Swedish Open  

Tournament Name: Swedish Open 1999 (I)
Tournament Dates: 07/03/1999-07/03/1999
Location: Sweden, -
Category: International Series

Winners
Category Winner Runner-up
MD HA Tae Kwon / KIM Dong Moon LEE Dong Soo / YOO Yong Sung
MS CHEN Hong Rasmus WENGBERG
WD CHUNG Jae Hee / RA Kyung Min HUANG Sui / LU Ying
WS GONG Ruina Marr JIHYUN
XD KIM Dong Moon / RA Kyung Min HA Tae Kwon / CHUNG Jae Hee

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD (qual)
Round 1 (89*) Choon Eng CHEW / Wan Wah LEE 15-2 / 15-3 Jonas RASMUSSEN / Ove SVEJSTRUP (391*) 0
Round 1 (373*) Andreas EHN / Oskar JOHANNESSON 15-7 / 15-12 Kasperi SALO / Johan UDDFOLK - 0
Round 1 - John QUINN / Neil WATERMAN 15-0 / 15-1 Timo ESKELINEN / Antti KOLJONEN - 0
Round 1 - Per-Henrik CROONA / Ola MOLIN 15-13 / 15-9 Thomas ROJKJAER JENSEN / Tommy SORENSEN - 0
Round 1 (273*) Alexander BOOK / Antti VIITIKKO 15-8 / 15-5 Fredrik AGUILERA / Martin ANGBJAR (750*) 0
Round 1 - András PILISZKY / Peder NISSEN 15-1 / 15-6 Aivaras KVEDARAUSKAS / Heiki SORGE - 0
Round 1 - Patrick EJLERSKOV / Frederik KOHLER 10-15 / 15-8 / 15-8 KIM Dae Keun / KIM Yong Hyun - 0
Round 1 - CHEN Qiqiu / WANG Wei 15-2 / 15-1 Pierrre AHLING / Ulf SVENSSON (684*) 0
MD
Round 1 (17*) Jesper MIKLA / Lars PAASKE 15-11 / 15-10 Michael KECK / Christian MOHR (27*) 0
Round 1 (44*) Jose Antonio CRESPO / Sergio LLOPIS 15-12 / 5-15 / 15-6 Johan HOLM / Patrick ISAKSSON (96*) 0
Round 1 (56*) HA Tae Kwon / KIM Dong Moon 15-3 / 12-15 / 15-4 Chong Ming CHAN / GAN Jeremy (7*) 0
Round 1 (89*) Choon Eng CHEW / Wan Wah LEE 15-4 / 13-15 / 15-5 John QUINN / Neil WATERMAN - 0
Round 1 (21*) Alastair GATT / Craig ROBERTSON 15-3 / 15-8 Andreas EHN / Oskar JOHANNESSON (373*) 0
Round 1 (33*) Henrik ANDERSSON / Frederik BERGSTROM 13-15 / 15-8 / 15-9 Jaseel P ISMAIL / Vincent LOBO (62*) 0
Round 1 (19*) LEE Dong Soo / YOO Yong Sung 15-4 / 15-5 Joakim ANDERSSON / Imanuel HIRSCHFELDT (262*) 0
Round 1 - CHEN Qiqiu / WANG Wei 15-5 / 6-15 / 15-6 Graham HURRELL / Peter JEFFREY (28*) 0
Round 2 (86*) LEE Wei-Jen / WIBOWO Victo 9-15 / 15-11 / 15-11 Jesper MIKLA / Lars PAASKE (17*) 0
Round 2 (47*) Anthony CLARK / Ian SULLIVAN 15-10 / 15-7 Jose Antonio CRESPO / Sergio LLOPIS (44*) 0
Round 2 (89*) Choon Eng CHEW / Wan Wah LEE 15-6 / 15-2 CHEN Hong / CHEN Wei - 0
Round 2 (46*) Michael HELBER / Bjoern SIEGEMUND 15-2 / 5-15 / 15-9 Alastair GATT / Craig ROBERTSON (21*) 0
Round 2 (33*) Henrik ANDERSSON / Frederik BERGSTROM 7-15 / 15-8 / 15-8 Michael LAMP / Martin LUNDGAARD HANSEN (35*) 0
Round 2 (19*) LEE Dong Soo / YOO Yong Sung 15-4 / 15-7 András PILISZKY / Peder NISSEN - 0
Round 2 (5*) Siripong SIRIPOOL / Pramote TEERAWIWATANA 15-7 / 15-17 / 15-12 CHEN Qiqiu / WANG Wei - 0
Round 2 (56*) HA Tae Kwon / KIM Dong Moon W.O. Peter AXELSSON / Par-Gunnar JONSSON (11*) 0
Quarter-final (86*) LEE Wei-Jen / WIBOWO Victo 15-10 / 7-15 / 15-12 Anthony CLARK / Ian SULLIVAN (47*) 0
Quarter-final (56*) HA Tae Kwon / KIM Dong Moon 15-2 / 15-13 Choon Eng CHEW / Wan Wah LEE (89*) 0
Quarter-final (33*) Henrik ANDERSSON / Frederik BERGSTROM 15-9 / 10-15 / 15-7 Michael HELBER / Bjoern SIEGEMUND (46*) 0
Quarter-final (19*) LEE Dong Soo / YOO Yong Sung 15-4 / 15-13 Siripong SIRIPOOL / Pramote TEERAWIWATANA (5*) 0
Semi-final (56*) HA Tae Kwon / KIM Dong Moon 15-6 / 15-3 LEE Wei-Jen / WIBOWO Victo (86*) 0
Semi-final (19*) LEE Dong Soo / YOO Yong Sung 15-7 / 17-14 Henrik ANDERSSON / Frederik BERGSTROM (33*) 0
Final (56*) HA Tae Kwon / KIM Dong Moon 15-11 / 15-5 LEE Dong Soo / YOO Yong Sung (19*) 0
MS (qual)
Round 1 (885*) Kasperi SALO 15-5 / 15-6 Pierrre AHLING (1182*) 0
Round 1 (479*) Patrick EJLERSKOV 15-10 / 15-13 Anders MALMGREN (387*) 0
Round 1 (480*) Andreas EHN 17-14 / 15-11 Markus ROUVINEN (676*) 0
Round 1 (84*) Sachin RATTI 15-6 / 15-5 Frederik du HANE (870*) 0
Round 1 (943*) Simon KNUTSSON 15-5 / 10-15 / 15-7 Timo ESKELINEN (1181*) 0
Round 1 (123*) Abhinn Shyam GUPTA 15-5 / 15-8 Johan HOLM (317*) 0
Round 1 (477*) Magnus CARLSSON 15-3 / 17-14 Thomas ROJKJAER JENSEN (919*) 0
Round 1 (174*) Per-Henrik CROONA 17-16 / 15-12 / 15-10 Michael EDGE - 0
Round 1 (265*) Heiki SORGE 15-6 / 15-4 Per-Henrik CROONA (174*) 0
Round 1 (631*) Magnus REPSGARD 15-4 / 15-13 Antti KOLJONEN - 0
Round 2 (479*) Patrick EJLERSKOV 15-12 / 9-15 / 15-13 Johan UDDFOLK - 0
Round 2 (234*) Marcus JANSSON 11-17 / 15-6 / 15-9 Tommy SORENSEN (1122*) 0
Round 2 (84*) Sachin RATTI 15-4 / 15-5 Andreas EHN (480*) 0
Round 2 (123*) Abhinn Shyam GUPTA 15-5 / 15-11 Simon KNUTSSON (943*) 0
Round 2 (174*) Per-Henrik CROONA 15-7 / 15-13 Magnus CARLSSON (477*) 0
Round 2 (198*) Alexander BOOK 15-11 / 15-10 Heiki SORGE (265*) 0
MS
Round 1 (91*) CHEN Wei 15-2 / 15-6 PARK Tae Sang (85*) 0
Round 1 (53*) Mark CONSTABLE 15-4 / 8-15 / 15-6 Kasperi SALO (885*) 0
Round 1 (37*) Daniel ERIKSSON 5-15 / 15-4 / 15-10 Sachin RATTI (84*) 0
Round 1 (88*) Richard DOLING 15-12 / 4-0 Ret. Bruce FLOCKHART (38*) 0
Round 1 (267*) Tomas VIBORG 15-6 / 6-15 / 15-2 Jose Antonio CRESPO (208*) 0
Round 1 (44*) Anders BOESEN 15-8 / 15-9 Antti VIITIKKO (98*) 0
Round 1 (50*) Rasmus WENGBERG 15-13 / 15-8 Niels Christian KALDAU (32*) 0
Round 1 (75*) Nikhil KANETKAR 15-5 / 15-11 Aivaras KVEDARAUSKAS (160*) 0
Round 1 (150*) Frederik KOHLER 15-7 / 15-3 Craig ROBERTSON (66*) 0
Round 1 (17*) CHEN Hong 15-4 / 5-15 / 15-3 Robert NOCK (55*) 0
Round 1 (31*) Rikard MAGNUSSON 15-3 / 15-10 Sergio LLOPIS (214*) 0
Round 1 (123*) Abhinn Shyam GUPTA 17-15 / 11-15 / 15-11 Oliver PONGRATZ (54*) 0
Round 1 (158*) XIA Xuanze 3-15 / 15-11 / 15-13 Henrik BENGTSSON (19*) 0
Round 1 (125*) AHN Jae Chang 15-10 / 15-1 Steve ISAAC (164*) 0
Round 1 (47*) Peter JANUM 12-15 / 15-1 / 15-7 Mike BERES (82*) 0
Round 1 (137*) Peter KNOWLES 15-5 / 15-3 Alexander BOOK (198*) 0
Round 2 (18*) Taufik HIDAYAT 15-6 / 11-15 / 15-5 Kasper FANGEL (79*) 0
Round 2 (91*) CHEN Wei 15-5 / 15-2 Mark CONSTABLE (53*) 0
Round 2 (39*) Thomas STUER-LAURIDSEN 15-5 / 15-2 Conrad HUECKSTAEDT (100*) 0
Round 2 (37*) Daniel ERIKSSON 15-6 / 15-4 Richard DOLING (88*) 0
Round 2 (58*) Colin HAUGHTON 15-5 / 15-6 Stefan LUNDSTROM (151*) 0
Round 2 (44*) Anders BOESEN 11-15 / 15-7 / 15-13 Tomas VIBORG (267*) 0
Round 2 (36*) Rony AGUSTINUS 15-5 / 10-15 / 15-3 Jurgen KOCH (59*) 0
Round 2 (50*) Rasmus WENGBERG 15-5 / 15-1 Nikhil KANETKAR (75*) 0
Round 2 (17*) CHEN Hong 15-8 / 15-8 Frederik KOHLER (150*) 0
Round 2 (35*) Indra WIJAYA 15-12 / 15-9 Martin HAGBERG (105*) 0
Round 2 (31*) Rikard MAGNUSSON 15-6 / 15-8 Abhinn Shyam GUPTA (123*) 0
Round 2 (42*) Peter RASMUSSEN 15-3 / 15-6 Pontus JANTTI (64*) 0
Round 2 (125*) AHN Jae Chang 15-12 / 7-15 / 15-5 XIA Xuanze (158*) 0
Round 2 (27*) WIRATAMA Yohan Hadikusumo 15-7 / 17-16 Thomas SOGAARD (95*) 0
Round 2 (47*) Peter JANUM 15-7 / 17-14 Peter KNOWLES (137*) 0
Round 2 (9*) Choong Hann WONG 15-7 / 15-0 Ville KINNUNEN (154*) 0
Round 3 (18*) Taufik HIDAYAT 15-12 / 11-15 / 15-7 CHEN Wei (91*) 0
Round 3 (37*) Daniel ERIKSSON 15-4 / 6-15 / 15-5 Thomas STUER-LAURIDSEN (39*) 0
Round 3 (44*) Anders BOESEN 15-12 / 10-15 / 15-6 Colin HAUGHTON (58*) 0
Round 3 (50*) Rasmus WENGBERG 15-7 / 3-15 / 15-11 Rony AGUSTINUS (36*) 0
Round 3 (17*) CHEN Hong 15-1 / 15-12 Indra WIJAYA (35*) 0
Round 3 (42*) Peter RASMUSSEN 15-10 / 15-7 Rikard MAGNUSSON (31*) 0
Round 3 (125*) AHN Jae Chang 15-7 / 17-16 WIRATAMA Yohan Hadikusumo (27*) 0
Round 3 (47*) Peter JANUM 12-15 / 15-7 / 15-12 Choong Hann WONG (9*) 0
Quarter-final (37*) Daniel ERIKSSON 15-13 / 17-15 Taufik HIDAYAT (18*) 0
Quarter-final (50*) Rasmus WENGBERG 15-8 / 15-8 Anders BOESEN (44*) 0
Quarter-final (125*) AHN Jae Chang 15-10 / 15-10 Peter JANUM (47*) 0
Quarter-final (17*) CHEN Hong W.O. Peter RASMUSSEN (42*) 0
Semi-final (50*) Rasmus WENGBERG 15-4 / 15-2 Daniel ERIKSSON (37*) 0
Semi-final (17*) CHEN Hong 15-9 / 15-3 AHN Jae Chang (125*) 0
Final (17*) CHEN Hong 17-15 / 15-0 Rasmus WENGBERG (50*) 0
WD (qual)
Round 1 - LEE Hyo Jung / LEE Soon Deuk 15-13 / 15-5 Caroline ERIKSSON / Pernilla PARIOLA - 0
Round 1 (505*) Piret VAUGHAN / Kairi SAKS 12-15 / 15-12 / 17-14 Katja WENGBERG / Anna ZETTERBERG - 0
Round 1 (93*) HUANG Sui / LU Ying 15-3 / 15-1 Kristin EVERNAS / Jenny KARLSSON - 0
WD
Round 1 (93*) HUANG Sui / LU Ying 15-5 / 15-13 Ann-Lou JORGENSEN / Mette SCHJOLDAGER (20*) 0
Round 1 - Pek Siah LIM / Joanne Swee Ling QUAY 11-15 / 17-15 / 17-15 Gail EMMS / Joanne NICHOLAS (40*) 0
Round 1 - LEE Kyung Won / YIM Kyung Jin 15-4 / 15-6 Felicity GALLUP / Joanne MUGGERIDGE (13*) 0
Round 1 (44*) Nicole GRETHER / Karen NEUMANN 15-7 / 15-4 Malin ERLANDSSON / Johanna HOLGERSSON (206*) 0
Round 1 (37*) Nicol PITRO / Anika SIETZ 15-9 / 15-1 Kirsteen MCEWAN-MILLER / Sandra WATT (338*) 0
Round 1 (25*) Eti GUNAWAN / Cynthia TUWANKOTTA 15-13 / 15-4 Jane BRAMSEN / Jane JACOBY - 0
Round 1 - CHUNG Jae Hee / RA Kyung Min 15-2 / 15-0 Britta ANDERSEN / Lene MORK CHRISTIANSEN (113*) 0
Round 1 (17*) Lorraine COLE / Tracy HUTCHINSON 15-12 / 15-5 Anna LUNDIN / Johanna PERSSON (126*) 0
Quarter-final (93*) HUANG Sui / LU Ying 15-8 / 17-14 Pek Siah LIM / Joanne Swee Ling QUAY - 0
Quarter-final - LEE Kyung Won / YIM Kyung Jin 15-8 / 0-15 / 15-4 Nicole GRETHER / Karen NEUMANN (44*) 0
Quarter-final (25*) Eti GUNAWAN / Cynthia TUWANKOTTA 15-5 / 15-6 Nicol PITRO / Anika SIETZ (37*) 0
Quarter-final - CHUNG Jae Hee / RA Kyung Min 15-6 / 15-1 Lorraine COLE / Tracy HUTCHINSON (17*) 0
Semi-final (93*) HUANG Sui / LU Ying 15-12 / 15-4 LEE Kyung Won / YIM Kyung Jin - 0
Semi-final - CHUNG Jae Hee / RA Kyung Min 15-8 / 15-0 Eti GUNAWAN / Cynthia TUWANKOTTA (25*) 0
Final - CHUNG Jae Hee / RA Kyung Min 15-6 / 15-11 HUANG Sui / LU Ying (93*) 0
WS (qual)
Round 1 - Anna ZETTERBERG 13-10 / 11-7 Kairi SAKS (198*) 0
Round 1 (759*) JOO Hyun Hee 11-13 / 11-7 / 11-4 Katja WENGBERG (178*) 0
Round 1 (287*) Piret VAUGHAN 6-11 / 11-7 / 11-5 Caroline ERIKSSON (527*) 0
Round 1 (561*) LEE Hyo Jung 11-4 / 3-11 / 11-6 Pernilla PARIOLA (318*) 0
Round 1 - Jian SUN 11-1 / 11-2 Malin ERLANDSSON (332*) 0
WS
Round 1 (16*) GONG Ruina 11-8 / 5-11 / 11-5 Tracey HALLAM (22*) 0
Round 1 (169*) Katy BRYDON 11-2 / 5-11 / 11-6 Johanna PERSSON (128*) 0
Round 1 (51*) Chia-Chi HUANG 7-11 / 11-4 / 11-4 LEE Soon Deuk (48*) 0
Round 1 (52*) Marina ANDRIEVSKAYA 11-0 / 13-11 Jane JACOBY (170*) 0
Round 1 (15*) Karolina ERICSSON 11-0 / 11-5 Rebecca PANTANEY (56*) 0
Round 1 (87*) Tine BAUN 11-0 / 11-2 Linda ESKAR - 0
Round 1 (63*) Kara SOLMUNDSON 11-8 / 11-6 Joanne MUGGERIDGE (30*) 0
Round 1 (107*) LEE Kyung Won 11-2 / 11-2 Sandra WATT (84*) 0
Round 1 - Anna ZETTERBERG 11-3 / 2-11 / 11-7 Tracy HUTCHINSON (50*) 0
Round 1 (18*) Aparna POPAT 11-7 / 7-11 / 11-8 Johanna HOLGERSSON (37*) 0
Round 1 (561*) LEE Hyo Jung 8-11 / 11-6 / 13-10 Nicole GRETHER (31*) 0
Round 1 (39*) Julia MANN 11-1 / 11-3 Sujitra EAKMONGKOLPAISARN (36*) 0
Round 1 (26*) Marr JIHYUN 11-2 / 11-1 Anu NIEMINEN (24*) 0
Round 1 (20*) Christina B SORENSEN 11-9 / 11-0 Justine WILLMOTT (21*) 0
Round 1 - Jian SUN 11-0 / 11-2 Dolores MARCO (59*) 0
Round 1 (11*) Margit BORG 11-2 / 11-5 Kirsteen MCEWAN-MILLER (75*) 0
Round 2 (16*) GONG Ruina 11-6 / 11-1 Katy BRYDON (169*) 0
Round 2 (52*) Marina ANDRIEVSKAYA 11-0 / 11-5 Chia-Chi HUANG (51*) 0
Round 2 (87*) Tine BAUN 11-0 / 11-4 Karolina ERICSSON (15*) 0
Round 2 (107*) LEE Kyung Won 11-7 / 11-2 Kara SOLMUNDSON (63*) 0
Round 2 (18*) Aparna POPAT 11-2 / 11-2 Anna ZETTERBERG - 0
Round 2 (26*) Marr JIHYUN 11-2 / 11-5 Christina B SORENSEN (20*) 0
Round 2 - Jian SUN 11-4 / 11-5 Margit BORG (11*) 0
Round 2 (561*) LEE Hyo Jung W.O. Julia MANN (39*) 0
Quarter-final (16*) GONG Ruina 11-1 / 11-1 Marina ANDRIEVSKAYA (52*) 0
Quarter-final (107*) LEE Kyung Won 11-2 / 11-6 Tine BAUN (87*) 0
Quarter-final (18*) Aparna POPAT 3-11 / 11-6 / 11-7 LEE Hyo Jung (561*) 0
Quarter-final (26*) Marr JIHYUN 13-11 / 11-1 Jian SUN - 0
Semi-final (16*) GONG Ruina 11-2 / 11-5 LEE Kyung Won (107*) 0
Semi-final (26*) Marr JIHYUN 11-5 / 11-5 Aparna POPAT (18*) 0
Final (16*) GONG Ruina 11-8 / 11-5 Marr JIHYUN (26*) 0
XD
Round 1 (31*) Ian SULLIVAN / Gail EMMS 9-15 / 15-5 / 15-2 Ove SVEJSTRUP / Lene MORK CHRISTIANSEN - 0
Round 1 (218*) Ola MOLIN / Anna LUNDIN 15-10 / 15-10 WANG Wei / LU Ying - 0
Round 1 (21*) Bjoern SIEGEMUND / Karen NEUMANN 15-12 / 15-2 Mike BERES / Kara SOLMUNDSON (32*) 0
Round 1 (138*) Martin LUNDGAARD HANSEN / Ann-Lou JORGENSEN 15-3 / 17-14 Patrick ISAKSSON / Johanna PERSSON (244*) 0
Round 1 (65*) LEE Dong Soo / YIM Kyung Jin 15-5 / 15-9 Chong Ming CHAN / Joanne Swee Ling QUAY (76*) 0
Round 1 (52*) Frederik BERGSTROM / Jenny KARLSSON 15-2 / 15-6 Peter JEFFREY / Joanne NICHOLAS (182*) 0
Round 1 - Jonas RASMUSSEN / Britta ANDERSEN 15-4 / 15-13 Jose Antonio CRESPO / Dolores MARCO (43*) 0
Round 1 (26*) HA Tae Kwon / CHUNG Jae Hee W.O. Alastair GATT / Kirsteen MCEWAN-MILLER (66*) 0
Round 2 (20*) Wahyu (Pelita) AGUNG / Emma ERMAWATI 15-8 / 15-5 Ian SULLIVAN / Gail EMMS (31*) 0
Round 2 (28*) Lars PAASKE / Jane BRAMSEN 15-6 / 15-5 Ola MOLIN / Anna LUNDIN (218*) 0
Round 2 (5*) KIM Dong Moon / RA Kyung Min 15-6 / 15-0 Bjoern SIEGEMUND / Karen NEUMANN (21*) 0
Round 2 (138*) Martin LUNDGAARD HANSEN / Ann-Lou JORGENSEN 15-4 / 15-7 Cheh Chang PANG / Pek Siah LIM - 0
Round 2 - CHEN Qiqiu / HUANG Sui 15-11 / 15-8 LEE Dong Soo / YIM Kyung Jin (65*) 0
Round 2 (37*) Michael LAMP / Mette SCHJOLDAGER 15-13 / 15-6 Frederik BERGSTROM / Jenny KARLSSON (52*) 0
Round 2 - Jonas RASMUSSEN / Britta ANDERSEN 15-5 / 17-14 Anthony CLARK / Lorraine COLE (33*) 0
Round 2 (26*) HA Tae Kwon / CHUNG Jae Hee 15-5 / 15-5 Michael KECK / Nicol PITRO (49*) 0
Quarter-final (20*) Wahyu (Pelita) AGUNG / Emma ERMAWATI 3-15 / 15-1 / 15-10 Lars PAASKE / Jane BRAMSEN (28*) 0
Quarter-final (5*) KIM Dong Moon / RA Kyung Min 15-2 / 15-7 Martin LUNDGAARD HANSEN / Ann-Lou JORGENSEN (138*) 0
Quarter-final - CHEN Qiqiu / HUANG Sui 15-2 / 15-12 Michael LAMP / Mette SCHJOLDAGER (37*) 0
Quarter-final (26*) HA Tae Kwon / CHUNG Jae Hee 15-10 / 15-9 Jonas RASMUSSEN / Britta ANDERSEN - 0
Semi-final (5*) KIM Dong Moon / RA Kyung Min 15-5 / 15-1 Wahyu (Pelita) AGUNG / Emma ERMAWATI (20*) 0
Semi-final (26*) HA Tae Kwon / CHUNG Jae Hee 15-5 / 15-10 CHEN Qiqiu / HUANG Sui - 0
Final (5*) KIM Dong Moon / RA Kyung Min 15-1 / 15-4 HA Tae Kwon / CHUNG Jae Hee (26*) 0
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 22 55 11 50.0% 1254 57 00:00:00 0 0 0.0%
MS 45 106 16 35.6% 2375 52.78 00:00:00 0 0 0.0%
WD 15 32 2 13.3% 705 47 00:00:00 0 0 0.0%
WS 30 67 7 23.3% 1021 34.03 00:00:00 0 0 0.0%
XD 22 46 2 9.1% 990 45 00:00:00 0 0 0.0%
Total 134 306 38 28.4% 6345 47.35 00:00:00 0 0 0.0%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Korea 37 11 77.1%
China 17 6 73.9%
Australia 5 2 71.4%
Chinese Taipei 2 1 66.7%
U.S.A. 2 1 66.7%
India 9 5 64.3%
Indonesia 5 3 62.5%
Estonia 3 2 60.0%
Denmark 26 25 51.0%
Hong Kong 1 1 50.0%
Iceland 1 1 50.0%
Singapore 1 1 50.0%
Jersey 1 1 50.0%
1 1 50.0%
Malaysia 5 6 45.5%
Sweden 31 39 44.3%
Germany 3 6 33.3%
Thailand 1 2 33.3%
England 9 20 31.0%
Canada 2 5 28.6%
Finland 3 12 20.0%
Spain 1 5 16.7%
Scotland 1 6 14.3%
Austria 0 1 0.0%
Switzerland 0 1 0.0%
1

Category: