Adria U17 International  

Tournament Name: Adria U17 International 2022
Tournament Dates: 20/05/2022-22/05/2022
Location: Croatia, Opatija
Category: Junior

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Yulien GIL / Ismael OBALLE Adam BURGET / Marek CEPELA
MS - U17 Roko PIPUNIC Harper LEIGH
WD - U17 Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD Jelena BUCHBERGER / Ana PRANIC
WS - U17 Johanka IVANOVICOVA Jelena BUCHBERGER
XD - U17 Arnaud HUBERTY / Amber BOONEN Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - Adam BURGET / Marek CEPELA 21-17 / 24-22 Sylvester DECKER / Noah WARNING - 39
Round 1 U17 - Tadej JELENC / Vid KOŠCAK 21-13 / 21-14 Valerian ECKERT / Jan HUTTENLOCH - 25
Round 1 U17 - Alenjandro GALLEGO / Alejandro YAGÜES 21-18 / 21-13 Viktor PATTEET / Adam SRNEC - 34
Round 1 U17 - Matus POLACEK / Andrej SUCHY 21-10 / 21-8 Clemens Markus AUER / Aron WESIAN - 22
Round 1 U17 - Thomas MABBE / Roel PIPELEERS 21-16 / 21-18 Andrej MACEK / Alex PETROVIC - 32
Round 1 U17 - Milan MESTERHAZY / KornéL SEDRO 21-14 / 21-16 Ruben FELLIN / Massimo GROTTI - 29
Round 1 U17 - Sharon PERELSHTEIN / Rotem SILUK W.O. Ruben CARRERAS / Alejandro YAYCAROV - 0
Round 1 U17 - Peter KOTNIK / Tim ŠKRLJ 21-14 / 21-19 Felix STEINWENDER / Oliver TRUCHANOWICZ SCHWARZ - 26
Round 1 U17 - Yulien GIL / Ismael OBALLE 21-15 / 21-11 KryšTof COUFAL / Filip TITERA - 29
Round 1 U17 - Harper LEIGH / Oliver OLDORFF W.O. Felix SCHÜTT / Alexander Philipp ZHANG - 0
Round 1 U17 - Matts CROES / Raphael MAHO 21-23 / 24-22 / 21-13 Zyver John DE LEON / Simone PICCININ - 55
Round 1 U17 - Vince Felix BOROS / Abel Balint KISS W.O. Martin MOSQUERA / Guillermo NUVIALA - 0
Round 1 U17 - KryšTof KLÍMA / VojteCh STREJCEK 21-17 / 21-19 Jakob RINNER / Lorenz WINDAUER - 28
Round 1 U17 - Adam BALOGH / Balazs CSERNYANSZKI 21-14 / 21-19 Michael HAVLÍCEK / Dennis KERPL - 32
Round 1 U17 - Hrvoje MAVRICEK / Roko PIPUNIC 19-21 / 21-10 / 21-14 Dominik ANDRAS / Erik HAJDU - 36
Round 2 U17 - Adam BURGET / Marek CEPELA 30-28 / 21-11 Anton NILSSON / Lorenz OBERNDORFER - 38
Round 2 U17 - Alenjandro GALLEGO / Alejandro YAGÜES 21-19 / 19-21 / 24-22 Tadej JELENC / Vid KOŠCAK - 54
Round 2 U17 - Matus POLACEK / Andrej SUCHY W.O. Thomas MABBE / Roel PIPELEERS - 0
Round 2 U17 - Sharon PERELSHTEIN / Rotem SILUK 16-21 / 21-13 / 21-17 Milan MESTERHAZY / KornéL SEDRO - 35
Round 2 U17 - Yulien GIL / Ismael OBALLE 22-20 / 21-14 Peter KOTNIK / Tim ŠKRLJ - 32
Round 2 U17 - Matts CROES / Raphael MAHO 19-21 / 21-12 / 21-14 Harper LEIGH / Oliver OLDORFF - 38
Round 2 U17 - KryšTof KLÍMA / VojteCh STREJCEK 21-18 / 21-10 Vince Felix BOROS / Abel Balint KISS - 23
Round 2 U17 - Hrvoje MAVRICEK / Roko PIPUNIC 2-1 Ret. Adam BALOGH / Balazs CSERNYANSZKI - 15
Quarter-final U17 - Adam BURGET / Marek CEPELA 21-12 / 21-18 Alenjandro GALLEGO / Alejandro YAGÜES - 33
Quarter-final U17 - Sharon PERELSHTEIN / Rotem SILUK W.O. Matus POLACEK / Andrej SUCHY - 0
Quarter-final U17 - Yulien GIL / Ismael OBALLE 21-18 / 21-19 Matts CROES / Raphael MAHO - 31
Quarter-final U17 - Hrvoje MAVRICEK / Roko PIPUNIC 21-14 / 21-14 KryšTof KLÍMA / VojteCh STREJCEK - 20
Semi-final U17 - Adam BURGET / Marek CEPELA 21-16 / 21-14 Sharon PERELSHTEIN / Rotem SILUK - 29
Semi-final U17 - Yulien GIL / Ismael OBALLE 21-17 / 25-23 Hrvoje MAVRICEK / Roko PIPUNIC - 34
Final U17 - Yulien GIL / Ismael OBALLE 19-21 / 21-17 / 21-5 Adam BURGET / Marek CEPELA - 45
MS
Round 1 U17 - Matts CROES 16-21 / 21-18 / 21-16 Sharon PERELSHTEIN - 43
Round 1 U17 - Zyver John DE LEON 21-10 / 21-9 Clemens Markus AUER - 25
Round 1 U17 - Noah WARNING 21-10 / 21-13 Calin GRAJDIERU - 25
Round 1 U17 - Alejandro YAGÜES 22-20 / 11-21 / 21-14 Valerian ECKERT - 49
Round 1 U17 - Harper LEIGH 21-8 / 21-8 GašPer BASTIC - 23
Round 1 U17 - Jakob RINNER 21-15 / 21-18 Viktor PATTEET - 34
Round 1 U17 - Adam SRNEC 21-15 / 21-14 Hrvoje MAVRICEK - 25
Round 1 U17 - Lukáš THOR 21-12 / 21-11 Alex PETROVIC - 28
Round 1 U17 - Marco DANTI 21-10 / 21-11 Dennis KERPL - 26
Round 1 U17 - Roel PIPELEERS 18-21 / 21-11 / 22-20 Erik HAJDU - 43
Round 1 U17 - Andrej SUCHY 21-8 / 21-15 Aron WESIAN - 30
Round 1 U17 - Lukáš PATZÁK 21-19 / 21-17 Yulien GIL - 29
Round 1 U17 - Raphael MAHO 21-12 / 21-11 Alejandro YAYCAROV - 30
Round 1 U17 - Lorenz WINDAUER 21-19 / 21-16 Massimo GROTTI - 28
Round 1 U17 - Vid KOŠCAK 21-8 / 21-13 Rotem SILUK - 29
Round 1 U17 - Michael HAVLÍCEK 21-13 / 21-14 Thomas MABBE - 28
Round 1 U17 - Filip TITERA 21-19 / 21-18 Felix STEINWENDER - 25
Round 1 U17 - Lorenz OBERNDORFER 21-14 / 21-13 Adam BALOGH - 32
Round 1 U17 - Jayaditya KUMAR 21-12 / 21-16 Abel Balint KISS - 27
Round 1 U17 - Oliver OLDORFF 18-21 / 21-18 / 21-16 Milan MESTERHAZY - 38
Round 1 U17 - Oliver TRUCHANOWICZ SCHWARZ 21-14 / 18-21 / 21-17 Peter KOTNIK - 42
Round 1 U17 - Arnaud HUBERTY 21-12 / 21-10 KornéL SEDRO - 38
Round 1 U17 - Tadej JELENC 14-21 / 22-20 / 21-18 Balazs CSERNYANSZKI - 43
Round 1 U17 - Marek CEPELA 21-18 / 21-11 Ruben FELLIN - 32
Round 1 U17 - Alenjandro GALLEGO 21-18 / 21-19 Sylvester DECKER - 33
Round 1 U17 - Adam BURGET 21-16 / 21-12 Tim ŠKRLJ - 27
Round 1 U17 - Dominik ANDRAS 20-22 / 21-14 / 21-18 Zhi Lun ONG - 52
Round 1 U17 - Roko PIPUNIC 21-19 / 21-16 Aarav SUJITH - 25
Round 1 U17 - Ismael OBALLE 21-11 / 21-18 KryšTof KLÍMA - 29
Round 1 U17 - Matus POLACEK 21-18 / 16-21 / 21-14 Jan HUTTENLOCH - 37
Round 1 U17 - Anton NILSSON 21-15 / 21-10 Vince Felix BOROS - 28
Round 1 U17 - Simone PICCININ 21-18 / 21-17 KryšTof COUFAL - 30
Round 2 U17 - Matts CROES 21-15 / 18-21 / 21-19 Zyver John DE LEON - 53
Round 2 U17 - Noah WARNING 21-10 / 21-11 Alejandro YAGÜES - 44
Round 2 U17 - Harper LEIGH 21-16 / 21-8 Jakob RINNER - 41
Round 2 U17 - Adam SRNEC 21-18 / 21-16 Lukáš THOR - 32
Round 2 U17 - Marco DANTI 21-9 / 21-13 Roel PIPELEERS - 39
Round 2 U17 - Andrej SUCHY 18-21 / 21-10 / 21-17 Lukáš PATZÁK - 48
Round 2 U17 - Raphael MAHO 21-13 / 21-13 Lorenz WINDAUER - 28
Round 2 U17 - Vid KOŠCAK 15-21 / 21-18 / 21-16 Michael HAVLÍCEK - 44
Round 2 U17 - Lorenz OBERNDORFER 21-12 / 21-14 Filip TITERA - 27
Round 2 U17 - Oliver OLDORFF 21-14 / 21-10 Jayaditya KUMAR - 25
Round 2 U17 - Arnaud HUBERTY 21-18 / 21-12 Oliver TRUCHANOWICZ SCHWARZ - 37
Round 2 U17 - Marek CEPELA 21-14 / 21-14 Tadej JELENC - 31
Round 2 U17 - Alenjandro GALLEGO 23-21 / 21-16 Adam BURGET - 39
Round 2 U17 - Roko PIPUNIC 21-2 / 21-11 Dominik ANDRAS - 13
Round 2 U17 - Ismael OBALLE 21-12 / 21-14 Matus POLACEK - 26
Round 2 U17 - Simone PICCININ 21-14 / 21-18 Anton NILSSON - 32
Round 3 U17 - Matts CROES 16-21 / 21-15 / 21-16 Noah WARNING - 44
Round 3 U17 - Harper LEIGH 22-20 / 21-18 Adam SRNEC - 39
Round 3 U17 - Marco DANTI 21-14 / 21-13 Andrej SUCHY - 30
Round 3 U17 - Raphael MAHO 21-13 / 21-14 Vid KOŠCAK - 32
Round 3 U17 - Lorenz OBERNDORFER 21-10 / 14-21 / 21-15 Oliver OLDORFF - 44
Round 3 U17 - Arnaud HUBERTY 21-15 / 21-17 Marek CEPELA - 45
Round 3 U17 - Roko PIPUNIC 21-19 / 21-15 Alenjandro GALLEGO - 38
Round 3 U17 - Simone PICCININ 21-16 / 17-21 / 21-13 Ismael OBALLE - 49
Quarter-final U17 - Harper LEIGH 21-17 / 21-19 Matts CROES - 35
Quarter-final U17 - Raphael MAHO 17-21 / 21-17 / 21-16 Marco DANTI - 49
Quarter-final U17 - Arnaud HUBERTY 21-17 / 21-11 Lorenz OBERNDORFER - 36
Quarter-final U17 - Roko PIPUNIC 12-21 / 21-17 / 21-16 Simone PICCININ - 53
Semi-final U17 - Harper LEIGH 22-20 / 17-21 / 21-16 Raphael MAHO - 57
Semi-final U17 - Roko PIPUNIC 21-19 / 21-16 Arnaud HUBERTY - 36
Final U17 - Roko PIPUNIC 21-19 / 22-20 Harper LEIGH - 31
WD
Round 1 U17 - Nora Luca HAVASI / Kinga TOTH-KUTHY 21-14 / 21-10 Mia GLEICH / Dea MEDVED - 28
Round 1 U17 - Sofia GALIMBERTI / Anna HELL 21-17 / 21-15 Viola HRUBÁ / Matilda STÅHLE - 29
Round 1 U17 - Anja BLAZINA / Ariana KORENT 21-9 / 21-19 Lisa Paula BONNEMANN / Aurelia WULANDOKO - 29
Round 1 U17 - ElišKa MIKEŠOVÁ / AdéLa TURONOVÁ 21-12 / 21-11 Hana VASATOVA / Ela VOJTISKOVA - 26
Round 1 U17 - Anna HOHENEGGER / Carolin RAUNER W.O. Angela JIMENEZ / Rocio MARTIN - 0
Round 1 U17 - Lisa-Marie BLATTER / Gloria POLUEKTOV 16-21 / 21-18 / 21-19 Monika NIEDERMAYEROVÁ / MalvíNa SKRCENÁ - 48
Round 1 U17 - Lea KYSELICOVA / Lucia VASATOVA 24-22 / 24-22 Vesna HALIC / Iva KOŠA - 40
Round 1 U17 - Hanna GILLESBERGER / Lena SCHINDLER 21-16 / 21-18 Hedi DOROZSMAI / Etelka KARALYOS - 30
Round 1 U17 - Laura CONSTANTIN / Ioana POPESCU 21-11 / 21-17 Lucie ŠUHAJOVÁ / Lucie TOMÁNKOVÁ - 27
Round 2 U17 - Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD 21-10 / 21-16 Nora Luca HAVASI / Kinga TOTH-KUTHY - 31
Round 2 U17 - Maria Lara DE MARCH / Katharina KÖSSLER 21-16 / 21-11 Karin GOLDIANOVA / Alexandra PASTULOVA - 25
Round 2 U17 - Siofra FLYNN / Maria MITCHELL 21-12 / 21-11 Sofia GALIMBERTI / Anna HELL - 30
Round 2 U17 - Anja BLAZINA / Ariana KORENT 24-22 / 21-18 ElišKa MIKEŠOVÁ / AdéLa TURONOVÁ - 39
Round 2 U17 - Lisa-Marie BLATTER / Gloria POLUEKTOV 21-14 / 18-21 / 21-11 Anna HOHENEGGER / Carolin RAUNER - 47
Round 2 U17 - Jelena BUCHBERGER / Ana PRANIC 21-14 / 21-17 Lea KYSELICOVA / Lucia VASATOVA - 32
Round 2 U17 - AméLie MAIXNEROVÁ / Erika OSICKOVÁ 21-13 / 21-17 Hanna GILLESBERGER / Lena SCHINDLER - 29
Round 2 U17 - Mara HAFNER / Tammi VAN WONTERGHEM 18-21 / 21-16 / 23-21 Laura CONSTANTIN / Ioana POPESCU - 31
Quarter-final U17 - Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD 21-5 / 21-8 Maria Lara DE MARCH / Katharina KÖSSLER - 23
Quarter-final U17 - Anja BLAZINA / Ariana KORENT 21-18 / 21-11 Siofra FLYNN / Maria MITCHELL - 28
Quarter-final U17 - Jelena BUCHBERGER / Ana PRANIC 21-19 / 21-15 Lisa-Marie BLATTER / Gloria POLUEKTOV - 38
Quarter-final U17 - Mara HAFNER / Tammi VAN WONTERGHEM 21-15 / 21-15 AméLie MAIXNEROVÁ / Erika OSICKOVÁ - 32
Semi-final U17 - Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD 21-19 / 21-16 Anja BLAZINA / Ariana KORENT - 33
Semi-final U17 - Jelena BUCHBERGER / Ana PRANIC 21-15 / 22-20 Mara HAFNER / Tammi VAN WONTERGHEM - 40
Final U17 - Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD 21-19 / 21-18 Jelena BUCHBERGER / Ana PRANIC - 16
WS
Round 1 U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-7 / 21-7 Dea MEDVED - 23
Round 1 U17 - Kinga TOTH-KUTHY 21-12 / 21-10 Katharina KÖSSLER - 28
Round 1 U17 - Matilda STÅHLE 19-21 / 21-14 / 21-12 Barbora KULHÁNKOVÁ - 57
Round 1 U17 - Lucie TOMÁNKOVÁ 12-21 / 21-18 / 26-24 Alexandra PASTULOVA - 41
Round 1 U17 - Anja BLAZINA 21-2 / 21-16 Monika NIEDERMAYEROVÁ - 20
Round 1 U17 - Aahna BHATIA 21-11 / 21-17 Lisa Paula BONNEMANN - 26
Round 1 U17 - AméLie MAIXNEROVÁ 21-19 / 21-11 Sarah DLAPKA - 26
Round 1 U17 - ElišKa MIKEŠOVÁ W.O. Angela JIMENEZ - 0
Round 1 U17 - Gloria POLUEKTOV 21-15 / 21-17 Amber BOONEN - 30
Round 1 U17 - Carolin RAUNER 24-22 / 13-21 / 21-15 Nora Luca HAVASI - 45
Round 1 U17 - Ana PRANIC W.O. Miranda ZHANG - 0
Round 1 U17 - ŠTePáNka NÝDRLOVÁ 21-13 / 21-15 Sofia GALIMBERTI - 29
Round 1 U17 - Siofra FLYNN W.O. Lucie PATEROVÁ - 0
Round 1 U17 - MalvíNa SKRCENÁ 16-21 / 23-21 / 21-19 Lisa KLEINRUBATSCHER - 45
Round 1 U17 - Laura CONSTANTIN 21-7 / 21-16 Erika OSICKOVÁ - 23
Round 1 U17 - Hanna GILLESBERGER 21-11 / 21-18 Lucie ŠUHAJOVÁ - 25
Round 1 U17 - Etelka KARALYOS 21-11 / 21-6 Mia GLEICH - 21
Round 1 U17 - Daria-Irina GHERASIM 21-15 / 21-18 Aurelia WULANDOKO - 32
Round 1 U17 - Anna HOHENEGGER W.O. Fiona STEURER - 0
Round 1 U17 - Anja RUMPOLD W.O. Maria GONZALEZ - 0
Round 1 U17 - Lieke VAN PARYS 21-10 / 21-17 Maria Lara DE MARCH - 28
Round 1 U17 - Lucia VASATOVA 21-15 / 21-11 Tammi VAN WONTERGHEM - 28
Round 1 U17 - Tinkara ALIC 21-17 / 21-13 AdéLa TURONOVÁ - 29
Round 1 U17 - Jelena BUCHBERGER 19-21 / 22-20 / 21-16 Hedi DOROZSMAI - 49
Round 1 U17 - Hana VASATOVA W.O. Rocio MARTIN - 0
Round 1 U17 - Lea KYSELICOVA 21-14 / 22-20 Iva KOŠA - 30
Round 1 U17 - Viola HRUBÁ 10-21 / 21-18 / 21-18 Ioana POPESCU - 49
Round 1 U17 - Mara HAFNER 21-14 / 21-10 Vesna HALIC - 26
Round 1 U17 - Natalia GALOVA 21-18 / 21-16 Karin GOLDIANOVA - 31
Round 1 U17 - Ariana KORENT 21-19 / 22-20 Lena SCHINDLER - 29
Round 1 U17 - Lisa-Marie BLATTER 21-18 / 21-14 Maria-Karuna VIZI - 30
Round 1 U17 - Mili PATEL 21-15 / 25-23 Ela VOJTISKOVA - 33
Round 2 U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-11 / 21-9 Kinga TOTH-KUTHY - 26
Round 2 U17 - Matilda STÅHLE 21-6 / 21-14 Lucie TOMÁNKOVÁ - 26
Round 2 U17 - Anja BLAZINA 21-10 / 21-9 Aahna BHATIA - 26
Round 2 U17 - AméLie MAIXNEROVÁ 21-11 / 21-14 ElišKa MIKEŠOVÁ - 26
Round 2 U17 - Gloria POLUEKTOV 21-16 / 21-15 Carolin RAUNER - 29
Round 2 U17 - Ana PRANIC 21-14 / 21-6 ŠTePáNka NÝDRLOVÁ - 23
Round 2 U17 - Siofra FLYNN 21-10 / 21-12 MalvíNa SKRCENÁ - 26
Round 2 U17 - Laura CONSTANTIN 21-9 / 21-14 Hanna GILLESBERGER - 23
Round 2 U17 - Etelka KARALYOS 18-21 / 21-12 / 22-20 Daria-Irina GHERASIM - 55
Round 2 U17 - Anja RUMPOLD 21-10 / 21-11 Anna HOHENEGGER - 29
Round 2 U17 - Lieke VAN PARYS 21-17 / 21-17 Lucia VASATOVA - 39
Round 2 U17 - Jelena BUCHBERGER 21-8 / 22-20 Tinkara ALIC - 28
Round 2 U17 - Lea KYSELICOVA 21-10 / 21-16 Hana VASATOVA - 23
Round 2 U17 - Mara HAFNER 21-11 / 21-17 Viola HRUBÁ - 33
Round 2 U17 - Ariana KORENT 21-15 / 21-15 Natalia GALOVA - 27
Round 2 U17 - Mili PATEL 21-12 / 21-10 Lisa-Marie BLATTER - 29
Round 3 U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-18 / 21-16 Matilda STÅHLE - 33
Round 3 U17 - Anja BLAZINA 21-11 / 21-15 AméLie MAIXNEROVÁ - 28
Round 3 U17 - Gloria POLUEKTOV 18-21 / 21-13 / 21-14 Ana PRANIC - 46
Round 3 U17 - Siofra FLYNN 22-20 / 21-16 Laura CONSTANTIN - 27
Round 3 U17 - Anja RUMPOLD 24-22 / 21-14 Etelka KARALYOS - 33
Round 3 U17 - Jelena BUCHBERGER 21-16 / 21-15 Lieke VAN PARYS - 34
Round 3 U17 - Mara HAFNER 22-20 / 15-21 / 21-16 Lea KYSELICOVA - 52
Round 3 U17 - Ariana KORENT 15-21 / 21-9 / 21-17 Mili PATEL - 45
Quarter-final U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-16 / 21-15 Anja BLAZINA - 33
Quarter-final U17 - Gloria POLUEKTOV 14-21 / 21-15 / 22-20 Siofra FLYNN - 46
Quarter-final U17 - Jelena BUCHBERGER 21-19 / 21-13 Anja RUMPOLD - 38
Quarter-final U17 - Ariana KORENT 18-21 / 22-20 / 21-9 Mara HAFNER - 46
Semi-final U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-10 / 21-18 Gloria POLUEKTOV - 33
Semi-final U17 - Jelena BUCHBERGER 21-9 / 21-17 Ariana KORENT - 29
Final U17 - Johanka IVANOVICOVA 21-8 / 21-17 Jelena BUCHBERGER - 26
XD
Round 1 U17 - KryšTof KLÍMA / ElišKa MIKEŠOVÁ 21-15 / 21-14 Adam BALOGH / Etelka KARALYOS - 24
Round 1 U17 - Adam SRNEC / AdéLa TURONOVÁ W.O. Martin MOSQUERA / Maria GONZALEZ - 0
Round 1 U17 - VojteCh STREJCEK / Lucie ŠUHAJOVÁ 17-21 / 21-17 / 21-18 Marco DANTI / Katharina KÖSSLER - 41
Round 1 U17 - Valerian ECKERT / Lisa-Marie BLATTER 21-16 / 21-16 Massimo GROTTI / Maria Lara DE MARCH - 28
Round 1 U17 - Vid KOŠCAK / Iva KOŠA 21-16 / 21-11 Michael HAVLÍCEK / Monika NIEDERMAYEROVÁ - 29
Round 1 U17 - Anton NILSSON / Matilda STÅHLE 21-18 / 21-12 Calin GRAJDIERU / Ioana POPESCU - 32
Round 1 U17 - Lukáš PATZÁK / Lucie TOMÁNKOVÁ 21-17 / 21-18 Vince Felix BOROS / Lisa KLEINRUBATSCHER - 2
Round 1 U17 - Peter KOTNIK / Ariana KORENT 21-15 / 18-21 / 21-16 Petr BRÍZA / ŠTePáNka NÝDRLOVÁ - 42
Round 1 U17 - Matus POLACEK / Lea KYSELICOVA 21-18 / 18-21 / 21-19 Tim ŠKRLJ / Vesna HALIC - 41
Round 1 U17 - Viktor PATTEET / Tammi VAN WONTERGHEM W.O. Sebastian JANÍCEK / Lucie PATEROVÁ - 0
Round 1 U17 - Andrej MACEK / Hana VASATOVA W.O. Pepe FERNANDEZ / Angela JIMENEZ - 0
Round 1 U17 - Lorenz WINDAUER / Hanna GILLESBERGER 21-17 / 18-21 / 21-14 Erik HAJDU / Ela VOJTISKOVA - 41
Round 1 U17 - KornéL SEDRO / Nora Luca HAVASI W.O. Ruben CARRERAS / Rocio MARTIN - 0
Round 1 U17 - Lukáš THOR / Erika OSICKOVÁ 21-14 / 21-13 GašPer BASTIC / Dea MEDVED - 25
Round 1 U17 - Harper LEIGH / Siofra FLYNN 21-17 / 21-19 Ruben FELLIN / Sofia GALIMBERTI - 33
Round 2 U17 - Marek CEPELA / Aurelia WULANDOKO 21-18 / 21-18 KryšTof KLÍMA / ElišKa MIKEŠOVÁ - 27
Round 2 U17 - Adam SRNEC / AdéLa TURONOVÁ 21-12 / 21-12 Dennis KERPL / MalvíNa SKRCENÁ - 26
Round 2 U17 - VojteCh STREJCEK / Lucie ŠUHAJOVÁ 21-12 / 15-21 / 21-9 Dominik ANDRAS / Lucia VASATOVA - 38
Round 2 U17 - Valerian ECKERT / Lisa-Marie BLATTER W.O. Felix STEINWENDER / Miranda ZHANG - 0
Round 2 U17 - Arnaud HUBERTY / Amber BOONEN 21-12 / 22-20 Vid KOŠCAK / Iva KOŠA - 30
Round 2 U17 - Anton NILSSON / Matilda STÅHLE 21-11 / 21-19 Simone PICCININ / Carolin RAUNER - 33
Round 2 U17 - Jakob RINNER / Anja RUMPOLD 28-26 / 21-10 Lukáš PATZÁK / Lucie TOMÁNKOVÁ - 31
Round 2 U17 - Balazs CSERNYANSZKI / Kinga TOTH-KUTHY 21-13 / 21-16 Peter KOTNIK / Ariana KORENT - 31
Round 2 U17 - Roko PIPUNIC / Ana PRANIC 21-14 / 21-17 Matus POLACEK / Lea KYSELICOVA - 25
Round 2 U17 - Sylvester DECKER / Mara HAFNER 21-9 / 21-19 Filip TITERA / AméLie MAIXNEROVÁ - 28
Round 2 U17 - Viktor PATTEET / Tammi VAN WONTERGHEM W.O. Oliver TRUCHANOWICZ SCHWARZ / Fiona STEURER - 0
Round 2 U17 - Adam BURGET / Barbora KULHÁNKOVÁ 21-13 / 21-17 Andrej MACEK / Hana VASATOVA - 29
Round 2 U17 - Tadej JELENC / Anja BLAZINA 21-13 / 21-17 Lorenz WINDAUER / Hanna GILLESBERGER - 27
Round 2 U17 - Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA 21-9 / 21-10 KornéL SEDRO / Nora Luca HAVASI - 28
Round 2 U17 - Lukáš THOR / Erika OSICKOVÁ 21-8 / 21-13 Aron WESIAN / Lena SCHINDLER - 25
Round 2 U17 - Andrej SUCHY / Johanka IVANOVICOVA 26-24 / 21-11 Harper LEIGH / Siofra FLYNN - 36
Round 3 U17 - Adam SRNEC / AdéLa TURONOVÁ 21-19 / 21-11 Marek CEPELA / Aurelia WULANDOKO - 35
Round 3 U17 - Valerian ECKERT / Lisa-Marie BLATTER 21-18 / 12-21 / 21-19 VojteCh STREJCEK / Lucie ŠUHAJOVÁ - 39
Round 3 U17 - Arnaud HUBERTY / Amber BOONEN 21-7 / 21-14 Anton NILSSON / Matilda STÅHLE - 33
Round 3 U17 - Balazs CSERNYANSZKI / Kinga TOTH-KUTHY 21-18 / 26-24 Jakob RINNER / Anja RUMPOLD - 36
Round 3 U17 - Roko PIPUNIC / Ana PRANIC 21-18 / 21-14 Sylvester DECKER / Mara HAFNER - 25
Round 3 U17 - Adam BURGET / Barbora KULHÁNKOVÁ 22-20 / 22-20 Viktor PATTEET / Tammi VAN WONTERGHEM - 41
Round 3 U17 - Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA 21-14 / 20-22 / 21-16 Tadej JELENC / Anja BLAZINA - 45
Round 3 U17 - Lukáš THOR / Erika OSICKOVÁ 21-19 / 21-18 Andrej SUCHY / Johanka IVANOVICOVA - 31
Quarter-final U17 - Adam SRNEC / AdéLa TURONOVÁ 21-17 / 21-13 Valerian ECKERT / Lisa-Marie BLATTER - 32
Quarter-final U17 - Arnaud HUBERTY / Amber BOONEN W.O. Balazs CSERNYANSZKI / Kinga TOTH-KUTHY - 0
Quarter-final U17 - Roko PIPUNIC / Ana PRANIC 21-12 / 11-6 Ret. Adam BURGET / Barbora KULHÁNKOVÁ - 33
Quarter-final U17 - Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA 21-17 / 21-10 Lukáš THOR / Erika OSICKOVÁ - 29
Semi-final U17 - Arnaud HUBERTY / Amber BOONEN 21-13 / 23-21 Adam SRNEC / AdéLa TURONOVÁ - 31
Semi-final U17 - Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA 19-21 / 21-18 / 21-19 Roko PIPUNIC / Ana PRANIC - 43
Final U17 - Arnaud HUBERTY / Amber BOONEN 15-21 / 22-20 / 21-19 Lorenz OBERNDORFER / Sarah DLAPKA - 50
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 24 54 6 25.0% 2023 84.29 00:33:17 2.53 0 0.0%
MS 63 143 17 27.0% 5135 81.51 00:35:05 2.32 0 0.0%
WD 23 49 3 13.0% 1795 78.04 00:31:47 2.46 0 0.0%
WS 57 126 12 21.1% 4493 78.82 00:32:27 2.43 0 0.0%
XD 38 85 9 23.7% 3149 82.87 00:32:09 2.58 0 0.0%
Total 205 457 47 22.9% 16595 80.95 00:33:14 2.44 0 0.0%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Croatia 17 3 85.0%
Belgium 19 6 76.0%
Luxembourg 7 3 70.0%
Wales 6 3 66.7%
Finland 2 1 66.7%
Spain 2 1 66.7%
Austria 18 11 62.1%
Slovakia 17 11 60.7%
Czech Republic 16 12 57.1%
England 4 4 50.0%
Sweden 3 3 50.0%
Slovenia 18 19 48.6%
Italy 7 9 43.8%
60 99 37.7%
Romania 4 7 36.4%
Hungary 5 9 35.7%
Israel 1 2 33.3%
Germany 1 3 25.0%
Switzerland 0 1 0.0%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2022 Roko PIPUNIC Harper LEIGH 21-19 / 22-20
2021 Ilija NICOLUSSI Pascal CHENG 19-21 / 21-14 / 21-17
2019 Egor BORISOV Ilya KIM 22-20 / 10-21 / 21-17
2018 Georgii LEBEDEV Egor VELP 21-12 / 21-10
2016 Syed Daanyaal ALI Tomas ABRAHAM 21-13 / 21-10