Stockholm Junior  

Tournament Name: FZ FORZA Stockholm Junior 2022
Tournament Dates: 29/04/2022-01/05/2022
Location: Sweden, Täby
Category: Junior International Series

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U19 Muh Putra ERWIANSYAH / Patra Harapan RINDORINDO Jonathan Farrell GOSAL / Adrian PRATAMA
MS - U19 Muhammad Halim AS SIDIQ Jason Christ ALEXANDER
WD - U19 Puspa Rosalia DAMAYANTI / Jessica Maya RISMAWARDANI Titis Maulida RAHMA / Bernadine Anindiya WARDANA
WS - U19 Anwesha GOWDA Lucia RODRIGUEZ
XD - U19 Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U19 - Jonathan Farrell GOSAL / Adrian PRATAMA 23-21 / 17-21 / 21-9 Daniel FRANCO / Ruben GARCIA - 55
Round 1 U19 - Wolf HOEBEKE / Jonah QUINTENS 21-14 / 21-16 Rasmus TALTS / Tregert Gustav VÄRV - 26
Round 1 U19 - Marwan FAZA / Varrell Yustin MULIA 21-5 / 21-10 Jofre COMELLA / Marcos GARCIA - 25
Round 1 U19 - Yegor ROMANIUK / Ivan TSAREGOROTSEV 21-4 / 21-4 Ari ISFELD / Bjarti VANG - 21
Round 1 U19 - Elliot GRAHN / Edvard HYLANDER 20-22 / 22-20 / 21-18 Felix LINDEBLAD / Frans TEGENMARK - 30
Round 1 U19 - Vilius BAGDANAVICIUS / Domas PAKSYS 21-15 / 21-15 Joackim HAGSTRÖM / Alex HÖRNLUND - 27
Round 1 U19 - Mark NIEMANN / Jarne SCHLEVOIGT 21-15 / 21-19 Eric RAMSTEDT / Filip SWAHN - 32
Round 1 U19 - Luis PONGRATZ / Kjell WAGENER 21-10 / 21-16 Roland KUTSEI / Art Richard MÜÜRSEPP - 29
Round 1 U19 - Victor MORSKOGEN / Daniel STRÖM 21-15 / 21-12 Gabriel Ingi HELGASON / Kristian Oskar SVEINBJORNSSON - 26
Round 1 U19 - Emil DANTLER / Christian TOMIC 21-16 / 21-18 Kaiwen LI / Aleksi MÄKI - 32
Round 1 U19 - Patrik DAHNELL / Rasmus SÖRLIN 21-15 / 12-21 / 21-19 Christoffer BOMAN / Isak ERLIKSSON - 48
Round 1 U19 - Volodymyr KOLUZAIEV / Nikita YEROMENKO 22-20 / 18-21 / 21-18 Jesus DE BURGOS / Adolfo LOPEZ - 55
Round 1 U19 - Andre IRPOLA / Deepak PILLAI 18-21 / 21-14 / 21-13 Gaspard DELABROSSE / Arthur VAUGEOIS - 44
Round 1 U19 - Ricardo RETTIG / Rodrigo SANJURJO 21-13 / 21-4 Asbjorn OLSEN / Christian Berg PETERSEN - 22
Round 1 U19 - Marc MARTIN / Iago MARTINEZ 23-21 / 17-21 / 21-14 Kevin BAUM / Philipp VOLOVNIK - 48
Round 1 U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Patra Harapan RINDORINDO 21-7 / 21-13 Andrei SCHMIDT / Hugo THEMAS - 26
Round 2 U19 - Jonathan Farrell GOSAL / Adrian PRATAMA 21-10 / 21-4 Wolf HOEBEKE / Jonah QUINTENS - 21
Round 2 U19 - Marwan FAZA / Varrell Yustin MULIA 21-3 / 21-12 Yegor ROMANIUK / Ivan TSAREGOROTSEV - 17
Round 2 U19 - Elliot GRAHN / Edvard HYLANDER 21-8 / 21-16 Vilius BAGDANAVICIUS / Domas PAKSYS - 18
Round 2 U19 - Mark NIEMANN / Jarne SCHLEVOIGT 21-15 / 17-21 / 21-11 Luis PONGRATZ / Kjell WAGENER - 33
Round 2 U19 - Emil DANTLER / Christian TOMIC 21-19 / 19-21 / 21-17 Victor MORSKOGEN / Daniel STRÖM - 51
Round 2 U19 - Volodymyr KOLUZAIEV / Nikita YEROMENKO 16-21 / 21-12 / 21-12 Patrik DAHNELL / Rasmus SÖRLIN - 34
Round 2 U19 - Ricardo RETTIG / Rodrigo SANJURJO 16-21 / 21-15 / 21-16 Andre IRPOLA / Deepak PILLAI - 41
Round 2 U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Patra Harapan RINDORINDO 21-8 / 21-8 Marc MARTIN / Iago MARTINEZ - 20
Quarter-final U19 - Jonathan Farrell GOSAL / Adrian PRATAMA 19-21 / 21-16 / 21-15 Marwan FAZA / Varrell Yustin MULIA - 50
Quarter-final U19 - Mark NIEMANN / Jarne SCHLEVOIGT 21-23 / 21-14 / 21-19 Elliot GRAHN / Edvard HYLANDER - 37
Quarter-final U19 - Volodymyr KOLUZAIEV / Nikita YEROMENKO 21-12 / 21-18 Emil DANTLER / Christian TOMIC - 31
Quarter-final U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Patra Harapan RINDORINDO 21-10 / 21-11 Ricardo RETTIG / Rodrigo SANJURJO - 19
Semi-final U19 - Jonathan Farrell GOSAL / Adrian PRATAMA 21-16 / 21-12 Mark NIEMANN / Jarne SCHLEVOIGT - 23
Semi-final U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Patra Harapan RINDORINDO 21-10 / 20-22 / 21-9 Volodymyr KOLUZAIEV / Nikita YEROMENKO - 37
Final U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Patra Harapan RINDORINDO 21-19 / 21-11 Jonathan Farrell GOSAL / Adrian PRATAMA - 23
MS
Round 1 U19 - Tauri KILK 21-13 / 21-11 Kjell WAGENER - 28
Round 1 U19 - Alex HÖRNLUND 21-19 / 21-15 Tregert Gustav VÄRV - 28
Round 1 U19 - Andre IRPOLA 23-21 / 21-14 Gabriel Ingi HELGASON - 26
Round 1 U19 - Hugo THEMAS 21-7 / 21-14 Ari ISFELD - 24
Round 1 U19 - Eric RAMSTEDT 21-10 / 15-21 / 21-10 Robin SCHMALZ - 37
Round 1 U19 - Kaiwen LI 21-15 / 21-19 Vilius BAGDANAVICIUS - 31
Round 1 U19 - Ricardo RETTIG 21-18 / 21-23 / 21-14 Wolf HOEBEKE - 57
Round 1 U19 - Hector REBETZ 21-19 / 21-13 Yegor ROMANIUK - 37
Round 1 U19 - Karim KREHEMEIER 21-15 / 21-7 WONG Yan Kit - 33
Round 1 U19 - Aleksi MÄKI 21-19 / 21-9 Rodrigo SANJURJO - 30
Round 1 U19 - Christian TOMIC 21-7 / 21-10 Marcus SVENSSON - 25
Round 1 U19 - Iago MARTINEZ 21-8 / 21-5 Christian Berg PETERSEN - 21
Round 1 U19 - William BØGEBJERG 21-11 / 10-21 / 21-19 Mykhailo VYSHNEVYI - 57
Round 1 U19 - Victor MORSKOGEN 21-15 / 21-8 Art Richard MÜÜRSEPP - 27
Round 1 U19 - Daniel FRANCO 21-7 / 21-14 Elliot GRAHN - 26
Round 1 U19 - Jason Christ ALEXANDER 21-5 / 21-10 Patrik DAHNELL - 23
Round 1 U19 - Basilio PORTO 21-11 / 21-8 Riyaan RAHMAN - 25
Round 1 U19 - Deepak PILLAI 21-16 / 21-16 Volodymyr KOLUZAIEV - 33
Round 1 U19 - Daniel STRÖM 21-16 / 21-19 Arthur VAUGEOIS - 32
Round 1 U19 - Muhammad Halim AS SIDIQ 21-13 / 21-15 Luis PONGRATZ - 32
Round 1 U19 - Domas PAKSYS 15-21 / 22-20 / 21-17 Marc MARTIN - 26
Round 1 U19 - Oleksii TITOV 21-12 / 17-21 / 21-6 Jofre COMELLA - 42
Round 1 U19 - Sune Juul ØRSKOV 16-21 / 21-7 / 21-10 Hugo RUZ - 47
Round 1 U19 - Charles FOUYN 21-9 / 21-7 Andrei SCHMIDT - 27
Round 1 U19 - Kevin BAUM 21-13 / 21-9 Kristian Oskar SVEINBJORNSSON - 25
Round 1 U19 - Ananda Galvani DANISWARA 21-9 / 21-10 Ivan TSAREGOROTSEV - 25
Round 1 U19 - Carl CLAESSON 21-13 / 21-10 Alejandro LOPEZ - 29
Round 1 U19 - Ruben GARCIA 21-11 / 21-15 Philipp VOLOVNIK - 36
Round 1 U19 - Emil DANTLER 21-14 / 21-14 Roland KUTSEI - 33
Round 1 U19 - Jonah QUINTENS 21-19 / 16-21 / 21-12 Danylo SHEVCHUK - 45
Round 1 U19 - Timothee LECARME 21-11 / 22-20 Rasmus SÖRLIN - 32
Round 1 U19 - Edvard HYLANDER 19-21 / 22-20 / 21-18 Sanjeevi PADMANABHAN VASUDEVAN - 55
Round 2 U19 - Tauri KILK 21-14 / 21-13 Alex HÖRNLUND - 26
Round 2 U19 - Andre IRPOLA 21-16 / 21-6 Hugo THEMAS - 22
Round 2 U19 - Eric RAMSTEDT 20-22 / 21-10 / 21-11 Kaiwen LI - 36
Round 2 U19 - Hector REBETZ 21-17 / 21-14 Ricardo RETTIG - 28
Round 2 U19 - Karim KREHEMEIER 20-22 / 22-20 / 21-15 Aleksi MÄKI - 57
Round 2 U19 - Christian TOMIC 21-12 / 22-20 Iago MARTINEZ - 30
Round 2 U19 - William BØGEBJERG 21-6 / 21-8 Victor MORSKOGEN - 19
Round 2 U19 - Jason Christ ALEXANDER 21-9 / 21-18 Daniel FRANCO - 26
Round 2 U19 - Deepak PILLAI 21-18 / 15-21 / 21-18 Basilio PORTO - 57
Round 2 U19 - Muhammad Halim AS SIDIQ 21-9 / 21-18 Daniel STRÖM - 31
Round 2 U19 - Oleksii TITOV 21-13 / 21-12 Domas PAKSYS - 22
Round 2 U19 - Charles FOUYN 21-16 / 21-13 Sune Juul ØRSKOV - 31
Round 2 U19 - Ananda Galvani DANISWARA 21-10 / 21-6 Kevin BAUM - 21
Round 2 U19 - Ruben GARCIA 18-21 / 21-19 / 21-17 Carl CLAESSON - 57
Round 2 U19 - Emil DANTLER 21-10 / 21-13 Jonah QUINTENS - 26
Round 2 U19 - Edvard HYLANDER 21-10 / 21-10 Timothee LECARME - 21
Round 3 U19 - Andre IRPOLA 21-19 / 9-21 / 21-19 Tauri KILK - 48
Round 3 U19 - Eric RAMSTEDT 21-15 / 21-14 Hector REBETZ - 26
Round 3 U19 - Karim KREHEMEIER 21-19 / 21-15 Christian TOMIC - 38
Round 3 U19 - Jason Christ ALEXANDER 20-22 / 21-8 / 21-17 William BØGEBJERG - 51
Round 3 U19 - Muhammad Halim AS SIDIQ 21-9 / 21-7 Deepak PILLAI - 22
Round 3 U19 - Charles FOUYN 17-21 / 21-17 / 21-8 Oleksii TITOV - 40
Round 3 U19 - Ananda Galvani DANISWARA 21-15 / 20-22 / 21-11 Ruben GARCIA - 48
Round 3 U19 - Edvard HYLANDER 13-21 / 21-17 / 21-17 Emil DANTLER - 46
Quarter-final U19 - Eric RAMSTEDT 21-13 / 21-18 Andre IRPOLA - 30
Quarter-final U19 - Jason Christ ALEXANDER 21-10 / 18-21 / 21-12 Karim KREHEMEIER - 55
Quarter-final U19 - Muhammad Halim AS SIDIQ 24-22 / 21-17 Charles FOUYN - 56
Quarter-final U19 - Ananda Galvani DANISWARA 21-19 / 18-21 / 21-13 Edvard HYLANDER - 52
Semi-final U19 - Jason Christ ALEXANDER 16-21 / 21-7 / 21-9 Eric RAMSTEDT - 35
Semi-final U19 - Muhammad Halim AS SIDIQ 23-21 / 21-14 Ananda Galvani DANISWARA - 43
Final U19 - Muhammad Halim AS SIDIQ 21-16 / 21-18 Jason Christ ALEXANDER - 34
WD
Round 1 U19 - Nikol CARULLA / Lucia RODRIGUEZ 21-12 / 21-9 Jogaile KELECIUTE / Monika SUKACKAITE - 27
Round 1 U19 - Ebba HOLMSTRÖM / Sofia STRÖMVALL 21-14 / 21-12 Elisaveta BERIK / Katriin JAGOMÄGI - 26
Round 1 U19 - Mia THORKILDSHØJ / Sanna THORKILDSHØJ 11-21 / 22-20 / 21-12 Felicia SILVENNOINEN / Matilda STÅHLE - 44
Round 1 U19 - Aura Ihza AULIA / Chiara Marvella HANDOYO 21-11 / 21-11 Alice MOLIN / Elin ÖHLING - 31
Round 1 U19 - Puspa Rosalia DAMAYANTI / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-6 / 21-7 Carla DUBOIS / Mahaut GOMBROWICZ - 26
Round 1 U19 - Ella NEVE / Katharina RUDERT 16-21 / 21-15 / 21-12 Kadi ILVES / Marta Emili TELLER - 48
Round 1 U19 - Laura ALVAREZ / Amaia TORRALBA 21-19 / 22-20 Petra SAARNIVAARA / Oona TAPOLA - 36
Round 1 U19 - Heili MERISALU / Emilia SHAPOVALOVA 25-23 / 21-15 Hannah BERGE / Marie Sophie STERN - 33
Round 1 U19 - Emma Irring BRAÜNER / Frederikke ØSTERGAARD 21-11 / 21-16 Pihla MÄKELÄ / Aino ÖVERMARK - 27
Round 1 U19 - Ana CABALLERO / Elena PAYÁ 21-18 / 21-13 Bjarnhild Í BUÐ JUSTINUSSEN / Adhya NANDI - 30
Round 1 U19 - Titis Maulida RAHMA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-10 / 21-14 Marta GONZALEZ / Paula LLAVERO - 33
Round 1 U19 - Antonia SCHALLER / Elina SONNENSCHEIN 21-16 / 21-14 Khushi HARAKAMANI / Elin RYBERG - 31
Round 1 U19 - Leyre SUBERVIOLA / Jana VILLANUEVA 21-11 / 17-21 / 21-18 Emili PÄRSIM / Marelle SALU - 56
Round 1 U19 - Macarena IZQUIERDO / Carmen Maria JIMENEZ 21-15 / 21-14 Perla MURENAITE / Vilte PAULAUSKAITE - 29
Round 1 U19 - Estrid BJORKLER / Jenny TUVESSON 21-11 / 18-21 / 24-22 Ria TUOMINEN / Ellen VIRTA - 43
Round 1 U19 - Sofiia LAVROVA / Yana SOBKO 23-21 / 21-15 Caitlyn DE BREE / Mirthe VAN PARYS - 33
Round 2 U19 - Nikol CARULLA / Lucia RODRIGUEZ 21-14 / 21-14 Ebba HOLMSTRÖM / Sofia STRÖMVALL - 28
Round 2 U19 - Aura Ihza AULIA / Chiara Marvella HANDOYO 21-10 / 21-13 Mia THORKILDSHØJ / Sanna THORKILDSHØJ - 22
Round 2 U19 - Puspa Rosalia DAMAYANTI / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-12 / 21-7 Ella NEVE / Katharina RUDERT - 26
Round 2 U19 - Laura ALVAREZ / Amaia TORRALBA 21-14 / 21-16 Heili MERISALU / Emilia SHAPOVALOVA - 25
Round 2 U19 - Emma Irring BRAÜNER / Frederikke ØSTERGAARD 21-5 / 21-6 Ana CABALLERO / Elena PAYÁ - 23
Round 2 U19 - Titis Maulida RAHMA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-9 / 21-15 Antonia SCHALLER / Elina SONNENSCHEIN - 29
Round 2 U19 - Macarena IZQUIERDO / Carmen Maria JIMENEZ 21-10 / 21-19 Leyre SUBERVIOLA / Jana VILLANUEVA - 24
Round 2 U19 - Sofiia LAVROVA / Yana SOBKO 22-20 / 21-11 Estrid BJORKLER / Jenny TUVESSON - 25
Quarter-final U19 - Nikol CARULLA / Lucia RODRIGUEZ 21-18 / 21-12 Aura Ihza AULIA / Chiara Marvella HANDOYO - 31
Quarter-final U19 - Puspa Rosalia DAMAYANTI / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-11 / 21-9 Laura ALVAREZ / Amaia TORRALBA - 26
Quarter-final U19 - Titis Maulida RAHMA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-12 / 21-9 Emma Irring BRAÜNER / Frederikke ØSTERGAARD - 26
Quarter-final U19 - Sofiia LAVROVA / Yana SOBKO 21-19 / 21-14 Macarena IZQUIERDO / Carmen Maria JIMENEZ - 24
Semi-final U19 - Puspa Rosalia DAMAYANTI / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-15 / 21-16 Nikol CARULLA / Lucia RODRIGUEZ - 34
Semi-final U19 - Titis Maulida RAHMA / Bernadine Anindiya WARDANA 22-20 / 21-12 Sofiia LAVROVA / Yana SOBKO - 24
Final U19 - Puspa Rosalia DAMAYANTI / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-15 / 21-13 Titis Maulida RAHMA / Bernadine Anindiya WARDANA - 32
WS
Round 1 U19 - Elin RYBERG 21-7 / 21-6 Ria TUOMINEN - 21
Round 1 U19 - Amaia TORRALBA 21-5 / 21-11 Katriin JAGOMÄGI - 25
Round 1 U19 - Victoria GREASLEY 18-21 / 21-11 / 21-19 Mia THORKILDSHØJ - 40
Round 1 U19 - Antonia SCHALLER 21-14 / 21-11 Sanna THORKILDSHØJ - 25
Round 1 U19 - Petra SAARNIVAARA 18-21 / 21-16 / 21-11 Sofia STRÖMVALL - 37
Round 1 U19 - Marelle SALU 21-15 / 21-18 Paula LLAVERO - 31
Round 1 U19 - Aura Ihza AULIA 21-9 / 21-11 Macarena IZQUIERDO - 22
Round 1 U19 - Cristina TERUEL 21-7 / 21-9 Jenny TUVESSON - 23
Round 1 U19 - Elin ÖHLING 21-15 / 21-15 Ella NEVE - 33
Round 1 U19 - Oona TAPOLA 21-18 / 21-11 Mirthe VAN PARYS - 29
Round 1 U19 - Vilte PAULAUSKAITE 23-21 / 22-20 Laura ALVAREZ - 32
Round 1 U19 - Emilia SHAPOVALOVA 26-24 / 21-12 Aino ÖVERMARK - 30
Round 1 U19 - Carla DUBOIS 21-15 / 21-18 Elisaveta BERIK - 29
Round 1 U19 - Anwesha GOWDA 21-12 / 21-8 Erika TITOKHOD - 25
Round 1 U19 - Frederikke ØSTERGAARD 21-6 / 21-8 Caitlyn DE BREE - 22
Round 1 U19 - Thea ROSLIN 21-14 / 21-12 Monika SUKACKAITE - 26
Round 1 U19 - Matilda STÅHLE 21-17 / 21-19 Pihla MÄKELÄ - 29
Round 1 U19 - Sophia NOBLE 21-14 / 21-11 Khushi HARAKAMANI - 33
Round 1 U19 - Marta GONZALEZ 22-20 / 21-16 Emma NIELSEN - 35
Round 1 U19 - Saffron MORRIS 21-7 / 21-13 Hannah BERGE - 25
Round 1 U19 - Carmen Maria JIMENEZ W.O. Anastasiia YEROKHINA - 0
Round 1 U19 - Chiara Marvella HANDOYO W.O. Samayara PANWAR - 0
Round 1 U19 - Ana CABALLERO 21-12 / 21-11 Karolina WIDBERG - 25
Round 1 U19 - Nikol CARULLA 21-10 / 21-17 Katharina RUDERT - 28
Round 1 U19 - Anna KOVALENKO 21-15 / 21-13 Ebba HOLMSTRÖM - 29
Round 1 U19 - Perla MURENAITE 21-19 / 21-14 Adhya NANDI - 27
Round 1 U19 - Ellen VIRTA 9-21 / 21-17 / 22-20 Mahaut GOMBROWICZ - 50
Round 1 U19 - Emili PÄRSIM 21-13 / 21-18 Jogaile KELECIUTE - 28
Round 1 U19 - Varvara FROLOVA 21-7 / 21-9 Bjarnhild Í BUÐ JUSTINUSSEN - 21
Round 2 U19 - Sirada ROONGPIBOONSOPIT 21-9 / 21-12 Elin RYBERG - 24
Round 2 U19 - Amaia TORRALBA 21-8 / 21-9 Victoria GREASLEY - 21
Round 2 U19 - Antonia SCHALLER 21-16 / 21-19 Petra SAARNIVAARA - 27
Round 2 U19 - Aura Ihza AULIA 21-7 / 21-9 Marelle SALU - 19
Round 2 U19 - Yana SOBKO 21-16 / 15-21 / 21-11 Cristina TERUEL - 33
Round 2 U19 - Elin ÖHLING 21-17 / 21-13 Oona TAPOLA - 28
Round 2 U19 - Vilte PAULAUSKAITE 21-13 / 21-8 Emilia SHAPOVALOVA - 19
Round 2 U19 - Anwesha GOWDA 21-16 / 21-16 Carla DUBOIS - 30
Round 2 U19 - Frederikke ØSTERGAARD 21-16 / 21-15 Thea ROSLIN - 24
Round 2 U19 - Sophia NOBLE 21-10 / 21-5 Matilda STÅHLE - 25
Round 2 U19 - Saffron MORRIS 21-9 / 21-17 Marta GONZALEZ - 21
Round 2 U19 - Chiara Marvella HANDOYO 22-20 / 21-5 Carmen Maria JIMENEZ - 24
Round 2 U19 - Ana CABALLERO 21-18 / 21-18 Nikol CARULLA - 33
Round 2 U19 - Anna KOVALENKO 19-21 / 21-19 / 21-16 Perla MURENAITE - 47
Round 2 U19 - Emili PÄRSIM 21-19 / 21-16 Ellen VIRTA - 25
Round 2 U19 - Lucia RODRIGUEZ 21-13 / 21-14 Varvara FROLOVA - 24
Round 3 U19 - Sirada ROONGPIBOONSOPIT 21-5 / 21-7 Amaia TORRALBA - 22
Round 3 U19 - Aura Ihza AULIA 21-4 / 21-14 Antonia SCHALLER - 29
Round 3 U19 - Yana SOBKO 21-19 / 13-21 / 21-10 Elin ÖHLING - 39
Round 3 U19 - Anwesha GOWDA 21-9 / 21-7 Vilte PAULAUSKAITE - 18
Round 3 U19 - Sophia NOBLE 24-22 / 21-13 Frederikke ØSTERGAARD - 32
Round 3 U19 - Chiara Marvella HANDOYO 21-8 / 21-11 Saffron MORRIS - 24
Round 3 U19 - Anna KOVALENKO 18-21 / 21-17 / 21-10 Ana CABALLERO - 47
Round 3 U19 - Lucia RODRIGUEZ 21-9 / 21-7 Emili PÄRSIM - 20
Quarter-final U19 - Sirada ROONGPIBOONSOPIT 21-19 / 12-21 / 21-15 Aura Ihza AULIA - 60
Quarter-final U19 - Anwesha GOWDA 21-12 / 21-11 Yana SOBKO - 18
Quarter-final U19 - Chiara Marvella HANDOYO 21-15 / 21-8 Sophia NOBLE - 34
Quarter-final U19 - Lucia RODRIGUEZ 22-20 / 21-10 Anna KOVALENKO - 31
Semi-final U19 - Anwesha GOWDA 21-17 / 21-18 Sirada ROONGPIBOONSOPIT - 30
Semi-final U19 - Lucia RODRIGUEZ 21-18 / 21-19 Chiara Marvella HANDOYO - 40
Final U19 - Anwesha GOWDA 21-17 / 21-12 Lucia RODRIGUEZ - 25
XD
Round 1 U19 - Marwan FAZA / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-13 / 21-15 Andrei SCHMIDT / Emili PÄRSIM - 30
Round 1 U19 - Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-6 / 21-9 Christoffer BOMAN / Ebba HOLMSTRÖM - 27
Round 1 U19 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-19 / 21-14 Hugo THEMAS / Marelle SALU - 38
Round 1 U19 - Iago MARTINEZ / Paula LLAVERO 21-6 / 21-13 Christian Berg PETERSEN / Sanna THORKILDSHØJ - 30
Round 1 U19 - Gaspard DELABROSSE / Carla DUBOIS 21-9 / 21-11 Art Richard MÜÜRSEPP / Katriin JAGOMÄGI - 30
Round 1 U19 - Robin SCHMALZ / Marta Emili TELLER 22-20 / 21-11 Bjarti VANG / Bjarnhild Í BUÐ JUSTINUSSEN - 27
Round 1 U19 - Ricardo RETTIG / Carmen Maria JIMENEZ 21-12 / 21-13 Charles FOUYN / Mirthe VAN PARYS - 27
Round 1 U19 - Hugo RUZ / Marta GONZALEZ 21-19 / 21-18 Elliot GRAHN / Thea ROSLIN - 39
Round 1 U19 - Adolfo LOPEZ / Leyre SUBERVIOLA 21-12 / 21-16 Ari ISFELD / Adhya NANDI - 26
Round 1 U19 - Danylo SHEVCHUK / Erika TITOKHOD 12-21 / 21-14 / 21-12 Asbjorn OLSEN / Mia THORKILDSHØJ - 41
Round 1 U19 - Ananda Galvani DANISWARA / Oona TAPOLA 21-2 / 21-3 Roland KUTSEI / Kadi ILVES - 19
Round 1 U19 - Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA 21-9 / 21-7 Timothee LECARME / Mahaut GOMBROWICZ - 26
Round 1 U19 - Nikita YEROMENKO / Varvara FROLOVA 21-4 / 21-12 Alejandro LOPEZ / Olaya GARCIA - 17
Round 1 U19 - Tauri KILK / Elisaveta BERIK 21-13 / 21-18 Jofre COMELLA / Macarena IZQUIERDO - 26
Round 1 U19 - Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN 21-6 / 21-14 Rasmus TALTS / Emilia SHAPOVALOVA - 23
Round 1 U19 - Edvard HYLANDER / Alice MOLIN 21-16 / 21-15 Kaiwen LI / Petra SAARNIVAARA - 27
Round 2 U19 - Marwan FAZA / Jessica Maya RISMAWARDANI 21-6 / 21-9 Jarne SCHLEVOIGT / Elina SONNENSCHEIN - 26
Round 2 U19 - Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-3 / 21-13 Jesus DE BURGOS / Amaia TORRALBA - 18
Round 2 U19 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 21-14 / 16-21 / 21-13 Volodymyr KOLUZAIEV / Sofiia LAVROVA - 40
Round 2 U19 - Isak ERLIKSSON / Sofia STRÖMVALL 21-18 / 21-18 Iago MARTINEZ / Paula LLAVERO - 29
Round 2 U19 - Hjalte JOHANSEN / Emma Irring BRAÜNER 21-11 / 21-18 Gaspard DELABROSSE / Carla DUBOIS - 23
Round 2 U19 - Victor MORSKOGEN / Elin RYBERG 21-13 / 21-14 Robin SCHMALZ / Marta Emili TELLER - 21
Round 2 U19 - Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA 21-13 / 21-15 Ricardo RETTIG / Carmen Maria JIMENEZ - 24
Round 2 U19 - Hugo RUZ / Marta GONZALEZ 21-13 / 21-10 Domas PAKSYS / Vilte PAULAUSKAITE - 21
Round 2 U19 - Ivan TSAREGOROTSEV / Anna KOVALENKO 23-21 / 19-21 / 21-16 Adolfo LOPEZ / Leyre SUBERVIOLA - 40
Round 2 U19 - Felix LINDEBLAD / Estrid BJORKLER 21-19 / 19-21 / 21-19 Danylo SHEVCHUK / Erika TITOKHOD - 41
Round 2 U19 - Ananda Galvani DANISWARA / Oona TAPOLA 21-13 / 21-11 Tregert Gustav VÄRV / Heili MERISALU - 18
Round 2 U19 - Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA 21-8 / 21-8 Wolf HOEBEKE / Caitlyn DE BREE - 18
Round 2 U19 - Nikita YEROMENKO / Varvara FROLOVA 21-13 / 21-14 Marcos GARCIA / Jana VILLANUEVA - 24
Round 2 U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Puspa Rosalia DAMAYANTI 21-14 / 21-16 Tauri KILK / Elisaveta BERIK - 26
Round 2 U19 - Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN 12-21 / 21-12 / 21-11 Vilius BAGDANAVICIUS / Perla MURENAITE - 29
Round 2 U19 - Ruben GARCIA / Lucia RODRIGUEZ 21-8 / 21-14 Edvard HYLANDER / Alice MOLIN - 21
Round 3 U19 - Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-13 / 24-26 / 21-13 Marwan FAZA / Jessica Maya RISMAWARDANI - 56
Round 3 U19 - Daniel FRANCO / Elena PAYÁ 16-21 / 21-18 / 21-19 Isak ERLIKSSON / Sofia STRÖMVALL - 42
Round 3 U19 - Hjalte JOHANSEN / Emma Irring BRAÜNER 21-12 / 21-15 Victor MORSKOGEN / Elin RYBERG - 24
Round 3 U19 - Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA 20-22 / 21-5 / 21-16 Hugo RUZ / Marta GONZALEZ - 42
Round 3 U19 - Ivan TSAREGOROTSEV / Anna KOVALENKO 12-21 / 21-19 / 21-13 Felix LINDEBLAD / Estrid BJORKLER - 39
Round 3 U19 - Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA 21-17 / 21-12 Ananda Galvani DANISWARA / Oona TAPOLA - 23
Round 3 U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Puspa Rosalia DAMAYANTI 21-9 / 21-12 Nikita YEROMENKO / Varvara FROLOVA - 24
Round 3 U19 - Ruben GARCIA / Lucia RODRIGUEZ 21-11 / 21-11 Mark NIEMANN / Marie Sophie STERN - 19
Quarter-final U19 - Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA 21-7 / 21-13 Daniel FRANCO / Elena PAYÁ - 19
Quarter-final U19 - Hjalte JOHANSEN / Emma Irring BRAÜNER 21-13 / 17-21 / 21-14 Rodrigo SANJURJO / Nikol CARULLA - 41
Quarter-final U19 - Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA 21-8 / 21-11 Ivan TSAREGOROTSEV / Anna KOVALENKO - 19
Quarter-final U19 - Muh Putra ERWIANSYAH / Puspa Rosalia DAMAYANTI 21-16 / 21-9 Ruben GARCIA / Lucia RODRIGUEZ - 29
Semi-final U19 - Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA 20-22 / 21-13 / 22-20 Hjalte JOHANSEN / Emma Irring BRAÜNER - 44
Semi-final U19 - Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA 21-19 / 21-23 / 23-21 Muh Putra ERWIANSYAH / Puspa Rosalia DAMAYANTI - 67
Final U19 - Patra Harapan RINDORINDO / Titis Maulida RAHMA 12-21 / 21-14 / 21-9 Varrell Yustin MULIA / Bernadine Anindiya WARDANA - 35
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 31 75 13 41.9% 2636 85.03 00:32:17 2.63 0 0.0%
MS 63 146 20 31.8% 5095 80.87 00:34:44 2.33 0 0.0%
WD 31 66 4 12.9% 2308 74.45 00:30:43 2.42 0 0.0%
WS 58 124 8 13.8% 4274 73.69 00:28:51 2.55 1 1.7%
XD 47 107 13 27.7% 3683 78.36 00:29:41 2.64 1 2.1%
Total 230 518 58 25.2% 17996 78.24 00:31:21 2.5 2 0.9%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Indonesia 61 12 83.6%
Thailand 3 1 75.0%
Ireland 3 1 75.0%
Denmark 9 4 69.2%
Austria 6 3 66.7%
Wales 2 1 66.7%
Ukraine 20 17 54.0%
Spain 41 42 49.4%
Sweden 32 37 46.4%
Germany 14 18 43.8%
16 22 42.1%
Belgium 5 9 35.7%
Lithuania 5 11 31.2%
Estonia 10 27 27.0%
France 2 6 25.0%
Finland 1 4 20.0%
Hong Kong 0 1 0.0%
Iceland 0 3 0.0%
Faroe Islands 0 11 0.0%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2022 Muhammad Halim AS SIDIQ Jason Christ ALEXANDER 21-16 / 21-18
2021 Karim KREHEMEIER Jonathan DRESP 19-21 / 25-23 / 24-22