Indonesian Masters  

Tournament Name: DAIHATSU Indonesia Masters 2021(New dates)
Tournament Dates: 16/11/2021-21/11/2021
Location: Indonesia, Bali
Category: HSBC BWF World Tour Super 750

Winners
Category Winner Runner-up
MD Takuro HOKI / Yugo KOBAYASHI Marcus Fernaldi GIDEON / Kevin Sanjaya SUKAMULJO
MS Kento MOMOTA Anders ANTONSEN
WD Nami MATSUYAMA / Chiharu SHIDA JEONG Na Eun / KIM Hye Jeong
WS Se Young AN Akane YAMAGUCHI
XD Dechapol PUAVARANUKROH / Sapsiree TAERATTANACHAI TANG Chun Man / TSE Ying Suet

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 1 Marcus Fernaldi GIDEON / Kevin Sanjaya SUKAMULJO 21-19 / 21-17 CHOI SolGyu / KIM Won Ho - 43
Round 1 70 Lucas CORVEE / Ronan LABAR 21-18 / 21-18 GOH V Shem / LOW Juan Shen 185 36
Round 1 34 Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 21-19 / 21-17 Vladimir IVANOV / Ivan SOZONOV 15 40
Round 1 25 Akira KOGA / Taichi SAITO 11-10 Ret. Mark LAMSFUSS / Marvin SEIDEL 16 8
Round 1 31 Muhammad Shohibul FIKRI / Bagas MAULANA 13-21 / 21-18 / 22-20 Fajar ALFIAN / Muhammad Rian ARDIANTO 6 61
Round 1 19 GOH Sze Fei / Nur IZZUDDIN 21-10 / 21-17 Min Hyuk KANG / SEO Seung Jae - 39
Round 1 14 ONG Yew Sin / TEO Ee Yi 21-17 / 21-15 Satwiksairaj RANKIREDDY / Chirag SHETTY 11 40
Round 1 138 Sabar Karyaman GUTAMA / Moh Reza Pahlevi ISFAHANI 13-21 / 21-14 / 21-17 TAN Kian Meng / TAN Wee Kiong 164 52
Round 1 - Panjer Aji Siloka DADIARA / Bryan Sidney ELOHIM 21-18 / 16-21 / 21-10 Galuh DWI PUTRA / Gabriel Christopher Wintan WIJAYA 213 47
Round 1 7 Aaron CHIA / SOH Wooi Yik 21-11 / 15-21 / 21-8 Ben LANE / Sean VENDY 17 47
Round 1 22 LU Ching Yao / YANG Po Han 21-18 / 25-23 Leo Rolly CARNANDO / Daniel MARTHIN 27 48
Round 1 3 LEE Yang / WANG Chi-Lin 18-21 / 21-12 / 21-12 Keiichiro MATSUI / Yoshinori TAKEUCHI 43 55
Round 1 58 Supak JOMKOH / Kittinupong KEDREN 19-21 / 25-23 / 21-19 Hiroki OKAMURA / Masayuki ONODERA 59 75
Round 1 8 Kim ASTRUP / Anders Skaarup RASMUSSEN 21-10 / 21-15 Mahiro KANEKO / Yunosuke KUBOTA 60 35
Round 1 10 Takuro HOKI / Yugo KOBAYASHI 21-17 / 21-12 M.R. ARJUN / DHRUV KAPILA 41 39
Round 1 2 Mohammad AHSAN / Hendra SETIAWAN 21-17 / 21-14 Christo POPOV / Toma Junior POPOV 29 36
Round 2 1 Marcus Fernaldi GIDEON / Kevin Sanjaya SUKAMULJO 21-13 / 21-19 Lucas CORVEE / Ronan LABAR 70 29
Round 2 34 Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 21-18 / 23-21 Akira KOGA / Taichi SAITO 25 38
Round 2 19 GOH Sze Fei / Nur IZZUDDIN 21-18 / 22-20 Muhammad Shohibul FIKRI / Bagas MAULANA 31 42
Round 2 14 ONG Yew Sin / TEO Ee Yi 21-17 / 21-12 Sabar Karyaman GUTAMA / Moh Reza Pahlevi ISFAHANI 138 29
Round 2 7 Aaron CHIA / SOH Wooi Yik 21-12 / 21-8 Panjer Aji Siloka DADIARA / Bryan Sidney ELOHIM - 21
Round 2 3 LEE Yang / WANG Chi-Lin 21-13 / 21-16 LU Ching Yao / YANG Po Han 22 38
Round 2 8 Kim ASTRUP / Anders Skaarup RASMUSSEN 21-15 / 21-15 Supak JOMKOH / Kittinupong KEDREN 58 34
Round 2 10 Takuro HOKI / Yugo KOBAYASHI 11-21 / 21-15 / 21-12 Mohammad AHSAN / Hendra SETIAWAN 2 48
Quarter-final 1 Marcus Fernaldi GIDEON / Kevin Sanjaya SUKAMULJO 22-20 / 21-17 Pramudya Kusumawardana RIYANTO / Yeremia Erich Yoche YACOB 34 42
Quarter-final 14 ONG Yew Sin / TEO Ee Yi 21-13 / 18-21 / 21-18 GOH Sze Fei / Nur IZZUDDIN 19 58
Quarter-final 7 Aaron CHIA / SOH Wooi Yik 21-13 / 21-15 LEE Yang / WANG Chi-Lin 3 31
Quarter-final 10 Takuro HOKI / Yugo KOBAYASHI 19-21 / 21-14 / 21-19 Kim ASTRUP / Anders Skaarup RASMUSSEN 8 77
Semi-final 1 Marcus Fernaldi GIDEON / Kevin Sanjaya SUKAMULJO 18-21 / 21-17 / 21-11 ONG Yew Sin / TEO Ee Yi 14 58
Semi-final 10 Takuro HOKI / Yugo KOBAYASHI 21-18 / 19-21 / 21-17 Aaron CHIA / SOH Wooi Yik 7 63
Final 10 Takuro HOKI / Yugo KOBAYASHI 21-11 / 17-21 / 21-19 Marcus Fernaldi GIDEON / Kevin Sanjaya SUKAMULJO 1 58
MS
Round 1 1 Kento MOMOTA 21-12 / 21-16 Tommy SUGIARTO 24 44
Round 1 19 Lakshya SEN 21-17 / 18-21 / 21-17 Kanta TSUNEYAMA 10 68
Round 1 13 Rasmus GEMKE 11-9 Ret. LEE Zii Jia 7 13
Round 1 34 Toma Junior POPOV 21-17 / 21-14 HEO Kwang Hee 28 43
Round 1 4 CHOU Tien Chen 22-20 / 21-17 Thomas ROUXEL 38 46
Round 1 30 LOH Kean Yew 17-21 / 21-14 / 21-15 WANG Tzu Wei 11 66
Round 1 9 NG Ka Long Angus 21-16 / 21-19 Chico Aura DWI WARDOYO 62 44
Round 1 42 Koki WATANABE 21-12 / 21-14 Kantaphon WANGCHAROEN 18 46
Round 1 20 Shesar Hiren RHUSTAVITO 16-21 / 21-14 / 22-20 SAI PRANEETH B. 16 68
Round 1 23 Kunlavut VITIDSARN 19-21 / 21-14 / 21-13 Anthony Sinisuka GINTING 5 66
Round 1 21 Hans-Kristian Solberg VITTINGHUS 21-10 / 21-19 PARUPALLI Kashyap 33 38
Round 1 3 Anders ANTONSEN 21-16 / 21-16 Kenta NISHIMOTO 17 50
Round 1 15 KIDAMBI Srikanth 21-18 / 15-21 / 21-16 Christo POPOV 71 75
Round 1 8 Jonatan CHRISTIE 21-18 / 20-22 / 21-17 Sitthikom THAMMASIN 29 80
Round 1 32 PRANNOY H. S. 22-20 / 21-19 LIEW Daren 36 49
Round 1 2 Viktor AXELSEN 21-10 / 21-14 LEE Cheuk Yiu 14 36
Round 2 1 Kento MOMOTA 21-13 / 21-19 Lakshya SEN 19 46
Round 2 13 Rasmus GEMKE 21-15 / 21-16 Toma Junior POPOV 34 57
Round 2 4 CHOU Tien Chen 21-10 / 21-12 LOH Kean Yew 30 33
Round 2 9 NG Ka Long Angus 21-16 / 21-14 Koki WATANABE 42 40
Round 2 23 Kunlavut VITIDSARN 21-14 / 21-9 Shesar Hiren RHUSTAVITO 20 40
Round 2 3 Anders ANTONSEN 21-17 / 21-16 Hans-Kristian Solberg VITTINGHUS 21 46
Round 2 15 KIDAMBI Srikanth 13-21 / 21-18 / 21-15 Jonatan CHRISTIE 8 62
Round 2 32 PRANNOY H. S. 14-21 / 21-19 / 21-16 Viktor AXELSEN 2 71
Quarter-final 1 Kento MOMOTA 21-15 / 21-5 Rasmus GEMKE 13 43
Quarter-final 4 CHOU Tien Chen 21-19 / 12-21 / 21-18 NG Ka Long Angus 9 63
Quarter-final 3 Anders ANTONSEN 21-11 / 21-17 Kunlavut VITIDSARN 23 46
Quarter-final 15 KIDAMBI Srikanth 21-7 / 21-18 PRANNOY H. S. 32 39
Semi-final 1 Kento MOMOTA 21-19 / 21-11 CHOU Tien Chen 4 46
Semi-final 3 Anders ANTONSEN 21-14 / 21-9 KIDAMBI Srikanth 15 41
Final 1 Kento MOMOTA 21-17 / 21-11 Anders ANTONSEN 3 49
WD
Round 1 31 Linda EFLER / Isabel HERTTRICH 21-19 / 21-19 LEE Meng Yean / YAP Cheng Wen 173 43
Round 1 13 Chloe BIRCH / Lauren SMITH 21-10 / 21-13 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 121 32
Round 1 44 Chisato HOSHI / Aoi MATSUDA 14-21 / 21-19 / 21-19 Benyapa AIMSAARD / Nuntakarn AIMSAARD 49 71
Round 1 27 Ashwini PONNAPPA / REDDY N. Sikki 9-21 / 21-11 / 21-18 Alexandra BØJE / Mette POULSEN 30 59
Round 1 11 Gabriela STOEVA / Stefani STOEVA 21-13 / 21-9 Melanni MAMAHIT / Tryola NADIA 397 39
Round 1 168 JEONG Na Eun / KIM Hye Jeong 24-22 / 21-14 Rin IWANAGA / Kie NAKANISHI 38 63
Round 1 - Fitriani FITRIANI / Yulia Yosephin SUSANTO W.O. Febby Valencia Dwijayanti GANI / Jesita Putri MIANTORO 328 0
Round 1 18 TAN Pearly Koong Le / Muralitharan THINAAH 21-15 / 22-20 Vivian HOO / LIM Chiew Sien 129 46
Round 1 - BAEK Ha Na / LEE Yu Lim 21-18 / 21-15 Febriana Dwipuji KUSUMA / Amalia Cahaya PRATIWI 297 77
Round 1 19 Puttita SUPAJIRAKUL / Sapsiree TAERATTANACHAI 21-13 / 15-21 / 21-16 Siti Fadia Silva RAMADHANTI / Ribka SUGIARTO 26 68
Round 1 - Mayu MATSUMOTO / Ayako SAKURAMOTO 22-20 / 21-19 Nita Violina MARWAH / Putri SYAIKAH 35 56
Round 1 81 Clara AZURMENDI / Beatriz CORRALES 12-21 / 24-22 / 21-10 Julie FINNE-IPSEN / Mai SURROW 42 60
Round 2 4 KIM So Yeong / KONG Hee Yong 21-3 / 21-4 Linda EFLER / Isabel HERTTRICH 31 28
Round 2 44 Chisato HOSHI / Aoi MATSUDA 21-17 / 15-21 / 21-12 Chloe BIRCH / Lauren SMITH 13 69
Round 2 8 Jongkolphan KITITHARAKUL / Rawinda PRAJONGJAI 21-18 / 21-12 Ashwini PONNAPPA / REDDY N. Sikki 27 42
Round 2 168 JEONG Na Eun / KIM Hye Jeong 21-11 / 21-6 Gabriela STOEVA / Stefani STOEVA 11 48
Round 2 18 TAN Pearly Koong Le / Muralitharan THINAAH 21-8 / 21-14 Fitriani FITRIANI / Yulia Yosephin SUSANTO - 29
Round 2 9 Nami MATSUYAMA / Chiharu SHIDA 23-21 / 21-15 BAEK Ha Na / LEE Yu Lim - 57
Round 2 19 Puttita SUPAJIRAKUL / Sapsiree TAERATTANACHAI 21-17 / 15-21 / 21-16 Mayu MATSUMOTO / Ayako SAKURAMOTO - 66
Round 2 6 Greysia POLII / Apriyani RAHAYU 21-17 / 21-9 Clara AZURMENDI / Beatriz CORRALES 81 36
Quarter-final 4 KIM So Yeong / KONG Hee Yong 17-21 / 21-11 / 21-13 Chisato HOSHI / Aoi MATSUDA 44 69
Quarter-final 168 JEONG Na Eun / KIM Hye Jeong 21-11 / 21-16 Jongkolphan KITITHARAKUL / Rawinda PRAJONGJAI 8 49
Quarter-final 9 Nami MATSUYAMA / Chiharu SHIDA 21-14 / 21-15 TAN Pearly Koong Le / Muralitharan THINAAH 18 40
Quarter-final 19 Puttita SUPAJIRAKUL / Sapsiree TAERATTANACHAI 18-21 / 21-13 / 21-19 Greysia POLII / Apriyani RAHAYU 6 83
Semi-final 168 JEONG Na Eun / KIM Hye Jeong 21-12 / 21-18 KIM So Yeong / KONG Hee Yong 4 63
Semi-final 9 Nami MATSUYAMA / Chiharu SHIDA 22-24 / 21-17 / 21-18 Puttita SUPAJIRAKUL / Sapsiree TAERATTANACHAI 19 79
Final 9 Nami MATSUYAMA / Chiharu SHIDA 21-9 / 21-11 JEONG Na Eun / KIM Hye Jeong 168 46
WS
Round 1 3 Akane YAMAGUCHI 21-12 / 21-14 Ruselli HARTAWAN 43 30
Round 1 18 KIM Ga Eun 21-14 / 10-21 / 21-15 SIM Yu Jin 57 44
Round 1 10 Pornpawee CHOCHUWONG 21-8 / 21-13 Marie BATOMENE 59 34
Round 1 21 Aya OHORI 21-15 / 21-10 Lianne TAN 36 34
Round 1 7 PUSARLA V. Sindhu 21-15 / 21-19 Supanida KATETHONG 33 43
Round 1 47 Clara AZURMENDI 21-18 / 21-14 Fitriani FITRIANI 41 32
Round 1 30 Neslihan YIGIT 21-14 / 21-18 Michelle LI 11 43
Round 1 75 Maria ULITINA 21-17 / 21-12 LéOnice HUET 63 38
Round 1 25 Yvonne LI 21-11 / 10-21 / 21-9 Beatriz CORRALES 58 49
Round 1 14 Sayaka TAKAHASHI 21-18 / 11-21 / 22-20 Gregoria Mariska TUNJUNG 24 56
Round 1 23 Evgeniya KOSETSKAYA 21-19 / 19-21 / 21-11 PAI Yu Po 39 56
Round 1 6 Se Young AN 21-8 / 21-9 Jordan HART 64 26
Round 1 20 YEO Jia Min 21-18 / 21-18 Line CHRISTOPHERSEN 26 34
Round 1 49 Saena KAWAKAMI 16-21 / 21-19 / 21-15 Busanan ONGBAMRUNGPHAN 12 67
Round 1 27 Phittayaporn CHAIWAN 21-9 / 21-19 Yulia Yosephin SUSANTO 115 36
Round 1 8 Ratchanok INTANON 21-15 / 21-10 Asuka TAKAHASHI 80 35
Round 2 3 Akane YAMAGUCHI 21-17 / 14-21 / 21-16 KIM Ga Eun 18 47
Round 2 10 Pornpawee CHOCHUWONG 21-13 / 21-12 Aya OHORI 21 42
Round 2 7 PUSARLA V. Sindhu 17-21 / 21-7 / 21-12 Clara AZURMENDI 47 47
Round 2 30 Neslihan YIGIT 21-18 / 21-13 Maria ULITINA 75 39
Round 2 14 Sayaka TAKAHASHI 21-18 / 21-12 Yvonne LI 25 40
Round 2 6 Se Young AN 21-11 / 21-12 Evgeniya KOSETSKAYA 23 28
Round 2 20 YEO Jia Min 21-19 / 14-21 / 21-14 Saena KAWAKAMI 49 53
Round 2 27 Phittayaporn CHAIWAN 18-21 / 21-12 / 21-17 Ratchanok INTANON 8 54
Quarter-final 3 Akane YAMAGUCHI 8-21 / 21-12 / 21-10 Pornpawee CHOCHUWONG 10 55
Quarter-final 7 PUSARLA V. Sindhu 21-13 / 21-10 Neslihan YIGIT 30 35
Quarter-final 6 Se Young AN 21-15 / 21-14 Sayaka TAKAHASHI 14 36
Quarter-final 27 Phittayaporn CHAIWAN 21-12 / 21-13 YEO Jia Min 20 29
Semi-final 3 Akane YAMAGUCHI 21-13 / 21-9 PUSARLA V. Sindhu 7 32
Semi-final 6 Se Young AN 21-16 / 21-13 Phittayaporn CHAIWAN 27 38
Final 6 Se Young AN 21-17 / 21-19 Akane YAMAGUCHI 3 39
XD
Round 1 2 Dechapol PUAVARANUKROH / Sapsiree TAERATTANACHAI 21-12 / 21-15 Yuki KANEKO / Misaki MATSUTOMO 17 30
Round 1 45 CHEN Tang Jie / PECK Yen Wei 21-17 / 21-13 SEO Seung Jae / KIM Hye Jeong - 37
Round 1 254 Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER 21-13 / 21-19 CHAN Peng Soon / GOH Liu Ying 8 42
Round 1 25 HOO Pang Ron / CHEAH Yee See 5-2 Ret. Yujiro NISHIKAWA / Saori OZAKI 117 2
Round 1 7 Marcus ELLIS / Lauren SMITH 21-18 / 21-15 Alfian Eko PRASETYA / Masita MAHMUDIN - 38
Round 1 - Young Hyuk KIM / CHAE YuJung 19-21 / 21-18 / 21-11 Mathias CHRISTIANSEN / Alexandra BØJE 15 61
Round 1 24 KO Sung Hyun / EOM Hye Won 21-10 / 21-23 / 21-19 Thom GICQUEL / Delphine DELRUE 11 77
Round 1 114 Zachariah Josiahno SUMANTI / Hediana JULIMARBELA 21-15 / 21-10 Oliver LEYDON-DAVIS / Anona PAK 60 35
Round 1 33 CHANG Tak Ching / NG Wing Yung 21-15 / 21-12 Venkat Gaurav PRASAD / Juhi DEWANGAN 68 24
Round 1 10 Hafiz FAIZAL / Gloria Emanuelle WIDJAJA 21-15 / 21-16 REDDY B. Sumeeth / Ashwini PONNAPPA 509 32
Round 1 35 Adnan MAULANA / Mychelle Crhystine BANDASO 21-11 / 12-21 / 21-16 Kyohei YAMASHITA / Naru SHINOYA 74 59
Round 1 4 Yuta WATANABE / Arisa HIGASHINO 21-10 / 12-21 / 21-16 TAN Kian Meng / LAI Pei Jing 12 61
Round 1 13 GOH Soon Huat / LAI Shevon Jemie 21-12 / 21-15 Mark LAMSFUSS / Isabel HERTTRICH 14 24
Round 1 9 TANG Chun Man / TSE Ying Suet 14-21 / 21-13 / 21-11 Rinov RIVALDY / Pitha Haningtyas MENTARI 20 50
Round 1 27 Supak JOMKOH / Supissara PAEWSAMPRAN 21-14 / 21-13 Rehan Naufal KUSHARJANTO / Lisa Ayu KUSUMAWATI 59 33
Round 1 178 DHRUV KAPILA / REDDY N. Sikki 21-11 / 22-20 Praveen JORDAN / Melati Daeva OKTAVIANTI 5 30
Round 2 2 Dechapol PUAVARANUKROH / Sapsiree TAERATTANACHAI 21-17 / 16-21 / 21-17 CHEN Tang Jie / PECK Yen Wei 45 60
Round 2 25 HOO Pang Ron / CHEAH Yee See 21-14 / 21-19 Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER 254 40
Round 2 7 Marcus ELLIS / Lauren SMITH 21-14 / 21-17 Young Hyuk KIM / CHAE YuJung - 42
Round 2 24 KO Sung Hyun / EOM Hye Won 21-18 / 21-15 Zachariah Josiahno SUMANTI / Hediana JULIMARBELA 114 42
Round 2 10 Hafiz FAIZAL / Gloria Emanuelle WIDJAJA 9-21 / 21-15 / 21-11 CHANG Tak Ching / NG Wing Yung 33 50
Round 2 4 Yuta WATANABE / Arisa HIGASHINO 21-19 / 21-11 Adnan MAULANA / Mychelle Crhystine BANDASO 35 37
Round 2 9 TANG Chun Man / TSE Ying Suet 15-21 / 21-7 / 22-20 GOH Soon Huat / LAI Shevon Jemie 13 54
Round 2 27 Supak JOMKOH / Supissara PAEWSAMPRAN 21-15 / 21-23 / 21-18 DHRUV KAPILA / REDDY N. Sikki 178 54
Quarter-final 2 Dechapol PUAVARANUKROH / Sapsiree TAERATTANACHAI 21-17 / 21-9 HOO Pang Ron / CHEAH Yee See 25 34
Quarter-final 24 KO Sung Hyun / EOM Hye Won 21-17 / 21-15 Marcus ELLIS / Lauren SMITH 7 48
Quarter-final 4 Yuta WATANABE / Arisa HIGASHINO 16-21 / 21-17 / 21-9 Hafiz FAIZAL / Gloria Emanuelle WIDJAJA 10 68
Quarter-final 9 TANG Chun Man / TSE Ying Suet 21-11 / 21-11 Supak JOMKOH / Supissara PAEWSAMPRAN 27 30
Semi-final 2 Dechapol PUAVARANUKROH / Sapsiree TAERATTANACHAI 26-24 / 21-17 KO Sung Hyun / EOM Hye Won 24 54
Semi-final 9 TANG Chun Man / TSE Ying Suet 18-21 / 21-19 / 21-17 Yuta WATANABE / Arisa HIGASHINO 4 76
Final 2 Dechapol PUAVARANUKROH / Sapsiree TAERATTANACHAI 21-11 / 21-12 TANG Chun Man / TSE Ying Suet 9 36
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 30 72 12 40.0% 2662 88.73 00:45:18 1.96 4 13.3%
MS 30 69 9 30.0% 2501 83.37 00:51:22 1.62 9 30.0%
WD 26 61 9 34.6% 2182 83.92 00:54:32 1.54 11 42.3%
WS 31 72 10 32.3% 2515 81.13 00:41:00 1.98 1 3.2%
XD 30 71 11 36.7% 2553 85.1 00:45:16 1.88 6 20.0%
Total 147 345 51 34.7% 12413 84.44 00:47:16 1.79 31 21.1%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set


Biggest Comeback From Set Down


Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Turkey 2 1 66.7%
Hong Kong 7 4 63.6%
Japan 30 19 61.2%
Korea 17 11 60.7%
Thailand 20 13 60.6%
Singapore 3 2 60.0%
Chinese Taipei 6 5 54.5%
Denmark 10 9 52.6%
England 3 3 50.0%
Bulgaria 1 1 50.0%
Malaysia 14 15 48.3%
India 11 12 47.8%
Spain 2 3 40.0%
Germany 3 5 37.5%
Indonesia 17 31 35.4%
Ukraine 1 2 33.3%
Russia 1 2 33.3%
France 2 8 20.0%
New Zealand 0 1 0.0%
Wales 0 1 0.0%
Canada 0 1 0.0%
Belgium 0 1 0.0%

Category: