 Geir ARNEVIK - 39
Quarter-final - Hastomo ARBIE 21-10 / 21-9 Sergey BUSHUEV - 19
Quarter-final - Jack Keith PRIESTMAN 21-17 / 19-21 / 21-19 SANTHOSH KUMAR GOPI - 37
Quarter-final - Loke Poh WONG 21-18 / 21-10 Akira SADA - 28
Quarter-final - Claus B ANDERSEN 21-16 / 21-7 YANG Cheng-Shin - 21
Quarter-final - Wan Seong CHAN 21-17 / 20-22 / 21-19 Sakae FUKUSHI - 42
Quarter-final - Toshio KAWAGUCHI 21-7 / 21-11 Henry PAYNTER - 19
Quarter-final - Vladimir KOLOSKOV 21-13 / 21-13 Tomoji MATSUI - 25
Quarter-final 1270 Johan CROUKAMP 21-9 / 21-11 Hans-Joachim POTHMANN - 15
Quarter-final - Carl-Johan NYBERGH 21-17 / 16-21 / 21-16 Torben HANSEN - 37
Quarter-final - Per DABELSTEEN 21-12 / 21-17 Hirohisa TOSHIJIMA - 23
Quarter-final - Gregor BARTMANN 21-13 / 21-13 Tuomo TENNILÄ - 20
Quarter-final - Joachim SCHIMPKE 21-18 / 21-8 Akira HIROTA - 23
Quarter-final - Hans SCHUMACHER 21-18 / 14-21 / 21-15 Kon Kong CHING - 35
Quarter-final - Gerd PIGOLA 22-20 / 21-19 Tze Fah HO - 26
Quarter-final - Dietmar UNSER 21-14 / 21-15 Roger BALDWIN - 18
Semi-final - Thorsten HUKRIEDE 8-21 / 24-22 / 21-12 Jim Ronny ANDERSEN - 44
Semi-final 675 Stanislav PUKHOV 21-16 / 21-18 Anders BOESEN - 39
Semi-final - Peter RASMUSSEN 21-15 / 21-9 Gregers SCHYTT - 24
Semi-final - Jurgen KOCH 21-13 / 21-12 Fernando SILVA - 30
Semi-final - LIU En-Horng 21-17 / 21-12 Jyri AALTO - 34
Semi-final - Chang-Jun WU 21-16 / 22-20 Tamas GEBHARD 1837 31
Semi-final - Narong VANICHITSARAKUL 14-21 / 21-17 / 23-21 Martin Qvist OLESEN - 51
Semi-final - CHANG Wen-Sung 21-15 / 21-12 Broddi KRISTJANSSON - 23
Semi-final - Hastomo ARBIE 16-21 / 21-13 / 21-15 Seiji ETO - 38
Semi-final - Jack Keith PRIESTMAN 21-17 / 17-21 / 22-20 Loke Poh WONG - 41
Semi-final - Claus B ANDERSEN 21-15 / 21-8 Wan Seong CHAN - 20
Semi-final - Toshio KAWAGUCHI 13-21 / 21-17 / 21-16 Vladimir KOLOSKOV - 49
Semi-final 1270 Johan CROUKAMP 21-11 / 21-13 Carl-Johan NYBERGH - 18
Semi-final - Per DABELSTEEN 21-16 / 21-15 Gregor BARTMANN - 25
Semi-final - Joachim SCHIMPKE 21-13 / 21-9 Hans SCHUMACHER - 17
Semi-final - Gerd PIGOLA 21-13 / 18-21 / 21-12 Dietmar UNSER - 28
Final 675 Stanislav PUKHOV 21-13 / 21-16 Thorsten HUKRIEDE - 25
Final - Peter RASMUSSEN 21-17 / 21-11 Jurgen KOCH - 37
Final - Chang-Jun WU 21-18 / 22-20 LIU En-Horng - 33
Final - CHANG Wen-Sung 21-19 / 14-21 / 21-16 Narong VANICHITSARAKUL - 41
Final - Hastomo ARBIE 21-11 / 21-13 Jack Keith PRIESTMAN - 27
Final - Claus B ANDERSEN 21-14 / 21-15 Toshio KAWAGUCHI - 22
Final 1270 Johan CROUKAMP 21-18 / 21-12 Per DABELSTEEN - 22
Final - Joachim SCHIMPKE 24-22 / 21-12 Gerd PIGOLA - 23
Round 2 U40 - Björn SCHNEIDER W.O. Mario CARULLA - 0
Round 2 U45 - Venkata Murali Krishna MUKALA W.O. Cheng LIN - 0
Round 2 U45 - Masami NAKAMURA W.O. Quanxiu JIE - 0
Round 3 U45 - Nauman MAJID W.O. Venkata Murali Krishna MUKALA - 0
Round 2 U50 - Niall O'FLYNN W.O. Venkata Satyanarayana Murthy AKULA - 0
Round 1 U55 - Rick PAAP W.O. SHRESTHA Puspa - 0
Round 1 U55 - Frank DIETEL W.O. Xinyi DANG - 0
Round 1 U55 - Pascal JORSSEN W.O. Zhuqing PENG - 0
Round 1 U55 - Hervé TERNON W.O. Yiqun YOU - 0
Round 1 U55 - Loke Poh WONG W.O. Chuancai LIU - 0
Round 2 U55 - Per JUUL W.O. Trevor HAMPSON - 0
Round 2 U55 - Frank DIETEL W.O. Rick PAAP - 0
Round 2 U65 - Stefan OHRAS W.O. Yoshio TERASAKI - 0
Round 1 U70 - Sven-Olof JOHANSSON W.O. Jaroslav KOZAK - 0
Round 1 U70 - Alfred CHRISTIAN MOTILAL W.O. Tao XU - 0
Round 2 U70 - Jiri HLAVAC W.O. Zhensheng YE - 0
Round 3 U70 - Tze Fah HO W.O. RALLIANTAWNA . - 0
WD
Group - Satoko NAKAMURA / Sanae UNO 21-10 / 21-9 Joanna ELSON / Galina VALEEVA - 16
Group - Kaya GARBRECHT / Grethe STEENBERG 21-10 / 21-9 Elisabeth SCHONFELD / Ann-Louise WIKLUND - 16
Group - Victoria BETTS / Barbara GIBSON 21-11 / 21-7 Lisbeth BENGTSSON / Wiola RENHOLM - 17
Group - Beryl GOODALL / Kathleen JENNER 21-14 / 21-15 Renate GABRIEL / Elvira RICHTER - 26
Round 1 - Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN 21-14 / 14-21 / 21-12 Mayumi BANDO / Komaki NAKASHIMA - 37
Round 1 - Celine GOMES / Lilas GOULIN 21-14 / 21-13 Prerana JOSHI / ANIKA LELE - 22
Round 1 - Helene ABUSDAL / Natalia BLOKHINA 21-18 / 21-9 Manuela NOWAK / Simone WEISBARTH - 24
Round 1 - Pernille S. DALKIÆR / Dorthe Kirkegaard LARSEN 21-19 / 13-21 / 21-19 Dora HARFMAN BROMEE / Pawarisa WAREECHOL - 41
Round 1 - Sunniva AMINOFF / Claudia VOGELGSANG 21-7 / 21-2 Savithri KOTHA / Sujata Prasad SETTEM - 13
Round 1 - Tiina KÄHLER / Marie-Louise STROMGREN 21-11 / 21-10 Line HAARKJÆR / Bettina KASTRUP - 18
Round 1 - Larisa MARAHOVA / Klavdiya MENKOVA 21-14 / 21-5 Ewelina BRACHA / Malgorzata SREDNICKA - 16
Round 1 - Atsuko MATSUGUMA / Rie MATSUMOTO 21-16 / 22-20 Vigdis ASGEIRSDOTTIR / Elsa NIELSEN - 24
Round 1 - Anneli HAGGMAN / Linda HAGGMAN 21-12 / 21-15 Anna BIALASIEWICZ / Justyna SLOMKA - 18
Round 1 - CHEN Hua Wei / CHEN Yu-Fang 21-6 / 21-11 Maike HAUPT / Katrin HOCKEMEYER - 20
Round 1 - Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD 21-7 / 21-8 HEEMA KAVERAPPA KODANDERA / NAVYA NALLAM - 16
Round 1 - Svetlana ALFEROVA / Maria KUROCHKINA 21-14 / 21-12 Aurelie MARTIN / Julie PUIGRENIER - 21
Round 1 - Stefanie MENNE / Karin SCHIERMEIER 21-14 / 21-15 Ursula EDELMULLER / Debora FLEPP - 20
Round 1 - Nataliia GOLOVKINA / Tatiana IANUTC 21-11 / 21-1 MADHU GYANCHANDANI / Usha Sree PEDDISETTY - 14
Round 1 - Linda HINDERS / Sara REHNSTROM FANDRIKS 21-9 / 21-13 Anne-Mari KALLIO / Marjaana SOROKIN - 19
Round 1 - Kazumi ICHINOHE / Noriko SANADA 23-21 / 16-21 / 21-19 Camilla BOESEN / Ingrid Marie Holst OLSEN - 46
Round 1 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-7 / 21-12 Ulla JARK / Maria JONSSON - 19
Round 1 - Helle BLOMSTERBERG / Birgitte PEDERSEN 21-13 / 20-22 / 21-14 Ausrine GABRENAITE SUNDELL / Jurate PREVELIENE - 36
Round 1 - Doris LEVIN / Anne-Marie WELLENDORPH 21-18 / 21-12 Vijaya AHLUWALIA / Sukesha SAGGI - 22
Round 1 - Kathrin TRÖGER / Marika WERNER 21-3 / 21-6 Deena DAWES / Georgia VERNARDOU - 14
Round 1 - Ulrika HELLMAN / Tanja KARLSSON 21-15 / 21-14 Sangeeta RAJGOPALAN / Poonam TATWAWADI - 24
Round 1 - Elke CRAMER / Silke SCHNEIDER 21-11 / 21-7 Muriel HUET / Nchi PREVOT - 18
Round 1 - Gitte ANDERSEN / Helle MEINCKE 21-6 / 21-11 Paula PETÄYS / Sari ROIVAINEN - 16
Round 1 - Kumiko KUSHIYAMA / Chika TANIFUJI 21-6 / 21-12 Grace KAKIAY / Berit THYNESS - 19
Round 1 - Anja STOCK / Heike STOCK 21-17 / 17-21 / 21-18 Lotten NILSSON / Ann-Charlotte RYRMAN - 38
Round 1 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE / Suzanne VENGLET 22-20 / 12-21 / 21-19 Terhi LUOLA / Soile SAVOLAINEN - 35
Round 1 - Betty BLAIR / Debora MILLER 21-16 / 15-21 / 25-23 Lene Struwe ANDERSEN / Gitte KRUSE - 42
Round 1 - Marina KARSTROM / Asa STRINDLUND 21-9 / 21-14 Rajshree Nitin BHAVE / DEEPALI NITIN JOSHI - 21
Round 1 - Tanja EBERL / Brigitte MENACHER 21-15 / 21-14 Maria ALAJÕE / Marju VELGA - 23
Round 1 - Bernardine L BABINGTON / Marion NEALE 21-16 / 21-12 Ellisabeth MOHLER / Rahela SYED - 19
Round 1 - Junko HIGASHI / Sugako MORITA 21-15 / 21-14 Uschi HERTTRICH / Manuela RITTER - 21
Round 1 - Maureen KLEIJWEGT-OSKAM / Jeannette VAN DER WERFF 21-6 / 21-10 KAVERAMMA CHEMIRA MONNAPPA / Nagamma MUDDAIAH - 16
Round 1 - Liudmila POSTNOVA / Irina SHALMANOVA 25-23 / 21-15 Cecilia BRUN / Fabienne PICHARD - 29
Round 1 - Bettina KRISTENSEN / Helle SJORRING 21-15 / 21-12 Virginia CHARIANDY / Waltraud KRONSTEINER - 21
Round 1 - Silvia LUETHI TRIPET / Lene SCHELBERT 21-15 / 21-10 Iwona SOBOTKA / Malgorzata WOZNIAK - 18
Round 1 - Hildegard O'NEILL / Cornelia WINKLER 21-8 / 21-10 LALI JOSEPH / SUNITHA SWAMINATHAN - 17
Round 1 - Vivienne GILLARD / Linda WOOD 21-12 / 21-16 Marion GRIMM / Ye WANG - 22
Round 1 - Charlotte DEW-HATTENS / Grete Sahlertz KRAGEKJAER 21-6 / 21-4 Kerstin KRISTOFFERSSON / Jeanette SANDSTROM - 16
Round 1 - Lyn BOWN / Lynn FRY 21-15 / 21-18 Dilnaz ANKLESARIA / Ulka SANGORE - 21
Round 1 - Mariko NUMAZAWA / Naoko SAEGUSA 21-18 / 21-15 Mandy JOINER / Linda PEARCY - 25
Round 1 - Hanne BERTELSEN / Karin ROSAGER 22-24 / 21-9 / 21-8 Heike BUNN / Ilona KIENITZ - 33
Round 1 - Marina GUREEVA / Elena SOLODUKHINA 21-19 / 21-16 Sirpa KORKIAKOSKI / Ritva TURKIA - 19
Round 1 - Christine SUMMERS / Tracy WALKER 21-11 / 16-21 / 21-14 Regine GLONDU / Isabelle MARRIE - 34
Round 1 - Manik PARANJPE / Kanchan SANE 22-20 / 21-16 Hedwig HERZOG / Christine SCHWÖD - 24
Round 1 - Martine CORNIER / Christine NOWAKOWSKI 21-17 / 21-4 Geetha JOHRI / Taramati PARMAR - 18
Round 1 - Sonja HERMANN / Gitte SCHOU 21-12 / 21-4 Manjeet SHARMA / Rita VERVAET - 14
Round 1 - Debra RIGBY / Janet WALKER 21-16 / 21-14 Ellen Margrethe AAGAARD / Birte BACH STEFFENSEN - 23
Round 1 - Maria Regina BAKER / Andi STRETCH 21-12 / 21-17 Jean DENIHAN / Cheryl EVANS - 23
Round 1 - Angela MICHALOWSKY / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-17 / 12-21 / 25-23 Brenda CREASEY / Janet B WILLIAMS - 45
Round 1 - Gitte Attle RASMUSSEN / Rita SKOVGAARD 19-21 / 21-15 / 21-8 Anita HARRIS / Kathleen M SPILLANE - 32
Round 1 - Kiyoko FURUHASHI / Mieko YAMAMOTO 21-8 / 21-9 Leila JUNNILA / Valentina KOLOSOVA - 17
Round 1 - Dora Nelida ALIAGA GARATE / Rose LEI 21-9 / 21-14 Renate OBERT-SIESE / Dagmar PIGOLA - 20
Round 2 - Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN 21-16 / 21-16 Celine GOMES / Lilas GOULIN - 21
Round 2 - Helene ABUSDAL / Natalia BLOKHINA 21-16 / 21-8 Pernille S. DALKIÆR / Dorthe Kirkegaard LARSEN - 21
Round 2 - Sunniva AMINOFF / Claudia VOGELGSANG 21-12 / 19-21 / 21-13 Tiina KÄHLER / Marie-Louise STROMGREN - 34
Round 2 - Atsuko MATSUGUMA / Rie MATSUMOTO 21-12 / 21-14 Larisa MARAHOVA / Klavdiya MENKOVA - 20
Round 2 - CHEN Hua Wei / CHEN Yu-Fang 21-5 / 21-4 Anneli HAGGMAN / Linda HAGGMAN - 16
Round 2 - Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD 21-15 / 15-21 / 21-14 Svetlana ALFEROVA / Maria KUROCHKINA - 37
Round 2 - Nataliia GOLOVKINA / Tatiana IANUTC 21-18 / 21-18 Stefanie MENNE / Karin SCHIERMEIER - 21
Round 2 - Kazumi ICHINOHE / Noriko SANADA 21-9 / 21-4 Linda HINDERS / Sara REHNSTROM FANDRIKS - 17
Round 2 - Tracey MIDDLETON / Joanne MUGGERIDGE 21-7 / 21-10 Eva Maria LINDQVIST / Pernilla STAHLE - 18
Round 2 - Dorota DANIELAK / Dorota GRZEJDAK 21-9 / 21-14 Yuliya SHRAMKOVA / Hila TORBILO - 18
Round 2 - Catrin PAULSEN / Petra SCHLUTER 21-11 / 21-19 Tone GULBRANDSEN / Hilde PARNEMANN - 19
Round 2 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-11 / 21-2 Sylvia CAMPION / Siobhan GREHAN - 15
Round 2 - Sara FOSTER / Sara HALL 21-16 / 21-13 Supriya DEVGUN / Asawari PARMAR - 16
Round 2 - Christina RINDSHOEJ / Dorte STEENBERG 19-21 / 21-17 / 27-25 Michaela MEYER / Candida PRETZSCH - 41
Round 2 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-9 / 21-15 Brigitte MOLYNEAUX / Fraenzi STRIEBEL - 18
Round 2 - Helle BLOMSTERBERG / Birgitte PEDERSEN 21-15 / 21-17 Sreedevi GADHILI / RUCHITA SHARMA - 21
Round 2 - Michaela HUKRIEDE / Stephanie RUBERG 21-8 / 21-8 Annika LINDGREN / Eva WIDBERG - 18
Round 2 - Anja DIETZ / Edeltraud VONMETZ 21-17 / 21-10 KAVITHAA SRINIVASAN / JOSEPH TESSY - 18
Round 2 - Anne LARSEN / Marianne SIMON 21-9 / 21-9 Sinta KOMALA / Trees PAAP-KEIJNER - 18
Round 2 - Maria Jesus ALMAGRO / Sylviane LE PIMPEC 21-19 / 16-21 / 21-17 Daniela FAHRNI / Stefanie SUHR - 37
Round 2 - Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN 21-6 / 21-13 Nicola ROBERTSON / Paula WILKES - 17
Round 2 - Mie HANYU / Akiko UEDA 21-12 / 21-7 Dorte ENGELHARDT / Solveig WINTHER - 21
Round 2 - Kathrin TRÖGER / Marika WERNER 21-8 / 21-6 Doris LEVIN / Anne-Marie WELLENDORPH - 17
Round 2 - Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE 21-11 / 8-21 / 21-13 Ulrika HELLMAN / Tanja KARLSSON - 32
Round 2 - Gitte ANDERSEN / Helle MEINCKE 21-16 / 21-16 Elke CRAMER / Silke SCHNEIDER - 20
Round 2 - Kumiko KUSHIYAMA / Chika TANIFUJI 21-11 / 21-7 Anja STOCK / Heike STOCK - 24
Round 2 - Betty BLAIR / Debora MILLER 21-17 / 21-19 Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE / Suzanne VENGLET - 26
Round 2 - Marina KARSTROM / Asa STRINDLUND 21-17 / 21-15 Tanja EBERL / Brigitte MENACHER - 25
Round 2 - Anne Birgitte NIELSEN / Gitte SOMMER 21-6 / 21-6 Bernardine L BABINGTON / Marion NEALE - 16
Round 2 - Helle BUCH / Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-8 / 21-6 Junko HIGASHI / Sugako MORITA - 17
Round 2 - Maureen KLEIJWEGT-OSKAM / Jeannette VAN DER WERFF 21-7 / 21-19 Liudmila POSTNOVA / Irina SHALMANOVA - 19
Round 2 - Cathy BARGH / Kay VICKERS 21-17 / 21-16 Bettina KRISTENSEN / Helle SJORRING - 23
Round 2 - Hildegard O'NEILL / Cornelia WINKLER 21-13 / 21-13 Silvia LUETHI TRIPET / Lene SCHELBERT - 20
Round 2 - Charlotte DEW-HATTENS / Grete Sahlertz KRAGEKJAER 21-13 / 21-10 Vivienne GILLARD / Linda WOOD - 21
Round 2 - Mariko NUMAZAWA / Naoko SAEGUSA 21-7 / 21-10 Lyn BOWN / Lynn FRY - 18
Round 2 - Hanne BERTELSEN / Karin ROSAGER 21-10 / 21-13 Marina GUREEVA / Elena SOLODUKHINA - 18
Round 2 - Pamela PEARD / Sian WILLIAMS 21-12 / 21-13 Christine SUMMERS / Tracy WALKER - 21
Round 2 - Jennifer A COX / Christine M CROSSLEY 21-3 / 21-10 Marlies KIEFER / Liudmila ZDANOVICH - 16
Round 2 - Manik PARANJPE / Kanchan SANE 21-16 / 21-10 Fusako ARAKI / Kimiko TSUCHIYA - 23
Round 2 - Hanne ADSBOEL / Annette VOLLERTZEN 21-10 / 21-13 Martine CORNIER / Christine NOWAKOWSKI - 20
Round 2 - Susan COULSON / Pauline WILLIAMS 21-17 / 21-12 Inge FRIEDL / Angelika NIESNER - 23
Round 2 - Deborah McCOY / Mary-Jo RANDALL 21-18 / 21-14 Sonja HERMANN / Gitte SCHOU - 21
Round 2 - Kayoko UEDA / Kuniko YAMAMOTO 21-13 / 21-15 Debra RIGBY / Janet WALKER - 23
Round 2 - Tina BENZIN / Lone ODGAARD 21-2 / 21-8 Vandana DEOGIRIKAR / Neera PASRICHA - 14
Round 2 - Heidi BENDER / Maren SCHRÖDER 23-21 / 21-15 Maria Regina BAKER / Andi STRETCH - 28
Round 2 - Christine BLACK / Marjan RIDDER 21-6 / 21-15 Jutta BARTMANN / Bärbel BÖHMER - 16
Round 2 - Gunnel BENGTSSON / Carina KRUSEBORN 21-15 / 21-7 Malice DEVERGIES / Liliane LEFORT - 20
Round 2 - Hanne NIELSEN / Anne-Lise PEDERSEN 18-21 / 21-16 / 21-19 Siew Har HONG / Marcia JACKSON - 36
Round 2 - Angela MICHALOWSKY / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-15 / 21-10 Sunita DSOUZA / Punita NAGALIA - 16
Round 2 - Gitte Attle RASMUSSEN / Rita SKOVGAARD 16-21 / 21-15 / 21-19 Patricia MEY MACCAGNO / Maria Esperanza MIRANDA DE LAS CASAS - 39
Round 2 - Jutta BEHRENS / Gabriele BERGE 22-20 / 21-16 Anne C BRIDGE / Flera DAYANOVA - 28
Round 2 - Kiyoko FURUHASHI / Mieko YAMAMOTO 21-5 / 21-12 Saroja B R SHETTY / Gowramma VEERALINGA - 16
Round 2 - Marguerite BUTT / Ann HURST 21-14 / 21-12 Ilona FRAHM / Heidrun HAUSER - 19
Round 2 - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-10 / 21-6 Jena Robdrup ANDREASSEN / Ilse LANGHORN - 18
Round 2 - Sylvia GILL / Cecilia RODGER 21-18 / 14-21 / 21-14 Susan Barbara PEARSON / Brigitte PRAX - 31
Round 2 - Eileen M CARLEY / Susan ELY 21-13 / 21-11 Hiromi MITSUNAKA / Chizuko OKETANI - 19
Round 2 - Thea GYLDENOEHR / Lieselotte WENGBERG 21-11 / 21-12 Helga PEECK / Monika REGINERI - 19
Round 2 - Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER 21-14 / 21-18 Dora Nelida ALIAGA GARATE / Rose LEI - 24
Round 2 - Jette NIELSEN / Irene STERLIE 21-13 / 24-22 Valerie Ann O’NEILL / Penelope A SHEARS - 24
Round 2 - Susan AWCOCK / Susan CAMBLIN 24-22 / 21-23 / 21-13 Viviane BONNAY / Michele BONTEMPS - 42
Round 2 - Yoko AKIYAMA / Yasuko KATAITO 21-10 / 21-9 Karin THASE / Dolores TOURIÑO - 18
Round 3 - Tracey MIDDLETON / Joanne MUGGERIDGE 21-15 / 21-7 Elena EKATERININSKAIA / Fineke SELLES - 18
Round 3 - Dorota DANIELAK / Dorota GRZEJDAK 21-15 / 19-21 / 21-13 Catrin PAULSEN / Petra SCHLUTER - 43
Round 3 - Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-8 / 21-12 Sara FOSTER / Sara HALL - 16
Round 3 - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-19 / 21-18 Christina RINDSHOEJ / Dorte STEENBERG - 24
Round 3 - Michaela HUKRIEDE / Stephanie RUBERG 21-17 / 21-9 Helle BLOMSTERBERG / Birgitte PEDERSEN - 23
Round 3 - Nilofar MOSAVAR RAHMANI / Pernille STRØM 21-16 / 21-13 Olga BRYANT / Karina BYE - 20
Round 3 - Anne LARSEN / Marianne SIMON 21-12 / 21-13 Anja DIETZ / Edeltraud VONMETZ - 22
Round 3 - Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN 21-17 / 21-3 Maria Jesus ALMAGRO / Sylviane LE PIMPEC - 21
Quarter-final - Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN 21-11 / 21-17 Helene ABUSDAL / Natalia BLOKHINA - 24
Quarter-final - Sunniva AMINOFF / Claudia VOGELGSANG 21-15 / 21-17 Atsuko MATSUGUMA / Rie MATSUMOTO - 24
Quarter-final - CHEN Hua Wei / CHEN Yu-Fang 21-15 / 21-18 Lisbeth T. HAAGENSEN / Helle KÆMPEGAARD - 26
Quarter-final - Kazumi ICHINOHE / Noriko SANADA 21-13 / 15-21 / 21-10 Nataliia GOLOVKINA / Tatiana IANUTC - 33
Quarter-final - Tracey MIDDLETON / Joanne MUGGERIDGE 21-14 / 21-12 Dorota DANIELAK / Dorota GRZEJDAK - 27
Quarter-final - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 14-21 / 21-18 / 25-23 Marielle VAN DER WOERDT / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH - 42
Quarter-final - Michaela HUKRIEDE / Stephanie RUBERG 21-18 / 21-18 Nilofar MOSAVAR RAHMANI / Pernille STRØM - 30
Quarter-final - Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN 21-13 / 21-10 Anne LARSEN / Marianne SIMON - 24
Quarter-final - Mie HANYU / Akiko UEDA 21-8 / 21-5 Kathrin TRÖGER / Marika WERNER - 15
Quarter-final - Gitte ANDERSEN / Helle MEINCKE 17-21 / 21-14 / 21-19 Elizabeth AUSTIN / Caroline HALE - 40
Quarter-final - Kumiko KUSHIYAMA / Chika TANIFUJI 21-8 / 21-15 Betty BLAIR / Debora MILLER - 25
Quarter-final - Anne Birgitte NIELSEN / Gitte SOMMER 21-12 / 21-14 Marina KARSTROM / Asa STRINDLUND - 24
Quarter-final - Helle BUCH / Lone Hagelskjaer KNUDSEN 25-23 / 21-19 Maureen KLEIJWEGT-OSKAM / Jeannette VAN DER WERFF - 25
Quarter-final - Cathy BARGH / Kay VICKERS 21-8 / 21-19 Hildegard O'NEILL / Cornelia WINKLER - 20
Quarter-final - Charlotte DEW-HATTENS / Grete Sahlertz KRAGEKJAER 21-9 / 21-3 Mariko NUMAZAWA / Naoko SAEGUSA - 18
Quarter-final - Pamela PEARD / Sian WILLIAMS 21-12 / 21-10 Hanne BERTELSEN / Karin ROSAGER - 23
Quarter-final - Jennifer A COX / Christine M CROSSLEY 21-5 / 21-7 Manik PARANJPE / Kanchan SANE - 18
Quarter-final - Hanne ADSBOEL / Annette VOLLERTZEN 21-18 / 11-21 / 21-14 Susan COULSON / Pauline WILLIAMS - 39
Quarter-final - Kayoko UEDA / Kuniko YAMAMOTO 21-8 / 21-12 Deborah McCOY / Mary-Jo RANDALL - 20
Quarter-final - Heidi BENDER / Maren SCHRÖDER 21-12 / 21-8 Tina BENZIN / Lone ODGAARD - 18
Quarter-final - Christine BLACK / Marjan RIDDER 21-9 / 21-9 Gunnel BENGTSSON / Carina KRUSEBORN - 15
Quarter-final - Angela MICHALOWSKY / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 17-21 / 21-15 / 21-9 Hanne NIELSEN / Anne-Lise PEDERSEN - 29
Quarter-final - Gitte Attle RASMUSSEN / Rita SKOVGAARD 21-13 / 21-17 Jutta BEHRENS / Gabriele BERGE - 22
Quarter-final - Marguerite BUTT / Ann HURST 21-16 / 21-11 Kiyoko FURUHASHI / Mieko YAMAMOTO - 23
Quarter-final - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-14 / 18-21 / 21-8 Sylvia GILL / Cecilia RODGER - 33
Quarter-final - Eileen M CARLEY / Susan ELY 21-13 / 21-9 Thea GYLDENOEHR / Lieselotte WENGBERG - 19
Quarter-final - Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER 21-18 / 21-13 Jette NIELSEN / Irene STERLIE - 20
Quarter-final - Yoko AKIYAMA / Yasuko KATAITO 21-11 / 0-0 Ret. Susan AWCOCK / Susan CAMBLIN - 11
Semi-final - Sunniva AMINOFF / Claudia VOGELGSANG 21-15 / 8-21 / 21-17 Rebecca PANTANEY / Lynne SWAN - 37
Semi-final - Kazumi ICHINOHE / Noriko SANADA 21-19 / 21-16 CHEN Hua Wei / CHEN Yu-Fang - 28
Semi-final - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 14-21 / 21-18 / 21-15 Tracey MIDDLETON / Joanne MUGGERIDGE - 47
Semi-final - Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN 21-19 / 17-21 / 21-13 Michaela HUKRIEDE / Stephanie RUBERG - 46
Semi-final - Mie HANYU / Akiko UEDA 21-16 / 21-16 Gitte ANDERSEN / Helle MEINCKE - 24
Semi-final - Anne Birgitte NIELSEN / Gitte SOMMER 21-15 / 21-12 Kumiko KUSHIYAMA / Chika TANIFUJI - 27
Semi-final - Cathy BARGH / Kay VICKERS 21-14 / 13-21 / 22-20 Helle BUCH / Lone Hagelskjaer KNUDSEN - 34
Semi-final - Charlotte DEW-HATTENS / Grete Sahlertz KRAGEKJAER 21-6 / 21-12 Pamela PEARD / Sian WILLIAMS - 21
Semi-final - Jennifer A COX / Christine M CROSSLEY 21-15 / 21-15 Hanne ADSBOEL / Annette VOLLERTZEN - 33
Semi-final - Heidi BENDER / Maren SCHRÖDER 21-14 / 21-13 Kayoko UEDA / Kuniko YAMAMOTO - 27
Semi-final - Christine BLACK / Marjan RIDDER 21-12 / 21-11 Angela MICHALOWSKY / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN - 18
Semi-final - Marguerite BUTT / Ann HURST 21-19 / 18-21 / 21-15 Gitte Attle RASMUSSEN / Rita SKOVGAARD - 43
Semi-final - Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO 21-18 / 25-23 Eileen M CARLEY / Susan ELY - 28
Semi-final - Yoko AKIYAMA / Yasuko KATAITO 21-18 / 12-21 / 21-18 Ewa CARLANDER / Kathryn EKENGREN GARTNER - 37
Semi-final - Satoko NAKAMURA / Sanae UNO 20-22 / 21-18 / 21-19 Victoria BETTS / Barbara GIBSON - 37
Semi-final - Beryl GOODALL / Kathleen JENNER 16-21 / 21-14 / 21-11 Kaya GARBRECHT / Grethe STEENBERG - 33
Final - Kazumi ICHINOHE / Noriko SANADA 21-18 / 21-15 Sunniva AMINOFF / Claudia VOGELGSANG - 27
Final - Natalia GONCHAR / Olga KUZNETSOVA 21-16 / 21-15 Csilla GONDANE FORIAN / Reni HASSAN - 27
Final - Anne Birgitte NIELSEN / Gitte SOMMER 24-22 / 16-21 / 21-10 Mie HANYU / Akiko UEDA - 52
Final - Charlotte DEW-HATTENS / Grete Sahlertz KRAGEKJAER 21-13 / 21-14 Cathy BARGH / Kay VICKERS - 24
Final - Heidi BENDER / Maren SCHRÖDER 21-17 / 18-21 / 21-15 Jennifer A COX / Christine M CROSSLEY - 44
Final - Christine BLACK / Marjan RIDDER 21-16 / 21-8 Marguerite BUTT / Ann HURST - 19
Final - Yoko AKIYAMA / Yasuko KATAITO 21-13 / 7-21 / 21-16 Sumiko KANEKO / Yuriko OKEMOTO - 38
Final - Beryl GOODALL / Kathleen JENNER 21-11 / 24-22 Satoko NAKAMURA / Sanae UNO - 27
Round 2 U40 - Elena EKATERININSKAIA / Fineke SELLES W.O. LALRAMMAWII KHIANGTE / VANLALRUATI TOCHHAWNG - 0
Round 2 U40 - Nilofar MOSAVAR RAHMANI / Pernille STRØM W.O. Helene BRETILLON / Stephanie THOMAS - 0
Round 2 U40 - Olga BRYANT / Karina BYE W.O. LIMEI OUYANG / Wei TIAN - 0
Round 1 U45 - Dorte ENGELHARDT / Solveig WINTHER W.O. Jianzhen HU / Li LIN - 0
Round 1 U55 - Susan COULSON / Pauline WILLIAMS W.O. Xianguo XIE / Xiaoxia ZHANG - 0
Round 1 U55 - Tina BENZIN / Lone ODGAARD W.O. Guiping SUN / Zhonglin TANG - 0
WS
Group - Renate GABRIEL 19-21 / 21-17 / 21-13 Beryl GOODALL - 36
Group - Beryl GOODALL 21-10 / 21-10 Ann-Louise WIKLUND - 17
Group - Renate GABRIEL 21-7 / 21-8 Ann-Louise WIKLUND - 17
Group - Carmen RABE 24-22 / 21-19 Kathleen JENNER - 23
Group - Satoko NAKAMURA 21-15 / 21-18 Lucia YAGER - 23
Group - Kathleen JENNER 21-11 / 21-18 Lucia YAGER - 21
Group - Satoko NAKAMURA 21-8 / 21-9 Carmen RABE - 13
Group - Lucia YAGER 11-21 / 21-10 / 21-14 Carmen RABE - 32
Group - Satoko NAKAMURA 21-15 / 21-13 Kathleen JENNER - 19
Group - Victoria BETTS 21-13 / 21-5 Wiola RENHOLM - 16
Group - Elvira RICHTER 24-22 / 21-17 Victoria BETTS - 23
Group - Elvira RICHTER 21-16 / 21-6 Wiola RENHOLM - 18
Group - Barbara GIBSON 21-9 / 21-12 Galina VALEEVA - 16
Round 1 - Julie PUIGRENIER 21-17 / 21-11 Deepa GANAPATHY - 20
Round 1 - Mayumi BANDO 21-13 / 21-13 Linda HAGGMAN - 19
Round 1 - Anne-Gaelle DEPAGNE 21-8 / 21-9 Justyna SLOMKA - 18
Round 1 - Helene ABUSDAL 18-21 / 21-16 / 21-8 Lisbeth T. HAAGENSEN - 36
Round 1 - Natalia GONCHAR 21-19 / 21-11 Stephanie THOMAS - 25
Round 1 - Candida PRETZSCH 21-7 / 21-12 Eva Maria LINDQVIST - 19
Round 1 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-4 / 21-6 Sreedevi GADHILI - 14
Round 1 - Nilofar MOSAVAR RAHMANI 21-12 / 16-21 / 21-19 Michaela HUKRIEDE - 39
Round 1 - Camilla BOESEN 21-7 / 21-5 Yuliya SHRAMKOVA - 16
Round 1 - Marielle VAN DER WOERDT 21-10 / 21-4 SHEELA KRISHNA NAIR - 15
Round 1 - Maria Jesus ALMAGRO 21-16 / 21-13 Nathalie MARTIN - 26
Round 1 - Elsa NIELSEN 21-4 / 21-2 DIPIKA MEHTA - 14
Round 1 - Maria JONSSON 21-12 / 21-17 Sylviane LE PIMPEC - 23
Round 1 - Elena EKATERININSKAIA 21-5 / 21-8 Hila TORBILO - 16
Round 1 - Michaela MEYER 15-21 / 21-10 / 21-17 Daniela FAHRNI - 34
Round 1 - Pernille STRØM 21-5 / 21-11 Ulla JARK - 19
Round 1 - Klavdiya MENKOVA 21-14 / 21-11 Sinta KOMALA - 20
Round 1 - Elizabeth AUSTIN 21-14 / 21-7 Usha Sree PEDDISETTY - 17
Round 1 - Reni HASSAN 21-17 / 20-22 / 21-7 Petra SCHLUTER - 33
Round 1 - Marina KARSTROM 21-9 / 21-12 Kavita DIXIT - 18
Round 1 - Oksana KOSENKO 21-17 / 21-8 Asa STRINDLUND - 22
Round 1 - Chika TANIFUJI 21-5 / 21-8 Rahela SYED - 14
Round 1 - Maria ALAJÕE 21-12 / 21-18 Terhi LUOLA - 22
Round 1 - Lisbeth Koch RASMUSSEN 21-13 / 19-21 / 25-23 Mariko NUMAZAWA - 39
Round 1 - Ye WANG 21-4 / 21-12 Pilar PINTO - 17
Round 1 - Irina SHALMANOVA 21-9 / 21-12 Lone ODGAARD - 16
Round 1 - Ursula HEALE 21-11 / 21-18 Vandana DEOGIRIKAR - 22
Round 1 - Hildegard O'NEILL 21-7 / 21-7 Liudmila ZDANOVICH - 15
Round 1 - Manik PARANJPE 9-21 / 21-18 / 21-19 Mary-Jo RANDALL - 32
Round 1 - Hedwig HERZOG 21-17 / 21-12 Irina UNGEFUK - 20
Round 1 - Linda WOOD 21-18 / 13-21 / 21-18 Maren SCHRÖDER - 31
Round 1 - Birte BACH STEFFENSEN 21-16 / 21-16 Rita VERVAET - 21
Round 1 - Rita SKOVGAARD 22-24 / 21-10 / 21-11 Ulla ROINELA - 34
Round 1 - Anita HARRIS 25-23 / 17-21 / 21-18 Bärbel BÖHMER - 37
Round 1 - Ilona FRAHM 21-12 / 21-14 Valentina KOLOSOVA - 19
Round 1 - Yasuko KATAITO 21-6 / 21-6 Carina KRUSEBORN - 13
Round 1 - Anne-Lise PEDERSEN 21-10 / 21-11 Malice DEVERGIES - 18
Round 1 - Marguerite BUTT 21-15 / 21-8 Sunita DSOUZA - 19
Round 1 - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-8 / 21-6 Fusako ARAKI - 13
Round 1 - Mieko YAMAMOTO 21-12 / 23-25 / 21-17 Kathleen M SPILLANE - 32
Round 1 - Marcia JACKSON 21-7 / 21-5 Saroja B R SHETTY - 14
Round 1 - Michele BONTEMPS 21-16 / 21-15 Renate OBERT-SIESE - 19
Round 1 - Brigitte PRAX 21-9 / 21-8 Gowramma VEERALINGA - 16
Round 1 - Rose LEI 21-9 / 21-11 Helga PEECK - 1
Round 1 - Gabriele BERGE 21-15 / 21-6 Karin THASE - 15
Round 2 - Claudia VOGELGSANG 21-3 / 21-8 Tatiana IANUTC - 15
Round 2 - Bettina KASTRUP 21-19 / 21-17 Viktoria MOLNAR - 23
Round 2 - Kazumi ICHINOHE 21-14 / 20-22 / 21-6 Anneli HAGGMAN - 45
Round 2 - Julie PUIGRENIER 21-11 / 21-16 Malgorzata SREDNICKA - 22
Round 2 - Anthea POON 21-12 / 21-19 Marjaana SOROKIN - 25
Round 2 - Manuela NOWAK 21-19 / 10-21 / 21-15 Ingrid Marie Holst OLSEN - 36
Round 2 - Mayumi BANDO 21-10 / 21-10 Prerana JOSHI - 15
Round 2 - Anne-Gaelle DEPAGNE 21-14 / 21-17 Larisa MARAHOVA - 22
Round 2 - Uma Rani PALIT 21-15 / 18-21 / 21-16 Katrin HOCKEMEYER - 37
Round 2 - Debora FLEPP 21-9 / 18-21 / 21-14 Anne-Mari KALLIO - 29
Round 2 - Noriko SANADA 21-18 / 21-10 Sara REHNSTROM FANDRIKS - 21
Round 2 - Helene ABUSDAL 18-21 / 21-10 / 21-13 Natalia BLOKHINA - 34
Round 2 - Katja WENGBERG 21-17 / 18-21 / 21-17 Maike HAUPT - 37
Round 2 - Komaki NAKASHIMA 21-9 / 21-13 Ursula EDELMULLER - 18
Round 2 - Rebecca PANTANEY 21-7 / 21-12 NIRMALA BANGALORE PRAKASH - 18
Round 2 - Natalia GONCHAR 21-19 / 21-10 Atsuko MATSUGUMA - 28
Round 2 - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-5 / 21-9 Candida PRETZSCH - 16
Round 2 - Camilla BOESEN 21-13 / 21-16 Nilofar MOSAVAR RAHMANI - 25
Round 2 - Marielle VAN DER WOERDT 18-21 / 21-9 / 21-10 Maria Jesus ALMAGRO - 31
Round 2 - Elsa NIELSEN 21-13 / 21-13 Maria JONSSON - 18
Round 2 - Michaela MEYER 21-16 / 21-13 Elena EKATERININSKAIA - 21
Round 2 - Pernille STRØM 21-12 / 21-11 Klavdiya MENKOVA - 18
Round 2 - Reni HASSAN 21-15 / 21-11 Elizabeth AUSTIN - 17
Round 2 - Gitte SOMMER 21-4 / 21-6 Sari ROIVAINEN - 14
Round 2 - Marika WERNER 21-7 / 21-3 Ellisabeth MOHLER - 14
Round 2 - Akiko UEDA 21-12 / 21-16 Caroline HALE - 21
Round 2 - Marina KARSTROM 21-6 / 21-3 Georgia VERNARDOU - 13
Round 2 - Elke CRAMER 21-3 / 11-1 Ret. Berit THYNESS - 12
Round 2 - Dorota GRZEJDAK 21-6 / 21-5 Manjiri MOKTALI - 14
Round 2 - Oksana KOSENKO 22-20 / 21-8 Anne-Claude ABBS - 25
Round 2 - Chika TANIFUJI 21-9 / 21-10 Ann-Charlotte RYRMAN - 18
Round 2 - Kerstin WENK 11-21 / 21-15 / 21-10 Poonam TATWAWADI - 31
Round 2 - Betty BLAIR 21-10 / 21-3 Marie-Christine LEMOINE - 16
Round 2 - Lise Lotte BILGRAV 22-24 / 21-10 / 21-15 Maria ALAJÕE - 33
Round 2 - Kumiko KUSHIYAMA 21-13 / 21-7 Sara FOSTER - 16
Round 2 - Sangeeta RAJGOPALAN 14-21 / 21-19 / 23-21 Kathrin TRÖGER - 42
Round 2 - Csilla GONDANE FORIAN 21-15 / 21-14 Lotten NILSSON - 17
Round 2 - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-9 / 21-7 Junko HIGASHI - 17
Round 2 - Isabelle MARRIE 21-7 / 21-9 Lynn FRY - 15
Round 2 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-10 / 21-16 Elena SOLODUKHINA - 17
Round 2 - Bettina VILLARS 22-20 / 21-9 Cornelia WINKLER - 22
Round 2 - Cathy BARGH 21-10 / 21-13 Asa BJORKMAN - 19
Round 2 - Manuela RITTER 21-11 / 21-18 Lene SCHELBERT - 18
Round 2 - Sian WILLIAMS 21-5 / 21-8 Nagamma MUDDAIAH - 16
Round 2 - Lisbeth Koch RASMUSSEN 21-13 / 23-21 Grace KAKIAY - 23
Round 2 - Ye WANG 21-7 / 21-10 KAVERAMMA CHEMIRA MONNAPPA - 19
Round 2 - Naoko SAEGUSA 21-15 / 21-17 Regine GLONDU - 25
Round 2 - Liudmila POSTNOVA 21-10 / 21-11 Susan C TOOKE - 20
Round 2 - ZHOU Xin 14-21 / 21-9 / 21-14 Karin ROSAGER - 35
Round 2 - Paula PETÄYS 21-17 / 21-16 Hanne BERTELSEN - 24
Round 2 - Ilona KIENITZ 21-16 / 21-11 Virginia CHARIANDY - 19
Round 2 - Pamela PEARD 21-5 / 21-9 Sukesha SAGGI - 13
Round 2 - Jeannette VAN DER WERFF 21-10 / 21-5 Silvia LUETHI TRIPET - 16
Round 2 - Heidi BENDER 21-12 / 21-4 Irina SHALMANOVA - 17
Round 2 - Kuniko YAMAMOTO 18-21 / 21-19 / 21-14 Hildegard O'NEILL - 33
Round 2 - Khanittha MAENSAMUT 21-10 / 21-14 Manik PARANJPE - 21
Round 2 - Hedwig HERZOG 21-19 / 21-14 Sirpa KORKIAKOSKI - 20
Round 2 - Janet WALKER 21-16 / 21-12 Christine NOWAKOWSKI - 20
Round 2 - Linda WOOD 21-7 / 21-4 Neera PASRICHA - 12
Round 2 - YANG CHOU Chiu-Lien 21-8 / 21-9 Birte BACH STEFFENSEN - 17
Round 2 - Siew Har HONG 16-21 / 21-17 / 21-8 Rita SKOVGAARD - 33
Round 2 - Anita HARRIS 21-12 / 21-12 Yoko AKIYAMA - 19
Round 2 - Christine M CROSSLEY 21-11 / 21-5 Ilona FRAHM - 17
Round 2 - Yasuko KATAITO 21-9 / 21-6 Punita NAGALIA - 13
Round 2 - Anne-Lise PEDERSEN 21-13 / 21-14 Marguerite BUTT - 19
Round 2 - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-7 / 21-11 Flera DAYANOVA - 16
Round 2 - Mieko YAMAMOTO 21-14 / 21-10 Jutta BARTMANN - 19
Round 2 - Christine BLACK 22-20 / 21-5 Marcia JACKSON - 19
Round 2 - Yuriko OKEMOTO 21-14 / 23-21 Dolores TOURIÑO - 28
Round 2 - Kathryn EKENGREN GARTNER 21-16 / 21-5 Michele BONTEMPS - 16
Round 2 - Susan ELY 21-18 / 21-13 Irene STERLIE - 23
Round 2 - Hiromi MITSUNAKA 21-16 / 21-12 Brigitte PRAX - 20
Round 2 - Rose LEI 21-15 / 21-15 Sumiko KANEKO - 27
Round 2 - Lieselotte WENGBERG 21-12 / 21-19 Viviane BONNAY - 20
Round 2 - Chizuko OKETANI 21-14 / 21-13 Gabriele BERGE - 21
Round 2 - Jette NIELSEN 21-6 / 21-6 Leila JUNNILA - 15
Round 3 - Claudia VOGELGSANG 21-8 / 21-6 Bettina KASTRUP - 14
Round 3 - Kazumi ICHINOHE 21-8 / 21-9 Julie PUIGRENIER - 22
Round 3 - Anthea POON 23-21 / 21-17 Aurelie MARTIN - 30
Round 3 - Mayumi BANDO 21-14 / 21-9 Manuela NOWAK - 20
Round 3 - Anne-Gaelle DEPAGNE 21-9 / 21-15 Uma Rani PALIT - 19
Round 3 - Noriko SANADA 21-9 / 21-3 Debora FLEPP - 13
Round 3 - Helene ABUSDAL 21-11 / 21-16 Katja WENGBERG - 20
Round 3 - Rebecca PANTANEY 21-14 / 21-13 Komaki NAKASHIMA - 23
Round 3 - Gitte SOMMER 21-11 / 21-12 Marika WERNER - 19
Round 3 - Marina KARSTROM 10-21 / 21-16 / 21-19 Akiko UEDA - 41
Round 3 - Elke CRAMER 21-14 / 21-23 / 21-6 Olga BRYANT - 32
Round 3 - Dorota GRZEJDAK 21-18 / 21-7 Oksana KOSENKO - 22
Round 3 - Kerstin WENK 21-15 / 21-18 Chika TANIFUJI - 24
Round 3 - Betty BLAIR 18-21 / 21-17 / 21-19 Dorte ENGELHARDT - 36
Round 3 - Kumiko KUSHIYAMA 21-15 / 21-11 Lise Lotte BILGRAV - 17
Round 3 - Csilla GONDANE FORIAN 21-7 / 21-14 Sangeeta RAJGOPALAN - 18
Round 3 - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-18 / 21-19 Isabelle MARRIE - 26
Round 3 - Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-18 / 15-21 / 24-22 Bettina VILLARS - 35
Round 3 - Cathy BARGH 21-11 / 21-8 Manuela RITTER - 16
Round 3 - Lisbeth Koch RASMUSSEN 15-21 / 22-20 / 21-16 Sian WILLIAMS - 34
Round 3 - Ye WANG 21-13 / 21-7 Naoko SAEGUSA - 19
Round 3 - ZHOU Xin 21-17 / 21-7 Liudmila POSTNOVA - 23
Round 3 - Ilona KIENITZ 21-11 / 18-21 / 21-15 Paula PETÄYS - 32
Round 3 - Jeannette VAN DER WERFF 21-13 / 21-8 Pamela PEARD - 19
Quarter-final - Claudia VOGELGSANG 21-15 / 21-8 Kazumi ICHINOHE - 26
Quarter-final - Mayumi BANDO 21-11 / 21-14 Anthea POON - 22
Quarter-final - Noriko SANADA 21-14 / 21-11 Anne-Gaelle DEPAGNE - 21
Quarter-final - Rebecca PANTANEY 21-19 / 21-16 Helene ABUSDAL - 26
Quarter-final - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-9 / 21-17 Natalia GONCHAR - 22
Quarter-final - Marielle VAN DER WOERDT 21-13 / 21-19 Camilla BOESEN - 26
Quarter-final - Elsa NIELSEN 21-10 / 21-13 Michaela MEYER - 19
Quarter-final - Pernille STRØM 21-7 / 21-15 Reni HASSAN - 21
Quarter-final - Gitte SOMMER 21-2 / 21-7 Marina KARSTROM - 17
Quarter-final - Dorota GRZEJDAK 21-18 / 21-10 Elke CRAMER - 22
Quarter-final - Betty BLAIR 15-21 / 21-19 / 21-9 Kerstin WENK - 34
Quarter-final - Csilla GONDANE FORIAN 16-21 / 21-15 / 21-12 Kumiko KUSHIYAMA - 38
Quarter-final - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-15 / 21-17 Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE - 22
Quarter-final - Cathy BARGH 21-19 / 21-9 Lisbeth Koch RASMUSSEN - 19
Quarter-final - Ye WANG 21-13 / 21-18 ZHOU Xin - 22
Quarter-final - Jeannette VAN DER WERFF 21-13 / 21-18 Ilona KIENITZ - 19
Quarter-final - Heidi BENDER 21-5 / 21-9 Ursula HEALE - 16
Quarter-final - Kuniko YAMAMOTO 21-6 / 21-10 Khanittha MAENSAMUT - 17
Quarter-final - Janet WALKER 21-8 / 21-6 Hedwig HERZOG - 17
Quarter-final - Linda WOOD 21-14 / 21-17 YANG CHOU Chiu-Lien - 21
Quarter-final - Siew Har HONG 21-18 / 21-8 Anita HARRIS - 20
Quarter-final - Christine M CROSSLEY 21-10 / 21-4 Yasuko KATAITO - 18
Quarter-final - Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-12 / 18-21 / 21-7 Anne-Lise PEDERSEN - 27
Quarter-final - Christine BLACK 21-11 / 21-13 Mieko YAMAMOTO - 19
Quarter-final - Yuriko OKEMOTO 21-10 / 21-18 Kathryn EKENGREN GARTNER - 20
Quarter-final - Susan ELY 21-17 / 21-16 Hiromi MITSUNAKA - 23
Quarter-final - Rose LEI 21-16 / 21-12 Lieselotte WENGBERG - 23
Quarter-final - Chizuko OKETANI 21-8 / 21-9 Jette NIELSEN - 18
Semi-final - Mayumi BANDO 21-11 / 21-13 Claudia VOGELGSANG - 23
Semi-final - Rebecca PANTANEY 19-21 / 21-17 / 21-14 Noriko SANADA - 40
Semi-final - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-11 / 21-14 Marielle VAN DER WOERDT - 18
Semi-final - Pernille STRØM 21-19 / 21-14 Elsa NIELSEN - 24
Semi-final - Gitte SOMMER 21-12 / 21-11 Dorota GRZEJDAK - 20
Semi-final - Csilla GONDANE FORIAN 21-12 / 21-11 Betty BLAIR - 20
Semi-final - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-15 / 21-18 Cathy BARGH - 26
Semi-final - Jeannette VAN DER WERFF 21-7 / 21-16 Ye WANG - 18
Semi-final - Heidi BENDER 21-10 / 21-10 Kuniko YAMAMOTO - 19
Semi-final - Linda WOOD 14-21 / 26-24 / 23-21 Janet WALKER - 35
Semi-final - Christine M CROSSLEY 21-16 / 21-15 Siew Har HONG - 20
Semi-final - Christine BLACK 21-18 / 21-18 Marie-Luise SCHULTA-JANSEN - 23
Semi-final - Yuriko OKEMOTO 21-15 / 21-19 Susan ELY - 24
Semi-final - Rose LEI 22-20 / 22-20 Chizuko OKETANI - 31
Semi-final - Renate GABRIEL 21-8 / 21-9 Elvira RICHTER - 21
Semi-final - Barbara GIBSON 25-23 / 21-18 Satoko NAKAMURA - 23
Final - Rebecca PANTANEY 21-8 / 21-15 Mayumi BANDO - 21
Final - Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-10 / 21-10 Pernille STRØM - 18
Final - Gitte SOMMER 21-17 / 21-14 Csilla GONDANE FORIAN - 25
Final - Lone Hagelskjaer KNUDSEN 14-21 / 21-13 / 21-12 Jeannette VAN DER WERFF - 35
Final - Heidi BENDER 21-6 / 21-8 Linda WOOD - 17
Final - Christine M CROSSLEY 21-15 / 21-19 Christine BLACK - 27
Final - Rose LEI 21-12 / 21-12 Yuriko OKEMOTO - 26
Final - Renate GABRIEL 19-21 / 21-14 / 21-8 Barbara GIBSON - 34
Round 2 U35 - Aurelie MARTIN W.O. Magdalena KOJDER - 0
Round 2 U45 - Olga BRYANT W.O. Jianzhen HU - 0
Round 2 U45 - Dorte ENGELHARDT W.O. Li LIN - 0
Round 1 U55 - Khanittha MAENSAMUT W.O. Guiping SUN - 0
Round 1 U55 - Sirpa KORKIAKOSKI W.O. Shakuran BEGUM - 0
Round 1 U55 - Christine NOWAKOWSKI W.O. Xianguo XIE - 0
Round 1 U55 - Neera PASRICHA W.O. Zhonglin TANG - 0
Round 2 U55 - Ursula HEALE W.O. Xiaoxia ZHANG - 0
XD
Round 1 - Nicolai Jonas MALTESEN / Line HAARKJÆR 22-20 / 21-18 Jorgen OLSSON / Sunniva AMINOFF - 22
Round 1 - Erik NILSSON / Anthea POON 21-14 / 21-12 Alex VAN GENT / Marjaana SOROKIN - 19
Round 1 - Niclas KANEBACK / Sara REHNSTROM FANDRIKS 21-15 / 21-15 NOZAKI Tsutomu / Chika TANIFUJI - 25
Round 1 - Henning ZANSSEN / Tiina KÄHLER 21-6 / 21-8 Jon Eirik GULLI / Hilde PARNEMANN - 14
Round 1 - Cedric BERNIER / Julie PUIGRENIER 21-11 / 21-9 Krzysztof GRABEK / Malgorzata SREDNICKA - 19
Round 1 - Tryggvi NIELSEN / Elsa NIELSEN 21-12 / 21-8 Jukka RANTANEN / Anne-Mari KALLIO - 16
Round 1 - Mohankumar PONNUSAMY / NAVYA NALLAM 21-10 / 21-11 Georg WALTER / Georgia VERNARDOU - 18
Round 1 - Jerome KRAWCZYK / Celine GOMES 21-9 / 21-9 Marco GLORIA / Debora FLEPP - 16
Round 1 - Tjitte WEISTRA / Doriana RIVERA 21-18 / 14-21 / 21-15 Jim Ronny ANDERSEN / Helene ABUSDAL - 37
Round 1 - Morten Eilby RASMUSSEN / Hanne BERTELSEN 21-16 / 21-13 Senthil VELAN / JOSEPH TESSY - 19
Round 1 - Sergey IGOSHIN / Tatiana IANUTC 21-13 / 21-11 Tomas STENDAHL / Pawarisa WAREECHOL - 18
Round 1 - Mark TREBBLE / Rebecca PANTANEY 21-8 / 21-7 Fernando HERRERO / MADHU GYANCHANDANI - 15
Round 1 - Esben B. KÆMPEGAARD / Helle KÆMPEGAARD 21-11 / 21-10 Saevar STROM / Vigdis ASGEIRSDOTTIR - 20
Round 1 - TAKATA Eishi / Noriko SANADA 21-14 / 21-11 Ulf SVENSSON / Marie-Louise STROMGREN - 23
Round 1 - Ewoud TAN / Sinta KOMALA 21-16 / 21-10 Jorge LAVIÑA / Maria Jesus ALMAGRO - 22
Round 1 - Veronique SAUGUES / Eric WASYLYK 21-6 / 21-13 Christoph HOREJŠ-KAINRATH / Viktoria MOLNAR - 18
Round 1 - Andreas LINDNER / Manuela NOWAK 21-14 / 21-17 Adam CIMOSZ / Justyna SLOMKA - 24
Round 1 - Arnaud POITEVIN / Sylviane LE PIMPEC 21-6 / 15-21 / 21-15 Algirdas KEPEZINSKAS / Jurate PREVELIENE - 29
Round 1 - Christofer WIKLANDER / Marina KARSTROM 21-9 / 21-8 DEEPAK SHASHIKANT PATWARDHAN / DEEPALI NITIN JOSHI - 21
Round 1 - Mikkel DRESCHER / Christina RINDSHOEJ 21-13 / 21-9 Tor-Gunnar MORSKOGEN / Berit THYNESS - 19
Round 1 - Steven HULBERT / Olga BRYANT 21-9 / 21-17 Jerzy SZALAPSKI / Anna BIALASIEWICZ - 19
Round 1 - Andre WIECHMANN / Edeltraud VONMETZ 21-12 / 21-15 Gøran OLSEN / Elena EKATERININSKAIA - 20
Round 1 - Olivier AYMARD / Nathalie MARTIN 21-17 / 21-11 Peter Juan BAEZA / Annika LINDGREN - 21
Round 1 - Gregoire LOCHER / Brigitte MOLYNEAUX 21-16 / 11-21 / 23-21 Wolfgang KAMMEL / Claudia FISCHER - 32
Round 1 - Aleksandr ANTIPOV / Svetlana ALFEROVA 21-11 / 21-13 Vadim TORBILO / Hila TORBILO - 18
Round 1 - Fabrice BERNABE / Helene BRETILLON 21-17 / 21-15 Sergey MELNIKOV / Ausrine GABRENAITE SUNDELL - 21
Round 1 - Mikael NILSSON / Dora HARFMAN BROMEE 21-14 / 21-9 Erich RITTER / Daniela FAHRNI - 17
Round 1 - Ildar SULEYMANOV / Oksana KOSENKO 17-21 / 21-8 / 21-13 Meelis TAMMIK / Maria ALAJÕE - 36
Round 1 - Simon GILHOOLY / Sara FOSTER 21-12 / 21-5 Adolf VON WEISSENFLUH / Brigitta WYSS - 14
Round 1 - Stefan EDVARDSSON / Tanja KARLSSON 21-10 / 21-9 Aljosa ROVAN / Eva MEDVESCEK - 16
Round 1 - Petri VÄNTTINEN / Soile SAVOLAINEN 21-23 / 22-20 / 21-18 KELSANG K.P. Vasanth Kumar / Bhagya Ravi Kumar RAJARATHNAM - 32
Round 1 - Shoji SHODA / Akiko UEDA 21-19 / 21-11 William STEVENSON / Sylvia CAMPION - 22
Round 1 - Rafal BOGDANSKI / Dorota GRZEJDAK 21-8 / 21-10 Phillipe TALBERT / Gisele MAURIN - 17
Round 1 - Brian Tim Juul JENSEN / Gitte ANDERSEN 21-7 / 21-13 Oystein ESPEDAL LARSEN / Tone GULBRANDSEN - 16
Round 1 - Antoine LATOUR / Marie-Noelle LECHALUPE 21-17 / 11-21 / 24-22 Auno TOLONEN / Heli SANDELIN - 38
Round 1 - Jonas THORNE / Lotten NILSSON 23-21 / 21-17 Mayur TAWADE / Saroj SAWANT - 22
Round 1 - Einar VEEDE / Marju VELGA 26-24 / 21-15 Marcel RIETBERG / Fineke SELLES - 22
Round 1 - Piotr SOBOTKA / Iwona SOBOTKA 21-18 / 17-21 / 21-12 Vladimir ELYASOV / Irina SHALMANOVA - 34
Round 1 - Fabrice VALLET / Isabelle DURIF 14-21 / 23-21 / 21-15 Rolf HARTBRICH / Marion GRIMM - 29
Round 1 - ANAND GEORGE REGIS MARY / LALI JOSEPH 21-18 / 13-21 / 21-10 Stephen WADDELL / Heather Elizabeth GAULT - 34
Round 1 - Thomas BUNN / Heike BUNN 17-21 / 21-8 / 21-18 Norihiko KAWAMURA / Fusako ARAKI - 30
Round 1 1080 Johan CROUKAMP / Lynn FRY 21-9 / 21-14 Garth D'ABREU / Virginia CHARIANDY - 18
Round 1 - Magnus NYTELL / Grace KAKIAY 21-10 / 21-10 Patrick PERRAULT / Cecilia BRUN - 19
Round 1 - Magnus ERICSSON / Kerstin KRISTOFFERSSON 21-5 / 21-18 Toru KOIZUMI / Junko HIGASHI - 16
Round 1 - Bård STORVIK / Jeanette SANDSTROM 22-20 / 21-14 Stephen McCOY / Deborah McCOY - 23
Round 1 - Ram LAKHAN / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE 21-6 / 21-13 Harald STARL / Waltraud KRONSTEINER - 18
Round 1 - Tapio VAILAHTI / Paula PETÄYS 21-16 / 21-8 Francisco Javier RUIZ / Pilar PINTO - 19
Round 1 - Martin STADEN / Kay ARMER 21-8 / 21-14 Peeter ÄRMPALU / Katrin ARU - 18
Round 1 - Pascal NOEL / Anne LEGRAIS-OZBERK 22-20 / 21-19 Hubert MUELLER / Silvia LUETHI TRIPET - 23
Round 1 - Wolfgang PASLER / Marlies KIEFER 21-3 / 21-13 Surendra Singh PUNDIR / Manjeet SHARMA - 15
Round 1 - Susumu FUJITA / Kimiko TSUCHIYA 21-19 / 21-16 Peter BRANDT / Christiane KASEL - 23
Round 1 - Pascal DEVIGNE / Martine CORNIER 21-6 / 21-19 Yury SKRIPIN / Irina UNGEFUK - 18
Round 1 - Birger STEENBERG / Annette VOLLERTZEN 21-13 / 21-19 Paul BÖSL / Maren SCHRÖDER - 20
Round 1 - Attakorn MAENSAMUT / Khanittha MAENSAMUT 21-5 / 21-4 S. K. PARDESHI / Geetha JOHRI - 13
Round 1 - Hisao OCHIAI / Kayoko UEDA 21-12 / 21-10 Mats GUSTAFSSON / Sonja HERMANN - 21
Round 1 - Erfried MICHALOWSKY / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN 21-14 / 21-10 Benoit JOUVELET / Liliane LEFORT - 17
Round 1 - Ole Krogh MORTENSEN / Anne-Lise PEDERSEN 21-16 / 21-23 / 21-12 Matti KOPPELI / Ulla ROINELA - 33
Round 1 - Bengt RANDSTROM / Ewa CARLANDER 21-8 / 21-9 H.S. TARKAR / Saroja B R SHETTY - 16
Round 1 - Graham HOLT / Ann HURST 21-15 / 21-8 ASHOK KUMAR SHARMA / Sunita DSOUZA - 17
Round 1 - Bernd BEHRENS / Jutta BEHRENS 21-17 / 19-21 / 21-12 Tadao AOYAMA / Kiyoko FURUHASHI - 35
Round 1 - Henry PAYNTER / Siew Har HONG 21-8 / 21-11 Harvey Pieter Christoffel FERREIRA / Lyn BOWN - 16
Round 1 - William METCALFE / Marcia JACKSON 16-21 / 21-9 / 21-10 Edgar MICHALOWSKY / Angela MICHALOWSKY - 27
Round 1 - Holger HAUTOPP / Rita SKOVGAARD 21-16 / 11-21 / 21-13 Pierre PREMAT / Michele BONTEMPS - 31
Round 1 - Curt INGEDAHL / Gunnel BENGTSSON 21-14 / 21-19 Masayoshi SATO / Hiromi MITSUNAKA - 20
Round 1 - Hans-Jürgen GÖHLER / Gabriele BERGE 21-14 / 21-10 Sakae FUKUSHI / Mieko YAMAMOTO - 19
Round 1 - Vladimir ILYENKO / Flera DAYANOVA 21-18 / 21-16 Sushil Kumar PATET / Punita NAGALIA - 20
Round 1 - Anthony DRURY / Janet B WILLIAMS 18-21 / 21-16 / 21-10 Arne GJELSTRUP / Hanne NIELSEN - 30
Round 1 - Soeren FUURSTED / Jette NIELSEN 21-10 / 21-15 Werner RAHM / Margrit GRETLER - 24
Round 1 - Hirohisa TOSHIJIMA / Yuriko OKEMOTO 21-18 / 21-9 Fritz POPP / Dagmar PIGOLA - 19
Round 1 - Stefan OHRAS / Kathryn EKENGREN GARTNER 21-13 / 24-22 Hubert MIRANDA / Gowramma VEERALINGA - 22
Round 1 - Shinjiro MATSUDA / Chizuko OKETANI 21-9 / 21-6 Fernando ESTEVEZ / Dolores TOURIÑO - 21
Round 1 - James GARRETT / Susan AWCOCK 21-18 / 23-21 Harry SKYDSGAARD / Thea GYLDENOEHR - 21
Round 1 - Anthony Alan KNOTT / Rose LEI 21-17 / 21-17 Manuel Fernando RIVERA ZAPATER / Dora Nelida ALIAGA GARATE - 90
Round 1 - Max VARIN / Viviane BONNAY 21-16 / 21-6 Andrzej JANECKI / Karin THASE - 17
Round 1 - Robert J BELL / Penelope A SHEARS 21-7 / 21-6 Carlos MARTINEZ / Susan Barbara PEARSON - 13
Round 1 - Knud DANIELSEN / Irene STERLIE 21-14 / 21-10 Lothar BOLLIN / Renate OBERT-SIESE - 17
Round 1 - Dieter PRAX / Brigitte PRAX 21-7 / 21-9 Juhani SALO / Leila JUNNILA - 15
Round 1 - Masaki FURUHASHI / Sumiko KANEKO 21-19 / 23-21 Birger KOLDSOE / Jena Robdrup ANDREASSEN - 24
Round 1 - Roland KARVESTAD / Lieselotte WENGBERG 21-15 / 21-9 Darayas SURTI / Sunita DANDEKAR - 16
Round 1 - Matthias KIEFER / Elvira RICHTER 21-9 / 21-17 Lars KURE / Kaya GARBRECHT - 17
Round 1 - Sven-Olof JOHANSSON / Ann-Louise WIKLUND 21-15 / 17-21 / 21-17 Heine JOHANNESEN / Maria Caridad ROMERO - 31
Round 1 - Wolfram SCHATZ / Carmen RABE 21-15 / 21-16 Yoshiaki SUGITANI / Sanae UNO - 19
Round 1 - Roger BALDWIN / Victoria BETTS 21-8 / 21-16 Pirachitra SURAKKHAKA / Kirin SURAKKHAKA - 16
Round 2 - Maurice NIESNER / Claudia VOGELGSANG 21-11 / 21-18 Nicolai Jonas MALTESEN / Line HAARKJÆR - 23
Round 2 - Erik NILSSON / Anthea POON 21-8 / 22-20 HONZAWA Yutaka / Atsuko MATSUGUMA - 27
Round 2 - Roy ROUWHORST / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-8 / 21-18 Andrey DEGTYAREV / Nataliia GOLOVKINA - 20
Round 2 - Oliver COLIN / Fraenzi STRIEBEL 21-14 / 21-10 Daniel BATES / Sara HALL - 17
Round 2 - Stanislav PUKHOV / Maria KUROCHKINA 21-11 / 21-12 Niclas KANEBACK / Sara REHNSTROM FANDRIKS - 19
Round 2 - Henning ZANSSEN / Tiina KÄHLER 26-24 / 21-18 Philip TROKE / Deena DAWES - 28
Round 2 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-12 / 21-15 Cedric BERNIER / Julie PUIGRENIER - 20
Round 2 - Tryggvi NIELSEN / Elsa NIELSEN 21-6 / 21-10 Mohankumar PONNUSAMY / NAVYA NALLAM - 15
Round 2 - Tjitte WEISTRA / Doriana RIVERA 21-13 / 23-21 Jerome KRAWCZYK / Celine GOMES - 21
Round 2 - Masayuki MATSUMOTO / Rie MATSUMOTO 21-15 / 21-11 Morten Eilby RASMUSSEN / Hanne BERTELSEN - 22
Round 2 - Sergey IGOSHIN / Tatiana IANUTC 21-11 / 21-14 Harald HOCHGATTERER / Ursula EDELMULLER - 18
Round 2 - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 21-19 / 21-13 Mark TREBBLE / Rebecca PANTANEY - 25
Round 2 - TAKATA Eishi / Noriko SANADA 21-11 / 21-19 Esben B. KÆMPEGAARD / Helle KÆMPEGAARD - 25
Round 2 - Vadim ITCKOV / Natalia BLOKHINA 21-9 / 21-16 Ewoud TAN / Sinta KOMALA - 19
Round 2 - Veronique SAUGUES / Eric WASYLYK 21-14 / 21-12 Teppo SMOLANDER / Pauliina RANTAVUORI - 19
Round 2 - Nick PONTING / Lynne SWAN 21-16 / 23-21 Andreas LINDNER / Manuela NOWAK - 25
Round 2 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-18 / 21-19 Paul MITCHELL / Karina BYE - 26
Round 2 - Robert OTTO / Siobhan GREHAN 21-18 / 21-9 Arnaud POITEVIN / Sylviane LE PIMPEC - 19
Round 2 - Christofer WIKLANDER / Marina KARSTROM 22-20 / 21-15 Jochen ZEPMEISEL / Tanja EBERL - 26
Round 2 - Mikkel DRESCHER / Christina RINDSHOEJ 21-11 / 21-10 Karol PIK / Ewelina BRACHA - 17
Round 2 - Steven HULBERT / Olga BRYANT 21-14 / 21-9 Peter FUCHSER / Stefanie SUHR - 18
Round 2 - Arjan REGTIEN / Marielle VAN DER WOERDT 21-11 / 21-12 Raja Kumar GATTUPALLI / Usha Sree PEDDISETTY - 16
Round 2 - Andre WIECHMANN / Edeltraud VONMETZ 21-13 / 21-14 Morten AARUP / Helle MEINCKE - 21
Round 2 - Rajko KLEINE / Stephanie RUBERG 21-11 / 21-17 Olivier AYMARD / Nathalie MARTIN - 22
Round 2 - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-9 / 21-8 Gregoire LOCHER / Brigitte MOLYNEAUX - 14
Round 2 - Aleksandr ANTIPOV / Svetlana ALFEROVA 21-6 / 21-8 Katsuhiro SUZUKI / DIPIKA MEHTA - 15
Round 2 - Daniel PLANT / Tracey MIDDLETON 21-15 / 21-17 Krzysztof GONTARSKI / Dorota DANIELAK - 24
Round 2 - Fabrice BERNABE / Helene BRETILLON 21-19 / 21-16 Srikant BAKSHI / Supriya DEVGUN - 20
Round 2 - Carl JENNINGS / Joanne MUGGERIDGE 21-17 / 21-14 Mikael NILSSON / Dora HARFMAN BROMEE - 21
Round 2 - Alexey VASILYEV / Natalia GONCHAR 21-18 / 21-19 Björn SCHNEIDER / Catrin PAULSEN - 22
Round 2 - Kei HAMAJI / Mie HANYU 21-13 / 21-12 Henrik LYKKE / Dorthe Kirkegaard LARSEN - 23
Round 2 - Tamas GEBHARD / Csilla GONDANE FORIAN 21-9 / 22-20 Pasi SALHOJA / Terhi LUOLA - 22
Round 2 - Erik SODERBERG / Ulrika HELLMAN 21-12 / 21-7 Thorsten REINEMANN / Tanja GAYK - 22
Round 2 - Jan Bertram PETERSEN / Helle BLOMSTERBERG 21-15 / 21-16 Ildar SULEYMANOV / Oksana KOSENKO - 24
Round 2 - Simon GILHOOLY / Sara FOSTER 21-6 / 21-11 Renaud GAUCHER / Anne-Claude ABBS - 17
Round 2 - Justin G ANDREWS / Betty BLAIR 21-16 / 21-11 Robbert KRAAG / Trees PAAP-KEIJNER - 20
Round 2 - Stefan EDVARDSSON / Tanja KARLSSON 21-10 / 19-21 / 21-6 Daniel CATTIN / Rahela SYED - 27
Round 2 - Jakob OESTERGAARD / Lene Struwe ANDERSEN 21-17 / 21-15 Petri VÄNTTINEN / Soile SAVOLAINEN - 19
Round 2 - Shoji SHODA / Akiko UEDA 21-16 / 21-17 Ronald GLASCHKE / Silke SCHNEIDER - 22
Round 2 - Erik FERENIUS / Asa STRINDLUND 16-21 / 21-13 / 21-16 Rafal BOGDANSKI / Dorota GRZEJDAK - 35
Round 2 - Brian Tim Juul JENSEN / Gitte ANDERSEN 21-13 / 21-17 Kiran Vinayakrao MAKODE / Suzanne VENGLET - 21
Round 2 - Frank SCHRÖDER / Petra FINGER 21-10 / 18-21 / 21-11 Jari ERIKSSON / Sari ROIVAINEN - 26
Round 2 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-7 / 21-10 David Sudarnianto BACHMANN / Ellisabeth MOHLER - 14
Round 2 - Antoine LATOUR / Marie-Noelle LECHALUPE 21-17 / 21-15 Carlos PRIETO / Lene SCHELBERT - 21
Round 2 - David WOOD / Vivienne GILLARD 21-7 / 23-21 Jonas THORNE / Lotten NILSSON - 23
Round 2 - Einar VEEDE / Marju VELGA 21-17 / 21-19 Thomas DITTRICH / Elke CRAMER - 21
Round 2 - Bo SORENSEN / Gitte SOMMER 21-17 / 21-10 Shuichiro OGAWA / Kumiko KUSHIYAMA - 22
Round 2 - CHANG Wen-Sung / ZHOU Xin 21-17 / 22-20 John BOWKER / Christine SUMMERS - 26
Round 2 - Geir Olve STORVIK / Asa BJORKMAN 21-13 / 21-16 Piotr SOBOTKA / Iwona SOBOTKA - 20
Round 2 - Jesper Kritter TOLMAN / Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-19 / 21-17 Minoru UEJI / Naoko SAEGUSA - 25
Round 2 - Par LINDAU / Jeannette VAN DER WERFF 21-9 / 21-19 Fabrice VALLET / Isabelle DURIF - 17
Round 2 - Kyle NETHERCOTT / Tracy WALKER 21-13 / 21-16 Timo ALHO / Ritva TURKIA - 23
Round 2 - Patrick COMBES / Nadia COMBES 21-14 / 21-19 ANAND GEORGE REGIS MARY / LALI JOSEPH - 21
Round 2 - Jan SOELYST / Helle BUCH 21-15 / 21-6 Thomas BUNN / Heike BUNN - 19
Round 2 1080 Johan CROUKAMP / Lynn FRY 21-17 / 20-22 / 21-9 Igor RUBANOV / Marina GUREEVA - 32
Round 2 - Magnus NYTELL / Grace KAKIAY 21-9 / 22-20 Sergey RAZUVAYKIN / Liudmila POSTNOVA - 20
Round 2 - Magnus ERICSSON / Kerstin KRISTOFFERSSON 24-22 / 12-21 / 21-19 Thomas HERTTRICH / Uschi HERTTRICH - 32
Round 2 - Martin VISSING / Gitte KRUSE 21-17 / 21-13 Bård STORVIK / Jeanette SANDSTROM - 19
Round 2 - Alan A ALEXANDER / Kay VICKERS 16-21 / 21-11 / 21-16 Ram LAKHAN / Manjusha Sudhir SAHASRABUDHE - 33
Round 2 - Noriaki MATSUNARI / Mariko NUMAZAWA 21-14 / 21-18 Tapio VAILAHTI / Paula PETÄYS - 22
Round 2 - Nils CARLSON / Pamela PEARD 21-14 / 13-21 / 21-14 Martin STADEN / Kay ARMER - 32
Round 2 - Pascal NOEL / Anne LEGRAIS-OZBERK 21-15 / 21-12 BIBHASH CHATTERJEE / SUREKHA SATAM - 20
Round 2 - Morten CHRISTENSEN / Helle SJORRING 21-7 / 21-16 Michael HUBER / Ilona KIENITZ - 16
Round 2 - Jesper HELLEDIE / Hanne ADSBOEL 21-9 / 21-6 Paul DODD / Jean DENIHAN - 15
Round 2 - Wolfgang PASLER / Marlies KIEFER 21-17 / 23-21 Ilkka SALONEN / Sirpa KORKIAKOSKI - 25
Round 2 - YANG Cheng-Shin / YANG CHOU Chiu-Lien 21-18 / 12-21 / 21-18 Toshio KAWAGUCHI / Sugako MORITA - 32
Round 2 - Philip Ian RICHARDSON / Janet WALKER 21-13 / 21-16 Christer FORSGREN / Carina KRUSEBORN - 20
Round 2 - Eric PLANE / Debra RIGBY 21-12 / 23-21 Taveesup WARANUSAST / Wipawan PHAYOONGPOL - 27
Round 2 - Susumu FUJITA / Kimiko TSUCHIYA 21-10 / 21-6 Ajay MOHTA / Vandana DEOGIRIKAR - 16
Round 2 - Stefan FREY / Heidi BENDER 21-14 / 21-17 Karsten MEIER / Birte BACH STEFFENSEN - 21
Round 2 - Birger STEENBERG / Annette VOLLERTZEN 21-3 / 21-4 Marek ROSA / Malgorzata WOZNIAK - 16
Round 2 - Attakorn MAENSAMUT / Khanittha MAENSAMUT 20-22 / 21-17 / 23-21 Roger TAYLOR / Andi STRETCH - 43
Round 2 - Sergey BUSHUEV / Liudmila ZDANOVICH 19-21 / 22-20 / 21-11 Jacques DI STASI / Marie-Odile PUYPE - 31
Round 2 - Toshiyuki KAMIYA / Kuniko YAMAMOTO 21-18 / 21-14 Jack Keith PRIESTMAN / Mary-Jo RANDALL - 22
Round 2 - Hisao OCHIAI / Kayoko UEDA 21-13 / 21-15 Rolf RÜSSELER / Christine SCHWÖD - 19
Round 2 - Patrick DE RUISSEAUX / Rita VERVAET 21-18 / 22-20 Gautam ASHRA / Manik PARANJPE - 22
Round 2 - Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY 21-10 / 21-8 Brian MCKEE / Cheryl EVANS - 17
Round 2 - Peter EMPTAGE / Anne C BRIDGE 21-14 / 21-12 Erfried MICHALOWSKY / Marie-Luise SCHULTA-JANSEN - 18
Round 2 - Bengt RANDSTROM / Ewa CARLANDER 17-21 / 21-14 / 21-17 Ole Krogh MORTENSEN / Anne-Lise PEDERSEN - 32
Round 2 - Graham HOLT / Ann HURST 23-21 / 21-16 Christian HANSEN / Gitte Attle RASMUSSEN - 27
Round 2 - Henry PAYNTER / Siew Har HONG 21-14 / 12-21 / 21-15 Bernd BEHRENS / Jutta BEHRENS - 34
Round 2 - William METCALFE / Marcia JACKSON 21-13 / 21-15 Holger HAUTOPP / Rita SKOVGAARD - 21
Round 2 - William HAMBLETT / Brenda CREASEY 21-14 / 21-15 Curt INGEDAHL / Gunnel BENGTSSON - 22
Round 2 - Vladimir ILYENKO / Flera DAYANOVA 21-11 / 15-21 / 21-17 Hans-Jürgen GÖHLER / Gabriele BERGE - 35
Round 2 - Rob RIDDER / Marjan RIDDER 21-11 / 21-13 Anthony DRURY / Janet B WILLIAMS - 17
Round 2 - Royston V LORD / Eileen M CARLEY 21-13 / 21-14 Soeren FUURSTED / Jette NIELSEN - 18
Round 2 - Stefan OHRAS / Kathryn EKENGREN GARTNER 20-22 / 21-12 / 21-15 Hirohisa TOSHIJIMA / Yuriko OKEMOTO - 34
Round 2 - Hans-Joachim POTHMANN / Monika REGINERI 21-14 / 21-19 Shinjiro MATSUDA / Chizuko OKETANI - 21
Round 2 - James GARRETT / Susan AWCOCK 21-12 / 21-19 Anthony Alan KNOTT / Rose LEI - 21
Round 2 - Robert J BELL / Penelope A SHEARS 21-11 / 21-9 Max VARIN / Viviane BONNAY - 17
Round 2 - Knud DANIELSEN / Irene STERLIE 21-12 / 21-19 Yoshio TERASAKI / Yasuko KATAITO - 19
Round 2 - Dieter PRAX / Brigitte PRAX 21-19 / 21-11 Masaki FURUHASHI / Sumiko KANEKO - 19
Round 2 - Grahame L MOSCROP / Valerie Ann O’NEILL 21-19 / 21-13 Roland KARVESTAD / Lieselotte WENGBERG - 21
Round 2 - Kenneth TANTUM / Joanna ELSON 21-8 / 21-4 Viacheslav IAKOVLEV / Galina VALEEVA - 14
Round 2 - Shoe HIDA / Satoko NAKAMURA 21-9 / 21-16 Matthias KIEFER / Elvira RICHTER - 18
Round 2 - John WHALEBONE / Beryl GOODALL 21-12 / 21-16 Knut Sverre LILAND / Lisbeth BENGTSSON - 23
Round 2 - Sven-Olof JOHANSSON / Ann-Louise WIKLUND 17-21 / 21-18 / 21-18 Georg SCHONFELD / Elisabeth SCHONFELD - 34
Round 2 - Wolfram SCHATZ / Carmen RABE 21-15 / 24-22 Osmo PERKINEN / Wiola RENHOLM - 24
Round 2 - Roger BALDWIN / Victoria BETTS 18-21 / 21-7 / 21-17 Jorgen JAEGER / Grethe STEENBERG - 30
Round 2 - Michael Foy COLEY / Barbara GIBSON 21-19 / 21-17 Akira HIROTA / Lucia YAGER - 25
Round 2 - Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL 21-13 / 21-14 Daniel ASK / Randi GULBRANDSEN - 20
Round 3 - Maurice NIESNER / Claudia VOGELGSANG 21-18 / 19-21 / 21-12 Erik NILSSON / Anthea POON - 33
Round 3 - Roy ROUWHORST / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH 21-10 / 21-15 Oliver COLIN / Fraenzi STRIEBEL - 21
Round 3 - Henning ZANSSEN / Tiina KÄHLER 21-13 / 21-15 Stanislav PUKHOV / Maria KUROCHKINA - 22
Round 3 - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-12 / 21-9 Tryggvi NIELSEN / Elsa NIELSEN - 18
Round 3 - Masayuki MATSUMOTO / Rie MATSUMOTO 16-21 / 21-18 / 21-16 Tjitte WEISTRA / Doriana RIVERA - 40
Round 3 - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 21-12 / 21-15 Sergey IGOSHIN / Tatiana IANUTC - 18
Round 3 - TAKATA Eishi / Noriko SANADA 15-21 / 21-14 / 21-16 Vadim ITCKOV / Natalia BLOKHINA - 38
Round 3 - Nick PONTING / Lynne SWAN 21-14 / 21-14 Veronique SAUGUES / Eric WASYLYK - 20
Round 3 - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-14 / 21-10 Robert OTTO / Siobhan GREHAN - 18
Round 3 - Mikkel DRESCHER / Christina RINDSHOEJ 21-16 / 21-11 Christofer WIKLANDER / Marina KARSTROM - 23
Round 3 - Erik SJOSTEDT / Nilofar MOSAVAR RAHMANI 21-5 / 21-12 Steven HULBERT / Olga BRYANT - 16
Round 3 - Andre WIECHMANN / Edeltraud VONMETZ 19-21 / 25-23 / 21-19 Arjan REGTIEN / Marielle VAN DER WOERDT - 42
Round 3 - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-12 / 21-19 Rajko KLEINE / Stephanie RUBERG - 19
Round 3 - Daniel PLANT / Tracey MIDDLETON 21-17 / 21-11 Aleksandr ANTIPOV / Svetlana ALFEROVA - 21
Round 3 - Carl JENNINGS / Joanne MUGGERIDGE 21-19 / 21-16 Fabrice BERNABE / Helene BRETILLON - 22
Round 3 - Kei HAMAJI / Mie HANYU 21-19 / 21-8 Alexey VASILYEV / Natalia GONCHAR - 22
Round 3 - Tamas GEBHARD / Csilla GONDANE FORIAN 21-14 / 15-21 / 25-23 Erik SODERBERG / Ulrika HELLMAN - 38
Round 3 - Jan Bertram PETERSEN / Helle BLOMSTERBERG 21-19 / 21-15 Simon GILHOOLY / Sara FOSTER - 23
Round 3 - Justin G ANDREWS / Betty BLAIR 21-18 / 21-11 Stefan EDVARDSSON / Tanja KARLSSON - 24
Round 3 - Jakob OESTERGAARD / Lene Struwe ANDERSEN 21-13 / 21-18 Shoji SHODA / Akiko UEDA - 27
Round 3 - Brian Tim Juul JENSEN / Gitte ANDERSEN 21-14 / 21-18 Erik FERENIUS / Asa STRINDLUND - 21
Round 3 - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-19 / 21-15 Frank SCHRÖDER / Petra FINGER - 19
Round 3 - David WOOD / Vivienne GILLARD 21-15 / 21-9 Antoine LATOUR / Marie-Noelle LECHALUPE - 19
Round 3 - Bo SORENSEN / Gitte SOMMER 21-9 / 21-11 Einar VEEDE / Marju VELGA - 18
Round 3 - CHANG Wen-Sung / ZHOU Xin 21-18 / 21-9 Geir Olve STORVIK / Asa BJORKMAN - 21
Round 3 - Jesper Kritter TOLMAN / Lone Hagelskjaer KNUDSEN 21-14 / 21-17 Par LINDAU / Jeannette VAN DER WERFF - 21
Round 3 - Kyle NETHERCOTT / Tracy WALKER 21-11 / 23-21 Patrick COMBES / Nadia COMBES - 25
Round 3 - Jan SOELYST / Helle BUCH 21-16 / 21-10 Johan CROUKAMP / Lynn FRY 1080 18
Round 3 - Magnus NYTELL / Grace KAKIAY 21-15 / 21-16 Magnus ERICSSON / Kerstin KRISTOFFERSSON - 20
Round 3 - Martin VISSING / Gitte KRUSE 22-20 / 13-21 / 21-16 Alan A ALEXANDER / Kay VICKERS - 37
Round 3 - Noriaki MATSUNARI / Mariko NUMAZAWA 14-21 / 21-16 / 21-16 Nils CARLSON / Pamela PEARD - 38
Round 3 - Morten CHRISTENSEN / Helle SJORRING 21-7 / 21-2 Pascal NOEL / Anne LEGRAIS-OZBERK - 15
Round 3 - Jesper HELLEDIE / Hanne ADSBOEL 21-14 / 21-11 Wolfgang PASLER / Marlies KIEFER - 20
Round 3 - Philip Ian RICHARDSON / Janet WALKER 21-17 / 21-14 YANG Cheng-Shin / YANG CHOU Chiu-Lien - 22
Round 3 - Eric PLANE / Debra RIGBY 21-15 / 21-12 Susumu FUJITA / Kimiko TSUCHIYA - 21
Round 3 - Stefan FREY / Heidi BENDER 21-5 / 21-5 Pascal DEVIGNE / Martine CORNIER - 15
Round 3 - Attakorn MAENSAMUT / Khanittha MAENSAMUT 21-16 / 21-19 Birger STEENBERG / Annette VOLLERTZEN - 29
Round 3 - Toshiyuki KAMIYA / Kuniko YAMAMOTO 21-9 / 21-11 Sergey BUSHUEV / Liudmila ZDANOVICH - 17
Round 3 - Bo ELVERS / Gitte SCHOU 22-20 / 21-15 Hisao OCHIAI / Kayoko UEDA - 24
Round 3 - Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY 21-17 / 21-10 Patrick DE RUISSEAUX / Rita VERVAET - 19
Quarter-final - Maurice NIESNER / Claudia VOGELGSANG 23-21 / 21-12 Roy ROUWHORST / Georgy VAN SOERLAND-TROUERBACH - 21
Quarter-final - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-8 / 19-21 / 21-12 Henning ZANSSEN / Tiina KÄHLER - 38
Quarter-final - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 21-14 / 21-16 Masayuki MATSUMOTO / Rie MATSUMOTO - 22
Quarter-final - TAKATA Eishi / Noriko SANADA 21-17 / 21-17 Nick PONTING / Lynne SWAN - 24
Quarter-final - Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA 21-15 / 21-15 Mikkel DRESCHER / Christina RINDSHOEJ - 23
Quarter-final - Erik SJOSTEDT / Nilofar MOSAVAR RAHMANI 21-14 / 21-13 Andre WIECHMANN / Edeltraud VONMETZ - 22
Quarter-final - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-15 / 21-19 Daniel PLANT / Tracey MIDDLETON - 23
Quarter-final - Carl JENNINGS / Joanne MUGGERIDGE 21-18 / 21-12 Kei HAMAJI / Mie HANYU - 28
Quarter-final - Tamas GEBHARD / Csilla GONDANE FORIAN 21-18 / 21-17 Jan Bertram PETERSEN / Helle BLOMSTERBERG - 29
Quarter-final - Jakob OESTERGAARD / Lene Struwe ANDERSEN 21-18 / 21-12 Justin G ANDREWS / Betty BLAIR - 23
Quarter-final - Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN 21-15 / 23-21 Brian Tim Juul JENSEN / Gitte ANDERSEN - 23
Quarter-final - Bo SORENSEN / Gitte SOMMER 21-9 / 21-13 David WOOD / Vivienne GILLARD - 20
Quarter-final - CHANG Wen-Sung / ZHOU Xin 21-14 / 21-15 Jesper Kritter TOLMAN / Lone Hagelskjaer KNUDSEN - 28
Quarter-final - Jan SOELYST / Helle BUCH 21-14 / 21-16 Kyle NETHERCOTT / Tracy WALKER - 24
Quarter-final - Magnus NYTELL / Grace KAKIAY 13-21 / 21-14 / 21-15 Martin VISSING / Gitte KRUSE - 32
Quarter-final - Morten CHRISTENSEN / Helle SJORRING 21-17 / 21-13 Noriaki MATSUNARI / Mariko NUMAZAWA - 23
Quarter-final - Jesper HELLEDIE / Hanne ADSBOEL 21-13 / 21-8 Philip Ian RICHARDSON / Janet WALKER - 21
Quarter-final - Stefan FREY / Heidi BENDER 21-12 / 15-21 / 21-17 Eric PLANE / Debra RIGBY - 33
Quarter-final - Toshiyuki KAMIYA / Kuniko YAMAMOTO 21-15 / 21-15 Attakorn MAENSAMUT / Khanittha MAENSAMUT - 25
Quarter-final - Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY 21-15 / 21-10 Bo ELVERS / Gitte SCHOU - 20
Quarter-final - Peter EMPTAGE / Anne C BRIDGE 21-16 / 21-15 Bengt RANDSTROM / Ewa CARLANDER - 21
Quarter-final - Graham HOLT / Ann HURST 23-21 / 18-21 / 21-12 Henry PAYNTER / Siew Har HONG - 38
Quarter-final - William HAMBLETT / Brenda CREASEY 21-13 / 21-15 William METCALFE / Marcia JACKSON - 20
Quarter-final - Rob RIDDER / Marjan RIDDER 21-12 / 21-8 Vladimir ILYENKO / Flera DAYANOVA - 16
Quarter-final - Royston V LORD / Eileen M CARLEY 15-21 / 21-10 / 21-8 Stefan OHRAS / Kathryn EKENGREN GARTNER - 28
Quarter-final - Hans-Joachim POTHMANN / Monika REGINERI 21-8 / 21-8 James GARRETT / Susan AWCOCK - 17
Quarter-final - Robert J BELL / Penelope A SHEARS 21-12 / 17-21 / 21-10 Knud DANIELSEN / Irene STERLIE - 28
Quarter-final - Dieter PRAX / Brigitte PRAX 21-18 / 21-15 Grahame L MOSCROP / Valerie Ann O’NEILL - 21
Quarter-final - Kenneth TANTUM / Joanna ELSON 21-14 / 21-15 Shoe HIDA / Satoko NAKAMURA - 20
Quarter-final - John WHALEBONE / Beryl GOODALL 21-11 / 21-9 Sven-Olof JOHANSSON / Ann-Louise WIKLUND - 18
Quarter-final - Roger BALDWIN / Victoria BETTS 21-11 / 21-18 Wolfram SCHATZ / Carmen RABE - 18
Quarter-final - Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL 21-12 / 21-19 Michael Foy COLEY / Barbara GIBSON - 20
Semi-final - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-17 / 21-10 Maurice NIESNER / Claudia VOGELGSANG - 23
Semi-final - Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE 13-21 / 21-12 / 21-16 TAKATA Eishi / Noriko SANADA - 46
Semi-final - Erik SJOSTEDT / Nilofar MOSAVAR RAHMANI 21-19 / 21-19 Vadim NAZAROV / Olga KUZNETSOVA - 25
Semi-final - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 13-21 / 21-18 / 21-18 Carl JENNINGS / Joanne MUGGERIDGE - 36
Semi-final - Jakob OESTERGAARD / Lene Struwe ANDERSEN 21-14 / 21-18 Tamas GEBHARD / Csilla GONDANE FORIAN - 25
Semi-final - Bo SORENSEN / Gitte SOMMER 21-16 / 21-14 Rajeev BAGGA / Elizabeth AUSTIN - 21
Semi-final - CHANG Wen-Sung / ZHOU Xin 23-21 / 21-17 Jan SOELYST / Helle BUCH - 26
Semi-final - Morten CHRISTENSEN / Helle SJORRING 14-21 / 21-16 / 21-16 Magnus NYTELL / Grace KAKIAY - 38
Semi-final - Stefan FREY / Heidi BENDER 17-21 / 21-12 / 21-18 Jesper HELLEDIE / Hanne ADSBOEL - 37
Semi-final - Toshiyuki KAMIYA / Kuniko YAMAMOTO 21-19 / 11-21 / 21-19 Ian M PURTON / Christine M CROSSLEY - 41
Semi-final - Graham HOLT / Ann HURST 13-21 / 21-18 / 21-17 Peter EMPTAGE / Anne C BRIDGE - 34
Semi-final - Rob RIDDER / Marjan RIDDER 21-19 / 21-13 William HAMBLETT / Brenda CREASEY - 20
Semi-final - Royston V LORD / Eileen M CARLEY 15-21 / 21-11 / 21-14 Hans-Joachim POTHMANN / Monika REGINERI - 30
Semi-final - Robert J BELL / Penelope A SHEARS 21-10 / 21-13 Dieter PRAX / Brigitte PRAX - 16
Semi-final - Kenneth TANTUM / Joanna ELSON 21-12 / 21-11 John WHALEBONE / Beryl GOODALL - 19
Semi-final - Roger BALDWIN / Victoria BETTS 21-17 / 21-14 Hans SCHUMACHER / Renate GABRIEL - 20
Final - Tommy SØRENSEN / Lisbeth T. HAAGENSEN 21-17 / 21-12 Thorsten HUKRIEDE / Michaela HUKRIEDE - 24
Final - Carsten LOESCH / Dorte STEENBERG 21-17 / 21-13 Erik SJOSTEDT / Nilofar MOSAVAR RAHMANI - 20
Final - Bo SORENSEN / Gitte SOMMER 25-23 / 21-8 Jakob OESTERGAARD / Lene Struwe ANDERSEN - 28
Final - CHANG Wen-Sung / ZHOU Xin 15-21 / 21-15 / 21-16 Morten CHRISTENSEN / Helle SJORRING - 38
Final - Stefan FREY / Heidi BENDER 22-20 / 21-10 Toshiyuki KAMIYA / Kuniko YAMAMOTO - 24
Final - Rob RIDDER / Marjan RIDDER 21-13 / 21-10 Graham HOLT / Ann HURST - 20
Final - Royston V LORD / Eileen M CARLEY 12-21 / 21-13 / 21-13 Robert J BELL / Penelope A SHEARS - 30
Final - Kenneth TANTUM / Joanna ELSON 21-16 / 17-21 / 21-12 Roger BALDWIN / Victoria BETTS - 32
Round 1 U35 - Andrey DEGTYAREV / Nataliia GOLOVKINA W.O. Pawel PASIK / Magdalena KOJDER - 0
Round 1 U35 - Oliver COLIN / Fraenzi STRIEBEL W.O. Alexander MONASTYREV / Larisa MARAHOVA - 0
Round 1 U40 - Arjan REGTIEN / Marielle VAN DER WOERDT W.O. Jun ZHANG / LIMEI OUYANG - 0
Round 1 U40 - Björn SCHNEIDER / Catrin PAULSEN W.O. Deqing ZHAO / Wei TIAN - 0
Round 2 U40 - Erik SJOSTEDT / Nilofar MOSAVAR RAHMANI W.O. Thomas POPOV / Ruchi ANAND-MONROCQ - 0
Round 1 U45 - Erik SODERBERG / Ulrika HELLMAN W.O. Cheng LIN / Li LIN - 0
Round 1 U45 - Frank SCHRÖDER / Petra FINGER W.O. Quanxiu JIE / Jianzhen HU - 0
Round 1 U50 - Minoru UEJI / Naoko SAEGUSA W.O. SUDHAKAR REDDY GUJJULA / Sukesha SAGGI - 0
Round 1 U55 - Christer FORSGREN / Carina KRUSEBORN W.O. Yiqun YOU / Xiaoxia ZHANG - 0
Round 1 U55 - Sergey BUSHUEV / Liudmila ZDANOVICH W.O. Zhuqing PENG / Zhonglin TANG - 0
Round 1 U55 - Gautam ASHRA / Manik PARANJPE W.O. Xinyi DANG / Xianguo XIE - 0
Round 2 U55 - Pascal DEVIGNE / Martine CORNIER W.O. Chuancai LIU / Guiping SUN - 0
Round 2 U55 - Bo ELVERS / Gitte SCHOU W.O. Rick PAAP / Maureen KLEIJWEGT-OSKAM - 0
Round 1 U65 - Yoshio TERASAKI / Yasuko KATAITO W.O. Seri CHINTANASERI / Somlak LOHTONG - 0
Round 1 U70 - Akira HIROTA / Lucia YAGER W.O. Tao XU / Yuqing TAN - 0
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 313 693 67 21.4% 24273 77.55 00:25:42 3.02 3 1.0%
MS 439 968 90 20.5% 33084 75.36 00:25:14 2.99 1 0.2%
WD 176 390 38 21.6% 13410 76.19 00:24:23 3.13 0 0.0%
WS 209 456 38 18.2% 15382 73.6 00:22:12 3.31 0 0.0%
XD 280 615 55 19.6% 21598 77.14 00:23:14 3.32 1 0.4%
Total 1417 3122 288 20.3% 107747 76.04 00:24:23 3.12 5 0.4%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set


Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Chinese Taipei 35 6 85.4%
U.S.A. 11 3 78.6%
Indonesia 37 12 75.5%
Australia 3 1 75.0%
Hungary 17 8 68.0%
Bulgaria 2 1 66.7%
Hong Kong 2 1 66.7%
Thailand 53 27 66.2%
Denmark 229 127 64.3%
Netherlands 48 33 59.3%
England 183 132 58.1%
Japan 137 106 56.4%
Canada 32 26 55.2%
Germany 178 150 54.3%
Iceland 13 11 54.2%
Scotland 7 6 53.8%
Malaysia 15 14 51.7%
South Africa 8 8 50.0%
Ukraine 2 2 50.0%
Russia 70 81 46.4%
Sweden 100 121 45.2%
Portugal 4 6 40.0%
France 50 76 39.7%
Norway 33 51 39.3%
Belgium 6 11 35.3%
1

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2019 Hirofumi FUJINO CHAO Chun Ken 21-19 / 16-21 / 21-15
2019 Thorsten HUKRIEDE Hosemari FUJIMOTO 19-21 / 21-9 / 21-13
2019 LIAO Lien Sheng Dariusz ZIEBA 21-19 / 20-22 / 21-17
2019 Chang-Jun WU Jacek HANKIEWICZ 21-16 / 21-14
2019 Geir Olve STORVIK Sergey RAZUVAYKIN 10-21 / 21-14 / 21-13
2019 Arnold DENDENG Dan TRAVERS 21-18 / 21-19
2019 Bruni GARIP Seiji YAMAMOTO 21-14 / 21-12
2019 Johan CROUKAMP Per DABELSTEEN 21-11 / 21-6
2019 Seri CHINTANASERI Pawel GASZ 21-16 / 19-21 / 21-18
2017 Stanislav PUKHOV Naruenart CHUAYMAK 21-13 / 21-19
2017 Hosemari FUJIMOTO K. A. Aneesh 21-4 / 21-9
2017 Chang-Jun WU Carsten LOESCH 21-10 / 21-16
2017 Karoon KASAYAPANAN Narong VANICHITSARAKUL 21-12 / 21-15
2017 Pornroj BANDITPISUT Basant Kumar SONI 21-10 / 21-6
2017 Dan TRAVERS Arnold DENDENG 13-21 / 21-16 / 26-24
2017 Johan CROUKAMP Henry PAYNTER 21-15 / 21-11
2017 Jim GARRETT Yoshio TERASAKI 21-11 / 21-4
2015 Stanislav PUKHOV Thorsten HUKRIEDE 21-13 / 21-16
2015 Peter RASMUSSEN Jurgen KOCH 21-17 / 21-11
2015 Chang-Jun WU LIU En-Horng 21-18 / 22-20
2015 CHANG Wen-Sung Narong VANICHITSARAKUL 21-19 / 14-21 / 21-16
2015 Hastomo ARBIE Jack Keith PRIESTMAN 21-11 / 21-13
2015 Claus B ANDERSEN Toshio KAWAGUCHI 21-14 / 21-15
2015 Johan CROUKAMP Per DABELSTEEN 21-18 / 21-12
2015 Joachim SCHIMPKE Gerd PIGOLA 24-22 / 21-12
2013 Vadim ITCKOV Konstantin MYAKISHEV 18-21 / 21-12 / 21-6
2013 Henrik GROENFELDT-SOERENSEN Stefan EDVARDSSON 25-23 / 21-9
2013 Bo SORENSEN Mayur TAWADE 21-12 / 21-19
2013 Martin Qvist OLESEN CHANG Wen-Sung 21-19 / 21-18
2013 Dan TRAVERS Yuri SMIRNOV 21-16 / 21-16
2013 Johan CROUKAMP Henry PAYNTER 21-14 / 21-18
2013 Chaisak THONGDEJSRI Carl-Johan NYBERGH 21-16 / 21-9
2013 Seri CHINTANASERI Koji TANAKA 21-18 / 23-21