Ukraine International  

Tournament Name: VICTOR Ukraine International 2021
Tournament Dates: 07/09/2021-10/09/2021
Location: Ukraine, Kharkiv
Category: International Series

Winners
Category Winner Runner-up
MD M HAIKAL Muhammad Nazri / Shaharuddin Junaidi W M ARIF Ishaan BHATNAGAR / Saipratheek. K KRISHNAPRASAD
MS Priyanshu RAJAWAT Sathish Kumar KARUNAKARAN
WD Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA
WS Polina BUHROVA Dounia PELUPESSY
XD Roy King YAP / Zi Xuan VALEREE SIOW Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 702 Eloi ADAM / Kenji LOVANG 21-16 / 21-12 Ivan DRUZCHENKO / Ivan MEDYNSKIY 773 27
Round 1 - Malik BOURAKKADI / Johannes PISTORIUS 21-15 / 21-11 Vlas ISAENKO / Vladyslav VOLNYANSKIY - 31
Round 1 - Ishaan BHATNAGAR / Saipratheek. K KRISHNAPRASAD 21-11 / 21-13 Marvin DATKO / Patrick SCHEIEL 155 29
Round 1 201 Ivan RUSEV / Iliyan STOYNOV 21-9 / 21-15 Petro TAKALO / Mikola TSYGANKOV - 21
Round 1 1046 Maksymilian DANIELAK / Mateusz DANIELAK 21-16 / 21-14 Oleg AMOSOV / Andrei DON 1076 31
Round 1 268 LOO Bing Kun / LWI Sheng Hao 21-14 / 21-10 Viacheslav YAKOVLEV / Nikita YEROMENKO 1076 23
Round 1 - Ravikrishna PS / Sankar Prasad UDAYAKUMAR 21-8 / 21-16 Yu-Yuan CHANG / Stephen JONG 1478 21
Round 1 255 Muhammad Nurfirdaus AZMAN / Roy King YAP 21-10 / 21-7 Volodymyr KOLUZAIEV / Vitaliy REVA - 22
Round 1 - Daniel HESS / Jan Colin VÖLKER 21-17 / 21-16 DANYLO BOSNIUK / Oleksandar SHMUNDYAK 417 31
Round 1 95 Torjus FLAATTEN / Vegard RIKHEIM 21-18 / 10-21 / 22-20 Collins Valentine FILIMON / Adi PRATAMA - 48
Round 1 200 M HAIKAL Muhammad Nazri / Shaharuddin Junaidi W M ARIF 21-11 / 21-12 Nithin H.V. / Navaneeth BOKKA - 20
Round 1 - Kushal RAJ / Prakash RAJ 21-12 / 21-9 Vladyslav LANDIAK / Danylo SKRYNNIK 789 19
Round 1 501 Andrej ANTOSKA / Jakub HORAK 21-8 / 21-11 YEHOR NECHAI / Danylo SHEVCHUK - 17
Round 2 702 Eloi ADAM / Kenji LOVANG 21-15 / 21-9 Philip BIRKER / Dominik STIPSITS 78 28
Round 2 - Ishaan BHATNAGAR / Saipratheek. K KRISHNAPRASAD 21-19 / 21-11 Malik BOURAKKADI / Johannes PISTORIUS - 33
Round 2 201 Ivan RUSEV / Iliyan STOYNOV 21-19 / 21-9 Glib BEKETOV / Mykhaylo MAKHNOVSKIY 104 31
Round 2 268 LOO Bing Kun / LWI Sheng Hao 21-15 / 21-16 Maksymilian DANIELAK / Mateusz DANIELAK 1046 25
Round 2 - Ravikrishna PS / Sankar Prasad UDAYAKUMAR 21-14 / 14-21 / 21-16 Muhammad Nurfirdaus AZMAN / Roy King YAP 255 52
Round 2 - Daniel HESS / Jan Colin VÖLKER 21-17 / 21-16 Torjus FLAATTEN / Vegard RIKHEIM 95 30
Round 2 200 M HAIKAL Muhammad Nazri / Shaharuddin Junaidi W M ARIF 21-18 / 21-13 Kushal RAJ / Prakash RAJ - 24
Round 2 94 Fabien DELRUE / William VILLEGER 21-17 / 21-12 Andrej ANTOSKA / Jakub HORAK 501 26
Quarter-final - Ishaan BHATNAGAR / Saipratheek. K KRISHNAPRASAD 21-17 / 21-18 Eloi ADAM / Kenji LOVANG 702 34
Quarter-final 268 LOO Bing Kun / LWI Sheng Hao 21-18 / 21-15 Ivan RUSEV / Iliyan STOYNOV 201 28
Quarter-final - Ravikrishna PS / Sankar Prasad UDAYAKUMAR 21-18 / 21-15 Daniel HESS / Jan Colin VÖLKER - 36
Quarter-final 200 M HAIKAL Muhammad Nazri / Shaharuddin Junaidi W M ARIF 21-19 / 21-19 Fabien DELRUE / William VILLEGER 94 42
Semi-final - Ishaan BHATNAGAR / Saipratheek. K KRISHNAPRASAD 24-22 / 21-17 LOO Bing Kun / LWI Sheng Hao 268 40
Semi-final 200 M HAIKAL Muhammad Nazri / Shaharuddin Junaidi W M ARIF 21-19 / 21-14 Ravikrishna PS / Sankar Prasad UDAYAKUMAR - 35
Final 200 M HAIKAL Muhammad Nazri / Shaharuddin Junaidi W M ARIF 21-15 / 19-21 / 21-15 Ishaan BHATNAGAR / Saipratheek. K KRISHNAPRASAD - 59
MS (qual)
Round 1 499 Muhammad Shaqeem Eiman SHAHYAR 21-10 / 21-7 Nikita SHELEST - 19
Round 1 2065 Yu-Yuan CHANG 21-7 / 21-6 Maksym KRAVCHENKO - 16
Round 1 887 Ivan MEDYNSKIY 21-18 / 21-11 Marian LIPTAK 2081 23
Round 1 560 Oleksandar SHMUNDYAK 18-21 / 21-11 / 21-14 Tharun MANNEPALLI - 60
Round 1 - Siddhanth GUPTA 21-4 / 21-2 Heorhii ANDROPOV - 15
Round 1 - Joachim PERSSON 21-16 / 11-21 / 21-13 Mykhaylo MAKHNOVSKIY 850 37
Round 1 1909 Maksymilian DANIELAK 21-23 / 23-21 / 21-17 Ivan DRUZCHENKO 1080 53
Round 1 - Sathish Kumar KARUNAKARAN 21-9 / 21-13 Vladyslav LANDIAK 1859 22
Round 1 662 Philipp DREXLER 21-8 / 21-11 Volodymyr REPIAKH - 19
Round 1 - Arthur BOUDIER 21-14 / 22-20 Danylo SKRYNNIK 1859 36
Round 1 519 Julien SCHEIWILLER 21-11 / 21-7 Mykola SHKLIAIEV - 26
Round 1 - Sai Charan KOYA 22-20 / 21-12 Vitaliy REVA - 35
Round 1 460 LEE Shun Yang 21-14 / 21-11 Nikita YEROMENKO 2081 25
Round 1 734 Wai Yap WYMAN GOH W.O. Maksym PAZIUK 1859 0
Round 1 - Sai Vishnu PULLELA 21-8 / 21-12 Nicolai CONDRATIUC 907 20
Round 1 1855 Stephen JONG 20-22 / 21-16 / 21-16 Danylo SHEVCHUK 1859 45
Round 1 1091 Ken Yon ONG 21-12 / 21-13 Mikola TSYGANKOV - 28
Round 1 - Artem LYTVYNENKO 21-14 / 21-8 Ragnar SEPP 569 21
Round 1 1855 Viacheslav YAKOVLEV 21-19 / 9-21 / 21-18 Kavin Thangam KAVIN - 41
Round 1 - R.Vikash Prabhu . 21-10 / 21-14 YEHOR NECHAI - 25
Round 1 737 Kilian MEUSBURGER 21-16 / 19-21 / 21-8 Mykhailo VYSHNEVYI - 53
Round 1 1907 Andrej ANTOSKA 21-10 / 21-9 Petro TAKALO - 19
Round 1 554 Meiraba LUWANG 21-7 / 21-5 Hlib DEREVIANKO - 18
Round 1 499 KOK Jing Hong 21-11 / 21-11 Volodymyr KOLUZAIEV - 24
Round 1 352 AMAN FAROGH SANJAY , 19-21 / 21-15 / 21-17 Oleg AMOSOV 1837 38
Round 1 - ROHAN GURBANI 21-12 / 21-11 Vladyslav VOLNYANSKIY 1513 19
Round 1 1599 Valeriy ATRASHCHENKOV W.O. Bidyasagar SALAM - 0
Round 1 1343 Andrei DON 21-18 / 21-10 Yevhen KOBZAR 1680 30
Round 2 499 Muhammad Shaqeem Eiman SHAHYAR W.O. Markus BARTH 416 0
Round 2 2065 Yu-Yuan CHANG 21-18 / 9-21 / 21-15 Ivan MEDYNSKIY 887 36
Round 2 560 Oleksandar SHMUNDYAK 19-21 / 21-10 / 21-16 Siddhanth GUPTA - 57
Round 2 - Joachim PERSSON 21-14 / 22-20 Maksymilian DANIELAK 1909 28
Round 2 - Sathish Kumar KARUNAKARAN W.O. Varun KAPUR 389 0
Round 2 662 Philipp DREXLER 15-21 / 21-10 / 21-14 Arthur BOUDIER - 49
Round 2 - Sai Charan KOYA 19-21 / 21-9 / 23-21 Julien SCHEIWILLER 519 63
Round 2 460 LEE Shun Yang 22-20 / 21-15 Wai Yap WYMAN GOH 734 30
Round 2 - Sai Vishnu PULLELA 21-7 / 21-7 Stephen JONG 1855 18
Round 2 1091 Ken Yon ONG 21-7 / 21-4 Artem LYTVYNENKO - 18
Round 2 1855 Viacheslav YAKOVLEV 21-13 / 12-21 / 21-12 R.Vikash Prabhu . - 45
Round 2 737 Kilian MEUSBURGER W.O. Glib BEKETOV 443 0
Round 2 554 Meiraba LUWANG 21-14 / 21-11 Andrej ANTOSKA 1907 24
Round 2 499 KOK Jing Hong 21-15 / 21-16 AMAN FAROGH SANJAY , 352 25
Round 2 - ROHAN GURBANI 21-18 / 21-19 Valeriy ATRASHCHENKOV 1599 28
Round 2 1343 Andrei DON W.O. Adi PRATAMA 437 0
Round 3 499 Muhammad Shaqeem Eiman SHAHYAR 21-15 / 21-13 Yu-Yuan CHANG 2065 22
Round 3 560 Oleksandar SHMUNDYAK 21-6 / 21-9 Joachim PERSSON - 21
Round 3 - Sathish Kumar KARUNAKARAN 21-11 / 21-15 Philipp DREXLER 662 35
Round 3 460 LEE Shun Yang 21-10 / 21-7 Sai Charan KOYA - 23
Round 3 1091 Ken Yon ONG 21-11 / 21-15 Sai Vishnu PULLELA - 31
Round 3 1855 Viacheslav YAKOVLEV 8-21 / 21-18 / 21-18 Kilian MEUSBURGER 737 57
Round 3 554 Meiraba LUWANG 7-21 / 21-14 / 21-12 KOK Jing Hong 499 46
Round 3 - ROHAN GURBANI 21-12 / 21-16 Andrei DON 1343 27
MS
Round 1 1091 Ken Yon ONG 21-9 / 21-15 Markus BARTH 416 23
Round 1 228 Collins Valentine FILIMON 21-10 / 21-14 Glib BEKETOV 443 26
Round 1 277 Kyrylo LEONOV 21-14 / 21-19 Kartikey GULSHAN KUMAR 141 49
Round 1 - ROHAN GURBANI 21-7 / 21-9 Anirudh JANARDHANAN 366 18
Round 1 125 Mithun MANJUNATH 21-11 / 21-15 Brian HOLTSCHKE 261 38
Round 1 262 Jia Heng Jason TEH 21-9 / 21-19 Adi PRATAMA 437 38
Round 1 164 Ivan RUSEV 21-10 / 17-21 / 26-24 Viacheslav YAKOVLEV 1855 72
Round 1 - Sathish Kumar KARUNAKARAN 21-12 / 21-17 Enogat ROY 323 41
Round 1 276 Iliyan STOYNOV 19-21 / 21-18 / 21-18 Fabian ROTH 411 62
Round 1 138 DANYLO BOSNIUK 21-15 / 21-11 Varun KAPUR 389 33
Round 1 460 LEE Shun Yang 21-14 / 21-15 Mateusz DANIELAK 394 26
Round 1 303 Priyanshu RAJAWAT 21-13 / 21-15 Bernardo ATILANO 131 35
Round 1 173 Kevin Arokia WALTER 21-14 / 21-11 Muhammad Shaqeem Eiman SHAHYAR 499 29
Round 1 159 Fabio CAPONIO 21-12 / 21-14 S.Sankar Muthusamy SUBRAMANIAN 257 36
Round 1 554 Meiraba LUWANG 21-8 / 21-19 Oleksandar SHMUNDYAK 560 42
Round 1 97 Chirag SEN 21-12 / 21-11 Matthew ABELA 219 24
Round 2 1091 Ken Yon ONG 21-13 / 21-15 Collins Valentine FILIMON 228 29
Round 2 277 Kyrylo LEONOV 17-21 / 21-18 / 21-19 ROHAN GURBANI - 58
Round 2 262 Jia Heng Jason TEH 21-18 / 21-13 Mithun MANJUNATH 125 43
Round 2 - Sathish Kumar KARUNAKARAN 19-21 / 21-18 / 21-15 Ivan RUSEV 164 80
Round 2 138 DANYLO BOSNIUK 21-10 / 21-13 Iliyan STOYNOV 276 31
Round 2 303 Priyanshu RAJAWAT 21-16 / 21-19 LEE Shun Yang 460 36
Round 2 173 Kevin Arokia WALTER 21-19 / 21-13 Fabio CAPONIO 159 38
Round 2 554 Meiraba LUWANG 21-12 / 21-9 Chirag SEN 97 24
Quarter-final 1091 Ken Yon ONG 21-15 / 21-13 Kyrylo LEONOV 277 32
Quarter-final - Sathish Kumar KARUNAKARAN 15-21 / 21-17 / 21-10 Jia Heng Jason TEH 262 59
Quarter-final 303 Priyanshu RAJAWAT 21-16 / 21-19 DANYLO BOSNIUK 138 41
Quarter-final 554 Meiraba LUWANG 21-14 / 21-10 Kevin Arokia WALTER 173 27
Semi-final - Sathish Kumar KARUNAKARAN 19-21 / 21-17 / 21-17 Ken Yon ONG 1091 70
Semi-final 303 Priyanshu RAJAWAT 21-17 / 21-17 Meiraba LUWANG 554 43
Final 303 Priyanshu RAJAWAT 21-17 / 21-18 Sathish Kumar KARUNAKARAN - 46
WD
Round 1 44 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 21-11 / 21-3 Arina MARUSHCHAK / Anastasiia PROKOPOVYCH - 17
Round 1 - Annabella JÄGER / Leona MICHALSKI 19-21 / 21-9 / 21-12 Aline MÜLLER / Caroline RACLOZ - 54
Round 1 289 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 13-21 / 21-19 / 21-13 Simran SINGHI / Ritika THAKER 110 57
Round 1 186 Flavie VALLET / Emilie VERCELOT 21-18 / 21-16 POTAPENKO Tetyana / Polina TKACH - 30
Round 1 - Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-13 / 21-14 Lucie AMIGUET / Anna TATRANOVA - 28
Round 1 - Nadia FANKHAUSER / Dounia PELUPESSY 21-11 / 21-14 Anastasiya PROZOROVA / Valeriya RUDAKOVA 107 28
Round 1 454 Polina BUHROVA / Yana SOBKO W.O. Treesa JOLLY / GAYATRI GOPICHAND PULLELA - 0
Round 1 162 LOW Yeen Yuan / Zi Xuan VALEREE SIOW 21-10 / 21-17 Serena AU YEONG / Katharina HOCHMEIR 90 37
Quarter-final 44 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 19-21 / 21-19 / 21-17 Annabella JÄGER / Leona MICHALSKI - 59
Quarter-final 289 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 21-15 / 21-9 Flavie VALLET / Emilie VERCELOT 186 31
Quarter-final - Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-10 / 21-8 Nadia FANKHAUSER / Dounia PELUPESSY - 30
Quarter-final 162 LOW Yeen Yuan / Zi Xuan VALEREE SIOW 21-18 / 21-9 Polina BUHROVA / Yana SOBKO 454 30
Semi-final 289 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 21-14 / 21-14 Kati-Kreet MARRAN / Helina RÜÜTEL 44 30
Semi-final - Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-16 / 21-18 LOW Yeen Yuan / Zi Xuan VALEREE SIOW 162 40
Final - Stine KÜSPERT / Emma MOSZCZYNSKI 21-18 / 19-21 / 21-15 Mariia STOLIARENKO / Yelyzaveta ZHARKA 289 68
WS (qual)
Round 1 - Yevgeniya PAKSYUTOVA 21-16 / 21-18 Sheethal DIWAKAR - 29
Round 1 - KEYURA MOPATI W.O. Amina ASADOVA - 0
Round 2 - Varvara FROLOVA W.O. Lucie AMIGUET - 0
Round 2 - Anastasiia ALYMOVA 21-23 / 21-12 / 21-18 Yevgeniya PAKSYUTOVA - 38
Round 2 - KEYURA MOPATI 21-11 / 21-13 Hanna IVANOVA - 25
WS
Round 1 1059 Julie FRANCONVILLE 22-20 / 23-21 Meenal RAUTELA - 37
Round 1 360 Milena SCHNIDER 21-12 / 24-22 Katarina VARGOVA 342 34
Round 1 166 Georgina BLAND 24-22 / 21-13 POTAPENKO Tetyana - 33
Round 1 350 Mariia STOLIARENKO 21-13 / 21-9 Anastasiia ALYMOVA - 22
Round 1 443 Anna TATRANOVA 22-20 / 21-7 Natalya VOYTSEKH 119 27
Round 1 333 Valeriya RUDAKOVA 21-4 / 21-8 Amina ASADOVA - 16
Round 1 - KEYURA MOPATI 17-21 / 21-17 / 21-18 Lucie AMIGUET - 62
Round 1 455 Dounia PELUPESSY 21-8 / 21-11 Vlada GINGA 246 27
Round 1 351 Aadya VARIYATH 22-20 / 21-18 Varvara FROLOVA - 38
Round 1 148 IRA SHARMA 21-13 / 21-8 Anastasiya PROZOROVA 280 27
Round 1 292 Nadia FANKHAUSER 22-20 / 23-21 Arina MARUSHCHAK 1180 36
Round 1 131 Agnes KOROSI 21-2 / 21-3 N Arba - 14
Round 1 285 Polina BUHROVA 21-16 / 21-13 Janani ANANTHAKUMAR - 33
Round 1 668 Kriti BHARADWAJ 21-11 / 21-12 Helis PAJUSTE 205 24
Round 1 259 Anupama UPADHYAYA 21-13 / 21-12 Yana SOBKO 784 26
Round 1 118 Malvika BANSOD 21-14 / 21-3 Anastasiia PROKOPOVYCH 1180 21
Round 2 360 Milena SCHNIDER 21-19 / 21-14 Julie FRANCONVILLE 1059 32
Round 2 350 Mariia STOLIARENKO W.O. Georgina BLAND 166 0
Round 2 443 Anna TATRANOVA 21-11 / 21-17 Valeriya RUDAKOVA 333 26
Round 2 455 Dounia PELUPESSY 21-14 / 21-14 KEYURA MOPATI - 31
Round 2 351 Aadya VARIYATH 21-15 / 21-17 IRA SHARMA 148 39
Round 2 131 Agnes KOROSI 21-18 / 21-15 Nadia FANKHAUSER 292 30
Round 2 285 Polina BUHROVA 21-18 / 21-6 Kriti BHARADWAJ 668 31
Round 2 118 Malvika BANSOD 21-16 / 21-8 Anupama UPADHYAYA 259 33
Quarter-final 350 Mariia STOLIARENKO 16-21 / 23-21 / 23-21 Milena SCHNIDER 360 59
Quarter-final 455 Dounia PELUPESSY 21-18 / 21-16 Anna TATRANOVA 443 34
Quarter-final 351 Aadya VARIYATH 21-19 / 17-21 / 21-16 Agnes KOROSI 131 60
Quarter-final 285 Polina BUHROVA 21-15 / 5-21 / 21-14 Malvika BANSOD 118 50
Semi-final 455 Dounia PELUPESSY 12-21 / 21-9 / 21-18 Mariia STOLIARENKO 350 53
Semi-final 285 Polina BUHROVA 21-8 / 21-15 Aadya VARIYATH 351 36
Final 285 Polina BUHROVA 21-17 / 21-12 Dounia PELUPESSY 455 34
XD (qual)
Round 1 - Petro TAKALO / N Arba W.O. S.Sankar Muthusamy SUBRAMANIAN / S.S.Lakshmi Priyanka SUBRAMANIAN - 0
XD
Round 1 76 Patrick SCHEIEL / Franziska VOLKMANN 21-14 / 25-23 Julien SCHEIWILLER / Lucie AMIGUET - 34
Round 1 - Navaneeth BOKKA / Ritika THAKER 21-4 / 21-5 Mykola SHKLIAIEV / Anastasiia ALYMOVA - 18
Round 1 - Marvin DATKO / Leona MICHALSKI 21-15 / 21-16 Oleksandar SHMUNDYAK / Natalya VOYTSEKH - 36
Round 1 449 DANYLO BOSNIUK / Yevgeniya PAKSYUTOVA 21-15 / 21-10 Petro TAKALO / N Arba - 20
Round 1 121 Dominik STIPSITS / Serena AU YEONG 17-21 / 21-16 / 21-13 Nithin H.V. / Simran SINGHI - 53
Round 1 311 Kenji LOVANG / Flavie VALLET 23-21 / 15-21 / 24-22 Ivan DRUZCHENKO / Mariia STOLIARENKO - 48
Round 1 - Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI 21-18 / 21-8 Ivan MEDYNSKIY / Anastasiia PROKOPOVYCH - 26
Round 1 454 Muhammad Nurfirdaus AZMAN / LOW Yeen Yuan 21-9 / 21-15 Glib BEKETOV / Arina MARUSHCHAK - 24
Round 1 273 Yann ORTEU / Aline MÜLLER 21-17 / 21-19 Volodymyr KOLUZAIEV / POTAPENKO Tetyana - 40
Round 1 - Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT 21-17 / 18-21 / 23-21 Valeriy ATRASHCHENKOV / Valeriya RUDAKOVA 1153 55
Round 1 - Nikita YEROMENKO / Varvara FROLOVA 21-16 / 21-18 Arthur BOUDIER / Julie FRANCONVILLE - 25
Round 1 - Malik BOURAKKADI / Annabella JÄGER 21-19 / 21-14 Mykhaylo MAKHNOVSKIY / Anastasiya PROZOROVA 125 32
Round 1 - Vitaliy REVA / Yana SOBKO 21-16 / 21-19 Jakub HORAK / Katarina VARGOVA 865 24
Round 1 - Ishaan BHATNAGAR / Tanisha CRASTO 22-20 / 21-19 Eloi ADAM / Sharone BAUER - 39
Round 1 333 Roy King YAP / Zi Xuan VALEREE SIOW 22-20 / 21-14 Oleg AMOSOV / Polina BUHROVA - 30
Round 1 96 Philip BIRKER / Katharina HOCHMEIR 21-12 / 18-21 / 21-15 Viacheslav YAKOVLEV / Polina TKACH 800 47
Round 2 - Navaneeth BOKKA / Ritika THAKER 21-16 / 21-15 Patrick SCHEIEL / Franziska VOLKMANN 76 28
Round 2 449 DANYLO BOSNIUK / Yevgeniya PAKSYUTOVA 21-15 / 21-18 Marvin DATKO / Leona MICHALSKI - 30
Round 2 311 Kenji LOVANG / Flavie VALLET 21-16 / 21-15 Dominik STIPSITS / Serena AU YEONG 121 29
Round 2 - Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI 21-13 / 21-14 Muhammad Nurfirdaus AZMAN / LOW Yeen Yuan 454 34
Round 2 - Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT 21-7 / 21-18 Yann ORTEU / Aline MÜLLER 273 27
Round 2 - Malik BOURAKKADI / Annabella JÄGER 21-14 / 23-21 Nikita YEROMENKO / Varvara FROLOVA - 32
Round 2 - Ishaan BHATNAGAR / Tanisha CRASTO 21-16 / 21-14 Vitaliy REVA / Yana SOBKO - 31
Round 2 333 Roy King YAP / Zi Xuan VALEREE SIOW 21-14 / 21-14 Philip BIRKER / Katharina HOCHMEIR 96 27
Quarter-final 449 DANYLO BOSNIUK / Yevgeniya PAKSYUTOVA 30-29 / 21-12 Navaneeth BOKKA / Ritika THAKER - 34
Quarter-final - Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI 21-17 / 21-16 Kenji LOVANG / Flavie VALLET 311 29
Quarter-final - Malik BOURAKKADI / Annabella JÄGER 13-21 / 21-19 / 21-15 Jan Colin VÖLKER / Stine KÜSPERT - 51
Quarter-final 333 Roy King YAP / Zi Xuan VALEREE SIOW 24-22 / 20-22 / 21-17 Ishaan BHATNAGAR / Tanisha CRASTO - 61
Semi-final - Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI 19-21 / 21-17 / 21-12 DANYLO BOSNIUK / Yevgeniya PAKSYUTOVA 449 48
Semi-final 333 Roy King YAP / Zi Xuan VALEREE SIOW 21-17 / 21-14 Malik BOURAKKADI / Annabella JÄGER - 32
Final 333 Roy King YAP / Zi Xuan VALEREE SIOW 21-19 / 21-12 Johannes PISTORIUS / Emma MOSZCZYNSKI - 29
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 28 59 3 10.7% 2094 74.79 00:30:49 2.43 0 0.0%
MS 31 68 6 19.4% 2430 78.39 00:40:17 1.95 4 12.9%
WD 14 32 4 28.6% 1122 80.14 00:38:30 2.08 1 7.1%
WS 30 65 5 16.7% 2295 76.5 00:34:10 2.24 2 6.7%
XD 31 69 7 22.6% 2575 83.06 00:34:37 2.4 1 3.2%
Total 134 293 25 18.7% 10516 78.48 00:35:26 2.21 8 6.0%

Most Consecutive Points in a Set


Biggest Comeback in a Set


Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Malaysia 31 9 77.5%
England 2 1 66.7%
Hungary 2 1 66.7%
Denmark 2 1 66.7%
Singapore 2 1 66.7%
Germany 19 11 63.3%
India 53 31 63.1%
Bulgaria 4 3 57.1%
France 8 7 53.3%
Italy 1 1 50.0%
Switzerland 12 13 48.0%
Austria 5 6 45.5%
Estonia 2 3 40.0%
Poland 2 4 33.3%
Romania 1 2 33.3%
Norway 1 2 33.3%
Ukraine 31 65 32.3%
Slovakia 2 5 28.6%
3 11 21.4%
Malta 0 1 0.0%
Indonesia 0 1 0.0%
Portugal 0 1 0.0%
Morocco 0 1 0.0%
Moldova 0 2 0.0%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2021 Priyanshu RAJAWAT Sathish Kumar KARUNAKARAN 21-17 / 21-18