Czech U17 Internationa  

Tournament Name: OLIVER Czech U17 International 2022
Tournament Dates: 07/04/2022-09/04/2022
Location: Czech Republic, Ceský Krumlov
Category: Junior

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI Adam BURGET / OndrEj ŠOLAR
MS - U17 Jia Bin LEE Luis PONGRATZ
WD - U17 Raiia ALMALALHA / Anastasiia ALYMOVA Petra BENIŠOVÁ / Tereza CIRÓKOVÁ
WS - U17 Lara-Sophie DREESSEN Daria KOSHECHKINA
XD - U17 VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ Jia Bin LEE / Lucy BRIERLEY

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - Josef CIRÓK / Patrik HRAZDÍRA 21-10 / 21-15 Alexander LAMB / Jia Bin LEE - 22
Round 1 U17 - Alenjandro GALLEGO / Alejandro YAGÜES 21-14 / 21-6 Felix STEINWENDER / Shangzu ZHAN - 18
Round 1 U17 - Sylvester DECKER / Noah WARNING 21-13 / 21-17 Matus POLACEK / Andrej SUCHY - 23
Round 1 U17 - Adam BURGET / OndrEj ŠOLAR 23-21 / 19-21 / 21-16 Jakob RINNER / Lorenz WINDAUER - 37
Round 1 U17 - Yuri CHO / Mark NIEMANN 21-11 / 21-15 Viktor PATTEET / Pepijn VAN ROSSOM - 21
Round 1 U17 - Jakub RAŠKA / Libor RAŠKA 21-15 / 15-21 / 21-12 Massimo GROTTI / David MESSNER - 31
Round 1 U17 - Luis PONGRATZ / Bruno STEFFEN-SANCHEZ 21-9 / 21-14 Michael HAVLÍCEK / Dennis KERPL - 27
Round 1 U17 - Danial Iman MARZUAN / Alexander Philipp ZHANG 21-11 / 21-11 Alexandr CHLÁDEK / Josef FOŠUM - 21
Round 1 U17 - Valerian ECKERT / Samuel MASCHAUER 21-17 / 21-19 Raul BERGUA / Gonzalo ISABAL - 30
Round 1 U17 - Pascal CHENG / Lorenz OBERNDORFER 21-9 / 21-15 Marco DANTI / Ruben FELLIN - 18
Round 1 U17 - Vlad LEWIS / Zach STURGESS 21-14 / 21-12 Tom FELTES / Sam REINERT - 20
Round 1 U17 - Vlad DEHELEAN / Luca-Stefan PANDELE 21-16 / 21-16 VojteCh HAVLÍCEK / Adam SRNEC - 30
Round 1 U17 - Tristan INHOVEN / Matteo SCHINZEL 21-19 / 21-19 KryšTof KLÍMA / VojteCh STREJCEK - 27
Round 1 U17 - Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI 21-8 / 21-15 Marek CEPELA / KryšTof COUFAL - 22
Round 1 U17 - Piotr Lew JASZCZYNSKI / Philipp OFNER 19-21 / 21-10 / 21-12 Matyáš PUFFR / David ŠVÁB - 28
Round 1 U17 - Justin DANG / Philipp EULER 16-21 / 21-18 / 21-17 Tadej JELENC / Vid KOŠCAK - 34
Round 2 U17 - Josef CIRÓK / Patrik HRAZDÍRA 21-18 / 21-11 Alenjandro GALLEGO / Alejandro YAGÜES - 27
Round 2 U17 - Adam BURGET / OndrEj ŠOLAR 21-14 / 21-18 Sylvester DECKER / Noah WARNING - 21
Round 2 U17 - Yuri CHO / Mark NIEMANN 21-13 / 21-15 Jakub RAŠKA / Libor RAŠKA - 18
Round 2 U17 - Luis PONGRATZ / Bruno STEFFEN-SANCHEZ 21-19 / 21-13 Danial Iman MARZUAN / Alexander Philipp ZHANG - 25
Round 2 U17 - Pascal CHENG / Lorenz OBERNDORFER 21-18 / 21-10 Valerian ECKERT / Samuel MASCHAUER - 21
Round 2 U17 - Vlad LEWIS / Zach STURGESS 21-19 / 21-12 Vlad DEHELEAN / Luca-Stefan PANDELE - 21
Round 2 U17 - Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI 21-18 / 21-10 Tristan INHOVEN / Matteo SCHINZEL - 21
Round 2 U17 - Justin DANG / Philipp EULER 21-11 / 21-8 Piotr Lew JASZCZYNSKI / Philipp OFNER - 20
Quarter-final U17 - Adam BURGET / OndrEj ŠOLAR 14-21 / 21-13 / 21-15 Josef CIRÓK / Patrik HRAZDÍRA - 37
Quarter-final U17 - Luis PONGRATZ / Bruno STEFFEN-SANCHEZ 21-16 / 18-21 / 21-16 Yuri CHO / Mark NIEMANN - 44
Quarter-final U17 - Pascal CHENG / Lorenz OBERNDORFER 21-10 / 21-14 Vlad LEWIS / Zach STURGESS - 19
Quarter-final U17 - Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI 27-29 / 21-18 / 21-19 Justin DANG / Philipp EULER - 45
Semi-final U17 - Adam BURGET / OndrEj ŠOLAR 12-21 / 21-17 Ret. Luis PONGRATZ / Bruno STEFFEN-SANCHEZ - 25
Semi-final U17 - Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI 21-16 / 21-8 Pascal CHENG / Lorenz OBERNDORFER - 21
Final U17 - Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI 22-20 / 21-17 Adam BURGET / OndrEj ŠOLAR - 26
MS
Round 1 U17 - Pascal CHENG 21-6 / 21-8 Michael HAVLÍCEK - 22
Round 1 U17 - Bruno STEFFEN-SANCHEZ 21-17 / 21-17 Alexander LAMB - 20
Round 1 U17 - Danial Iman MARZUAN 21-10 / 21-15 Sebastian JANÍCEK - 22
Round 1 U17 - Shangzu ZHAN 21-18 / 21-19 Libor RAŠKA - 21
Round 1 U17 - Patrik HRAZDÍRA 21-6 / 21-12 Alex PETROVIC - 17
Round 1 U17 - Gonzalo ISABAL 21-19 / 21-16 Dennis KERPL - 27
Round 1 U17 - Noah WARNING 21-12 / 21-19 Raul BERGUA - 28
Round 1 U17 - Pranav ERUKATTIL 21-13 / 21-13 Tom FELTES - 19
Round 1 U17 - Bartosz PUNKO 17-21 / 21-19 / 21-8 Marco DANTI - 45
Round 1 U17 - Vid KOŠCAK 21-17 / 21-15 Tristan INHOVEN - 20
Round 1 U17 - Yuri CHO 21-5 / 21-7 Felix STEINWENDER - 16
Round 1 U17 - Viktor PATTEET 17-21 / 21-15 / 21-17 Samuel MASCHAUER - 38
Round 1 U17 - Jia Bin LEE 15-21 / 21-7 / 21-17 VojteCh HAVLÍCEK - 44
Round 1 U17 - Piotr Lew JASZCZYNSKI 24-22 / 21-16 Alejandro YAGÜES - 33
Round 1 U17 - Krzysztof PODKOWINSKI 24-22 / 22-20 Andrej SUCHY - 25
Round 1 U17 - Alexander Philipp ZHANG 21-13 / 21-16 Vlad DEHELEAN - 25
Round 1 U17 - Mikolaj MORAWSKI 21-9 / 21-10 Dennis PRAŽÁK - 20
Round 1 U17 - VáClav SIMON 11-21 / 21-17 / 21-18 Matus POLACEK - 30
Round 1 U17 - Vlad LEWIS 21-11 / 21-15 Dominik ANDRAS - 25
Round 1 U17 - Luca-Stefan PANDELE 21-8 / 21-10 Lorenz WINDAUER - 20
Round 1 U17 - Sylvester DECKER 21-5 / 21-8 Philipp OFNER - 21
Round 1 U17 - Adam BURGET 21-15 / 21-15 Valerian ECKERT - 22
Round 1 U17 - Lennert POMPE 17-21 / 22-20 / 21-10 Jakub RAŠKA - 39
Round 1 U17 - Luis PONGRATZ 21-14 / 21-15 Tadej JELENC - 23
Round 1 U17 - Alenjandro GALLEGO 21-12 / 21-8 OndrEj ŠOLAR - 19
Round 1 U17 - Lorenz OBERNDORFER 25-23 / 21-16 Sharon PERELSHTEIN - 30
Round 1 U17 - Pepijn VAN ROSSOM 21-12 / 21-15 Arthúr Geir Jósefsson - 20
Round 1 U17 - Roko PIPUNIC 21-9 / 21-12 Sam REINERT - 17
Round 1 U17 - Patrik FUCIMAN 21-17 / 21-14 Jakob RINNER - 25
Round 1 U17 - Matteo SCHINZEL 13-21 / 21-19 / 21-19 Adam SRNEC - 37
Round 1 U17 - Jonas SCHMID 21-17 / 21-16 Tobias ANDERGASSEN - 25
Round 1 U17 - Marek CEPELA 21-4 / 21-13 Ruben FELLIN - 20
Round 2 U17 - Pascal CHENG 21-13 / 21-13 Bruno STEFFEN-SANCHEZ - 25
Round 2 U17 - Danial Iman MARZUAN 21-12 / 21-10 Shangzu ZHAN - 25
Round 2 U17 - Patrik HRAZDÍRA 21-13 / 21-12 Gonzalo ISABAL - 25
Round 2 U17 - Noah WARNING 21-15 / 21-4 Pranav ERUKATTIL - 20
Round 2 U17 - Bartosz PUNKO 22-20 / 21-15 Vid KOŠCAK - 25
Round 2 U17 - Yuri CHO 21-11 / 17-21 / 21-10 Viktor PATTEET - 32
Round 2 U17 - Jia Bin LEE 21-7 / 21-11 Piotr Lew JASZCZYNSKI - 20
Round 2 U17 - Krzysztof PODKOWINSKI 21-13 / 21-10 Alexander Philipp ZHANG - 24
Round 2 U17 - Mikolaj MORAWSKI 13-21 / 21-15 / 21-16 VáClav SIMON - 37
Round 2 U17 - Luca-Stefan PANDELE 21-9 / 21-14 Vlad LEWIS - 20
Round 2 U17 - Adam BURGET 21-19 / 16-21 / 21-17 Sylvester DECKER - 38
Round 2 U17 - Luis PONGRATZ 21-12 / 21-5 Lennert POMPE - 21
Round 2 U17 - Alenjandro GALLEGO 21-16 / 21-13 Lorenz OBERNDORFER - 26
Round 2 U17 - Roko PIPUNIC 21-9 / 22-20 Pepijn VAN ROSSOM - 30
Round 2 U17 - Patrik FUCIMAN 21-11 / 21-17 Matteo SCHINZEL - 23
Round 2 U17 - Marek CEPELA 21-17 / 21-16 Jonas SCHMID - 28
Round 3 U17 - Pascal CHENG 21-12 / 21-18 Danial Iman MARZUAN - 22
Round 3 U17 - Patrik HRAZDÍRA 21-14 / 24-22 Noah WARNING - 27
Round 3 U17 - Bartosz PUNKO 21-16 / 17-21 / 21-15 Yuri CHO - 38
Round 3 U17 - Jia Bin LEE 21-11 / 21-13 Krzysztof PODKOWINSKI - 25
Round 3 U17 - Luca-Stefan PANDELE 21-17 / 21-11 Mikolaj MORAWSKI - 24
Round 3 U17 - Luis PONGRATZ 21-12 / 22-20 Adam BURGET - 32
Round 3 U17 - Roko PIPUNIC 21-18 / 21-18 Alenjandro GALLEGO - 32
Round 3 U17 - Patrik FUCIMAN 12-21 / 21-12 / 21-17 Marek CEPELA - 40
Quarter-final U17 - Pascal CHENG 21-18 / 27-25 Patrik HRAZDÍRA - 34
Quarter-final U17 - Jia Bin LEE 17-21 / 21-18 / 21-14 Bartosz PUNKO - 36
Quarter-final U17 - Luis PONGRATZ 22-24 / 22-20 / 21-13 Luca-Stefan PANDELE - 58
Quarter-final U17 - Patrik FUCIMAN 21-19 / 21-17 Roko PIPUNIC - 31
Semi-final U17 - Jia Bin LEE 21-18 / 21-15 Pascal CHENG - 23
Semi-final U17 - Luis PONGRATZ 21-19 / 21-14 Patrik FUCIMAN - 35
Final U17 - Jia Bin LEE 21-17 / 17-21 / 21-12 Luis PONGRATZ - 40
WD
Round 1 U17 - KaterIna KOLIÁŠOVÁ / KaterIna OSLADILOVÁ 21-9 / 21-13 Sofia GALIMBERTI / Anna HELL - 21
Round 1 U17 - Raiia ALMALALHA / Anastasiia ALYMOVA 23-21 / 21-19 Anna DVORÁKOVÁ / MalvíNa SKRCENÁ - 27
Round 1 U17 - Katharina NILGES / Meline ZEISIG 21-17 / 21-15 Jade BRAECKMAN / Mara HAFNER - 25
Round 1 U17 - Lucy BRIERLEY / Siofra FLYNN 21-11 / 22-24 / 21-12 KarolíNa KALKUŠOVÁ / AdéLa TURONOVÁ - 39
Round 1 U17 - Sarah DLAPKA / Amélie THURNHERR 21-8 / 21-10 Eva FIŠEROVÁ / KristýNa KOZÁKOVÁ - 17
Round 1 U17 - AméLie MAIXNEROVÁ / ElišKa MIKEŠOVÁ 21-12 / 21-18 Sarah GREDNEROVÁ / ŠTePáNka NÝDRLOVÁ - 22
Round 1 U17 - Gloria POLUEKTOV / Constanze WINNEFELD 21-13 / 21-7 Lea KYSELICOVA / Lucia VASATOVA - 26
Round 1 U17 - Lara-Sophie DREESSEN / Miya-Melayn SALARIA 21-12 / 21-19 Hanna GILLESBERGER / Miranda ZHANG - 26
Round 1 U17 - Leonie WRONNA / Aurelia WULANDOKO 21-6 / 21-4 Tereza PAVLYKOVÁ / Denisa PULPÁNOVÁ - 16
Round 1 U17 - Maria Lara DE MARCH / Carolin RAUNER 21-11 / 21-17 Michaela BÁLINTOVÁ / Emma HANZLOVÁ - 26
Round 1 U17 - Petra BENIŠOVÁ / Tereza CIRÓKOVÁ 21-12 / 21-9 Emily CHEN / Carly STEVENSON - 24
Round 1 U17 - Jana HNILICOVÁ / KaterIna MALÁ W.O. Lucie ŠUHAJOVÁ / Lucie TOMÁNKOVÁ - 0
Round 1 U17 - Lisa-Marie BLATTER / Erika OSICKOVÁ 21-17 / 21-18 Tinkara ALIC / Vesna HALIC - 24
Round 1 U17 - Sofiia BIELOBROVCHUK / Daria KOSHECHKINA 21-10 / 21-10 Karin GOLDIANOVA / Ela VOJTISKOVA - 20
Round 1 U17 - Vanda SEDLÁCKOVÁ / Ivana TREPEROVÁ 21-15 / 21-15 Marie Sophie STERN / Eva STOMMEL - 25
Round 2 U17 - Raiia ALMALALHA / Anastasiia ALYMOVA 19-21 / 21-19 / 21-15 KaterIna KOLIÁŠOVÁ / KaterIna OSLADILOVÁ - 54
Round 2 U17 - Lucy BRIERLEY / Siofra FLYNN 21-18 / 21-11 Katharina NILGES / Meline ZEISIG - 24
Round 2 U17 - Sarah DLAPKA / Amélie THURNHERR 22-20 / 21-18 AméLie MAIXNEROVÁ / ElišKa MIKEŠOVÁ - 26
Round 2 U17 - Gloria POLUEKTOV / Constanze WINNEFELD 21-3 / 21-7 Sina OTTO / Anastasia SAFONOVA - 17
Round 2 U17 - Lara-Sophie DREESSEN / Miya-Melayn SALARIA 21-13 / 21-9 Leonie WRONNA / Aurelia WULANDOKO - 21
Round 2 U17 - Petra BENIŠOVÁ / Tereza CIRÓKOVÁ 21-6 / 21-9 Maria Lara DE MARCH / Carolin RAUNER - 21
Round 2 U17 - Lisa-Marie BLATTER / Erika OSICKOVÁ 21-14 / 17-21 / 21-11 Jana HNILICOVÁ / KaterIna MALÁ - 35
Round 2 U17 - Vanda SEDLÁCKOVÁ / Ivana TREPEROVÁ 18-21 / 21-19 / 21-13 Sofiia BIELOBROVCHUK / Daria KOSHECHKINA - 32
Quarter-final U17 - Raiia ALMALALHA / Anastasiia ALYMOVA 21-17 / 17-21 / 21-12 Lucy BRIERLEY / Siofra FLYNN - 41
Quarter-final U17 - Gloria POLUEKTOV / Constanze WINNEFELD 21-11 / 21-15 Sarah DLAPKA / Amélie THURNHERR - 25
Quarter-final U17 - Petra BENIŠOVÁ / Tereza CIRÓKOVÁ 21-13 / 12-21 / 21-18 Lara-Sophie DREESSEN / Miya-Melayn SALARIA - 33
Quarter-final U17 - Vanda SEDLÁCKOVÁ / Ivana TREPEROVÁ 21-16 / 21-9 Lisa-Marie BLATTER / Erika OSICKOVÁ - 20
Semi-final U17 - Raiia ALMALALHA / Anastasiia ALYMOVA 21-11 / 21-19 Gloria POLUEKTOV / Constanze WINNEFELD - 23
Semi-final U17 - Petra BENIŠOVÁ / Tereza CIRÓKOVÁ 17-21 / 21-12 / 21-16 Vanda SEDLÁCKOVÁ / Ivana TREPEROVÁ - 39
Final U17 - Raiia ALMALALHA / Anastasiia ALYMOVA 21-14 / 21-16 Petra BENIŠOVÁ / Tereza CIRÓKOVÁ - 23
WS
Round 1 U17 - Daria KOSHECHKINA 21-11 / 21-18 Johanka IVANOVICOVA - 26
Round 1 U17 - Leonie WRONNA 21-15 / 21-11 Maria Lara DE MARCH - 22
Round 1 U17 - KarolíNa KALKUŠOVÁ 21-13 / 21-13 Erika OSICKOVÁ - 20
Round 1 U17 - Anna HELL 11-21 / 21-18 / 21-15 Miya-Melayn SALARIA - 35
Round 1 U17 - Aurelia WULANDOKO 21-17 / 21-18 Tinkara ALIC - 30
Round 1 U17 - Vanda SEDLÁCKOVÁ 21-12 / 21-6 Carolin RAUNER - 17
Round 1 U17 - Petra BENIŠOVÁ 21-17 / 9-21 / 21-18 Constanze WINNEFELD - 33
Round 1 U17 - Eva FIŠEROVÁ 21-14 / 21-13 Vesna HALIC - 20
Round 1 U17 - Ivana TREPEROVÁ 21-19 / 21-17 Jana HNILICOVÁ - 22
Round 1 U17 - Lisa-Marie BLATTER 21-16 / 17-21 / 21-15 KristýNa KOZÁKOVÁ - 36
Round 1 U17 - Lucy BRIERLEY 21-5 / 21-9 Miranda ZHANG - 30
Round 1 U17 - MalvíNa SKRCENÁ 21-13 / 17-21 / 21-16 Marlene BUTTKUS - 37
Round 1 U17 - Ela VOJTISKOVA 18-21 / 21-2 Ret. Lucie ŠUHAJOVÁ - 27
Round 1 U17 - Sarah GREDNEROVÁ 21-12 / 21-12 Mia GLEICH - 21
Round 1 U17 - Eva STOMMEL 21-11 / 21-10 Sofia GALIMBERTI - 18
Round 1 U17 - Anna DVORÁKOVÁ 21-19 / 6-21 / 21-14 Lucia VASATOVA - 40
Round 1 U17 - Carly STEVENSON 21-13 / 21-15 Lucie PATEROVÁ - 20
Round 1 U17 - Mara HAFNER 21-11 / 21-18 Sina OTTO - 22
Round 1 U17 - Sofiia BIELOBROVCHUK 17-21 / 21-13 / 21-14 Emma HANZLOVÁ - 33
Round 1 U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-11 / 21-9 Tereza CIRÓKOVÁ - 14
Round 1 U17 - AméLie MAIXNEROVÁ 21-5 / 21-4 Denisa PULPÁNOVÁ - 12
Round 1 U17 - Lea KYSELICOVA 21-11 / 21-8 Tereza PAVLYKOVÁ - 22
Round 1 U17 - Denisa-Maria MUSCALU 21-13 / 21-14 Amélie THURNHERR - 29
Round 1 U17 - Jelena BUCHBERGER 21-12 / 21-8 Lucie TOMÁNKOVÁ - 23
Round 1 U17 - Karin GOLDIANOVA 22-20 / 24-26 / 25-23 AdéLa TURONOVÁ - 48
Round 1 U17 - Emily CHEN 21-18 / 21-19 Sarah DLAPKA - 25
Round 1 U17 - Raiia ALMALALHA 21-7 / 21-15 Jade BRAECKMAN - 20
Round 1 U17 - Anastasiia ALYMOVA 21-8 / 21-7 Hanna GILLESBERGER - 14
Round 1 U17 - Katharina NILGES 21-11 / 21-14 ElišKa MIKEŠOVÁ - 20
Round 1 U17 - Siofra FLYNN 21-17 / 21-14 Meline ZEISIG - 20
Round 1 U17 - ŠTePáNka NÝDRLOVÁ 21-13 / 22-20 Anastasia SAFONOVA - 22
Round 1 U17 - Barbora BURSOVÁ 21-17 / 21-17 Gloria POLUEKTOV - 30
Round 2 U17 - Daria KOSHECHKINA 21-12 / 21-5 Leonie WRONNA - 15
Round 2 U17 - KarolíNa KALKUŠOVÁ 21-10 / 21-9 Anna HELL - 22
Round 2 U17 - Vanda SEDLÁCKOVÁ 21-12 / 21-7 Aurelia WULANDOKO - 20
Round 2 U17 - Petra BENIŠOVÁ 21-11 / 21-12 Eva FIŠEROVÁ - 25
Round 2 U17 - Ivana TREPEROVÁ 21-8 / 17-21 / 21-11 Lisa-Marie BLATTER - 31
Round 2 U17 - Lucy BRIERLEY 21-13 / 21-8 MalvíNa SKRCENÁ - 18
Round 2 U17 - Ela VOJTISKOVA 23-25 / 21-19 / 21-15 Sarah GREDNEROVÁ - 42
Round 2 U17 - Eva STOMMEL 21-7 / 21-13 Anna DVORÁKOVÁ - 17
Round 2 U17 - Mara HAFNER 25-23 / 15-21 / 21-15 Carly STEVENSON - 40
Round 2 U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-19 / 21-15 Sofiia BIELOBROVCHUK - 22
Round 2 U17 - AméLie MAIXNEROVÁ 21-11 / 8-21 / 21-8 Lea KYSELICOVA - 35
Round 2 U17 - Denisa-Maria MUSCALU 21-12 / 12-21 / 21-19 Jelena BUCHBERGER - 45
Round 2 U17 - Emily CHEN 21-12 / 21-12 Karin GOLDIANOVA - 20
Round 2 U17 - Anastasiia ALYMOVA 18-21 / 21-17 / 21-10 Raiia ALMALALHA - 40
Round 2 U17 - Siofra FLYNN 21-13 / 21-12 Katharina NILGES - 23
Round 2 U17 - Barbora BURSOVÁ 21-18 / 21-14 ŠTePáNka NÝDRLOVÁ - 29
Round 3 U17 - Daria KOSHECHKINA 21-18 / 6-21 / 21-14 KarolíNa KALKUŠOVÁ - 42
Round 3 U17 - Petra BENIŠOVÁ 21-19 / 21-16 Vanda SEDLÁCKOVÁ - 26
Round 3 U17 - Lucy BRIERLEY 21-15 / 21-15 Ivana TREPEROVÁ - 21
Round 3 U17 - Eva STOMMEL 21-3 / 21-9 Ela VOJTISKOVA - 15
Round 3 U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-16 / 21-12 Mara HAFNER - 21
Round 3 U17 - Denisa-Maria MUSCALU 21-16 / 21-17 AméLie MAIXNEROVÁ - 25
Round 3 U17 - Anastasiia ALYMOVA 21-14 / 21-19 Emily CHEN - 21
Round 3 U17 - Siofra FLYNN 16-21 / 21-12 / 21-17 Barbora BURSOVÁ - 48
Quarter-final U17 - Daria KOSHECHKINA 21-16 / 21-16 Petra BENIŠOVÁ - 21
Quarter-final U17 - Eva STOMMEL 13-21 / 21-19 / 23-21 Lucy BRIERLEY - 45
Quarter-final U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-16 / 21-10 Denisa-Maria MUSCALU - 23
Quarter-final U17 - Siofra FLYNN 21-17 / 21-14 Anastasiia ALYMOVA - 20
Semi-final U17 - Daria KOSHECHKINA 21-13 / 22-24 / 21-15 Eva STOMMEL - 37
Semi-final U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-8 / 10-21 / 21-10 Siofra FLYNN - 27
Final U17 - Lara-Sophie DREESSEN 21-12 / 21-23 / 21-19 Daria KOSHECHKINA - 31
XD
Round 1 U17 - Pepijn VAN ROSSOM / Jade BRAECKMAN 21-18 / 21-17 Massimo GROTTI / Maria Lara DE MARCH - 30
Round 1 U17 - Vlad LEWIS / Emily CHEN 19-21 / 21-17 / 22-20 Jakub RAŠKA / Petra BENIŠOVÁ - 43
Round 1 U17 - KristiáN HAŠEK / Jana HNILICOVÁ 21-18 / 21-16 Dennis PRAŽÁK / KristýNa KOZÁKOVÁ - 20
Round 1 U17 - Arthúr Geir Jósefsson / Mia GLEICH 6-21 / 21-15 / 21-16 Lennert POMPE / Sina OTTO - 30
Round 1 U17 - Dennis KERPL / MalvíNa SKRCENÁ 21-13 / 18-21 / 21-14 Tobias ANDERGASSEN / Anna HELL - 37
Round 1 U17 - Alexandr CHLÁDEK / Anna DVORÁKOVÁ 12-21 / 21-18 / 21-14 Zach STURGESS / KaterIna MALÁ - 35
Round 1 U17 - Tristan INHOVEN / Miya-Melayn SALARIA 19-21 / 23-21 / 21-12 Sebastian JANÍCEK / Lucie PATEROVÁ - 48
Round 1 U17 - Patrik FUCIMAN / Vanda SEDLÁCKOVÁ 21-10 / 21-18 Tadej JELENC / Vesna HALIC - 18
Round 1 U17 - Sylvester DECKER / Mara HAFNER 21-16 / 21-17 Lorenz WINDAUER / Hanna GILLESBERGER - 30
Round 1 U17 - KryšTof COUFAL / ŠTePáNka NÝDRLOVÁ 21-14 / 21-7 Samuel MASCHAUER / Anastasia SAFONOVA - 20
Round 1 U17 - Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA 21-16 / 21-10 Matus POLACEK / Lea KYSELICOVA - 21
Round 1 U17 - KryšTof KLÍMA / ElišKa MIKEŠOVÁ 21-18 / 16-21 / 21-12 Josef FOŠUM / Sarah GREDNEROVÁ - 45
Round 1 U17 - Justin DANG / Eva STOMMEL 21-11 / 21-11 Ruben FELLIN / Sofia GALIMBERTI - 18
Round 1 U17 - VáClav SIMON / KarolíNa KALKUŠOVÁ 21-14 / 21-12 Viktor PATTEET / Erika OSICKOVÁ - 30
Round 1 U17 - Valerian ECKERT / Lisa-Marie BLATTER 21-15 / 21-8 David ŠVÁB / Tereza PAVLYKOVÁ - 16
Round 1 U17 - Jonas SCHMID / Leonie WRONNA 25-23 / 21-17 Libor RAŠKA / Lucie ŠUHAJOVÁ - 31
Round 2 U17 - Andrej SUCHY / Johanka IVANOVICOVA 21-16 / 21-15 Pepijn VAN ROSSOM / Jade BRAECKMAN - 21
Round 2 U17 - Philipp EULER / Constanze WINNEFELD 21-12 / 14-21 / 21-12 Vlad LEWIS / Emily CHEN - 35
Round 2 U17 - Danial Iman MARZUAN / Aurelia WULANDOKO 21-7 / 21-12 KristiáN HAŠEK / Jana HNILICOVÁ - 15
Round 2 U17 - Josef CIRÓK / Tereza CIRÓKOVÁ 21-5 / 21-7 Arthúr Geir Jósefsson / Mia GLEICH - 15
Round 2 U17 - VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-12 / 21-10 Dennis KERPL / MalvíNa SKRCENÁ - 22
Round 2 U17 - Alexandr CHLÁDEK / Anna DVORÁKOVÁ W.O. Felix STEINWENDER / Miranda ZHANG - 0
Round 2 U17 - Lukáš PATZÁK / Lucie TOMÁNKOVÁ 18-21 / 21-18 / 21-19 Tristan INHOVEN / Miya-Melayn SALARIA - 36
Round 2 U17 - Patrik FUCIMAN / Vanda SEDLÁCKOVÁ 21-18 / 21-13 Pranav ERUKATTIL / Siofra FLYNN - 33
Round 2 U17 - Jia Bin LEE / Lucy BRIERLEY 18-21 / 26-24 / 21-17 Sylvester DECKER / Mara HAFNER - 40
Round 2 U17 - Adam BURGET / Ivana TREPEROVÁ 21-5 / 21-7 KryšTof COUFAL / ŠTePáNka NÝDRLOVÁ - 16
Round 2 U17 - Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA 21-17 / 21-14 Adam SRNEC / AdéLa TURONOVÁ - 22
Round 2 U17 - Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN 21-9 / 21-13 KryšTof KLÍMA / ElišKa MIKEŠOVÁ - 18
Round 2 U17 - Justin DANG / Eva STOMMEL 21-14 / 19-21 / 24-22 Marco DANTI / Carolin RAUNER - 42
Round 2 U17 - VáClav SIMON / KarolíNa KALKUŠOVÁ 19-21 / 21-17 / 23-21 Luca-Stefan PANDELE / Denisa-Maria MUSCALU - 42
Round 2 U17 - Dominik ANDRAS / Lucia VASATOVA 21-12 / 21-14 Valerian ECKERT / Lisa-Marie BLATTER - 22
Round 2 U17 - Marek CEPELA / Barbora BURSOVÁ 21-12 / 21-19 Jonas SCHMID / Leonie WRONNA - 26
Round 3 U17 - Philipp EULER / Constanze WINNEFELD 21-19 / 19-21 / 21-14 Andrej SUCHY / Johanka IVANOVICOVA - 39
Round 3 U17 - Danial Iman MARZUAN / Aurelia WULANDOKO 14-21 / 21-18 / 21-8 Josef CIRÓK / Tereza CIRÓKOVÁ - 40
Round 3 U17 - VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-12 / 21-15 Alexandr CHLÁDEK / Anna DVORÁKOVÁ - 21
Round 3 U17 - Patrik FUCIMAN / Vanda SEDLÁCKOVÁ 21-6 / 21-12 Lukáš PATZÁK / Lucie TOMÁNKOVÁ - 20
Round 3 U17 - Jia Bin LEE / Lucy BRIERLEY 21-17 / 24-22 Adam BURGET / Ivana TREPEROVÁ - 30
Round 3 U17 - Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN 21-17 / 21-18 Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA - 28
Round 3 U17 - VáClav SIMON / KarolíNa KALKUŠOVÁ 16-21 / 21-16 / 21-13 Justin DANG / Eva STOMMEL - 35
Round 3 U17 - Marek CEPELA / Barbora BURSOVÁ 21-11 / 21-15 Dominik ANDRAS / Lucia VASATOVA - 24
Quarter-final U17 - Philipp EULER / Constanze WINNEFELD 21-17 / 17-21 / 21-14 Danial Iman MARZUAN / Aurelia WULANDOKO - 44
Quarter-final U17 - VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-14 / 21-10 Patrik FUCIMAN / Vanda SEDLÁCKOVÁ - 23
Quarter-final U17 - Jia Bin LEE / Lucy BRIERLEY 21-16 / 23-21 Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN - 23
Quarter-final U17 - Marek CEPELA / Barbora BURSOVÁ 22-20 / 22-20 VáClav SIMON / KarolíNa KALKUŠOVÁ - 30
Semi-final U17 - VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-9 / 24-22 Philipp EULER / Constanze WINNEFELD - 24
Semi-final U17 - Jia Bin LEE / Lucy BRIERLEY 21-17 / 21-15 Marek CEPELA / Barbora BURSOVÁ - 22
Final U17 - VojteCh HAVLÍCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-15 / 21-13 Jia Bin LEE / Lucy BRIERLEY - 22
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 30 67 7 23.3% 2401 80.03 00:25:50 3.1 0 0.0%
MS 63 140 14 22.2% 4971 78.9 00:27:29 2.87 0 0.0%
WD 29 65 7 24.1% 2257 77.83 00:26:37 2.92 0 0.0%
WS 62 143 19 30.6% 4987 80.44 00:26:35 3.03 0 0.0%
XD 46 107 15 32.6% 3865 84.02 00:28:18 2.97 0 0.0%
Total 230 522 62 27.0% 18481 80.35 00:27:05 2.97 0 0.0%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Ukraine 14 3 82.3%
Poland 12 3 80.0%
Germany 42 21 66.7%
Romania 6 3 66.7%
Croatia 4 2 66.7%
Luxembourg 4 2 66.7%
Czech Republic 51 29 63.7%
England 10 6 62.5%
Austria 14 12 53.8%
68 125 35.2%
Iceland 1 2 33.3%
Slovakia 5 12 29.4%
Slovenia 1 5 16.7%
Israel 0 1 0.0%
Belgium 0 2 0.0%
Italy 0 4 0.0%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2022 Jia Bin LEE Luis PONGRATZ 21-17 / 17-21 / 21-12
2019 Hasan Berkay GÜNBAZ Malik BOURAKKADI 11-21 / 21-14 / 21-19
2018 Jan JANOŠTÍK Yaro VAN DELSEN 21-14 / 17-21 / 21-8
2017 Luka BAN Sergej LUKIC 19-21 / 21-18 / 21-15