Polish U17 International  

Tournament Name: Polish U17 Open 2021
Tournament Dates: 28/05/2021-30/05/2021
Location: Poland, Marki
Category: Junior

Winners
Category Winner Runner-up
MD - U17 Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI
MS - U17 Yevhenii STOLOVOI Charles FOUYN
WD - U17 Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR
WS - U17 Joanna PODEDWORNY Yevheniia KANTEMYR
XD - U17 Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ

Matches
*Ranks in brackets and marked with asterisk are unofficial
Round Rank* Player Score Player Rank* Duration
MD
Round 1 U17 - Wojciech BUDNY / Rafal MIELNIK 19-21 / 21-11 / 21-19 Rokas LESINSKAS / Domas PAKSYS - 6
Round 1 U17 - Charles FOUYN / Jonah QUINTENS 21-8 / 21-6 Markas GEDRIMAS / Vytautas SUKYS - 23
Round 1 U17 - Pavel MANÁSEK / Jan RÁZL 21-12 / 21-14 Michal MELANIUK / Sebastian PINKOWICZ - 28
Round 1 U17 - Josef CIRÓK / Patrik HRAZDÍRA 21-11 / 21-12 Dominik ANDRAS / Matus POLACEK - 24
Round 1 U17 - Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI 21-16 / 21-23 / 21-15 Dinu PANDELE / Luca-Stefan PANDELE - 36
Round 1 U17 - Igor JASEK / Jan KAPERA 21-9 / 21-13 Benediktas KAMANTAUSKAS / Matas MACKEVICIUS - 24
Round 1 U17 - Daniel DVORÁK / VojteCh HAVLÍCEK 21-15 / 21-13 Tymoteusz CYBULSKI / Maciej ZMARZ - 23
Round 2 U17 - Michal SZCZYPKA / Jacob TOCZEK 21-9 / 21-14 Andrei Octavian COMAN / Calin Tudor TURCU - 24
Round 2 U17 - Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI 21-16 / 17-21 / 21-6 Wojciech BUDNY / Rafal MIELNIK - 35
Round 2 U17 - Pascal CHENG / Ilija NICOLUSSI 21-17 / 21-14 Charles FOUYN / Jonah QUINTENS - 34
Round 2 U17 - Pavel MANÁSEK / Jan RÁZL 21-10 / 21-13 Tomasz KOTLARSKI / Szymon TURSKI - 24
Round 2 U17 - Josef CIRÓK / Patrik HRAZDÍRA 21-16 / 21-11 Michal MAKUCHOWSKI / Rodolfo (2) Ramirez - 27
Round 2 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 21-10 / 21-15 Mikolaj MORAWSKI / Krzysztof PODKOWINSKI - 33
Round 2 U17 - Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK 21-14 / 21-10 Igor JASEK / Jan KAPERA - 31
Round 2 U17 - Daniel DVORÁK / VojteCh HAVLÍCEK W.O. David ECKERLIN / Luca WIECHMANN - 0
Quarter-final U17 - Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI 21-19 / 21-15 Michal SZCZYPKA / Jacob TOCZEK - 33
Quarter-final U17 - Pascal CHENG / Ilija NICOLUSSI 21-18 / 6-21 / 21-13 Pavel MANÁSEK / Jan RÁZL - 46
Quarter-final U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 21-12 / 21-10 Josef CIRÓK / Patrik HRAZDÍRA - 29
Quarter-final U17 - Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK 21-12 / 21-23 / 21-18 Daniel DVORÁK / VojteCh HAVLÍCEK - 49
Semi-final U17 - Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI 21-11 / 21-14 Pascal CHENG / Ilija NICOLUSSI - 22
Semi-final U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 21-16 / 21-12 Bartlomiej BUTKUS / Jan WILCZAK - 39
Final U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Jan FRANCZAK 23-21 / 22-20 Yehor LEONTYEV / Yevhenii STOLOVOI - 46
MS
Round 1 U17 - Michal MAKUCHOWSKI 15-21 / 21-16 / 21-4 Rokas LESINSKAS - 29
Round 1 U17 - Jan WILCZAK 21-9 / 21-9 Domas PAKSYS - 15
Round 1 U17 - Mikolaj KRAFT 24-26 / 21-13 / 23-21 Yehor LEONTYEV - 56
Round 1 U17 - VojteCh HAVLÍCEK 21-16 / 21-10 Tymoteusz CYBULSKI - 22
Round 1 U17 - Krzysztof PODKOWINSKI 21-16 / 21-10 Daniel DVORÁK - 22
Round 1 U17 - Dinu PANDELE 21-8 / 21-5 Jakub DULEMBA - 18
Round 1 U17 - Calin Tudor TURCU W.O. Luca WIECHMANN - 0
Round 1 U17 - Pascal CHENG 21-11 / 21-9 Michal MELANIUK - 19
Round 1 U17 - Matas MACKEVICIUS 21-16 / 20-22 / 21-19 Maciej ZMARZ - 39
Round 1 U17 - Josef CIRÓK 21-10 / 21-3 Benediktas KAMANTAUSKAS - 17
Round 1 U17 - Pavel MANÁSEK 21-15 / 21-19 Maksymilian KROGULSKI - 29
Round 1 U17 - Jan KAPERA 21-7 / 19-21 / 21-15 Jan PTÁCEK - 44
Round 1 U17 - Luca-Stefan PANDELE 21-3 / 21-12 Rodolfo (2) Ramirez - 18
Round 1 U17 - Patrik HRAZDÍRA 21-10 / 21-19 Wojciech BUDNY - 25
Round 1 U17 - Jonah QUINTENS 21-10 / 21-10 Mateusz KACPRZAK - 24
Round 1 U17 - Igor JASEK 21-15 / 21-9 Matus POLACEK - 24
Round 2 U17 - Charles FOUYN 21-9 / 21-8 Michal MAKUCHOWSKI - 19
Round 2 U17 - Jan WILCZAK 21-10 / 21-4 Markas GEDRIMAS - 23
Round 2 U17 - Michal SZCZYPKA 21-15 / 21-19 Mikolaj KRAFT - 36
Round 2 U17 - VojteCh HAVLÍCEK 21-16 / 21-18 Vytautas SUKYS - 25
Round 2 U17 - Kean Gabor KIGYOS 21-12 / 21-18 Krzysztof PODKOWINSKI - 26
Round 2 U17 - Dinu PANDELE 21-8 / 21-10 Andrei Octavian COMAN - 18
Round 2 U17 - Jan RÁZL 21-11 / 21-11 Calin Tudor TURCU - 26
Round 2 U17 - Pascal CHENG 21-2 / 21-4 Dominik ANDRAS - 24
Round 2 U17 - Mikolaj MORAWSKI 21-13 / 21-18 Matas MACKEVICIUS - 20
Round 2 U17 - Josef CIRÓK W.O. David ECKERLIN - 0
Round 2 U17 - Pavel MANÁSEK 21-8 / 21-15 Bartosz PUNKO - 24
Round 2 U17 - Ilija NICOLUSSI 21-16 / 21-8 Jan KAPERA - 24
Round 2 U17 - Luca-Stefan PANDELE 21-18 / 21-15 Sebastian PINKOWICZ - 28
Round 2 U17 - Yevhenii STOLOVOI 21-13 / 21-16 Patrik HRAZDÍRA - 20
Round 2 U17 - Bartlomiej BUTKUS 21-15 / 21-12 Jonah QUINTENS - 26
Round 2 U17 - Mateusz GOLAS 21-14 / 21-11 Igor JASEK - 27
Round 3 U17 - Charles FOUYN 21-7 / 21-18 Jan WILCZAK - 24
Round 3 U17 - Michal SZCZYPKA 19-21 / 21-17 / 21-10 VojteCh HAVLÍCEK - 42
Round 3 U17 - Kean Gabor KIGYOS 21-9 / 22-20 Dinu PANDELE - 33
Round 3 U17 - Pascal CHENG 21-14 / 26-24 Jan RÁZL - 30
Round 3 U17 - Mikolaj MORAWSKI 21-12 / 21-13 Josef CIRÓK - 28
Round 3 U17 - Ilija NICOLUSSI 21-17 / 21-13 Pavel MANÁSEK - 32
Round 3 U17 - Yevhenii STOLOVOI 21-11 / 21-11 Luca-Stefan PANDELE - 23
Round 3 U17 - Mateusz GOLAS 21-12 / 15-21 / 21-17 Bartlomiej BUTKUS - 47
Quarter-final U17 - Charles FOUYN 21-15 / 21-10 Michal SZCZYPKA - 25
Quarter-final U17 - Kean Gabor KIGYOS 21-15 / 21-18 Pascal CHENG - 32
Quarter-final U17 - Ilija NICOLUSSI 21-16 / 21-10 Mikolaj MORAWSKI - 24
Quarter-final U17 - Yevhenii STOLOVOI 21-17 / 21-19 Mateusz GOLAS - 36
Semi-final U17 - Charles FOUYN 20-22 / 21-16 / 21-6 Kean Gabor KIGYOS - 43
Semi-final U17 - Yevhenii STOLOVOI 21-9 / 20-22 / 21-8 Ilija NICOLUSSI - 44
Final U17 - Yevhenii STOLOVOI 21-15 / 7-21 / 21-10 Charles FOUYN - 41
WD
Round 1 U17 - Lucie KRULOVÁ / ValéRie ŽURKOVÁ 21-11 / 21-11 Sarah DLAPKA / Anja RUMPOLD - 20
Round 1 U17 - Kristina KOZEMPELOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ 21-13 / 21-13 Alicja SYREK / Sonia ZWAN - 24
Round 1 U17 - Vilte PAULAUSKAITE / Monika SUKACKAITE 17-21 / 21-11 / 21-11 Lena JACHIMEK / Kaja ZIOLKOWSKA - 30
Round 1 U17 - Natalia LENCZEWSKA / Oliwia NIEDZWIEDZKA 21-18 / 21-14 Tereza CIRÓKOVÁ / KaterIna KOLIÁŠOVÁ - 26
Round 2 U17 - Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR 21-16 / 21-5 Dominika BARTLOMIEJCZUK / Ewa BARTLOMIEJCZUK - 24
Round 2 U17 - Lucie KRULOVÁ / ValéRie ŽURKOVÁ 22-20 / 21-18 Anna KOTLARSKA / Nikola NOWINSKA - 31
Round 2 U17 - Emilia SKRZEK / Julia STANKIEWICZ 14-21 / 21-19 / 21-19 Maja JANKO / Aleksandra WESLAWOWICZ - 60
Round 2 U17 - Kristina KOZEMPELOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ 21-13 / 21-12 Jogaile KELECIUTE / Taja LEONOVIC - 25
Round 2 U17 - Vilte PAULAUSKAITE / Monika SUKACKAITE 21-14 / 21-17 Emilia JOCHACY / Hanna NICZYPORUK - 30
Round 2 U17 - Kinga STOKFISZ / Julia WOJCIK 21-5 / 21-11 Veronika JAROŠOVÁ / Barbora KULHÁNKOVÁ - 26
Round 2 U17 - Natalia LENCZEWSKA / Oliwia NIEDZWIEDZKA W.O. Pheline KRÜGER / Amelie LEHMANN - 0
Round 2 U17 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-7 / 21-8 Martyna-Marija MARCINKEVICIUTE / Auguste STANKEVICIUTE - 16
Quarter-final U17 - Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR 21-17 / 21-16 Lucie KRULOVÁ / ValéRie ŽURKOVÁ - 33
Quarter-final U17 - Kristina KOZEMPELOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ 21-19 / 18-21 / 21-10 Emilia SKRZEK / Julia STANKIEWICZ - 48
Quarter-final U17 - Kinga STOKFISZ / Julia WOJCIK 23-21 / 21-19 Vilte PAULAUSKAITE / Monika SUKACKAITE - 36
Quarter-final U17 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-12 / 21-6 Natalia LENCZEWSKA / Oliwia NIEDZWIEDZKA - 26
Semi-final U17 - Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR 21-15 / 15-21 / 21-13 Kristina KOZEMPELOVÁ / Petra MAIXNEROVÁ - 41
Semi-final U17 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-10 / 21-12 Kinga STOKFISZ / Julia WOJCIK - 26
Final U17 - Yevheniia KANTEMYR / Amina LYSENKO 21-17 / 21-17 Anna CZUCHRA / Julia PIWOWAR - 29
WS
Round 1 U17 - Amina LYSENKO 21-15 / 21-19 Tereza CIRÓKOVÁ - 31
Round 1 U17 - Antonina CYBULKA 21-10 / 20-22 / 21-17 Barbora KULHÁNKOVÁ - 41
Round 1 U17 - Aleksandra WESLAWOWICZ 22-20 / 21-11 ValéRie ŽURKOVÁ - 27
Round 1 U17 - Anja RUMPOLD 21-9 / 21-15 Dominika BARTLOMIEJCZUK - 22
Round 1 U17 - Veranika STANKEVICH 21-14 / 21-13 Martyna-Marija MARCINKEVICIUTE - 20
Round 1 U17 - Sarah DLAPKA W.O. Pheline KRÜGER - 0
Round 1 U17 - Taja LEONOVIC 21-17 / 13-21 / 21-14 Veronika JAROŠOVÁ - 43
Round 1 U17 - Oliwia NIEDZWIEDZKA W.O. KaterIna OSLADILOVÁ - 0
Round 1 U17 - Barbora BURSOVÁ 25-23 / 21-19 Alicja SYREK - 30
Round 1 U17 - Julia WOJCIK 21-17 / 21-11 KaterIna KOLIÁŠOVÁ - 24
Round 2 U17 - Joanna PODEDWORNY 21-4 / 21-9 Auguste STANKEVICIUTE - 24
Round 2 U17 - Amina LYSENKO 21-5 / 21-12 Jogaile KELECIUTE - 23
Round 2 U17 - Monika SUKACKAITE 21-19 / 21-7 Hanna NICZYPORUK - 21
Round 2 U17 - Antonina CYBULKA 21-13 / 18-21 / 21-19 Kaja ZIOLKOWSKA - 45
Round 2 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 21-10 / 21-9 Natalia LENCZEWSKA - 21
Round 2 U17 - Gabriela SKORKOWSKA 21-17 / 13-21 / 21-16 Aleksandra WESLAWOWICZ - 57
Round 2 U17 - Anna CZUCHRA 21-15 / 21-7 Anja RUMPOLD - 26
Round 2 U17 - Veranika STANKEVICH W.O. Amelie LEHMANN - 0
Round 2 U17 - Sarah DLAPKA 18-21 / 21-14 / 21-8 Nikola NOWINSKA - 44
Round 2 U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-9 / 21-10 Taja LEONOVIC - 20
Round 2 U17 - Kinga STOKFISZ 21-16 / 22-24 / 21-14 Oliwia NIEDZWIEDZKA - 52
Round 2 U17 - Gianna STIGLICH 21-10 / 21-12 Vilte PAULAUSKAITE - 25
Round 2 U17 - Barbora BURSOVÁ 21-13 / 21-15 Amber BOONEN - 27
Round 2 U17 - Julia PIWOWAR 17-21 / 21-13 / 21-15 Emilia JOCHACY - 38
Round 2 U17 - Julia WOJCIK 21-11 / 21-18 Lena JACHIMEK - 25
Round 2 U17 - Lucie KRULOVÁ 21-12 / 19-21 / 21-12 Maja JANKO - 50
Round 3 U17 - Joanna PODEDWORNY 21-12 / 21-15 Amina LYSENKO - 35
Round 3 U17 - Monika SUKACKAITE 21-6 / 21-9 Antonina CYBULKA - 19
Round 3 U17 - Petra MAIXNEROVÁ 19-21 / 21-6 / 21-12 Gabriela SKORKOWSKA - 44
Round 3 U17 - Anna CZUCHRA 21-17 / 21-10 Veranika STANKEVICH - 26
Round 3 U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-11 / 21-16 Sarah DLAPKA - 25
Round 3 U17 - Gianna STIGLICH 21-18 / 19-21 / 21-8 Kinga STOKFISZ - 42
Round 3 U17 - Julia PIWOWAR 21-19 / 21-14 Barbora BURSOVÁ - 33
Round 3 U17 - Lucie KRULOVÁ 21-18 / 21-19 Julia WOJCIK - 31
Quarter-final U17 - Joanna PODEDWORNY 21-17 / 21-4 Monika SUKACKAITE - 21
Quarter-final U17 - Petra MAIXNEROVÁ 17-21 / 21-9 / 21-7 Anna CZUCHRA - 34
Quarter-final U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-23 / 21-19 / 21-16 Gianna STIGLICH - 46
Quarter-final U17 - Lucie KRULOVÁ 21-9 / 18-21 / 21-11 Julia PIWOWAR - 42
Semi-final U17 - Joanna PODEDWORNY 21-16 / 21-12 Petra MAIXNEROVÁ - 32
Semi-final U17 - Yevheniia KANTEMYR 21-13 / 21-13 Lucie KRULOVÁ - 26
Final U17 - Joanna PODEDWORNY 17-21 / 21-19 / 21-19 Yevheniia KANTEMYR - 54
XD
Round 1 U17 - Yehor LEONTYEV / Amina LYSENKO 21-10 / 21-10 Michal MAKUCHOWSKI / Sonia ZWAN - 26
Round 1 U17 - VojteCh HAVLÍCEK / Barbora KULHÁNKOVÁ W.O. Luca WIECHMANN / Pheline KRÜGER - 0
Round 1 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ 21-16 / 21-17 Daniel DVORÁK / Lucie KRULOVÁ - 35
Round 1 U17 - Maciej ZMARZ / Kaja ZIOLKOWSKA 21-18 / 21-15 Benediktas KAMANTAUSKAS / Auguste STANKEVICIUTE - 29
Round 1 U17 - Mateusz GOLAS / Julia WOJCIK 21-15 / 21-12 Patrik HRAZDÍRA / Veronika JAROŠOVÁ - 17
Round 1 U17 - Josef CIRÓK / Tereza CIRÓKOVÁ 21-16 / 21-13 Vytautas SUKYS / Vilte PAULAUSKAITE - 24
Round 1 U17 - Jan RÁZL / Kristina KOZEMPELOVÁ 21-17 / 21-16 Igor JASEK / Lena JACHIMEK - 28
Round 1 U17 - Bartlomiej BUTKUS / Maja JANKO 21-10 / 21-10 Andrej SUCHY / Barbora BURSOVÁ - 28
Round 1 U17 - Pavel MANÁSEK / Petra MAIXNEROVÁ 21-16 / 21-15 Mikolaj KRAFT / Emilia SKRZEK - 30
Round 1 U17 - Tomasz KOTLARSKI / Antonina CYBULKA 21-18 / 18-21 / 21-9 Domas PAKSYS / Jogaile KELECIUTE - 41
Round 1 U17 - Charles FOUYN / Amber BOONEN 21-7 / 21-12 Sebastian PINKOWICZ / Alicja SYREK - 30
Round 1 U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-18 / 21-14 Maksymilian KROGULSKI / Anna KOTLARSKA - 22
Round 1 U17 - Jan PTÁCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ 21-17 / 21-16 Markas GEDRIMAS / Monika SUKACKAITE - 28
Round 1 U17 - Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR 21-7 / 21-7 Matas MACKEVICIUS / Martyna-Marija MARCINKEVICIUTE - 24
Round 1 U17 - Szymon TURSKI / Ewa BARTLOMIEJCZUK 21-19 / 21-12 Rokas LESINSKAS / Taja LEONOVIC - 28
Round 1 U17 - Jacob TOCZEK / Gabriela SKORKOWSKA W.O. David ECKERLIN / Amelie LEHMANN - 0
Round 2 U17 - Yehor LEONTYEV / Amina LYSENKO 21-4 / 21-13 VojteCh HAVLÍCEK / Barbora KULHÁNKOVÁ - 21
Round 2 U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ 21-11 / 21-10 Maciej ZMARZ / Kaja ZIOLKOWSKA - 21
Round 2 U17 - Mateusz GOLAS / Julia WOJCIK 21-9 / 15-21 / 21-16 Josef CIRÓK / Tereza CIRÓKOVÁ - 33
Round 2 U17 - Bartlomiej BUTKUS / Maja JANKO 21-19 / 21-18 Jan RÁZL / Kristina KOZEMPELOVÁ - 26
Round 2 U17 - Pavel MANÁSEK / Petra MAIXNEROVÁ 21-12 / 21-7 Tomasz KOTLARSKI / Antonina CYBULKA - 17
Round 2 U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-18 / 21-17 Charles FOUYN / Amber BOONEN - 21
Round 2 U17 - Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR 21-11 / 21-14 Jan PTÁCEK / KaterIna KOLIÁŠOVÁ - 23
Round 2 U17 - Jacob TOCZEK / Gabriela SKORKOWSKA 21-14 / 21-17 Szymon TURSKI / Ewa BARTLOMIEJCZUK - 20
Quarter-final U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ 21-14 / 22-20 Yehor LEONTYEV / Amina LYSENKO - 35
Quarter-final U17 - Mateusz GOLAS / Julia WOJCIK 21-19 / 12-21 / 21-17 Bartlomiej BUTKUS / Maja JANKO - 39
Quarter-final U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-17 / 21-14 Pavel MANÁSEK / Petra MAIXNEROVÁ - 20
Quarter-final U17 - Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR 13-21 / 21-9 / 21-9 Jacob TOCZEK / Gabriela SKORKOWSKA - 34
Semi-final U17 - Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ 21-18 / 21-17 Mateusz GOLAS / Julia WOJCIK - 42
Semi-final U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 21-10 / 21-15 Jan FRANCZAK / Julia PIWOWAR - 23
Final U17 - Yevhenii STOLOVOI / Yevheniia KANTEMYR 26-24 / 21-13 Arkadiusz DYDYNSKI / Julia STANKIEWICZ - 38
Round:
Min Date:
Max Date:
Category:

Match Statistics

Statistics for main draw, completed matches
Category Matches Total Sets 3-Set Matches 3-Set PCT Total Points Avg Points / Match Avg Match Duration Avg Points / Minute One-Hour+ Matches One-Hour+ Matches PCT
MD 21 47 5 23.8% 1638 78 00:30:17 2.58 0 0.0%
MS 45 99 9 20.0% 3379 75.09 00:28:15 2.66 0 0.0%
WD 18 40 4 22.2% 1397 77.61 00:30:37 2.54 1 5.6%
WS 38 90 14 36.8% 3154 83 00:32:47 2.53 0 0.0%
XD 29 62 4 13.8% 2174 74.97 00:27:41 2.71 0 0.0%
Total 151 338 36 23.8% 11742 77.76 00:29:51 2.61 1 0.7%

Match Wins/Losses by Country

Country Wins Losses PCT
Ukraine 25 5 83.3%
Hungary 3 1 75.0%
Italy 2 1 66.7%
Austria 10 6 62.5%
Belgium 7 5 58.3%
Czech Republic 30 29 50.8%
Poland 64 69 48.1%
Romania 4 6 40.0%
Lithuania 6 24 20.0%
Guatemala 0 1 0.0%
Slovakia 0 4 0.0%

Category:
Year Winner Runner-up Final Score
2021 Yevhenii STOLOVOI Charles FOUYN 21-15 / 7-21 / 21-10
2019 Alexander RINGBÆK Nadeem DALVI 21-17 / 21-11
2019 Kian-Yu OEI Sergej LUKIC 21-16 / 19-21 / 21-13
2018 Artur AJUPOV Kian-Yu OEI 21-14 / 21-13
2017 Nicolas RUDOLF Lukasz CIMOSZ 21-16 / 21-6
2017 Georgii KARPOV Sergej LUKIC 21-10 / 21-11