Denmark Junior (U17)  

Tournament Name: VICTOR Denmark Junior (U17) 2021
Tournament Dates: 21/10/2021-24/10/2021
Location: Denmark, Odense S
Category:

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE Kristoffer KOLDING / Sebastian Lassen NIELSEN
MS - U17 Mads Emil MONKE Prajwal SONAWANE
WD - U17 Anne MOURITSEN / Amanda Aarrebo PETERSEN Alberte ESPERSEN / Cathrine Marie WIND
WS - U17 Neysa CARIAPPA. A Karnika Srees SURESH
XD - U17 Jonathan BELISARIO / Anna KLAUSHOLM Calvin LUNDSGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - William Adrian ABILDTRUP / Sebastian MIKKELSEN 21-11 / 14-21 / 21-12 Jacob BAY / Jonathan BELISARIO - 44
Round 1 U17 - Isum ARACHCHIGE / Michael PANG 21-17 / 21-11 Gustav SjøDahl DAM / Anton Steen HANSEN - 34
Round 1 U17 - Jakob Clausen JESSEN / Emil Bach KRISTENSEN 21-18 / 21-15 Jonathan Specht HELMO / Theodor Brits SØRENSEN - 32
Round 1 U17 - Jakob Thierry ANDERSEN / Marius Ullerslev SIMONSEN 19-21 / 21-8 / 21-12 Wiktor CIERPISZ / Wojciech NYCH - 47
Round 1 U17 - Wojciech BUDNY / Mikolaj MORAWSKI 21-19 / 23-21 Daniel DOMDAL / Emil NØRGÅRD - 5
Round 1 U17 - Anton BLÜHDORN / Luis PONGRATZ 21-19 / 21-15 Mads Bang BRANDT / Felix Storm SZARAFIN - 28
Round 1 U17 - Mikkel Klinggaard ANDERSEN / Anders Svane OLESEN 21-18 / 21-16 Rafe Kenji BRAACH / Mark NIEMANN - 32
Round 1 U17 - Rasmus Vittov SCHØNEMANN / Oscar VESTER 18-21 / 21-17 / 21-18 Elof ÅBERG / Ebbe MILL - 44
Round 2 U17 - William Adrian ABILDTRUP / Sebastian MIKKELSEN 21-12 / 21-15 Eric TELLER / Luca WIECHMANN - 31
Round 2 U17 - Elias Mols KABELL / Kasper ZACHO 21-12 / 19-21 / 21-13 Isum ARACHCHIGE / Michael PANG - 39
Round 2 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 21-14 / 21-10 Jakob Clausen JESSEN / Emil Bach KRISTENSEN - 31
Round 2 U17 - Jens Frederik GULDBRANDT / Nikolaj SøGaard RASMUSSEN 7-21 / 21-10 / 27-25 Jakob Thierry ANDERSEN / Marius Ullerslev SIMONSEN - 2
Round 2 U17 - Martin HARBO / Rasmus KIEBITZ 21-16 / 21-15 Wojciech BUDNY / Mikolaj MORAWSKI - 33
Round 2 U17 - Mads ANDERSSON / Otto REILER 21-12 / 21-11 Anton BLÜHDORN / Luis PONGRATZ - 33
Round 2 U17 - Kristoffer KOLDING / Sebastian Lassen NIELSEN 21-14 / 21-11 Mikkel Klinggaard ANDERSEN / Anders Svane OLESEN - 27
Round 2 U17 - Robert NEBEL / Lasse Linderoth PEDERSEN 21-15 / 21-12 Rasmus Vittov SCHØNEMANN / Oscar VESTER - 27
Quarter-final U17 - William Adrian ABILDTRUP / Sebastian MIKKELSEN 21-18 / 18-21 / 21-14 Elias Mols KABELL / Kasper ZACHO - 44
Quarter-final U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 21-19 / 21-11 Jens Frederik GULDBRANDT / Nikolaj SøGaard RASMUSSEN - 30
Quarter-final U17 - Mads ANDERSSON / Otto REILER 21-18 / 21-19 Martin HARBO / Rasmus KIEBITZ - 33
Quarter-final U17 - Kristoffer KOLDING / Sebastian Lassen NIELSEN 21-10 / 21-14 Robert NEBEL / Lasse Linderoth PEDERSEN - 37
Semi-final U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 21-11 / 18-21 / 21-17 William Adrian ABILDTRUP / Sebastian MIKKELSEN - 48
Semi-final U17 - Kristoffer KOLDING / Sebastian Lassen NIELSEN 25-27 / 21-14 / 21-10 Mads ANDERSSON / Otto REILER - 52
Final U17 - Calvin LUNDSGAARD / Mads Emil MONKE 21-16 / 21-13 Kristoffer KOLDING / Sebastian Lassen NIELSEN - 17
MS
Round 1 U17 - Simon Bloch ØSTERGAARD 21-10 / 21-15 Mark NIEMANN - 29
Round 1 U17 - Elof ÅBERG 22-20 / 21-16 Jonathan Specht HELMO - 36
Round 1 U17 - Robert NEBEL 21-14 / 22-20 Anders Svane OLESEN - 35
Round 1 U17 - Daniel DOMDAL 21-16 / 21-8 Wojciech BUDNY - 29
Round 1 U17 - Aaron BAI 21-12 / 21-18 Magnus HANSEN - 32
Round 1 U17 - Mikkel LOESCH 21-10 / 21-16 Theodor Brits SØRENSEN - 23
Round 1 U17 - Isum ARACHCHIGE 21-6 / 21-8 Mads William STRØM - 19
Round 1 U17 - William Adrian ABILDTRUP 21-13 / 21-17 Oscar VESTER - 27
Round 1 U17 - Emil Bach KRISTENSEN 21-17 / 21-14 Felix Storm SZARAFIN - 29
Round 1 U17 - Prajwal SONAWANE 21-15 / 21-10 Elias Mols KABELL - 25
Round 1 U17 - Rafe Kenji BRAACH 15-21 / 21-17 / 21-18 August JÆGER - 50
Round 1 U17 - Jens Frederik GULDBRANDT 22-20 / 21-18 Anton BLÜHDORN - 39
Round 1 U17 - Anton Steen HANSEN 21-17 / 21-12 Wojciech NYCH - 33
Round 1 U17 - Michael PANG W.O. Frederik K. F. CHRISTENSEN - 0
Round 1 U17 - Nikolaj SøGaard RASMUSSEN 21-14 / 22-20 Kasper ZACHO - 32
Round 1 U17 - Jakob Thierry ANDERSEN 21-5 / 21-11 Ebbe MILL - 24
Round 1 U17 - Garret TAN 21-15 / 21-12 Rasmus KIEBITZ - 24
Round 1 U17 - Lasse Linderoth PEDERSEN 21-17 / 21-16 Gustav SjøDahl DAM - 27
Round 1 U17 - Salomon Adam THOMASEN 21-9 / 21-9 Wiktor CIERPISZ - 22
Round 1 U17 - Marius Ullerslev SIMONSEN 21-11 / 21-15 Emil NØRGÅRD - 29
Round 2 U17 - Simon Bloch ØSTERGAARD 22-20 / 14-21 / 21-19 Luca WIECHMANN - 58
Round 2 U17 - Elof ÅBERG 21-17 / 21-14 Rasmus Vittov SCHØNEMANN - 40
Round 2 U17 - Robert NEBEL 21-7 / 21-12 Mikolaj MORAWSKI - 40
Round 2 U17 - Aaron BAI 21-9 / 21-6 Daniel DOMDAL - 40
Round 2 U17 - Mikkel LOESCH 21-19 / 17-21 / 21-5 Mads ANDERSSON - 43
Round 2 U17 - Otto REILER 13-21 / 21-10 / 21-12 Isum ARACHCHIGE - 44
Round 2 U17 - Sebastian Lassen NIELSEN 16-21 / 21-14 / 21-19 William Adrian ABILDTRUP - 42
Round 2 U17 - Prajwal SONAWANE 21-11 / 21-4 Emil Bach KRISTENSEN - 14
Round 2 U17 - Jens Frederik GULDBRANDT 21-19 / 21-8 Rafe Kenji BRAACH - 23
Round 2 U17 - Luis PONGRATZ 21-15 / 21-11 Anton Steen HANSEN - 26
Round 2 U17 - Michael PANG 21-13 / 21-15 Jonathan LARSEN - 29
Round 2 U17 - Sebastian MIKKELSEN 14-21 / 22-20 / 21-9 Nikolaj SøGaard RASMUSSEN - 59
Round 2 U17 - Jakob Thierry ANDERSEN 21-16 / 21-14 Garret TAN - 30
Round 2 U17 - Mads Emil MONKE 21-15 / 21-12 Lasse Linderoth PEDERSEN - 31
Round 2 U17 - Salomon Adam THOMASEN 21-13 / 21-10 Martin HARBO - 22
Round 2 U17 - Eric TELLER 16-21 / 21-16 / 21-17 Marius Ullerslev SIMONSEN - 59
Round 3 U17 - Simon Bloch ØSTERGAARD 21-15 / 21-16 Elof ÅBERG - 33
Round 3 U17 - Aaron BAI 17-21 / 23-21 / 21-17 Robert NEBEL - 59
Round 3 U17 - Otto REILER 21-19 / 21-16 Mikkel LOESCH - 28
Round 3 U17 - Prajwal SONAWANE 21-16 / 21-15 Sebastian Lassen NIELSEN - 33
Round 3 U17 - Jens Frederik GULDBRANDT 21-9 / 21-15 Luis PONGRATZ - 33
Round 3 U17 - Sebastian MIKKELSEN 21-15 / 21-13 Michael PANG - 36
Round 3 U17 - Mads Emil MONKE 23-21 / 21-17 Jakob Thierry ANDERSEN - 36
Round 3 U17 - Salomon Adam THOMASEN 21-11 / 21-14 Eric TELLER - 31
Quarter-final U17 - Aaron BAI 21-9 / 21-6 Simon Bloch ØSTERGAARD - 27
Quarter-final U17 - Prajwal SONAWANE 21-14 / 21-14 Otto REILER - 34
Quarter-final U17 - Sebastian MIKKELSEN 21-17 / 21-6 Jens Frederik GULDBRANDT - 37
Quarter-final U17 - Mads Emil MONKE 21-14 / 21-16 Salomon Adam THOMASEN - 32
Semi-final U17 - Prajwal SONAWANE 21-13 / 21-17 Aaron BAI - 36
Semi-final U17 - Mads Emil MONKE 21-17 / 16-21 / 21-17 Sebastian MIKKELSEN - 37
Final U17 - Mads Emil MONKE 21-16 / 18-21 / 21-19 Prajwal SONAWANE - 0
WD
Round 1 U17 - Filippa KjæR KJELLBERG / Emilie SOELBERG 23-21 / 21-16 Maria LAUSTEN / Louise LILJEGREN - 33
Round 1 U17 - Anne MOURITSEN / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-14 / 21-18 Hannah CHRISTIANSEN / Annemette KjøLby HANSEN - 34
Round 1 U17 - Freia HANSEN / Anne MøLler KNUDSEN 24-22 / 22-20 Maiken JOHANSEN / Isabella MILTON - 44
Round 1 U17 - Lara-Sophie DREESSEN / Constanze WINNEFELD W.O. Sophia LEMMING / Kajsa VAN DALM - 0
Round 1 U17 - Dicte JENSEN / Luna TORP 19-21 / 21-19 / 21-10 Hanna NICZYPORUK / Amelia SOCHA - 42
Round 1 U17 - Alberte ESPERSEN / Cathrine Marie WIND 21-12 / 16-21 / 21-18 Neysa CARIAPPA. A / Karnika Srees SURESH - 50
Round 1 U17 - Amalie KJALKE / Rosalina LANGHOFF 21-14 / 21-7 Tilde Vesterskov ANDREASEN / Ellen Ringer GUDMAND - 31
Round 1 U17 - Benedicte MEEDOM / Simone SØRENSEN 21-8 / 21-15 Ida Klausholm JØRGENSEN / Mette Callesen KRAGH - 31
Round 2 U17 - Maja JANKO / Julia WOJCIK 21-16 / 22-20 Filippa KjæR KJELLBERG / Emilie SOELBERG - 30
Round 2 U17 - Anne MOURITSEN / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-11 / 21-14 Emilie BANG / Emma Kajsa Rue RASMUSSEN - 34
Round 2 U17 - Naja ABILDGAARD / Norah JEPPESEN 21-14 / 21-15 Freia HANSEN / Anne MøLler KNUDSEN - 35
Round 2 U17 - Anna KLAUSHOLM / Sarah SKRIVER 21-7 / 21-9 Lara-Sophie DREESSEN / Constanze WINNEFELD - 27
Round 2 U17 - Lene KRISTENSEN / Sofie Sieck OVERBECK 21-16 / 14-21 / 21-15 Dicte JENSEN / Luna TORP - 51
Round 2 U17 - Alberte ESPERSEN / Cathrine Marie WIND 21-12 / 22-20 Amra BOURAKKADI / Marie Sophie STERN - 35
Round 2 U17 - Amalie KJALKE / Rosalina LANGHOFF W.O. Klara BIRKEDAL / Caroline MøRch NILSEN - 0
Round 2 U17 - Anna-Sofie NIELSEN / Maria HøJlund TOMMERUP 21-11 / 27-25 Benedicte MEEDOM / Simone SØRENSEN - 46
Quarter-final U17 - Anne MOURITSEN / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-12 / 17-21 / 21-10 Maja JANKO / Julia WOJCIK - 46
Quarter-final U17 - Anna KLAUSHOLM / Sarah SKRIVER 21-14 / 21-15 Naja ABILDGAARD / Norah JEPPESEN - 34
Quarter-final U17 - Alberte ESPERSEN / Cathrine Marie WIND 21-10 / 21-13 Lene KRISTENSEN / Sofie Sieck OVERBECK - 31
Quarter-final U17 - Amalie KJALKE / Rosalina LANGHOFF 21-18 / 17-21 / 21-18 Anna-Sofie NIELSEN / Maria HøJlund TOMMERUP - 56
Semi-final U17 - Anne MOURITSEN / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-18 / 18-21 / 22-20 Anna KLAUSHOLM / Sarah SKRIVER - 58
Semi-final U17 - Alberte ESPERSEN / Cathrine Marie WIND 21-17 / 21-18 Amalie KJALKE / Rosalina LANGHOFF - 41
Final U17 - Anne MOURITSEN / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-17 / 17-21 / 21-12 Alberte ESPERSEN / Cathrine Marie WIND - 47
WS
Round 1 U17 - Alberte ESPERSEN 21-9 / 21-19 Rosalina LANGHOFF - 35
Round 1 U17 - Karnika Srees SURESH 21-12 / 21-18 Cathrine Marie WIND - 27
Round 1 U17 - Hanna NICZYPORUK 21-19 / 21-16 Dicte JENSEN - 28
Round 1 U17 - Anne MOURITSEN 21-17 / 21-13 Filippa KjæR KJELLBERG - 26
Round 1 U17 - Anna KLAUSHOLM 21-5 / 21-5 Tilde Vesterskov ANDREASEN - 24
Round 1 U17 - Benedicte MEEDOM 24-22 / 21-13 Victoria GREASLEY - 33
Round 1 U17 - Naja ABILDGAARD 21-14 / 21-9 Amelia SOCHA - 20
Round 1 U17 - Amanda Aarrebo PETERSEN 21-19 / 21-12 Anna-Sofie NIELSEN - 32
Round 1 U17 - Anne MøLler KNUDSEN 18-21 / 21-19 / 21-18 Emilie KESTING - 43
Round 1 U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-10 / 21-10 Emilie BANG - 28
Round 1 U17 - Lene KRISTENSEN 14-21 / 21-14 / 21-13 Sofie Sieck OVERBECK - 46
Round 1 U17 - Constanze WINNEFELD 21-16 / 21-15 Luna TORP - 25
Round 2 U17 - Maja JANKO 21-12 / 21-14 Mette Callesen KRAGH - 26
Round 2 U17 - Alberte ESPERSEN 21-7 / 21-10 Klara BIRKEDAL - 28
Round 2 U17 - Karnika Srees SURESH 21-23 / 21-15 / 21-14 Lara-Sophie DREESSEN - 44
Round 2 U17 - Hanna NICZYPORUK 21-13 / 21-13 Michelle BERG - 23
Round 2 U17 - Freia HANSEN 21-12 / 21-9 Maria HøJlund TOMMERUP - 25
Round 2 U17 - Anne MOURITSEN 21-16 / 21-7 Mathilde SLOTSAGER - 24
Round 2 U17 - Anna KLAUSHOLM 21-10 / 21-16 Norah JEPPESEN - 29
Round 2 U17 - Benedicte MEEDOM 21-10 / 21-6 Ida Klausholm JØRGENSEN - 21
Round 2 U17 - Naja ABILDGAARD 21-18 / 21-11 Louise LILJEGREN - 25
Round 2 U17 - Sophia LEMMING 16-21 / 21-8 / 21-9 Amanda Aarrebo PETERSEN - 32
Round 2 U17 - Julie Da Costa CARLSEN 21-14 / 20-22 / 21-12 Anne MøLler KNUDSEN - 42
Round 2 U17 - Julia WOJCIK 21-11 / 21-15 Ellen Ringer GUDMAND - 24
Round 2 U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-6 / 21-4 Maiken JOHANSEN - 25
Round 2 U17 - Sarah SKRIVER 21-5 / 21-12 Lene KRISTENSEN - 26
Round 2 U17 - Amalie KJALKE 21-18 / 21-15 Constanze WINNEFELD - 35
Round 3 U17 - Alberte ESPERSEN 21-15 / 16-21 / 21-16 Maja JANKO - 46
Round 3 U17 - Karnika Srees SURESH 21-4 / 21-6 Hanna NICZYPORUK - 18
Round 3 U17 - Anne MOURITSEN 21-11 / 21-10 Freia HANSEN - 32
Round 3 U17 - Anna KLAUSHOLM 21-16 / 21-12 Benedicte MEEDOM - 36
Round 3 U17 - Sophia LEMMING 21-18 / 30-28 Naja ABILDGAARD - 37
Round 3 U17 - Julie Da Costa CARLSEN 17-21 / 21-16 / 21-10 Julia WOJCIK - 41
Round 3 U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-18 / 21-10 Sarah SKRIVER - 32
Quarter-final U17 - Karnika Srees SURESH 21-14 / 22-20 Alberte ESPERSEN - 33
Quarter-final U17 - Anna KLAUSHOLM 21-19 / 21-14 Anne MOURITSEN - 41
Quarter-final U17 - Sophia LEMMING 23-21 / 21-16 Julie Da Costa CARLSEN - 35
Quarter-final U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-13 / 21-11 Amalie KJALKE - 27
Semi-final U17 - Karnika Srees SURESH 21-19 / 21-10 Anna KLAUSHOLM - 36
Semi-final U17 - Neysa CARIAPPA. A 14-21 / 21-9 / 21-13 Sophia LEMMING - 45
Final U17 - Neysa CARIAPPA. A 21-18 / 21-11 Karnika Srees SURESH - 25
XD
Round 1 U17 - Luis PONGRATZ / Lara-Sophie DREESSEN W.O. Rasmus Vittov SCHØNEMANN / Caroline MøRch NILSEN - 4
Round 1 U17 - Luca WIECHMANN / Constanze WINNEFELD 21-19 / 24-22 Jonathan LARSEN / Maiken JOHANSEN - 29
Round 2 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-15 / 18-21 / 21-15 Jakob Clausen JESSEN / Sophia LEMMING - 53
Round 2 U17 - Aaron BAI / Rosalina LANGHOFF 22-20 / 17-21 / 21-12 Rasmus KIEBITZ / Benedicte MEEDOM - 39
Round 2 U17 - Lasse Linderoth PEDERSEN / Naja ABILDGAARD 21-13 / 21-18 Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN - 25
Round 2 U17 - Mikkel Klinggaard ANDERSEN / Emma Kajsa Rue RASMUSSEN 21-8 / 21-11 Felix Storm SZARAFIN / Louise LILJEGREN - 24
Round 2 U17 - Mikolaj MORAWSKI / Maja JANKO 22-24 / 21-16 / 21-14 Kasper ZACHO / Mathilde SLOTSAGER - 38
Round 2 U17 - Elias Mols KABELL / Mette Callesen KRAGH 16-21 / 22-20 / 21-18 Anders Svane OLESEN / Maria LAUSTEN - 45
Round 2 U17 - Anton Steen HANSEN / Norah JEPPESEN 16-21 / 21-17 / 21-14 Jakob Thierry ANDERSEN / Emilie SOELBERG - 41
Round 2 U17 - Emil NØRGÅRD / Emilie BANG 21-23 / 21-18 / 21-15 Luis PONGRATZ / Lara-Sophie DREESSEN - 43
Round 2 U17 - Luca WIECHMANN / Constanze WINNEFELD 19-21 / 21-15 / 21-14 Wojciech BUDNY / Hanna NICZYPORUK - 36
Round 2 U17 - Jonathan BELISARIO / Anna KLAUSHOLM 21-12 / 21-12 Marius Ullerslev SIMONSEN / Julie Da Costa CARLSEN - 30
Round 2 U17 - Otto REILER / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-13 / 21-11 Mads William STRØM / Johanna Kopprasch SØRENSEN - 26
Round 2 U17 - Jacob BAY / Alberte ESPERSEN 16-21 / 21-14 / 21-14 Mads ANDERSSON / Anna-Sofie NIELSEN - 1
Round 2 U17 - Simon Bloch ØSTERGAARD / Anne MOURITSEN 21-14 / 21-17 Mikkel LOESCH / Isabella MILTON - 32
Round 2 U17 - Kristoffer KOLDING / Simone SØRENSEN 21-16 / 21-12 Daniel DOMDAL / Freia HANSEN - 35
Round 2 U17 - Martin HARBO / Anne MøLler KNUDSEN 21-10 / 21-15 Mads Bang BRANDT / Dicte JENSEN - 28
Round 2 U17 - Wojciech NYCH / Julia WOJCIK 21-17 / 21-12 Ebbe MILL / Victoria GREASLEY - 23
Round 3 U17 - Calvin LUNDSGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-14 / 21-11 Aaron BAI / Rosalina LANGHOFF - 33
Round 3 U17 - Mikkel Klinggaard ANDERSEN / Emma Kajsa Rue RASMUSSEN 21-8 / 21-8 Lasse Linderoth PEDERSEN / Naja ABILDGAARD - 25
Round 3 U17 - Elias Mols KABELL / Mette Callesen KRAGH 21-19 / 21-9 Mikolaj MORAWSKI / Maja JANKO - 28
Round 3 U17 - Anton Steen HANSEN / Norah JEPPESEN 14-21 / 21-16 / 21-16 Emil NØRGÅRD / Emilie BANG - 43
Round 3 U17 - Jonathan BELISARIO / Anna KLAUSHOLM 21-14 / 21-7 Luca WIECHMANN / Constanze WINNEFELD - 27
Round 3 U17 - Otto REILER / Amanda Aarrebo PETERSEN 21-15 / 21-19 Jacob BAY / Alberte ESPERSEN - 30
Round 3 U17 - Kristoffer KOLDING / Simone SØRENSEN 21-13 / 21-15 Simon Bloch ØSTERGAARD / Anne MOURITSEN - 33
Round 3 U17 - Martin HARBO / Anne MøLler KNUDSEN 21-12 / 18-21 / 21-15 Wojciech NYCH / Julia WOJCIK - 38
Quarter-final U17 - Calvin LUNDSGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-10 / 21-11 Mikkel Klinggaard ANDERSEN / Emma Kajsa Rue RASMUSSEN - 26
Quarter-final U17 - Anton Steen HANSEN / Norah JEPPESEN 16-21 / 21-16 / 21-14 Elias Mols KABELL / Mette Callesen KRAGH - 46
Quarter-final U17 - Jonathan BELISARIO / Anna KLAUSHOLM 21-23 / 21-17 / 21-15 Otto REILER / Amanda Aarrebo PETERSEN - 49
Quarter-final U17 - Kristoffer KOLDING / Simone SØRENSEN 21-17 / 21-15 Martin HARBO / Anne MøLler KNUDSEN - 30
Semi-final U17 - Calvin LUNDSGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP 21-8 / 21-17 Anton Steen HANSEN / Norah JEPPESEN - 26
Semi-final U17 - Jonathan BELISARIO / Anna KLAUSHOLM 26-24 / 21-17 Kristoffer KOLDING / Simone SØRENSEN - 36
Final U17 - Jonathan BELISARIO / Anna KLAUSHOLM 23-21 / 20-22 / 24-22 Calvin LUNDSGAARD / Maria HøJlund TOMMERUP - 70
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 23 54 8 34.8% 1954 84.96 00:32:37 2.61 0 0.0%
MS 50 110 10 20.0% 3873 77.46 00:33:07 2.34 0 0.0%
WD 21 49 7 33.3% 1793 85.38 00:39:49 2.14 0 0.0%
WS 41 90 8 19.5% 3121 76.12 00:31:13 2.44 0 0.0%
XD 32 77 13 40.6% 2812 87.88 00:34:00 2.58 1 3.1%
Total 167 380 46 27.5% 13553 81.16 00:33:36 2.42 1 0.6%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
India 16 3 84.2%
U.S.A. 6 3 66.7%
120 118 50.4%
England 1 1 50.0%
Denmark 10 13 43.5%
Poland 8 14 36.4%
Germany 6 15 28.6%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2021 Mads Emil MONKE Prajwal SONAWANE 21-16 / 18-21 / 21-19