Turkey U17 Open 2021



Tournament Dates: 05/08/2021-08/08/2021
Location: Turkey, Ankara
Category:

Winners
Category Winner Runner-up
MD Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR
MS Gleb STEPAKOV Daniil DUBOVENKO
WD Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA
WS Yevheniia KANTEMYR Cansu ERÇETIN
XD Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 - Emirhan BILGE / Yigithan BILGE 21-16 / 16-21 / 22-20 Emirhan BOZTARLA / Emir Hasan YAVUZ - 45
Round 1 - Yigit KAYGISIZ / Ahmet Bera KUS 21-16 / 21-13 Ali ISRAFILOV / Elchin MAMMADOV - 19
Round 1 - Emre MUTLU / Veysel TASDEMIR 21-14 / 19-21 / 21-12 Berat AYINDI / M. Hanifi MUTLU - 28
Round 1 - Huseyincan ARSLAN / Hamit ATMACA 21-13 / 21-15 Vladislav PROSEKOV / Andrei SOKOLOV - 20
Round 1 - Berat CAMBAZ / Muhammed Hasim TURKSOY 21-15 / 21-5 Ilfat AKCHURIN / Murad SHABANZADE - 16
Round 1 - Sami Yusuf AKPINAR / Hasan Can ARSLAN 21-5 / 21-6 Aykhan ALIYEV / Arzuman HUSEYNLI - 17
Round 1 - Ahmet Arda ATAK / Gokay GOL 21-7 / 21-9 Muhammed Yasin CAGLAYAN / Ismail TOKTAS - 16
Round 1 - Huseyin Akif KOÇ / MüNir Mert POLAT 21-12 / 22-20 Samet Burak BAL / Yusuf Samet CETINKAYA - 21
Round 2 - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-13 / 21-16 Emirhan BILGE / Yigithan BILGE - 21
Round 2 - Burak MISIRLIOGLU / Mehmet Bugra TATLI 21-14 / 21-16 Yigit KAYGISIZ / Ahmet Bera KUS - 20
Round 2 - Georgii PETROV / Ilia VESNOVSKIY 21-18 / 21-15 Emre MUTLU / Veysel TASDEMIR - 22
Round 2 - Kerem ACU / Arda Dogac ATAN 21-17 / 21-19 Huseyincan ARSLAN / Hamit ATMACA - 23
Round 2 - Burak CESITCIOGLU / Arda OZ 21-19 / 21-16 Berat CAMBAZ / Muhammed Hasim TURKSOY - 23
Round 2 - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-12 / 21-18 Sami Yusuf AKPINAR / Hasan Can ARSLAN - 18
Round 2 - Emre AYIK / Bugra Kaan GOKSEL 21-10 / 21-10 Ahmet Arda ATAK / Gokay GOL - 16
Round 2 - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-13 / 21-9 Huseyin Akif KOÇ / MüNir Mert POLAT - 18
Quarter-final - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-7 / 21-9 Burak MISIRLIOGLU / Mehmet Bugra TATLI - 16
Quarter-final - Georgii PETROV / Ilia VESNOVSKIY 21-17 / 16-21 / 23-21 Kerem ACU / Arda Dogac ATAN - 41
Quarter-final - Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ 21-16 / 21-11 Burak CESITCIOGLU / Arda OZ - 21
Quarter-final - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-14 / 21-12 Emre AYIK / Bugra Kaan GOKSEL - 23
Semi-final - Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR 21-19 / 21-18 Georgii PETROV / Ilia VESNOVSKIY - 30
Semi-final - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-10 / 21-14 Burak Mert ALKAYA / Furkan SARAÇ - 26
Final - Daniil DUBOVENKO / Gleb STEPAKOV 21-12 / 21-13 Anil Ulaç ATAN / Miraç KANTAR - 21
MS
Round 1 - Abdulsamet TEKEDERELI 16-21 / 21-14 / 21-18 Mert SEVEN - 35
Round 1 - Muhammet ESENDEMIR 10-21 / 21-15 / 21-14 Nurettin Ensar KARAHAN - 25
Round 1 - Hamit ATMACA 21-15 / 21-18 Huseyincan ARSLAN - 32
Round 1 - Bugra AKTAS 21-13 / 21-13 Muhammed Yasin CAGLAYAN - 25
Round 1 - Efe Fehmi AYRALER 21-8 / 21-12 Elchin MAMMADOV - 25
Round 1 - Andrei SOKOLOV 21-10 / 22-24 / 21-17 Emirhan BOZTARLA - 40
Round 1 - Gokay GOL 21-11 / 21-18 Murad SHABANZADE - 23
Round 1 - Mehmet Can TOREMIS 21-8 / 21-9 Ozan OZEN - 26
Round 1 - Emir TURGUT 17-21 / 21-13 / 23-21 Emir Hasan YAVUZ - 45
Round 1 - Ilfat AKCHURIN 21-11 / 21-15 Ahmet Arda ATAK - 20
Round 1 - Hasan Can ARSLAN 22-20 / 21-8 Ali ISRAFILOV - 24
Round 1 - Veysel TASDEMIR 21-16 / 21-9 Ahmet Emre INAN - 20
Round 1 - Yigitcan EROL 21-15 / 21-13 Nurullah CALIK - 18
Round 1 - Muhammed Enes ATAY 21-17 / 21-10 Arzuman HUSEYNLI - 40
Round 1 - Mustafa Samet TUNCER 21-10 / 21-11 Eyup Eren BAKICI - 20
Round 1 - Liano PANZA 21-13 / 21-17 Muhammed GOKTEPE - 20
Round 1 - Emre MUTLU 21-9 / 21-9 Omar REFAAT - 0
Round 1 - Huseyin Akif KOÇ 21-7 / 21-19 Mazlum TOKDEMIR - 15
Round 1 - Kerem ACU W.O. Umar JEHANGIR - 0
Round 1 - Vladislav PROSEKOV 21-7 / 21-8 Ismail TOKTAS - 15
Round 1 - Emre AYIK 21-14 / 24-22 Arda OZ - 33
Round 2 - Yevhenii STOLOVOI 21-8 / 21-16 Abdulsamet TEKEDERELI - 21
Round 2 - Muhammet ESENDEMIR 19-21 / 21-18 / 21-16 AlI Devran ACIKSU - 40
Round 2 - Furkan SARAÇ 21-8 / 21-13 Hamit ATMACA - 25
Round 2 - Bugra AKTAS 21-16 / 21-12 Efe Fehmi AYRALER - 18
Round 2 - Anil Ulaç ATAN 15-21 / 22-20 / 21-12 Andrei SOKOLOV - 45
Round 2 - M. Hanifi MUTLU 21-14 / 21-12 Gokay GOL - 20
Round 2 - Gleb STEPAKOV 21-10 / 21-8 Mehmet Can TOREMIS - 23
Round 2 - Emir TURGUT 21-8 / 21-15 Ilfat AKCHURIN - 21
Round 2 - Veysel TASDEMIR 21-9 / 21-10 Hasan Can ARSLAN - 17
Round 2 - Yigitcan EROL W.O. Ivan SAMULENKOV - 0
Round 2 - Mustafa Samet TUNCER 21-7 / 21-10 Muhammed Enes ATAY - 15
Round 2 - Daniil DUBOVENKO 21-10 / 21-3 Liano PANZA - 15
Round 2 - Emre MUTLU 19-21 / 21-17 / 21-14 Huseyin Akif KOÇ - 35
Round 2 - Kerem ACU 15-21 / 21-15 / 24-22 Arda Dogac ATAN - 47
Round 2 - Vladislav PROSEKOV 21-9 / 21-3 Yigit KAYGISIZ - 16
Round 2 - Emre AYIK 21-14 / 21-15 Miraç KANTAR - 28
Round 3 - Yevhenii STOLOVOI 21-5 / 21-3 Muhammet ESENDEMIR - 12
Round 3 - Furkan SARAÇ 21-14 / 21-18 Bugra AKTAS - 31
Round 3 - M. Hanifi MUTLU 21-19 / 21-16 Anil Ulaç ATAN - 32
Round 3 - Gleb STEPAKOV 21-12 / 21-16 Emir TURGUT - 23
Round 3 - Veysel TASDEMIR 21-17 / 21-16 Yigitcan EROL - 24
Round 3 - Daniil DUBOVENKO 21-3 / 21-8 Mustafa Samet TUNCER - 16
Round 3 - Kerem ACU 21-19 / 25-23 Emre MUTLU - 26
Round 3 - Emre AYIK 25-27 / 21-18 / 21-11 Vladislav PROSEKOV - 44
Quarter-final - Furkan SARAÇ 21-18 / 14-21 / 21-10 Yevhenii STOLOVOI - 41
Quarter-final - Gleb STEPAKOV 21-14 / 21-8 M. Hanifi MUTLU - 19
Quarter-final - Daniil DUBOVENKO 21-16 / 21-11 Veysel TASDEMIR - 20
Quarter-final - Emre AYIK 21-15 / 21-12 Kerem ACU - 24
Semi-final - Gleb STEPAKOV 25-23 / 21-19 Furkan SARAÇ - 39
Semi-final - Daniil DUBOVENKO 21-9 / 21-17 Emre AYIK - 23
Final - Gleb STEPAKOV 21-15 / 21-16 Daniil DUBOVENKO - 30
WD
Round 1 - Elifnur DEMIR / Zeynep Berre OCAKOGLU 21-15 / 16-21 / 21-18 Ecren ETEN / Aise Yagmur KIRBAS - 47
Round 1 - Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ 21-7 / 21-9 Irmak Buse KIRAL / Aleyna OZGUR - 17
Round 1 - Sumeyye TOPAC / Fadime YILMAZ 21-19 / 21-19 Zeynep DEGIRMENCI / Sudem KARACA - 26
Round 1 - Humeyra Reyhan DEMIRBAS / Ikra Elif OZYIGIT 21-12 / 21-10 Feyzanur LALE / Tugce YURTALAN - 22
Round 1 - Aysu ARSLAN / Defne Ilgin KOCAK 21-10 / 21-18 Talya GERCEKER / Beyza MADEN - 23
Round 1 - Nataliia NIKULINA / Svetlana SUTIAGINA 21-11 / 21-5 Sude BEYAZ / Hatice Sinem DEMIRDEN - 17
Round 1 - Sumeyye TUNCER / Sude Naz UZUNMEHMET 21-8 / 21-12 Zhala AHMADOVA / Nigar SAMADOVA - 23
Round 1 - Doga Simal KOÇAK / Elmas Nur SENCAN 21-8 / 21-10 Seyma Buket KOC / Elif Rabia SIMSEK - 20
Round 1 - Sevval Naz ISIK / Basak SEVEN 21-18 / 21-12 Jorina JANN / Laura VÈGH - 22
Round 1 - Nisa Nur CIMEN / Aleyna KORKUT 7-21 / 21-18 / 21-14 Tugce DAMAR / Sude Naz DUYAR - 33
Round 1 - Iremsu CURUK / Cevriye ISCAN 16-21 / 21-19 / 21-17 Cemile Bennu BURAT / Beren USTUNKAYA - 40
Round 1 - SiLanur GULER / Bilge SABANCI 21-17 / 28-26 Beren ASKAR / Sinem YILDIZ - 34
Round 2 - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-10 / 21-9 Elifnur DEMIR / Zeynep Berre OCAKOGLU - 21
Round 2 - Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ 21-5 / 21-9 Sumeyye TOPAC / Fadime YILMAZ - 17
Round 2 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-11 / 21-16 Humeyra Reyhan DEMIRBAS / Ikra Elif OZYIGIT - 23
Round 2 - Nataliia NIKULINA / Svetlana SUTIAGINA 21-15 / 26-24 Aysu ARSLAN / Defne Ilgin KOCAK - 28
Round 2 - Sumeyye TUNCER / Sude Naz UZUNMEHMET 21-17 / 25-23 Doga Simal KOÇAK / Elmas Nur SENCAN - 26
Round 2 - Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA 21-16 / 21-13 Sevval Naz ISIK / Basak SEVEN - 27
Round 2 - Iremsu CURUK / Cevriye ISCAN 18-21 / 21-18 / 26-24 Nisa Nur CIMEN / Aleyna KORKUT - 44
Round 2 - Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ 21-15 / 21-10 SiLanur GULER / Bilge SABANCI - 23
Quarter-final - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-15 / 21-18 Firdevs KARAASLAN / Nurgul YILMAZ - 26
Quarter-final - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-15 / 21-15 Nataliia NIKULINA / Svetlana SUTIAGINA - 24
Quarter-final - Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA 21-14 / 21-17 Sumeyye TUNCER / Sude Naz UZUNMEHMET - 24
Quarter-final - Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ 21-18 / 21-12 Iremsu CURUK / Cevriye ISCAN - 24
Semi-final - Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA 21-15 / 16-21 / 21-18 Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO - 49
Semi-final - Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ 21-18 / 21-18 Maria LEZZHOVA / Galina MEZENTSEVA - 40
Final - Cansu ERÇETIN / Tugcenur KORKMAZ 15-21 / 21-6 / 21-17 Daria KHARLAMPOVICH / Galina LISOCHKINA - 42
WS
Round 1 - Sudem KARACA 17-21 / 24-22 / 21-13 Tugce YURTALAN - 40
Round 1 - Selen GUNGOR 21-11 / 21-0 Elifnur DEMIR - 4
Round 1 - Cemile Bennu BURAT 21-3 / 21-14 Sama REFAAT - 18
Round 1 - Beren USTUNKAYA 21-10 / 21-11 Fadime YILMAZ - 19
Round 1 - Sude BEYAZ 23-21 / 21-16 Nigar SAMADOVA - 25
Round 1 - Sudenaz ACU 21-10 / 21-8 Zeynep DEGIRMENCI - 15
Round 1 - Zeynep Berre OCAKOGLU 21-11 / 21-11 Hatice Sinem DEMIRDEN - 20
Round 1 - Aysu ARSLAN 21-10 / 21-12 Laura VÈGH - 30
Round 1 - Talya GERCEKER 21-17 / 21-10 Rabianur HACIOGLU - 25
Round 1 - Tugcenur KORKMAZ 21-11 / 21-11 Elif Rabia SIMSEK - 21
Round 1 - Esin HABIBOGLOU 19-21 / 21-14 / 21-18 Ece TERZI - 40
Round 1 - Svetlana SUTIAGINA 21-9 / 21-14 Defne Ilgin KOCAK - 29
Round 1 - Elmas Nur SENCAN 21-12 / 21-10 Isilsu ARTAN - 21
Round 1 - Aise Yagmur KIRBAS 10-21 / 21-13 / 21-19 Sude Naz UZUNMEHMET - 37
Round 1 - Nataliia NIKULINA 21-6 / 21-6 Ayse Nur DEMIR - 19
Round 1 - Basak SEVEN 21-18 / 22-24 / 21-18 Sena SONAC - 50
Round 1 - Damla YALCINKAYA 21-12 / 21-18 Feyzanur LALE - 30
Round 1 - Jorina JANN 21-12 / 21-6 Seyma Buket KOC - 30
Round 1 - Beyza MADEN 21-23 / 21-16 / 21-15 Ecren ETEN - 49
Round 1 - Zehra Ceren KALAYCI 21-12 / 21-3 Zhala AHMADOVA - 20
Round 1 - Birsu TUNA 21-9 / 21-13 Nehir Meral DENIZ - 24
Round 1 - Cevriye ISCAN 21-8 / 21-13 Doga Simal KOÇAK - 21
Round 2 - Galina MEZENTSEVA 21-11 / 21-8 Sudem KARACA - 16
Round 2 - Selen GUNGOR 21-16 / 21-16 Ece MERT - 22
Round 2 - Tugce DAMAR 21-7 / 21-15 Cemile Bennu BURAT - 23
Round 2 - Beren USTUNKAYA 21-8 / 21-7 Sude BEYAZ - 13
Round 2 - Cansu ERÇETIN 21-7 / 21-16 Sudenaz ACU - 19
Round 2 - Zeynep Berre OCAKOGLU 14-21 / 21-16 / 21-16 Aysu ARSLAN - 40
Round 2 - Amina LYSENKO 21-10 / 21-12 Talya GERCEKER - 18
Round 2 - Tugcenur KORKMAZ 21-6 / 21-12 Esin HABIBOGLOU - 20
Round 2 - Svetlana SUTIAGINA 21-6 / 21-7 Elmas Nur SENCAN - 15
Round 2 - Aleyna KORKUT 21-10 / 21-6 Aise Yagmur KIRBAS - 18
Round 2 - Nataliia NIKULINA 21-18 / 21-11 Basak SEVEN - 22
Round 2 - Yevheniia KANTEMYR 21-6 / 21-15 Damla YALCINKAYA - 18
Round 2 - Jorina JANN 21-19 / 21-18 Beyza MADEN - 23
Round 2 - Nurgul YILMAZ 21-7 / 21-9 Zehra Ceren KALAYCI - 16
Round 2 - Sevval Naz ISIK 21-17 / 18-21 / 21-14 Birsu TUNA - 34
Round 2 - Ravza BODUR 21-14 / 21-15 Cevriye ISCAN - 24
Round 3 - Galina MEZENTSEVA 21-6 / 21-9 Selen GUNGOR - 20
Round 3 - Tugce DAMAR 21-19 / 21-14 Beren USTUNKAYA - 28
Round 3 - Cansu ERÇETIN 21-8 / 21-15 Zeynep Berre OCAKOGLU - 21
Round 3 - Tugcenur KORKMAZ 21-10 / 21-15 Amina LYSENKO - 27
Round 3 - Svetlana SUTIAGINA 19-21 / 21-14 / 22-20 Aleyna KORKUT - 54
Round 3 - Yevheniia KANTEMYR 21-12 / 17-21 / 21-6 Nataliia NIKULINA - 32
Round 3 - Nurgul YILMAZ 21-11 / 21-14 Jorina JANN - 19
Round 3 - Ravza BODUR 21-12 / 21-13 Sevval Naz ISIK - 19
Quarter-final - Galina MEZENTSEVA 20-22 / 21-18 / 21-18 Tugce DAMAR - 46
Quarter-final - Cansu ERÇETIN 21-13 / 21-14 Tugcenur KORKMAZ - 19
Quarter-final - Yevheniia KANTEMYR 21-13 / 21-14 Svetlana SUTIAGINA - 23
Quarter-final - Ravza BODUR 21-14 / 22-20 Nurgul YILMAZ - 28
Semi-final - Cansu ERÇETIN 21-19 / 21-13 Galina MEZENTSEVA - 28
Semi-final - Yevheniia KANTEMYR 21-17 / 21-18 Ravza BODUR - 26
Final - Yevheniia KANTEMYR 21-16 / 11-21 / 22-20 Cansu ERÇETIN - 46
XD
Round 1 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-7 / 21-18 Efe Fehmi AYRALER / Sumeyye TOPAC - 14
Round 1 - Burak MISIRLIOGLU / Zehra Ceren KALAYCI 19-21 / 21-12 / 21-15 Muhammed GOKTEPE / Nursin SEVGIN - 34
Round 1 - Berat CAMBAZ / Sumeyye TUNCER 21-11 / 21-12 Mazlum TOKDEMIR / Bilge SABANCI - 19
Round 1 - Vladislav PROSEKOV / Svetlana SUTIAGINA 21-4 / 21-12 Salih Dogu OZTURK / Nehir Meral DENIZ - 17
Round 1 - Samet Burak BAL / Irmak Buse KIRAL 21-19 / 21-10 Ilfat AKCHURIN / Galina LISOCHKINA - 5
Round 1 - Nurullah CALIK / Iremsu CURUK 21-14 / 18-21 / 21-17 Bugra Kaan GOKSEL / Sena SONAC - 39
Round 1 - Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR 21-10 / 21-8 AlI Devran ACIKSU / Rabianur HACIOGLU - 18
Round 1 - Muhammet ESENDEMIR / Selen GUNGOR 21-5 / 21-14 Ali ISRAFILOV / Zhala AHMADOVA - 16
Round 1 - Liano PANZA / Jorina JANN 19-21 / 21-13 / 21-17 Berkan ATES / Zeynep Tuana CELEBI - 34
Round 1 - Georgii PETROV / Maria LEZZHOVA 21-14 / 21-15 Yigithan BILGE / Ikra Elif OZYIGIT - 28
Round 1 - Emirhan BILGE / Humeyra Reyhan DEMIRBAS 21-12 / 21-7 Yigitcan EROL / Ayse Nur DEMIR - 18
Round 1 - Ilia VESNOVSKIY / Daria KHARLAMPOVICH 21-10 / 21-11 Ozan OZEN / Ece TERZI - 17
Round 1 - Yusuf Samet CETINKAYA / Aleyna OZGUR 21-17 / 21-10 Elchin MAMMADOV / Nigar SAMADOVA - 18
Round 1 - Berat AYINDI / Firdevs KARAASLAN 21-16 / 21-13 Muhammed Hasim TURKSOY / Isilsu ARTAN - 20
Round 1 - Mehmet Can TOREMIS / Beren ASKAR 21-2 / 21-12 Eyup Eren BAKICI / Zhao Yi Wyman YEO - 15
Round 1 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-9 / 21-4 Burak CESITCIOGLU / Birsu TUNA - 15
Round 2 - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-12 / 21-11 Burak MISIRLIOGLU / Zehra Ceren KALAYCI - 18
Round 2 - Berat CAMBAZ / Sumeyye TUNCER 21-19 / 21-14 Vladislav PROSEKOV / Svetlana SUTIAGINA - 21
Round 2 - Nurullah CALIK / Iremsu CURUK 23-21 / 14-21 / 21-13 Samet Burak BAL / Irmak Buse KIRAL - 38
Round 2 - Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR 21-17 / 21-12 Muhammet ESENDEMIR / Selen GUNGOR - 19
Round 2 - Georgii PETROV / Maria LEZZHOVA 21-12 / 21-12 Liano PANZA / Jorina JANN - 21
Round 2 - Ilia VESNOVSKIY / Daria KHARLAMPOVICH 18-21 / 21-11 / 21-14 Emirhan BILGE / Humeyra Reyhan DEMIRBAS - 35
Round 2 - Berat AYINDI / Firdevs KARAASLAN 21-11 / 21-16 Yusuf Samet CETINKAYA / Aleyna OZGUR - 19
Round 2 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-16 / 21-10 Mehmet Can TOREMIS / Beren ASKAR - 20
Quarter-final - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-19 / 21-17 Berat CAMBAZ / Sumeyye TUNCER - 22
Quarter-final - Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR 21-17 / 21-18 Nurullah CALIK / Iremsu CURUK - 22
Quarter-final - Ilia VESNOVSKIY / Daria KHARLAMPOVICH 16-21 / 21-17 / 24-22 Georgii PETROV / Maria LEZZHOVA - 45
Quarter-final - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-18 / 21-14 Berat AYINDI / Firdevs KARAASLAN - 21
Semi-final - Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ 21-9 / 21-13 Burak Mert ALKAYA / Sude Naz DUYAR - 19
Semi-final - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 20-22 / 21-17 / 21-18 Ilia VESNOVSKIY / Daria KHARLAMPOVICH - 38
Final - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-19 / 21-16 Bugra AKTAS / Sinem YILDIZ - 29
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 23 49 3 13.0% 1710 74.35 00:22:39 3.28 0 0.0%
MS 50 110 10 20.0% 3821 76.42 00:25:49 2.96 0 0.0%
WD 27 60 6 22.2% 2152 79.7 00:28:13 2.82 0 0.0%
WS 53 117 11 20.8% 3985 75.19 00:25:44 2.92 0 0.0%
XD 31 69 7 22.6% 2404 77.55 00:23:02 3.37 0 0.0%
Total 184 405 37 20.1% 14072 76.48 00:25:17 3.02 0 0.0%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Ukraine 15 3 83.3%
Russia 39 14 73.6%
Germany 1 1 50.0%
Turkey 124 145 46.1%
Switzerland 4 5 44.4%
Azerbaijan 1 14 6.7%
Egypt 0 2 0.0%