VICTOR Ukraine Open 2022



Tournament Dates: 27/01/2022-30/01/2022
Location: Ukraine, Kyiv
Category: International Challenge

Winners
Category Winner Runner-up
MD CHIA Wei Jie / LOW Hang Yee Emil LAURITZEN / Mads VESTERGAARD
MS Christo POPOV Ken Yon ONG
WD Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA
WS Aliye DEMIRBAG Wendy ZHANG
XD Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD (qual)
Round 1 - Yegor ROMANIUK / Ivan TSAREGOROTSEV W.O. Rasmus ESPERSEN / Kristian HøHoldt KRÆMER 1332 0
MD
Round 1 111 Glib BEKETOV / Mykhaylo MAKHNOVSKIY 19-21 / 21-15 / 21-13 Vitaly KONOV / Oleksandar SHMUNDYAK - 54
Round 1 670 Ivan DRUZCHENKO / Ivan MEDYNSKIY 21-16 / 21-14 Andrei DON / Vitaliy REVA - 25
Round 1 104 Emil LAURITZEN / Mads VESTERGAARD W.O. Ondrej KRÁL / Adam MENDREK 121 0
Round 1 270 Yee Jun CHANG / Roy King YAP W.O. Danny Bawa CHRISNANTA / Jun Liang Andy KWEK 244 0
Round 1 427 Malik BOURAKKADI / Johannes PISTORIUS 21-7 / 21-13 Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI - 23
Round 1 279 CHIA Wei Jie / LOW Hang Yee W.O. Max FLYNN / Ethan VAN LEEUWEN 781 0
Round 1 133 Marvin DATKO / Patrick SCHEIEL 21-15 / 21-5 Yegor ROMANIUK / Ivan TSAREGOROTSEV - 24
Round 2 111 Glib BEKETOV / Mykhaylo MAKHNOVSKIY 21-2 / 21-17 Vladyslav LANDIAK / Danylo SKRYNNIK 752 24
Round 2 670 Ivan DRUZCHENKO / Ivan MEDYNSKIY W.O. Rory EASTON / Zach RUSS 70 0
Round 2 104 Emil LAURITZEN / Mads VESTERGAARD 21-13 / 21-19 Vinson CHIU / Joshua YUAN 435 34
Round 2 102 Jaromir JANACEK / Tomáš ŠVEJDA 21-17 / 21-16 Malik BOURAKKADI / Johannes PISTORIUS 427 32
Round 2 279 CHIA Wei Jie / LOW Hang Yee W.O. Volodymyr KOLUZAIEV / Nikita YEROMENKO - 0
Round 2 133 Marvin DATKO / Patrick SCHEIEL 21-12 / 21-14 Serhii DASHCHENKO / Sergii KOVALENKO - 26
Quarter-final 104 Emil LAURITZEN / Mads VESTERGAARD 21-5 / 21-12 Ivan DRUZCHENKO / Ivan MEDYNSKIY 670 18
Quarter-final 270 Yee Jun CHANG / Roy King YAP 21-9 / 21-15 Jaromir JANACEK / Tomáš ŠVEJDA 102 24
Quarter-final 279 CHIA Wei Jie / LOW Hang Yee 21-15 / 21-9 Marvin DATKO / Patrick SCHEIEL 133 29
Semi-final 104 Emil LAURITZEN / Mads VESTERGAARD 21-12 / 21-14 Glib BEKETOV / Mykhaylo MAKHNOVSKIY 111 26
Semi-final 279 CHIA Wei Jie / LOW Hang Yee 21-13 / 13-21 / 22-20 Yee Jun CHANG / Roy King YAP 270 49
Final 279 CHIA Wei Jie / LOW Hang Yee 19-21 / 22-20 / 23-21 Emil LAURITZEN / Mads VESTERGAARD 104 57
MS (qual)
Round 1 1026 Ivan DRUZCHENKO W.O. Mykhaylo MAKHNOVSKIY 954 6
Round 1 1898 Danylo SHEVCHUK 21-13 / 19-21 / 21-12 Vladyslav LANDIAK 1898 40
Round 1 - Serhii DASHCHENKO W.O. Samuel CASSAR 568 0
Round 1 - Ivan TSAREGOROTSEV W.O. Ken Yon ONG 428 0
Round 1 1066 Andrei DON 21-13 / 21-9 Yegor ROMANIUK - 23
Round 1 2215 Petro TAKALO W.O. Varot URAIWONG 594 0
Round 1 1540 Oleg AMOSOV W.O. Viacheslav YAKOVLEV 940 21
Round 1 1898 Danylo SKRYNNIK 21-17 / 21-19 Serhii MARUSHCHAK - 30
Round 1 1825 Yevhenii STOLOVOI W.O. LEE Shun Yang 369 0
Round 1 - Igor KALINICHENKO W.O. may BAR NETZER 327 0
Round 1 2215 Hlib DEREVIANKO 21-14 / 21-15 Nicolai CONDRATIUC 1000 24
Round 1 - Oleksii SYRYTSIA W.O. Renat YEFIMOV - 0
Round 1 - Taras NEHAR W.O. LEE Samuel 632 0
Round 1 2215 Volodymyr REPIAKH 21-18 / 16-21 / 21-19 Nikita SHELEST 2215 40
Round 1 2150 Nikita YEROMENKO W.O. Panitchaphon TEERARATSAKUL 577 0
Round 1 2215 Vitaliy REVA W.O. Adam DOLMAN 297 0
Round 1 - Mykola POSTOL W.O. Miha IVANCIC 404 0
Round 1 1489 Mykhailo VYSHNEVYI W.O. Volodymyr KOLUZAIEV 1430 0
Round 1 - Ihor SIENICHKYN W.O. KOK Jing Hong 272 0
Round 1 2215 Mykola SHKLIAIEV 21-11 / 21-17 Mikola TSYGANKOV 2215 19
Round 1 1925 Oleksii TITOV 21-15 / 18-21 / 21-12 Yehor LEONTYEV 2215 40
Round 1 - Nurullah SARAÇ W.O. Glib BEKETOV 454 0
Round 1 - Dmytro SHCHERBATIUK W.O. Ragnar SEPP 587 0
Round 2 1026 Ivan DRUZCHENKO W.O. Giovanni TOTI 232 0
Round 2 1898 Danylo SHEVCHUK 21-19 / 21-12 Serhii DASHCHENKO - 27
Round 2 - Ivan TSAREGOROTSEV W.O. Anirudh JANARDHANAN 352 0
Round 2 1066 Andrei DON 21-13 / 21-19 Petro TAKALO 2215 27
Round 2 1540 Oleg AMOSOV W.O. Albin Carl HJELM 271 0
Round 2 1898 Danylo SKRYNNIK 21-17 / 21-14 Yevhenii STOLOVOI 1825 28
Round 2 - Igor KALINICHENKO 21-11 / 21-8 Hlib DEREVIANKO 2215 21
Round 2 - Taras NEHAR 23-21 / 21-10 Volodymyr REPIAKH 2215 28
Round 2 2215 Vitaliy REVA 21-11 / 21-18 Nikita YEROMENKO 2150 22
Round 2 1489 Mykhailo VYSHNEVYI 21-9 / 21-6 Mykola POSTOL - 19
Round 2 - Ihor SIENICHKYN W.O. SøRen HALD 262 0
Round 2 - Nurullah SARAÇ 21-12 / 21-12 Dmytro SHCHERBATIUK - 21
Round 3 1026 Ivan DRUZCHENKO 21-9 / 22-20 Danylo SHEVCHUK 1898 25
Round 3 1066 Andrei DON 21-15 / 21-12 Ivan TSAREGOROTSEV - 30
Round 3 1898 Danylo SKRYNNIK 21-13 / 23-21 Oleg AMOSOV 1540 35
Round 3 - Igor KALINICHENKO 21-8 / 21-5 Oleksii SYRYTSIA - 18
Round 3 2215 Vitaliy REVA 21-6 / 21-13 Taras NEHAR - 17
Round 3 1489 Mykhailo VYSHNEVYI 21-12 / 21-10 Ihor SIENICHKYN - 28
Round 3 1925 Oleksii TITOV 17-21 / 21-11 / 21-8 Mykola SHKLIAIEV 2215 44
MS
Round 1 130 DANYLO BOSNIUK 21-15 / 21-10 Samuel CASSAR 568 24
Round 1 940 Viacheslav YAKOVLEV 21-18 / 22-24 / 21-19 Mykhailo VYSHNEVYI 1489 69
Round 1 166 Milan DRATVA 21-17 / 21-19 Gergo PYTEL 319 39
Round 1 369 LEE Shun Yang 21-16 / 21-14 Dmitriy PANARIN 221 28
Round 1 69 Christo POPOV 21-17 / 21-8 Matthew ABELA 223 24
Round 1 272 KOK Jing Hong 21-12 / 21-14 Nurullah SARAÇ - 24
Round 1 113 Daniel NIKOLOV 21-12 / 21-14 Vitaliy REVA 2215 24
Round 1 738 Kian-Yu OEI 21-5 / 21-10 Igor KALINICHENKO - 21
Round 1 423 Oleksandar SHMUNDYAK 21-10 / 21-15 Andrei DON 1066 37
Round 1 90 Luka WRABER 21-10 / 21-12 Glib BEKETOV 454 23
Round 1 232 Giovanni TOTI 5-21 / 21-18 / 23-21 Ivan RUSEV 154 66
Round 1 1925 Oleksii TITOV 21-4 / 21-4 Ragnar SEPP 587 20
Round 1 158 Fabio CAPONIO 21-16 / 21-13 Ivan DRUZCHENKO 1026 36
Round 1 123 Emre LALE 21-9 / 21-8 Danylo SKRYNNIK 1898 23
Round 1 915 Ivan MEDYNSKIY 1-0 Ret. Luka MILIC 212 1
Round 1 428 Ken Yon ONG 21-13 / 21-11 Mykhaylo MAKHNOVSKIY 954 25
Round 2 130 DANYLO BOSNIUK 21-18 / 21-7 Viacheslav YAKOVLEV 940 29
Round 2 369 LEE Shun Yang 21-16 / 21-7 Milan DRATVA 166 33
Round 2 69 Christo POPOV 21-15 / 17-21 / 21-11 KOK Jing Hong 272 56
Round 2 113 Daniel NIKOLOV 21-15 / 22-20 Kian-Yu OEI 738 39
Round 2 90 Luka WRABER 21-18 / 22-20 Oleksandar SHMUNDYAK 423 46
Round 2 232 Giovanni TOTI 21-12 / 21-7 Oleksii TITOV 1925 24
Round 2 158 Fabio CAPONIO 21-8 / 21-17 Emre LALE 123 34
Round 2 428 Ken Yon ONG 21-7 / 21-10 Ivan MEDYNSKIY 915 20
Quarter-final 369 LEE Shun Yang 19-21 / 21-19 / 21-15 DANYLO BOSNIUK 130 63
Quarter-final 69 Christo POPOV 21-16 / 21-19 Daniel NIKOLOV 113 44
Quarter-final 90 Luka WRABER 24-22 / 21-11 Giovanni TOTI 232 36
Quarter-final 428 Ken Yon ONG 21-16 / 21-10 Fabio CAPONIO 158 39
Semi-final 69 Christo POPOV 18-21 / 21-13 / 21-12 LEE Shun Yang 369 64
Semi-final 428 Ken Yon ONG 21-14 / 21-14 Luka WRABER 90 32
Final 69 Christo POPOV 21-14 / 22-20 Ken Yon ONG 428 40
WD
Round 1 137 Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-6 / 21-8 Perla MURENAITE / Anastasiia PROKOPOVYCH - 23
Round 1 1331 Martina REPISKA / Katarina VARGOVA W.O. Grace KING / Annie LADO 223 0
Round 1 115 Anastasiya PROZOROVA / Valeriya RUDAKOVA 21-17 / 21-13 Samanta GOLUBICKAITE / Vilte PAULAUSKAITE - 23
Round 1 103 Katharina FINK / Yasmine HAMZA 21-6 / 21-5 Snezhana CHZHAO / Laura VOLUYKO - 15
Round 1 - Alina BERGELSON / Ksenia POLIKARPOVA 21-9 / 21-18 Sofiia CHERNOMOROVA / Yaroslava VANTSAROVSKA - 28
Round 1 - Varvara FROLOVA / Sofiia LAVROVA W.O. Nika ARIH / Lia SALEHAR 152 0
Round 1 - Arina MARUSHCHAK / POTAPENKO Tetyana 21-5 / 21-11 Theodora FRAGOULIDOU / Gergana PAVLOVA 828 19
Round 2 137 Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-12 / 21-9 MARIA KORIAGINA / Anna KOVALENKO - 29
Round 2 1331 Martina REPISKA / Katarina VARGOVA W.O. Moa SJOO / Tilda SJOO 153 0
Round 2 115 Anastasiya PROZOROVA / Valeriya RUDAKOVA 21-19 / 21-14 Martina CORSINI / Judith MAIR 128 30
Round 2 103 Katharina FINK / Yasmine HAMZA 21-12 / 22-20 Amina LYSENKO / Polina TKACH 1122 29
Round 2 87 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 21-6 / 21-11 Alina BERGELSON / Ksenia POLIKARPOVA - 23
Round 2 283 Polina BUHROVA / Yana SOBKO 18-21 / 21-12 / 21-9 Varvara FROLOVA / Sofiia LAVROVA - 38
Round 2 - Arina MARUSHCHAK / POTAPENKO Tetyana 21-10 / 21-4 Ivanna HOROBETS / N Arba - 18
Quarter-final 137 Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-9 / 21-11 Martina REPISKA / Katarina VARGOVA 1331 32
Quarter-final 87 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 21-13 / 21-13 Katharina FINK / Yasmine HAMZA 103 25
Quarter-final 283 Polina BUHROVA / Yana SOBKO 21-17 / 21-13 Arina MARUSHCHAK / POTAPENKO Tetyana - 28
Semi-final 137 Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-13 / 21-13 Anastasiya PROZOROVA / Valeriya RUDAKOVA 115 37
Semi-final 87 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 21-18 / 21-10 Polina BUHROVA / Yana SOBKO 283 31
Final 137 Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-18 / 21-12 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 87 42
WS (qual)
Round 1 - Nataliia SHPAK W.O. Pitchamon OPATNIPUT 311 0
Round 1 708 Sofiia LAVROVA W.O. Shruthika SENTHIL 316 0
Round 1 902 Anastasiia PROKOPOVYCH W.O. INSYIRAH Khan 333 0
Round 1 - Sofiia CHERNOMOROVA W.O. Thamonwan NITHIITTIKRAI 384 0
Round 1 - MARIA KORIAGINA W.O. Perla MURENAITE 502 0
Round 1 891 Theodora FRAGOULIDOU W.O. Yana SOBKO 549 0
Round 1 - Yaroslava VANTSAROVSKA W.O. Samanta GOLUBICKAITE 490 0
Round 1 - Anna KOVALENKO 21-13 / 21-14 Alina BERGELSON - 21
Round 1 692 Vilte PAULAUSKAITE 15-21 / 23-21 / 22-20 Varvara FROLOVA 931 46
Round 1 760 Yevheniia KANTEMYR W.O. Pornpicha CHOEIKEEWONG 373 0
Round 1 960 Anastasiia ALYMOVA W.O. Gergana PAVLOVA 312 0
Round 1 - Yelyzaveta TARANOVA W.O. Heli NEIMAN 255 0
Round 2 - Nataliia SHPAK W.O. Katarina VARGOVA 254 0
Round 2 708 Sofiia LAVROVA 21-11 / 21-18 Anastasiia PROKOPOVYCH 902 28
Round 2 - Yaroslava VANTSAROVSKA 21-12 / 21-8 Theodora FRAGOULIDOU 891 21
Round 2 692 Vilte PAULAUSKAITE 1-0 Ret. Yevheniia KANTEMYR 760 1
Round 2 960 Anastasiia ALYMOVA 15-21 / 21-7 / 21-11 Yelyzaveta TARANOVA - 31
Round 3 708 Sofiia LAVROVA 21-3 / 21-4 Nataliia SHPAK - 15
Round 3 - Sofiia CHERNOMOROVA 10-21 / 21-14 / 21-14 MARIA KORIAGINA - 35
Round 3 - Anna KOVALENKO 21-11 / 19-21 / 21-14 Yaroslava VANTSAROVSKA - 39
Round 3 960 Anastasiia ALYMOVA 21-19 / 21-2 Vilte PAULAUSKAITE 692 21
WS
Round 1 62 Aliye DEMIRBAG 21-9 / 21-10 Yasmine HAMZA 186 20
Round 1 659 Arina MARUSHCHAK 21-16 / 21-8 Sofiia LAVROVA 708 26
Round 1 116 Jennie GAI 21-11 / 21-13 Marija SUDIMAC 244 24
Round 1 254 Katarina VARGOVA 21-15 / 21-18 Yana SOBKO 549 29
Round 1 59 Maria ULITINA 25-23 / 21-15 POTAPENKO Tetyana 555 32
Round 1 229 Vlada GINGA 21-13 / 23-21 Anna KOVALENKO - 27
Round 1 255 Heli NEIMAN 21-15 / 21-12 Martina REPISKA 71 32
Round 1 157 Daniella GONDA 24-22 / 21-12 Perla MURENAITE 502 25
Round 1 138 Polina BUHROVA 21-13 / 21-10 Samanta GOLUBICKAITE 490 26
Round 1 117 Jenjira STADELMANN 21-9 / 21-11 Sofiia CHERNOMOROVA - 20
Round 1 170 Hristomira POPOVSKA 21-19 / 21-15 Katharina FINK 194 30
Round 1 70 Ksenia POLIKARPOVA 16-21 / 21-11 / 21-19 Anastasiia ALYMOVA 960 46
Round 1 143 Vivien SANDORHAZI 21-14 / 21-13 Mariia STOLIARENKO 199 32
Round 1 90 Ozge BAYRAK 21-11 / 21-12 Valeriya RUDAKOVA 336 26
Round 1 129 Wendy ZHANG 21-14 / 21-18 Anastasiya PROZOROVA 317 21
Round 1 324 Judith MAIR 21-14 / 21-12 Gergana PAVLOVA 312 22
Round 2 62 Aliye DEMIRBAG 21-11 / 21-11 Arina MARUSHCHAK 659 19
Round 2 116 Jennie GAI 21-13 / 21-3 Katarina VARGOVA 254 22
Round 2 59 Maria ULITINA 19-21 / 21-18 / 21-13 Vlada GINGA 229 49
Round 2 157 Daniella GONDA 21-17 / 20-22 / 21-12 Heli NEIMAN 255 60
Round 2 117 Jenjira STADELMANN 22-20 / 21-13 Polina BUHROVA 138 35
Round 2 170 Hristomira POPOVSKA 21-14 / 21-18 Ksenia POLIKARPOVA 70 32
Round 2 143 Vivien SANDORHAZI 21-8 / 21-18 Ozge BAYRAK 90 33
Round 2 129 Wendy ZHANG 21-14 / 21-17 Judith MAIR 324 22
Quarter-final 62 Aliye DEMIRBAG 21-15 / 11-21 / 21-16 Jennie GAI 116 50
Quarter-final 59 Maria ULITINA 21-23 / 21-19 / 21-14 Daniella GONDA 157 58
Quarter-final 117 Jenjira STADELMANN 21-18 / 21-17 Hristomira POPOVSKA 170 35
Quarter-final 129 Wendy ZHANG 21-18 / 21-19 Vivien SANDORHAZI 143 28
Semi-final 62 Aliye DEMIRBAG 21-13 / 21-16 Maria ULITINA 59 37
Semi-final 129 Wendy ZHANG 17-21 / 21-13 / 21-15 Jenjira STADELMANN 117 46
Final 62 Aliye DEMIRBAG 21-13 / 21-16 Wendy ZHANG 129 28
XD
Round 1 165 Mihajlo TOMIC / Andjela VITMAN 21-12 / 21-13 Ivan MEDYNSKIY / Anastasiia PROKOPOVYCH 1015 19
Round 1 1444 Yehor LEONTYEV / Amina LYSENKO 21-19 / 17-21 / 21-15 Mykola SHKLIAIEV / Tetiana KLIMOVYCH - 41
Round 1 287 Marvin DATKO / Leona MICHALSKI 16-21 / 21-15 / 21-16 Mykhaylo MAKHNOVSKIY / Anastasiya PROZOROVA 143 50
Round 1 1913 Oleksii TITOV / Sofiia LAVROVA 21-10 / 21-10 Mykola POSTOL / Nataliia SHPAK - 19
Round 1 1444 Ivan DRUZCHENKO / Mariia STOLIARENKO W.O. Oleg AMOSOV / Perla MURENAITE - 0
Round 2 74 Patrick SCHEIEL / Franziska VOLKMANN 21-12 / 21-9 Vitaliy REVA / Yana SOBKO 1049 22
Round 2 267 Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI 13-21 / 21-15 / 21-12 Viacheslav YAKOVLEV / Polina TKACH 274 49
Round 2 165 Mihajlo TOMIC / Andjela VITMAN 21-14 / 21-8 Petro TAKALO / Sofiia CHERNOMOROVA - 18
Round 2 858 Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT 21-10 / 21-13 Nikita YEROMENKO / Varvara FROLOVA 1049 27
Round 2 118 Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER 21-9 / 21-13 Marvin DATKO / Leona MICHALSKI 287 33
Round 2 158 Vinson CHIU / Jennie GAI 21-12 / 21-13 Oleksii TITOV / Sofiia LAVROVA 1913 23
Round 2 1444 Glib BEKETOV / Arina MARUSHCHAK 16-21 / 21-19 / 21-18 Ivan DRUZCHENKO / Mariia STOLIARENKO 1444 42
Quarter-final 74 Patrick SCHEIEL / Franziska VOLKMANN 21-16 / 21-13 Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI 267 34
Quarter-final 858 Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT 21-23 / 21-12 / 21-12 Mihajlo TOMIC / Andjela VITMAN 165 55
Quarter-final 118 Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER 21-7 / 21-10 Yehor LEONTYEV / Amina LYSENKO 1444 23
Quarter-final 158 Vinson CHIU / Jennie GAI 21-12 / 21-12 Glib BEKETOV / Arina MARUSHCHAK 1444 21
Semi-final 858 Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT 21-12 / 21-17 Patrick SCHEIEL / Franziska VOLKMANN 74 38
Semi-final 118 Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER 21-10 / 21-17 Vinson CHIU / Jennie GAI 158 34
Final 118 Jones Ralfy JANSEN / Linda EFLER 21-12 / 21-11 Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT 858 33
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 14 31 3 21.4% 1079 77.07 00:31:47 2.42 0 0.0%
MS 30 65 5 16.7% 2264 75.47 00:36:04 2.09 4 13.3%
WD 17 35 1 5.9% 1150 67.65 00:27:39 2.45 0 0.0%
WS 31 68 6 19.4% 2435 78.55 00:32:00 2.45 1 3.2%
XD 18 41 5 27.8% 1406 78.11 00:32:17 2.42 0 0.0%
Total 110 240 20 18.2% 8334 75.76 00:32:27 2.33 5 4.5%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set

Players Opponents Category Round Set Comeback Details
Milan DRATVAGergo PYTELMS Round 1 2 7 View
Ken Yon ONGLuka WRABERMS Semi-final 2 6 View
Christo POPOVLEE Shun YangMS Semi-final 3 6 View
CHIA Wei Jie / LOW Hang YeeEmil LAURITZEN / Mads VESTERGAARDMD Final 2 6 View
KOK Jing HongChristo POPOVMS Round 2 2 6 View
CHIA Wei Jie / LOW Hang YeeYee Jun CHANG / Roy King YAPMD Semi-final 3 6 View
LEE Shun YangMilan DRATVAMS Round 2 1 6 View
Luka WRABERGiovanni TOTIMS Quarter-final 1 6 View
Hristomira POPOVSKAKsenia POLIKARPOVAWS Round 2 2 5 View
Giovanni TOTIOleksii TITOVMS Round 2 1 5 View

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
France 5 0 100.0%
Canada 4 1 80.0%
Malaysia 12 4 75.0%
Switzerland 3 1 75.0%
Denmark 3 1 75.0%
Austria 3 1 75.0%
Germany 20 7 74.1%
Turkey 8 3 72.7%
Hungary 4 3 57.1%
U.S.A. 4 3 57.1%
Italy 7 7 50.0%
Bulgaria 4 4 50.0%
Czech Republic 1 1 50.0%
Israel 3 4 42.9%
Ukraine 52 70 42.6%
Serbia 2 3 40.0%
Slovakia 2 4 33.3%
Moldova 1 2 33.3%
Lithuania 2 5 28.6%
3 13 18.8%
Estonia 0 1 0.0%
Kazakhstan 0 1 0.0%
Greece 0 2 0.0%
Malta 0 2 0.0%